KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN DE GEBROKEN DEGEN. tMo. 586. Vrijdag 27 September 1878. Zesde Jaargang. abonnement Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co, advertentien Kalender der Week. NIEUW 8TTJ DIN GEN feuilleton. 'f Vliegend Blaadje. VOOR DEN )er 3 maanden binnen de gemeente 35 Ct. 3 franco per post 60 te HELDER. Van 15 regels 25 Centenelke regel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. Dinsdag 1 October zal ÊmBP*' een aanvan& gemaakt wor- den met het innen der abonnementsgelden binnen deze gemeente pver het derde kwartaal. Met het oog op het groot aantal abonnés zal het den Uit gevers aangenaam zijn, indien de qnitanties zooveel mogelijk op vertoon worden voldhan. Geabonneerden buiten deze gemeente worden beleefd verzocht het verschuldigde 3e kwartaal in postzegels of per postwissel vóór 6 October a.s. over te zenden. Na dien tijd zal met 10 cent verhooging per post daarover worden gedisponeerd. DE UITGEVERS. SEPTEMBER, Herfstmaand, 30 dagen. Zondag 29 Opgang der Zon 5 u. 58 ra Ondergang 5 u. 48 ra. Maandag 30 OCTOBER, Wijnmaand, 31 dagen. Dinsdag 1 Woensdag 2 Donderdag 3 Eerste kwartier. Vrijdag 4 Zaterdag 5 HELDER, 27 September 1878. Naar aanleiding van achter staande annonce maken we onze lezers attent op John Holden's Comick Man- nikens en groot Marionetten-Theatre. Volgens onderscheidene dagbladen vonden die vertooningen grooten bij val en speelde Holden steeds voor volle zalen. We vertrouwen dat ook ons kunstminnend publiek ruim vertegen woordigd zal wezen en tevens dat de (Naar het Eugelsch.) In de zestiende eeuw, en onder de regee ring van Elisabeth, roemrijker nagedachtenis, die niettegenstaande de glans harer schoon ste dagen door een bloedvlek is bezoedeld), leefde in Londen een jong en stoutmoedig leerling, die de dochter zijns meesters innig beminde. Er waren toen in Londen zeker meer leerlingen, die in 't zelfde geval ver keerden, doch ik spreek er maar van een en die heette Hugo Grabam. Deze Hugo was de leerling van een wel gesteld boogmaker,meester Stephensgenaamd, welke in Cheype woondo en voor zeer rijk doorging. De faam was toen al evenmin onfeilbaar als numaar het toeval deed haar ook toen evenals heden wel eens gelijk heb- voorstellingen redenen tot tevreden heid zullen geven. Gisterenavond hield de ver- eeniging .Genoegen zij ons doel," op de bovenzaal van den heer Caarls, hare eerste soiree in dit seizoen. Een afwisselend programma en een goede orde bij de uitvoering, deed alle aanwezigeu een aangenamen avond passeeren. Zijn wij wel onderricht, dan bestaat bij het bestuur dier vereeniging het plan, meer zulke genotrijke avonden voor hare leden en geïntroduceerden te bereiden. In degemeenteraadszittingalhier, Dinsdag jl. gehouden, is door Burge meester eu Wethouders den Raad aaugeboden de begrooting voor het dienstjaar 1879, in ontvangst en uit gaaf tot een bedrag van f 178,415,86. Tevens werden aangeboden de be grootingen voor het algemeen Wees huis, het Burgerlijk Armbestuur en dedd. Schutterij, respectievelijk tot een bedrag van f 15384,75, f 9600 en f 1615,34 allen in ontvangst en uit gaaf tot een gelijk bedrag. Aan den hulponderwijzer S. Baert, benoemd tot hulponderwijzer te Ooster- Blokker, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Het st. Prinses Amalia, van Batavia naar hier, is 23 September des avonds te Port-Said aangekomen en heeft den volgenden ochtend de reis voortgezet. ben en ook nu bedroog zij zich niet, als zij den boogmaker een man noemde, die er goed in zat. Onder de regeering van Hen drik VIII, die de Engelsche boogschutters bijzonder aanmoedigde, was zijn handwerk zeer bloeiende geweest, en daar hij stil en zuinig wist te leven, was zijn eenigste doch ter Alice de rijkste uit de geheele rijke wijk; de jonge Hugo had met zijn stok reeds dikwijls bewezendat zij ook de schoonste was, en om de waarheid te zeg gen, was zij dat ook. Indien hij het hart van de schoone Alice had kunnen winnen, door een ieder, die aan kare schoonheid slechts twijfelde, de hersens in te slaan, dan was onze Hugo de gelukkigste mensck geweest; maar niette genstaande de dochter van den boogmaker ook al in het geheim lachte over de kromme sprongen en daden, die ter harer iiefde volvoerd werden, niettegenstaande haar klein dienstmeisje aan Hugo een getrouw ver slag deed van al dat glimlachen, en niet tegenstaande Hugo in het geheel niet karig was met kussen en geschenkjes, om zijn Het ramschip Stier en de mo nitor Krokodil worden buiten dienst gesteld. Bij het hoofdbestuur voor den tocht naar de IJszee is Maandagavond het bericht ontvangen, dat de Willem Barends te Hammerfest was aange komen. De bemanning was zeer wel varende. Van 1 tot 10 Augustus waren voor de ijsvaart belangrijke waarnemingen gedaan. Voorts be richt de kommandant dat Matoesch- kin was aangedaan. Verder dan Troostkaap is men niet geweest; de hoogste breedte die bereikt is was 73 graden, 18 minuten en wel op 7 September. Een maand of drie geleden ging een beambte van den Ned. Cen traal Spoorweg, te Utrecht woon achtig, op den loop en sedert heeft men niets van hem gehoord. Bij een ingesteld onderzoek omtrent de kas onder zijn beheer, beweerde men aanvankelijk dat alles in orde was, doch bij nader inzien blijkt alsnu dat de man zich van een sommetje van 33 a 34 duizend gulden heeft meester gemaakt. De vereeniging voor lijkenver branding zal hare derde algemeene vergadering te Arnhem houden op a. s. Zaterdagden 28 September voormiddags elf uur, in het Loge- gebouw, onder leiding van professor C. P. Tiele. erkentelijkheid aan zijne vertrouwelinge te bewijzen, maakte hij maar geen vorderingen in de genegenheid zijner beminde. Een blik van hare zwarte oogen was genoeg om hem op te winden en zijne pogingen te doen verdubbelen, als hij zich des avonds met zijn makkers voor hare deur met lichaams oefeningen vermaakte; doch die blik richtte zich onverdeeld en met dezelfde welwil lendheid op allen, en waarom zou hij dan zoo vele krachten inspannen, daar Alice toch evengoed de overwonnenen als de over winnaars toelachte Evenwel beminde Hugo haar steeds meer eu meer. Den geheeien dag dacht hij aan haar en des nachts droomde hij van haar. Alles wat zij zeide, prentte hij in zijn ge heugen; hij onthield hare minste bewegin gen en zijn hart klopte sneller, telkens ais hij hare schreden of hare stem in een na burig vertrek hoorde. Het was hem, alsof het huis vau zijn meester door een engel bewoond werd: de lucht en de ruimte, waarin zij zich bewoog, schenen betooverd te zijn, en het zou Hugo niet verwonderd Men schrijft uit IJmuiden aan het Vaderland: De deze week door de ambtenaren van den waterstaat, het loodswezen en de Kanaalmaalmaatschappij bij zeer stille zee vóór de haven vau IJmuiden gedane peilingen hebben het bewijs geleverd, dat de verwachte slechting vau de verzanding door stormweder heeft plaats gehad. In het begin dezer maand was boven de bank, die op een Engelsche mijl van den mond der haven ligt, bij laag water nog een diepte van 8 meter. Deze diepte werd thans bevonden met 2 tot 3 deci meter vermeerderd te zijn, terwijl de groote der bank, die voor de jongste stormen 400 meter lang eu 95 meter breed was, tot 300 meter lengte en 70 meter breedte verminderde en onmiddellijk daar bezijden 8.50 meter diepte onder laag water gepeild werd. De stormen hebben dus de opper vlakte der bank belangrijk vermin- en de diepte doen toenemen. -Ook te Meppel, de bakermat van de welbekende kluitboter, zal een fabriek van kunstboter worden opgericht. Te Bakhuizen (Friesland) heeft men een bejaardealleenwonende vronw dood in hare woning gevon den. Een bunrman, die had opge merkt dat de woning langer dan gewoonlijk gesloten bleef, vond, bij zijn binnentreden, het lijk reeds ver stijfd bij een stoel liggen. De tafel hebben, indien er onder hare voetstappen bloemen ontsproten waren. Nooit had eenig leerling zoo vurig als Hugo gewenscht, zich in de oogen van haar, die hij beminde, te onderscheiden. Soms stelde hij zich voor, dat het huis in brand stond, alleen om zich midden door de ver schrikte toeschouwers te werpen, Alice in zijne armen te dragen en haar zoo uit de rookende puinhoopen te reddenof wel verbeeldde hij zich dan weder, dat een leger muitelingen de stad bestormde en bij voor keur het huis zijns meesters overweldigde; hij viel dan, door wonden overdekt, op den drempel, gelukkig te sterven in de verde diging van Alice. Ja, de dood was hem zeker zoet geweest, indien zijn moed en gehechtheid door haar erkend waren ge worden Van tijd tot tijd gingen vader en dochter bij dezen of genen goeden burger tegen zes uur, dat toen het fatsoenlijke uur was, soupeeren en op die avonden vergezelde Hugo hen bij hunne terugkomst, sierlijk in zijn mantel gehuld en gewapend met een toorts

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 1