SINT NIGOLAAS. CONCERTZAAL „TIYQLL" SOIREE MUSiCALE, van het Stafmnziettorps fler K. NJ. IVlarkt-Berichten. 304de Staats-Loterij. Advertentiën. FQRTUNA. SIEBRANDS, Te Dusseldorf is een openbare veiling gehouden van voorwerpen, die op de groote tentoonstelling aldaar verloot, maar niet afgehaald waren. Daartoe behoorden onder an deren een rijtuig, een schrijftafel, een boekenkast en verscheidene andere prachtig bewerkte voorwerpen, zoo dat het dan ook niet aan gegadigden ontbrak en er goede prjjzen werden gemaakt. Een Italiaan, werkzaam in een magazgn van bijouteriën te Parijs, verdween voor ongeveer 8 maanden uit zijne betrekking en met hem ook achtduizend francs aan diamanten. Vergezeld van zgne beminde, vertrok hg naar Italië en bezocht Florence, Napels en Rome. Het geld raakte bierdoor weldra op. De Italiaan had spoedig een betrekking gevonden, bet meisje, dat liever niet in Italië bleef, verliet hem en keerde naar Parijs terug. Wanhopig over bet verlies van zijn schoone, vertrok hij ook naar Parijs om baar op te zoeken. De politie, waar hij nog altgd te boek stond, ontdekte bem spoedig en maakte het zoeken naar zijne beminde noodeloos door hem te arresteeren. Onlangs heeft zieh te Parijs weer bet geval voorgedaan, dat men op het punt was een levende te be graven. Een aldaar wenend fruit handelaar zou ter aarde besteld worden; de lijkdienst was gevierd en de stoet was reeds op het kerk hof aangekomen, toen men juist op het oogenblik waarop de kist in het graf neergelaten zou worden, een stem daaruit om hulp hoorde roepen. Verschrikt deed men het deksel openontdekte dat de gewaande doode nog leefde, en bracht hem naar zijn woning terug, waar hg nu weer zoo goed als hersteld is. Voor eenige dagen heeft een bewoner van Parijs zgne vijf nog jeugdige kinderen voor een dag toe vertrouwd aan twee naaisters, die met hem hetzelfde huis bewoonden, maar heeft ze totnogtoe niet teruggehaald. De beide naaisters, die het niet al te breed hebben, deden een beroep op de menschlievendheid der buren en zijn nu in staat gesteld den vader eenige weken af te waehten en de kinderen zoolang te huisvesten. Thans is het bekend aan hoeveel personen het in den grond varen van de Fransche stoomboot „Oncle Joseph" het leven heeft gekost. Van de be manning, bestaande uit 43 personen, zgn er 23 gered en van de passagiers, 264 in getal, slechts 35. De ramp had te drie ure 's naehts plaats. De passagiers sliepen bijna allen en slechts weinigen hadden den tijd, om naar boven te vliegen vóórdat het schip zonk. Hoe velen die naar hunne legerstede waren gegaan om niet weer te ontwaken, om in de bewus teloosheid van den slaap in den afgrond te zinken! Op den spoorweg van Nimes naar Alais was een goederentrein, bestaande uit 42 wagens, geladen met vee, vaten wijn, steenkolen, enz., ter hoogte van Mas du Diable gekomen, toen de ketting, die den tweeden wagen aan den eersten verbend, brak. De 41 wagens vlogen nu tengevolge der terugwerkende kracht met snelle vaart achterwaarts, met dat gevolg, dat zg in botsing kwamen met een anderen goederentrein, die gereed stond aan het station te Courbessac. Meer dan 40 wagens werden verbrgzeld en vormden met de overblijfselen der dieren, wijnvaten, enz., een akelig ver warden hoop,die staking van den dienst tot den volgenden dag noodig maakte. Een oppasser van het vee en een spoorwegbeambte zgn gedood. Twee andere personen werden nog vermist. Een driedubbele moordenaar stond voor weinige dagen voor de rechtbank van gezworenen te Leit- meritz terecht. Den 28n September van het vorige jaar trok het de aan dacht, dat de woning van de familie Kühnel den geheelen dag gesloten bleef. De buren openden des namid dags de deur en vonden de vrouw des huizes, 55 jaar oud, bgna onge kleed, met een gapende wond aan 't hoofd en doorgesneden hals dood op den grond liggen. Op een zolder kamertje lag het lgk van de 27- jarige dochter Karoline in een groot bloedbad uitgestrekt. In de nabijheid van dit lgk vond men een met bloed satoriscli toe:- Lacht maar vrij! gij zult mij hier nimmer weer ontmoeten; Houdt een ander voor den gek: 'k Wil u allen groeten. In 't volgend oogenblik was ze achter de coulissen verdwenen. Zoo iets had mendaar nog nooit be leefd. Wordt vervolgd, bedekte bgl. De man en vader van de beide vermoorden was nergens te vinden; wat was dus natuurlijker, dan dat hg voor den bedrgver van de misdaad gehouden werd Die ge dachte werd versterkt, toen door een jongen in het boscli een bundel kleeren werd gevonden, die erkend werden als die van den ouden Kühnel. Intusschen bleef de man weggeen spoor was van hem te vinden. Inmid dels had de eenig overgebleven zoon Jozef Kühnel de woning betrokken, maar wegens schulden moesten zgne bezittingen worden verkocht; het huis ging over aan zekeren Watzka. Deze had een paar maanden geleden een droom, waarin hem de oude Kühnel verscheen, die hem verwijten deed, dat hg hier woonde, terwgl de vroegere bezitter er nog vertoefde. Watzka onderzocht nu het huis nauwkeurig en vond in den stal onder den vloer het half verteerde lgk van een man, die bleek de oude Kühnel te zijn, welke op dezelfde wijze om 't leven was gebracht als zgn vrouw en dochter. Nu viel de verdenking op Jozef Kühnel. Hg werd gevangen genomen, en of schoon hg hardnekkig bleef ontkennen de moordenaar te zgn, waren de bewgzen tegen hem zoo krachtig, dat de jury hem schuldig heeft verklaard. Het gerechtshof veroordeelde daarop hem ter dood. Onlangs kwamen te Boiton twee schip breukelingen aan, die zes volle dagen op een stuk van het dek, zonder eenige levensmiddelen, op zee rondzwierven. Zij hadden behoord tot de bemanning van het kolenschip „Country of Richmond," dat op zijn reis van van New-York naar St. Thomas door een hevigen storm zoozeer beschadigd werd, dat het zonk met allen die er op waren, negen in getal. De beide booten, waarin men zich wilde redden waren onbruikbaar gebleken. De twee mannen, de eenigen die den dood ontkwamen, Blaagden er in een stuk van het dek te bereiken, waar zij betrek kelijk veilig waren, hoewel zij zich, om niet door de woedende golven te worden weggeslagen, er aan vast moesten binden, Zoo dreven zij rond, zonder door de schepen die zij in de verte zagen voorbij gaan, opgemerkt te worden. Beiden wer den ontzettend gekweld door honger, maar meer nog door dorst. Het eenige wat zij al dien tijd konden drinken waren een paar druppelsdie zij in den mond opvingen toen er, na den zonneschijn, die op den storm volgde, een zachte regen viel. Eindelijk, op den zesden dag, gelukte het hun, door het wuiven met een van hun kleedingstukken, de aandacht van een voorbijkomend schip te trekken, dat de ongelukkigen, die uitgeput waren door ont beringen, opnam en te Boston aan wal zette. Hier dra 't luilekkerland, Waar 't nooit ontbrak aan geld, En ook niet aan verstand. Zingt dus enz. Geruit J. O, was ik Sint Nic'laas "Wat zou ik uit gaan deelen! Al gaf ik nog zooveel, Het zou mij niet vervelen. Ik zei tot iedereen: „Vraag mij maar dit of dat." En zoo kreeg ieder mensch Wat hij het liefste had. Zingt dus met groot geraas, Och was h ij Sint Nic'laas. Want hij, die altijd geven wil, Die is bij ons de baas 'k Gaf kind'ren zoete koek, Volop naar hun begeeren, Bruidsuikers, zakken vol, Daar zou niets aan mankeeren. Ik gaf elk jongeling, Tot 't huwelijk gezind, Een maagd, als melk en bloed, Die hem oprecht bemint. Zingt dus enz. De krijgsliên, die uit 't land Den vijand moeten weren, Ik zou ze eiken dag Op biefstuk ruim tracteeren. De meisjes, 'k weet het wel, Ze ziju verliefd van aard, Ze kregen elk een heer Met knevels en een baard. Zingt dus enz. Den meesters, die in school, Dc kind'ren onderwijzen, Gaf ik tien gulden daags. Wat zouden "zij me prijzen! Den boeren gaf ik vee, Of wel een groot stuk lan'd. Hij, die regeeren moet, Kreeg wijsheid en verstand. Zingt dus ene. Die arm was kreeg van mij Een zak vol met dukaten; Men vreesde dan niet meer Sociaal-democraten. Ik gaf aan elk -geziu, Met kinderen bevracht, Nu in den wintertijd Een varken voor de slacht. Zingt dus enz. Was men met 't nieuwe jaar Beangst, bevreesd voor becren, Ik zou dien beesten gauw Hun woest gebrul verleeren. 'k Sprak enkel: „O, die kwaal Weet ik remedie voor. Breng maar de rekening Bij mij op mijn kantoor. Zingt dus enz. Belasting zou geen mensch Van heden af betalen. Ik zei: „Wat 't land behoeft, Kom dat maar bij mij halen. Het werd, geloof me vrij, De oplossing van het Raadsel, in ons vorig nommer, is: Schroefstoomboot. Er zijn ook eenige oplossingen met het woord Schroefstoomschip ingekomen, die, als hebbende dezelfde beteekenis, ook mede naar de prijzen zullen dingen. 93 goede oplossingen zijn ingezonden. De prijzen zullen worden verloot op Donderdagvoormiddag 10 ure, aan het Bureau in de Spoorstraat, waar belanghebbenden bij tegenwoordig kunnen zijn. De Uitgevers. Stoomvaart-Berichten Het stoomschip Koningin Emma, kapt. Hissink, van Batavia naar Amsterdam, is heden 26 November te Napels aangekomen en weder van daar vertrokken. Het stoomschip Voorwaarts kwam gistoren te IJmuiden binnen. Het stoomschip Conrad, van Batavia naar Amsterdam, is 28 Nov. te Port Saïd ge arriveerd en heeft de reis voortgezet. Het stoomschip Madnra, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 29 dezer Kaap Roca. Alkmaar, 26 Nev. Kleine kaas f 40, Commissie f 42, Middelbare f 43,50, laagste prijs f 20, aangevoerd 325 st., wegende 79256 P. Ter graanmarkt aangevoerd 5428 mudden, Tarwe f 8,50 a 10, Rogge f 7,50 a 9, Gerst f 5,75 a 6,25, id. Che- valier f6,75 af 1.25.Haver f3,50a5,Paarden- boonen f 7.75 a 8, bruine dito f 11 a 12,50 Kanariezaad f 10,50. rood Mosterdzaad f 14,50 a 17,25, Karweizaad f 14, Erwten: groene f 12 a 18, grauwe f 14,50 a 18, vale f 13 a 15. 27 Nov. Aangevoerd 1 Paardf 90 a 110. 6 Koeien f 70 a 210, 18 nucht. Kalveren f10 a 18,- 259 Schapen f 12 25, 99 magere Varkens f 14 a 20, 202 Biggen f7 a 11,50, 8 Bokken en Geiten f4 a II, Boter f 1 a 1,10 per kop. Hoorn, 27 Nov. Tarwe f 9,50 a 11, Gerst f 5,25 a 6, Haver f 4,50 a 5,25,13 mudden Erwtenwitte f 12,50 a 14, groene f 15 a 25, grauwe f 14,75 a 16.25 vale f 12 a 14, br. Boonen f 12.50 a 15,25, 27 Paarden f 60 a 300, 50 Schapen f 22 a 30, 200 Lammeren f 18 a 24. 26 Kalveren f 12 a 24, 70 Varkens f 15 a 25, 5 Zeugen f 25 a 50, 160 Biggen f 4 a 9,150 Kippen f 0,60 a 2, 1088 kop Boter 80 a 90 ct. per kop. Texel, 25 Nov. Tarwe f 9,50 a 10, Rogge f 9 a 9,50, Gerst l 6 a 7,25, Haver f 4 a 5, Erwten: groene f 11 a 12.75. vale f 9 a 10.50, grauwe f 12 a 14, Aardappe len f 3 a 5 per mud, Hooi f 17 a 22 per 500 Kg., gemaaid zeegras f 11 a 12, gevischt f 4 a 5 per 100 P. 29 Nov. De prijzen, door commissionairs en veehandelaren hier in de afgeloopen week besteed, waren als volgt: Vette Schapen f 22 a 26, Lammeren f 14 a 20, Kalf koeien f 180 a 240. Vette Koeien f 220 a 265, Gelde. Koeien f 125 a 160, Gelde Vaarzen f70 a 120. 5e klasse 16e lijst. No. 9741 f 1000 en premie f 30000. No. 12995 f 5000. No. 4901, 5864 en 7412 elk f 400. No. 2483, 10302,13070, 13666, 15981, 17299, 19141 en 20461 elk f200. No. 592, 956, 2050, 3929, 5392, 5693, 9841, 13819, 15897, 17399, 17579 cn 17713 elk f 100. 17e lijst. No. 5919 premie van f3000. No. 15841 f 400. Nos. 12624, 15813, 18846, 18918 f100. Burgerlijke Stand Helder. Van 26 30 Nov. 1880. ONDERTROUWDJ, G. v. Boxel fourier en G. v. d. Kolk. GETROUWDGeene. BEVALLENJ. Grem, geb. v. Lien D. C. Konijn, geb. Kroon D. R. Bijl, geb. Rieken Z. J. Tromp, geb. Kleijn Z. K. de Boer, geb. v. Assen D. C. Jannes, geb. Boon Z. OVERLEDEN: G. J. Bakker 4 j. Vervolg der Berichten. Bij de uitgevers Berkhout Co., is verschenen 't Algemeen Adresboek der ge meente Helder voor de jaren 188081. Bij 't doorbladeren van dit boekwerk zagen we, dat deze uitgave zich vaa de vorige door meerdere volledigheid gunstig onderscheidt. Voor handelaars en winkeliers aohten we't onontbeerlijk, want 't eenvoudig openslaan van 't adresboek spaart veel tijd en moeite maar niet alleen zij, ieder burger kan er dienst van hebben, daar 't alle mogelijke opgaven bevat betrekkelijk de gemeente inrichting, 't brand wezen, wijkverdeeling, de Marine, kantoren, consuls van vreemde mogendheden, 't schoalwezsn, den haven dienst, etc., kortom, van inrichtingen, waarbij ieder, hetzij burger of vreemdeling belang kan hebben. Voor kiezers, zoowel voor den gemeenteraad als de hoogere collegiën, biedt 't adresboek veel gemak aan. De prijs, 90 cent, behoeft niemand be zwaren op te leveren. We wenschen den uitgevers goed succes, dat ze verdienen, door de zorg aan de uitgave besteed, waar door 't Adresboek een vraagboek kan geacht worden, waarvan men 't nut dagelijks onder vindt. Bij besluit van Z. M. den Ko ning is de kapt. t. z. jhr. M. W. Yan Rensselaar Bowier, kommandant van 't schroefstoomschip le kl. Ko ningin Emma der Nederlanden be noemd tot HD.. adjudant in buiten gewonen dienst. Gisteren meldde zich een voormalig stafmuzikant aan boord van )Z. M. Wachtschip alhier aan. Zestien jaren geleden was hij gede serteerd. Ook werd in de mariniers kazerne een deserteur, Rond genaamd, ouder militair geleide gebracht. Hij was in Amsterdam gevat. Texel, 29 November: Nu alles gereed gemaakt wordt om de komst van Sint Nicolaas waardig te kunnen afwachten, blgft ook ons eiland in niets ten achter. De han delaren in galanteriën en kinderspeel goed zien zich evenwel een leelgke streep door de rekening halen, nu een concurrent van elders in een onzer publieke lokalen heeft uitgestald. Dat men hem liever op de Mookerhei zag uitpakken ligt voor de hand. Naar wij onder de roos vernemen, zal 't op Sint-Nicolaasavond hij de maskerade weer niet aan verscheiden heid en allerlei verrassingen ontbre ken. Hoe meer nieuws en schoons men ook op dit gebied levert, hoe meer 't kinderfeest ook een feest voor oudere* van dagen zal big ven. Naar men verneemt, is de ver moedelijke schrijver van den brand brief aan jhr. mr. C. Van Nispen te Arnhem, te Breda aangehouden. Melbonrne, 21 Nov. De kom mandant en zes man van het Engelssh oorlogsschip »Sundfly" zgn door de inboorlingen der Salomo-eilanden vermoord. Het schip „Leading Star," van Christiania naar Natal, is bg Umzim- kula verongeluktslechts 5 man van het volk zgn gered. Ondertrouwd B. L. C. MARCHAND en A. J. BUHSE. Nieuwediep, Dinslaken, November 1880. (Duitschland.) Bevallen van een welgeschapen Dochter M. DITO, geliefde Echtgenoote van Th. G. Schoof. Amsterdam, 28 Nov. 1880. Nog treurende over het verlies van onzen lieven ALBERT, werd ons heden onze jongste lieveling JACOB door den dood ontrnkt, in den aanvalligen leeftijd van 4 jaar en 9 maanden. Hoe zwaar ons deze tweede slag treft, zal elk ouderhart gevoelen, dochwg hopen Godeinzgn wiltezwggen. Nieuwediep, 29 Nov. 1880. J, ROOS. T. ROOSBood. Yoor de vele bewgzen van belang stelling, ter gelegenheid van onze T21/* jarige Echtvereeniging, zoo wel van hier &1b elders ondervonden, be tuigen wij onzen hartelijken dank. A. KLEIN, E. C. KLEINYan Vliet. Nieuwediep den 28 Nov. 1880. Met betuiging van oprechten dank voor het genoten vertrouwen in mgne betrekking als geneesheer, geef ik beleefdelijk kennis mgn praktijk alhier, met den laatsten December dezes jaars neer te leggen- R. BOOMSMA. DANKBETUIGING. De ondergeteekende gevoelt zich innig verplicht zijnen oprechten dank te betnigen aan den Havenknecht JONGSTRA, voor zgne eerlijke en humane handelwijze, bg gelegenheid van het vinden van mgn verloren Bankbiljet groot f 100. Door zgn vrgwillige hulp bg mgn verlies, heeft hg door zgn gelukki gen vondst, mg uit zeer veel ver legenheid geholpen. Mgn dank, die van een oprecht man, kon alleen zgn belooning zgn. Nieuwediep, 30 Nov. 1880. C. RAN. P.S. Door afwezigheid eerst heden geplaatst. Aanstaanden Donderdagavond weder om ten half acht, in het loka&l in de Vijzelstraat. Prediking van het Evangelie der genade Gods. c. BREET azn. MORSEN WOENSDAGAVOND verplichte vergadering. Aanvang 81/, uur. Rekening en Verantwoording. HET BESTUUR. Vierde Winter-Uitvoeriny. te geven door het Strijkorchest onder directie van den Kapelmeester A. BERNHARDT, op Woensdag 1 Dec. a. s., ten acht uur. PROGRAMMA. Eerste gedeelte: 1. Frisck auf! Kamara- den, Marsch v. Stedefeld. 2. Ouverture ,L'enlèvement du Sérail" W. A. Mozart. J. Air de la princesse R. Claerens. 4. Traumbilder Fantaigie Lurabye. 5. Souvenir de 1'op. „Fra-Diavolo" Auber. Tweede gedëelte: 6. Ein Morgen, ein Mittag, een Abend in Wien F. von Suppé. 7. Thème et variations pour Piston Plateel. Voor te dragen door den Directeur. 8. Cbristine-valse D. Gedfrey. 9. Beierscbe Taptoe D. Krug. Hoeren Contribuanten en Inteeke- naren vrij Entree. Entrée voor een Heer f0.49. Dame 0.25. Een zeeman, thans zonder betrekking en hier ter stede woon achtig, vlug kunnende rekenen, een goede hand schrijvende, ook eenigszins bekend met de moderne talen en voorzien van goede getuigschriften, zag zich gedurende de wintermaanden gaarne bezig gehouden op een kan toor, pakhuis of met schrijfwerk aan huis. Offerten gelieve men in te zenden onder letter X. aan het burean van dit blad. Mevrouw HAZENBERG, in het Marino-Hospitaal, verlangt met Januari aanstaande een fatsoenlijke DIENSTBODE. WORDT GEVRAAGD, een flinke WERKSTER. Kanaalweg I No. 90, Een burger Weduw-vrouw zag zich gaarne belast met eenige wasschen aan huis. Adres Berkhout Co. Wordt gevraagd een fatsoenlijk boodschapmeisje. P.G. Adres Hoofdgracht K 54. OevraagdL een flinke DIENSTBODE of NOOD HULP. Adres G. DE BEURS, Bassingracht. Wordt gevraagd: met Januari of Februari tegen hoog loon een fatsoenlijke bekwame KEU KENMEID, liefst tvan middelbaren leeftijd en van de P. G. Te bevragen bij'de uitgevers dezer. "V erloren jl. Donderdag in Tivoli, een zwart COLLIER. Den vinder wordt verzocht hetzelve terug te bezorgen bg Berk hout Co. TE HUUR een vrije yemeubeleerde KAMER. Adres Berkhout Co. Te lioop een nette van ouds beklante WATER- en VUUR-AFFAIRE, met gemetseld Fornuis en Waterleiding. Tevens groot Brood-Depót van een der beste fa brieken. Ook Koomengs-, Grutters- en Kruidenierswaren, grof en fijn Aardewerk en verdere behoeften. Ieder kan zich van de drukte over tuigen. Reflecteerende met brieven franco bg W. W. NIEUWKAMP, Groote Houtstraat No. 23, te Amster dam. Te huur gevraagd een BURG ER-WOONHUIS, voor een klein gezin, liefst in den omtrek van den Kanaalweg, of in 't Centrum der gemeente. Brieven franco lett. G. met opgaaf van huurprgs en waar gelegen, bg de Boekh. Berkhout Co. Uit de hand te koop: een WINKEL-INVENTARIS schikt voor Groenten, met intintjr. ring en gereedschappen. Adres Berkhout Co. van Alkmaar, komt morgen, Wo? dag, van 8 tot 2 uur ter markt "P het Molenplein met magere Varkens en witte Big#> benevens met

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1880 | | pagina 2