KLEINE COURANT HELDER. NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN 1 Mo. 620. Vrijdag 24 Januari 1879. Zevende Jaargang. abonnement Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. adyekténTiën Kalender der Week. nieuwstijdingen. feuilleton. Gen ZONSONDERGANG. 't Vliegend Blaadje VOOK DEN »0r 3 maanden binnen de gemeente 35 Ct. 3 franco pér post 60 Uitgevers BERKHOUT Co, n EL»ER te Van 15 regels88 Centen eikeregel meer 8 Centen; grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advertentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VUIJDAGSMORGENS róór 16 ure bjj de Uitgevers bezorgd zijn. JANUARI of Louwmaand 31 dagen. Opgang der Z,on 7 u. 52 ïu. Ondergang 4u. 33 m. ióïfdag 26 Jaandag 27 )IK8DAG 28' ffoensdag 29 )onderdag 30 Eerste kwartier. /rijdag 31 TEBRUARI of Sprokkelmaand, 28 dagen. Saterdag 1 "'li I - i HELDER, 24 Januari 1879. Woensdagmorgen is aan onzen plaatsgenoot O. Zuuderdorp, vanwege ie in Amsterdam gevestigde »Maat- ichappij tot redding van drenkelin gen," een prachtige gouden medaille net getuigsehrift uitgereikt, voor het het leven terug roepen van een li-enkeling, die in October in de Büitenhaven was gevallen en die nen, na opgevischt te zijn, algetaeen festórven achtte; Moge deze eervolle mderscheiding een ieder opwekken, mi niet dan na alles aangewend te lebben, den dood van een drenkeling ie constateeren. Door de Zang-veieeniging Cecilia," zal, met medewerking van mderscbeidene dilettanten binnen lenige dagen een buitengewoon con- lert worden gegeven ten voordeele Naar het dagboek eener dame, verteld door XAYER RIEDL. 2) o— „Mag ik haar schrijven en uitnoodigen m hier te komen, Erederik „Natuurlijk, lieve. Meld haar mijn com- ilimentzeg haar van mij wat u •oeddunkt en het rijtuig zal aan 't naaste tation voor haar gereed staan op den dag n het uur, die zij daarvoor bepalen zal." Zoo kwam Augusta aan, een jong meisje, ven vroolijk en levenslustig als ik zelf. uj zag er bevallig uit, had eeue levendige rissche kleur en vurige zwarte oogen. iij kleedde zich naar de voorschriften van et laatste modejournaal, bezat eeue trot- che houding, die veel zelfbewustzijn toonde, tn in de hoofdstad had men haar als eeue lere schoonheid gevierd. Desniettemin oheen zij Erederik niet te bevallen. Hij ond haar te aanmatigend, te zeker in haar van de algeimeene armen dezer ge meente. In dezen harren wintertijd, nu de armoede een ongekende hoogte heeft bereikt, verdienen alle pogin gen tot leniging er van, zeker de sympathie van allen, die gaarne iets voor minder bedeelde natuurgenooten ten offer willen brengen. Naar wy vernemen, zullen eerst daags lijsten ter inteekening voor dit doel worden aangeboden. Het Stafmuziekkorps der marine vertrok heden morgen van hier naar Delft, om morgen by de ter aarde- bestelling van Z. K. H. Prins Hen? drik hare treurtoonen te doen hooren, Heden wordt het stoffelijk over- schot van Z, K. H. Prins Hendrik uit Luxemburg naar Delft overge bracht, om morgen in den Koninklijken grafkelder aldaar te worden bijgezet. De zeeofficieren, die tegenwoordig zullen zijn bij de plechtige ter aarde bestelling, moeten zich daartoe op Zaterdag den 25 dezer, des voormid dags vóór 11 u. bevinden in de Nieuwe Kerk te Delft, waar hun de door hen in te nemen plaatsen zullen worden aangewezen. Verschilleude zeeofficieren hadden den wensch te kennen gegeven, om op gepaste wijze, geheel officieel, hunne hulde tb brengen aan den dierbaren afgestorven vlootvoogd. Dientengevolge liet de oudste hoofd optreden. Liet hij echter tegenover haar dergelijke gedachten doorschemeren, dan wierp Au gusta trotseh haar schoone hoofd in den nek en gaf hem lachend een antwoord, gericht tegen „de heerschappij der mannen." Ik weet niet hoe het kwam, maar spoedig na hare aankomst ten onzent begon mijne stille levenswijze mij nog meer tegen te staan. Ik begon het zelfs hard en liefdeloos te vinden dat Frederik mij daar gevangen hield, waar nooit iets belangrijks gebeurde en vast ook nimmer gebeuren zou, terwijl ik mij alleen met zijn gezelschap moest vergenoegen. „Ik denk toch, Adèle, zei Augusta op zekeren avond, „dat gij hier dikwijls par tijtjes geeft Frederik zag haar aan en antwoordde in mijne plaats „Volstrekt nietAdèle en ik hebben ons hier als een rustig, bedaard echtpaar nedergelaten en wij zijn zeer tevreden als wij zoo nu en dan de eeue of andere goede kennis uit de buurt bij ons aan tafel zien." Augusta trok hare schoone wenkbrau wen op. officier der marine in directie Willtemsoord een inteekeiilijst circu- leeren, die in een oogenblik als be zaaid wap met handteekeningen. Ten gevolge van de groote sympathie, die er onder de officieren bleek te zijn, en daar het zich liet aanzien dat er veel geld ingezameld zou kunnen worden, kwam men op. 't denkbeeld een krans op het graf vau den over ledene te leggen, welker waarde even redig kon ziju aan den rang van dien vorst. Aan den opperceremoniemeester werd het plan van de officieren van 's Konings vloot kenbaar gemaakt en,... wat men nooit had kunnen denken, er kwam een weigerend ant woord. Is er iet3 grievender voor een korps te denken? De vaart van IJmuiden naar Amsterdam is gesloten. Zelfs yzeren stoomschepen kunnen niet meer door het ijs. In den' nacht van Zondag op Maaudag had in het Hotel Central van den heer P. Lieth te Amsterdam een brutale diefstal met inbraak plaats. De dief heeft in het sousterrein een ruit ter dikte van 1/3 centim. stukgeslagen, vervolgens den ijzeren boom van het raam opgelicht, en zich zoodoende vrijen toegang tot het huis verschaft, waar hij zijn weg nam „Dat is ongetwijfeld alleen uwe raeening, mijnheer van Rustow," sprak zij. „Maar u wilt Adèle toch niet aan alle genoegens des levens, aan alle vermaken der groote wereld onttrekken U was ten minste eens van een ander gevoelen, toen ik u op een bal te Berlijn hoorde roemen, dat u nog dansen zou, al begon uw haar te grijzen." „Men wordt wijzer met de jaren," her nam Frederik, terwijl hij mij met een crnstigenvriendelijken glimlach aankeek. „Niet waar, Adèle, gij denkt even als ik, dat het leven ons gegeven is voor betere doeleinden dan voor ons vermaak alleen „Neen Frederik," antwoordde ik, terwijl ik opstond en mijn arm liet rusten op de hooge leuning van den gothischcn stoel, waarop mijn man zat, „ik vrees dat ik meer dan ooit het vermaak bemin. „Juist thans, Frederik, verlang ik er van ganscher harte naar, slechts eenmaal een groot bal te geven en bij die gelegenheid ons donker oud kasteel met vroolijke en prettige gasten te vullen. Zooals ik zei, maar eenmaalAugusta en ik hebben daarvoor alheerlijke plannen gemaakt. Mag ik P Och toe, zeg eens „ja door de koffiekamer^ verder drie deu ren opende, waarvan ééne, die naar boveu leidde, vau een waarschuwende schel voorzien was, en zich recht streeks naar de eetzaal op een boven-* verdjepiug begeven. Hy maakte zich van de sleutels meester, die hij naar het blijkt goed wist te vinden, opende de zilverladén van het buffet eu nam daaruit zes en dertig groote zilveren lepels en vorken, audérhalf dozyn zilveren theelepeltjes, beuevens eenige pleten, en twee kleine zilveren vleesch- vorkjes, waarna hy zich langs den zelfden weg weder een uitgang ver schafte. De dief meldde zich met hel ge- stolene des n&clits ten 4 uur bij een zilverkashouder aan, voorgevende, dat hij deze voorwerpen te gelde wilde maken, doordien hij met ziju vrouw in onmin leefde en van haar wilde scheiden, om alsdan vroeg por spoor zich te verwijderen. De winkelier be scheidde hem op een nader uur en nam een gedeelte der voorwerpen in bewaring, onder voorgeven, dat hij moest onderzoeken van welk gehalte zy waren. Hy waarschuwde de politie, er werd proces-verbaal opgemaakt en reeds eenige ureu later was het de politie gelukt, een gedeelte der voor werpen in bezit te krijgen. De dader echter is tot nog toe onbekend. „Bijna treurig sloeg hü zijne oogen tot mij op en vatte mijne rechterhand. „Ik dacht dat de tijden der bals voor ons voorbij waren, Adcle." Bij zijne laatste woorden zag hij 't mij zeker aan, dat ik het in 't geheel niet met hem eens was; want vriendelijk ofschoon ook ernstig, liet hij er op volgen: „Zijt gij er werkelijk zoo op gesteld, lieve f" „O Frederik, of ik er op gesteld ben Zoolang ik leef zal ik van alles houden, dat mij blij en vroolijk maakt Ik zei dit inderdaad geheel in vervoering. Augusta lachte luid maar mijn man zag ernstig voor zich. „Is dit slechts grootspraak, Adèle, of waarheid?" riep de eerste. En ik hernam, als antwoord voor beiden „Waarheid en nuchtere werkelijkheid Eu tot mijn man gekeerd, voegde lk er bij „Nu Frederik, mag ik liet bal geven och toe, dit -éeue maar „Ik kan u niet weerstaan, als gij 't zoo vurig weuscht ja Ik herinner mij zijn' vroolijken glimlach bij mijne schier kinderlijke verrukking, en

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1879 | | pagina 1