IVlarkt-Berichten. Advertentiën. „FORTUNA." Stoomvaart-Berichten Het stoomschip Prins Hendrik, vaii Batavia naar Amsterdam, vertrok Donderdag 29 Juli van Port-Said. Het, stoomschip Madura, van Amsterdam naar Batavia, is 30 Juli te Napels aange komen en heeft denzelfden dag de reis voortgezet. Het stoomschip Prins van Oranje, arri veerde 31 Juli van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Voorwaarts, vertrok 31 Juli van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Koning der Nederlanden ia 31 Juli van Batavia naar Amsterdam vertrokken. Alkmaar, 30 Juli. Kleine kaas, gras f 36.50, gras f commissie gras f 36, gras f middelbare gras f 34,gras f laagste prijs f 21,aangevoerd 592 stapels wegende 125344 kilo. Ter graanmarkt aangevoerd 417 heet., Tarwe f8.75 a 10.50. Gerst a Rogge f7.75 af. Haver f4. a 4.25. nieuw Winter-Koolzaad f 10. Karweizaad f 14, a 14.75. Bruine BoonenflO. 31 Juli. Aangevoerd 1 Paarden f80 21 Koeien f 160 a 280.1 vette Kalveren f 18 a, 20 nucht. Kalveren f 5 a 19. Ezel f 62 Schapen f 15 a 25. 38 Lammeren f 8 a 12. 80 magere Varkens f16 a 24, 164 Biggen f9 a 12,6 Bokken en Geiten f 3 a 7. klein Bokje f0.00 Boter f 0,95 a f 1,05, per kop. 2 Aug. Ter veemarkt werden ver kocht 4 koeien tot f 280 a 300. 303 vette kalveren f 40 a 90. nuchtere dito tot f a 631 schapen f 18 a 30. 98 var kens 54 a 64 ct. per kilo. 26 magere f 16 a f20. Hoorn, 29 Juli. Kleine Kaas f37,50. Conmissie f aangevoerd 323 st. wegende 88170 kilo. 31 Juli. 2 heet. Tarwe f 10.50 a heet. Rogge f 0. 6 heet. Gerst f.a 6,25,2 Haver f 5.a 2 heet. Boonen bruine f 13.50. witte f paarden- f ,7 heet. Erwten Grauwe f Vale- f 13. Groene f Witte grootefOp mon ster verkocht: Mosterdzaad f 21.Kar weizaad f 15,35 Paarden f 60 a 200. 5 Koeien f 140.a 12 Kal veren f 10.a 20.60 Schapen f 22 a 30. Lammeren f a f 40 Varkens f 14.a 20.3 Zeugen f a 50. 160 Biggen f 6 a 10.. Bok ken f 0.00 af Geiten fa 1313 Kop Boter, f 1.35 a 1.50 per kop. Kippen fa 0. 5350 Kipeieren f 3.50 f 4,Eenden dito f per 100. 500 Hekt. nieuwe Aardappelen f2. a f3.50 per hekt. 6 manden Appelen f7 per hekt., 10 manden peren f12 per hekt. V isscherij -Berichten. 2 Aug. Schuiten naar zee gegaan; zijn niet binnengekomen wegens schrale vangst en windstilte. Hedenmorgen zijn er vijf schuiten bin nengekomen met enkele tongen en tarbot; zeer duur verkocht. Kleine schol niet ge vangen. Enkele rog, per stuk 30 ct., en een weinig scharren, duur. Heldersche Moppen. Onder pas-verloofden: Hij, dichterlijk: Nu is 't morgen uw verjaardag; welke is uw lievelingsbloem Zij, met een open oog voor het reëele: Een diamanten-ring. o In een restaurant. Kellner„Wil u voor vijftien of voor achttien stuivers dineeren, mijnheer?" Gast: „Welk verschil is daar in Kellner „Drie stuivers, mijnheer." o Een vader, die bezig was zijn zoon een lichamelijke kastijding toe te dienen, werd iu die bestraffing tegengehouden door een deftig heer die vroeg: Waarom slaat gij dien jongen Omdat hij niet naar school wil't is een ezelantwoordde de vader. In dat geval, hernam de lieer, heb ik het recht u te verbieden, hem meer te slaan. Wie geeft u dat recht? Ik ben lid van de „Vereeniging tot be scherming van dieren," waartoe ezels ook behooren. Burgerlijke Stand Helder. Yan 29 Juli 3 Aug. 1880. ONDERTROUWD: C. W. de Haas. zeeman en C. J. Otzen. L. Bouterse, ma troos en C. J. Hen. GETROUWDGeene. BEVALLEN: L. H. H. Bruinzeelgeb. Schooneman, d. A. Broekhuijzen geb. Goes. d. M. J. v, Donk geb. v. Hemert, d. N, de Jel geb. Mooij, z. H. C. v. d. Laag geb. Freeke, z. K. de Groot geb. Wijker, d. C. v. Scheijen geb. Dalraeijer, z. OVERLEDEN: T. Mos, 3 w, A. v. Zweden, 22 m. C. S. Peters, 2 j. J. M. Philipse, 76 j. N. Beukenkamp geb. Da- scher, 73 j. J. C. Bijl, 4 j. L. J. A. Boogmans, 69 j. M. Humans 22 m. Vervolg- der Berichten. Door het uitsteken van vlaggen en 't houden eener parade, is de verjaardag van H. M. de Koningin, alhier, gisteren op de gebruikelijke wijze gevierd. Op 's Rpks marinewerf is gisteren een bejaard takelaar door een zolderluik naar beneden gevallen, met het ongelukkig gevolg, dat de man spoedig den geest gaf. Morgenochtend komt alhier een volkstrein van Rotterdam en 's Gravenhage. Hedenmorgen ten elf uur is aan de kust alhier 't lijk gevonden van den tweeden milicienwelke voor eenige dagen bij 't zwemmen aan het Huisduiner strand is verdronken. Aanstaanden Donderdag, 5 Aug.4 is het 99 jaren geleden dat de zee slag bij Doggersbank plaats had. Texel, 2 Augustus. Gisteren is alhier een witgeschil derde plank aangebracht, die nabij de kust in zee was opgevischt. Deze plank, waarschijnlijk een scheepsnaambord,scheen reeds eenigen tijd te hebben gezwalkt. Met inge sneden letters, stond boogsgewijze tusschen eenige krullen de naam »Bmma" te lezen. Het N. v. D. meldt, dat telkens bij dertig- en .vijftigtallen werklieden van de Koninkl. fabriek voor stoom- en andere werktuigen te Amsterdam moeten afgedankt wordenwegens gebrek aan werk in deze uitgebreide inrichting. Met de haringvangst schijnt het dit jaar bijzonder gunstig te gaan. Tot 31 Juli waren te Vlaardin- gen aangevoerd 17211 ton tegen 3213 in 1879 en 10669 in 1878, toen de aanvoer veel grooter was dan in een der 10 voorafgegane jaren. Een koopman te Opperdoes (Noordholland) ontving dezer dagen een brief, met een zeer onduidelijk adres, maar die toch blijkbaar voor hem bestemd was. Bij het openen vond hij een bankbiljet van f 100, en een papiertje, waarop twee onlees bare woorden waren geschreven. Tot op dit oogenblik weet de man nog niet, of hjj aan een vergissing, dan wel aan een bijzonder for tuintje heeft te denken. Volgens een bekendmaking van bet Bureau Veritas, is de statistiek der verongelukte schepen over Juni 1880 als volgt: zeilschepen: Amerika V. S. 12; Denemarken 1Duitschland 2Engeland 35Frankrijk4Grieken land 1Italië 5 Nederland 8; Noor wegen 4Oostenrijk 1Rusland 1 Zweden 1en Onbekende vlag 2 te zamen 77 zeilschepen, waaronder 8, die verongelukt beschouwd wor den, omdat daaromtrent geen be richten ontvangen zijn. Stoomschepen Amerika V. S. 2. Een Engelsch schip heeft in den Atlantischen Oceaan een voorwerp opgevischt, dat afkomstig moet zijn van de vermiste Atalanta. Het. is een beeld, dat onder den steven van het schip was aangebracht en alle sporen draagt, dat het vaartuig in aanvaring moet geweest zijn. In den toestand van Dr. Tan- ner is weer eenige verbetering geko men. Hij heeft lang opgezeten en e.en geruimen poos met vasten tred ge wandeld. Hij spreekt zeer opgeruimd met zijne bewakers, en houdt vol, dat zpn toestand niet gevaarlijk is en dat zich bij zijn vorige vasten dezelfde verschijnselen voordeden. De Redactie van den Ned. Spectator ontving een brief van den zich beroemd hongerenden dr. Tanner, waarin hij den wensch uitdrukt, dat, na gunstigen of ongunstigen afloop van zijn hongerkuur, het geachte publiek in Nederland en elders even groote belangstelling moge toonen in al zijn onvrijwillige collega's, al die leden der maatschappij, wier dagelijks brood het is honger te lijden, De aardbeving bij Smyrna heeft zich herhaald; te Menemet zijn tien personen gedood en gekwetst50 huizen en 3 moskeeën zijn ingestort. In Oost-Friesland, in de om streken van Leer,, zijn vóór eenige dagen in één huisgezin vier gevallen van vergiftiging voorgekomen, tenge volge van het eten van roggebrood, dat sterk verontreinigd bleek met zoogenoemd moederkoorn. De Belgische politie heeft in alle richtingen getelegrapheerd om een man te doen aanhouden, die Zaterdagavond te Meehelen zijn hos pita heeft vermoord en beroofd. De echtgenoot der vrouw vond het ljjk een uur na het plegen van het mis- drjjf, maar de vermoedelijke moorde naar was spoorloos verdwenen. Zekere John Long, te Drumore (Vereenigde Staten) is kort geleden uit zijn huis gejaagd door zwaluwen. Een zwerm van die diertjes, men zegt wel 5000, was door den schoor steen zpne woning binnengekomen en hij zag zich genoodzaakt voor dat groot aantal bezoekers de vlucht te nemen. Te Warington is een slachter, die bedorven vleesch voor zijn ramen had uitgestald, deswege veroordeeld tot een geldboete van f700. Parijs is door hevigen storm bezocht, vergezeld van zwaren regen, donder en hagel. Het duurde ongeveer 21/i uur, en moet groote schade aan de vruchtboomen toegebracht hebben. Ook uit Beieren komen berichten omtrent een orkaan, die in den om trek van Murnau gewoed heeft. Boomen werden ontworteld, daken woeien af, wagens omver, en een aantal personen, die van de spelen te Oberammergau, naar Murnau terugkeerden, om van daar verder te reizen, konden hun reis niet vervolgen en moesten in de nabijgelegen plaatsen een onderko men zoeken. Te Bayreuth is door een storm aan de westzijde van het Wagner theater het dak afgewaaid. Een zeer interessant en leerrijk geval van langzame vergiftiging vond onlangs te Parijs plaats. Een medi cus, Dr. Malherbes genaamd, behan delde sinds geruimen tijd een per soon, die aan verlamming, onmach- ten, enz. leed, zonder in staat te zijn de oorzaak der ziekte te ontdekken. Al de levensmiddelen, wijn, bier, water enz. van den patiënt werden onder zocht, zonder eenig gevolg. Eindelijk trok de gele kleur van de asch der papieren fidibussen, waarmee de pa tiënt die een sterke rooker was zijn pijpen en sigaren aanstak, van den geneesheer, en bij chemisch onderzoek bleek het, dat de papier massa gedrenkt was met aanzienlijke hoeveelheden chloorzuur-lood ten einde de verbranding te bevorderen. Door aanwending van jod-kalium en andere passende geneesmiddelen genas de zieke. Een jonge dame, Marie Dela- croix genaamd, wandelde op een der boulevards te Parijs. Een man naderde baar en verkocht zulke gemeene praat jes tegen de jongedame, dat zij hem een tik met haar parasol gaf. Deze ontstak daarover zoodanig in woede, dat hij een revolver uit den zak haalde en de jonge dame doodschoot. De moordenaar was spoedig gevat. Men zal zich herinneren, dat bij de groote diamant-diefstallen in Nov. 1.1. gepleegd in het Paleis Roijal te Parps, de beide gestolen halssnoeren, die door den dief wer den weggeworpen, nergens te vinden waren. Thans heeft men ze eindelijk ont dekt. Een bnitenlandsch juwelier deelde onlangs aan de Parijsche po litie mede, dat zij hem een maand geleden voor fr. 30.000 werden ver kocht, door een jonge Parijsche vrouw, wier adres hij opgaf. De vrouw, die onmiddellijk in hechtenis genomen werd, heeft be kend dat zij de snoeren in de ver warring ongemerkt opraapte en mee nam. Er werden in haar woning nog fr. 21.000 van het bedrag der diamanten gevonden. De Engelsche vloot heeft, vol gens het budget van den minister van marine, voor 1 April 18801881 noodig de som van f 125.915,220; d. i. f 112,740 minder dan in het vorige jaar. Op de staatswerven worden 41 schepen voor deu krijgs- en haven dienst, waaronder 12 gepantserde met een gezamenlijken inhoud van 11,636 tonnen, gebouwd. De bemanning is vastgestold a. of ficieren, benevens geneesheeren 4905. b, onderofficieren 12,265. c. matrozen en scheepsjongens 28,820, te zamen 45,990, d. Marinetroepen, waaronder 507 officieren 7,489. e- Werfarbeiders, daaronder beambten 484, 17,370 in 't geheel 70,858. In geval van oorlog komt daarbij: ade Royal Naval reserve tót versterking van het matrozenkorps 19,087, waaronder 987 officieren op wachtgeld, b. Zee troepen-reserve (daaronder 175 offi cieren op wachtgeld), 5,975; in 't geheel 25,062. Dus in geval van oorlog te zamen 95,920 man. Yoor het hof van assises van het departement Eure stonden voor eenige dagan te recht tweepersonen een knecht ea zijn meester, als be schuldigd van een menigte diefstal len, in gemeenschap gepleegd. De meester, Leori genaamd, hield er een paard en rijtuig op na, die goeden dienst deden bij het plegen van dief stal de knecht, Menant geheeten, een jongeling van twintig jaar, was gehuurd voor 30 pet. der opbrengst van de diefstallen. Beiden bekenden voor het Hof 31 diefstallen gepleegd te hebben, en de knecht bekende bovendien dat hjj twee diefstallen, een van horloges en een van laarzen, voor zijn particuliere rekening te zijnen laste had. Meester en knecht gingen gezamenlijk naar de naburige markten. Daags dreven zij handel in oud porcelein en rariteiten, en 's nachts laadden zij op den wagen zakken graan, die de kooplieden op de markt hadden laten staan tot den volgenden dag, of zij maakten zich meester van landbouwgereedschappen, van brandhout, en wat zij meer von den, geschikt tot berging en goed voor den verkoop. Niet zelden ook drongen zjj pachthoeven binnen en gingen niet zoo ledig weg als zij gekomen waren. De meester had een geweer en de knecht een pistool. Maar de wapens schijnen slechts ge- gediend te hebben om elkander te bedreigen en zich wederkeerig te doen gelden. Éénmaal had de knecht op zijn meester geschoten, maar hij had enkel zjjne kleederen geraakt. De knecht, op zekeren dag zijn horloge bij een horlogemaker te Nonancourt brengende om het te laten schoonmaken, bemerkte dat de man gemakkelijk te bestelen was. 's Nachts kwam hij terug, schroefde de jjzeren staven van de vensters los brak een ruit en stak eenige hor loges in den zak. Na verloop van eenige dagen kwam hij bij den uur werkmaker terug, om zijn horloge te vragen. »Wat zal ik u zeggen?" antwoordde deze, »uw horloge is mij met andere ontstolen." Welnu" hernam Menant, betaal mij het hor loge". »Het was van koper en geen twee franken waard". Be taal mjj dan twee franken." De horlogemaker gaf hem die. »Gij steelt horloges", zeide de voorzitter van het Hof tot hem, uw eigen horloge is daarbij, en gij hebt de onbeschaamdheid om er betaling voor te vragen." »Dat is doodeenvoudig, ik deed het, antwoordde Menant, om geen arg waan te wekken bij den horloge maker." Daar beide volledige bekentenis hadden gedaan, heeft de jury ver zachtende omstandigheden aangeno men, en het Hof heeft hen hierop tot zes jaren tuchthuisstraf veroor deeld. Aan den heer Graham Bell, te Boston, uitvinder van den tele- phoon, is door de commissie voor den Prix de Yolta, de prijs van vijftig duizend francs toegekend als uit vinder van de beste toepassing der electriciteit". De minister der posterpen en telegraphie in Frankrijk heeft bij een hoogst vleiend schrijven, den heer Bell van deze onderscheidng kennis gegeven. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Dochter, A. BROEKHUIJSEN-Gois. Helder, 30 Juli 1880. Voorspoedig bevallen van een Zoon: H. C. .VAN DER LAAG, geb. Freeke. Helder, 1 Aug. 1880. Bevallen van een Meisje, MARIA JEANNETTE v. d. DONK, Van Hemert. Helder, 30 Juli 1880. Tot diep leedwezen van mij en mijne kinderenoverleed heden, na een geduldig lijden, mijn geliefde Echtgenoot HEN- DRICUS JOHANNES BOSCH, in den ouderdom van 45 jaren, na tjjdig te zijn voorzien van de H. Sacramenten der ster venden. Amsterdam, 31 Juli 1880. Wed. H. J. BOSCH— Janzen. Den 31 Juli overleedten mijnen huize, na een langdurig doch geduldig lijden, onze Moeder en Behuwd-Moeder NEELTJE DASSCHER, Wed. van Frans Beukenkamp, in den ouderdom van 73 jaar en 5 maanden. Helder, 1 Augustus 1880. Namens Kinderen en Behuwd- Kinderen H. KERKHOFF. A. KERKHOFF, Beukenkamp. Algemeene kennisgeving. Op den 30n Juli overleed na een korte ongesteldheid, onze jongste lieveling ADRIANA, in den aanvalligen leef tijd van bijna twee jaar. Wij hopen echter in Gods wil te berusten. Helder, 30 Juli 1880. W. M. van ZWEDEN. A. van ZWEDEN— Jonker. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze jongste lieveliug MARIA, in den ouderdom van 20 maanden. Helder, 31 Juli 1880. B. F. HEEMAN. C. J. HEEMAN, geb. Dienst. Heden overleed, na een kort stondig lijden van slechts drie dagen, onze lieveling JOH AN NA CHRISTINA, in den aan valligen leeftijd van vier jaren en negen maanden. Zwaar treft ons deze slag, doch wij hopen in Gods wijzen wil te berusten, wiens doen liefde is. Helder, 1 Aug. 1880. K. BIJL. M. C. BIJL geb. Smit. Mede uit naam der familie. Heden overleed op een nood lottige wijze mijn geliefde echt genoot LUDOVICÜS JOHAN NES ANDREAS BOOGMANS, in den ouderdom van 69 jaren. Helder, 2 Augustus 1880. Wed. L. BOOGMANS, geb. A. L. Asing. Mede uit naam mpner kinderen en behuwdkinderen. MORGEN WOENSDAGAVOND, verplichte Vergadering. HET BESTUUR.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1880 | | pagina 2