KLEINE COURANT HELDER, NIEUWEDIEP EN OMSTREKEN DB Loofls GD ziii Vrouw. jen. v:>. 655. Dinsdag 27 Mei 1879 Zevende Saargang. abonnement Verschijnt Dinsdag- en Vrijdagmiddag. Uitgevers BERKHOUT Jt Co. advertentien nieuwstijdingen. feuilleton. stx sty BI. 10. Vliegend Blaadje. VOOR DEN per 3 maanden binnen de gemeente 35 Ct. >3 franco per post 60 te HELDER. Van I5 regels 45 Centeneikeregel meer 5 Centengrootere letters worden uaar plaatsruimte berekend. Advertentien moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VHI.JDAGSMOKGENS vóór 10 ure bij de Uitgevers bezorgd zijn 75. IE 30. 50. HELDER, 27 Mei 1879. Iu de vaart, loopende van de Gasfabriek naar den Houtzaagmolen, werd gisterenmorgen het lijk gevon den eener gehuwde vrouw, welke in de vorige week des nachts heimelijk hare woning had verlaten en door verdrinkiug een einde aan haar leven heeft gemaakt. Schipper Griek, van den loods- kotter N°. 5, heeft den 21sten dezer, tusschen den N. en W. Hinder opge- vischt een naambord. Het had met ingesneden vergulde letters den naam van vOldinghanseu". In het Zaterdag verschenen Algemeen Politieblad komt onder de gesignaleerde personen voorLodewijk Pineoffs, ond 52 jaren, geboren en laatst woonachtig te Rotterdam mede-direkteur der Afrikaansche Han- delsvereeniging, lang 1.7 meter, aan gezicht rond en hol, kleur bleek, haar donker grijzend, wenkbrauwen donker, baard grijs, oogen sluw uitziende voorhoofd hoog, neus krom, mond kleiu, kin rondspraak langzaam lijmerig bijzondere teekeneneenigs- zins waggelende gang een gevolg van vetheid, ook zichtbaar aan hals, nek en handenkleeding meestal donker. Tegen hem is door den Hoogen Raad der Nederlanden rechtsingang Ben verhaal uit Noorwegen, van JONAS LIË. 6). UIT HET ENGELSCH VERTAALD DOOR J. SEPP. Y. Ondertusschen bracht het gezelschap, dat het schip verlaten had, den nacht door bij den ouden Jacob op Torungen. Zij hadden eerst nog beproefd het grootste der beide eilanden te bereiken, maar de zee was on stuimig geworden, de duisternis was inge vallen, en 't was spoedig gebleken dat het niet langer een pleziertochtje zou zijn voor een boot met dames daarin. Zij hadden daarom huune pogingen gestaakt en beslo ten den nacht op klein Torungen door te brengen en te zien of de morgen hen gun stig zou zijn, liever dan uaar huis te gaan en het gansche genot van het tochtje op te gevendat in het doel bestond om voor twee of drie dagen uit te blijven. verleend met bevel van gevangen neming, ter zak« van valschheid in geschriften van koophandel. De procureur-generaal bij den Iloogen Raad verzoekt opsporing aauhouding en bericht, en deelt mede, dat de medebeklaagde, Henri Polak Kerdijk, reeds is aangehouden. De instructie in de strafzaak tegen L. Pineoffs c. s. is Zaterdag aange vangen. Door den daartoe benoemden raadsheer mr. Feith, bijgestaan door den substituut-griffier mr. baron Collot d'Escury, werd Zaterdag in het lokaal van den Hoogen Raad de eerste zittiug gehouden tot het hooren van een viertal getuigen. De ramp, die onze stad getroffen heeft, schrijft men aan de Arnh. Ct. uit Rotterdam, is van zulk een om vang, dat er met zekerheid nog niet te bepalen is, wat er het gevolg van zijn zal. Bijna alle bankinstellingen zijn er in meer of mindere mate door getroffen. Bijna alle, zeg ik, omdat ik er tot mijn genoegen een ken, en wel de oudste onzer stad, die met de vree- selijke katastrofe volstrekt niets te maken heeft. Het is de firma Mozes Ezechiels Zonen, die zich niet door schijn en zoogenaamde grootheid liet verblinden en daardoor niet in den val liep. De Amst. Ct. vermoedde, dat er een algemeene blijdschap zijn zou, Groot was des ouden Jacob's verbazing; men kan 't gemakkelijk begrijpen, toen er 's avonds laat op de deur geklopt werd en hij bij 't schijnsel van den haard niet minder dan zes voorname lui naar binnen zag ko men en onder hen twee dames. Hij hield de hand boven zijn oogen en zag hen in stomme verbazing aan. Wat Elisabeth aangaateen schare too- vergodinneu, die plotseling verschenen was, had haar niet meer schrik kunnen aanjagen, 't Was bijna bedtijd, en zij zat, al half in slaap bij 't vuur, en het kon wel wezen dat haar plotseling opgewekte ontroering een meer dan gewone levendigheid en aantrek kingskracht verleende aan een paar oogen en een gelaat, die buitendien toch niet onopgemerkt gebleven zouden zijnwant Carl Beek, die de aanvoerder van 't gezel schap was, scheen werkelijk betooverd en kon zijn oogen uiet van haar afhouden, totdat zij, blozende van verlegenheid, als bij instinct haar hand uitstrekte naar haar keurslijf, dat naast haar op de bank lag. „Goeden avond, Jacob, oude jongen." riep Carl, op zijn ronde en onopgesmukte manier, die hem zoo goed afging, terwijl op het bericht: »we hebben Pineoffs gevat." Welnu: Pineoffs is gevat! Toch blyft de juichtoon uit, en niet zonder redenwel is Pineoffs gevat, maar ze hebben hem nog niet, en wellicht zal de herinnering dat hij gevat is, bij menigeen het vermoeden wekken, dat het lang kan duren, eer men hem gevat heeft, Men verwacht de nieuwe aard appelen uit het Westland omstreeks 15 of 20 Juni a. s., op de hoofd markten. Te Waalwijk loopt het gerucht, dat in het naburige 's-Grevelduijn Capelle een moord ontdekt zoude zijn, die voor ongeveer 2ya jaar ge leden aldaar heeft plaats gehad, en waarvan de dader, niettegenstaande de meest ijverige pogingen der po litie en justitie, niet is bekend ge worden. Thans wordt verhaald, dat de man in quaestie, die gaarne zijn vrouw kwijt was, een ander voor f25 heeft omgekocht om bedoelde vrouw te vermoorden, dat ook ge schied is. Nu zegt men, hebben de dader en zijn vrouw twist gekregen, omdat de kat een kuiken had gedood en zouden aangaande die f25 den gepleegden moord verwijtingen zijn gedaan, die ter ooren der politie zijn gebracht. De zaak schijnt in onder zoek te zijn. Te Welsnm (gemeete Olst) zijn eenige personen na het gebruik van hij op den ouden man toetrad en zijn hand hem met hartelijkheid op den schouder legde. „Ik vrees dat wij u zeer ongelegen komen, met zulk eeu groot gezelschap; maar wij wilden hier tot morgen bij n blijven, totdat wij bemerken dat het weer wat kalmer wordt. Wij durfden in donker niet naar Groot Torungen te zeilen, om den wille van deze dames, die wij aan boord hebben," en hij wees lachend op zijn zuster en haar vriendin. „Ik zie dat gij ook vrouwelijk gezelschap hebt, dus weet gij er alles van." De oude man was blijkbaar niet onge voelig voor die vroolijke wijze, waarop Carl met hem omging. Hij stond van zijn stoel op en maakte ruimte bij het vuur, met verzoek dat zij zich wilden schikken naar hetgeen hij hun kou aanbieden, en gebood op 't zelfde oogenblik aan Elizabeth nog wat hout te gaan halen. Terwijl het gezelschap zich om het vuur schikte en men 't zich zelf zoo gemakkelijk mogelijk maakte, ging Carl Beek naar buiten naar de manschappen, om zorg te dragen voor het binnenbrengen der provisie. Hij kwam weer binnen met Elizabeth en droeg worst ongesteld geworden. Eenige van de nog aanwezige worsten zijn door de politie, die van de zaak ou- derricht werd, in beslag genomen. Dezer dagen kwam te Amsterdam in den vroegen morgen een sjou werman in beschoukeu toestand in een tapperij om een borrel te drinken. De kastelein weigerde het gelag te schenken, den dronkaard opmerkende, dat 6 ureu in den vroegen morgen toch wat al te vroeg was om reeds beneveld te wezen. In plaats daarvan bood hij den man een kop koffie aan uit een ketel, die op de toonbauk in de nabijheid stond te koken. Deze beleefdheid nam de dronkaard echter zeer euvel op; hij nam den ketel op en stortte den kokenden inhoud over den tapper uit. De kasteleiu werd deerlijk gebrand en de politie arres teerde den benevelden geweldenaar. De rechtbank van het departe ment Lot heeft een meisje vau 11 jaar tot opsluiting in een verbeterhuis ver oordeeld, omdat zij haar broertje, 28 maanden oud, op raad van haar moeder heeft verbrand. Het arme kleine kind was ziek en zwak; het lag bijna altijd te bed en slechts nu en dan werd het op een laag stoeltje met een kussen gezet. Het meisje heeft de afschuwelijke bekentenis gedaan, dat zij op raad van haar moeder het kussen in brand gestoken heeft, waarop haar broertje zat, orn- ook een arm vol hout. Terwijl hij het neergooide onder luiden lach, riep hij uit: „Eu nu een bowl" zooals onze Zweedsche vrienden dien drinken. Maar eerst voor den dag met wat eten." Er was geen gebrek aan eetbare waren, zij werden verorberd onder een kruisvuur van gesprekken over allerlei soort van on derwerpen en daarop werd de „bowl" ge reed gemaakt, een mengsel van allerlei sterke en gekruide bestanddeelen, waarvan Carl het geheim kende; ten slotte werd hij aangestoken en met een lepel in de glazen geschonken, terwijl hij met blauwe vlam brandde. Carl Beek was de ziel van het gezel schap; hij zag er flink uit, terwijl hij schrij lings op een bnnk zat met zijn glas in de hand en zijn officiersjas van knoopen voor zien, waarop een anker was afgebeeldhad opengeslagen hij zong eerst het een en dan het ander der dartele drinkliedjes die toen in zwang waren, terwijl de overigen in choor invielen. Hij gaf hun daarop een lustig matrozenliedje ten beste, dat een menigte anecdoten uit den laatsten oorlog ten ge volge had Wordt vervolgd.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1879 | | pagina 1