EIGEN HULP. Markt-Berichten. Advertentiën. LOON f90 Een fatsoenlij! bnp'Meisje, op de onverbreekbare trouw van bet volk tot den troon eu de volkomen mislukking van het streven der terro risten in dit opzicht. De beschuldigden hoorden deze rede volkomen kalm en bedaard aan. Jeliaboff en Kibaltisch maakten schrif telijke aanteekeningen. Nadat de zitting anderhalf uur geschorst was, werd zij des avonds te 7 uur hervat. De verdedigers voerden toen het woord. Tegen 9 uur des avqnds begon Jeliaboff zijn verdedigingsrede, her haaldelijk door de aanmerkingen van den president van het gerechtshof afgebroken. Daarop werd aan al de beschuldigden het laatste woord verleend en ver wijderden zich de leden van het hof tot vaststelling vau de verschillende vragen. Een half uur na middernacht wer den de inmiddels gestelde 28 vragen betreffende de schuld der aangeklaag den voorgelezen. Hierop trok het hof zich terug om over het vonnis te beraadslagen. Tweede dépêche. 10 April. Na een beraadslaging, welke drie uren geduurd heeft, is hedenochtend te 6 u. 20 m. het vonnis van het gerechtshof, ter zake van den moord op Alexander II, openbaar gemaakt. Al de be schuldigden zijn tot de doodstraf door ophanging veroordeeld. Het vonnis tegen Perowskaja, als tot den adel stand behoorende, zal aan de goed keuring des Keizers onderworpen worden. Het aantal slachtoffers dat bij de aardbeving op Chios is omgeko men, bedraagt reeds zesduizend. Nog steeds worden de zwaar verminkte lijken uit de puinhoopen opgegraven en men vermoedt dat er nog tal van dooden zullen gevonden worden. De soldaten doen al het mogelijke om den toestand van de ongelukkige be woners te verlichten. Aan alles is gebrék. Yoor het grootste gedeelte huisvesten de ongelukkigen op het kerkhof onder de tenten der soldaten Yan alle kanten wordt hulp gezon den, maar met het oog op het groot aantal is deze nóg lang niet toerei kend. Men neemt nog steeds schok ken waar, zoodat men bevreesd is voor nieuwe onheilen. INGEZON DEN. Mijnheer de Redacteur! Eenige ingezetenen van het Oude Schild, hebben de vrijheid genomen, door middel van ,,'t Vliegeud Blaadje, openlijk de daden te bcoordeelen van den op dat dorp gestati- oneerden Rijksveldwachter P., aangaande diens handelingen, bij het bekeuren van 28 personen aldaar, wegens het maken van nachtelijk burengerucht. Het ware m. i. beter geweest, eerst te onderzoeken wat de aanleiding tot die be keuring is geweest, die zooals de onder teekenaars te kennen geven, door tal van fatsoenlijke familiën, wier zonen en dochters tot de voor dat feit gedag vaarden behooren, ten zeerste wordt afgekeurd. En wat is er gebeurdzingende en schreeuwende trokken zij het dorp door, hetwelk m. i. veel te luid was, waarop ik hen aanmaande wat minder luidruchtig te wezen, doch werd daarop door eenigen hunner uitgejouwd. Dat de rust der inwoners wel degelijk is gestoordiu die buurten, waar zij langs trok ken, blijkt, doordien mij aldaar den volgenden dag door eenige inwoners werd gevraagd, wat of er voor leven en rumoer was geweest. Ook vermeen ik, dat wanneer het mijn plicht is, op dergelijke overtredingen toe te zien; ik ook de bevoegdheid heb hen aan te manen wat minder luidruchtig te zijn. "Van nemen, geveu en door de vingers zien zal ik zwijgen, alleen dit: dat de meeste politie-beambten die gevoelens toege daan zijn, en ik sluit mc gaarne bij hen aan; echter niet wanneer ik in de uitoefe ning mijner functie bcleedigd wordt, want gaf èn nam èn zag ik dan nog door de vingers, dan zoude ik mijn prestige verliezen en dat gaat toch niet aan. U dank zeggende voor de afgestane plaatsruimte, noem ik mij, UEd. Dw. D. P. Neerland aan de Transvaal. Weer glanst het morgenrood der vrijheid In 't land van de Transvaal; Weer klinkt het dankbaar lied der blijheid Alom van kraal tot kraal, En 't galmt door dalen en langs bergen Wij laten ons niet straffloos tergen! Wie de onverlaat ook zij, De grond, door de ouderen beveiligd, Zij door geen vreemdeling ontheiligd, Godlof, ons is weer vrij Uw zegezang, verheven helden, Weerklonk ia ons gemoed Geen blijder toon kon de aard ons melden, Dan die gij hooren doet. Ook Neerland voelt het harte gloeien Nu gij, bevrijd van uwe boeien, Uit diepe slavernij, Door eigen kracht en moed ontslagen, Uw gulden vrijheid weer ziet dagen, En juicht: ons is weer vrij! Gegroet, gegroet dan, o Transvalere, Gegroet, gij fiere zegepralers, Kroost van denzelfden stam, Die voor de vrijheid, lang geleden, Eens tachtig jaren heeft gestreden En Filips 't land ontnam, Het land, dat wij nog vrij bewonen, Waarvoor we ons altijd dankbaar toouen, Uw vrijheid eeren wij Laat vrij uw vrengdelied weergalmen En blijv' de grondtoon uwer psalmen: Godlof, ous is weer vrij W. m. Tz. Stoomvaart- Berichten Het stoomschip Voorwaarts is 10 April te IJmnidcn aangekomen. Het stoomschip Koningin Emma, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 8 April to Napels en zette terstond de reis voort. Het stoomschip Prinses Maric, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 8 April van Napels. Het stoomschip Koning der Nederlan den, dat, zooals bekend is, door storm in den Atlantischen Oceaan, 4 dagen later dan den vastgestelden tijd in Napels kwam, heeft een prachtige reis van Suez naarPa- dang gemaakt, waar het Vrijdagmiddag reeds aankwam en dus slechts één dag na den datum, op de mailtabel vermeld. Het stoomschip Madura, van Arasterdam naar Batavia, is 10 April te Southampton aangekomen. Het stoomschip Prinses Amalia is Vrijdag te Suez aangekomen met gebroken schroef as, en gesleept door het stoomschip „Kam- schatka" gedurende 91 uren; alles wel aan boord, Een waarlooze schroefas was te Port-Said aanwezig. De reparatie kan te Snez geschieden. Het stoomschip Stella, van de directie lijn AmsterdamNew-York, is, na een vlugge en voorspoedige reia, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag te New-York aan gekomen. Alles was wel aan boord. Alkmaar, 8 April. Kleine kaas f 39, Commissie 39, Middelbare f 42, laagste prijs f 20, aangevoerd 128 st., wegende 27151 P. Ter graanmarkt aangevoerd 1056 mudden, Tarwe f 9,25 a 10,25, Rogge f 8,50 a 9,60, Gerst Chevalier f 7 a 7,25, Haver f 4 a 5. Paardenboonen f 7,25 a 8, bruine dito f 11 a 12,50. Kanariezaad f8 a 9,25, Karweizaad f 14,50, Erwten: groene f 14 a 22, grauwe f 15 a 18, vale f 10,50 a 16. 9 Apri). Aangevoerd 4 Paarden f 100 a 170, 4 Koeien f 160 a 200, 52 nucht. Kalveren f 3 a 17, 517 Schapen f 16 a 30. 4 Lammeren f 6 a 8,111 magere Varkens f20 a 35, 252 Biggen f 10 a 14, 5 Bok ken en Geiten f4 a 8, 2 kleine Bokjes 40 ets», Boter 72^ a 80 ct. per kop. Hoorn, 9 April. Tarwe f 9,50 a 10,50, Gerst f5,25 a 6,50, Haver f4 a 4.75, Erwtenwitte f 13, groene f 13 a 14, grauwe f 15.50 a 17,50, vale f 13 a 13,50, br. Boonen f 12 a 13. 6 Paarden f75 a 200, 50 Schapen f 28~a 33, 400 Lamme ren f 21 a 28, 100 Kalveren f 4 a 16. 30 Varkens f 16 a 25, 4 Zeugen f 30 u 50, 215 Biggeu f6 a 10, 50 Kippen fl a 2,50, 10500 Kippeneieren f 3 a 3,50, 2500 Eenden dito f 3,70 per 100, 2088 kop Boter 60 a 67j ct. per kop. Texel, 10 April. De prijs van onder staande artikelen was in de afgeloopen week als volgt: Schapenboter 50 a 65 ct. koe- boter 80 a 90 ct. per kg. Kipeieren f 2,50 a 2,75 per 100. De verzending bedroeg rnim 12500 stuks. Kievitseieren 17 a 20 ct. per stuk. Eendeieren f 3 per 100. Wol f 1,05 per kg., handel stug. Hooi f 20 a 24, met veel verzending. Vissehei'ij-Berichten. 9 April binnen 1 Blankenezer schuit met schol, prijs per wichtje f 20.00, 8 'rogga, kleine schol per wichtje f 10.00. 11 April. De beugers goede vangst, van 60 tot 500 «chelv. per 100 f 17.50 tot f22.00; kabeljauw per «tuk fl.00 tot f 1.25. rog per «tuk 58 tot 80 ct. Korders nog in zee. Haring niet veel, per tal f 1.66. Hedennacht nog al haring gevangen, per tal f 1.25. Burgerlijke Stand Helder. Van 8 tot 12 April. ONDERTROUWD: J. Erica, conduc teur, en A. Broekhuijzen. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: G. Andersen, geb. Selder beek D. C. Lak, geb. Muller D. T. de Wit, gcb. Roos D. A. M. v. Buuren, geb. Hor nes D. I. Gomes, geb. vau Heerewaarden D. J. S. Besanger, geb. Radijs Z. G. Smit, geb. Hoogschagen Z. J. Bosman, geb. Ont Z. M. Kloppers, gcb. "Visser D. OVERLEDENJ. Muusze 10 in. Een levenloos aangegeven. Vervolg der Berichten. Het muziekkorps onzer schutterij schijnt een betere toekomst te gemoet te gaan. Naar wij althans vernemen, is dezer dagen een nieuw reglement vastgesteld, waarin voor de leden van het korps zeer gunstige bepalingen voorkomen, en o. a. ook bepaald is het uitkeeren van presentiegelden bij de repetitiën. Men hoopt thans, door het toetreden van nieuwe krach ten, er een zeer goed muziekkorps van te maken. Daartoe hoopt men ook op den steun van kunstlievende leden; zonder dat zal het zeker half begonnen werk zijn. Gaarne bevelen we dus depe goede zaak bij allen aan. We staan in dit opzicht nog verre achter bij andere plaatsen, zelfs bij die met veel minder aantal zielen. Een huishoudelijke schietwed strijd werd jl. Zondag namiddag door het Artillerie-Vrijkorps alhier in 't lokaal Musis Sacrum gehouden. De heeren J. Schuijt, Mr. D. P. H. Aberson, H. A. Stadermann, J. J. Bekkers en C. D. Zur Mühlen behaalden de uitgeloofde prijzen, in de volgorde van de door hen geschoten punten. Bjj de Marine zullen de tot dusver in gebruik zijnde blauwe hemdkragen der mindere schepelin gen worden afgeschaft en vervangen door andere, volgens een model van den kapt. luit. ter zee Mac Leod, kommandant Z. M. brik Zeehond. In de x-Amst. Crt." wordt de zaak der schrijvers aan de landswerf te Amsterdam, die met korting op hun traktement gestraft zijn, omdat zg zich tot den Minister hadden ge wend met een adres om verhooging hunner wedden, toegelicht. Het een stemmig oordeel van al de superi euren, was, dat 't zeer ongepast en aan matigend was. Dit zal waarschgnlgk hun straf verzwaard hebben, maar de hoofdoorzaak daarvan was volgens de Amst. Ct." deze, dat zij bij de inzending van het adres opzettelijk hebbeu nagelaten de voorschriften, die daaromtrent aan 's lands werven bestaan, op te volgengeen adressen mogen nl. verzonden worden dan door tusschenkomst der chefs. In de gemeente Leende nabij Eindhoven is een dienstmeid, die, met een zak meel van de* windmo len aldaar huiswaarts wilde keeren, zoodanig door een der molenroeden aan het achterhoofd en den arm ge troffen, dat zij onmiddellijk dood bleef. Te 's Hertogenbosch werd Zon dag in verregaanden staat vau ont binding uit de gracht opgehaald het lijk van een milicien, die sedert Yas- tenavond vermist werd. De ongeluk kige, als vrouw gecostumeerd, schijnt door de duisternis misleid, 's nachts te water te zijn geraakt en verdron ken. Over de Kanaaltunnel zegt»The Engineer" het volgende: Alhoewel het onmogelijk is, dat een spoorwegtunnel onder het kanaal door rendeeren kan, tenzij een of ander genius in spoorwegbeheer opstaat, om te toonen hoe in de mogelijkheid kan voorzien worden om treinen met nog korter tusschenpoozen dan zulks reeds op de Metropolitan Railway geschiedt, te doen loopen, en om tevens meer millioenen reizigers over te halen tusschen Engeland en Frank rijk heen en weer te gaan, dan er nu op het groote Londensche onderaardsche spoorwegnet vervoerd worden, toch blijft de South Eastern Railway Company geld uitgeven voor het boren in de kalklagen bij Ablots Chiff. Reeds is een soort van tunnel van driehonderd yards lengte in een steile helling geboord, doch de aandeelhou ders van de Londen,Chattam en Dover Railway behoeven zich volgens onze bron niet ongerust te maken, dat ooit een nieuwe, hun concurrentie aandoende spoorweg het gevolg van deze voorloopige werkzaamheden zal zijn. Naar het schijnt gelooft men in Engeland nog niet algemeen aan het welslagen van de onderneming. 25-jarige Echt vereen iging op Woeusdag 13 April, van on- j zen waarden Broeder en Zuster JAKOB DE BOER en ANTJE PLATVOET. Uit naam hunner Broeders en Zusters: K. PLATVOET. C. SMITS. P. PLATVOET. T. VERGAT. Op den lln APRIL 1881,? J vierden wij door Gods goedheid jh> onze 48-jarige Fehtvereeniging M F. DE VRIES en N. QUAK. Huisduinen, 12 April 1881. Getrouwd C. M. ROBERT en M. JELGERSMA, die, ook namens de familie, hun hartelijken dank betuigen voor de menigvuldige bewijzen van belang stelling, bg hun huwelijk ondervonden. Den Helder, 12 April 1881. Voorspoedig bevallen van een leven loos kind, (niettegenstaande de spoe dige hulp van Mejuffrouw E. Büt- Mallet,) H. J. LAMEIJNgeb.THOMAs. Helder 10 April 1881. Algemeene kennisgeving. Bevallen van eene Dochter, M. LASSCHUIT—PRONK Haarlem, 8 April 1881. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Dochter: E. GOMES - Van Heerwade. Helder, 8 April 1881. Algemeene kennisgeving. Xot diepe droefheid van mij en mijne kinderen overleed in den ouderdom van 61 jaar, na een geduldig ljjden vau drie maanden, mijn geliefde Echtge noot W. GÓ VERS. Helder, 11 April 1881. Wed. C. G. GOVERS van Leeuwen. Algemeene kennisgeving. Op den 11 dezer, ontsliep in den aanvalligen leeftijd van tien maanden, onze jongste lieveling. W. MUUSZE en Echtgenoote. en algemeene kennisgeving Door familie-aangele genheden genoodzaakt zijn vertrek uit deze ge meente te bespoedigen en daardoor niet in de mogelijkheid geweest zijnde van allen persoonlijk afscheid te nemen, roept ondergeteekende langs dezen weg zijnen Vrienden en Bekenden een hartelijk vaarwel toe. Helder, den 9 April 1881.- B. W. BOSE, Adjudant Onderofficier. De BROODBAK KERS in de gemeente Helder hebben onder ling besloten, dat zij in het vervolg geen PA ASCII BROOD aan hunne klanten ten geschenke zullen geven, doch dat zij het feXiJS33NTB.'E:^0013 op het aanstaande Paaschfeest tegen 40 cents het Kilogram zullen leveren. Coöperative Winkelvereeniging Uitbetaling van Dividend en Intrest zal plaats hebben 14, 15 en 16 APRIL a. 8., des avonds van 6 tot 8 uur, ten kantore der Vereeniging, Koning straat I 505. Inzending van Kas boekjes verzocht. De zitting van Woensdag vervalt deze week. HET BESTUUR. Coöperative Winkelvereeniging EIGEN HULP. HELDER Gevraagd een WINKELHOUDER, bekend met het vak en koffiebrauden. Adres in persoon of franco brieven bg den heer B. L. VRIES, Lange- straat. Wegens de feestdagen gesloten van af Woensdagavond 6'A uur tot Zaterdag avond 77. oor. j. GRUNWALD. Iemand, met de bewerking der Naaimachine bekend, zag 'zich gaarne bg een Mr. Kleermaker geplaatst. Adres lett. K., aan het Bureau vau dit blad. bevraagd. een knap DAGMEISJE, die met de wasch kan omgaan. Adres Mejuffr. de Wed. Over de Linden,Spoorstraat. B oeK.no udL© n- Iemand, een flinke hand schrij vende, goed bekend met boekhouden en correspondentie, nog eenige avon den dispouibe! hebbende, wenscht zich belast te zien bij HH. Hande laren met het bijhouden der boeken. Franco brieven onder 't motto Boekhouden," bureau dezer courant. Tegen X 3VXÓX wordt gevraagd een vlug Dienstmeisje. Adres SPOORSTRAAT Q 24. Een fatsoenlijke DIENSTBODE gevraagd, die met de wasch kan omgaan. Adrps B. BOLL, Binnen haven 3. Gevraagd een KNECHT, loon 1T S èi, 'A' Q. Adres J. B. LEIJDING, Binnenhaven. Mejuffrouw Mulders, Spoorstraat^ vraagt zoo spoedig mo gelijk een zindelijk DAGMEISJE. Mevr. KOR VER. te Delft, verlangt met 1 Mei een fatsoenlijke DIENSTBODE; loon 70 gulden met f 20 waschgeld. Zich in persoon te vervoegen bg Mevr. Meur- singe, fort Erfprins. Een vertrouwde Schoenmakers-longen kan terstond geplaatst worden als VAST, tegen hoog loon. MAIGRET, Middenstraat, Helder. Een ONDERWIJZER in het EJll gelSCll beveelt zich aan tot het geven van les in die taal. Adres Berkhout Co. Tegen primo Mei gevraagd: eene fatsoenlijke DIENSTBODE, van de P. G., als I&XöicX-éXX- léé H, een burgerpot kunnen de koken. Adres franco brieven of in persoon, Korte Prinsengracht No. 23, Amsterdam. Gevraagd een burger DIENSTDODE, die met de wasch kan omgaan. Adres Mej. DEKKER-SCHUIJT. drie jaar op een atelier werkzaam geweest zijnde, zag zich gaarne alhier geplaatst om zich verder te bekwamen in het maken van Costumes en Man tels. Hierop reflecteerenden verzoeke onder lett. ABC opgaaf van con ditiën, franco aan de uitgevers van dit blad.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1881 | | pagina 2