[Vlarkt-Berichten. naar dat logement, doch ;D. zag hem pauwelgks binnenkomen of hij viel hem aan en bracht hem twee ge vaarlijke messteken in de borst toe. De moordenaar heeft de vlucht ge nomen. De rijkste predikantsplaats in Engeland, die van Bredon, in Wor- cestershire, is thans opengevallen door overlijden. Zg levert een inkomen op van 3000 p. st. per jaar (f 36,000), en het aantal gemeenteleden bedraagt nog geen 2000. De predikant behoeft er zich dus niet af te tobben, en de vorige werd dan ook 93 jaren oud. De plaats is door den Hertog van Portland te begeven. In het begin dezer maand is te San Francisco het Amerikaansche stoomschip »Corwin," onder kapitein Hooper, uitgezeild naar de Noordpool streken, ter opsporing van de vermiste expeditie der Jeannette," aan welker behoud men nog niet wanhoopt. Het schip heeft voor 9 maanden provisie aan boord en zal op Alaska leeftocht voor nog 6 maanden ontvangen als 't in het noorden moet overwinteren. In het ruim van het stoomschip sPrincesse Stéphanie," dat vastge- meerd lag in het bassm van het kanaal te Antwerpen, ontstond door het omvallen van een petroleum lamp een brand, die zich aanvankelgk ernstig liet aanzien, daar de vlammen zich meedeelden aan een vijftigtal kisten met jenever. Eerst na ver loop van twee uren, mochten de pompiers er in slagen den brand te hlusschen, die aanzienlijke schade aanrichtte. Dat mannen vrouwenharten doen ontbranden, komt meermalen voor, maar vrouwenhoofden, dat is zeker een groote zeldzaamheid. Toch had dit onlangs te Parijs plaats. Een liefhebber van rooken had bij ongeluk zijn brandende sigaar uit een raam op de tweede verdieping laten vallen en dat verraderlijk voor weg kwam juist terecht op het hoofd van een voorbijgaand wasch- meisje. Of deze sterk ontbrandbare pomade of haarolie gebruikte, weet men niet, maar eensklaps werd de niets kwaads vermoedende schoone een ongewone hitte op haar hoofd gewaar en schier op hetzelfde oogen- blik stond haar prachtige haardos in lichte laaie vlam. Een voorbgganger stuitte de voortwoedende" vlammen door het hoofd van het meisje in zgn paletot te wikkelen en de onwille keurige dader van het onheil was beleefd genoeg zijn beminnelgk slacht offer naar een nabijgelegen apotheek te geleiden en de kosten van haar genezing voor zgne rekening te nemen. Te Brussel is een ongehoorde wreede poging tot moord op een kind gepleegd. De misdadiger trachtte nl. het kind zguer dochter, een zui geling van slechts weinige maanden, van het leven te berooven door het in de brandende kachel te houden. Het onschuldige slachtoffer werd door een buurman gered en naar het hospitaal Saint-Pierre overge bracht. De aanleiding tot deze gru welijke moordaanslag is onbekend de dader werd terstond in verzekerde bewaring genomen. Een kortstondig drama. Twee dienstmeisjes te Lyon bestalen haar meester en namen vervolgens met twee huzaren de wijk naar Genève. Toen een der deserteurs daar ver nam wat hem totdusverre onbekend was, dat zijne Dulcinea zich aan diefstal had schuldig gemaakt, schoot hij eerst haar en toen zichzelf dood. Het andere paar keerde naar de Fransche grenzen terug en stelde zich in handen der politie, waarna de dievegge tot vier jaar gevangenistraf werd veroordeeld, terwijl de huzaar voor den krggsraad is gedaagd, onder beschuldiging van desertie. Aan het Leidsch Dagblad van Dinsdag 24 11. ontleenem wij het volgende Uit den strijd om het bestaan. Een lijsterpaar had reeds in het begin van de lente begeerige, doch wantronwende blikken geslagen op het dichte vlechtwerk van klimop in mijn tuin. Men kon het hun aanzien, dat daar zoo gaarne het nest gebouwd zou worden, waaraan ook, maar toch niet van harte, werd begonnen. Om onbekende redenen werd de arbeid gestaakt, maar blijkbaar elders voortgezet, want het wijfje, dat bij mij bouwstoffen gaarde, en de ïuan, die op den arbeid toeziende, op het dak zat te zingen, bewezen dat in de nabijheid een veiliger plekje was gevonden. Toch zou het paar weinig geluk hebben op den huwelijks weg. Na drie wekeu keerden zij weer bij mij terug, misschien opnieuw verjaagd, eu in korten tijd was het nest afgewerkt eu zat het wijfje te broeden. Dezer dagen werd zij niet meer geziende man alleen voedde de roeds ont loken jongen op, maar met de meeste heimelijkheid. Hij had zijn vrouw verloren. Ik vermoedde reeds hoe, want het was mij bekend dat in het hoekje, door de lijsters uitgekozen meer slagen vielen. Toch schikte hij zich in zijn lot eu had bijwijlen, onder de zorgen voor de halve weezen, nog een liedje over, Voor twee dagen hoorden wij in den donkeren avond den noodkreet van den laster. Ik hield mijn hart vast, omdat ik wist wat gespuis het gezin kon belagen. In den morgen geen gezang; op dien dag werd de zanger niet gezien, als gewoonlijk met drift in hoeken en aan den graskant wormen zamelende voor de jongen. Den volgenden dag wilde ik weten wat er gebeurd was eu klom bij het nest. Daar zat de lijster; staart en vlerken staken over den rand heen, maar vreemd, hij week niet voor mijn hand: hij was dood. Het rif, dat ik wegnam, miste den kop; de rug was tot de borat uitgevreten; toen ik de hand in het nest stak, voelde ik de koude doode jongeu. Toen nam ik het nest weg. In de worsteling was de vader bezweken en had stervend zich nog uitgestrekt over zijn kinderen. Die vijf kleintjesmet de slagpennen nauw uitgekomen en even met pluisveeren gedekt, lagen daar met afgebeten hals in het nest, en het nest zelf was gekleurd met het bloed van oude en jongen. De ratten had den eerst de moeder weggesleept, toen den vader besprongen met de kinderen. Mijn gezin stond klagend om het droef tooneel; de een dachtdie armen kleinen de ander die arme ouders! Alleu waren vol ergernis over den roever en bij het zien van die vermoorde onnoozelheid, hielp ik den staf over hem breken. Dat is het rechtsgevoel, dat in verzet komt, telkens als er een on dergaat in den kamp voor een heilige zaak, of als de weerlooze verstikt wordt in den worgenden greep van den geweldige. Maar aan het feit dat de rat ook haar jongen wil grootbrengen en aan den krira- penden worm, die ook graag wou leven, maar door den lijster uit elkaar werd gerukt om ziju jongen te voeden, dacht Diemand. C. H. D. Stoom vaart- Berichten Het stoomschip Madura arriveerde te Batavia 22 Mei. Het stoomschip Voorwaarts, van Amster dam naar Batavia, arriveerde te Port Said 25 Mei en vertrok denzelfden dag. Het stoomschip Celebes, van Batavia naar Arasterdam, arriveerde te Napels 24 Mei en vertrok 25 Mei. Pübmekend, 24 Mei. Kaas aangevoerd 274 stapels kleine f 42. 1 stapel middel bare f 34. Boter f 1,25 a 1,35 per kg. 444 Runderen, mat., hooger. 20 Paarden. 121 vette Kalveren 70 a 90 ct. per kg. vlug, 140 nucht. dito f 5 a 29 vlug. 60 mag. dit6 f 20 a 36 mat. 338 Biggen f 10 a 15 mat. Lammeren, hoog, vlug. 1970 O ver houders stug. Kipeieren f 3 a 3,50, dito Eend f 3,70 per 100. Schaven, 25 Mei. 7 Paarden f 40 a 140, 25 Ossen f 180 a 260. 10 Stieren f 90 a 140. 215 Celdekoeien f 90 a 275. 30 Kalfkoeien f180 a 250. 40 Vaarzen f 110 a 150. 12 Hokkelingen f 50 a 85. 40 nucht. Kalveren f 5 a 16. 1210 Schapen f 20 a 30. 2840 Lammeren f 7 a 15. 20 Bokken én Geiten f 0.75 a 7. 20 magere Varkens f 18 a 27. 18 Biggen f 11 a 15. 20 Kippen f 0,75 a 1,25. Boter per kop f 0,90 a 1,15. Kaas per kg. 40 a 50 ct. Kipeieren f 2,75 a 3, Eend dito f 3,60 p. 100. Vissche rij -Berichten. 25 Mei. Namiddags binnen 16 Blazers met rog, per stuk 23 tot 27 Ct. 26 Mei. 20 Korders binnen met tong, tarbot, goede prijzen, kleine sehol per mandje f2.60 a f3.10. Van Wieringen en Kolhorn 30 tal Geep, per tal f 16.50 a f 21.00. Hier weinig gevangen. 27 Mei. 35 tal geep van Wieringen en Kolhorn, per tal f 19,50 a f12.Schui- nog in zee. Burgerlijke Stand Helder. Van 24 tot 27 Mei. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: P. de Ridder cn J. B. Bouwer. A. v. Verre en M. Riekwel. J. Kieker en A. G. v. d. Jagt. BEVALLENB. de Leeuw, geb. v. Tijn Z. C. Kleist, geb. Tareuskeen Z. A. M. Kos, geb. Franse D. L. Krijueu, geb. Cou- seu D. A. Bakker, geb. Nauta Z. N. Kik kert, geb. Buisman D. J. Oosterbaau, geb. Visser D. G. Warnar, geb. Bonseiaar Z. C. H. Isaksbon, geb. v. d. Pol D. OVERLEDENA. öteinrath 32 j. H. Eeiraik 40 j. K. Kapitein 12 m. Burgerlijke Stand 1'exel. Van 18 tot 25 Mei. ONDERTROUWD: Jacob Bakker Al- bertzoou en Baaije Kalf. Klaas Bergman, weduwnaar van Petronella de Wijn, eu Aafje Lammens Dekker. GETROUWD: Geene. GEBOREN Alexander, zoon van Pieter Koning Corueliszoon en Pietertje Eelinan. Antje, dochter van Jan Kraak en Antje Stark. Martinus, zoon van Klaas Daalder en Cornelia Trap. OVERLEDEN: Cornelis Janzoon Bruin, 39 jaren, gehuwd met Baafje Kalf. Guurtje, doenter vau wijlen Cornelis Janzoon Bruin eu Baaije Kalf, 9 jaren. Aan onze lieve vriendin. Daar is zij eindlijk, 't lieve blondje, Dat door de felle kou Lang draalde, of zij 't rozenmondje Wel voor ons op'nen zou Daar is ze en lacht het zonlicht tegen, En groet naar allen kant; Daar is ze en «schenkt weer milden zegen Aan boom en bloem en plant. Een kransje van vergeet-mij-nietjes Geurt om heur lachend heofd; Het vogelkoor zingt blijde liedjes, Waarin 't haar schoonheid looft. Weer strooit zij uit haar zegewagen Alom nieuw leven uit, En, door de zefirs voortgedragen, Bezielt zij gras en kruid. Gegroet, o zegenende lente, Gij voert de vreugd ten top Gegroet, sla langen tijd uw teate In onze dreven op Gegroet, gezegende vriendinne, Uw komst verheugt ons zeer! Maar wilt ge in liefde bij ons winnen, Kom dan wat vroeger weer. W. M. Tz. Heldersche Moppen. ALTIJD BESCHEIDEN. Een beleefd Eranschmaa sprak tot een Engelschman„Inderdaad, wanneer ik geen Eranschman was, zon ik wenscbon Engelsch man te zijn." „Eu ik," antwoordde de Engelschman, „ik zou als ik geen Engelschman was, wenschen er een te zijn." o EEN MIDDEL OM RIJK TE WORDEN. Een Amerikaan klemt eiken avond den staart zijner kat in een tang, bindt het dier aan een touw en bevestigt het zoo aan een paal midden in zijn tuin. 's Morgens staat hij op en verzamelt laarzenknechten, borstels, steenkolen, aardappelen, rapen enz., die 'nachts naar het schreeuwende dier ge worpen zijn. o Rechter tot den beklaagdeGij wilt voor een fatsoenlijk man doorgaan en gij gooit uw vrouw een stoel naar ket hoofd. Eoei, schaam je Beklaagde: Heer rechter, kent gij dan mijne vronwP Rechter: Neen ik heb niet de eer. Beklaagde: Nu, dan kunt gij makkelijk praten. Wie weet wat gij in mijne plaats hadt gedaan. o Een zeer beschaafde dame vond men eens met een vrouwelijk handwerkje bezig en men vroeg haar nu, waarom zij niet eene voor haar meer passende litterarische bezig heid zocht. „Ik heb dikwijls gehoord," hernam de dame, „dat er te veel boeken maar nooit dat er te veel hemden en kousen zijn." o Een dokter zocht in Berlijn een woning en vond er een voor den prijs van vierhon derd thaler. De huisheer vroeg den dokter of hij kinderen had en toen deze hierop een ontkennend antwoord had gegeven, verklaarde de huisheer, dat hij den dokter onder deze omstandigheden de woning wilde verhuren. Toen de dokter het contract zon teekenen, vroeg hij of de waard kinderen had. Deze, niets vermoedende en blijde dat hij zijn woning verhuurd had, antwoordde „ja, vier." Nauwelijks had hij dit antwoord gegeven of de dokter legde de pen, die hij reeds om te teekenen in zijue handen had, weder neder eu zeide: „Ik wil in geen huis wo nen waarvan de eigenaar kinderen heeft." Daarmede liet hij den verbluften eigenaar, die vau zijn huurders verlangde dat zij kinderloos waren, staan zonder tot het huren van het huis te bewegen te zijn. TIJDBEELD. Directeur van het tuchthuis: „Lomp,je hebt verzocht mij tc mogen spreken. Wat is er P" Tuchthuisboef: „Ja meneer, 'k had een verzoek voor morgen." Directeur: Zoo, een verzoek. En dat is?" Tuchthuisboef: „Een toepasselijk geschenk en een flesch wijn. Weet u, meneer, ik vier morgen mijn 25-jarige tuchthuis-jubi- laeuni; 't is dan juist 25 jaar geleden dat ik hier inkwam." Vervolg' der Berichten, De uitslag der verkiezing van een lid voor de Prov. Staten in het district Helder, is als volgt: Uitgebracht 316 geldige stemmen. Volstrekte meerderheid 159. Uitgebracht op de heeren: H. J. Jauzen Sz. 154; J. C. Janseu 119; D. C. Loman 22; D. Reedeker 15; Alting von Geusau 2; Dr. Os kamp 1Manheim 1 C. Boon 1 C. E. Perk 1. Alzoo herstemming tusschen de heeren H. J. Janzen Sz. en J. C. Jansen. De herstemming zal plaats hebben op Dinsdag 7 Juni a. s. 't Was jl. Woensdag voor 't bestuur van »Floralia" een drukke dag, toen zijne leden in den tuin van Tivoli de planten, ter afgitte aan de ingeschrevenen bestemd, moesten in ontvangst nemen en uitreiken, 't Was een fraai gezicht, al die pas ontluiken de kinderen der Natuur daar bijeen te zien. De planten zagen er recht fleurig uit," eu de leverancier, de bloemist Jansen alhier, verdient voor de wijze, waarop hij zich van zijne taak heeft gekweten, wel een woord van openlijke hulde, 't Getal der planten was circa 1600. 't Aantal deelnemers neemt &iet af, de lgst voor 't aanvaarden vkn het lidmaatschap telt weêr een groot aantal namen waailgk het bestuur van »Floralia" is niet onfortuinlijk in zijn pogen om die zaak in stand te houden en te doen bloeien. Har telijk wenschen wij, dat, aan 't einde van den zomer, het bloemenfeest ook nu weder goed moge gelukken. Ieder jaar toch verschaft dit aan vele hon derden een zeer gewaardeerd ge noegen. Texel, 26 Mei Gedurende deze week zgn 7143 lammeren van dit eiland verscheept, waarvan meer dan 6000 voor de Leidsche markt bestemd zijn. Gisteren namiddag woedde een hevig onweder boven ons eiland, vergezeld van een harden regen. Nabij den Burg werden in een weide twee schapen door den bliksem gedood. Overigens hadden, voor zoover ons bekend is, geene onheilen plaats. De Minister van financiën Vissering, heeft, wegens gezondheids redenen, ontslag aan den Koning gevraagd, maar dat de beschikking op verzoek is aangehouden tot na afloop van een weldra te verstreken verlof, door den Koning aan den Minister toegestaau. Volhardt deze bg het verzoek, dan zal de Regeering trachten in zgne plaats te voorzien. Hebben hg na al de staten van Europa en ook de Vereenigde-Staten van Amerika hunne medewerking toe gezegd tot het oprichten van weten- schappelgke onderzoekings-stations in de Noordpool-gewesteu, het is te verwachten dat ook Nederland zich daarbg niet onbetuigd zal laten. Het onderzoek beoogt de nauwkeuriger kennis van de weergesteldheid, zee- stroomingen, gstoestanden, enz., waar van het resultaat van onberekenbaar gewicht kan zgn voor het aanknoo- pen van handelsbetrekkingen met de noordelgke streken van Aziatisch Rusland. Verleent Nederland daartoe zgne medewerking, dan is er kans dat het Nederlandsche station gevestigd wordt te Diclcsonhaven, aan de monding vau de Jenissei, volgens Professor Nordenskjöld »de beste haven van de geheele Noordkust van Azië, in de toekomst van groote beteekeuis voor den in- en uitvoer van Siberië." De tegenwoordige reis van de Willem Barents," die ook het onderzoek van de Kara-zee in hare instructie heeft, kan voor de reis daarheen groote diensten bewgzen. Den 8en Juni a.s. zal te 'sHage worden aanbesteed het maken en voltooien van de aardebaan, den bo venbouw, de overgangswegen en eenige verdere werken voor den spoorweg ZaandamHoorn. De raming dezer gezamelgke werken bedraagt 1.264.000 gulden Beklaagd van zgn moeder eerst met een zweep en daarna met een stok deerlgk geslagen en haar eindelgk met een mes een ernstige verwouding toegebracht te hebben, stond Dinsdag voor de rechtbank te Middelburg een 14-jarige knaap, A. Dees geheeten en te Zaamslag woonachtig, terecht. Allertreurigst waren de bgzonder- hedeu, die in den loop der zitting aan den dag kwamen. Een tengevolge van achteruitgang in zaken half zin- nelooze vader en een moeder die van de 7 dagen der week 6 door loopend dronken was, waren de opvoe ders van dezen knaap, die, aan vechten, vloeken en razen in de ouderlgke woning gewoon en geen onderwgs genietende, zgn moeder aanviel en mishaudelde, omdatzgn vader een houd van hem had opgehangen en zgn moeder beloofd had er op te zullen passen. Ofschoon door do afgelegde verkla ringen en de beteekenis van den be klaagde het feit was bewezen, meende het O. M. in den verwaarloosde toestand van den knaap, die waarschgnlgk ook dronken was toen hg het misdrgf pleegde, termen te vinden om op grond dat hg zouder oordeel des onderscheids had gehandeld, vrgspraak te eischen, doch tevens om opname in een verbeteringsgesticht tot zgn 18® jaar. te requireeren. De uitspraak volgt over 8 dagen. Dinsdag heeft de door de Am- sterdamsche Harddraverg Vereeniging uitgeschreven harddraverg met paard en chais op de Stadhouderskade plaats gehad. Daar het weder mooi was, waren er honderden menschen op de been. De prgs bestond uit f 500, benevens f 50 voor den rgder; eerste premie f 200, tweede premie f 50. Dertig paarden namen aau deze harddrave rg deel, waarvan de uitslag was als volgt: de prgs is behaald door Su- zanne, van Paarlberg, te Zgpe, berg- der J. Kater de eerste premie door Sophia, van A. Schouten, te Dubbel dam, bergder J. De Boerde tweede premie door Wilhelm, van H. van Haaren, te Amsterdam, F. W. Koop man. Het pensioen van generaal Van der Hegden, zoo Z. E. den dienst mocht verlaten, bedraagt f 10,000 'sjaars, zgnde het pensioen van een luitenant-generaal die twee jaren als zoodanig dienst heeft gehad. Ten vorigen jare toch werd hem dit pen sioen verzekerd, ook al verliet hg het leger voor orümekomst zgner 2 jaren als luitenant-generaal. Zonder deze bepaling zou de generaal thans aan spraak hebben op het pensioen van generaal-majoor, zgnde f 8000 'sjaars. Te Kopenhagen en in de om streken zgn den 21 sten Mei 1.1. 's avonds om elf uur lichte schokken van aardbeving waargenomen, van zes seconden duur. Over gebrek aan couranten- lectuur hebben de Amerikanen niet te klagen. Er verschgnen in de vereenigde Staten tegenwoordig 962 dagbladen die te zamen alle dagen 3,581,187 exemplaren de wereld in zenden, en per jaar 26,250,100 dol lars aan abonnementen ontvangen. De Staat New-York heeft 115 dag bladen, Pennsylvanie 98, Illinois 73, Ohio en Californië ieder 54.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1881 | | pagina 2