ERNST EN SCHERTS, 298ste Staats-Loterij. Aclvertentiën. gr Te Rotterdam heeft Donderdag nacht in een onbewoonden schoen- en laarzenwinkel in de Witte de With- straat een diefstal met inbraak plaats gehad. Naar berekening zijn er gestolen: zes paar heeren-bottines, twee paar heeren-laarzen, twaalf paar mans-en vier paar vronwenpantoffels, tien paar kinderschoenen, terwijl van eenige gereed staande paren dames bottines de rechter of linker bottine is weggenomen. De dievea hebben echter ook wat achtergelaten, te weten een paar oude versleten mans bottines en een paar vetlederen sokschoenen, terwijl een paar nieuwe laarzen, die in den winkel hadden gestaan, op den grond lagen en kenteekenen droegen alsof iemand ze aangetrokkeu en er mede op straat geloopen had, zoodat men zou vermoeden, dat een der daders ze heeft beproefd en ze naderhand is komen ruilen. Uit Liverpool vertrokken den 14 i ul/hcl' "daar Nieuw-York 600 tot het Mormonisme bekeerde perso nen. Zij waren aangeworven door een Mormoonsch apostel en worden naar Salt Lake City begeleid door zeventien Mormoonsche ouderlingen. Ongeveer de helft waren Bngelschen en Schotten; de rest waren hoofdza kelijk Denen, Zweden en Noren. Het gerucht, dat de zaak van het verongelukken van de Grosser Kurfürst voor een krijgsraad gebracht zal worden wordt door de Norddeutsche Allgemeine Zeitung gengesprokem gheden tot lichting hef^mKg^üttj^erschip zul len, met 't oog op het aanstaande ongunstige jaargetijde, van October tot Mei gestaakt worden dienten gevolge is aan de Loreley en Boreas, welke voor 't toezicht op de werkzaamheden in Engeland ge stationeerd zijn, bevel gezonden te rug te keeren. De admiraliteit is overigens gaarne bereid het werk der lichting jan het schip aan anderen te gunnenzij maakt althans bekend dat aanbiedingenwelke aanneme lijk schijnen en het vooruitzicht op succes openen, door haar in overwe ging zullen genomen worden. Een hoog ernstig bericht wordt uit Britsch-Indië getelegrafeerd. Het Engelsch gezantschap is gedwongen geworden aan de grenzen van Afgha nistan terug te keeren. Dat Engeland hierin niet kan be rusten, spreekt van zelf en het is te vreezen, dat in den strjjd der Russische en Engelsche belangen in brijzeld ouder de machine gevonden. Of de docter tengevolge der koude of der chloro form omkwam, kan ik niet zeggenook wil ik liefst daarover mijn hoofd niet breken. Beiden waren alzoo zonder smart de eeuwig heid ingegaan. De machinist] en den stoker van den trein, die tegen den onzen was aangestoomd, waren in de sneeuw gespron gen en er zonder letsel afgekomenhij had slechts weinige passagiers iu en van dezen bleef er wonderbaarlijk slechts een dood op de plaats. Uit de overblijfselen der wagens maakten wij groote vuren en wachtten den morgen af, die ons hulp moest brengen. Niettegenstaande het vreeselijk tooneel doortintelde mij toch de gedachte als een geluk, dat Alice geen anderen beschermer had dan mij, en toen de geheele nacht door het hoofd van het uitgeputte meisje op mijn schouder rustte, veroorloofde ik mij haar dierbaar lichaam met mijn arm te omvatten. Het was mij of ik haar sedert jaren gekend had, Zoude mijne kennismaking met het lieftallige wezen, dat ik onder zoo zeldzame omstandigheden had leeren kennen, Midden-Azië de kanonnen aan bet woord zullen komen. Te Onebro in Zweden is een kongres van schoorsteenvegers gehou den. De bijeenkomst werd met psalmgezang geopend en daarna vingen de debatten aan over de verbetering van den moreelen en maatschappelijken toestand der schoorsteenvegers. Een roerend tooneel had voor eenige dagen op het Hamburger stati on plaats. De boer Heinrich Paul, uit de Ückermark, had voor geruimen tijd het besluit opgevat, met zijn, uit zijne vrouw, twee kleine kinderen en een volwassen zoon bestaand gezin naar Amerika te verhuizen. De oudste zoon, die reeds voor den militairen dienst aangewezen was, weigerde echter be paald zijn vaderland te verlaten. Het kwam tusschen vader en zoon tot heftige tooneelen, die ten slotte met een volkomen breuk eindigden. De ouders en zusters vertrokken naar Amerika, de oudste zoon bleef achter. Hij werd spoedig daarna bij het leger ingedeeld en hoorde, nadat zijn vader zijne kleine boederjj verkocht had en vertrokken was, niets meer van de familie, wat te verklaren is, daar de oude man en ook diens vrouw niet konden schrijven. Zoo verliepen jaren. De jonge man werd in 't jaar 1871, nadat hij den veldtocht in Frankrijk medegemaakt had, uit den l dienst ontslagen en vond in een j groot magazijn van manufacturen een betrekking als bediende, die liern vergunde te trouwen en zijne i vrouw fatsoeulijk te onderhouden. Voor eenige dagen had hij, gelijk dit dikwijls het geval was, op het Hamburger station iets te doen. Bij i aankomst van den trein uit Harburg zag hij plotseling eeu ouden zeer armoedig gekleeaR man, die hem bekend voorkwam. Plotseling sprong hij op den ouden man toe, omvatte hem en riep: „Mijn vader!" Ook de oude man herkende zijnen zoon. „En waar is mijne moeder?" vroeg de zoon. Dood!" En mijn broeder en I zuster Zij zijn bij de moeder," i antwoordde weenend de oude man. Zij zijn allen aan de gele koorts bezweken," ging bij voort. „Dit ge beurde voor ongeveer drie maanden en toen hield ik het niet langer uit. Ik had nog slechts eeuen wensch, naar Europa terug te kunnen keeren, om hier mijn graf te vindeü. Ik heb alles verkocht, om het reisgeld bijeen te krijgen; thans ben ik weer bier, een oude bedelaar." »Gij zult een te huis vinden," sprak de zoon met tranen in de oogen, »gjj blijft bij mij." En zoo is het ook gebeurd. slechts van vluchtigen aard zijn? Neen, dat niet! en ik drukte haar steeds vaster aan mijn borst. Eindelijk kwam de hulp op dagen. Tegen vijf uur kwam er uit R., waar het uitblijven der beide treinen de spoorwegbeambten eindelijk uit hunne wer keloosheid had wakker geschud, een extra- trein aan, die ons opnam en ten acht ure bereikten wij het station. Ik|vroeg Alice, wat zij nu voornemens was. Met eenige verlegenheid antwoordde zij: „Ik weetniet wat ik zeggen moet." Toen legde zij hare kleine hand in de mijne en vervolgde „Wilt gij, die door God in dezen vreeselij ken nacht tot mijne bescherming zijt ge zonden, en die mij voor een gruwzaam lot, waaraan ik niet dan met huivering denk, hebt bewaard, mij naar mijne woning bren gen? Zij is nu werkelijk mijn woning, wel is waar een eenzame, waarin ik niemand vinden zal, dan de hij het goed behoorende slaven, maar toch mijn eigendom. Vindt gij mijn verzoek te vrijpostig Behoef ik den lezer te zeggen, wat mijn antwoord was? Toen later de arme landmeter haar zijne In de Vereenigde Staten is men reeds lang beducht geweest voor nieuwe rustverstoringen door ontevreden werklieden. Te Baltimore hebben deze thaus zulk een dreigende houding aangenomen, dat het noo- dig geacht is, eenige soldaten naar die stad te zenden. HELDERSCHE MOPPEN. Een boer die des morgens te bed la_ verzocht zijne vrouw, om in den tuin achter het huis te gaan en op den zonne-wijzer te zien hoe laat het was. De vrouw ging naar buiten maar omdat zij van de cijfers geen rechte kennis bezat, kwam zij met den zonne-wijzer onder haar voorschoot terug en zeide „daar, zie gij zelf." o De Hofnar van Jaeob I, koning van En geland, had eens een ridder belcedigd; deze dreigde hem, wanneer hij zulks nog een maal deed, naar de andere wereld te zullen zenden. De hofnar beklaagde zich hierover bij den koning. Wees gerust," zeide de koning, wanneer de ridder zich onderstaat, u om liet leven te brengen, zal ik hem terstond den volgenden dag laten ophangen. „Ik zag liever, hervatte deze, dat hij daags te voren gehangen werd." o Twee jonge vrouwendie op een weide in het groen zaten en een grijsaard zagen voorbijgaan, vroegen hem op een spottenden toon„of het op den berg reeds gesneeuwd had O, dit zal wel wat duren antwoordde hij, „want de koeien zijn nog op de weide." Ie Klasse. Ie Lijst. No. 19474 f5000. No. 16804 f 2000. Nos. 8139 eu 13909, ieder f1500. Nos. 13793, 14959, 17497 en 20058, ieder f400. No. 12147 f200. Nos. 3602 en 7698, ieder f100. Burgerlijke Stand Beider. Yau 20 tot 24 September. ONDERTROUWD: D. Visser, werkman en A. Ravenstein. J. H. W. Röllmann, matroos en M. C. de Swart. J. de Beurs spekslager en P. Schuszler. E. H. Erank koperslager en J. P. Koevoet. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: J. E. G. Willemsgeb.de Glimmer Z. T. Maigret geb. VosD. J. M. W. v. d. Heuvel geb. Schilling Z. E. W. Ott geb. Bode Z. J. B. Krij- nen geb. Nierop D. W. C. Erinks geb. Grasser Z. J. C. Meerens de la Fonteijne Z. J. C. Emons geb. Kools Z. OVERLEDEN: J. Weijer 80 j. bescherming en zijne hand aanbood, zeide zij niet neen. Wij deden de plantage van de band, daar ik er een afkeer van bad onder de slaven houders gerekend te worden, ofschoon wij onze lieden niet als slaven behandelden. Men hield het er algemeen voor, dat Alices oom, de opzichter en de docter tengevolge van het ongeluk op den spoorweg den dood hadden gevonden, en men zal het ons zeker niet ten kwade duiden, dat wij deze dwaling niet wedersprakenmaar veeleer trachtten te versterken, door Alice's verklaring, dat de docter, toen hij docter W. niet in zijne woonplaats had aangetroffen, daarop had ge staan, zijn patiënt naar een anderen genees heer in de naastbij gelegen stad te brengen. Alice leeft nu reeds verscheidene jaren met mij gelukkig in Engelandmaar iedere zware sneeuwbui doet ons nog met huivering aali den nacht denken, dien wij eens in een Amerikaanschen sneeuwstorm hebben door gebracht. Ondertrouwd EVERT HENDRIKUS FRANK en zw JOHANNA PETRONELLA KOEVOET. Helder, 21 September 1878. Algemeene kennisgeving. jai Ondertrouwd JACOB DE BEURS W en CORNELIA PETRONELLA SCHUSZLER. Nieuwediep, 20 September 1878 bi Geen Receptie. -j_ Getrouwd H. A. S. en E. A. V. I Helder, 24 September 1868. Heden overleed, na een smarteljjl lijden, van ruim elf maanden, iï den ouderdom van 68 jaren, onze Q(j geliefde moeder en behuwdmoeder G, HOFMAN, geb. Haeioo. yi W. M. HOFMAN. - H. C. HOFMAN-Engel, Amsterdam, 20 Sept. 1878. ge- Heden overleed plotseling, ten huize van TIJS DIJKMAN, te Nieuwe Niedorp, onze Vader REIJER ROOS; cje in den ouderdom van 70 jaar. i Helder, 17 Sept. 1878. R. Th. de COCK en g( Echtgenoote en verdere Familie Op 18 September 11. overleed te 's Gravenhage, onze] geliefde Zuster en BehuwdZuster JOHANNA WILHEL- MINA van HORSSEN, in den jeug- g digen leeftijd van 18 jaaren9 maanden. Helder, 24 Sept. 1878. F. BOON Jr. P. BOON van Hoessen, j De ondergeteekende gevoelt ziclj gedrongen openlijk hulde en dank te betoonen aan Heeren Doctoren, voor de dadelijk hulp, haar zoon na zijn ongeluk verleend, alsook aan de Wed. CORNELISSEN, voor hare diensten, daarbij bewezen, en aan allen, die ei bij behulpzaam geweest zijn. Helder, 24 September 1878. J. BOSCH. L a a t s t e Zomervergadering op j( VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1878, 0 des avonds ten 8 uur, in het gewone lokaal. t HET BESTUUR. Wordt gevraagd: een fatsoenlijk Dienstmeisje van ongeveer 14 jaar. Brieven onder de letter V, aan de 1 uitgevers dezer courant. Gevraagd een DIENSTBODE en een KINDERMEISJE. WESTSTRAAT 76. Wordt gevraagd: tegen 1 November een bekwame Dienstto od. als MEID-ALLEEN. Loon aanvan kelijk 80 gulden per jaar. Men adresseere zich onder letters A B C bij de Boekbandelaars Berk bout Co., Nieuwediep.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 2