riOMUÉ, Markt-Berichten. 308e 8taats-Loterij. Advertentiën. Uit New-York wordt bericht: Ia den laatsten zomer verongelukte op het Eriemeer de schoener »Ver- millon," die met koper geladen was. De eigenaars van dezen bodem deden toenmaals alle pogingen om de lading, die een waarde van zestigduizend dollars vertegenwoordigde, te lichten. Maar ondanks alle pogingen kon men niet de plaats terugvinden, waar het schip gezonken was. Yoor eenigen tijd kruiste een schoener, die toevallig een nieuw uitgevonden electrische machine voor de opsporing van metalen aan boord had het Eriemeer, toen opeens het instru ment aansloeg, waaruit bleek dat op die plaats in zee een groote hoe veelheid metaal lag. Nadat de plaats nauwkeurig opgeteekend was, werden de duikers naar beneden gelaten en het gelukte den reeds zoolang ver misten schoener te ontdekken en de lichting van de reeds lang als verloren beschouwde lading te bewerk- gtelligen. Gemaskerde bals zjjn tegen woordig in de Parjjsche groote wereld aan de orde van den dag. Een rjjke, geestige gravin heeft er onlangs een gegeven, waarop de gasten allen te zamen een boomgaard moesten voor stellen. De dames waren als kersen-, bessen-pruimen- en abrikozen- boompjes, wijnstokken, enz. gekleed; de heeren als appel- en pereboomen. De stof der dameskleedjes was een nabootsing der boomstammen en bla deren, de vruchten waren gedeeltelik geschilderd, gedeeltelijk door bekwame bloemenmaaksters vervaardigd. Vooral een bevallige jonge dame in het cos- tuum van aardbei maakte grooten opgang. Een ander bal moest een moestuin voorstellen. De dames kwamen daar als rapen, wortelen, bloemkoolen en radijsjes, de heeren als witte en roode kooien of bieten. Eerlang zal men er ook een feest uit den tijd van Lodewijk XIV geven. De vertrekken zullen - in den stijl van dien tijd gemeubeld zijn, terwjjl de gasten allen in de costumes van die dagen moeten wezen en enkel dansen uit dien tijd zullen uitvoeren. Petit Journal meldt: Men zal zich nog wel den diefstal van 210.000 francs herinneren, die voor ongeveer drie jaren door drie personen ten nadeele van de Fransche bank ge pleegd werd en waarvan de daders totdusverre onbekend bleven. Eenige dagen na den diefstal vond men in het station te Baisieux (Nord) een koffer, een wollen muts en een pijp, die aan de dieven behoord hadden. Zij waren in de richting naar België gevlucht. Voor eenige dagen ont ving het parket te Rijs3el een in de Hollandsche taal geschreven brief, die belangrijke aanwijzingen bevatten, waardoor men de twee hoofddaders van den diefstal kon ontdekken. Zij werden in Rotterdam aangehouden. Het zijn twee Engelschen, Eduard Jacobs, oud 36 jaren, koopman en William Clarck, oud 35 jaren, die zich ook voor koopman uitgeeft. Beiden woonden, voor dat de diefstal gepleegd werd, te Londen. De noo- dige formaliteiten voor de uitlevering worden gedaan. De »Caton," een schip dat te Bordeaux thuisbehoort, is niet ver van Brazos verongelukt. Zes man van de equipage en de stuurman hadden zich in een boot gered en zwierven reeds zeven dagen rond, toen zij door een ander schip werden opgenomen. Wat de schipbreukelingen hadden uitgestaan valt niet te be schrijven. Reeds verscheidene dagen hadden zij niets gedronken in de laatste twee dagen hadden zjj ook niets gegeten. Ook het overige deel der equipage had zich in booten ge red men heeft echter nog niets van hen ontdekt en er bestaat alle kans dat zij hun dood in de golven ge vonden hebben. Voor eenigen tjjd ging door de bladen de klacht op, dat de kousen, zooals die nu gemaakt worden, te hinderlijk voor de teenen waren. Een ondernemend fabrikant te Berlijn heeft nu kousen met teenen in den handel gebracht, die zoo zij in den smaak vallen, onze huismoeders heel wat meer last bij het breien zullen bezorgen. Misschien komt er nu nog wel een schoenmaker, die een nette laars weet te maken, waarin ook ieder teen afzonderlijk zit. De volkstelling in Pruisen zal den Staat niet minder dan een half millioen mark kosten. Weer werd in Engeland een jeugdige misdadiger ter dood veroor deeld. Het is de 18-jarige Henry Westbry, van Nottiugham, die zijn vader en een kantoorklerk vermoordde. Hij verklaarde zijn vader doodgescho ten te hebben, omdat hij een hekel aan hem had, wegens zijn veelvuldige berispingen, en tegen den kantoor bediende, dien hij met een slagersmes ombracht, had hij een ouden wrok. Dat zulk een monster, in een land waar de doodstraf bestaat, tot de galg verwezen wordt, zal wei niemand verwonderen. Een internationale marine-ten- toonstelling zal var 10 tot 20 April in de Agriculturai Hall" te Londen gehouden worden. Zij zal alles om vatten wat op den bouw en de uit rusting van schepen betrekking heeft. Er wordt een prijs van 100 p. st. uitgeloofd voor den besten toestel tot •jedding van schipbreukelingen en een van 50 p. st. voor de beste uitvinding van humanitairen aard op het gebied van scheepvaart. Correspondentie. Een oud-Israëliet" zendt ons een schrijven, waarin o.a. voorkomt, dat niet door de bemoeiin gen van de in de vorige week alhier overleden heer Polak de Israëlitische gemeente in het bezit is gekomen van een ljjkenhuisje op de begraaf plaats, zooals door ons in het vorig no., op gezag van een harer leden werd medegedeeld, maar de eerste stoot daartoe gegeven is door wjjlen mej. HartogArons en mej. A. L. Leuw. INGEZOlN DEN. Mijnheer de Redacteur! Met de opname dezer regelen zou U mij zeer verplichten. Meermalen des avonds, bij keurig weder wandelende, znowat tusschen 7 en 9 ure, was ik genoodzaakt nu en dan een andere straat in te slaan, daar de atmosfeer op sommige plaatsen verpest werd door den onaangenamen geur, voortkomende uit zekere verdachte wagens, die ik, kiesheidshalve, niet nader wil omschrijven. In 't belang der burgerij wilde ik de aandacht van ons gemeentebestuur hierop vestigeu, daar men toch zeker wel niet van plan is de menschen van de straat te jagen. Zou de gezond heids-commissie, die toch ook te dezer plaatse bestaat, hare aandacht daar nooit op gevestigd hebben Die kan toch wel beoordeelen dat dergelijke odeurs voor de gezoudheid schadelijk zijn. Wenschelijk ware 't, dat eeu later uur bestemd werd tot 't ophalen der foecale stoffen en daaromtrent bepalingen werden gemaakt. Mocht op mijn bescheiden schrijven door de bevoegde auto riteit acht geslagen en dientengevolge beter maatregelen genomen worden, dan geloof ik zouden velen gebaat zijn. En nu van dit onderwerp afstappende, dat bij voortzetting misschien een minder aangenaam luchtje zou verspreiden, heb ik de eer te zijn Uw Ed. dw. dienaar Wandelaar. Stoomvaart-Berichten. Het stoomschip Madura, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde te Batavia den 2n Februari. Het stoomschip Prinses Amalia, van Am sterdam naar Batavia, vertrok van Southamp- ton 2 Februari. Het stoomschip Voorwaarts, van Amster dam naar Batavia, is 3 Febr. te Port Said aangekomen en heeft de reis voortgezet. Het stoomschip Prins Alexander, van Batavia herwaarts, passeerde 4 Febr. Kaap Car'ooeira. Alkmaar, 4 Febr. Aangevoerd 7 Paar den f 30 a 170, 6 Koeien en Ossen f 150 a 195, 26 Kalveren f5 a 19, 280 Schaper, f 16 a 29, 74 magere Varkens f 15 a 26. 88 Biggen f 9 a 13, 1 Bok f 4, Boter per kop f 0,97$ a 1,10. Hoorn, 4 Febr. .Tarwe f 10.25 a 11, Gerst f 5 a 6, Haver f 4 a 4,50, Erwten: witte f 12 a 14, groene f 13 a 15. grauwe f 14,25 a 16, vale f 12,25 a 14, br. Boo- neu f 12.25 a 14, 9 Paarden f 60 a 250, 170 Lammeren f 15 a 25, 40 Kalveren f 8 a 25, 40 Varkens f 19 u 27, 6 Zeugen f 40 a 60, 135 Biggen f 6 a 10, 70 Kip pen f 0,80 a 2,50. 1900 Kipeieren f 4 a 4,50, 773 kop Boter f 80 a 85 ct. per kop. V issckerij-Berichteu. 5 Febr. Binnen 2 sloepen. Schipper A. Hart, met 100 1. Kab.s 40 Lengen, 4 Heilb., 1500 Schelv. Kab. perst, f5.05. 600 doode Kab. 10 Lengen, per st. f 1.05 a 1.30. Schipper A. Jougejan Mz. met 140 lev. Kab. 12 Leugen, 2 Heilbotten, 2300 Schelv. Kab. per st. f 6.20. 200 doode Kab. per st. f 1.05 a f1.30. 8 a 10 tal Haring, per tal f 6.50 a f 7.50. 7 Febr. Eenige booten met haring bin nen met een vangst van 1 tot 4 tal. Per tal f5.16 a f5.50. 4e klasse. Ie Trekking. No. 18739 f 6000. No. 5849 f400. No. 12500 f 200. No. 3572, 5776,6002,8895, 18420 f100. burgerlijke Stand Helder. Van 3 tot 7 Febr. ONDERTROUWD: A. A. v. d. Polder, schrijver, en E. J, v. d. Hoven, GEHUWD: Geene. BEVALLEN: H. de Vrij, geb. Wijker Z. J. Kruikemeijer, geb. Geeris D. B. C. Krom, geb. Buijkes D. E. v. Twisk, geb. Duinker Z. A. D. Agema, geb. Vennik D. A. Schoorl, geb. Zeeuw D. A. C. Cambier, geb. Nierstrasz D. H. Beeu, geb. Bakker D. C. Rezelman, geb. Blom Z. G. Ran, geb. Blomberg Z. OVERLEDEN: E. Sloot, geb. v. Wil lige 70 j. D. Bontes 11 m. M. Bosman, geb. Schonewille 78 j. Een Kwakzalvers-Diner. door c a 8 t o r. Holloway - - - - de pillenreus „Vriend van ieder is zijn leus, Gaf onlangs een ffjn diner, Al zijn vrienden deden meê. Men zagRichter, Retzlaff, Breemer, Gimborn, Moesinger en Kramer, Sturzenegger, Hoff, Guyot, Brandt, Laroche en Botot (Hoe ze allen verder lieeten Kunt ge door de krant licht weten.) Holloway staat op - - - en meldt Dat het hier een boodschap geldt, Van de mannen hier te saam, Tegen onverdienden blaam „Zelfs de kranten die wij „meren" „Durven zich te opponneeren „Tegen onze wijze taal. „Maar Goddank, het blank metaal „Heeft nog kracht en daarom Heeren! „Onophoud'lijk annonceerea „Annonceeren zij de leus I" Alzoo galmt de Britsche reus. „Ja," zegt Nieske 1) „da's heel mooi, „Voor een baas van uw allooi, „Die 't zoo maar voor 't grijpen heeft, „En gelijk een Koning leeft „Ik stel voor, o Holloway! „Geef een duizend pond of twee „Voor den kleinen vakgenoot „Ban eerst noemen wij u groot!" „Ja, bravo!da's redeueeren!" Brult eenstemmig 't choor der „heeren," Ieder roept: „wat zijt gij dapper Nieske! Gij zijt meer dan kapper!" Holloway verheft zich waardig, En zegt: „Nieske 'k vind 't niet aardig, „Dat in mijn paleis een gast „Zulk een taal spreekt, die niet past. „Voor een doctor, die beweert „Dat hij neuzen converteert, „Rood gelijk een appelfleur „In een lelieblanke kleur! Foei! gij moest U allen schamen, „Zie ik niet Uw aller namen „Dagelijks prijken in de krant „Van schier elk gewest of land, „En zoolang gij annonceert „Weet ik---- dat gij prospereert! Maar de bende wordt rumoerig Hier en daar zelfs woestoproerig Iedereen roept: „Holloway „Geeft een duizend pond of twee!" Weldra wordt men handgemeen En nu vliegen dra dooreen Potjes zalf en doosjes pillen Druppels om de pijn te stillen „Pain-expeller", levenswekker - - - Breukzalf honing, zoet en lekker Flesschen met „Rob Laffecteur" Oogenwater teerlikeur Maar de pillenreus beseft Dat nietswaardig tuig hem treft, Eu geen enkele van die zaken, Kon hem van zijn stuk doen raken Rustig zegt hij: „Mijneheeren „Waarlijk gaat toch adverteeren! „'k Deed het vroeger op crediet „Geld P - - - ook ik had 't vroeger niet, „Maar ik wist 't publiek te pakken. „Eu met goed gevulde zakken, „Kwam 'k terug wie weet het nietP „Naar 't paleis in Oxfordstreet „Zoo verdiende 'k zonder slag „Soms wel duizend pond per dag! „Maar één raad nog ben 'k U schuldig „Denk't publiek is erg geduldig, En 't slikt alles mits geleerd „In de bladen g'adoerteerd." Ieder gaat hierop aau 't schrijven, En de blanke, gele schijven, Komen weldra aangevlogen, En 't publiek wordt voortbedrogen, De gezondheid ondermijnd! En 't bespaarde geld verdwijnt! 1) Nieske vroeger doctor in de par fumerie alias kapper is de bekende uian welke o. a, roode neuzen „blinkend wit maakt door „monyl." (Overgenomen uit het W. v. N.) Vervolg' der Berichten. Naar wij vernemen, zullen op nieuw pogingen worden aangewend om het stoomschip »König Wilhelm" te lichten reeds is een gedeelte der werklieden aangenomen, terwjjl de machineriën in aantocht zijn. Wij wenschen den ondernemers een goed succes toe. Het Bestuur van »Floralia" hield gisterenavond de tweede zitting tot inschrijving van hen, die planten en bloemzaad wenschen te hekomen. Het getal ingeschrevenen bedraagt reeds 124. Volgens hierachter voor komende advertentie bestaat alsnog gelegenheid zich tot dat doel aan te melden. 't Jongeling8-Collegie Vriend schap baart Vreugde" mocht zich bij de opvoering van zijn programma, Zondagavond in Tivoli, verheugen met een stampvolle zaal. De stokken vielen zeer in den smaak van 't publiek, waarvan de herhaalde applans bewjjs gaven. Het verbouwen en vergrooten der school te Zuidscharwoude in 5 lokalen, dat geraamd was op f16,600, is Zaterdag op het Raadhuis aldaar gegund aan den laagsten inschrijver, den heer J. Bomhoff alhier, voor de som van f 15,995. Oude Schild, 6 Februari. Door Ds, J. Boon, alhier, is het beroep naar Weerzelo aangenomen. Te 's-Gravenhage zijn door de politie twee personen, Kopergieters, gearresteerd, die in de laatste dagen hun werk er van maakten door hen vervaardigde valsche guldens in om loop te brengen. Zij werden op heeterdaad betrapt toen zij een valsch stuk in betaling gaven. De bekende komiek Ednard Bamberg, in spijt van zyn 65-jarigen leeftijd, nog altijd jong van harten, hoopt eerstdaags zijn 55-jarigen too- neeldienst te vieren. Op het terrein der spoorweg- werken te Zaandam zijn een polder jongen de beide beenen verbrijzeld, doordien hij onder een zandtreiu ge raakte. Men vreest voor zjjn leven. Te Klimmen (Limburg) hadden Donderdag twee knapen het ongeluk door het nog zwakke ijs te zakken. Niettegenstaande er verscheidene per sonen tegenwoordig waren, werd niets tot redding gedaan. Gelukkig kwam toen de burgemeester, de heer Schoen- maekers, ter plaatsedeze begaf zich zonder bedenken te water en mocht het genoegen smaken beide kinderen te redden. Uit Scheveningen meldt men De equipage der 156e schuit is Zaterdagavond voor den waterschout aangemousterd. Verreweg de meeste reeders hebben het debet der achter vaart nit het contract gelicht. De aanmonsteringen gaan nu geregeld door en het dorp heeft weder zijn gewoon aanzien herkregendat vele neringdoenden onder den crisis schrik kelijk hebben geleden is niet te ver wonderen, en dat de zaken zelve een gevoelige knak hebben gekregen, valt niet te ontkennen. Intusschen mag een woord van lof niet worden ont houden aan de reeders, die zich strengeljjk hebben gehonden aan de wet en de vloot niet ongemonsterd naar zee lieten gaan, maar vooral aan den commissaris van politie, die door zijne voorzorgsmaatregelen eu ook hoofdzakelijk door zijn wijs beleid, ook wat zijn; onderhoorigen betreft, er heel wat toe heeft bijge dragen, dat de orde geen oogenblik te Scheveningen is gestoord, daar reeds een verkeerd woord een vlam had kunnen doen ontstaan, die voor geen blusschen vatbaar zou geweest zijn. Intusschen zullen er wel door de troebelen een 20 tal schuiten tot Mei onbevolkt blijven staan. De Zwaluw" heeft haar in tocht gedaan nog niet in de natuur, maar in onze letterkunde. Het nieuwe Volksblad met platen, dat onder toezicht der Maatschappij tot nut van 't Algemeen door de Maatschappij Elsevier" wordt uit gegeven, is verschenenhet bevat behalve een groote plaat, vooratellen de eenige schippers in een reddingsboot, een aardig tafereeltje in een binnen kamer met een bjjschrift, een kleine straudvertelling, f een artikel over kleurenblindheid en over vrouwen praatjes en een paar gedichtjes. In houd zoowel als prijs, 71/» cent per nummer, zjjn wel geschikt om den lezers spoedig naar eene wekeljjksche in plaats eener maandeljjksche ver schijning te doen verlangen. Een oud rijmpje zegt: »Met Sint Matthys (24 Febr.) »Was er nog geen jjs >En den eersten Maart, Reed men over het ijs met kar en paard." Eu in het befaamde jaar 1838 was er geen vorst vóór 6 Januari, doch toen vroor het dan ook in één stuk door tot in April. Ondertrouwd CORNELIS VADER, van Koegras, en PIETERTJE LANSER, van Anna Paulowna. Anna Paulowna, 3 Febr. 1882. Bevallen van een Zoon, E. VAN TWISK, geb. Duinker. Helder, 3 Febr. 1882. Bevallen van een Zoon, DIENTJE DE BEER, geb. Lammees. Boshof, Oranje-Vrijstaat, (Zuid -Afrika.) Bevallen van een dood Meisje, S. v. d. GAAUW, geliefde Echtge- noote van J. A. SLUIJTER. Helder, 6 Febr. 1882. Heden ontsliep zacht en kalm, tot diepe droefheid van mij, mijne kinderen, behuwd-,en klein kinderen, mijn geliefde Echtge noot, den Heer B. H. BIEN- HOFF, in den ouderdom van ruim 72 jaren. Amsterdam, 3 Febr. 1882. Wed. B. H. BIENHOFF, geb. Kok. Algemeene kennisgeving. UITBETALING van de Verkooppenningen van een laatst gehouden Verkooping in het Lokaal Koningskroon," op aanstaan den Dinsdag den 14 Februari 1882, tusschen 10 en 2 uur, bij den Heer J. W. VAN DER WAL Cz., Deurwaarder. te vorderen heeft van den onderge- teekende, gelieve daar van aan hem opgave te doen vóór den 20n Februari a. s. DALBECK HAVENGA. Tot 15 dezer bestaat alsnog ge legenheid, zich voor het bekomen van Planten en Bloemzaad aan te melden bjj den Heer A. SEN- DERMAN, Kanaalweg.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1882 | | pagina 2