Advertentiën. krygsmacbt schijnt langzamerhand het vertrouwen te Alexandrië terug te keeren. Naar de New-Yorkscbe dag bladen melden, is een maatschappij tot stand gekomen, die voor 't goe derenverkeer zal doen 't geen sedert ongeveer een jaar geschiedt ten be hoeve van het vervoer van reizigers naar en van Europa. Gelijk men weet, zijn door enkele Engelsche stoombootlij nen, wier schepen varen tusschen Engeland en Noord-Amerika, booten in de vaart gebracht, die de reis binnen zeven dagen afleggen. De Amerikaansche maatschappij is met dergelijke snelheid nog niet te vreden de" tocht behoort nog in korteren tijd te worden afgelegd, om aan den eisch, door de ontwerpers dier maatschappij gesteld, te beant woorden. Om het beoogde doel te bereiken, zullen stoomers worden geleverd, uitsluitend bestemd voor het goederen vervoer de machines, voor die schepen bestemd, zullen krachtig genoeg zijn om een reusachtig vaartuig in vijf dagen de reis naar Engeland te doen afleggen. Ook aan de Belgische bad plaatsen is tegenwoordig het bellen blazen in zwang. De dames laten de bellen opgaan en de heeren wedden, of de bel van mevr. X. dan wel die van de freule IJ. het eerst bersten zal. Na Phileas Fogg zijn de wereld rondreizigers talrijk gewordenzooals men weet, doet deCeylon thans ook zoo'n tochtje rondom de wereld; waar voor zij echter geen 80 dagen maar ongeveer 2 jaren denkt te nemen. Het schip is reeds weder op den te rugtocht en kwam 16 dezer behouden te Rio Janeiro aan. Het moet weer jaaar Engelandden Atlantischen Oceaan dus nu nog slechts en dan is het waagstuk, dat eigenlijk geen waag stuk meer is, weer volbracht. Duitschlaud wordt tegenwoordig verrraden en verkocht. In 't noor den de zaak Meiling, in 't zuiden een tweede landverraad. Aangaande het eerste blijkt nader, dat Rusland zeker omdat het Judasloop wat hoog was om alleen gedragen te worden van Meilings mededeelingen ook Franhgijk heeft doen profiteeren. Het tweede proces dient in Beieren en een landgenoot van ons is de hoofd persoon er in. Hendrik Filips Jacob Willem Reeser, zich ook noemend Henri Charles Marie baron de Graillet d'Oupeye, 6 December 1852 te Am sterdam geboren en journalist van beroep, wordt beschuldigd van het voornemen, vestingplans, oorkonden en strategische geheimen aan Frankrijk mee te deelen, en een adellijke oud- ïuitenant der Landwehr wordt be schuldigd hem daartoe de noodige gegevens verschaft te hebben. Geen dief en toch een schurk Ben jonge handwerksman kwam dezer dagen te Berlijn een commissaris van politie tegen, dien hij als niet in unifornj, niet als zoodanig herkende en op wien bij toetrad, met de vraag of meneer niet een grooten gouden ring van hem wou koopen voor slechts zes Mark. De commissaris deed als of hij wel lust had in den koop, doch gaf zyn verwondering te kennen, dat die mooie groote ring zoo weinig kostte. Hierop deelde de vreemdeling hem mee, dat hy den ring gestolen had en daarom zoo goedkoop van de hand wilde doen. Nu maakte de com missaris zich bekend, de debitant van gestolen goedje schrikte natuurlijk erg, maar het was te laat, hij moest mee naar het politiebureau. Onderweg trachtte hy nog Jbe ontvluchten, doch ook al te vergeefs, en op het politie bureau bleek hij een oude bekende te wezen. Doch wat bleek tevens Fromm zoo heette de schoelje had den ring niet gestolen, maar op de meest rechtmatige wijze verkregen, doch hy had den hem niet bekenden commissaris slechts willen wijs maken, dat het gestolen goed was, opdat deze denken zou dat de ring van goud was en dus zes Mark betalen voor een prul, dat bijna geeue waarde had. Wegens diefstal kon hij dus niet geetraft worden, en toch laat men hem niet gaan, want afzetterij is óók verboden INGEZONDEN. Mijnbeer de Redacteur! Dat de wet op de dronkenschap ook hier wordt gehandhaafd, riet uien vermeld. Wij nemen de vrijheid te vragen of er ook een plaatselijke- of politie-verordening bestaat tegen nachtelijk straatrumoer, in den vorm van zoo geweldig mogelyk te schreeu wen, wat zingen moet heeten, waardoor men in den slaap wordt gestoord of wakker wordt gehouden. Bedoeld geschreeuw heeft vooral plaats tusschen Zondag en Maandagnacht. Zoo hieromtrent eene verordening mocht bestaan, dan wordt door deze aan de be voegde macht beleefdelijk verzocht handha ving hiervan. M. de R.voor de opname dezer regelen den dank van Uw Dr. R. CORRESPON DENTIE. Het ingezonden stuk van D. H. kan niet worpen opgenomenle om dat de schrijver zijn naam niet opgeeft, 2e omdat we de verdere discussie daarover weuscben te sluiten. Red. Stoomvaart-Berichten Het stoomschip Conrad is 24 Juli van Marseille naar Batavia vertrokken. Het stoomschip Prins Aiexander arri veerde 23 Juli tc Southampton van Am sterdam. Het stoomschip Madnra is 24 Juli Aden gepasseerd naar Amsterdam. Het stoomschip Celebes wordt morgen te IJmuiden verwacht. Het stoomschip Priuses Amalia, 10 Juni van Amsterdam vertrokken, is 22 Juli te Batavia aangekomen. Het stoomschip Koningin Emma is 22 Juli vau Suez naar Batavia vertrokken. Markt-Berichten. Alkmaar, 22 Juli. Aangevoerd 2 Paarden f 95 a 170, 18 Koeien en Ossen f180 a 230, 18 nucht. Kalveren f 12 a 21, 158 Schapen f 20 a 39, 51 Lammeren f 8 a 16, 51 magere Varkens f 18 a 24, 186 Biggen f7 a 11, 2 Bokken en Geiten, Boter per kop ('s middags 12 uur) f 0,75 a 1. Hoorn, 22 Juli. Tarwe f 9,50 a 11, Gerst f 5 a 6, groene Erwten f 12,50 a 14, 10 Paarden f 70 a 225, 35 Schapen f 24 a 39, 30 Lammeren f18 s 24 6 Kalveren fll a 20, 25 Varkens f 17 a 26, 110 Biggen f 6 a 10, 5000 Kip-Eieren f 3,26 a 3,50, 1083 koppen Boter f0,60 a 0,67} per kop. Burgerlijke Stand Helder. Van 21 tot 25 Juli. ONDERTROUWD Geene. GEHUWDN. v. Eek en J. Verheij. BEVALLEN: V. T. Jager, geb. Schaat- senberg, D. P. Franse, geb. Kos, D. J. dcu Bakker, geb. Potter, Z. M. Seubauser, geb. Jan9, D. D. Zegers Veeckeua, geb. An- dreae, D. D. Rooker, geb. Roerdomp, Z. C. J. Vrijvogel, geb. Jansen, Z. A. Han- sen, geb. Breet, D. OVERLEDENJ. G. J. v. d. Bergh, 23 j. D. Kersseboom, 4 m. W. F. Klompé, 37 j. Vervolg' der Berichten. Zondagavond gaf 't Zangkoor van Nederlands nationale Werklieden- vereeniging in 't lokaal Tivoli, zijn eerste openbare uitvoering. Een twaaftal muzieknummers, ten gehoore gebracht, getuigden voor den ijver en de inspanning der leden. De directeur, de beer Kamp, toonde den korten tijd, dien hij had kunnen be steden om de zangers en zangeressen te vormen, goed besteed te hebben. Herhaalde malen gaf 't talrijk opge komen publiek blijken van inge nomenheid en men mag verwachten, dat dit koor na verloop van tijd, een sieraad van bovengenoemde vereeni- zal worden. Onderling Hulpbetoon", de naam zegt duidelijk 't doel der ver eeniging, herdacht jl. Zondag haar vierjarig bestaan. In de zeer net versierde zaal van de Koningskroon" waren de leden en hunne vrouwen in genoegelijke stemming bijeen. De president, de heer J. Kruger, heette hen welkom en sprak hen in goedgekozen woorden toehy her innerde aan het lief en leed van het afgeloopen jaar en aan den voortdu- renden arbeid van het Bestuur om zuinigheid en beleid samen te doen gaan om het devies der vereeniging waarheid te doen zijn. Zeer juist bleek dit streven uit de verslagen van secretaris en penningmeester; hieruit stippen wij aan dat het getal leden geklommen is tot 33 en dat het to taal bezit der vereeniging, na aftrek van betaalde ziekengelden, f327.65 bedraagt, een som, waar met vol doening op kan worden gewezen. De heer V. de Wit bracht daarna, als tolk der leden, het Üestuur dank toede gunstige stand der kas mocht hij wijten aan het eendrachtig stre ven naar een doel. Nu was dit be reikt en hy wenschte der jeugdige vereeniging toe op dezelfde wijze voort te gaan. In gepaste vroolijkheid en onder 't zingen van feestliederen werd de avond doorgebracht. Aan een tombola, waarin uitsluitend huishoudelijke za ken als prijzen, namen allen zeer ge- noegelyk deel en in de meest ge- wenschte stemming eindigde deze feestavond. Een marinier, die van de ver gunning" wat veel gebruik had ge maakt, sprong gisteren avond, toen de dienaren der politie hem achterna zaten, in 'fc Kanaal bij de Postbrug. Piet, zoo is vermoedelijk de naam van den waterlieven den krijgsman, weigerde op de sommatie der agenten zich over te geven. Een paar onderoffi cieren brachten hem er met veel moeite toe aan wal te komen, waar Piet dadelijk werd ingerukt en onder veilig geleide den nacht kon te ge- moet gaan. Mariniers schijnen een bijzondere voorliefde te koesteren voor 't Nieuwedieper water. Bij de directie der marine al hier, heeft de aanbesteding plaats gehad van het verrichten van eenige werkzaamheden aan de gebouwen enz. van het Maritieme etablissement te Willemsoord. Hoogste inschrijvers waren Gebrs. Boon alhier, ad f 10,000. Laagste inschrijvers De Waard en Wijker alhier, ad f 8414. De Adder" is gevonden op harden grond. Zonder op het rapport der commissie te willen vooruitloo- pen, kan het volgende nog worden De aangebrachte deelen van de »Adder," welke drijvende zyn gevon den, behooren alle tot bet dek. De mogelykheid van het springen van een ketel wordt dan ook door nie mand meer aangenomen. Het aan gebrachte voorwerp dat het meeste licht geeft omtrent de oorzaak van de schipbreuk, is een houten raampje, bestemd voor twee ruiten, welke echter ontbreken. Dit raampje is gebleken te behooren tot de machine kap, voorzijde. By het bezwijken van de daarvoor geplaatste schalm- luiken kon het water dus door een opening van plus minus 30 vierk. dM. in de machinekamer stroomen. Nog is aangebracht een koperen, waterdicht gesloten kruitkistje, waarin vuurpijlen, seinlichten en blikvuren. Yan elk dezer vuurwerken ontbreken er eenige tot compleethoogst waar schijnlijk zijn de ontbrekende Woens dagsavonds bij het klimmen van het gevaar verbruikt. De sloepen zyn vermoedelijk in de davids stukgeslagenalthans een aantal stukken van sloepen, tot de Adder" behoord hebbende, zijn aangebracht op de Rijkswerf te Willemsoord, waar alle deelen van dien bodem worden verzameld en hun herkomst wordt bepaald. Ter voorkoming van verkeerde gevolgtrekkingen zy hier nog vermeld het gevonden lijk van den off. van admin. Klompé was niet gedeeltelijk maar geheel gekleedhet by hem gevonden geld was zeker zijn eigen dom, want er was geen kas aan boord. (Handelsbl.) De heer Yolck te Utrecht zond het volgende, van de Nederlandsche Noordpoolexpeditie ontvangen tele gram aan de verschillende dagbladen. Heden (22 Juli) is de Varna" aangekomen te Hammerfest. Aan boord is alles wel. De sLouiso" wordt tegen 27 dezer ook aldaar verwacht." (Gelyk men weet, zal de »Louise" ons poolschip naar Dicksonhaven loodsen). Texel, 25 Juli Door uw correspondent werd in de vorige week melding gemaakt van proefnemingen met het materieel der N. en Z. Holl. Redding-Maatschappij aan onze kust. Het bericht was in zoo verre juist, dat alles beproefd is, doch de vuurpyltoestel niet. Deze toestel moet, even als de daarbij hoorende pijlen, niet geheel in orde zijn. Uit Kralingen schrijft men »Onze gemeente heeft in den laat- sten tijd de eer van druk bezocht te worden door de millioenen-juffrouw met haar gevolg. Bijna dagelijks brengt zij een bezoek aan het café van den Heer v. d. Akker, waar zij o. m. een goed gebruik maakt vau broodjes met heerlijken gerookten zalm. Met open rijtuig, bespannen met twee flinke paarden, doet zij rijtoeren in deze omstreken. Bedienden en koetsiers worden door haar met milde fooien begiftigd. Haar kleeding is prachtig, doch opzichtig, terwijl zij versierd is met tal van edelgesteenten." In het Vaderland leest men: In een hevige vlaag van godsdienst waanzin of ijlende koorts bracht een groot en forsch manspersoon de buurt bewesten de Anna Paulownastraat in opschudding. Zonder andere Mee ding dan een hemd, waarom een roode lap als gordel was gebonden, blootshoofds, met bloote beenen en geweldig bemodderd, holde d<ï on gelukkige door de straten. Het volk, dat hem naliep, riep hy half onver staanbaar toe: »Bidt onze Vader, die in den hemel is." Ook zijn klee ding deed vermoeden, dat hij zich een profeet of iets dergelijks waande. In de Anna Paulownastraat werd hy door een agent van politie gegrepen, na eene korte worsteling overmand en met behulp van een anderen po litiedienaar in veiligheid gebracht. Terwijl men hem opbracht, scheen de ongelukkige tot het besef te ko men van het hoogst indecente zijner kleeding; althans hij hield zyn kort hemd met beide handen vast, tot door een der omstanders een doek werd ten beste gegeven, waarmee hij met behulp der agenten, het aller noodzakelijkste toilet maakte. Vrijdagavond was een vrouw uit de heffe des volks op de straat te Nijmegen bezig haar 7-jarig zoontje een duchtig pak slaag te geven. Een voorbijgaand korporaal van het 5e regiment infanterie, die meende, dat dit de ouderlijke macht te buiten ging, trok party voor het knaapje. De moeder was over deze inmenging zoo verontwaardigd, dat zy den korporaal aanvloog en duchtig toe takelde, zoodat hij het geraden achtte het hazenpad te kiezen en zich in een tapperij begaf om verder van de lieflijkheden dezer helleveeg ver schoond te zijn. Na eenigen tijd aldaar vertoefd te hebben, dacht hy gerust zijn weg te kunnen vervolgen doch hij had buiten den waard ge rekend. De vrouw was de tapperij blijven belegeren, en nauwelijks was hij buiten gekomenof hij werd door de strijdlustige tegenpartij aan gevallen, waarbij hij wederom het onderspit moest delven en ten twee den male zich door de vlucht redde met achterlating van zyn kwartier muts een paar toegeschoten kame raden beletten de Xantippe hem verder te vervolgen. Londen, 22 Juli. De Parysche correspondent van de Times meldt dat de Fransche regeering zich tot de Engelsche heeft gewend om hare meening te hooren over de vraag of het raadzaam is Italië uit te noodigen tot deelneming aan de Fransch-En- gelsche expeditie naar Egypte. Men gelooft dat Engeland bereid zal zyn zich aan te sluiten bij dergelijke uitnoodiging aan een 3de mogendheid. De Engelsche expeditie zal 14000 man sterk zyn. Twee transportschepen met troepen aan boord zijn van Bombay naar Egypte vertrokken. De leger-reserve is gedeeltelijk op geroepen. De manschappen moeten zich uiterlijk den 2en Augustus onder de vaandels bevinden. 22 Juli. In het Lagerhuis deelde Childers mede dat hy een krediet van 2,300,000 pond verlangtname lijk 900,000 voor het leger 1,400,000 voor de vloot, en een vermeerdering van het leger met 10,000 man. Parijs, 24 Juli. Frankrijk zal voor het oogenblik slechts 5000 a 6000 man infanterie en zeesoldaten naar Egypte zenden ter bescherming vau het Suez-kanaal. De Engefsche infanterie voor de Egyptische expeditie gaat den 4den Augustus, de cavalerie den 9den van die maand scheep. De troepen gaan rechtstreeks naar Alexandrië. Generaal Willis commandeert de eerste divisie, Generaal Hamley de tweede, Generaal- Majoor Druryowede cavalerie, Overste Goodenough de artillerie en Overste Nugent de genie. De Engelsche stoomboot Malabar zet heden te Alexandrië weer 1100 man aan wal. Twee pantserschepen, Agincourt en Orion, zijn naar Port-Saïd gestevend en zullen daar blijven, terwijl negen korvetten der Engelschen kruisen in 't kanaal. Dat de Franschen troepen te Port-Saïd aan wal hebben gezet, ge lijk gezegd is, kan moeielyk onder zocht worden, daar de telegrafische gemeenschap is verbroken. De Engelsche voorposten staan reeds 7 mijlen buiten Alexandrië. Reeds zijn tusschen de Engelsche en de Egyptische voorposten eenige kogels gewisseld. Zaterdag zyn 250 Engelsche jagers, die den spoorweg kwamen opbreken, en dit ook gedaan hebben, op een afdeeling van Arabi's ruiterij gestooten, die ze terugdreven met verlies van twee dooden. Een zware brand heeft, volgens te New-York ontvangen telegram, Port-au-Prince, de hoofdstad van Haïti, geteisterd. Drie-en-tacbtig ge bouwen in den omtrek van de Plaza Mercado zijn afgebrand, waaronder vele winkels. Het gepeupel plunderde de winkels tijdens den brand. St. Petersburg, 24 Juli. De kruiser Moskwa is verdwenen en men heeft niets meer van het schip gehoord na het einde van Juni. Men vreest een algeheel vergaande re geering doet geen enkele mededeeling, wat tot allerlei vermoedens aanleiding Donderdag 27 Juli a. s. ho pen wij door Gods goedheid Ij te mogen herdenken de 45-1 Jarige Echt vereeniging van ABRAHAM BIJL en JANNETJE LASTDRAGER. I Nieuwediep. 25 Juli 1882. Uit naam hunner dankbare j] kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Den 27en JULI hopen mijn geliefde Ouders, Wiggert de Roo en lehanna Catharina Wentel, hun Ï21/,-jarig Huwelijksfeest te herdenken. Hun dankbare Zoon AREND. Den 27 Juli hopen wij te herdenken de 12}-Jarige Echt- vereeniging van onze waarde Zwager en Zuster W. DE ROO en J. C. WENTEL. Helder, 25 Juli 1882. Uit naam van D. WENTEL. A. WENTEL, van Gans.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1882 | | pagina 2