300ste Staats-Lolerij. Burgerlijke Stand Helder. Advertentiën. Dankbetuiging. DANKBETUIGING. SALUUT! H. H. FUNKE. Een grenadier heeft zich Zater dag te 's Hage in den vroegen morgen, nabij de eerste villa in de Laan van Meerdervoort, door ophanging van 't leven beroofd. Hij scheen een man van orde te zijn, want, terwijl hij zich aan een ladder had opgehangen, had hij, om zijne kleedingstnkken daarbij niet te beschadigen, zijn sabel tegen een muur geplaatst en zijn schako er boven. Door de zorgen der politie is zijn lijk naar het hospitaal overge bracht. Reeds drie dagen lang had men den man zien kruisen op de Laan, waar hij den dood zocht. Bij gelegenheid der te Dordrecht gehouden harddraverij is een vrouw betrapt op het plegen van zakkenrollerij Te Koudekerke heeft een vrouw uit den arbeidersstand zich door op hanging van het leven beroofd, uit droefheid over de omstandigheid, dat haar zoon sedert eenigen tijd als mili cien in dienst moest treden. Te Raalte is een boerenplaats door den bliksem getroffen en met den geheelen inboedel verbrand 2 koeien en twee. paarden kwamen ook in de vlammen om. Een verschrikkelijke hagelstorm heeft Donderdag over het Rhönedal gewoed. Men berekent de schade, daardoor veroorzaakt, op meer dan 10 millioen frank. Over het dorp Lopotnia, in Oostenrijk, ontlastte zich in den na middag van den 6 dezer een hevig onweder, dat aan vier menschen het leven kostte. Een eerst kortelings gehuwd paar, dat op het veld aan 't werk was, werd door den bliksem getroffen en bleef op de plaats dood. Een andere bliksemstraal sloeg in een boerenhofstede en doodde twee jonge meisjes van 15 en 16 jaar. Ten voordeele van de ongelukki- gen door de overstrooming van Sze- gedin, zal te Parijs een wedstrijd van velocipédes plaats hebben. De wedstrijd heeft 7 afdeelingentwee over een afstand van 1500 meters en drie over 2000 meters, den nationalen kamp strijd over een afstand van 4000 meter en eindelijk een match" van 500 franks over een afstand van 20 kilometers. De prijzen zullen bestaan in verguld zilveren en zilveren medaljes en in een kunstvoorwerp. Op 25 Mei 1.1. is te New-York een kathedrale kerk ingewijd, waaraan 21 jaren gewerkt is. Zij is geheel van wit marmer, en in gothische stijl uit de 13 eeuw. Dit prachtwerk heeft omstreeks 11 milioen gulden gekost. „Over Elizabeth, zeg je „Ja. Waar woont zij tegenwoordig „Waar zij woont, wel bij de Bccks na tuurlijk. Is er wat F" „Dat moest gij het best weten, moeder Kristine," sprak hij ernstig. Zij hield het licht vlak voor zijn gezicht en zag hem met onbestcmden angst aan, maar kon uit zijn gelaat niet wijzer worden. „Als ik het weten moest, zeg het mij dan," zeide zij op schier smeekenden toon. „De jonge Beek, hoor ik, heeft bijna het gohoelc jaar om Tornngcu rondgezworven om zeevogels te schieten of denkt gij werkelijkdat hij haar trouwen wil barstte hij opgewonden uit, terwijl zijn stern steeds luider werd. Nu pas begreep zij wat hij meende; en terwijl zij den kandelaar ruw op de tafel neerzette, viel aij in den stool ter neder, die naast de tafel stond. „Zoo zeggen zij dat P" schreeuwde zij ten laatste. Haar eersto vrpes was voorbij. Zij had voor toorn plaats moeten maken en zij stond van haren stoel op met haar han den in de zij; hare oogen glommen. Zij Te Newark in den staat Vermont (Noord-Amerika) zijn 29 kinderen vergiftigd, doordien zij het water gedronken hadden van een voorbij het schoolgebouw vloeiende beek waar in dierenlijken geworpen waren. Tien der kinderen zijn reeds gestorven en aan 't herstel der overigen wordt ge twijfeld. De landman, die het doode vee in de beek geworpen heeft, is in hechtenis genomen. Den lln Juni sloeg de bliksem in een bewaarplaats van petroleum, toebehoorende aan de Anlantic Pe troleum Refining Company te Point Breeze, in Pennsylvanië. De gebouwen, aan die Maatschappjj toebehoorende, beslaan een kolossale plaatsmet werven ter lengte van 2500 el, langs de Schuylkillrivier, waar al de petro- troleum wordt ingescheept, die uit Philadelphia verder wordt verzonden. De petroleum vatte natuurlijk vlam en in een oogenblik verspreidde het vuur zich over de pakhuizen, kanto ren woningenwaterbakken en schepen. Den ganschen dag woedde de brand, de stad in dichte rookwolken hullende. Vijf schepen: een Duitsch, een Oostenrijksch, een Noorsch, een Italiaansch en een Russisch, zijn een prooi der vlammen gewordenmen slaagde er in de overig# tjjdig weg te sleepen. De schade is aanzienlijk. Een vreeseljjke knal bracht Zondag de bevolking van Dantzig in opschudding. Het bleek dat de stoom ketel gesprongen was van het stoom schip Orphens, dat aldaar in de haven lag en juist naar Koningsbergen wilde afvaren. Zekeren mevr. Dans uit Poe- litz verloor bij de ramp met acht harer kinderen het leven. De tweede machinist en de kok zijn eveneens omgekomendrie of vier personen worden nog vermist. HELDERSCHE MOPPEN. Van een eigenaar van een houtzaagmolen vertelt men ons, dat hij boven den ingang van zijn woning, die aan den molen ver bonden is, deze waarschuwing heeft geplaatst „Rookers en knappe jonge mannen worden niet toegelaten." De molenaar die een wijs geer is, antwoorddo op de vraag, wat dat opschrift beteekende: Wel, de rookers zouden mijn molen, en de knappe jonge mannen het hart van mijn dochters in brand kunnen steken. Ik wil zulke gevaarlijke lui niet in mijn eigen dom hebben. o De heer G. kwam onlangs in een sigaren winkel, vroeg een Alexander, stak de sigaar in zijn mond, voelde in zijn zak en zeide Was geen vrouw, die zich ongestraft liet beleedigen. „Hebben zij dien leugen aan Elisabeth's naam verbonden het is schande voor hen dat is het! en jij Salvé durft je lippen daarmede bezoedelen F Laat mij je dan mo gen zeggen, dat het huis van de Becks zoo achtenswaardig is als een in Azen dal; en jij noch iemand van je gelijken kan zijn goeden naam rooven. Je kunt er van op aan, dat Elizabcth ieder woord van je kos telijk verhaal zal hooren jawpl, cn de kapitein cu de luitenant en mevrdhw Beek ook; en jij zal van de Juno worden weg gejaagd als een hond, met den staart tusschen de pooten. Dacht jc dat Elizabetb door den luitenant gehouden werd voor een persoon....? „Lieve moeder Kristine riep Salvé en viel haar in de rede in het midden van den stroom harer verontwaardiging, ik heb er niet over nagedacht ik kon niet denken. Maar ik hoorde het Anders van de Crag van morgen op den kaai-mnur zoo vertrou welijk zeggen." „Anders van de Crag? hebt gij het van hem gehoord dc erbarmelijke, geslepen Daar heb ik mijn portemonnaie ver geten. Leg dan de sigaar maar weer in het kastje, zeide de winkelier. Ziedaar, beste man, hernam de heer G. maar gij kunt zeker zijn, dat ik nooit weer een voet in uw winkel zal zetten eu al mijn vrienden zal waarschuwen nooit bij u te komen koopen. Niet, omdat gij mij een mal figuur laat slaan, door mij een krediet van 25 cents te weigeren, maar omdat men bij u blootgesteld is om sigaren te koopen, die de eerste de beste reeds in den mond heeft gehad. 3e Klasse. Ie Lijst. No. 10663 f1000. No. 566 f400. Nos. 758 2534 3336 f200. Nos. 702 7819 9180 16281 f100. Van 13 tot 17 Juni. ONDERTROUWD en GEHUWD: Geene. BEVALLENM. C. Nicman geb. v. d. Hoeven D. F. Kramer geb. Spil D. J. Wessel geb. Goos D. T. Bruijn geb. Reiuders D. A. Bakker geb. Ott D. T. D. van Bendegom geb. Dalmeijer D. OVERLEDEND. L. Kunst 80 j. A. Timmer, wed. D. L. Kunst, 78 j. G. E. J. P. Krocb 6 m. S. G. Maasen geb. Hulman 56 j. Heden mogen wij de 97ste VERJAARDAG herdenken, van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder TRIJNTJE BLANK, Wed. van J. Dalmeijer. Helder, 17 Juni 1879. Namens de Familie W. DALMEIJER. Heden beviel mijn geliefde Echt- genoote van een welgeschapenDocHTER M. LIGTENBERG, geb. Den Hartigh. Rotterdam, 13 Juni 1879. Voorspoedig bevallen van een nnfUTFi? F. D. VAN BENDEGOM- Dalmeijer. Helder, 14 Juni 1879. Algemeene Kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Dochtir, F. SPIL, geb. Kramer. Helder, 15 Juni 1879. schavuit. Dat is zijn dankbaarheid, denk ik, omdat ik de vorige week zijn vrouw heb opgepastIk zal hem weten te vinden. Maar de heler is niet beter dan de steler ging zij met nieuwe verontwaardiging voort j „en ik heb je te zeggen, dat het juist Bccks eigen dochter was, die hierkwam en Eliza- beth een eervolle plaats in een achtings waardig huis aanbood, en zij sprak met mij, mijn jongen" en zij wees vol gevoel van eigenwaarde met haar bevenden wijsvinger op haren boezem „en dus Elizabeth heeft zelve in deze om niets gevraagd. Jj hadt jc wacht niet behoeven te verlaten om met zulke praatjes hier te komen en Elizabeth zal er van hooren dat zal zij," herhaalde zij toornig, terwijl zij met een luiden klap hare handen ineen sloeg „zij zal hooren wat een mooi vertrouwen je in haar stelt Lieve moeder Kristine ik bedoelde niets kwaads," zeide hij deemoedig met een ge voel alsof hem een pak van het hart was genomen, „maar ik bid u, zeg het niet aan Elizabeth." Wordi vervolgd. Heden overleed, tot diepe smart zijne Ouders, Broeder en Zuster JAN JOSEPH VISKER, oud 23 ja* Zeilmaker aan boord van Zr. Wachtschip alhier. Een hevige ziek maakte binnen acht dagen een eind aan zpn nog jeugdig leven. Helder, 17 Juni 1879. J. H. VISKER. D. J. VISKERBELDROI) Algemeene Kennisgeving. Heden ontsliep, na een kortstondi lijden vau 4 dagen, ouze eenigst lieveling GERRIT, in den aanvallige leeftijd van circa 6 maanden. Zwa« treft ons deze slag, doch wij wille berusten in Hem, wiens doen liefde i Helder, 15 Juni 1879. J. P. KROEB. H. KROEB, geb. De Kamps Na een lijden van 13 weken, over leed heden, 12 Juni, onze gebeld Vader, Grootvader en Overgrootvade D. L. KUNST, in den ouderdom vai ruim 80 jaar. Hoe zwaar ons deze sla ook trof, zij werd nog verhoogd doo het plotseling overlijden op den 16i Juni daaraanvolgende, van onze ge liefde Moeder, Grootmoeder en Over grootmoeder A. TIMMER, in dei ouderdom vau 78 jaren, na een on gesteldheid van slechts een dag. Wij hopen echter in Gods wijzer wil te berusten. Helder, 17 Juni 1879, Namens de familie, L. D. KUNST. D. KUNST. E. TEUNISSEN, geb. Kunst. De Familie van DIRKLEENDERT KUNST en ANNIGJE TIMMER, beiden zeer kortstondig na elkander overledenbetuigt haar hartelijken dank aan den president en de leden van de vereeniging .Ontwaakt bij Tijds", voor de laatste eer, bij de teraordehestelling van hunnen Vader ondervonden, en hopen op dezelfde belangstelling te mogen rekenen bij de teraardebestelling hunner Moeder. NAMENS DE FAMILIE. De ondergeteekenden betuigen langs dezen weg, hun hartelijken dank aan Familie en Vrienden en ook aan Heeren Vischkoopersvoor hunne prachtige Cadeaux en voor de belang stelling, bij hunne lSVs-JnriKe Eclit- vereenlging ondervonden. L. A. HARTSINCK. J. C. HARTSINCK— Möli.er. Helder, 16 Juni 1879. ^au 'le' Bestuur en de leden der Sociëteit VÊm »Mars," alsmede aan de Dames en Heeren, die hunne tji- lenten wjjdden aan de Soiree op 10 dezer, betuig ik mijn hartelijken dank voor de belangrijke ondersteuning die zij mij bezorgd hebben. Mede zjj mijn dank gebracht aan alleii, die door bannen geldelijken steun de poging van Mars hebben geschraagd. Wed. S. VAN RIEL. Helder, 16 Juni 1879.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1879 | | pagina 2