bewerking van schoenen uitgedacht, waardoor de soldaat, zoowel in tgden van oorlog of vrede, zeer veel nut en gemak zou ondervinden. Dezer dagen heeft de heer L. persoonlijk zjjn nieuwe uitvinding aan het oordeel van den Minister van Oorlog on derworpen, en mocht reeds dadelijk de voldoening smaken, dat deze, zoowel wat de bewerking als vorm betreft, zjjne ingenomenheid te kennen gaf. Aan den heer L. werd nu opgedra gen, om eenige paren van dit nieuwe model aan te maken, en aan het Ministerie van Oorlog in te zenden, waarna een commissie van officieren zal worden benoemd, om dat schoei sel te onderzoeken, en een verslag van haar bevinding aan het Ministerie van Oorlog in te zenden. De Minister van Marine bericht, dat in de maand Augustus a. s. de twee lichttoestellen van de lichttorens te Eginond aan Zee door uienwe zullen worden vervangen, en dat te dien einde de lichten op die torens, vau af den avond van 10 Aug. e. k.gedurende eenige nachten niet zullen branden. De datum, waarop de nieuwe lichten daarna zullen ontstoken worden, zal nader worden bekend gemaakt. Uit Geertruidenberg bericht men: In het naburige Oriuimelen is ge- passeerden Maandagdes avonds tusschen 9 en 10 uren een moord gepleegd, die in de geheele gemeente sensatie verwekt. Zekere vau G. is door een drietal personen onder den meest vriendschappeljjken schijn van kameraadschap naar een zolder gelokt en na eenige oogenblikken vau de trappen gesmeten en, volgens verkla ring van den reeds Woensdag over leden verslagene, door één hnnner de borst ingetrapt. Twee der daders zjjn naar Ureda getransporteerd, tcr- wjjl de derde, die te Rotterdam woont, nog op vrije voeten is. In Wceuen zijn twee Galliciërs gevat, die bleken te behooreu tot een internationaal-bedelaarsgild. De leden van dat gild, ongeveer 50 in getal, drijven het bedelen op groote schaal en bereizen sedert jaren al de groote steden van Europa. Zjj zjjn voorzien van valsche aanbevelingsbrieven en krjjgen dikwijls aanzienlijke sommen. Het hoofdbureau is te Berljjn geves tigd, een hulpbnreau te Breslau of te Frankfort. De bedelaars mogen alleen met toestemming van hunne der lijn beschutting, sis onder een schild dat haar dekken zou. Toen hij nu zoo on verwacht op uitstel aandrong, ja zelfs in 't eerst het verlangen uitte om zelfs weg tc zijn, als de zaak voor 't eerst in zijn ouderlijk huis bekend werd, maakte zich een gedachte van haar meester (en zij greep die in den angst haars harten als bij instinct aan, gelijk een drenkeling zich vasthoutd aan een stroo. halm) die haar sohoon in te fluisteren dat het mogelijk was nu nog op hare belofte terug te komen. Zij had een tijd van angst en spanning gedurende de beide dagen, die verloopen moesten eer Carl terugkwam zij bracht de nachten onder aanvallen van koorts door. Zaterdagavond kwam hij terug en de eerste, die hij ontmoette was zij zelve: terwijl zij stil en bleek de kamer in en uitging, scheen het wel alsof hij zelf niet langer de betrek king, die er op dit oogenblik tusschen hen bestond, verbergen wilde. Hij had een brief van zijn vader meege bracht, die overluid werd voorgelezen toen de maaltijd was afgeloopen. Hij was uit een Zuid-Amorikaansche haven gedateerd cn on der anderen werd er van Salvd melding gemaakt. Op de hoogte van kaap Hatteras, hadden zij stormweer gehad en hadden een chefs op reis gaan. De chefs ontvan gen een derde van de gelden. Zjj nemen verschillende namen aan. Een van hen gaf zich voor docter, voor operazanger en orkestdirecteur uit. Het aantal der bedrogenen moet zeer aanzienljjk zjjn. De sprinkhanen zjjn thans tot Hongarjje doorgedrongen en hebben fipjjt alle zorgen, reeds 600 juk bouw land verwoest. Soldaten en burgers trekken ter bestrijding op3600 werklieden zjjn bezig over een zeer groote lengte groeven te graven. Bin nen enkele minuten zjjn deze tot den rand met daarin levende sprinkhanen gevuld. Men werpt stroo op hen, steekt het aan, en vernietigd zoo het vraatziek heirleger. Een dag of acht geleden ging de regenboog droog onder en toch bleven de sluizen des hemels, volgens de volksoverlevering tegen alle gewoon ten in geopend. Zondagavond daarentegen zijn twee regenbogen en dat nog wel op Sint Margriet nat onder gegaan, en nog bjj voortduring regent het. Volgens de omgekeerde orde van zaken krijgen we dus nu mooi weer, Een Russische dame, die op reis ging voor eenige weken, liet al hare meubelen, juweelenlinnen, enz., iuveutariseereu, op gezegeld papier en behalve dat, liet zjj tien luiken voor al hare vensters plaatsen en door twee slotenmakers alle deuren van haar huis op bjjzondere wijs voorzien. Den inventaris van hare goe deren deponeerde zjj bjj een notaris. Wel een zeldzaam staaltje van voor zichtigheid. De stoker Charles Jones, van den Long-Island-Spoorweg, heeft on langs een heldendaad bedreven, waar van men in Amerika algemeen met lof spreekt. Toen nl. een posttrein nabjj het station Jamesport kwam, zagen de personen, die zich op de locomotief bevonden, op korten af stand voor zich uit, een klein kind op de rails slapende liggen. Men remde met alle kracht, maar zag weldra in, den trein niet tot staan te kunnen brengen. Toen boog Jones over de lo comotief, zette zich op den koevauger, hield zich met de eene hand vast, greep met de andere het slapende kind en redde het zoo 't leven, met gevaar van zjjn eigen Op het eerst volgende station werd het kind aan steug verloren. Zij was aan acn paar touwen blijven hangen en door de onstuimige eee slingerde zij, terwijl zij hing, tegen bet want aan, en dreigde dat te vernielen. Salvé Kris- tiansen bad bet in die netelige omstandigheid gewaagd naar boven te klimmen cn haar los te kappenen terwijl hij daar zat was het geheele schip op zij gegaan. Hij was met de steng gevallen, maar had het geluk gehad dat hij aan een toppenend was blijven hangen terwijl hij viel en zoo had hij er het leven afgebracht. „Het was een moedige daad ge weest," eindigde het verhaal, „maar nogtaus gaat het met hem niet erg best cn gedraagt hij zich niet naar de verwachtingen, die van hem gekoesterd werden." 'k Heb nooit heel veel verwachting van hem gehad," merkte Carl aan cn haalde verachtelijk zijn schouders op; ,,'t is een slecht perceel." Hij zag niets van den gramstorigen blik, dien Etizabcth bij deze woorden op hem wierp, en zij zat een lange poos daarna nog in de keuken met de hadden in den sohoot, terwijl zij in stilte en van boosheid vervuld daoht aan hetgeen gebeurd was. Zij vormde in haren geest een plan. Eer zij ter ruste gingen, fluisterde Carl haar toe: den chef overgegeven, die het aan de ouders liet terugbrengen. Te Charleston (Amerika) kwa men de vorige week 15 gevallen van zonnesteek voor. Te Bordeaux zijn vjjf werklie den, die aan den toren der nieuwe kerk Saint Louis op een hoogte van 50 tot 60 meters werkten, naar beneden gestort. Drie waren aanstonds en geheel vermorzeldde vierde is stervendede vijfde heeft een balk kunnen grijpenwaaraan hij zich vasthield, totdat er redding kwam. Een zekere Logeais, touwslager van beroep, te Cholet, heeft tengevolge van een twist met zijne vrouw, haar zoodanig met een hamer op het hoofd geslagen, dat zij half dood neerviel. Daarop heeft de man zich zeiven messteken in de keel toegebracht. Beider toestand is zeer ernstig; men wanhoopt er aan ze te behouden. In een modemagazijn trapte een heer op den sleep eeuer dame. Deze keerde zich om met een kwaadaardig ge zicht, en stond op 't punt een onaange naamheid te zeggen, maar haar ge laat veranderde in eens van uitdruk king; neem me niet kwalijk, mjjnheer, ik had me bijna boos gemaakt, want ik dacht het mijn man was, die op mijn sleep trapte. Het stoomschip State of Virgina van New-York naar Glasgow, is ver leden Zaterdag bij dikken mist. op Sable lsland gestrand. Drie vrouwen en vijf kinderen verdronken bjj het naar wal brengen der 75 passagiers, die zich aan boord bevonden. De overigen werden gered. De Koningin van Engeland wier zuinigheidvan algeineene bekend heid is, heeft sedert den dood van haar man een sommetjegeld opgespaard. Dat sommetje bedraagdnaar gemeld wordt, niet minder dan vier millioen ponden sterling of acht-en-veertig millioen Nederlanasche guldens. Het is thans zoo goed als zeker, dat men in 1880 gereed zal komen met de voltooiing van den Dom van Keulen. Met het optrekken van de acht meters hooge sierlijke punten op de torens is een begin gemaakt. Naar men zegt ontdoen de Zoe loes de lichamen der Engelsche soldaten, welke in hunne handen vallen, van de ingewanden, daar zij geloven, dat de doktors doode soldaten weder levend „Ik heb vandaag aan mijn vader geschre ven, en morgen, Elizabethzal het de dag onzer verloviog zijn Elizabeth bleef het laatst in de kamer om een en ander terecht te zetten en toen zij de kamer verliet nam zij een rel papier en schrijfgereedschap mede. Zij ging te bed; maar omstreeks middernacht had men baar kunnen zien zitten bij een kaars, terwijl zij een vel papier verknoeide met schrijven. Eindelijk had zij deze woorden klaar gekregen „Vergeef mij dat ik uw vrouw niet wezen kan, want mijn hart behoort een ander. Elizabeth Kaklev." Zij vouwde het papier op en maakte het dicht met een speld bij gebrek aan ouwels en opende toen in alle stilte de deur der kamer, waar mevrouw Beek sliep, bracht hare lippen dicht aan haar oor en fluisterde haar naam. Mevrouw Beek werd wakker met eenigen schrik, toen zij Elizabeth geheel gekleed voor zich zag staan, klaarblijkelijk gereed om uit te gaan. „Mevrouw Beek," begon Elizabeth bedaard, „ik heb u iets in vertrouwen te zeggen en uw raad en hulp te vragen. Uw stiefzoon heeft mij tot vrouw gevraagd. Dat gebeurde Zondag, en ik heb ja gezegd; maar nu ben ik van besluit veranderd en ben van kunnen maken en zelfs verlorene ar men en beenen door nieuwe kunnen vervangen. Een Berlijnsch wijnhandelaar, die om velerlei redenen eenigen tijd geleden een zijner knechten wegzond, is de dupe geworden van een laag hartige wraakneming. Zjjn knecht namelijk, afscheid nemende, vertelde nog even in den wijnkelder te moeten wezen, opende, daar aangekomen zjjn- de, verschillende vaten, liet den inhoud gedeelteljjk wegvloeien en vulde ze vervolgens met petroleum weder aan. De vertoornde handelaar, die door dat alles een schade leed van ongeveer 600 gulden, gaf dadeljjk de zaak bjj de politie aan, waarna de knecht in hechtenis werd genomen. INGEZONDEN. Mijnbeer de Redakteur! Naar mijne meening staan wij thans voor een niet zeer gemakkelijk vraagstuk, na- mentlijk wie als lid van den gemeenteraad ge kozen zal moeten worden. Evenals overal elders, zijn er in onze gemeente veel par tijen, die elk hunne bijzondere redenen heb ben, om een af ander persoon aan te beve len. Van daar de enorme verbrokkeling van stemmen bij de eerste verkiezing. Nu is bij de herstemming het aantal candidaten wel verminderd, doch niet de groepen der kiezers en hunne respectieve meeningen. Mij dunkt, de kwestie zuiver gesteld is deze aan welke personen hebben wij in den ge meenteraad behoefte? Wien komt het toe lid van den raad te zijn Wij hebben behoefte aan personen met technische kennis, want in den Raad is niemand, die b.v. een be grooting of bestek kan nazien, die als zoo-1 danig in zaken van bouwkundigen aard ad vies kan geven. Vroeger, toen de heer J. S. Janzen zitting had, bestond die leemte 1 in den Raad niet, maar nu is het duidelijk i voor iederen kiezer, dat wij zulk een man noodig hebben. Wion komt het toe lid van den Raadtezyn? Wien het toekomt? Wienj anders dan hen, die toonen door arbeid en kapitaal de gemeentebelangen beter te be-> hartigen, dan het legio klagers vermag. Hen, die werk verschaffen aan den werkman en die bovendien de eer der gemeente op houden, tegenover het medelijdend schouder ophalen van mannen, die, met kapitaal ge zegend, er zich leuk van afmaken, door te zeggen „och hier kan je niets beginnen, het is hier geen plaats voor handel of fa brieksnijverheid," ergo, ze sparen zich de moeite, en niemand verdient aan hen of door hen het dagelijksch noodige. Meer dan ooit is 't noodig, dat alle kiezers zulks begrijpen, cn alle veten vaar wel zeggen. Dit zou, dunkt mij, ons als kiezers beter staan dan „onverschilligheid of „partijzucht." Met dank voor de opnarue dezer regels*' Uw Dr. K. plan naar mijn tante terug te keeren of verder nog te gaan, als gij mij zeggen kunt hoe; want ik ben bang dat hij mij za! volgen." Mevrouw Beek zag haar in stomme ver bazing aan en in 't eerst nam haar gelaat een ongeloovige, ja bijna verachtelijke uil drukking aanmaar toen zij tot het bes< kwam, dat het waar kon wezen, ging onwillekeurig rechter overeind in bed zittel „Maar waarom kom je daar nu medi aan, juist midden in den nacht?' sprak zij mot een achterdochtigen, vragenden blik. „Omdat hij van daag zijn vader over dez< zaak heeft geschreven en u en de overigei het morgen vertellen wil." „Zoo heeft hij reeds geschreven Dal was dus zijn doel, waarom hij je hier in huis bracht," ging mevrouw Beek na een oogen blik met eenige bitterheid voort. Toch scheen het haar op te vallen dat e iets nobels in Elizabeth's gedrag was, ei terwijl zij haar vriendelijker aankeek seide zij „Ja, je hebt gelijk, 't Is het best voor j dat je heengaat naar een plaats waar h je niet zoo gemakkelijk bereiken kan." Wordt vorvolgi.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1879 | | pagina 2