m KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN is. m DE GEBROKEN DEGEN. Mo. 587. Dinsdag 1 October 1878 Zesde Jaargang. N, abonnement )RS P6* maanden binnen de gemeente 35 Ct. 9 3 franco per post 60 - Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Co, te HELDER. advertentiën lei, ER nieuwstijdingen. >n. nis. 'ELS >ÏX. Co. feuilleton. 't Vliegend Blaadje, YOOR DEN Van 15 regels25 Centen, eikeregel meer 5 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiëu moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VRIJDAGSMORGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn. i. Dinsdag 1 October zal een aanvang gemaakt wor- den met het innen der abonnementsgelden binnen deze gemeente over het derde kwartaal. Met het oog op het groot aantal abonnés zal het den Uit- 'gevers aangenaam zijn, indien de quitanties zooveel mogelijk op vertoon worden voldaan. Geabonneerden buiten deze gemeente worden beleefd verzocht het verschuldigde 3e kwartaal in postzegels of per postwissel vóór 6 October a.s. over te zenden. Na dien tijd zal met 10 cent verhooging per post Idaarover worden gedisponeerd. DE UITGEVERS. RUL, 54. bij HELDER, 1 October 1878. er (I\G. 3n ze s. Ze vol 311 bij Vest- I'exel en BRT, ebt. tot 9 uur F. voor s van i. JB. Naar wij vernemen, zal deze week bet eerste gedeelte der zee miliciens met groot verlof naar hunne haardsteden worden gezonden. Zaterdagmorgen had bij de schietproeven op Zr. Ms. ramtoren- sebip sGninea," alhier, bet volgende ongeval plaats. Een granaat met scbokbuis sprong onmiddellijk na het verlaten der monding van het stuk, zoodat het schip aan de verschansing, enz., vrij belangrijk beschadigd werd en een paar schepelingen door bout splinters lichtelijk gewond werden. Zaterdagmiddag jl. ontstond een hevige brand in de kapitale boeren plaats, toebehoorende aan en bewoond door S. Hoogvorst, in bet Buitenveld, op eenigen afstand van bier. Die (Naar het Engelsch.) 2.) De oude meester Stephens had de gewoonte om tegen interest geld te schieten aan de zwierige hovelingen, en dus geschiedde het, dat er menig smaakvol gekleed edelman aan zijne deur afstapte, en zeker zag geen ander koopman in de stad zoovele schitterende pluimen, zoovele zijden en flnweelen wam buizen zijn huis of zijn vertrekken binnen treden. Het schijnt, dat ook reeds in dien tijd, evenals tegenwoordig, de rijkste ridders de meeste behoefte aan geld hadden. Onder deze gepluimde klanten was er een, die altoos alleen kwam. Hij zag er zeer ridderlijk uit, en geen rijknecht heb bende, gaf hij zijn paard aan Hngo over, die het bewaakte, zoolang de schoone ruiter bij den koopman was. Op een dag en juist plaats met den gebeelen voorraad graan zaad en hooi, benevens de landbouw-gereedschappen meubels enz., zijn een prooi der vlammen ge worden. Daar de boereplaats betrek kelijk ver van deze gemeente ver wijderd ligt, kon aerst zeer laat hulp worden geboden. De brandspuit van Huisduinen was de eenige, die hulp verleende. De uitgerukte marine-brand spuiten zijn, om den verren afstand van de plaats teruggekeerd; de oorzaak van den brand is niet bekend. Het ver brande moet, hoezeer niet hoog, tegen brandschade verzekerd zijn. Naar wij vernemen, zal de Jon- gelings-vereenigiug Nut en Genoe gen" de rij karer voorstellingen in dit seizoen openen op 13 Oct. a. s. Naar wij vernemen zal het oefe- niugs-eskader Donderdag a. s. zee kiezen. Men meldt uit 's Hage van Zondag, dat aldaar het volgende be richt uit Arolsen ontvangen is: Heden Zondag heeft op bet vor stelijk paleis de plechtige verloving plaats gehad van Z. M. den Koning met Prinses Emma. Ten bove was gala diner en werden gelukwenseben ontvangen. De vestingbegrooting voor 1879 bedraagt een millioen. Er worden bij art. 2 alleen gelden uitgetrokken voor de onderhanden zijnde werken in de Nieuwe Hollandsche linie. op het oogenblik, dat hij zich weder in den zadel zette, stond Alice voor het kleine bovenraarapje van het huis, en vóór zij zich nog had kunnen verwijderen, had de edel man zijn fluweelen muts afgenomen en een teederen groet met de hand gemaakt. Hugo zag hem zich zwenkend verwijderen en voelde dat hij van verontwaardiging kleurdemaar hij kleurde nog sterker, toen hij, naar boven ziende, zag, dat Alice ook den edelman na tuurde. Deze kwam dikwijls terug en steeds prach tiger gekleed; telkens stond dan ook het kleine raampje open en Alice ervoor. Ein delijk op een zeer droevigen dag verdween zij uit het huis. Het had haar vreeselijk veel moete gekost, want al de geschenken, die zij van haren vader ontvangen had, la gen hier en haar in de kamer verspreid, alsof zij van alle den een na den ander afscheid had genomen, alsof zij bij het ver laten daarvan een voorgevoel had, dat er een dag zou komen, waarop die blijken eener vaderlijke liefde haar het hart zouden ver scheuren.... En toch was zij vertrokken. Zij had een brief achtergelaten, waarin Het st. Prinses Amalia, van Batavia naar hier, kwam 29 Sept. 's morgens te Napels en is 's middags vertrokken. Uit Batavia wordt geseind, dat het Ned. schip »Ary Seheffer" in diep water gezonken is. De opvarenden zijn gered. Uit Cadix wordt bericht, dat de militaire bevelhebber aldaar een feest maal gegeven beeft aan den majoor eu andere officieren van het detache ment Nederlandsch-Indische troepen die aan boord waren van bet st. Gelderland. De Nederlandsche con sul en de gouverneur der stad waren mede onder de gasten. Er werden dronken uitgebracht op de koningen van Nederland en van Spanje, en op Spaanscbe en Nederlandsche legers. Opnieuw zijn te Amsterdam ongeveer honderd personen beboet wegens nalatigheid in bet betalen der bonden-belasting. Te Amsterdam heeft een man van hoogst fatsoenlijke afkomst, wiens vader een aanzienlijke en vertrouwde betrekking bekleedde, zich schuldig gemaakt aan diefstal van kippen. Hij zelf werd al armer en armer en zonk eindelijk zoover, dat hij voor de tweede maal voor de rechtbank zal moeten terechtstaan. Hij had zich naar de Watergraafsmeer begeven en stal daar van een boerenhofstede twee kippen. In de stad gekomen, zij haar goeden vader aan de zorg van Hugo aanbeval, deze tevens toewenschende, dat hij gelukkiger mocht worden, dan hij ooit met haar had kunnen zijn; want hij ver diende de toegenegenheid van een zuiverder hart, dan zij hem zou hebben kunnen schen ken.... Wat de vergiffenis van haren vader betrof, daar durfde zij niet om vragen, schreef zij, maar zij bad, dat God hem zegenen mocht.... Dit was het slot van den brief, waarop de sporen harer tranen duidelijk zichtbaar waren. De oude vader van Alice werd woedend en bracht zijn aanklacht voor den troon; doch hij vernam, dat er geen herstelling mogelijk was, te meer daar zijne dochter naar het vaste land was overgestoken. Ter bevestiging van dit bericht ontving hij eenige jaren later een brief uit Frankrijk van hare hand geschreven, bevend en bijna onlees baar. Men kon er toch gemakkelijk uit opmaken, dat zij dikwijls dacht aan haar ouderlijk huis en aan haar lief kamertje, dat zij als meisje bewoond had; zij schreef nog, dat zij gedroomd had, dat haar vader was gestorven, zonder haar te zegenen, en werd bij aangehouden door twee politie-beambten, aan wien bij, op de betrekkelijke vraag antwoordde, dat hij kippenkoopman was en de kippen had gekocht, om die met winst te verkoopen. Bij onderzoek bleek, dat hij gelogen bad en de kippen door diefstal had verkregen. De phonograaf zal eindelijk ook bier te lande kunnen worden gezien en gehoord. Maju zal Edison's uitvinding bij bet Amsterdamsche publiek introduceeren. Uit bet ingesteld gerechtelijk onderzoek zijn eenige bijzonderheden bekend geworden omtrent den diefstal door een kashouder vau de Crediet- Vereeniging gepleegd. Deze bediende, zekere P., moet de daad in den betrekkelijk zeer korten tijd, dat hjj de functie van kashouder waarnam, hebben uitgedacht. Toen heeft hij terstond met groote scherpzinnigheid een geheel stelsel vau administratieve controle weten te ontduiken en van het eenige zwakke punt in dit stelsel misbruik gemaakt om zich een aanzienlijke som toe te eigenen. Hjj bad zjjne maatregelen zoo getroffen, dat ontdekking eerst na verloop van een tiental dagen kon geschieden, en in tjjds een week verlof weten te verkrjjgen, zoogenaamd om naar de tentoonstelling te Parjjs te gaan, doch waarschjjnljjk om den buit in Amerika in veiligheid te brengen. dat haar hart daardoor gebroken was. De oude Stephens kwijnde weg en wilde niet dat Hugo hem een oogenblik verliet, daar hij wist dat Hugo zijn dochter bemind had, en dit was de laatste band, die hem nog aan het leven gehecht hield. Eindelijk stierf hij, zijn handel en goederen aan zijn ouden leerling nalatende, wien hij nog op zijn sterfbed aanbeval, zijn dochter te wreken, indien hij de bewerker van haar ongeluk ooit raogt ontmoeten. Na de vlucht van Alice zag men Hugo nergens meer, noeh op de speelplaatsen, noch op de wandelingen, noch bij de ver makelijkheden der stad. Zijn jeugd was als in hem gestorven. Hij geraakte in groot aanzien bij de Londensche burgers; zelden zag men hem glimlachen, en nooit nam hij deel aan de openbare vermakelijkheden. Als braaf, mensehlievend en edelmoedig werd hij door een ieder bemind; hij werd beklaagd door allen, die zijne geschiedenis kenden en die kende bijna iedereen; want als hij des avonds alleen door de straten liep, ontblootte zelfs het gemeen de hoofden bij zijne nadering en betoonden allen hem een eerbiedige deelneming. Wordt vervolgd.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1878 | | pagina 1