5 JULI 1882. Uit Suez wordt gemeld, dat daar geen enkele autoriteit meer is, om de orders van den Khedivejuit te voeren. De inl anders versterken Port-Saïd, welks gouverneur, gelijk men weet, zich aan boord van een Engelsch oorlogsschip in veiligheid heeft ge bracht. Wat De Lesseps betreft, die verklaard had voor alles in te staan, enz. tegen hem openbaart zich ook bij de Franschen zeiven, de ka naal-ambtenaren alleen uitgezonderd, geen geringe ontevredenheid, omdat hij zich tegen alle plannen tot bevei liging der plaats verzet. Hij wisselt depêches met Arabi en verzekert, dat het kanaal geen gevaar loopt, maar ondertusschen verkeert de Europeesche Kolonie in doodsangst. De ontvanger van belastingen te Verden, in Hannover, heeft zich met de hem toevertrouwde kas uit de voeten gemaakt. Zijue uitlevering wordt door de Pruisische Regeering aangevraagd.Voor zijne aanhouding waarvan het Departement van Justitie onmiddellijk bericht verlangt is een belooning uitgeloofd van 1000 mark. Een gruwzame broedermoord werd onlangs in een afgelegen gedeelte van Texas, in Kalamazoo gepleegd. Terwijl twee zoons van Edwin Cobb, een geacht landbouwer, met hun zuster aan de ontbijttafel zaten, stond de oudste broeder op, ging naar zijn slaapkamer en haalde een scheermes, waarmede hij oogenblikkelijk terug keerde en zijn arm om zijns broeders nek slaande, trok hij het mes door diens keel, telkens een wonde ver oorzakende, die op zichzelve reeds doodelijk was. Het hoofd was geheel van den romp gesneden. De ver moorde knaap viel voorover op de tafel, de zuster gaf een gil en liep naar de woning van een buurman en de brutale moordenaar begaf zich kalm naar de schuur, spande een paard voor den wagen en begaf zich naar het land, waar hij begon met liet koorn te doorploegen, waar men hem eenigen tijd later vond en arres teerde. De moordenaar, Frank Cobb, is 22 jaren oud en zjjn vermoorde broeder 12 jaren. De zoogenaamde tweede oogst van tabak in Havana is geheel on bruikbaar, tenminste om nog voor exploitatie te dienen. Dit is een ge voelige slag voor de plantagebezitters, maar zal het ook wel worden voor de liefhebbers van ha vana's, daar de voorraad van 1881 niet groot is en weldra wel in prijs zal stijgen. Het eenigste wat er op zit, is nu maar weer stroopapier naar Havana te zenden, om dat in Havana-sigaren om te werken. Die kunst verstaat men daar uitstekend en menig rooker, die een echte Havana denkt te roo- ken heeft een velletje stroopapier in den mond. In de staat Arkansas (Amerika) werden onlangs de lijken gevonden van een moeder en twee harer kin deren, die allen den hongerdood ge storven waren. Een derde reeds uit- gemagerd kind, dat nog leefde, was, toen men de lijken der ongelukkigen vond, bezig aan een armpje vaneen zijner zusjes te knagen. Ook dit kind is korten tijd later overleden. Bij het uitgraven van den in- gestorten spoorwegdijk op de lijn Moskau-Kursk zijn nog 42 lijken gevonden. Het aantal slachtoffers wordt op 200 geschat. Een oogge tuige gaf een aangrijpende beschrij ving van het werken bij nacht op de plaats der catastrophe. In de diepte ziet men tal van lichten, de stilte van den nacht wordt slechts door ake- lige geregelde commando's gestoord. Hier beschijnt het flikkerlicht een half verbrijzeld lijk, daar een hand of een ander afgereten lichaamsdeel. Het terrein is zoo drassig, dat de werklieden met de grootste voorzich tigheid tewerk moeten gaan om zelfniet in den poel te verzinken. B« de voorstelling in het Hyppo- drome te Parijs zijn Woensdagavond twee rijderessen van het paard geval len. De een brak haar been, terwijl de andere inwendig erg gekwetst werd. Voor beiden bestaat levensge vaar. De vrijwillige reddingmaat schappij, die te Weenen, na den grooten brand van het Ringtheater, door graaf Hans Wilczek gesticht is, telt nu reeds 421 werkende leden, waarvan 247 bij de brandweer, 83 voor hulp bij watersnood en 91 voor het verleenen van eerste hulp bij ongelukken. Daarbij heeft zij ver scheidene aanzienlijke beschermers en 96 bijdragende ledenterwijl 324 personen hun geschenken in geld gaven. De maatschappij heeft reeds eigen paarden en wagens, waarvan de transportwagens voor zieken en ge wonden in de vorige maand reeds 30 maal gebruikt werden. Een wagen voor het vervoer van lijders aan besmettelijke ziekten is, op verlangen van de overheid, ter beschikking van het tweede distrect gesteld. Een wagen voor het vervoer van zieken en gewonden en een coupé voor besmet telijke zieken zijn dag en nacht ter beschikking van alle directiën van gasthuizen, geneeskundigen en ook voor het publiek. Men behoeft zich slechts even bij de directie der maat schappij aan te melden, om beide kosteloos ten gebruike te ontvangen. Dezer dagen is uit Tomsk een stoomboot naar St. Petersburg ver trokken, met den ingenieur Melville en twee matrozen van het veronge lukte Poolschip »Jeannette" aan boord, benevens luit. Berry, bevel hebber van het stoomschip »Rodgers," dat uitgezonden werd ter opsporing van de Jeannette"-expeditie. Een ander officier van de »Rodgers" zal met den betaalmeester en twee Amerik. dagblad-correspondenten van Irkutsk naar de monding van de Lena terugkeeren, om langs de kust tot aan de grens van Europeesch Rusland te trekken, en daarmee den onderzoekingstocht, door den inge nieur Melville begonnen, ten einde te brengen. INGEZONDEN. „Wel, loods wat zegt ge nu van 't weêr P" Sprak op een Woensdag zeker beer; „De regen wijkt, de wind wordt Zuid, „Gooi los je tros, IJmuiden uit De stoompijp fluit, de vin slaat rond, Men werpt bet dieplood op den grond, Sjort stukken vast, schalmt luiken dicht, De rolders komen in 't gezicht. De zon verbergt haar glans, de avond is (aan 't dalen En alles werkt met kracht de stuwers (rond te malen. Het water spoelt op 't dek, het schip (rolt heen en weer, 't Is donker in het rond, men ziet geen (zeiltje meer. 't Wakkren van den wind, de groote golf slagen, Zij slaan op sloep en brug, alsof ze hun (offers vragen, De vin verliest haar kracht, het roer dat (kraakt en krast, Er is geen sturen aan, het vaartuig dat (valt dwars. „O Heer, van wind en zeeO Heer van dood (en leven „Och red deez' brooze kiel en wil ons niet (begeven Zoo smeekt de schepeling, want 't vaar tuig is in nood, De zee Blaat alles stuk, tot zelfs de reddingboot. 't Is donker in het rond de wind fluit in (de ooren. De golven rijzen boog en rammen luik en (toren. Daar komt een stortzee aan, neemt kap (en ramen mee, De „Adder" valt op zij, en 't scheepsvolk (stort in zee. Zoo zinkt het vaartuig weg en 't scheeps volk spartelt rond, Er is geen reddingboot in dezen bangen (stond. Geen loods- of visschersboot, geen stoo- (mer laat zich hooren „Geef uitkomst, groote God of wis gaan (wij verloren „O, mijn beminde vrouw! O mijn lieve moeder! „Och wees Gij liefdenrijk God, haar hulp en (Albehoeder „Och, zorg voor m' arm kind, wees het (een steun in 't leven „En wil om Jezus- wil ons onze schuld (vergeven Zoo zuchten en kermen zij, de kracht gaat (hen begeven, De honger en de dorst, verkorten nog hun (leven, Hun leden zijn verstijfd, zij neigen 't (hoofd ter neer, Hun laatste snik vliegt heen en ach (zij zijn niet meer. De Donderdag breekt aan, de Yrijdag is (verschenen. De Zaterdag is daar, men ziet geen tranen (weenen, Elk is gerust en stil, van onheil onbewust Er heeft geen storm gewoed op Nêer- (lands strand en kust. Gelijk een donderslag zich overal laat hooren, Zoo klinkt de jammerkreet het Nêerlands (volk in d'ooren De „Adder" is vergaan op zee drijft 't (scheepsvolk rond Helpt, al wat helpen kanhoort men (uit aller mond. Helaas, het was te laaten drie en zestig (zielen, Die echtgenoote en kroost en 't Vaderland (ontvielen, Doch niet door kruid of lood, de Noordzee (velde hen neer. Daar was hun worstelstrijd, daar was (hun bed van eer. O, Nederlandwat ramp is U thans over komen „Waar is mijn echtgenoot, waar onze dier- (bre zonen „Waar is mijn vader nu en waar mijn (boezemvrind P" Zoo snikken hier en daar de ouders of (het kind. Weent weduwe en wees, treurt allen, vaders, (moeders! Het Neerlandsch volk weent mee en bidt den (Albehoeder. Hun bede stijgt tot God, Hij schenkt u (kracht en licht En balsemt uwe wond en maakt uw (harten ligt. Uw oog zij steeds op Hemo diepbedroefde (zielen God sloeg ze allen ga, toen zij daar neder- (vielen. Bewaak nu ook hun stof op zee of op (het land, Op vaderlandsche kust ligt menigeen in ('t zand. Daar liggen zij in 't graf aan 's Helders (woeste kusten, Mocht thans hun zielloos stof daar zacht en (vreedzaam rusten, Totdat de èag verschijnt, waarop hun (stof verrijz', Dat zij dan welkom zijn in 't eeuwig (paradijs. Helder. W. C. H. Stoomvaart-Berichten Het stoomschip Prins van Oranje vertrok 29 Juli van Padang naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Frederik, van Ba tavia naar Amsterdam, passeerde 30 Juli Aden. Het stoomschip Conrad vertrok 30 Juli van Port Said naar Batavia. Het stoomschip Madura vertrok 31 Juli van Suez naar Amsterdam. Het stoomschip Insulinde, 21 Juni van Amsterdam vertrokken, arriveerde 30 Juli te Batavia. Markt-Berichten Alkmaar, 29 Juli. Aangevoerd 18 Koeien en Ossen f180 a 270, 15 nucht. Kalveren f10 a 22, 41 Schapen f 18 a 28, 80 Lam meren f7 a 16, 65 magere Varkens f 16 a 24, 182 Biggen f7 a 10, 3 Bokken en Geiten f4 a 9, 1 klein Bokje f0.70, Boter per kop ('s middags 13 uur) f 0.80 a 0.90. Hoobn, 29 Juli. Tarwe f 10 a 12, Gerst f6,50 a 6, Haver f 4,25, Vale Erwten f 14, 15 Paarden f 70 a 200, 50 Schapen f 26 a 38, 35 Lammeren f 18 a 25, 14 Kalveren fll a 26, 25 VarkenB f 18 a 27, 4 Zeugen f 30 a 55, 220 Biggen f 6 a 10, 75 Kippen f0.80 a 2, 6300 Kippeneieren f 3.50 a 3.75, 300 Eenden dito f 4, 1289 koppen Boter f0.60 a 0.70 per kop. Visscherij-Berichten. 31 Juli. Binnen 1 Scbuit met 44 kisten Scbar, per kist f 7.54 kisten kleine Schol, per kist f 2.75 tot f 3. 1 Aug. V.m. 35 Korders, weinig vangst, 5 tot 20 Tongen, per stuk 70 Cent. 100 tot 200 kleinen, per st. 12 a 15 Ct. Van 2 tot 7 mandjes kleine Schol, meest doode, per mand f 1.10 a f 1.25. Burgerlijke Stand Helder. Van 28 Juli tot 1 Augustus. ONDERTROUWDP. Pieters, schoen maker en A. Lemstra. W. Kaas, stoker en C. Koppejan. GEHUWD: Geene. BEVALLENA. Tegelaar, geb. Kerse boom, Z. P. v. Twisk, geb. Mens, D. J. Peeters, geb. v. d. Wissel, Z. T. Blankraan, geb. Stins, D. G. Munter, geb. Leegwater, Z. N. Kuiper, geb. Smit, Z. G. M. H. A. Otterbein, geb. de Nocker, Z. A. Peters, geb. Koudenbrug, 2 Z. A. Storm, geb. Veenstra, D. F, Kort, geb. Houtkoop, D. M. Meuleveld, geb. Koning, D. OVERLEDEN C. Grande, 70 j. Vervolg1 der Berichten. De onderofficiers - vereeniging van Land- en Zeemacht Vaderland en Oranje" zal a.s. Woensdag, met medewerking van het Stafmuziekkorps der Marine, een concert geven, waar van de opbrengst zal strekken tot stichting van een monument, ter her innering aan hen, die bij de ramp, aan de Adder" overkomen, 't leven lieten. (Zie verder annonce in dit blad.) De op heden gepens. kapt. t/z. v. d. Hegge Spies, afgetreden komm. van Zr. Ms. wachtschip alhier, ver trok hedenmorgen per trein van 9,25 uitgeleid door vele officieren en het Muziekkorps der Marine. Door mej. C. M. W. Waleson alhier, is met goeden uitslag examen afgelegd voor de acte als hoofdonder wijzeres. De Nederlandsche consul Malstedt te Wilhelmshafen maakt bekend dat er vermoedelijk lijken van de bemanning der Adder aan de kust van Jeverland en Wangroge zijn aangespoeld. Onder opgave van kenteekenen der lijken heeft hij de bewoners der kust doen be velen de lijken te bergen en het con sulaat mededeeling te doen der bevin dingen op de aangespoelden. (R. N.) - De König WilhelmWie her innert zich niet dien trotschen mail- stoomer, nu ruim 8 jaren geleden op onze kust nabij Huisduinen gestrand? Veel meer dan die stranding ligt nog ieder in 't geheugen de volhar dende pogingen om den kolossus vlot te brengen. Jaren zijn sedert ver- loopen en nog wordt de Wilhelm" niet vergeten. Gedurende bijna twee maanden nu is een bekwaam En gelsch duiker, de hr. Johu Buchanan, bij het wrak werkzaam; niet, zooals velen gelooven en aan welk geloof wij ook in een bericht hebben voedsel gegeven, om op nieuw pogingen tot lichting te doen, maar om zoo mo gelijk nog voorwerpen van waarde uit het eertijds zoo goed uitgeruste schip te bergen. De resultaten zijn niet zoo, als men met het oog op de begrijpelijke kosten, zou mogen verwachten. Tot het voornaamste dat nu geborgen is, behoort een stoomlier, eenige koperen pijpen, ket ting en ijzeren deelen. Het werk wordt nog steeds voort gezet en niet zoo spoedig schijnen de Engelsche eigenaars het op te ge ven. Zoo hoog zichtbaar als de Wil helm" zich eertijds op het strand vertoonde, zoo diep bijna is hij nu in den grond gewoeld; het achter schip is met zand gevuld en is met den bodem der zee gelijk, het mid scheeps en voorgedeelte, dat zich naar het strand richt, is ook onder water, maar voor den duiker bereikbaar. Twee ijzeren masten wijzen thans nog den zeeman en strandbezoeker de plaats, waar het wrak der König Wilhelm" ligt. Onder de vele en merkwaardige strandgebeurtenissen zal de ramp van dit stoomschip wel immer genoemd worden. Binnenkort zal in 't licht komen »Des Seemanns Lebewohl", zang met begeleiding van piano, opgedragen aan de Muziekcommissie der K. N. Marine, door L. Woche, stafmuzikant bij de K. N. Marine. Niet alleen de muziek maar ook de tekst is van den heer W. De plechtigheid van de begrafenis der met de Adder" verongelukte man schappen was de aanleiding tot 't vervaardigen van dat lied, hetwelk in roerende woorden 't afscheid schetst, dat een zeeman neemt van zijne vrouw, die hij, naar een onbestemd voorgevoel hem influistert niet zal terugzien. Over de muziek wordt door des kundigen een gunstig oordeel geveld. De melodie klinkt liefelijk en we vertrouwen dat 't stuk zijn weg wel vinden zal. De opbrengst zal, na aftrek der onvermijdelijke kosten, strekken tot ondersteuning van de nagelaten betrekkingen der ongeluk kigen, die bij 't zinken der»Adder" het leven verloren. Het bezichtigen van het stoom schip Zaandam" van de Nederl. Amerik.Stoomvaartniaatschappij heeft opgebracht ca. f370, welk bedrag bestemd is voor de nagelaten betrek kingen van de Adder." Het gerechtshof in Den Haag heeft gisterenmiddag den gewezen directeur van het Huis van arrest te Middelburg Jansen, enkel schuldig verklaard aan vervalsching van een staat en hem deswege, met aanne ming van verzachtende omstandighe den, veroordeeld tot zes maanden cellulaire gevangenisstraf. In de Goudsbloemstraat te Am sterdam is Vrijdagmiddag een vreese- lijk ongeluk geschied. Een jongen was als naar gewoonte naar zijne duiven op het plat geklom men om zich met zijn vogels bezig te houden. Hij bleef echter wat lang weg, zoodat zijn moeder ongerust werd en hem roepen ging. Toen zij hem te vergeefs zocht, werd er naar alle kanten uitgekeken, en vond men hem eindelijk tusschen de snijding van twee muren ingeklemd. De knaap was daar voorover tus schen gevallen en aldus gestikt. C. G. Van Schenk is gisteren door het gerechtshof te Amsterdam, schuldig verklaard aan valschheid in een onderhandsck geschrift en het desbewust gebruik maken van dat valsche stuk. Hij werd deswege ver- oordeele tot een tuchthuisstraf van vijf jaren en betaling van twee geld boeten, ieder groot f50. Heldersche Moppen. NIEUWE RECLAME. In Liverpool is een winkelier op den inval gekomen, om te adverteeren, dat hij goedkooper kon verkoopen dan anderen, om dat hij een vrijgezel is en dus niet zooveel winst behoeft te nemen als een getrouwd man met een talrijk gezin. VRAAG EN WEDERVRAAG. „Eugenie, zal je dan altijd het haar van eene andere vrouw op je hoofd dragen F" waagde een man tot zijn vrouw te zeggen. „Alphonse, zal je dan altijd het vel van een ander kalf op je voeten dragen P" beet zijne zachtmoedige wederhelft hem toe. Mevhouw „Foei, lompe meid, daar heb je nu al weer een kannetje gebroken kunt ge volstrekt geen acht geven P" Keukenmeid „Nouik doe 't niet expres, en u hebt gisteren ook nog een kopje laten vallen Mevkouw „Zoo, daartoe had ik mijne grondige reden." o DE VEILIG8TE WEG. Ook zwaar beschonken lieden hebben soms nog overleg, of tenminste goede in vallen. Zoo liep er eens een, die naar de stad terugkeerde, niet op den gewonen weg, maar in het water naast het pad. Een medelijdend heer, die hem tegenkwam, wilde hem de hand reiken en zei„Vriendje, merk je niet, dat je in het water loopt Hier is het voetpad."„Ja," was het ant woord, „gewoonlijk loop ik ook liever op het droge pad, maar ditmaal ben ik een beetje op zij gegaan" „Juist daarom," zei de Heer, „wil ik je uit de beek helpen."„Juist daarom," ant woordde de dronken man, „blijf ik er in. Want als ik in de beek loop en ik val, dan val ik op den weg. Maar als ik op den weg loop en ik val, dan val ik in het water." En hij plaste verder met den vinger aan het voorhoofd, in het volle besef van zijn scherpzinnigheid, die, al had hij ook een roes aan, toch nog dacht aan dingen waaraan anderen niet dachten. o Een heer verwonderde zich niet weinig zijn bediende 's avonds laat in den tuin te vinden, tezwijl hij twee pistolen voor de oogen had hangen en naar den hemel keek. Hij meende dat de jongen gek was gewor den en vroeg wat hij uitvoerde. „Ik wilde gaarne de komeet zien," antwoordde de knecht, „en daar in de courant staat, dat men ze slechts met het „gewapend oog" zien kan, ben ik zoo vrij geweest om even uwe pistolen te nemen."

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1882 | | pagina 2