Velsen, iViarkt-Benchten. Advertentiën. VERHUISD: Stoomvaart-Berichten. tiet stoomschip Conradj vau Batavia naar Amsterdam, arriveerde te Napels 23 April en zette denzelfden dag de reis voort. Het stoomschip Celebes vertrok van Ba tavia naar Amsterdam 23 April. tiet stoomschip Prins van Oranje, vau Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Soutuarapton den 24sten April. Webringen, 22 April 1881. Deze week waren de stalprijzeu hier als volgt: Kalfl koeien f 150 a 190, vlugge handel cn vee- vraag. Kalfvaarzen l' 160 a 170, idem. Os sen 1150 a 165, Geldekoeien f 150 a 180, vette Kalveren f 40 a 50, Oude llainmen f 2S a 31, Lammeren f 7,50 a 9,50, ver scheidene partijen verkocht. Kipeieren f 2,20 per 100 stuks, Kievitseieren 10 et. per st. Alk.ma.ae, 22 April. Kleine kaas f 42,50, Commissie f 42. Middelbare f 42, laagste prijs f 12,50, aangevoerd 185 st., wegende 37323 P. Ter graanmarkt aangevoerd 898 mudden. Tarwe f 10 a 11,25, Gerst f 5.50 a 6,25, idem Chevalier f7 a 7,10, Haver f 4,50 a 5,60, Paardenbeonen f 6,65 a 8,25, bruine dito f 10,50 a 14, Erwten groene f 15 a 23, grauwe f 15 a 18, vale f 10,50 a 15. 23 April. Aangevoerd 8 Paarden f 75 a 875, 13 Koeien f 90 a 200. 54 nucht. Kalveren f 2,50 a 14, 806 Schapeu f 22 a 32, 26 Lammeren f7 a 12, 75 magere Varkens f 20 a 29, 25S Biggen f 9 a 13, 9 Bokken en Geiten f 4 a 9, 6 kleine bok jes 40 a 60 ct., Boter 67J a 77 i ct. per kop. Hoorn, 23 April. Tarwe f 9,50 a 11, Gerst f5,75 a 6,75, Haver f4 a 4,75, Witte Erwten f 12. Groene f 13,50 a 14,50, Grauwe dito f 13 a 15, Vale dito f 12 a 12,50, Bruine boonen f 11,50 a 13, 5 Paarden f 70 a 180, 600 Lammeren f 22 a 30, 60 Kalveren f5 a 15, 55 Varkens f 15 a 26, 5 Zeugen f 35 a 50, 300 Big gen f 6 a 10, 50 Kippen f 1 a 2.50, 8900 Kipeieren f3,25 a 3,75. 4300 Eendeieren f 3,70 per 100, 1773 kop Boter 60 a 70 ct. per kop. Mosterdzaad f 20. Karweizaad f 14,50. Visscherij-Berichten. 25 April. Beugers binnen, goede vangst, van 100 tot 500 schelvisschen, per 100 f 12.50 tot f 14.50. Rog niet veel gevangen, per stuk f0.50 tot f 0.60. Kabeljauw per stuk f 0.45 tot f0.75. Korders niet naar zee. Haring niét veel gevangen. Eenige geep, per stuk f0.27. Hedenmorgen beugers en korders naar Burgerlijke Stand Helder. Van 22 tot 26 April. ONDERTROUWD: N. Koop, sergennt- ziekenopzichter en A. L. Schröder. H. Noot, landman, en M. Hoogvorat. D. Makelaar, zeeman, en A. Vlaming. GEHUWDGeeue. BEVALLENE. Kaas, geb. Klaasen D. C. D. v. Straaten, geb. Bregmau D. M. Delij, geb. Muller 2 Z. J. Hille, geb. Ot- tingah Z. M. Harkes, ge'o. Krul Z. A. de Boer, geb. Bakker Z. A. M. v. Beek, geb. Gornelisse Z. J, Koorn, geb. Bruin Z. OVERLEDEN: J. de Jel 35 j. P. F. Delij 12 u. A. Broekhuijzen, geb. Goes 28 j. J. Delij. 12 u. Een levenloos aangegeven. JHleldersche Moppen. EEN TAALKUNDIGE LES. De Gouvernante: „Wat is de toe komende tijd van het werkwoord „beminnen," Marie Mar ie (na een oogenblik gedacht te heb ben:) „Trouwen, juffrouw." Een jeugdige Israëliet komt in een krui denierswinkel cn vraagt: 1 pond zout uit een vollen zak? Winkeljuffer: Waarom juist een vollen zak Jongen: Wel, omdat we het uit een leegen zak niet mogen eten. o TELEPHONIE. Een jong paartje, dat zijn jeugdigen spruit, maar ook een rnstigen slaap lief heeft, besluit de min met het kleintje te laten slapen in een kamertje, dat met het slaapvertrek door een spreekbuis is verbon den. Zeer tevreden over deze schikking, legt men zich ter ruste; maar o schrik! Daar hoort men plotseling weer de bekende kreten, iets geprononceerder zelfs dan ge woonlijk, die nn uit het bed schijnen te komen. Men staat op, onderzoekt, en wat was het geval? Wanneer het kind schreeuwde, trachtte de min het zoet te honden met het mondstuk van de spreekbnis en zoo werd het concert overgebracht. Ingezonden IVIedeüeelingen. Blijkens achterstaande advertentie is door de firma H. J. Meijer Co., te 's Hage, een belangrijk verbeterde LUCHTBIER- PÜMP in de vvandeling gebracht. De lucht welke het hier naar 't buffet drijft, wordt in dezen toestel volkomen ge zuiverd door eeu geheel nieuwe zelfwerkende luchtfilter en komt eerst daarna met het bier in de vaten in aanraking. Dit raag een belangrijke verbetering ge noemd worden, omdat de lucht, onverschillig of zij uit den kelder of van buiten wordt gehaald, altijd door den pompeilinder heen in de biervaten wordt geperst, cn omdat de lucht in dien pompeilinder allerlei vet en vuil opneemt afkomstig vau de smeerolie der pomp. Zuivering der lucht is dus een belang rijke verbetering. Een andere inrichting aan die pompen maakt dat lucht en de bierleiding steeds zuiver blijven. Verschillende groote bierbrouwerijen zijn met dit verbeterde systeem bijzonder inge nomen, en het is hun een voortdurende ergenis, dat hun goed afgeleverd bier niet zelden den schadelijken invloed eener slechte bierpomp moet onderbinden. Vervolg1 der Berichten. Gisteren vertrok met den ln trein naar zijue nieuwe woonplaats de lieer R. Boomsma, vroeger alhier geneesheer, wethouder en lid van de Provinciale Statenbenevens zijne echtgenoote en kinderen. Aan het station werd de vertrekkende familie opgewacht door den heer burgemees ter, wethouders en de leden van den gemeenteraad en andere belangstel lenden. Ook eenige dames waren daar, om van de vertrekkende vrien den afscheid te nemendoor een harer werd aan haar vertrekkende vriendin een bouquet bjj 't afscheid overgereikt. De heer Boomsmawiens familie hier langen tijd gewoond heeft, mocht zich de achting en liefde van allen verwerven, met wie hij in zijne onder scheidene betrekkingen in aanraking kwam. Als geneesheer zal zijn heen gaan zeker diepgevoeld worden, vooral door hen, die hij zoo vaak belang loos zijn hulp verleende. Het fregat Evertsen, bestemd tot opname der zeemiliciens, is heden morgen in dienst gesteld. Texel, 25 April. Alhoewel de weiden in de laatste dagen een veel beter aanzien hebben gekregen, vinden de talrijke schapeu en lammeren er toch niet in voldoende mate voedsel, zoodat de veehouders nog dagelijks verplicht zijn boonen, enz. aan hun vee te verstrekken. Dat door dit alles veel schade wordt ge leden laat zich gemakkelijk begrijpen. Door den EdelAcht. heer Loman, burgemeester dezer gemeente, is 1.1. Zondag in het logement »de Zeven Provinciën" te Oude-Schild, aan J. L. Schagen de zilveren medaille uitgereikt hem door de Fransche regeering ver eerd, wegens 't redden van Fransche schipbreukelingen, in Augustus van het vorig jaar. Zondagavond te 9Y3 uur is op de spoorweglijn nabij dén Zijlweg te Haarlem, gevonden het vreeselijk ver minkt lijk vanden spoorwegbeambteW. Zijlstra, die vermoedelijk van een uit Rotterdam komenden goederentrein is gevallen, waarop hij als remmer dienst deed. De overledene laat een weduwe met twee kinderen achter. Bij gelegenheid dat eenige offi cieren te Utrecht de verschillende benoodigdheden voor den vesting-oor log in oogenschouw namen, werd ook een dynamiet-patroon vertoond en daarna ontstoken, met het ongelukkig gevolg, dat de luit. der cavalerie Thiange door een weggeslingerd stukje der huls in een der oogen werd getroffen. Onmiddellijk werd hij naar het Rijks-hospitaal overgebracht, al waar de dirigeerende officier van gez. le kl., Dr. J. A. Fles, zich heeft genoodzaakt gezien hem het oog uit te nemen. De toestand van den ge wonde is zorgelijk. In de dorpen van Rusland komen niet zelden gevallen van willekeurige rechtspleging van den kaut der boeren voor, die nog aan de middeleeuwen doen denken. Zoo was voor eenigen tijd in een klein dorp een meisje van diefstal beschuldigd, maar be wijzen konden door den aanklager niet geleverd worden en bet meisje bleef haar onscbuld volhouden. De gemeente verzamelde zich op het plein voor de kerk en nam het vol gende besluit. Iedere boer moest haar evenveel stokslagen geven als hij morgeus laud had wanneer hij echter weigerde dit te doen dan moest hij een tamelijke hoeveelheid brande wijn geven. Dit vocht speelt altijd in dergelijke rechtsplegingen een groote rol en er worden soms straf fen bepaald, alleen om zich eens goed aan brandewijn te kunnen vergasten. - De Moskauer beul Frolow heeft, na de onhaudige en ergerlijke wijze, waarop hij Roussakoff eu de zijnen had geëxecuteerd, 250 stokslagen ge kregen 't Bleek namelijk, dat hij smoordronken was geweest, gelijk men trouwens reeds vermoed had uit allerlei ongepaste aardigheden, die hij ziek bij de voltrekking van het vonnis tegenover den dokter veroorloofde. Aan vrouw Jesse Heiffman is gratie toegezegd, wanneer ze eene volledige bekentenis aflegt. Daartoe zou zij zich hebbeu bereid verklaard eu op hare aanwijzing zou reeds eene zeer belaugryke arrestatie hebben plaats gehad. Wederom heeft er iu een ko lenmijn in België een ernstig onheil plaatsgehad. Zaterdagmorgen tegen zes uren had er bij Mons een ont ploffing plaats, waarvan tien werk lieden het slachtoffer werden. Allen zijn ernstig gebrand of verminkt en men heeft weinig hoop, dat men hen in het leven zal houden. Onder hen die niet gekwetst ziju, is ook een mijnwerker uit Mareinelle, die ua de ramp die daar in de mijn plaats had, niet langer wilde blijven en naar Mons vertrok, waar hij nu weder aan een groot gevaar ontsnapte. Deu geheeleu dag is de opeuiug der mijn door tal vau meuscken omriugd, hoewel av de gekwetsten en niet gekwetsten reeds naar boven zijn gehaald. De oorzaak van de ramp is men totnutoe niet te weten ge komen. De laatste berichten omtrent den toestand op het eiland Chios melden, dat het aantal dooden 4189 bedraagt, terwijl ruim 1000 ernstig gekwetsten naar Smyrua zijn vervoerd. 14000 gebouwen zijn geheel ingestort en men schat de schade die pp het geheele eiland veroorzaakt is, op 3 a 4 millioeu frs. De gezondheidstoestand is buiten verwachting gunstig en er zijn nog geen besmettelijke ziekten voorgekomen. Geen ongeluk of er is geluk bij, kon de Turk Hodscha-Ahmet wel zeggen, toen hij voor eenige dagen te Marseille aan laud stapte. Hod scha-Ahmet is een geleerde, die den Bijbel in het Turksch vertaald had. waarvoor hjj volgens den Koran tot levenslange gevangenisstraf werd ver oordeeld en naar de gevangenis te Chios vervoerd werd. Bij de vreese- lyke aardbeving op Chios stortte echter- zijne gevangenis in en had hij het geluk ongedeerd onder de puin- hoopen uit te komen en in de alge- meene verwarring op een Fransch stoomschip te vluchten, dat hem naar Marseille vervoerde. Yerder reisde hij naar Londen en wandelt nu als vry man door Loudens straten. In het hospitaal te Weenen, onder directie van professor Billroth is den 8 April voor de vierde maal met goed gevolg een uitsnijding van de maag verricht. De patiënt was een 52-jarige vrouw, die de proef zeer gelukkig heeft doorstaan en reeds allerlei voedsel kan gebruikenKoorts heeft zij in het geheel niet gehad. Ook Maria Heller, de vrouw met wie tien weken geleden de eerste proef is genomen, is sedert dien tijd wel gebleven en gevoelt zich weder ge zond en sterk. Een brievenbesteller te Frankfort a/M., zekere Kuschel, een man van 38 jaren, heeft zich met een bedrag van 14,000 mark, die hem in zyne functie waren toevertrouwd, uit de voeten gemaakt. Bij het einde van het dienstjaar 1879 80 bedroeg de schuldenlast vau het Duitsche Rijk 397,526,570 mark, zijude 5,543,520 mark meer dan het jaar te voren. Maynard, een Engelsche koetsier in dienst van gravin Karolyi te Pest, verdween eenigen tijd geleden, nadat hij 2 maanden loon had ontvangen. De politie deed onderzoek eu men verneemt, dat de man werd geworgd nadat, alles wat. hij bij zich droeg, hem was ontnomen, werd het lijk in stukken gesneden en in een riool geworpen. De moordenaars het zijn er twee - zijn gearresteerd cn hebben hun misdrijf beleend. Van 12 tot 20 April kwamen 20,000 landverhuizers te New-York aan. Te San Francisco heeft men onlangs een boom geveld, die, te oor- deelen naar de ringen om den stam, 4840 jaren oud moest zijn. In de holte van den stam konden meer dan 300 personen tegelijk geplaatst worden. Volgens nadere berichten van den berichtgever van the Standard" om trent de jongste zitting van den Transvaalschen Volksraad, werd in die zitting door sommige ledeu geklaagd over het onbestemde van het vredes verdrag, terwijl anderen verklaarden dat althans de quaestie aangaande den afstand van grondgebied aan eene volksstemming onderworpen moest worden. In dit opzicht schijnt zich onder de Boeren zeer krachtige te genstand te openbaren. Maar men hoopt op de rechtvaardigheid der Koninklyke commissie. Krüger had in een toespraak ver klaard, dat hij eerbied had voor Engelaud's Koningin, volk en Regeer ing, die een bewijs hadden gegeven van hunne edele liefde voor het recht. Het volk in de Transvaal, voegde hij er bij,moest zich nu maar niet al te veel in politieke discussiëu verdiepen iets waarvan gelijk men weet, de Boer nog al een liefhebber is. Aan »Daily News" wordt uit Durbau gemeld, dat onder de Trans- vaalsche Boeren eene sterke party met de hervatting der vijandelijkheden dreigt, wanneer niet de geheele Transvaal onvoorwaardelijk wordt te ruggegeven. Nog deze maand komt de Konink lyke Commissie bijeen. Vele kooplieden wijken uit naar Natal,, uit vrees voor een nieuwen oorlog. Dat is niet verstandig. In den vorigen althans waren ze iu de Transvaal veiliger. Ondertrouwd D MAKELAAR en A. VLAMING. Helder, 22 April 1881. Algemeeue kennisgeving. Onzen geabouiieerdeii op WlihRIXGEV wordt verzocht het abonnementsgeld over het le kwartaal 1881 eu voor zoover dit ook niet voldaan mocht zijn, over het 4e kwar taal 1880, aan ons per postwissel of in Postzegels over te zenden, vóór 5 5 Mei a s na dien tijd zullen wij met 10 Cts. verhooging per kwitantie er over beschikken. Betalingen aan onzen vroegeren Agent, A. VAN HARTEVELT, wor den van af lieden, niet meer door ons erkeoddaar hij heeft opgehou den verder voor ons werkzaam te zijn. DE UITGEVERS. Ondertrouwd N. KOOP en A. L. SCHRöDER. Helder, 22 April 1881. Ondertrouwd J. DE WIJN en H. KUIJPER. Oudeschild-Texel, 24 April 1881. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd ABRAM SWAAB en JETTJE VLESSING. Te Alkmaar, den 21 April 1881. Algemeene kennisgeving. Bevallen van eeu Zoon: A. M. VAN BEEK, geb. cornelisse. Helder, 23 April 1881. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na eeu lang- I durig ziekbed, mijn geliefde Echt- genoot CHRISTOPHORUS JO- HANNES ENGELBERTUS V(JURPIJL,gep. Sergeant-Majoor j der Mariuiers, iu den ouderdom I vau 51 jaren. Allen die den a overledene van nabij gekend heb ben, zullen beseffen wat ik in J hem verlies. Zutphen, 23 April 1881. De Wed. C. J. E. VUURPIJL, geb. M. Arkeroo. Mede uit naam der Familie. Te Zutphen overleed hedeu onze geliefde Oom en Behuwd- Oom, de Heer C. J. E. VUUR PIJL. Helder, 23 April 1881. J. ROETMAN. J. ROETMAN— Arkeroo. at Ondertrouwd JOHANNES RIJKERS en CATRINA REGINNA BRUNING. Helder, 21 April 1881. Algemeene kennisgeving. Heden overleed in den ouder dom van 29 jaren, na een smar telijk eu geduldig lijden, mijne beminde echtgenoote A N T J E GOES, diep betreurd door mij, hare eeuige zuster eu verdere fa milieleden. Helder, 24 April 1881. A. BROEKHUIZEN. Heden trof mij een zware slag, door het afsterven van miju dierbaren Echtgenoot, JACOBÜS DE JEL, in den ouderdom van 36 jaar, mij nalatende 4 kindereu, alleu nog te jong om het verlies te beseffen, doch wij hopen in Gods wijzen wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Nieuwediep, 23 April 1881. De Wed. J. de JEL, geb. Moou. Mede uit naam der Kinderen eu verdere Familie. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. Bij ons vertrek naar Indië verhinderd zijnde persoonlijk afscheid te nemen, roepen wij door deze een hartelijk vaarwel toe aan onze Familie, Vrienden en Bekenden. Amsterdam, 23 April 1881. F. W. BA DART, Echtgenoote en Kinderen. Aan boord St. Prins van Oranje." „Ernst en Scherts." Maandelijksche Vergadering op VRIJDAG 29 APRIL a.s., des avouds 8 ure. HET BESTUUR. naar Voorloopig Adres: IJ muiden. Helder, 26 April 1881. J. C. MOORMAN, AANNEMER.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1881 | | pagina 2