IVlarkt-Berichten. GETALLEN. niet# beslist-, maar men houdt het voor zeker dat de gelukkige erfge naam een vrouw zal zijn, omdat in die familie de dames bijzonder goed met schelden op den gierigen bloedverwant terecht konden. Mevrouw Hamoir, wier echt genoot bij het onheil, dat in het begin van dit jaar met den Belgischen train éclair gebeurde, het leven ver loor en daarvoor een schadevergoe ding van driehonderdduizend francs vroeg, heeft het met de Belgische Regeering op een accoordje gegooid en zal zich nu maar tevredenstellen met een vergoeding van honderd vijf en twintig duizend francs en het haar toekomende pensioen. De Keizer van Duitschland zal de voorgenomen revue over de vloot te Kiel persoonlijk houden; het be richt, van sommige zjjden gemeld, dat hij zich zou laten vervangen, is onjuist. De Keizer zal van 2 tot 19 Sept. aan de verschillende groote manoeu vres van deHannoversche,81eeswijksche en andere divisiën deelnemen, waarbij de vloot voor een gedeelte met de landmacht zal samenwerken. Dezer dagen heeft te Perpignan een droevig ongeluk plaatsgehad. Aan het ziekbed ~van een jongeling, die reeds stervende was, stonden zjjne familieleden, toen plotseling de grond instortte en allen een verdie ping lager terecht kwamen. Allen werden onder het puin begraven en toen men hen met veel moeite had bevrijd, was de jongeling reeds over leden, terwijl de overigen zulke ern stige verwondingen hadden bekomen, dat hun opneming in het gasthuis noodig geoordeeld werd. In de maand Juli kwamen te Nieuw-York 33840 landverhuizers aan tegen 25382 in dezelfde maand van het vorige jaar. Duitschland zag niet minder dan 18462 inwoners het land verlaten, die allen hun geluk in de nieuwe wereld gingen beproeven. Van dit aantal vertrokken er 14590 naar Nieuw-York en 3972 naar Balti- more. Uit Pommeren komen van on derscheidene kanten berichten van gewelddadigheden tegen de joden. Nadat te Bublitz 11. Zondag twaalf der voornaamste oproermakers waren gearresteerd, hebben 20 ingezetenen dienst genomen als adsistenten der politie, terwijl er namens den »Land- rath" eene verordening is afgekon digd, krachtens welke alle winkels des avonds ten 7 ure moeten worden gesloten en iedereen zijne bij hem inwonende dienst- of werkboden des avonds te huis moet houden. Te Schivelbein zijn een aantal personen in hechtenis genomen. Te Pielburg waren een menigte werklieden van elders aangekomen om de boeren tegen de joden op te hitsen en hen, gelijk dan ook bij de daarop gevolgde on geregeldheden heeft plaats gehad, in het plunderen en vernielen van winkels te helpen. Slechte één der belhamels is aldaar gearresteerd. Te Natzalon heeft volgens een telegram uit Mexico een hevige ontploffiing plaats gehad in een kruitfabriek. Een vreeselijke ver woesting werd door deze ramp aan gericht en ongelukkig heeft men er ook menschenlevens bij te betreuren. Zeventig werklieden, die zich in de fabriek bevonden, werden mede in de lucht geslingerd en eerst later zwaar verminkt teruggevonden. De Iersche grondeigenaar Robbert Swanton, een grijsaard van tachtig jaren, reed langs den weg van Mid- day in het graafschap Cork, toen er op eens eenige schoten werden gelost. Een kogel drong hem in het hoofd en doodelijk gekwetst werd hjj naar zjjne woning vervoerd. Vóór eenigen tjjd werd zijn zoon op dezelfde wijze van het leven beroofd, omdat hij het gewaagd had pachters uit zijn hoeven te drijven. Zooals gewoonlijk bjj dergelijke aanslagen in Ierland, zjjn de daders onbekend. Het ronddeelen van strooibil jetten ter aanprijzing van allerlei koopwaren, is zeker niet nieuw. In Parijs heeft men daarom voor de af wisseling, de personen, die met het ronddeelen belast zijn, de aandacht doen trekken door allerlei fantastische kleedij, o. a. door den verspreider van aanprijzingen voor goedkoope pa- rapluies te steken in de uniform van een Engelsch generaal. Een Engelschman klaagt daarover in de Fransche bla den en vraagt wat een Franschmau wel zou zeggen, als hem te Londen een strooibiljet van een pedicure in handen werd gestopt door een Franech generaal Te Flinsburg hebben dezer dagen elf aanzienlijke wijnhandelaars te recht gestaan, omdat zij een uit wijn, water, spiritus, kersensap enz. door hen samengesteld product onder den naam van Fa9on-wijn, Medoc- fa9on, of ook eenvoudig als Medoc, St. Julien, Bordeaux, enz. hadden verkocht. Hunne verontschuldiging, dat ieder wel kon weten, dat men voor zoo geringen prijs geen echte waar, natuurwijn, kon leveren, werd door het gerechtshof niet aangenomen, zoodat zij tot.Boete werden veroordeeld. Een 83-jarig heer in Liucolns- hire heeft zich zoozeer vereenzelvigd met het denkbeeld dat de wereld zal vergaan, dat de man een reus achtige luchtballon heeft laten maken, waarmee hjj voornemens is in hoogere sfeeren getuige te zjjn van de ver storing der planeten, zonder het lot zijner medemenschen te deelen. Hij zal voor drie jaren voedingsmiddelen meenementegen dien tijd deukt hjj zijn natuurleken dood wel te zijn gestorven. Hij heeft besloten zijn 52-jarigen knecht mee te nemen, maar overigens wil hij het 't liefst geheel buiten de wereld zien te stellen. P. W. Croive, de Ier die zich uitgaf voor den uitvinder der helsche machines die naar Liverpool werden gezonden, is aangehouden en ondanks zjjn aanbieding om borg te stellen naar de gevangenis te Chicago over gebracht. Men heeft berekend dat een der machines voldoende was om het grootste gebouw in de lucht te doen springen. Iedere machine bevat een en een half kilo dynamiet en schietka toen en een half kilo nitro-glyceriue. Het gerucht loopt dat de politie te Woolwich een nieuw komplot ontdekt heeft, dat er op uit was het arsenaal van die plaats in de lucht te doen vliegen. Yoor eenige dagen zou men op het dak van het kruithuis een persoon gezien hebben die daar niets te maken had en die, op gevaar af van ziju leven te ver liezen naar beneden sprong en de vlucht nam, zonder dat men hem kon ach terhalen. Men vertelt ook dat een helsche machine op de beurs van Luton is ontdekt. Wie een hond den staart af kapt, schrijft een dierenvriend, doet zooveel als iemand, die een sprekend schepsel de tong uitrukt. De hond spreekt met zijn staart zoo duidelijk dat ieder, die er slechts op gelieft te letten, weldra al zijn gedachten kan verstaan. Om dankbaarheid of blijdschap uit te drukken, neemt de hond een langzaam kwispelen te baat bedelt hij of wil hrj eenige hoop op verwachting te kennen geven, dan beweegt zich de staart zoo snel als de onrust in een uurwerk heen en weer. Gehoorzaamheid, trots en ver zet, schaamte en vrees, alles drukt de hond op verschillende wjjze door de beweging van zjjn staart uit, en die hem van zijn staart berooft, ge lijk dat bij enkele soorten van hon den doorgaans geschiedt, beneemt hem het beste werktuig der spraak, door de natuur hem gegeven. In een opstel over Duitsche dieventaal en dieventeekens deelt het Paleis van Justitie mede: In Berlijn is het voorgekomen, dat een schouwburgbezoeker een naast hem zittenden persoon een snuifje aanbood uit zijn gouden doos. Het dankbaar aangenomen snuifje werd echter duurde andere had behendig een kogeltje, waaraan een zijden draad, in de doos doen vallen, toen hjj het snuifje nam, daarna de doos uit den zak van zijn buurman gehaald en zijn achter hem zittende kameraad »zugeplaut« (overgegeven) die er na tuurlijk mede verdween. Zelfs heb ik, zegt de schrjjver, in Berlijn, na de inhechtenisneming van den dader, gezien, dat iu een zegelriug een klein mesje verborgen was, dat gebruikt werd om iu drukte op straat jassen van buiten open te snijden, eu zoo portefeuilles te stelen. Soms werd ook iu een spoorwagen schijnbaar bij ongeluk sigarenasch op iemands kleeding geworpen, die dan onder beleefde verontschuldiging wordt afgeklopt, en zoo het mesje in praktijk gebracht. Het gebeurt ook dat, dat kleine bengels op straat dames op de kleeding of op den voet trappen, waardoor zij een oogenblik blijven staan al haar aandacht wijdende aan het voor gevallene. Yan dit oogenblik wordt handig gebruik gemaakt om te rollen. Ingezonden. Dc CoBimissie die zich belastte met de vaak niet gemakkelijke taak het park Tivoli voor de ontvangst der talrijke menigte ge reed te maken en op te luisteren met bal lons en fakkels, die zoo zeer bijdroegen om het effect van een parkfeest te verkoogen, verdienden den dank van eikbezoeker. Jam mer echter, dat daar onder zoo vele waren, die dit geheel voorbijzagen. De lieve straat jeugd, op dien avond te veel vertegenwoor digd, liet geen gelegenheid voorbijgaan om aan hunne vernielzucht bot te vieren. Ver zwegen uog het beschadigen van boomeu en planten, kon men de getuigen der bal dadigheid alom in de paden van het fraaie park zien liggen in de vorm van afgeslagen ballons, fragmenten van stoelen, hekwerk, enz. De lampions en ballons, met zoo veel zorg gehangen, waren in 't bijzonder het mikpunt van die kwade bengels. De sur veillance in den tuin, dacht men, was vol doende; doch wie zou ook denken aan zoo'n overmacht. Het volksfeest is bijzonder goed geslaagd en wenschelijk is het, dat er mede voort gegaan kan worden, maar dan ook is een verzoek aan de vele weldenkendeu niet mis plaatst, om op dergelijke avonden, mede eeu oog in 't zeil te houden. Dit te doen kost weinig, terwijl de prijs er van zooveel verhoogd genoegen geeft. Stoomvaart- Belichten Het stoomschip Prinses Marie, van Am- sterdam naar Batavia, is 7 dezer Vincent gepasseerd. Alkmaar, 5 Aug. Kleine kaas f 36, Commissie f 34, Middelbare f 36, laagste prijs f 18, aangevoerd 560 st., wegende 114511 jP. Ter graanmarkt aangevoerd 827 mudden, Tarwe f9 a 10,50, Rogge f 8, Gerat f 4,50 a 5,50, idem chev. f 7, Haver f 5, Koolzaad f 10.75 a 11.50, Kar- weizaad f 12,75 a 13,75. Erwten: groene f 16. 6 Aug. Aangevoerd 2 Paarden f 70 a 80, 1 Veulen f 30, 11 Koeien en Ossen f 90 a 180, 17 nncht. Kalveren f7 a 19, 86 Schapen f 16 a 31, 23 Lammeren f 8 a 14, 111 magere Varkens f 19 a 35, 208 Biggen f 8 a 13, 4 Bokken en Geiten f4 a 8, 2 kleine Bokjes 40 ct., Boter 97^ ct. a 1,05 per kop. Hoorn, 4 Aug. Kleine kaas f 37.50, aangevoerd 277 st., wegende 69549 kilogr. 5 Aug. 425 Schapen f 23 a 33. 5 Var kens 48 a 54 ct. per P. 6 Ang. Tarwe f9,25 a 11, Gerst f 5.50 a 6,50, Erwten: grauwe f 12,50 a 14,50, br. Boonen f 11,25 a 13, 20 Paarden f 50 a -200, 50 Schapen f 23 a 30. 25 Lamme ren f 15 a 18, 10 Kalveren f 15 a 24,70 Varkens f 15 a 23. 210 Biggen f 6 a 9, 4200 Kippeneieren f3,75 a 4 per 100, 1403 kop Boter 70 a 80 ct. per kop. Texel, 8 Aug. Onderstaande artikelen golden in de afgeloopen week de volgende prijzen: koeboter 60 a 65, schapeboter 52£ a 54, schapekaas 17 a 22, zoetemelksche kaas 21 8 25 ct. per kilo, kipeieren f 3,25 a 3,50, eendeieren f 3,75 a 4 per 100, gewasschen wol f 1,20 a 1,22^, vette wol 85 a 90 ct. per kilo. Visscherij - Berichten. 9 Aug. Door veel wind de geheele vloot binnen met veel vangst. Tong en tarbot hooge prijzen. Kleine schol, meest dood, per mand f 2.25 k f 4.Schar, per mand f 8 a f10. Rog, 54 k 60 Ct. Burgerlijke Stand Helder. Van 5 tot 9 Aug. ONDERTROUWD: A. v. d. Berg, ma troos, en T. Assendorp. GEHUWD: H. W. Disper en R. Teengs. BEVALLEN: A. Kikkert, geb. Vos Z. D. Scheffer, geb. Eopina 1). T. Jonker, geb. v. d. Woldt D. D. Veltmau, geb. Bos D. H. v. Duin, geb. Keizer Z. J. v, Iwaarden, geb. Hollemaus D. J. M. v. Halen, geb. Kamerinans Z. OVERLEDEN: J. Wigman 6 m. Getallen zijn in 't daaglijksch leven Voorzeker van zeer groot gewicht, Eu daarom bezigen de meuschen Ze bij bet sprekeu nog al licht. Drie is een zeer belangrijk cijfer, Men toont het ons als scheepsrecht aan, En zegt dat alle goeie dingen Doorgaans in drieën ook bestaan. In drieën splitst daarom waarschijnlijk Nog menig redenaar zijn preek, Maar nogthans tot de goede dingen Behoort hij niet steeds, zegt de leek. Acht is belangrijk voor ons allen Geeft acht! wat hoort men 't duizendmaal; 't Klinkt zoowel bij den ouderwijzer, Als bij soldaat eu generaal. Geeft acht! hoort men zoo vaak herhalen, Dat niemand er schier acht op slaat; Maar gaven wij meer acht in 't leven, Voor niemand onzer was dat kwaad. Elf zegt men is een gekkeunommer, Maar gekken krijgen vaak de kaart. Van dertien zegt men bijgeloovig, Dat 't doorgemeen meest kwelling baart. Nog andren zeggenonder dertien Moet men verscheidene verstaan; Ofschoon dit nu wel waar kan wezen, Klinkt toch die meening vrij profaan, 'k Weet niet of men nog aardigheden Van meer getallen ons verkoopt, Wel, dat men zegt, waar iets verkeerd gaat, Dat daar de boel iu 't honderd loopt, 't Zij men aan die bekende woorden Aan die getallen hechte of niet, Men laat ze vrij de plaats behouden, Die men ze tot op heden liet. Doch zorg, dat nooit de boel in 't honderd Loop, wat men zoekt of werkt en tracht, 't Zij daarentegen ieders leuze, Geheel het leven door: geeft acht! Heldersche Moppen. HET EENIGE ONDERSCHEID. Vrouw: Met eeu woord, gij zijt een verschrikkelijk man! ManEn gij zijt een verschrikkelijke vrouw met vele woorden, dat is het geheele onderscheid o EEN NIEUW SOORT CANDIDAAT. Zeker candidaat vroeg aan een kiezer om zijn stem op hem uit te brengen. Tot groote verwondering van den rechtschapen candidaat zei de kiezer met nadruk: „Neen, liever dan voor u te stemmen, zou ik voor den duivel stemmen." Zeer bedaard ant woordde toen de ander„Ik geloof, dat, zoo gij dit deedt, gij voor de eerste maal in uw leven goed vertegenwoordigd zoudt zijn MILITAIRE INSTRUCTIE. Onderofficier„Hoeveel paar laarzen heeft de soldaatP Vrijwilliger: Twee paar. OnderofficierWaarvan -Vrijwilliger: Van leer! OnderofficierBotterikwaar van het eene paar altijd gepoetst moet zijn, hadt ge moeten antwoorden. o Ecu heer, die een portie ijs voor zijn dame besteld heeft, beklaagt zich over de kleine hoeveelheid. Ja antwoordt de be diende mijnheer zou voor 30 centen misschien zooveel willen hebben, dat hij er schaatsen op kon rijden o Een vrouw heeft laat op haar echtvriend zitten wachten; eindelijk komt hij strom- polend binnen; juist slaat de klok het nachtelijk uur van één. De vrouw, niet zeer gesticht: ,,'n Mooie tijd om thuis te ko- mcu, hè! Ik kan maar zitten wachten; daar slaat de klok al één uur! De man: Maar vrouw, wees dan toch niet altijd on redelijk Wou je dau, dat bet uog minder sioeg als ik thuis kom P o SCHILDERACHTIGE VERGELIJKING. Een oude neger liet eens de litteekens van de wonden zien, die hem door de zweep waren toegebracht, toen hij nog een slaaf was. Een der aanwezigen betuigde zijn deel neming en beschouwde de teekens met be langstelling. Ja, sprak hierop de negerdat hoort ook almee tot de werken van de oude meesters. o VLEE8CH EN BEEN EN. Een bedelaar ziet een paar rijkgeworden kameraads van vroeger in een rijtuigje rondrijden. Kijk eens aan, roept hij smalend, vroe ger hadden ze geen vleesch en nu hebben ze geen beenen!" Vervolg' der Berichten Zr. Ms. schroefstoomschip Alk maar is gisterenmorgen van hier vertrokken tot het doen van een oefeuingstocht, en het bezoeken der Noordzeehavena. De ramschepen Buffel en Stier zijn hier gisteren weder van Amsterdam teruggekeerd. Texel, 8 Augustus Met iunig leedwezen vernam giste- teron de familie van den 16-jarigen jongeling A. L. van den Hoorn alhier, dat hij voor eenige dagen op de Noord zee uit de groote ra is gevallen en met het hoofd op het scheepsdek neergekomen. Een paar uren na den noodlottigen val, was de jonge zeeman een lijk. Naar men beweert worden tusschen de Directie der Amsterd.-Texelsche stoombootreederij en den heer C. Bos man van Alkmaar onderhandelingen gevoerd, over den verkoop van de stoomboot Ada van Holland," varen de tu9schen Nieuwediep en Texel, v.v. LI. Vrijdag werd door eenige va renslieden van het Oude-Schild een flesch op de Vliehors gevonden, waariu een wit stuk papier was gestoken. Op dat papier was, blijk baar zeer haastig, met potlood ge schrevenShip lost Julij 7 1881 English chaunel Cap Johnson. Zaandam gaat pogingen aan wenden om zijn ouden roem te her winnen het scheepstimmeren schijnt er weer op groote schaal te zullen worden uitgeoefend. De heer J. F. Meursing aldaar heeft thans aan den gemeenteraad aanvraag gedaan om een groote uitgestrektheid gronds voor eeu scheepstimmerwerf en het dagelijksch bestuur heeft die aanvraag met ingenomenheid begroet. Zaterdagavond is nabij het station Zwaluwe een rijtuig met paard, waarin twee knechts van een herbergier zaten, door een locomotief overreden. Het rijtuig werd geheel verbrijzeld, eeu der knechts en het paard zijn dood, terwijl de ander door een sprong er het leven afbracht. Zondagavond heeft een jongen tje van negen jaar te Leimniden zich spelende met een geladen pi stool doodgeschoten. De zaak betreffende den moord, gepleegd op 20 Maart, op de wed. Breuls, op het Belgische gedeelte van het dorp Smeermaas, is op Maandag 8 Augustus voor het hof te Tongeren in behandeling gekomen. De vermoedelijke moordenaar, Aloffs, blijft alles ontkennen. De sedert zijne gevangenneming opnieuw ingestelde instructiën betreffende andere moorden waarvan hij verdacht werd, hebben geen bewijzen tegen hem geleverd. Dezer dagen, zoo meldt de Mer- webode, ging te Nieuwerkerk des middags de dienstmaagd van den laudbouwer P. de koeien melken. Verbaasd stond zij teen ze zag, dat beesten die anders aan den ingang van de weide staan, nu springende aan 't uiteinde waren. De dienst maagd wandelde op de beesten aan, maar wie beschrijft hare ontsteltenis zij zag te midden der koeien een hoofd, waarop allen met de hoorns losgingen. Op dit gezicht riep zij om hulp die spoedig opdaagde; men ontdekte toen op een der hoorns van een koe een zwarten cylinderhoed, waaruit de voering met kap op den grond lag. Bij onderzoek in den kap, ont dekte men de letters L. R- en het woord Spanje. Met die stukken ge wapend, begaf men zich naar den burgemeester, die gelastte dat de sloten rondom de weide moesten onderzocht worden, vreezende dat de eigenaar door de eene of an dere oorzaak in het water kon ge raakt ziju. Totuutoe verdiept men zich in gissingeniu ééne zaak is men gerust, dat de eerste opmer king van de dienstmaagd eene ver gissing was het was geen hoofd maar een hoed, waarmede zich de koeien verlustigden. De justitie doet een ijverig onderzoek, daar men niet weet of men hier aan een ongeluk of aan een misdaad moet denken.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1881 | | pagina 2