aanleiding van de ondervinding, welke men op onze rivieren meende te hebben opgedaan. De theorie van de werking van den stroom is nog een vraagstuk, en de ingenieur, die meent dat het laatste woord in deze gesproken is, zal tel- kensbittere teleurstelling ondervinden. Ook voor IJmuiden blijken die berekeningen te falen, indien althans de mededeeling juist is." De mailboot Celebes kwam heden morgen vroeg alhier binnen. Het stoomschip Conrad, kapt. Graadt van Roggen, van Nieuwediep naar Batavia, is 1 September Kaap St.-Vin cent gepasseerd. Alles wel. Gisterenmorgen vertrok van hier per extra trein het 4e bataillon 7e reg. infanterie, tot het deelnemen aan de groote manoeuvresook de ramtorenschepen Stier en Guinea ver trokken gisterenmorgen met hetzelfde doel van hier. De vischsloep »Pollux," schipper Verschoor, van de maatschappij »Nep- tunus" alhier, is te Pernis aangeko men met 104 ton zoutevisch en 22 ton lengen. De aan den heer M. de Wijn alhier behoorende kotter, waarover men zich door het lange uitblijven ongerust maakte, is hedenmorgen al hier behouden binnengeloopen. Het vroeger aangekondigde con cours van deschietclub Willem Teil," met pistool, heeft 11. Zondag, onder niet zeer gunstigen weerstoestand, plaats gehad in het fort »Dirks Admiraal." De uitslag was als volgt: lc Prde hr. F. Sant, 24 p. 2e P. J. Lupgens 24 3e G.F. v.Oterendorp 22 4e A. W. Driessen 21 5e J. Korporaal 20 6e J. E. de Jongh 19 7e V. de Wit 19 8e J. van de Ven Jr. 19 9e K. Kikkert 18 De heer F. Sant behaalde ook den rozenprijs, na hardnekkigen kampstrijd met den heer P. J. Lupgens, daar ieder van de 5 schoten 4maal de roos trof. Eqrst toen voor de derde maal tusschen hen moest gekampt worden, daar telkens in de twee voor afgaande keeren een gelijk aantal punten, werd behaald, besliste einde lijk het schot van eerstgenoemde ten zijnen voordeele. Des avonds waren de leden van en ik heb ze achterna gezeten." „Waar heb je ze dan gepakt?" „Ja, weet u, heer inspecteur, precies weet ik het zelf niet recht hoe 't eiland heet, maar als ge 't weten wilt, 't ligt voorbij Honolulu, links den hoek om. Daar heb ik ze te pakken gekregen." „En in die kleeding?" „Ja, heer inspecteur, dat is daar de nieuwste mode te Honolulu. Maar ge hadt me eens moeten zien, toen ik ze gevangen nam, toen zag ik er nog heel anders uit." Onder veel gelach werd Meijers indenti- teit bewezen en wij vervolgens vrijgelaten. Biedermanu, de voornaamste getuige tegen ons, gaf zulk een gunstig rapport, dat de zaak als een kleinigheid werd aangemerkt, reeds te lang geleden om nog strafbaar te zijn. Meijer huwde met zijn getrouw geblevene keukenmeid en vestigde zich als schoenma ker. Ook ik zocht een baas. Maar van de sociaal-democratie wilden we geen van beiden meer weten. Wanneer Biedermann, Meijer en ik Zondagsmiddags onder een glas bièr zitten, dan praten we nog bij voorkeur over de Zuidzee-eilanden en Honolulu. Willem Teil" en talrijke geïntrodu- ceerden met hunne dames in Tivoli, door de zorg van den hr. Hoolwerff toepasselijk gedecoreerd, vereenigd. De club zou, na één jaar onafge broken oefening in den wapenhandel, een jaarfeest vieren, ter vergoeding tevens voor de vele opofferende tochten naar Dirks Admiraal. Het voornemen bestond, om bij gunstig weer, de feestelijkheden in den tuin te doen plaats hebben, wat bij schoone avon den zeker verkieslijk isthans echter waren, zoo als wij reeds dagen ge woon waren, overvloedige regenbuien daartegen een beletsel. Was dit voor enkelen een teleurstelling, een verlies geenszins. Het orkest, onder leiding van den heer L. A. Schouten, kweet zich op uitmuntende wijze,'; herhaal delijk en welgemeend waren de toe juichingen, die de artisten verwierven. Als tweede afdeeling van het pro gramma, geschiedde tot genoegen der dames in de kleine zaal het prijs- kegelen; bekroond werden hierbij de dame3 Hoolwerff en van Willigen. Het bestuur had als prijzen daar voor bestemd een prachtige gouden broche en oorbellen, benevens een gouden medaillon. Nadat de muziek de finale voor de tweede maal met daverend applaus had doen hooren, werden de over winnaars in den wedstrijd, een voor een uitgenoodigd, de door hen be haalde prijzen in ontvangst te nemen. Dit geschiedde op plechtige wijze; met een gepast woord werden de overwinnaars door de bestuursleden en den kommandant der dd. schutterij, den heer Aberson, toegesproken. Zij prezen in 't algemeen zeer de bedre venheid dier schutters en voorspelden en hoopten hieruit voor 't vaderland, indien het noodig mocht zjjn, veel nut. De dames-overwinnaressen in het kegelspel ontvingen op gelijke wijze het door haar verworvene. Na afloop hiervan, ving het bal aan, dat prettig vervolgd werd. Bjj velen zal dit jaarfeest van Willem Teil" in aangename herinnering blij ven. Het bestuur heeft zich hierbij voor de doeltreffende wijze waarop dit feest ontworpen en geleid is, bij de leden en geïntroduceerden, ver dienstelijk gemaakt. De zanguitvoering vandeVer- eeniging Excelsior, Vrijdagavond in Tivoli gehouden, is uitmuntend ge slaagd. Een zestal nummers, met smaak voorgedragen, getuigde van de kustvaardigheid der zangers. Ook 't strijkorchest, onder leiding van den heer Schouten, kweet zich zich uit muntend van zijne taak. Vooral het slotnummer verwierf uitbundigen bijval en werd op algemeen verlan gen, gedeeltelijk herhaald. Met recht mocht 't daaropvolgende bal ge animeerd heeten. De intocht van Prins en Prin ses Hendrik heeft Zaterdag te 's Gravenhage op luisterrijke wijze plaats gehad. De geheele stad was in feestdosch. Prachtige en kostbare eerepoorten waren hier en daar opge richt. Een ontzaggelijke mensehen- massa, zoowel van 's Gravenhage, als van elders was, niettegenstaande het regenachtig weder, op de been. Tegen een uur stoomde de feest- trein onder een oorverdoovend gejuich der menigte, doch helaas ook onder een stortregen, het station binnen. Toen de Prins en de Prinses zich voor het oog des volks vertoonden, scheen er aan het gejuich geen eind te zul len komen, en de Prinses bedankte aangedaan voor zoovele hartelijke blijken van welkom, herhaaldelijk met innemende bevalligheid, Des avonds ten half tien maakte ook het doorluchtig echtpaar, in een open rijtuig met 4 paarden bespan nen, een rijtoer door de prachtig verlichte stad en toen kwam er aan het gejuich en de luide begroeting schier geen einde. Zoowel 's Prinsen oog als het aanminnige gelaat der Prinses straalden van geluk bij het zien van zooveel eerbetoon. Met hand en zakdoek wuifden zij de -menigte onophoudelijk toe en toen zij eindelijk bij het paleis waren teruggekeerd, konden zij niet van het feesttooneel scheiden, maar reden nogmaals, onder hetWilhelmus" en WienNeerlands bloed" door honderden aangeheven en door het muziekkorps geaccom pagneerd, door de verlichte straten. Dezer dagen wilde te Texel een 24-jarig jongeling in het doolhof aldaar wilde kastanjes plukken. Nau welijks zat hij in den boom of viel er door een ongelukkig toeval uit en bleef bewusteloos liggen. Na een uur kwam hij bij en sleepte zich naar zijne woning te Oudeschild. Maan dag is hij aan de gevolgen van den val overleden. Uit Hilversum wordt gemeld, dat Zaterdagavond, bij een ontzettend zwaar onweder, het paard voor de 's Gravenlandsche omnibus door den bliksem is gedood. Koetsier en passa giers bleven ongedeerd. Door den wachtmeester der te Waalwijk gestationeerde brigade ma réchaussee is proces-verbaal opgemaakt tegen een landbouwer uit het nabu rige Sprang, die in een ruimte van minder dan 2 meter in het vierkant zijnen krankzinnigen zoon van 20 jaren had opgesloten. De ongelukkige lag in dat hokje, aan handen en voeten geboeid, op een weinig stroo, op de plavuizen uitgespreid. Een raampje van een halven meter in het vier kant moest versche lucht aanvoeren. Men zegt dat twee maréchaussees, die de woning voorbij kwamen, rauwe kreten hoorden en dat dit tot een onderzoek leidde, hetwelk de boven medegedeelde feiten aan het licht bracht. Vrijdag brak een waar nood weer over Parjjs los. Vreeselijke rukwinden en donder suisden door de lucht, die door den bliksem in vuur stond. In de zuid-oostelijke departe menten van Frankrijk hebben de jomgste stormen veel schade aange richt. Er vielen hagelsteenen van 147 gram. De Rhöne is op verscheiden plaatsen buiten haar oevers en de Saöne stijgt elk oogenblik. Folkestone 80 Aug. De visch- kotter La Proces is heden ochtend ten 5 ure bjj het binnenkomen der haven onderste boven geslagen. De bemanning is verdronken. Uit Bern (Zwitserland) schrijft men: Wij doorleven thans een tijd perk van hevige atmosferische beroe ringen. Uit de zwaar bewolkte lncht stort de regen bij stroomen neder en doet de beeken en rivieren overloopen. De wegen zijn herschapen in vaarten en aan oogst binnenhalen is geen denken." Laatstleden Donderdag kwam te Gnesen op het bureau van de filiaal der Duitsche Rijksbank een beambte namens de centrale directie dezer instelling en vroeg aan den chef, den heer Hübner, de boeken en sleu tels, ten einde den staat der kas te controleeren. De heer Hübner legde hem de boeken voor en ging de sleutels halenmaar bleef zoolang weg, dat de beambte eindelijk besloot hem te gaan opzoeken. Na hiertoe een paar lokalen te zijn doorgegaan, vond hij hem dood op den grond. Bij onderzoek bleek, dat Hübner een sterkwerkend vergif had ingenomen en er in de kas een som van 150,000 mark ontbrak. Den 1 Juli is het ijzeren schip Loch Ard, van Melbourne op weg naar Londen, op de rotsen 27 mijlen westelijk van kaap Otway gestrand. 10 minuten nadat het schip op de klippen stiet, zonk het. De kapitein bleef tot het laatst op zijn post en deed het mogelijke. De booten konden niet worden neergelatendaarom werden de reddingsgordels voor den dag gehaald en aan de vrouwen ge geven. De meeste passagiers en man schappen gingen naar de diepte eenige hielden zich aan een stuk hout, een boot enz. drijvende, maar de een na den anderjwerd uitgeput, moest los laten en verdronk. Thomas Pearce echter landde in een kleinen inham, met de omgeslagen boot, waaraan hij zich drie uren lang had vastgehouden. Toen hij het strand bereikt had hoorde hij om hulp roepen door een vrouw, die op het punt was de spar waaraan zij zich vast hield, los te laten, maar de krachten begaven haar. Pearce sprong, zonder aarzelen, in het water, zwom naar dc vrouw toe en redde haar in schier bewuste- loozen toestand. Hij gaf haar bran dewijn uit een vaatje dat aan strand was gespoeld, maakte in een spelonk van bladeren een bed en verliet haar vervolgens om op de klip hulp te zoeken. Na verscheidene malen naar beneden gestort te zijn, slaagde hij toch en vond een weg, waarop hij eenige mijlen ver een man ontmoette van Mr. Gibsons Glemaple station", van waar onmiddellijk eenige man schappen medegingen om bijstand te verleenen. In de spelonk vonden zij echter de geredde vrouw die later miss. Carmichael hleek te zijn, niet meer; later ontdekte men haar onder eenige struiken in een zwaren slaap. Zij was te zwak om vervoerd te worden; men stak dus vuren aan, voorzag haar van voedsel en gaf haar kleeding. Den daaropvolgenden dag werd zij naar het Gemaple station gebracht en zorgvuldig verpleegd. De redder is evenals de geredde, nog geen 20 jaren oud. Het geredde meisje is eén dochter van dr. Carmichael van Dublinzij verloor in de schip breuk haar moeder en verscheidene broeders en zusters. Aan Pearce zal wegens zijn heldhaftig gedrag, in En geland op de een of andere wijze openlijk hulde worden gebracht. Maandagavond is te Birmingham, in een drukke straat, op de eerste verdieping van den banketbakker Dennison, een hevige brand uitgebarsten. Het huis is vier ver diepingen hoog; dit werd niet alleen geheel verwoest maar 4 personen kmamen daarbij om het leven, ongerekend de velen, die ge kwetst werden. De brand nam met groote snelheid toe. Voor de brandweer kwam, hadden de ijlings toegesnelde nieuwsgieri gen al poging tot redding der bewoners aan gewend; de hoogste ladders waren echter

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 2