Markt-Berichten. 309e Staats-Loterij. De Kermis. Advertentiën. Wie niet hoorei wil, moet voelen. Park „TIVOLI." Naaister, Bist of zonïsr nachine. Ten Dagmeisje Oevraagd Stoker-Machinist In. Londen is een persoon aan gehouden, die zijn vrouw, omdat hij een minder aangenaam leven met haar had, aan een ander voor vijf shilling had verkocht. Dit was in 1851 ge beurd en sedert dien tijd had hij een andere levensgezellin gezocht, die beter met hem harmonieerde. Hij had aan ha^* de geschiedenis van zijn eerste vrouw verteld en zij had zijn handeling goedgekeurd. Het ge recht is echter van een andere meening en zal hem nu wel voor dien onge- oorloofden handel straffen. Post- en spoorwegkantoren krij gen vaak vreemde zaken te verzenden, maar een zending, zooals dezer dagen in Salonica werd geëxpediëerd, zal nog wel nooit in Europa zijn voor gekomen. Het was een kist voor Konstantinopel en bevatte volgens opgave menschenhoofden. Bij opening der kist vond men er werkelijk negen hoofden in, afkomstig van roovers, die in Macedonië gevangen genomen en onthoofd waren. Die 9 hoofden werden naar Konstantinopel gezonden om te doen zien, hoe ijverig de politie zich van haar taak kweet! Weenen is wederom de schouw plaats van een vreeselijk onhiel ge weest. In een woning in de Donau- strasze had een apotheker, behalve zijn apotheek, nog een inrichting waar hij ontplofbare lucifers Ver vaardigde. Als werkplaats had hij een groote kamer op de tweede ver dieping en in deze ruimte stonden steeds een aantal kisten met lucifers, die verpakt moesten worden. In deze kamer waren Donderdag zes werksters en de scheikundige August Lonsky, die ook bij den brand in het Weener theater in het gebouw was, werkzaam, toen op eens in een kist met lucifers brand ontstond. De vonken spahfeen overal heen binnen enkele oogenblikken was de kamer in een vuurzee herschapen en heerschte er zulk een zware rook, dat aan ontkomen niet te denken viel. Toch gelukte het drie meisjes ,de trap te bereiken zij kwamen, geheel door de vlammen omgeven, op een binnenplaats terecht, waar zg bewusteloos nedervielen. Drie anderen sprongen radeloos uit het venster en kwamen met gebroken leden op den grond terecht. Alle zes hadden bovendien ernstige brand wonden bekomen en een van haar overleed reeds des avonds aan hare wonden. De scheikundige kwam met den schrik en eenige lichte brand wonden vrij. Wat den brand be treft, deze bepaalde zich tot dat enkele vertrek. Het bericht van het on geluk maakte in Weenen een diepen indruk en duizenden stonden voor het gebouw, toen de ongelukkige slachtoffers naar het gasthuis werden vervoerd. Uit een paar berichten, heden door de Brusselsche bladen vermeld, schijnt afgeleid te moeten wordeu dat, zoo diefstal al niet de drijfveer tot den moord op den advocaat Ber nays geweest moge zijn, dit misdrijf dan toch daarmede gepaard is gegaan. Zaterdag, zoo lezen wij, zijn er we der verscheidene getuigen door den rechter van instruetie gehoord, ten gevolge van inlichtingen, door het parket te Antwerpen verstrekt. Hoofd zakelijk betroffen deze verhooren een met diamanten versierden halsketen en andere edelgesteenten, die verkocht en aangeboden zijn door den bediende van Armand Peltzer, Olivier Van Bredael, na den moord op den ad vocaat Bernays. Ook moeten er twee gouden ringen in beslag genomen zijn, die aan Bernays behoord hebben. Men verstaat te Berlijn de kunst om aardige zwemfeesten te vieren. De club Neptun had verleden Zondag er een georganiseerd. Het fraai versierde zwembassin was voor een gedeelte in een tooneel veranderd, en behalve de gewone verrichtingen, zwemmen, duiken, springen, vertoonde men er een tooneelstuk, getiteldHulp in nood" dat gedeeltelijk gezwommen werd, en allerlei andere aardigheden in het water, tot groot vermaak van de talrijke toeschouwers. Er werd een polonaise" gezwommeneen reuzendame verrichtte allerlei toeren, totdat zij eindelijk door midden brak en twee personen bleek te zijn; ver schillende andere pantomimen werden afgespeeld en een apotheose besloot de voorstellingen. Als prijzen werden zilveren medailles uitgereikt, en een 11-jarig knaapje, dat zich bijzonder onderscheiden had, kreeg als aan moediging een cathechismus der zwemkunst." Aan de dames van het publiek werden rozen bouquetten aan- Stoomvaart-Berichten Het stoomschip Koningin Emma, van Amsterdam naar Java via Londen, ia 4 Juli Gravesend gepasseerd. Het stoomschip Madura is 5 Juli van Batavia vertrokken naar Nederland. Schagen, 6 Juli. 5 Paarden f 40 a 100. 5 Stieren f 180 a f 240. 24 Geldekoeien f160 a f285. 14 Kalf koeien f 210 a f 270. 6 nucht. Kalveren f 6 a 17. 336 Schapen f 18 a f34. 10 magere Varkens fl2af 18. 30 Biggen f7 a 9. 50 Kippen f0.60 a fl.50. Boter per kop f 0.80 a f 0.90. Kaas per kilogr. f0.32 a f0.45. Kipeieren per 100 f 3.60. Eendeieren per 100 f 3.25 a 3.50. 5e Klasse. 9 Trekking. No. 16190 f1500. No. 1517, 3550, 8101 elk f1000. No. 840, 2681, 6846, 7854, 9131, 11748, 19628 elk f400. No. 14120 f200. No. 1183, 4519, 5388, 5792, 10337, 13613, 13921, 17462 elk f100. 10 Trekking. No. 1103, 1523, 9680, 12067 en 17009 ieder f1000. No. 1573, 11533, 14864 en 19870 ieder f400. No. 4738,5149,7142, 8864, 16928 en 20329 ieder f200. No. 1632, 4082, 6270, 6535, 6671, 6950, 8722, 8732, 10065, 12736,13402, 13769, 15425 en 15394 ieder f100. 11 Trekking. No. 5621 f 1500. No. 2408, 3157, 3724, 6512, 15413, 16675, 17023, en 18035 ieder f1000. No. 3054, 6064, 6663, 8293, 8941, 9575 en 18084 ieder f400. No. 1195, 5830, 10860 en 13845 ieder f200, No. 321, 591, 1116, 7594, 10920, 13925, 15928, 16035, en 19454 ieder f100. Burgerlijke Stand Helder. Yan 4 tot 7 Juli. ONDERTROUWD N. v. Eek, leeraar aan de koogere burgerschool en J. Yerheij. T, J. A. v. d. Maden, stoker en M. Tim mermans. S. J. Vogelzang, kleermaker en M. Meijer. C. Berg, timmerman en R. v. d. Zanden. GEHUWD J. B. Schieveen en P. M. Beenken. J. C. Huijsdens en A. Dienaar. BEVALLENJ. Zeenw, geb. Roosloot, D. G. Appel, geb. Onderwater, D. J. VrieB- lander, geb. Koster, Z. OVERLEDENR. Faber, 35 jaar. De tooneelstukken, door 't Gezelschap van de heeren van Ollefen, Moor en Velt- man opgevoerd, trekken eiken avond een menigte publiek. De acteurs beijveren zich dan ook om door fijn en edel spel een goeden indruk te maken. Daverende ap plaus en een herhaaldelijk terugroepen geven duidelijk de ingenomenheid der betoekers te kennen. De heeren K. Vos, Moor, Veltman, en Bigot, alsmede de dames Al- bregt-Engelman en Ellenberger vervullen de hoofdrollen verdienstelijk en worden door de andere leden van 't Gezelschap, waardig terzijde gestaan. Daar 't Gezel schap, zooals 't nu is, voor de laatste maal bij gelegenheid der kermis optreedt, zullen liefhebbers van 't tooneel voorzeker niet verzuimen meermalen deze nette schouwburgloge te bezoeken. Het Cagliostro-theater van den heer E. Basch ondervindt verdiende belangstelling. Den heer Basch tracht zijn zoo gevestigde reputatie steeds te verhoogen; dit mogen we zeggen bij de bewondering, die de broeders Salma verwekken. In hunne zeldzame vertooningen wedijveren, vlugheid met kracht, niet in ijzingwekkende toeren, of degenslikken, maar in ongeëven aarde bewegelijkheid. Miss Niagara, de waterkoningin, werkt zeer mede om een bezoek bij den heer Basch niet te verzuimen; hare verschijning is treffend en wat tijdens hare voorstellingen in het Circus Carré er vau gezegd is, was niet te veelhare ver richtingen onder water zijn een belangwek kende vertooniug. In zijn reproductie als macht in de Magie is de heer Basch genoeg zaam bekendzijn nieuwigheden daarin zijn verrassend, niet het minst is dit bij het hoofd van Ibikus. In het buikspreken is de heer Otto Nurnberg wel een zeldzaam heid. Een bezoek aan het havenplein mag ongetwijfeld tot het programma der kermis- gangers bekooren. Die reeds een bezoek brachten in Tivoli bij de Artisten van den heer Piérre de Boer, zullen met voldoening de varieërende nommers vau het uitgebreide programma gevolgd zijninderdaad is een avond aldaar goed besteed. In bijzonderheden kunnen wij daarover niet uitweiden, maar wel mogen wrj het aanbevelen om de zeer beschaafde voordrachten. Oog en oor wordt op kiesche wijze voldaan. De kunstverrichtingen, door 't gezelschap onder directie van den heer Spriet, doen eiken avond de ruime tent vol stroomen. Hetgeen daar wordt vertoond is dan ook wel geschikt de bewondering te wekken en den bezoekers eeü aangenamen avond te ver schaffen. Een paardenspel valt nog steeds in den smaak van kermishoudend publiek. De stoute en vlugge toeren, door het gezelschap van den heer Schuitenvoerder verricht, de buiten gewone dressuur der paarden en andere kunstverrichtingen brengen 't publiek in ver rukking en lokken zelfs tot een herhaald bezoek uit. te water geraakte toen de bak door het schommelen omsloeg. Het passief in het faillissement van het bankiershuis Wolters te Yenlo wordt geschat op circa f 6,000,000 het actief op nog geen zes ton. De heer v. V. te 's-Hage was Woensdagochtend op weg naar Eik- -Duinen met het voornemen het graf van zijn echtgenoote te bezoeken nog voor zijn aankomst op de be graafplaats was hg echter een lijk, tengevolge van een beroerte, welke hem nabij de Loosduinsche brug trof. De dader van den moord op het lljarig meisje in België is, tusschen Geertruidenberg en Made door de rijks politie van Oosterhout gevat. De te Vlissingen aangehouden persoon bleek de dader niet te zijn. Volgens de Times zou de ad miraal Seymour de Egyptische re geering opeischen om alle versterkings- werken, welke als een bedreiging der vloot kunnen beschouwd worden onmiddellijk te staken, daar hij anders de forten plat zal schieten. In de Fransche oor! wordt thans dag en nacht ('s nachts bij electrisch licht) druk gewerkt. Binnen acht dagen zal Frankrijk een geduchte vloot gereed hebben, de geduchtste, wordt uit Marseille aan den Temps gemeld, die Frank rijk ooit te aanschouwen heeft ge geven. Alle officieren der marine, die dienst, doen op der Messageries maritimes, zijn opgeroepen. Voor Alexandrië liggen thans 32 oorlogsschepen 14 Engelsche, 6 Fransche, 3 Amerikaansche, 2 Russi sche, 2 Grieksche, en verder één der Italiaansche, Oostenrijksche, Duitsche, Nederlandsche en Spaansche marine. Burgerl. Stand Texel Vau £8 Juni tot 5 Juli 1882. ONDERTROUWDWillem Visser Pz. en Antje Koorn. GETROUWD: Maarten Vlaming Jbz. en Jantje Salm. GEBOREN: Pietje en Guurtje, dochters van Reijer Smit en Maria Hin. Cornelia, dochter vau Jan Maat en Marijtje Duinker. OVERLEDENGeene. In 't lommerig boschje, bij 't lentegenot, Doolt eenzaam een paar langs de paden; Zij lachen bij wijlen, maar zeggen haast niets, Waarom P Ja, dat is we! te raden. Hij mint er het meisje, en 't meisje mint hem Toch heeft hij zijn min niet beleden; Nu komt het er uit met een hap'rende stem Heur „ja" maakt hem blij en tevreden. Nu fluistert hij woordjes van liefde en van Zc hoorde ze nimmer te voren(min, Zij bloost bij die taal en bedekt in 't eind Met bei hare handjes beur ooren. Zoo staat zij en blikt de geliefde in 't gelaat, Hg prangt haar aan 't harte intusschen, En drukt op haar kersroode lipjes zijn mond Nooit had zij zich zoo voelen kussen. Zij worstelt zich los en zegt zachtjes tot hem: „Foei, stoutortstaak nu toc^ dat woelen, „Als gij niet wilt hooren, hoe lief ik je heb," Zoo lacht hij, „dan moet je 't maar voelen." Vervolg- der Berichten. Het Nationaal zendingsfeest is Woensdag jl. in de beste orde afgeloopen. Men schat dat ongeveer 20,000 personen een bezoek aan Heilo hebben gebracht. Amsterdam, 5 Juli. Omstreeks kwart voor elven stoomde heden och tend de Varna uit het Oosterdok. Een groote menigte was van de af vaart getuige en nam wuivende en met luid hoezee" van de koene on dernemers afscheid. De stoomboot Mercurius deed met een talrijke scha re vereerders, waaronder ook eenige dames, het Poolschip uigeleide tot IJmuiden. Sonneman's kapel luisterde den tocht op. Met het stoomschip Christiania, van Christiania te Amsterdam aange komen, is weder een aantal landverhui zers aangebracht, bestemd voor Ameri ka. De bediende bij de Gorinchem- sche bank, die te haren nadeele f8000 verduisterd te hebben, heeft zijn misdaad reeds bekend. Te Leiden is het huwelijk vol trokken tusschen een 40jarigen, in de gemeente Alfen woonachtig doof stommen kleermaker en een doofstom me naaister van denzelfden leeftijd. Als een gelukkige bg zonder heid meldt men uit Schagen, dat er in die gemeente, wier zielental 3200 bedraagt, in het afgeloopen kwartaal geen enkel sterfgeval is voorge komen. Te Hellevoetsluis zijn twee kinderen verdronken van een vijftal, dat in een drijvenden bak speelde en ZONDAG den 9 Juli her- denken onze geliefde Ouders J. DRIJVER en K. DUINKER, hunne 25-jarige Echtvereeni- Uit naam vau hunne dank bare Kinderen, J. DRIJVER. T. DRIJVER, i C. DRIJVER. G. DRIJVER. N. DRIJVER. A. DRIJVER. A. DRIJVER. M. DRIJVER. Ondertrouwd CORNELIS BERG en REINTJE VAN DER ZANDE. Helder, 6 Juli 1882. Algemeene kennisgeving. Getrouwd JOHANNES CHRISTOFFEL HUIJSDENS en ANTJE DIENAAR. Helder, 6 Juli 1882. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Zoon, C. A. BERKHOUT—Beets. Helder, 6 Juli 1882. Heden ontvingen wij de treu rige tijding, dat onze geliefde Vader G. M. FEIJ in den ou derdom /au circa 78 jaar te Vlis singen is overleden. Nieuw idiep, 7 Juli 1882. S. v. d. PLAAT. C. P. v. d. PLAAT, geb. Feij. Eenige kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Zoon: J. VRIESLANDER—Koster. Helder, 6 Juli 1882. Voorspoedig bevallen van een Zoon: J. KUNSTLastdrager. Helder, 6 Juli 1882. Bevallen van een Zoon: E. DE VRIES—Quak. Helder, 6 Juli 1882. te HELDER (Palmstraat). ZONDAG 9 JULI voormiddags 10 uur, zal D. V. als Spreker optreden de WelEerw. Heer oi*. Gr. ar. vos predikant te Amsterdam. /j op Zondag 9 Juli 1882, des namiddags 21/2 uur. ïsy ongunstig weder in de zaal. Kinderen van Ouders, die geen lid van de Con certen zgn, worden zon- dei betaling niet toegelaten. A. BERNHARDT Bij mijn vertrek naar Suriname, neem ik door deze afscheid van al mijne Vrienden en Bekenden, die iL persoonlijk niet heb kunnen be- z >ekenG. VEGTEL. mm Ieder wordt verzocht geen geld of goederen te crediteereu aan mijn huis vrouw, juffrouw BARENDSE, geb. ■50LDINGH, daar in geen geval dergelijke schulden of zaken door mg uilen worden voldaan of teruggege ven. G. J. BARENDSE. C. APPEL, staande met zgn fraaie Caroussel op bet Molenplein, bericht bet geëerde publiek, dat zijn geliefde Echtgenoote G. ONDERWATER, heden is bevallen van een Dochter. Onder alle drukke omstandigheden is door Gods goedheid alles naar wensch afgeloopen. Nieuwediep, 5 Juli 1882. Gevraagd eeu flinke Werkster. Adres W. OVERTOOM, Spoor- straat No. 427. Een Smidsjongen gevraagd hg M. HILDER1NG, Spoorgracht No. 263. Oevraagd era terstond in dienst te treden, een l i EID-HUISHOUDSTER, P.G. mid delbaren leeftijd. Zonder goede ge tuigen onnoodig zich aan te melden. Adres brieven franco onder lett. J. K. aan het Bureau van dit blad. Er biedt zich aan: Adres Berkhout Co. Oevraagd een zindelijk DAGMEISJE. Adres Mejuffrouw VAN GELDER, B.nueuhaven. Gevraagd een knappe DIENSTBODE. Loon f2.00 per week. Adres BERKHOUT Co. Gevraagd een METSELAAR, voor csruimen tijd werk, bij T. L. L. WINDRR, aan de Kooi. gevraagd, niet beneden 13 jaar. Adres Loodsgracht 403. Er wordt gevraagd: een ges chikte Dienstbode Spreekuur van 's namiddags 12 tot 2 ure. Adres BERKHOUT Co. tegen 10 gulden per weekeen aan de timmerfabriek van A. Vos Rz.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1882 | | pagina 2