Na 10 uri Markt-Berichten. 306de Staats-Lolerij. Advertentiën. Bij C. MOOIJ, Breestraat Heiier, gekwetst werden, zijn nog twee aan de gevolgen overleden. In liet geheel zijn bij dit onheil nu acht personen gedood, negen zwaar en tien licht gewond. Het schip heeft weinig ge leden en zal naar het dok worden gehaald om een onderzoek te kunnen instellen. Voorzoover men nu weet zijn de voorschriften bij het laden Btipt opgevolgd. Een bankier heeft zich dezer dagen uit Arcachon, een badplaats bij Bordeaux, verwijderd met achter lating van een millioen fr. schuld, waaronder voor 200000 fr. aan val- sche wissels. Een elfjarige knaap te Parijs heeft een staaltje van onbeschaamdheid afgelegd, zooals er nog weinig zullen zijn voorgekomen. Hij was met zijn broeder en zuster aangehouden wegens diefstal. Geregeld liep dit drietal de markten langs en kaapten alles wat zij maar meester konden worden uit de zakken der koopsters. Toen hij voor den commissaris van politie een verhoor zou ondergaan, kwam er juist een dame binnen, die den commissaris wenschte ce spreken. Terwijl zij met elkander spraken kroop de jeugdige zakkenroller achter de dame en ontfutselde haar de por- temonnaie. De commissaris had het echter bemerkt en beval den knaap het gestolene weer te geven waar tegen deze veel had in te brengen daar de beurs juist zoo goed gevuld was. Toch verwekte het den lachlust van, beiden dat men niet eens in een politiebureau veilig kon zijn. voor dieven. Men hoort voortdurend van overstroomingen in de Staten van het centrum en het westen van de Unie. De steden St Paul en Kansas City zijn o. a. overstroomd. In Illi nois werd dezer dagen de brug over de Fox-rivier bij Elgin door het water weggeslagen. Zij werd tijdelijk door een veerpont vervangen. Don derdag was deze boot zoo vol geladen met passagiers, dat zij zonk, tenge- gevolge waarvan 50 personen om kwamen, waaronder 30 kinderen. Donderdag is te Philadelphia de Girarn Point Elevator met de werven, in gebruik bjj de Pennsyl- vania Railroad voor graan verscheping, naar Europa, totaal afgebrand. De schade is 600,000 doll. Er waren 97,000 bushels graan in deu eleva tor. Het vervoer heeft bijna geen vertraging ondergaan, daar men ter stond gebruik heeft gemaakt van an dere drijvende elevators. De vader van Kibalschitsch, een der zes betrokkenen in het nihi- listenproces, heeft zich uit wanhoop van het leven beroofd, daar hij de schande niet kon dragen, die zijn zoon hem had aangedaan. De toestand van de Keizerin van Rusland boezemt aan de dokters ernstige ongerustheid in. Door de aanhoudende bedreigingen der nihi listen is haar zenuwgestel ernstig ge schokt en de dokters hebben haar aangeraden vooreerst niet haar ver blijf in Gatschina te verlaten. In »Sint Eloy" wordt de vol gende brief openbaar gemaakt van een verliefd horlogemaker: Hooggeëerde juffrouwSedert ik u zag, zjjt gij de spil mijner ge dachten. Een onrust bezielt mij, door geen spiraal te regelen, en die oorzaak is dat de slingeringen van mijn geest zeer onregelmatig ge schieden. Gij zijt de veer die 't ganscfce r ad e r w e r k van mijn bestaan in beweging brengt; al de slagen van mjjn hart gelden slechts n, hoog geëerde juffrouw; uw mond is voor mij het fijnste échappement: uwe lippen zijn als robijnen, waarvan ik voor den goeden gang van mijn bestaan 't eenige heil verwacht. Maar, ik bid u, windt m ij niet op, om mij daarna weer mêedoogenloos te laten afloopen. Verbreek de ketting niet, die mij nu reeds aan u verbindt; ik wil voor u zijn als een kompas door het levenniéts liever wensch ik dan mijn bestaan als gezel te verwisselen voor dat van patroon; de kast die ik bewoon, worde door u en met u veranderd in een paradijsuwe oogen zullen voor mij steeds zijn als de wijzers van het cijferblad, die mij zeggen hoe laat het is. Ver gun mij, dat ik van deze schriftelijke ontboezeming mondeling eeue repe titie mag geven; bepaal plaats en uur, waar wij elkaar kunnen ontmoe ten; gij zult mij boven alle anderen zien uitsteken door mijn c il i n de r ho e d; en mocht 't noodlot willen dat ik, trots alle garantie, niet in uwe keuze val, dan blijft me niets anders over, dan me te laten sloop en." De nihilisten verspreiden druk een nieuwe proclamatie. Daarin worden de den 15e:i April terechtgestelde moordenaars van Alexander II als martelaars verheerlijkt, en gezegd, dat het nieuwe keizerschap zich heeft gekenschetst door deze strafpleging. „De eerste daad van Alexander III zóó heet het was het bevel vrouwen terecht te stellen, op te hangen; hij bespatte den troon met het bloed der strijders voor het recht des volks, eer nog de tijd zijner kroning gekomen was. Het zij zooWat ons aan gaat, wij verzekeren, bij het pas gesloten graf van onze trpuwe makkersaan het geheele volk, \dat wij stellig zullen voortgaan met het volk te bevrijden. De galgen zullen ons niet afschrikken van onzen weg, zooals zij onder den vorigen keizer een gansche reeks strijders voor het volk niet hebben afgeschrikt. Dadelijk na 13 Maart maakte het uitvoerend comité zijn taak aan keizer Alexander III bekend, en bewees hem dat het eenige middel om Rusland te doen terugkeeren tot een regel matige en vreedzame ontwikkeling isstaats macht aan het volk toe te kennen. De gebeurtenis van 13 April overwegend, heeft de regeering een anderen weg gekozen, den weg naar Frolow, den beroemden deelhebber aan den „roem" van den in God rustenden Alexander II. Het zij zooTerwijl het uitvoerend comité de beoordeeling van de algemeene politiek van Alexander III aan de naaste toekomst overlaat, maakt het nu reeds bekend, dat de reactionaire politiek naar de traditie vau Alexander II noodza kelijk tot gevolgen leiden zal, die de re geering nog veel zwaarder zullen vallen, dan die van 13 Maart, aan welke de samen zweringen teNikolajcw,OdessH,Alexandrowsk, Moskou eu de twee te Petersburg vooraf gingen. Het ujtvoerend comité wendt zich met zijne oproeping tot allen, die niet slaafsgezind en zich hun plicht jegens het lijdend vaderland bewust zijn, met het verzoek om bij te dragen tot den naderenden kamp voor de vrijheid en het welzijn van het Russisch land." Deze proclamatie is van den 18en Maart gedagteekend, maar eerst nu openbaar gemaakt. Men verzekert te Petersburg dat een zendeling van het uitvoerend comité, onder het voorgeven dat hij belangrijke mededee- lingen had te doen, eene audiëntie kreeg bij Alexander III. Bij den Keizer toege laten, zou hij dezen mondeling de voorstellen zijner partij tot herstel der rust hebben voorgedragen. De zendeling zou naar de Peter-Pauls-vesting zijn gebracht en tot heden zou het niet gelukt zijn te ontdekken wie hij is. Aangaande de maatregelen, te Gatschino genomen voor 's Keizers veiligheid, loopen de wonderlijkste verhalen. Een aantal soldaten werden er, véór 's Keizers komst, aan den arbeid gezet, nadat zij te middernacht in de kerk plechtig hadden gezworen nooit te verraden wat zij zouden maken. Binnen 48 uren waren dc werkzaamheden afgeloopen, en de „wodka" ontboeide de tong der militairen. Geheel Gatschino verzekert, dat een onderaardsche gang is gemaakt, die van 's Keizers slaapkamer naar de stallen leidt, waar een aantal paarden dag en nacht gereed staan. Om het gebouw staan soldaten op schild wacht, 20 meter van elkander. De slaapkamer des Keizers heeft twee ramen, die 's nachts gesloten worden met zware ijzeren blinden. In die kamer kan men slechts komen door drie vertrekken, waarin 80 tot de tanden gewapende kozakken wacht houden. De dienstdoende generaal-adjudant houdt in het laatste vertrek, dat onmiddellijk aan 'sKeizers slaapkamer grenst, de wacht en heeft da delijk binnen zijn bereik de knop van een electrisch apparaat, dat een klok in elk wachtvertrek binnen de omheining van het paleis in beweging brengt, en de Keizer gaat nooit naar bed zonder de denr te sluiten, zoodat niemand er kan binnenkomen, als hij zelf niet opendoet. Geruchten en verhalen, welke ten minste tooneD hoe de stemming in Rusland is alles behalve rust en kalm. Stoomvaart-Berichten Het stoomschip Prins van Oranje, van Amsterdam naar Batavia, passeerde Kaap St. Vincent den ln Me'. Het stoomschip Conrad, van Batavia naar Amsterdam, kan Woensdag te Amsterdam zijn. Het stoomschip Madura, van Amsterdam naar Batavia, vertrok in den nacht van 29 ep 30 April van Suez. Alkmaar. 29 April. Kleine kaas f 43. Commissie f40, Middelbare f41, laagste prijs, f18, aangevoerd 278 st., wegende 56416 P. Ter graanmarkt aangevoerd 502 mudden, Tarwe f 10.25 a 11, Gerst f5,75 a 6,25, idem Ckevalier f7 a 7,40, Haver f4,25 a 5,25, Paardenboouen f 7,75 a 8, bruine dito f 11 a 13, Erwten: groe ne f 15 a 22; grauwe f 18, vale f 15. 30 April. Aangevoerd 1 Paard f 110, 25 Koeien en Vaarzen f 90 a 190, 58 nucht. Kalveren f 2,50 a 12, 1 Ezel. 894 Schapen f 21 a 33, 100 Lammeren f 7 a 12. 140 mag. Varkens f20 a 32, 240 Biggen f 11 a 15, 11 Bokken en Geiten f4 a 10, 6 kleine Bokjes f 40 a 70 cis., Boter f 0,70 a 0,80 per kop. Hoorn, 29 April. Ongeveer 2100 Run dereu, meestal van beste kwaliteit. Kalf- koeien gingen zeer duur, maar de handel was over bet algemeen stug. 30 April. Tarwe f 9,50 a 11, Gerst f4,75 a 6, Haver f 4 a 5, Erwtengroe ne f 13 a 14, grauwe f 14.50 a 16, vale f 12,75_ a 14, br. Boonen f 13,50 a 15, Karweizaad f 14,50. Mosterdzaad f 20, 10 Parrden f 70 a 190, 1200 Schapen f 23 a 34, 300 Lammeren f 7 a 16, 60 Kalveren f 6 a 14, 40 Varkens f 17 a 28, 4 Zeugen f40 a 60, 200 Biggen f6 a 10. 8700 Kippeneieren f 3 a 3,50, 4600 Eenden dito f3,70 per 100, 1669 Kop Boter 65 a 70 ct. per kop. Burgerlijke Stand Helder. Van 29 April tot 3 Mei. ONDERTROUWD en GETROUWD: BEVALLENE. J. Kamp, geb. Zuide- wiud D. M. Meuleveld, geb. Koning Z. A. C. v. d. Spek, geb. Verstegen D. B. Zwaai, geb. Bethlehem D. C. Johannes, geb. de Beurs D. G. Dionet, geb. Stroo ker Z. C. Krouwel, geb. v. Zoest D. J. C. Veen, geb. Gersen Z. OVERLEDEN: D. Bakker 12 d. E. Janssen, geb. Roosloot 32 j. Ie klasse le lijst. No. 6445 f20,000. No. 16455 f 5000. No. 32S1 f 1500. No. 13748 f 1000. No. 9220 f 400. No 20349 f 200. No. 9975, 12902, 13302 en 16633 f 100. In de Meimaand. Daar is de Mei, de lieve Mei Heel veld gelijkt eea groote sprei Van rood en geel, Van groen fluweel, Vau alle kleuren bont dooreen, 't Geurt alles om ons heen. Daar is de Mei, de lieve Mei Het zwaluwtje bouwt zich van klei Een nest omhoog Aan spant en boog, En sjilpt daarbij op blijden toon: Och Mei wat zijt ge schoon Daar is dc Mei, de lieve Mei! Elk vogeltje legt nu esn ei, En juicht en zingt, En danst en springt, Van twijg op twijg van tak op tak, Of schatert blij op 't dak. Daar is de Mei, de lieve Mei! Het vee graast in de malsche wei En blaast en loeit, Nu alles bloeit, Met opgewekten dankb'ren toon Wat is de Meimand scboon. Daar is de Mei, de lieve Mei Het bijtje gaart op veld en hei Zich 't kost'lijk zoet, En brengt een groet Aan alle bloempjes in het rond, Het knst ze voor heur mond. Daar is de Mei, de lieve Mei! De. vlinder in henr bont livrei, Zweeft vroolijk voort Van oord tot oord, De kikker zingt en is ook blij In Jt vrieud'lijk jaaargetij. Daar is de Mei, de lieve Mei! Wij scharen blij ons in de rei En juichen mee 't Is Mei, Hoezee! Ons liedje klinkt door bosch en wei Wees welkom, lieve Mei W. M. Tz. Vervolg- der Berichten. Vrijdagavond jl. had in de Consistoriekamer der Chr. Geref. Gemalhier een de aanbesteding plaats van den aanbouw van een Consistoriekamer en stovenbergplaats voor die gemeente. Er werd inge schreven door de heeren, P. Spruit f2794.—, Peters Steijaart f 2788.— Joffe 2520.—, en A. Graaff 2460.-, zoodat laatstgeuoemde dat werk werd Zondagavond a. s. zal de be roemde professor in de magie, lienry, in Tivoli alhier optreden, (zie annonce in dit blad.) Vele bladen spreken met lef over de ongeëvennaarde be drevenheid, die de heer Henry in deze kunst bezit. Gisterenavond gaf de heer Henry een séance voor de leden der Marine- Club, die hem in een vleiend getuig schrift blijk gaven vau huune bewon dering over zijne werkzaamheden. De heer Henry verricht zijne toeren dan ook zonder eenige aparaten en geheel vrij ouder het publiek. D6 heer J. Oord toonde Zondag avond bij 't geven van zijn concert in de N. Kerk, dat hij 't orgel meesterlijk bespeelt. Vooral trok de uitvoering van Ps. 42 en 't slot nummer, Variaties op 't Volkslied, de aandacht der aanwezigen. Na afloop sprak de heer O. een woord vau dank tot allen, wier steun hij mocht ondervinden. Naar wij vernemeu vertrekt het Stafmuziekkorps der Mariue alhier heden naar Amstordam. om tijdens het bezoek van H. II M. M. de koning en de koningin aldaar dienst te doen. Gisteren werd door de Garni- zoensvoedingseommissie alhier aan besteed de levering van aardappelen, ten dienste der troepen alhier in garnizoen; minste inschrijver de heer F. F. de Haas a f 8,34 de hektoliter. De twee verkoolde lijken van de meisjes, die bij den brand in de Kapokfabriek op het Hekelveld te Amsterdam zijn omgekomen, zijn Zaterdag onder het puin gevonden. Een der twee personen, be trokken bij den moord te Rotterdam, gepleegd, bevindt zich reeds in handen van de politie. Het is een zeventien of achttien-jarige knaap, de jongste van de twee, een visch- verkooper van beroep, de ander 23 jaar oud, werkman van een expedi teurskantoor aldaar, heeft zich he den in den vroegen morgen, na op het kantoor vau den baas onder een voorwendsel eenig geld opgenomen te hebben, uit de voeten gemaakt. Hij wordt voor dengeen gehouden die den doodelijken steek heeft toe gebracht. Daar naam en signalement bekend zjjn, mag men vertrouwen dat de politie, die hem opspoort, er in zal slagen hem in handen te De handeleude personen schijnen elkander niet gekend te hebben. De verslagenene, een Russisch zeeman, die zijn meisje thuis gebracht had en op den terugweg naar zijn loge ment was, kwam de beide knapen op het nauwe trottoir bij het Wees huis tegen. Men liep elkander on nadenkend tegen het lijf. Daaruit ontspon zich een twist eu gevecht, dat met den dood van den vreem deling eindigde. De vermoedelijke dader van den moord in de Goudsche Wagenstraat te Rotterdam is Zondagnamiddag te Utrecht aangehouden en gevan kelijk naar Rotterdam overgebracht. Het Nationaal Zendingsfeest zal op Woensdag 6 Juli a. s. ge- gehouden worden op het landgoed «Ampsen» nabij Lochem, toebehoo- rende aan den Heer Baron van Nagell van Ampsen. Afloop der openbare verkooping van Huizen en Erven alhier, gehouden op 2 Mei 11., in het lokaal Musis Sacrum, ten overstaan van den Notaris J. W. Hattinga Raven. 1. Een Huis en Erf aan den Kanaalweg, no. 70, kooper de heer H. F. A. Jan zen qq, voor f2425. 2. Twee Huizen en Erven nevens elkan der, aan de Westgracht, nos. 349 en 350, kooper de heer A. Vos Rz. voor f 2216. 3. Twee Huizen en Erven nevens elkan der, aan de Achtergracht Westzijde, nos. 150 en 151, kooper den heer H. Krijnen voor f 1838. 4. Een Huis en Erf nabij de Jonkerstraat, no. 59-21, kooper de heer J. Lang horst voor f 481. 5. Een Winkelhuis en Erf in de Spoorstraat, op deu hoek van de Hoogstraat, no. 380. kooper den heer P. J. G. Piscaar voi r f 1030. 6. Een Huis en Erf aan da Oostslooi- straat, no. '88-a, kooper de heer G. J>. J. de Bftrbanson voor f1550. 7. Een Huis en Erf daarnevens, No. 886 kooper de heer D. Bandsraa, voor f 1070. 8. Een Huls en Erf in de Kuiperstraat, No. 56a, kooper de heer J. Bethlehen:, voor f310. 's morgens, kunnen op den dag der uitgave van ons blad GEEN Advertentiën voor het No. van dien dag worden aange nomen. Den 2n Mei 1881, vierden onze geliefde Ouders, H. WIJKER, gepensioneerd Loodsschipper en T. DEKKER, hunne 40jarige Echtvereniging. Egmoud aan Zee, 2 Mei 1880. Uit naam van Kinderen, Be huwd- en Kleinkinderen. Bevallen van een welgeschapen Zoon, A. TOUW, geb. van HOOL- WERFF. Amsterdam, 2 Mei 1881. Voorspoedig bevallen van een Dochter B. ZWAAL, geb. Bethlehem. Nieuwediep, 30 April 1881. Heden ontvingen wij de treurige tijding, dat onze geliefde vader en behuwdvader W. FOPMA, in den gezegenden ouderdom van 72 jaar te Harlingen is overleden. Zwaar treft ons dit verlies, doch wij hopen in Gods wijzen wil te berusten. Helder, 2 Mei 1881. A. T. SCBEFFERS. D. SCHEFFERS, geb. Fopma. De ondergeteekenden betuigen hunnen innigen en welgemeenden dank aan WIJNAND BEENAARTS, voor de spoedige hulp en redding, bewe zen aan hun Zoontje A R IS, die zonder zijne tusschenkomst, waar schijnlijk ons ontnomen zou zijn teveus aan Mejuffrouw STEUTEL onzen oprechten dank, voor de ver leende hulp; ook aan den WelEdei Gestr. Heer MEIJERS, Officier van Gezondheid bij de Marine en aan den Wel Edel Gestr. Heer VAN DER LAND, Militair-Apothekerbenevens deu Heer DE GROOT (Café Bellevue), voor hunne menschlievende en Gode zij dank, geslaagde pogingen om hem in het leven te behouden. Helder, 3 Mei 1881. L. C. KRAAN en Echtgenoote. De ondergeteekenden betuigen bij deze hun nen oprechtenen welge meenden dank aan den WelEd.Hr. Dr. PELTZER, voor de onvermoeide, goed geslaagde hulp en zorg, die hij besteed heeft om onze Dochter van een ernstige ziekte te genezen. G. VAN LOON en Echtgenoote. wordt gevraagdom dadelijk in dienst te treden, een MEID die Melken kan. gevraagd. Adres Berkhout Co.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1881 | | pagina 2