Advertentiën. Te Deventer wordt langs de huizen varkensvleesch te koop aan geboden voor 6 ets. per half kilogram. Men behoeft er niet aan te twijfelen, of dit vleesch van zieke beesten af komstig is. 't Zijn dan ook niet de gewone slagers, maar slagers in bui tengewonen dienst, die zich met dezen handel bezig honden. Bij het zware on weder te Ap pelscha vertoonde zich een waterhoos, die hoopen turf uit elkander rukte. Het veld lag als bezaaid. De turfwer- kers namen in allerijl de vlucht. Dezer dagen is de Heer J. F. Roessing Udink, lid der Provinciale staten te Overijsel, op treurige wijze om het leven gekomen. Op zijne slaapkamer viel zijne petroleumlamp om, waardoor zijne kleederen spoedig vlam vatten en hij zulke hevige brandwonden bekwam, dat hij kort daarna overleed. Dinsdagavond is het onlaugs te Nijmegen opgerichte gebouw voor kunst tot den grond toe afgebrand. Er was een bal met groote verlich ting aangekondigd. Het gebouw stond nu wel in lichte laaie vlam maar het bal bleef achterwege. Twee jongens te Leek gingen uit voor hun pleizier en klauterden in een dikken boom. Een hunner verdween plotseling en zonk een goed eind in den boom neer. 't Was het oudste zoontje van den postbode Ensing. Gelukkig was zijn makkertje kloek genoeg om direkt hulp te roe pen. Toeschietende mannen besloten nu den boomhoven 'sjongens hoofd, dat men door een reet zien kon, af te zagen. Zoo gezegd zoo gedaan. De kruin werd afgezaagd en vervolgens de knaap naar boven getrokken. Van de drooggemaakte gronden in het Y wordt door de Amsterdamsche Kanaalmaatschappij de 11e eu laatste veiling gehouden, bestaande in om streeks 560 heet. beste kleigronden. Uit Maastricht wordt van 27 Augustus aan de N. R. Ct. gemeld: Gisteren werd door de maréchaussees van Eijsden een inwoner van het dorp Eckelrade opgespoord en in verzekerde bewaring gebracht, die verdacht wordt zijne woning in brand te hehben gestoken uit wraak, omdat zijne vrouw, met wie hij iu onmin leefde, hem den toegang tot het door haar bewoonde huisje weigerde. Tegen den persoon, die te Doetichem de bekende plakkaten aan de muren had geplakt, is proces- wanneer ik een redevoering voor hen houd. En wat knappe meisjes zijn er onder hen!" voegde hij er glimlachend bij. „Ik zou wel eens gaarne willen weten waar de Koning of 't opperhoofd te vinden was. Met hem moeten we eerst spreken. Let eens op, hoe snel ik hem voor onze plannen zal winnen. Ik denk dat hij 't is, daar ginds, met dien langen mantel om. Kom, Wilhelm, we zullen hoffelijk zijn en hem onze opwachting maken." De eilanders, die ons schenen te begrijpen en onze plan nen te billijken, maakten bereidwillig plaats, toen we in de richting voortliepen, die mijn medgezel had aangeduid. Daar zat, voor een snikerbroodvormige hnt, een ineenge- hurkte gestalte, in een kleed van wit linnen gehuld, hetwelk Meijer voor een konings mantel hield, terwijl ik bij me zeiven dacht, dat 't een bedlaken was. Naar de richting van het hoofd te oordeelen, moest de persoon slapen. Meijer trad op hem toe, maakte een diepe buiging eu zei met een menge ling van vrijmoedigheid en hoffelijkheid „Goeden morgenIk hoop dat Uwe Majes teit goed geslapen heeft." Wordt vervolgd. verbaal opemaakt wegens overtreding der politie-verordening. Hij verklaarde dat de biljetten moesten dienen tot een waarschuwing tegen de kermis. Een te Utrecht woonachtige Duitscher, bij wien het gevoel van vaderlandsliefde niet genoeg ontwik keld was om hem te bewegen voor de glorie van het Duitsche rijk tegen Frankrijk op te trekken, had inder tijd zijn land verlaten en zich zoo aan den militairen dienst onttrokken. Ofschoon te Utrecht gehuwd en goed gevestigd, bezielde de man steeds een innig verlangen naar zijne Heimath en eindelijk werd dit verlangen zoo sterk, dat zijne gezondheid er merk- baar onder leed, waarom hij besloot, j ook op raad van zijn geneesheer, een j uitstapje naar zijn vaderland tc doen. 1 Hij vertrok in alle stilte, doch na eenige dagen daar vertoefd te hebben, I werd hij in hechtenis genomen en onmiddellijk bij zijn regiment inge- j deeld. Twee dagen lang droeg hij den 1 gehaten soldatenrok i toen gelukte 1 het hem te ontsnappen, en Dinsdag- avond keerde hij te Utrecht in den schoot van zijn ongerust gezin terug, j Uit sloterdijk wordt van 5 Aug. j gemeld De Hartjesdag", als gewoonlijk i door fraai weder begunstigd, heeft gisteren zijn ouden roem gehandhaafd. Scheen het in den aanvang, dat het j betrekkelijk rustig en kalm zou afloo- pen, later op den avond werd de stroom der bezoekers uit Zandhoek en Jordaanstreek te Amsterdam al breeder j en vuiler. Tot diep in den nacht voerde rijtuig aan rijtuig zwermen van dronken manhen en vrouwen aan, die hier opnieuw de keel met Schiedammer kwamen laven. Natuur lijk werd 't nachtelijk tafereel, behalve j door allerlei onzedelijkheid, ook door de noodige vechtpartijen opgeluisterd. Zoo werd een onzer ingezetenen zon der de minste aanleiding door een dollen troep zóó deerlijk toegetakeld, dat de kastelein zelf de tusscheukomst van de burgerij moest inroepen, daal de politie op dat oogenblik elders de handen vol had. Met de grootste moeite gelukte het eindelijk, de bel hamels achter slot te brengen, nadat ook de burgers, die ter hulp kwamen toeschieten, er niet zonder kwetsuren waren afgekomen. Tot aan den mor gen duurde in de herbergen en daar buiten het onzinnig kabaal voort. Een echte Walpurgis-nacht Zaterdag 11. reed te Parijs een jonge dame iu een omnibus van het Louvre naar de Bastille en werd lastig gevallen door een heer, die in een diepen slaap scheen en haren schouder voor een peluw gebruikte. Herhaaldelijk had zij hem .reeds weggestooten, maar telkens liet hij zich weder tegen haar aanvallen. Ten einde van haar geduld, stond het meisje op om van plaats te verwisselen, toen de onbekende van de bank gleed en op den bodem van het rijtuig plofte,. Het bleek, dat hij onder het rijden aan een hartkwaal overleden was. Te Verrières, in Nëuchatel, is door een oud-lid van den Grooten Raad op een algemeen geacht bur ger, den heer Ulysse, een moord ge pleegd. De moordenaar, die een goede positie inneemt, had zijn slacht offer in zijne woning gelokt en heeft hem met een revolver neergeschoten, terwijl hij bezig was een glas wijn te ledigen. De reden is niet bekend. Yoorloopig bevindt de dader zich in de gevangenis. Zondagnacht ten 2 uur zijn te Antwerpen 40 meters dijk weggesla gen. Achter het Kattendijk-dok is men bezig met het bouwen van drie groote dokken, benevens een ver- lengingsdok. De aarden werken waren reeds voltooidde bassins waren 30 voet diep gegraven en men was aan gevangen met het metselwerk. Ver leden Zaterdag bemerkte men een lek in den Kattendijkeen dertigtal werklieden begonnen terstond het gat te dichten en Zaterdag, ten 11 ure des avonds, was het lek merkelijk verminderd. Men meende het kwaad bedwongen te hebben. Spoedig ech ter werd het lek weder grooter, en een uur later spoelde de dijk weg, opeen breedte van ongeveer 40 meters. Het geweld van den doorbrekenden stroom was verschrikkelijk. Verschei dene binnenschepen werden meege- slingerd en verbrijzeld. Zes personen verloren het leven. jDe binnenschuit Franciska Cornelia werd geheel ver brijzeld. De schipper bevond zich aan boord, met zijn vronw en kinderen en een knecht; allen zijn omgekomen, uitgenomen den schipper, die zijn vrouw bij de haren vatte en haar gedurende eenige oogenblikken boven water hield; doch groote brokken hout sloegen man en vrouw van elkander. Behalve de vrouw van schipper van Dyk met den knecht en twee kin deren, werden er nog twee werk lieden meegesleept in de diepte. Vijf schuiten werden losgeslagen en in de droge dokken geworpen. Allen zijn totaal verbrijzeld. De geheele schade is aanzienlijk. Men vreesde dat de dijk der [groote dokken insgelijks zou doorbreken, en ten einde dit te voorkomen heeft men Zondag den ganschen dag werk volk bezig gehouden, om den dijk met aarde aan te vullen. Zoo die dijk doorgebroken ware, zou de schade onberekenbaar zijn geweestde dok ken zouden leeg geloopen en de polders overstroomd zijn. Schipper van Dyk is aan het hoofd gewond, doch niet gevaarlijk. Hij ver keert echter in een soort rm ijlhoof digheid en roept onophoudelijk om vrouw en kinderen. Op het strand van het eiland Madagasccar is een uitgebrand ijzeren schip aangedreven, dat de Glenericht bleek te zijn. Bij onderzoek van het schip bevond men den romp in vol maakt goeden staat en drie nieuwe ankers, kettingen en een mast geheel onbeschadigd. De kok werd dood in de kombuis gevonden, met brand wonden op het lijf. In dè kajuit vond men het lijk van den gezag- voeder en in het volkslogies een aan tal lijken van matrozen. Volgens bericht uit Singapore was 't aan den gezagvoerder en de equipage van de Glenericht bij het uitbreken van den brand gelukt het schip te verlaten en Singapore te bereiken. De aan boord gevonden lijken zijn zonder twijfel van een equipage, die op zee is aan boord gezet door een voorbijvarend schip om te trach ten het uitgebrande schip in de eene of andere haven binnen te brengen. De Glenericht was bestemd met een lading kolen van Liverpool naar Indië, en was 29 Nov. 1877 in brand staande verlaten; zij heeft ongeveer 7 maanden op zee rondgedreven. HELDERSCHE MOPPEN. Wat kost bij u een kan melk vroeg een huismoedertje aan een melkboer. Tien cent, was het antwoord. Och, wat is dat duurzeide zij neen, dat kan ik niet besteden. Ik wou een cent of zeven be steden. JBestig, hernam de boer die kan ik je ook maken. o Een stoomboot vertrok van New-York en ging, met een snelheid van zes knoopen in het uur, de ruime zee in. Plotseling weer klonk van het geroep„een man over boord „Is 't een matroos?" vroeg de kapitein. „Neen, een passagier." „En heeft hij al betaald „Yes," antwoordde de kassier. „Yooruit dan maar klonk het, en het schip zette zijne reis voort. Burgerlijke Stand Helder. Van 20 23 Augustus 1878. ONDERTROUWD: Geenr. GEHUWD J. H. W. Mookus en W. P. de Roos. P. de Wit en N. de Roos. A. Stadtman en M. C. Seijm. H. v. Raam en A. Zon. BEVALLEN: K. Mangel geb. de Vries Z. J. M. Gerris geb. v. Doorn Z. A. Steggerda geb. v. d. Hulst Z. «J. M. Schuhman geb. Labrand D. T. de Haan geb. de Wijn. OVERLEDEN: A. Zwier 52 j. M. Brouwer 35 j. 30-Jarige Ecbtvereeniging VAN JAN Dz. TRAP EN MAARTJE DUINKER. Amsterdam, 24 Augustus 1878, Uit naam van hun Vader, D. TRAP. 30-Jarige Ecbtvereeniging VAN R. QUAST EN H. H. ROOD T. Helder, 24 Aug. 1878. Uit naam hunner dankbare kinderen. ososccocoqq. 25-Jarige Ecbtvereeniging VAN CORNELIS ABBENES EN HELENA NOOT. Helder, 25 Aug. 1878. Hunne dankbare kinderen en behuwd-kinderen. teasoeostset: Ondertrouwd Hendrik Gijsbert Volmuller EN Anna Hoogerduijn. Helder, 23 Augustus 1878. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd PIETER SCHIFFLERS EN GERRITJE BURGER. Nieuwediep, 17 Augustus 1878. Tot mijn diepe droef heid overleed heden mijn geliefde Echtgenoote AAGJE SPIER, na een langdurig en smartelijk lijden, in den ouderdom van 52 jaar, diep betreurd door mij en hare kinderen. C. ROB. Helder, 19 Augustus 1878.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 2