Amerika! Markt-Berichten. Advertentiën. Hartelijken dank Vereenittinttl.S. nnlv Bewaarscholen. LAlVERimiS! eBütaappeWerkster. Londen, 7 Maart. De Standard" verneemt, dat in den Ministerraad van Zaterdag de vredesvoorwaarden spa vastgesteld, die aan de Boeren zullen worden aangeboden. Zij zijn per telegraaf ter kennis van Generaal Wood gebracht. Daily News" meldt, dat in den Ministerraad van Zaterdagavond geen verschil van meening bestond omtrent den weg, dien men tegenover de Boeren heeft te bewandelen. Roberts is overbrenger van vredesvoorstellen even goed als van middelen tot voortzetting van den oorlog, en er bestaat geen twijfel of aan de Boeren zullen zoodanige voorwaarden worden aangeboden als overeenkomen met Engeland's eer. Die eer nu eischt, dat het onwetens aangedane onrecht weder worde goedgemaakt en de onafhankelijkheid der geannexeerde Republiek worde hersteld, onder zoo danige waarborgen als waarmede de Boeren zich te voren zullen vereenigen. Uit Londen wordt gemeld, dat de liberale unie van Westminster Zondag een bijeenkomst heeft gehou den, waarin verzet is aangeteekend tegen de staatkunde der Regeering ten opzichte van de Transvaal. De Heer Cowen presideerde deze verga dering. Het Transvaalcomité te Londen blijft vol ijver. Verney en Wilfrid Lawson zijn er de ziel van. Aanzien lijke giften twee van 100 pond of f 1200 zgn ontvangen tot goed making van de kosten der agitatie en vooral van de verbreiding van brochures en andere geschriften want, gelijk Lawson terecht zeide, nog nooit had hij het bijgewoond dat de publieke opinie over eenige zaak zoo slecht was ingelicht als over de tegenwoordige. Lawson schijnt alle hoop op welslagen en op den triumf van recht en billijkheid ge vestigd te hebben op Chamborlain en Bright. Omtrent de ontkoming van den doodgewaanden Engelschen Ma joor Fraser, na de nederlaag bij den Spitskop, worden de volgende bijzon derheden medegedeeld. Majoor Fraser gleed plotseling uit, viel, en rolde langs de steile en 300 voet hooge rotsen, in een dicht begroeide kloof, waar hij liggen bleef totdat de nacht inviel. Hij ging toen voorzichtig op weg in de richting waar hij meende dat het kamp van Mount Prospect was; in den dikken mist en den hevigen regen verwachtte hij niet het rechte pad te vinden, maar hij hoopte toch, dat het hem gelukken zou op den een of anderen weg te komen. Zoo ging hij den geheelen nacht voort over rotsen te klimmen, door stroomen wadend en met kleederen doorweekt van den regen. Om de zaak nog erger te maken was het compas, dat hij bij zich had, niet in orde, en ontdekte hij bij het aanbreken van den dag, dat het hem recht op de stelling der boeren in den Langnek-pashad doen afgaan. Hij hield zich nu den geheelen dag schuil, om tegen den nacht zijn tocht naar het Engelsche kamp te hervatten, waarop hij telkens wachtposten der Boeren vermijden en ziGh herhaalde malen verschuilen moest. Eindelijk kwam hij, na ge varen en ontberingen van allerlei aard, zwaar gekneusd en uitgeput van vermoeienis Dinsdagmorgen te Mount-Prospect aan. Hij had toen in acht en veertig uren niet het minste voedsel gebruikt. Stoomvaart-Berichten. Het stoomschip Celebes, vau Amsterdam naar Batavia, vertrok 5 Maart van Suez. Het stoomschip Prins van Oranje, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde te Su ez 6 Maart en zette terstond de rei» voort. Het «toomschip Voorwaarts, van Batavia naar Amsterdam, passeerde Point de Galle 5 Maart. Alkmaar, 4 Mrt. Kleine Kaas f 39, Commissie f 38, Middelbare f 42,50, laagste prijs f 24, aangevoerd 88 »t., wegende 17612 P. Ter graanmarkt aangevoerd: 2845 mudden, Tarwe f8 a 10, Rogge f 9,75, Gerst f 5 a 5,75, idem Chevalier f6,50 a 7, Haver f3,50 a 5, Paardenboo- nen f 7,60 a 8, bruine dito f 11,50 a 14, Kanariezaad f 11, Erwtengroene f 16 a 18,50, grauwe f 15 a 18, vale f 14 a 16. 5 Mrt. Aangevoerd 28 uuoht. Kalveren f 5 a 19, 28 Schapen f 17 a 28, 24 mag. Varkens f 23 a 30, 116 Biggen f 11 a 14, 2 Bokken en geiten f 5 a 7, Boter f0,95 a 1,10 per kep. Hoorn, 5 Mrt. Gerst f 5,25 a 6, Haver f 4 a 4,75, Erwten witts f 10,25 a 11, groene f 12,50 a 14, grauwe f 15 a 16, vale dito f 14 a 15, br. Boonen f 12 a 14, 50 Schapen f24 a 32, 45 Lammeren f 20 a 26, 90 Kalveren f 6 a 19, 70 Varkens f 17 a 27, 50 Biggen f 7 12, 2700 Kipeieren f 3,50 a 4 per 100, 1104 kop Boter 80 a 90 et. per kop. Visscherij - Berichten Van af 6 Maart tot heden zijn alhier binnengekomen vier vi»ch»loepen en een vischlogger, al«: Schipp. P. Hart, 2601. kabelj., 9 1. lengen 1 ben vleet, 560 d. kabelj.; 1. kabelj. per •tuk f2.55, d. id. fl.25 a fl.35. Schipper J. van der Steen, 400 1. kabelj., 1 heilbot, 20 1. lengen, 560 scbelviscb, 400 d. kabelj.; 1. kabelj. per stuk f 2.20, d. id. fl.25 a fl.35. Schipper J. Smit, 120 1. kabelj., 2 heil botten, 14 1. lengen, 560 schelv. 200 d. kabelj., 1. kabelj. per stuk f 3.45, d. id. f 1.35 a f 1.40. Schipper H. vau der Hoek, 180 1. ka belj., 12 1. lengen, 500 schelv., 600 d. kabelj.; 1. kabelj. per stuk f2.85, d. id. f 1.15 a fl.35. Eeu logger met schol, tong en rog, hooge prijzen. Weinige haring gevangen; per tal f 4.50. Door het onstuimige weer gecne kleine schuiten naar zee. Heden morgen binnen schipper A. Koster, van de Maatschappij Neptunus, met 280 kabelj. 10 lengen, 9 heilbotten, 1400 Schelv. Kabelj. p. st. f4.05. 600 doode kabelj. p. st. f 1.40 tot fl.10. Burgerlijke Stand Helder. Van 4 tot 8 Maart. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. BEVALLENA. Over de Linden, geb. Verfaille Z. M. Smit, geb. Bonifacius Z. P. H. M. Brouwer, geb. Barneveld Z. M. Willemse, geb. Goudswaard D. OVERLEDEND. Huurman 3 w. J. Deiver 8 m. G. J. M. Valkenburg, geb. Wagenaar 72 j. J. Verkooijen 29 j. Vervolg der Berichten. Zondagnamiddag ontving de Plaatselijke Commissie der N. Z. Holl. Reddingmaatschappij alhier, door tusschenkomst van den Burgemeester van Texel een telegrafisch bericht, dat er ter hoogte van het oude Ylie een achttal schuiten (blazers) in het ijs zaten en groote vrees bestond voor 't behoud der vaartuigen, waardoor een zestiental menschen in levens gevaar verkeerden. Deze vaartuigen hadden reeds Woensdagmorgen de haven van Texel verlaten ter uitoe fening van hun bedrijf en waren hoogstens voor een paar dagen van levensbehoeften voorzien. Zoodra dit bericht ter kennis van den vice-adm. de H&6s, als president der plaatselijke commissie, was gekomen, werd in overleg met de overige leden besloten met den meesten spoed hulp te ver- leenen, en daartoe de stoomsleepboot »Stad Amsterdam" te bezigen, die met voldoende victualie voor de in nood verkeerenden werd uitgerust, om bijaldien de sleepboot hen van nabij kon naderen, de vaartuigen vlot te slepen en hen van levensmiddelen te voorzien; op alles bedacht, werd in plaats van de reddingboot een groote loodsvlet medegenomen om over het vastzittende ijs de vaartuigen te bereiken. Door dikke mist werd de tocht zeer bemoeielijkt en bereikte men eerst gisterenmiddag de in nood zittende vaartuigen, doch gelukkig op hetzelfde oogenblik dat zij uit het ijs losraakten, hetgeen door den opkomenden harden westelijken wind plaats vond. Aan boord der »Stad Amsterdam" bevond zich de haven meester C. ten Bosch, lid der plaats, commissie der N. Z.-H. redding- Maatschappij, die zich met de leiding dezer onderzoekingstocht had belast en nadat op zijne orders eenige le vensbehoeften aan de arme visschers waren verstrekt, nam de »Stad Am sterdam" de terugreis naar het Nieu- wediep aan. Zes schuiten zetten daarna koers naar Texel en drie naar Harlingen. Volgens achterstaande annonce zal. Dinsdag 15 Maart een voorstelling plaats hebben van het Artisteu- Gezelschap van F. A. Fredericks. Bet gezelschap bestaat uit Orginal White Star Minstrels, Negerzangers, Dansers en Instrumentalisten. Het Poolshc-Duitseh Juden-Quartett, be nevens verschillende Dames en Heeren Zangers. Genoemd gezelschap heeft met groot succes voorstellingen gegeven in 't gebouw voor kunsten en weten schappen te 's Hage, Theater Tivoli te Amsterdam, etc. Wij hopen dan ook dat hier ter plaatse de hr. Frede ricks niet in zijne verwachting zal teleurgesteld worden. Donderdagavond a. s. zal de Sociëteit »Mars" op feestelijke wijze haar 12-jarig bestaan in>MusisSac- rum" vieren. Het programma belooft den leden een recht genoegelijken feestavond. Dienzelfden avond zal de rederij kerskamer »01yinpia" eene feestelijke bijeenkomst houden in Tivoli ter gelegenheid van de behaalde over winning in den nationalen tooneel- wedstrijd te Alkmaar. Het bekroonde blijspel zal dien avond worden op gevoerd. Bij de Vrijdag jl. gehouden aanbesteding van nuttige handwerken voor de gemeentescholen, zijn de volgende inschrijvingen ingekomen. H. A. Stadermann f 1180.00; Wed. Klok 936,60; A. Senderman 898,26; Gez. Rijkers 883,75J. Grunwald 860.00 P. J. Bierenbroodspot 853,00 G. de Barbanson f 849,99. Benoemd tot hoofd der school te den Hoorn op Texel Jb. Bakker. Texel, 4 Maart: Nadat wjj gedurende eenige dagen geheel van ijs bevrijd waren, heeft de Oostelijke wind op nieuw een strook naar onze kust gevoerd. Hoe weinig men met dit alles ingenomen is, moge blijken uit de verzuchting van iemand, die wenschte dat al dat ijs in de Transvaal mocht liggen en de Engelschen er onder. De schelpbaggermachine, die langen tijd op de banken in het Eierland werkzaam was, is thans met succes bezig om de Laan Schelp vrij te maken. Oude-Schild, 3 Maart. Met bijzonder veel ingenomenheid maken wij melding van een plan der hier bestaande afdoeling van Volks onderwijs. Zij toch wil trachten fondsen bijeen te brengen om alhier eene algemeene bewaarschool op te richten, waaraan op dit dorp zeer dringende behoefte is. De vangst van garnalen blijft zeer onbevredigend, terwijl de kleine water bewoners, die men vangt, over het algemeen zeer klein van stuk zijn. Men vermoedt dat de koude de oorzaak der schrale vangst is. - Texel, 7 Maart. De winter heeft ons andermaal leelijke parten gespeeld. Gisteren was er zooveel nieuw ijs op zee, dat men 's morgens van af den Zeedijk geen water kon zien. De stoomboot Ada lag zoo vast tusschen het oude ijs in de haven gekneld, dat zjj met geen mogelijkheid was los te krjjgen, daar wegens 't lage water de meeste schotsen aan den grond zaten. De waterstand was vooral Vrjjdag middag buitengewoon laag, zelfs zoo, dat men op gewone knielaarzen voor den havenmond kon langs loopen en de jeugd buiten den Zeedijk op een uitgestrekt droog veld speelde. Door een geroutineerd jutter werd een bruinvisch levend bemachtigd, die door 't lage water verrast, zich door de buitenbank den terugtocht naar zee zag afgesneden. De oudste kustbewoners herinneren zich niet het water ooit zoo laag gezien te hebben. Met genoegen vernemen wjj, dat morgen de geregelde communicatie weer kan aanvangen. De zware ijzelmassa's, die Vrij dagnacht en Zaterdag zich overal aan vasthechtten, hebben een geduchte slachting onder de telegraafpalen aan gericht en klemmender dan ooit het nut van onderaardsche telegraafleidin- gen bepleit. De toestand is op het oogenblik zoo, dat de telegraphische gemeenschap volkomen gestremd is. Uit geen enkele plaats kunnen tele grammen de hoofdstad bereiken, ten zij per post. Door het omwaaien der palen is ook op de spoorwegen hief en daar groote vertraging ontstaan. De na het verschrikkelijke weder in den nacht van Vrjjdag op Zaterdag te Amsterdam vermiste personen zijn tereGht. De agent van politie werd op straat met ge broken been gevonden. Dezer dagen overleed te Arnhem een stafmuzikant. Juist een dag na zijn afsterven kwam uit Duitschland het bericht, dat hem een erfenis van 150,000 mark was ten deel gevallen. De man heeft uit zijn eerste hu- weljjk een zoon in leven, doeh had dit kind met de moeder verlaten en was later na den dood van deze laatste, hertrouwd. Er hebben reeds geruchten geloopon, dat het Vrijdag vaa Am sterdam vertrokken stoomschip Pol lux, met ruim 200 landverhuizers aan boord, vergaan zou zijn. Er is tot heden geen grond om aan die te gelooven. Bij de Kon. Stoomb. Maatschappij is althans niets daarvan bekend. Ondertrouwd G. VAN DRIEL, Weduwnaar van M. van 't Hert, en J. de ROOVER, Weduwe van P. Veen. Buiksloot, 4 Maart 1881. Uit naam hunner kinderen, A. VEEN. J. VEEN. Bevallen van een Zoon A. OVER DE LINDENVerpaille Helder, 6 Maart 1881. Hede'n overleed, na een lang durige ongesteldheid, zacht en kalm, mjjn geliefde Echtgenoot® ANNA HOLM, geb. Roos, in den ouderdom vau 71 jaar en 8 maanden, na een Eehtvereeuiging van ruim 41 jaar. Amsterdam, 6 Maart 1881. J. HOLM. Mede uit naam van Dochters en Behuwd-Zoon. Op den 4n Maart 1881 over leed mijn geliefde Echtgenoot CORNELIS KOSSEN, in den ouderdom van circa 41 jaren, mij nalatende vijf kinderen, te jong om dit smartelijk verlies te beseffen. Uit naam der Weduwe, Broeders en Zusters, S. DE LEEUW. Voor de vela en hartelijke blijken van belangstelling, ons betoond door Familie, Vrienden en Bekenden, zoo wel hier als elders, bij het overigden en de ter-aarde-bestelling van onze innig geliefde Moeder en Behuwdmoeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. Helder, 6 Maart 1881. C. J. REVIER. M. REVIER—Snitsela ar. J. de BRUIN. M. de BRUINSnitselaar. betuigt de ondergeteekende, ook na mens familie, aan allen, die bljjken van belangstelling betoond hebben tijdens de ziekte en het overlijden van zijne Moeder; in 't bijzonder aan den WelEd. Heer Dr. BAKKER, voor de onvermoeide zorg aan haar bewezen, alsook aan den President en de verdere leden der vereeniging Ontwaakt bij Tjjds," voor de laatste eer, de overledene bewezen. C. J. VALKENBURG. Helder, 8 Maart 1881. DANKBETUIGING. De ondergeteekende betuigt bij deze zijuen hartelijken en welgemeenden dank aan de Huisduiner haringtrek kers en andere personen, in het bij zonder aan JAN HOOG VORST, voor zijne redding bij het overboord vallen uit de vlet te Huisduinen, op den 2 Maart 1881. Ook mijnen dank aan den WelEdelen ZeerGel. Heer Docter PELTZER, voor zijne spoedige en doelmatige hulp, ook aan den Wel. Eerw. ZeerGel. Heer A. J ANSONIUS, predikant te Huisduinen en Echtge- noote. Dat de Hemelsche Vader hun allen daarvoor mogen zegenen is de wenseh van J. BOOT, Echtgenoote en Kinderen. Huisduinen. 7 Maart 1881. Zesde Jaarlijksche Vergadering op VRIJDAG den lln MAART 1881, des avonds ten 8 ure in TIVOLI, Zie art. 4, 6 en 9 der Statuten. De Secretaris, G. E. KLOOSTERHUIS. Laatste kostelooze waarschuwing, tot voldoening van den Hoofdelij- ken Omslag, dienst 1880, binnen ACHT DAGEN na heden. Helder, den 8 Maart 1881. De Gemeente-Ontvanger, DE VEIJE VAN BUUREN. Aiie mogelijke inlichtiugeB, betref fende de reis naar N.-Amerika, met directen dienst van Amsterdam, per speciaal daartoe ingerichte Passagiers booten le klasse tot New-York en verder landwaarts, in verband met den Eriespoorweg, geeft op verlangen J. ZWANENBURG, Oude Schild, Texel, daar thans deze nieuwe lgn de minst kostbare en de meest aanbevelings waardige is. Er biedt zich aan Adres Breestraat, Wijk G N°. 327b. Er wordt gevraagd een flinke DIENSTBODE. Groote wasch buitens huis. Adres Mevrouw van RENESSE, Stations gebouw. Oevraagd. zoo spoedig mogelijk, een GEZONDE MIN. Adres Mejuffrouw M. WIN KELMAN. Hoogstraat No 366. Oevraagd EEN NET MEISJE, van 's morgens 7 tot 's middags 1 uur. Adres Berkhout en Co. Voor dadelijk gevraagd EEN FLINKE WERKMEID. Adres .MARINE-CLUB." Een knap BURGER-WEDUW- NAAR met 2 kinderen, verlangt een fatsoenlijke HUISHOUDSTER, van de P. G., niet beneden de 30 jaar. Men gelieve te informeeren met brieven onder lett. R., bij Berkhout Co. Wordt gevraagd. MAN en VROUW, gehuwd en zonder kinderen, tot bediening in een Directie-Gebouw. De vrouw goed kunnende koken en verder huishoudelijk werk. De man ge schikt voor loopend werk. Adre3 VOLKER Co. Fort Kijkduin In de Concurrent (Weststraat,) wordt een JONGEN gevraagd.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1881 | | pagina 2