Markt-Berichten. Advertentiën. Huisduiner Kerk. »Ernst en Scherts." Gewone Maandelijksche Vergadering durend allerlei stoombooten vol uit gewekenen Alexandrië verlaten. De verwarring en de aandrang van passagiers en bet inschepen is zoo groot, dat op een naar Marseille be stemde boot niet minder dan 200 kin deren gevonden werden, die niemand bij zich hadden om toezicht over hen te houden. Onlangs is in het Duitsche stadje Ludenscheid een vroeger zeer gevierd zanger als landlooper en bede laar opgepakt. De man, die inder tijd op één avond duizenden verdien de, verkeerde nu in een deerniswaar- digen toestand en werd, uitgeput door ellende en gebrek, naar het gast huis gebracht. Omtrent het ontdekken van 't verkoopen der Duitsche verdedi gingsplannen aan Rusland meldt de Hamb. Korr. het volgende. Yoor ge- ruimen tijd liet zich een ondergeschikt beambte van het Russische gezant schap te Berlijn bij den chef der ad miraliteit, generaal von Stosch aan dienen, om dezen, naar hij zeide, een gewichtige mededeeling te doen. De generaal ontving den man echter niet. Deze kwam echter den volgenden dag terug en herhaalde zijn verzoek op nog dringender wijze, doch 't ant woord klonk opnieuw, dat de generaal niets met den man te maken kon hebben. De Rus had echter geduld en wachtte den generaal 3 uren achter een optoen deze eindelijk verscheen, overviel hij hem letterlijk en deelde hem onmiddellijk in een paar woorden de zaak mede. Dat veranderde de meening van den generaalhij liet zich nu uitvoerig bericht geven en beval een onderzoek, dat de waarheid van al wat de Rus zeide aan 't licht bracht. De persoon die de plannen had ver kocht werd terstond in hechtenis genomen, doch hij was nauwelijks iu de gevangenis, of hij werd door een zenuwkoorts overvallen, zoodat het verhoor uitgesteld moest worden. Voor een deel van het van Rusland ontvangen geld moet de man bouw grond in Berlijn gekocht hebben. Een moord van zeer wreeden en duivelachtigen aard werd onlangs in het Californiahotel te Montreal, in Canada, gepleegd door een pas aan gekomen Zweed, Johannes Jacobson genaamd, op een zijner landslieden, John Olaffson, zijn vriend en reisge noot. Na de landing begaf zich het tweetal naar eenzelfde hotel en nam een kamer, waarvoor Olaffson zou be talen, daar zijn metgezel geen geld had. 's Avonds begaf zich Olaffson te bed en was weldra in slaap, toen Ja cobson het bed naderde en zijn mak ker met een bierflesch een hevigen slag op het hoofd toebracht en hem vervolgens de keel afsneed. Om de misdaad te voltooien, bracht hij zijn slachtoffer nog verscheidene messteken toe en nam daarop diens twee reis zakken, betaalde met het geld van zijn vermoorden reisgenoot de huur voor de kamer en verliet het hotel. Een der geldstukken, welke hij den hotelhouder ter hand stelde, was echter met bloed bevlekt, hetwelk diens argwaan opwekte. Toen deze zich naar de kamer begaf, zag hij zijn vermoe den op de afschuwelijkste wijze be waarheid. Onmiddellijk deed hij den reeds vertrokken vreemdeling achter halen en arresteeren, die bij onder zoek eenige Engelsche muntstukken en audere artikelen bij zich bleek te hebben, welke vermoedelijk het eigen dom van zyn verslagen makker waren geweest. De moordenaar weigerde eenige inlichtingen omtrent het mis drijf te geven. Hij is ongeveer 60 jaren oud en van en zeer boosaardig uitzicht. Vrijdag a. s. wordt Guiteau, de moordenaar van Garfield, opgehangen. Men tracht nog krankzinnigverklaring of uitstel van executie te verkrijgen. Een schoener, Anna genaamd, uit Hannover naar Petersburg gaan de, was dezer dagen in Kopenhagen binnengebracht. Toen de kapitein 's avonds aan boord terugkwam, vond hij de manschappen zoo beschonken en opgewonden, dat zijn leven in ge vaar was. Hij ging daarom terug en overnachtte aan den wal. Toen hij 's morgens aan boord wilde gaan was het schip verdwenen. De equipage had het anker gelicht en was weggezeild. De kapitein huurde daarop een stoom schip en ging het verloren schip zoeken, wat hij ook werkelijk in den loop van den dag vond. De equipage was in- tusschen weer tot bezinning gekomen en toonde groot berouw over haar dwaze daad, waarop de kapitein weer bezit van zijn schip nam en de reis voortzette. Stoomvaart-Berichten Het stoomschip Insulinde, van Amster dam naar Batavia, is 24 J nni van Southampton vertrokken. Het stoomschip Prinses Amalia, van Am sterdam naar Batavia, is 29 Joni van Mar seille vertrokken. Het stoomschip Prinses Marie vertrok 24 Juni van Batavia naar Nederland. Het stoomschip Prins Hendrik, van Ba tavia naar Amsterdam, arriveerde te Snez 26 Jnni en zon 27 Juni het Kanaal ingaan. Het stoomschip Prins Alexandervan Batavia naar Amsterdam, passeerde 25 Juni Kaap San Roea. At,tcataar, 26 Juni. Aangevoerd 2 Paarden f128. 33 Koeien en Ossen f170 a 280. 30 nucht. Kalveren f4 a 17. 27 Sehapen f 26 a 31. 86 Lammeren f6 a 15. 80 magere Varkens f 18 a 24. 295 Biggen f9 a1 12. 6 Bokken en Geiten f 4 a 8. 2 kléine Bokjes f0,50 a 0,70. Boter per kop ('s middags 12 uren) f 0,77^ a 0,8f Hoorn, 24 Juni. Tarwe f 11. Gerst f 5,50 a 6. Haver f 4 a 4,60. Bruine Boonen fll a 13. 15 Paarden f 70 a 250. 10 Koeien f170 a 250. 50 Schapen f28 a 35. 13 Kalveren f 13 a 26. 70 Varkens f 16 a 26. 6 Zengen f 30 a 60. 290 Biggen f 5 a 12. 4300 Kipeieren f 3,50 a 4. 1124 koppen Boter f 0,60 a 0,70 p. kop. Visscherij-Beri chten 26 Juni. N.m. Schuiten naar zee. 27 Juni. V.m. 60 schuiten met 20 tot 70 tongen, per st. 50 a 60 Ct. Tarbot per st. f8.00. 100 tot 400 kleine Tongen, per st. 15 Cent. Schar, per mand f 12.00. Kleine Schol, per mand f2.00 tot fl.25. Rog, per stuk 45 Cent. Burgerlijke Stand Helder. Van 23 tot 27 Juni, ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Geene. BEVALLEN K. C.Keus,geb. v. Traa, D. J. C. Lipplaa, geb. Laplas, Z. A. de Bie, geb. v. Os, Z. M. Balje, geb. Kramer, Z. L. Schilder, geb. Woltering, D. A. Pronk, geb. Pronk, Z. T. v. Meeteren, geb. Bnijs, D. A. M. de Goeij,geb. Strikker, D. A. v. d. Peet, geb. Louwe, D. C. de Zwart, geb. Kuiper, D. C. Goedvrind, geb. Kraak, D. G. Meijn, geb. Bischot, Z. OVERLEDEN J. M. Zoetendorp, 6 m. M. A. Reineri, 15 j. AFLOOP der Openbare Verkooping van HUIZEN en ERVEN te Helder, gebonden ten overstaan van den Notaris J. W. Hattinga Raven, in het lokaal „Tivoli," aldaar, op 26 Juni. No. 1. Een HUIS, LOODS en ERF, in de Koniningsdwarsstraat, kadaster Sectie A no. 6278, kooper de heer D. Hoogen- bosch, voor' f1545. No. 2. Een HUIS en ERF, in de 2de Koningstraat te Helder, kadaster Sectie A no. 6279, kooper de heer W. L. Bakker, voor f 1850. No. 3. Een perceel GROND, op den hoek van de Koningstraat te Helder, ka daster Sectie A no. 6280, kooper de heer J. J. De Roos, voor f 1360. No. 4. Een houten LOODS en ERF, in de Koningsdwarsstraat te Helder, kadas ter Sectie A nos. 6202 en 5499, kooper de heer M. A. Kolsteb, voor f 748. No. 5. Een HUIS en ERF, in de 1ste Koningstraat te Helder, kadaster Sectie A no. 6203, kooper de heer P. W. Mulder, voor f 1110. Ik weet hoe laat het is. Hoe dikwijls toch klinkt ons de vraag: „Hoe laat is 't?" tegemoet, En 't antwoord maakt de menschen traag Of zet hen aan tot spoed. Somtijds zegt men„ik weet het niet,: Of antwoordt naar den gis; Maar, dikwijls weet ik al te goed, Hoe laat het er mee is. Wanneer een knaap in het geheim Het eerst sigaartje rookt En, met manhaften, trotschen blik, Als een en schoorsteen smookt, Muar, eensklaps bleek, zich absenteert, Dan heb ik het niet mis, Wanneer ik u vrijmoedig zeg-: „Ik weet hoe laat het is." Slaat iemand, bij gelegenheid, Een toast of wel een speech, Dan zwijgt hij somtijds eensklaps stil, Hoest maar zegt verder niets. De spreker was zoo aangedaan, Gelooft nu elk gewis Maar ik zeg lachend bij me zelf „Ik weet hoe laat het is Wanneer een meisje, jong en knap, En tal van minnaars heeft, Met ieder uitgaat, en alleen Voor pret en feesten leeft; Maar eensklaps thuisblijft en in haast Trouwt met onnooz'len Kris, Kijk dan maar zoo verwonderd niet, Ik weet hoe laat het is. Eerst vond men Manus dom, een kwast, Een rechte saaie klant; Maar 't oordeel keerde; nu is hij Geleerd, vol geest, galant. Veranderde hij eensklaps P Neen, Hij kreeg een erfenis, Van honderd mille, 't Verwondert u Ik weet hoe laat het is. Een koopman ging tweemaal failliet; De man zat zoo in nood. Uit meelij' was me er mee tevreên, Toen hij percenten bood. Nu rijdt hij met een tweespan rond, Nu die gebeurtenis, En, schudt al menigeen het hoofd, Ik weet hoe laat het is. April '82. Geruit J. SpreekuitSpiets. Vervolg1 der Berichten. jl. was bet voor den heer H. Bitter alhier een feestdag, 't Was n. 1. 25 jaren geleden dat de heer Bitter zich alhier als genees- heel- en verloskundige had gevestigd, 't Was een feestdag daarom, dat zoo ongezocht en als 't ware plotseling, gevoelens van achting en waardee ring, die vele ingezetenen hem toe dragen, geopenbaard werden. Aan slechts weinigen was het bekend dat de heer Bitter feest vierde, en toch was het niet te laat om vereenigd den jubelaris een stoffelijk blijk van hulde aan te bieden. De commissie, die zich in een oogwenk had gevormd, had de voldoening, dank zij de zoo on dubbelzinnig gebleken sympathie jegens den waardigen geneesheer, hem passende blijken van waardee ring te kunnen overhandigen, welke door den jubelaris met niet te be schrijven gevoelens en zichtbaar aan gedaan werden aanvaard. In zijn langdurige praktijk heeft de heer Bitter zich tal van vrienden verworven, en velen aan hem ver plicht, en zijne liefde en toewijding aan zijne patiënten zijn steeds ge bleken. Redenen te over dat deze. dag niet onopgemerkt mocht voorbij gaan. Moge de ijverige geneesheer zich dezen dag met vreugde blijven herinneren en hij nog lang lust en kracht behouden om in onze ge meente werkzaam te blijven. In de zitting der Tweede Kamer, van gisteren, deelde de minister van finantiën mede, dat de crisis nog niet geëindigd is, maar een nieuwe phase is ingetreden. De Koning heeft den heer van Lijnden persoonlijk be last met een kabinetsformatie, zij het ook met behoud of reconstructie van het tegenwoordig kabinet. Ofschoon de Minister zal trachten de oplossing te bespoedigen, kan daarmede eenige tijd verloopen; daarom heeft hij op roeping der Kamer verzocht ter af doening van dringende ontwerpen en het afdeelingsonderzoek van het lee- ningsontwerp. Texel, 26 Juni 't Kermisfeest alhier heeft zich zeer regenachtig ingezet. Is zulks voor de liefhebbers van dergelijke feesten alsmede voor de kramers on aangenaam, niet minder onpleizierig en tevens schadelijk is 't natte weer voor de boeren, die druk aan 't beredderen van het hooi bezig zijn. Overigens is kwaliteit en kwantiteit van het hooi dit jaar uitstekend. Indien 't hemelvocht slechts wat minder mild mocht vloeien, kon de hooibouw rijk zijn. Wat de kermis hier betreft, deze is dit jaar nog al druk bezocht, doch meestal door houders van kleine tentjes. Voorts zal 't tooneelgezelschap van mevr. Bakker eenige voorstellingen in de Kikkert geven en wacht den lief hebbers van degelijke muziek op morgenavond een concert, te geven door muzikanten van de stafmuziek der Marine te Nieuwediep. De zoogenaamde »bouwmanie" in de residentie is vrij wat bedaard, sinds een tweetal huizen in de Van Speijkstraat aldaar te vergeefs publiek ten verkoop zijn aangeboden. Negen honderd boven- en benedenhuizen en eenige villa's staan onbewoond, en ruim duizend werklieden zijn op dit oogenblik zonder werk. Zondagavond arriveerde te Vlaar- dingen de eerste haringjager, aan brengende 893/4 ton haring, waarvan 10 ton volle haring en de rest maatjes. In Groningen en Friesland heeft Zondagmiddag een vreeselijk onweder gewoed. Te Groningen is een 62-jarige man door den bliksem doodgeslagen ook werden daar 4 koeien gedood. Te Thesinge, Schildwolde, Noordhorn en bij Apingadam moet de bliksem in huizen zijn geslagen. Reizigers, die met de boot naar Emden waren en in de gegeven omstandigheden juist niet voor hun pleizier uit, deel den mede, dat ook te Emden de bliksem was ingeslagen. Dicht bij het station te Groningen werd een arbeider, die voor de deur zich ophield, door den bliksem ge dood. Hij werd aan het hoofd ge troffen en de kleederen hingen hem als lappen aan het lijf. Te Dockum werden Zondag vijf telegraafpalen door den bliksem ge troffen en vernield. Onder Bornwerd werd Zaterdag een man door den bliksem gedood. Te Assen zochten bij het onweder drie jongelieden een schuilplaats onder een boom twee hunner werden dooi den bliksem getroffen, de één in meerdere, de andere in mindere mate. Dadelijk is geneeskundige hulp in geroepen, en men hoopt ze beiden in het leven te behouden. De derde bleef ongedeerd. Naar uit Assen wordt deeld, zijn in de Ommerschans en Veenhuizen geduren de de maand Mei jl. niet minder dan 200 personen opgenomen, waarvan meer dan 150 voor de 2e of meer dere maal. Hieronder moet zich een betrekkelijk hoog cijfer bevinden van hen, die in het voorjaar werden ont slagen. Aan een artikelvan Rudolf over de beteekenis van rouw- i, ontleent de Arnh. Ct. het volgende Heeft het rouwgewaad zijn grond in de behoefte des gemoedsstrekt het om aan het gevoel van smart uitdrukking te geven Dit schijnt zoo. Wat is natuurlijker, vraagt men, dan dat de sombere stemming zich openbaart in een sombere kleur Als de zonneschijn des levens geweken is voor den nacht, dan kleedt men zich in de kleur van den nachtin het zwart. De opvatting heeft iets zeer 'aan nemelijks, maar bij nader inzien houdt zij toch geen steek. Het zwart wordt niet gedragen ter wille van de treu renden, althans niet uitsluitend, maar ter wille van derden, met wie zij in komen. Het is niet de kleur des huizes, maar van het verkeer daarom neemt men het aan voor zijne kleeding niet slechts, maar ook voor zijne brieven, in rand en lak. Het zwart keert zijn aangezicht niet tot de treurenden, maar tot de buiten wereld het is een bestendige in herinnering gebrachte zegging van een doode. Het zwart vormt een scheidsmuur tusschen de smart en de vreugdhet moet de treurenden beschermen tegen de vroolijkheid dei- wereld en de vroolijkheid der wereld tegen de treurenden. Voor een vijftal weken huwde te Ommelanderwijk een veldarbeider met zekere L. B. Tusschen de echt vrienden is al dien tijd geen woordje gevallen en ieder dacht dan ook dat zij goed accordeerden. Verleden week echter kwam de man 's avonds laat van zijn werk thuis en daar hij zijn vrouw niet thuis vond, wachtte hij eenigen tijd om zich van brood en koffie te voorzien. Het wachten eindelijk moe, zocht hij het huis door en informeer de bij de buren, maar niemand wist hem iets van zijn vrouw mede te deelen, tot eindelijk een agent van politie hem zeide haar te Veendam 's morgens omstreeks 10 uur in een herberg gezien en gesproken te heb ben. Dit kwam den man verdacht voor en hij haastte zich te Veendam te komen, waar hij vernam dat zijn vrouw met zekeren timmerman, K. genaamd, naar Amerika was vertrok ken. De verlaten echtgenoot keerde weer huiswaarts, deed nader huis zoeking en bevond dat al zijn spaar penningen en nog andere zaken van waarde mede verwijderd" waren. Op DONDERDAG 29 JUNIi j> herdenken wij de 12^-Jarige Ecktvereeniging van J. DIJKSTRA en F. RIEMERS. Helder, 27 Juni 1882. Mede uit naam van J. CONNEMAN en Echtgenoote. jj Bevallen van een Dochter: A. M. DE GOEIJStrikker. Nieuwediep, 25 Juni 1882. Heden overleed, in den ouder dom van 15 jaar en 9 maanden, j na een smartelijk doch geduldig lijden, onze geliefde Zoon en Broeder MATTHEUS ALBERT. Zwaar treft ons dit verlies, maar wij willen ons aan den wil des Heeren onderwerpen. Helder, 25 Juni 1882. Uit aller naam, A. SCHOUTEN. Heden overleed, na een korte ongesteldheid, ons geliefd Doch tertje JOZIENA MARIA, in den leeftijd van circa 7 maanden. Ieder zal beseffen, hoe smartelijk ons dit verlies treft. Wij betuigen tevens onzen har- telijken dank aan allen, die bij hare ziekte en overlijden zoo wel willend de behulpzame hand heb ben geboden. Helder, 25 Juni 1882. A. ZOETENDORP. J. M. ZOETENDORP, Klinkert. Mede uit naam van hare be droefde grootouders, broe ders en zusters. Algemeene kennisgeving. De ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hunnen liartelijken en wel- gemeenden dank aan denWelEdelen Heer TINKELENBERGvoor zijne onvermoeide hulp, aan hunnen dier baren Zoon bewezen, bij het noodlottig toeval, hem jongstleden Woensdag overkomen, en aan allen, die er aan behulpzaam zijn geweest om hem nog in het leven terug te roepen en ook aan den WelEdelen Heer BITTER voor zijn hulp, gedurende zijn leven, aan hem bewezen. T. VERBOOM en Echtgenoote en verdere Familie. Voortaan DOOPSBEDIENING op den eersten Zondag der maand. Geboorte-bewijzen in te leveren vóór kerktijd. op VRIJDAG 30 JUNI a. s., des avonds ten 8 uur. HET BESTUUR. Wordt gevraagd Loon twee gulden per week. Groote wasch buitens huis. Adres BERKHOUT Co.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1882 | | pagina 2