i Advertentiën. haar liever bakkeriii wilde maken. Sedert dat oogenblik schijnt het meisje een gelegenheid gezocht te hebben om zich zelve te dooden, tot dat zy eindelijk een revolver vond, waarmee zy dat plan ten uitvoer bracht. Het ambtgericht te Bremers- haven heeft den 4den December een vonnis geveld in een zaak, die voor alle bij de scheepvaart betrokken kringen van groot belang is. De stoomboot Rhein, kapitein Sander, was in aanvaring gekomen met de Noorweegsche bark Jos. Hickman. Het Openbaar Ministerie heeft kapi tein Sander beschuldigd van by mist te snel gevaren te hebben, doch de 4 deskundigen die uitspraak moesten doen, hebben den beschuldigde vrij gesproken. Allen waren zy het eens dat het gevaar voor een collisie by geringe snelheid van het vaartuig grooter is dan by sterke vaart. De inboedel der landgravin van Hessen-Philippsthal is gerech telijk in beslag genomen, om ten behoeve der schuldeischers te worden verkocht. De landgravin, een doch ter van Eugenius van Wurtemberg, is 61 jaar oud en sinds 1868 weduwe. Zy leefde in stille afzondering op haar landgoed by Kassei en was zoo weldadig dat zy eindelyk haar geheele vermogen had weggeven en schulden had gemaakt, om de beoefening van liefdadigheid op denzelfden voet te kunnen voortzetten. Hoe zy ook door hare zonen, de prinsen Ernst en Karei Alexander, zoowel als door de overige familie werd gewaarschuwd, het baatte nietszoodat men dan ook reeds lang had te gemoet gezien wat nu ten laatste is gebeurd. Van prof. Nordenskjöld zijn be richten ontvangen,, volgens welke de expeditie den 29sten November zich te Singapore bevond. De passa giers en de bemanning van de stoomboot Nordenskjöld, die, zooals men weet, bestemd was om de expe ditie op te sporen in de N. IJszee, maar aan de kust van Japan is Ver ongelukt, bevonden zich op 1 Oct. te Yokohama, alwaar zy by een Rus onder dak gebracht waren en op nadere orders wachtten. Te Kremsier, in Moravië, heeft een kat vyf personen het leven ge red. Men had, zooals dat in vele onbemiddelde gezinnen gewoonte is, uit zuinigheid 's avonds bjj het naar bed gaan den sleutel van de kachel ling in Elizabeth behouden en de berichten, die zij van tijd tot tijd van haar ontving, hadden haar altijd genoegen gegeven. Zij had zich nooit weer zoo tot iemand aan getrokken gevoeld, als zij tot dat meisje geweest was; en nu in haar groote teleur stelling stonden Elizabcth's trekken, zoo vol karakter en uitdrukking, onafgebroken haar voor den geest. Zij had haar nu en dan in Arendal gezien en meende de reden te kennen, waarom Elizabeth altijd een ontmoeting met haar scheen te vermijden, want zij had eens bij toeval onder oude brieven in een van haars mans kasten het briefje gevonden, door Elizabeth aan hem geschreven. 't Had haar niet als een onverwachte schok getroffen. Op dat oogenblik had zij reeds zijn wuften aard lecrcn kennen cu alle hoop opgegeven dat zij ooit iets meer voor hem wezen zou dan ieder ander. Bij gelegenheid dat zij de vrouw van den loods met een zwenk op straat had gezien, had zij een vorschenden blik op haar gelaat geworpen om to trachten zich te overtuigen, dat zij er gelukkig uitzag. Maar dat had zij niet kunnen bemerken; er scheen een wolk op Elizabcth's gelaat te liggen. En dicht gedraaid, 's Nachts toen de kamer vol kolendamp stond, vloog de kat al razend heen en weder, sprong op de wieg van een kind, zoodat hst begon te schreeuwen, en maakte zooveel geweld, dat esn buurvrouw er op aan kwam, en, om in huis te komen, de ruiten insloeg, waardoor ook zij medewerkte tot de redding van het vyftal. LATERE BERICHTEN. De aangekondigde vergadering der IJsclub „Wcst-Frisia" had gisteren in het Hotel Bellevue plaats. Dit oogenblik was gunstig gekozen, want een koude van 20 graden Falirenhcit, bij het reeds bestaande ijs, maakte een bespreking daarover na tuurlijk. De club heeft door het over- lijdeu van twee bestuursleden een gevoelig verlies geleden. De Heer A. C. Boonzajer, die de vergadering opende, herinnerde den aanwezigen liet verlies van don president, den heer Mr. Ch. Bosch Reitz, en van den secretaris, den heer S. Giltjes. Na de lezing der notulen van de vorige vergadering, in Januari van dit jaar gehou den, en mededeeling van den stand der kas, werd overgegaan tot het kiezen van een nieuw bestuur. Gekozen werd tot president de Heer Jhr. Alting von Geusau, tot secre taris de heer A. Vos Rz., tot penningmeester de heer A. C. Boonzajer, en tot commis sarissen de heeren A. Senderman en G. T. von Oterendorp. Het aantal gedelegeerden was gedurende dit jaar van 12 tot 8 ver minderd; tot aanvulling daarvan werden ge kozen de HH. M. den Duik, J. van Woerden, J. Bctblehem en W. Drijver. Uit de mededeelingen van den secretaris bleek, dat na aftrek van alle uitgaven van den vorigen wedstrijd een zuiver saldo in kas was van f 67.62, terwijl het getal leden ongeveer 70 is. De contributie van deze, gevoegd bij het saldo, is niet voldoende voor een nieuwen wedstrijd, dat toch het doel is van een ijsclub. Het bestuur spoorde daarom de aanwezigen aan om ieder in zijn kring te trachten nieuwe leden voor de club te verwerven. Ook zullen lijsten ter intee- kening worden aangeboden. Het is wensche- lijk dat de deelneming tot het lidmaatschap meer algemeen worde; niet alleen is het vermaak het doel, maar een wedstrijd op schaatsen is in vele opzichten nuttig en geeft aan menigeen voordeel. De jaarlijk- sche contributie voor West-Frisia bedraagt slechts éen guldenHiervoor heeft men toegang tot alle wedstrijden en vergade ringen, cn helpt daarbij een goed plan ver- wezentlijken. Een bepaling, wanneer de wedstrijd zal plaats hebben, kon niet gemaakt worden; die is geheel afhankelijk van de deelneming. Geschiedt die spoedig, dan kan na eenige dagen (bij aanhoudende vorst) dit volksvermaak in het midden der ge meente plaats hebben. Mogt aan sommigen de lijst ter intee- kening niet worden gepresenteerd en men wcnscht toch toe te treden, dan vindt men daartoe bij elk der bestuursleden en gede legeerden cn in den boekhandel van Berk hout Co. gelegenheid. terwijl zij dezen indruk in verband bracht met hetgeen zij aangaande den loods hoorde van zijn ruwheid en ongezelligheid, kwam het haar meer dan waarschijnlijk voor dat Elizabeth ook ongelukkig in 't huwelijk waszij verlangde naar een onderhoud met haar om te weten of zij zelve misschien volstrekt nog niet de ongelukkigste van beiden was Mevrouw Beck's in 't oog loopende bleek heid was ook aan Elizabeth's aandacht niet ontsnapt en zij reikhalsde ook naar een samenzijn met haar vriendin uit vroeger dagen; maar Becks huis was om verschil lende redenen verboden grond voor haar. Toen zij op zekeren dag met Gjert op de kaai stond, op het punt om weer naar huis te gaan, liep mevrouw Beek haar op eenigen afstand voorbij, op den arm van haar echt genoot geleund; zij zag om met zóó droeve uitdrukking op haar gelaat en met zulke smachtende oogen alsof zij behoefte had iets te zeggen of haar toe te vertrouwen, dat zij elkander onwiliekeurig toeknikten. Sedert dien tijd hadden zij elkander niet weer ontmoet, want van toeu af was Eli eabeth bijna nooit weer in Arendal geweest. (Wordt vervolgd.) Naar aanleiding van den vroeg ingevallen strengen winter herinnert een der lezers van het N. v. d. D. er aan, dat de winters van 1819, 1839 en 1859 even streng waren. En langdurig ook! Het schynt dus, dat geregeld elke 20 jaar een felle winter invalt. Bij de plotseling opgekomen vinnige koude en sterke vorst ver keerden, nog vóór een paar dagen, een menigte visscherlieden op het Kuriscke Haff in groot levensgevaar. Uit 2 dorpen b. v. werden nog 33 visschersbooteu vermist. Sommige visschers hebben met levensgevaar over het zwakke ys zich naar den wal begeven, maar vonden daar open water en moesten terugkeereu naar hunne schuiten, die inmiddels een eind ver waren weggedreven. De arme lieden werden met een lichte boot, die over en door het ys ging, in 5 tochten nog gered. Een visscher was doodgevroren. Men dacht van Memel uit een stoomboot uit te zeuden, om de ingesloten visschers zoo mogelijk te redden. Donderdagnamiddag te 5 uur ontving men aan het spoorstation te Brugge bericht, dat de trein, die uit Heyst moest aankomen, by Lisse- weghe in de sneeuw was vastgeraakt. Terstond werd de werklieden-brigade er op afgezonden. Daar die man schappen de sneeuw niet konden meester worden, liet men tegen middernacht nog 400 man van het garnizoen volgen. Nadat deze tot den volgenden voormiddag hadden doorgewerkt, waren zy zoo uitgeput dat een nieuwe brigade op weg moest, die echter eenige uren later terugkwam, omdat het wegens de voortdurende ophooping van sneeuw ondoenlijk was den weg bruikbaar te maken. Ook op andere Belgische spoorwegen heeft de dienst moeten stilstaan of zijn er spoortreinen, onder anderen van Doornik in de richting van Peruwelz, moeten terug komen. Het bundeltje gedichten, getiteldBloem- kens van 't Noorden, door W. Mets Tz., uitgave Berkhout Co., ona ter beoordee ling toegezonden, hebben we met genoegen gelezen. Het zijn gemoedelijke, lieve dicht stukjes, waarvan de moreele strekking ook den eenvoudige in het oog valt. Op ge makkelijke wijze geeft de dichter zijne ge voelens wéér, wanneer hij bezield wordt, door denkbeelden over Godsdienst, over 't schoone en verhevene in de natuur of de plichten des levens. We wenschen 't bundeltje in veler handen te zien en achten het, door de fraaie en nette uitgave, een even aangenaam als nuttig cadeau, zoowel voor jongen als ouden, bij feestelijke gele genheden. Onwillekeurig schoot ons, bij de lezing de spreuk te binnen: Simplex sïgülum verum est. Geruit J. INGEZONDEN. Uit mededeelingen in uw geacht blad, bemerk ik, dat hier ter plaatse thans twee vereenigingeu bestaan die beide precies hetzelfde doel beoogen, terwijl er ook bij de leden geen afstand door maatschappelijke positie te bespeuren is. 'k Bedoel de ver- eenigingen „Artillerie Vrijkorps" en „Willem Teil." Zeer tegen beider belang, werkt ieder dezer gezelschappen op eigen hand. Eén vereeniging tot oefening in 't schieten met pistool en geweer heeft hier reden van be staan; van twee geheel aan elkander ge lijkvormige gezelschappen, is 't op den duur niet mogelijk het bestaan te handhaven. In het financieel belang, acht ik een samen smelting dezer vereenigingen hoogst wen schelijk; de kosten voor munitie konden, zoo ik hoor, voor een der beide gezelschap pen, zoo niet geheel, toch gedeeltelijk worden uitgewonnen. Ernstige bezwaren zullen wel niet zijn, want, zoo ik verneem, noodigt de besturen der beide vereenigingen elkanc bij alle feestiviteiten wederkeerig uit. Ik geef mijn idee aan de besturen leden van de genoemde vereenigingen overweging, en herinner daarbij aan aloude spreuk: „Eendracht maakt Magt. U dank zeggende voor de ruimte, die g geachte Heer, aan mijn geschrijf wel he willen afstaan, heb ik de eer met betuigii mijner hoogachting te zijn, Uw. Dw. Dienaar, B. Helder, 3 December 1879. CORRESPONDENTIE. Een ingezonden stukje over „werk1 schaffing" in den winter is voor dit n mer te laat ontvangen en vindt in het vl gende een plaats. HELDERSCHE MOPPEN. UIT DE KUNSTENAARSWERELD. Ie Tooneelspeler. Kom je van avoi nog in de kroeg 2e Tooneelspeler. Zekerreeds in h tweede bedrijf wordt ik vermoord Ie Tooneelspeler. Gelukkige kerel; trouw pas in de vijfde acte! Heer (die een jongen snapt, die hem zakdoek uit den zak heeft gerold): „W nog zoo jong, en reeds een dief! Schaa je toch Jongen Jij moest je schamenal zou oi en nog geen zijden doek in je zakWat ik aan zoo'n katoenen vod!" ii Burgerlijke JStand Helde] Van 5 tot 9 Dec. 1879. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWDJ. D. van Garderen P- J. Sporrij. BEVALLEN: J. Pronk geb. de Jong Z: A. Dijker geb. Kimrael D. M. C. Du& velshoffgeb. Pot Z. D. Tol geb. Stoker!? J. J. Selman geb. Feierabendt D. A.-^fi Driel geb. de Rover D. J. Oudkerk ge Sloog D. C. S. W. de Vogel geb. Rij tjes Z, G. Warnaar geb. Bouselaar Z. OVERLEDEN M. van den Bergen J. van Eiken geb. Plomp 69 j. Jongkees 10 w. W. F. K. Ruhland 8 N. Huizinga 27 j. W. A. Piscaer 3 w. Bevallen van een Zoon: C. S. W. DE VOGEL—Rum-ras Helder, 6 December 1879. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Zoo: M. BUCHELE-dk Kamps. Helder, 8 Dec. 1879. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een welgeschapi Dochter, J. J. SELMAN, geb. Fkierabend Helder, 5 December 1879. Voorspoedig bevallen van een w< geschapen Dochter: J. OUDKERK geb. Slooo. Helder, 5 December 1879. Algemeene kennisgeving. Heden overleed ons zoontje WILLEM ADRIANUS; slechts 17 dagen mochten wij ons in zijn bezit verheugen. Helder, 7 Dec. 1879. J. B. PISCAER. W. PISCAER— Overtoom. Heden overleed ons jongste Zoontje GERHARD, in den ouderdom van 10 weken. Helder, 8 Dec. 1879. P. JONGKEES. A. C. JONGKEES, Lars en.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1879 | | pagina 2