VERKEKEN KANSEN. Advertentiën. „De hoop doet leveuis een woord, Wel waardig te beschouwen Maar niettemin kan men op hoop Maar zelden zeker bouwen. Men hoopt soms van de toekomst veel, Doch ziet zoo vaak den glans Der hoop vergaan, als 't lot u zegt „Verkeken is je kans." Ben zeer verwaande actrice dacht, De wereld zou haar eeren En haakte naar het oogenblik, Dat zij moest debuteeren. Zij droomde reeds van luid applaus, Fanfarea, bloem en krans Maar 't fluiten van 't publiek zei haar: „Verkeken is je kans." Toen ik een bon op Rozenstein Kreeg bij een koopje boeken, Dacht ik„nu komt mij de fortuin Gewis eerlang bezoeken." Het buitengoed bekoorde mij De loterij nogthans Deed mij op 't duidelijkst verstaan „Verkeken is je kans." ,,'k Heb ai den tijd nog," dacht een vrind, „Waarom zou 'k nu reeds trouwen Ik ben er zeer veel op gesteld, Mijn vrijheid te behouden." Nu i9 hij zestig jarenmaar Vraagt hij een meisje thans, Dan lacht ze 'm uit in zijn gezicht Verkeken is zijn kans. John Buil dacht met zijn Fransehen vriend De zaakjes te beslissen, En in 't Egyptisch troebel nat Met voordeel eens te visschen De Muzelman trad krachtig op En zei,,'k ben zelf wel mans Mijn boel te reg'len"maar 't bleek dra Verkeken was zijn kans. De drankwet speelt er maar niet mee, Dat ondervonden velen, Die in het wee van boete of bak Somwijlen moesten deelen Maar brengt herhaalde dronkenschap Je eens naar de Ommersehans, Je ontspringt voorwaar den dans dan niet: Verkeken is je kaas. Dewijl een kans snel wiss'len kan, Is 't altijd zaak in 't leven Op alles, wat van nut kan zijn, Bestendig acht te geven. Wel ons, als aan het eind der baan Van 't goede de balans Ons een voordeelig saldo toont, Dan vraagt men naar geen kans. INGEZONDEN. DE BEDELAAR. Mag ik eens beed'len, burgerij P 't Is om geen zoet of lekkernij, Ook om geen vest of broek, Veel minder nog om koek. 't Is om geen vrouw of man, Die licht niet trouwen kan. Doe net als ik en geef een cent. 't Is voor een monument. Een monument P o weeja wee Voor hen, die liggen in de zee, Voor hen, die liggen in het graf En men ons te begraven gaf. Welaan dan, goede burgerschaar Soldaat of zeeman al te gaar! Och geef toch ook een zilv'ren cent Ik bedel voor het monument. Gaat dan nog eens naar 't kerkhof heen, Daar hoort ge nog het droef geween Van vader, moeder, vrouw of kind, Die hier zijn lieveling niet vindt. Zij zuchten en wij znchten mêe Er zwalkt nog menigeen in zee. Men zij nu met zijn gift present Voor 't op te richten monument. O, Noordzeegij hebt fel gebeten De „Adder" hebt gij neergesmeten, Gij spottet ook met zijn venijn, Waardoor gij deedt veel mcnschen pyn. Gij deedt de „Adder" voor U knielen En dooddet drie en zestig zielen, Waarvan verscheiden zijn absent. Nu bedel 'k voor een monument. Laat het dan in de hoogte rijzen, En 't nageslacht zal ons wis prijzen, Dat wij ook weenden bij 't verdriet, Dat op 5 Juli is geschied; Toen broeder, zuster, man en vrouw Gedompeld zijn in diepen rouw. 'k Hoor U reeds roepen „ik ben present „Met gaven voor het monument." De Bedelaas, X. Antwoord aan Hugo, Kees, Victor, Jan en Alfred. Arme jongens, wel, wel, hebt gij ons overlast aangedaan, cn dat om ons poncy- haar P Staat dat werkelijk dom en loszinnig? Hoe durft gij ons zoo iets te schrijven, of denkt gij dan dat wij zoo onnoozel zijn, niet te weten, dat ook gij woekert met uw vóórhaar, met snor en baard. De reden waarom wij poney-haar dragen willen wij u mededeeïen ja hoe ondeugend gij ook zijt, en op gevaar af u minder gepaste aardigheden te zien uithalenwij deden het, omdat de eerste die het in de mode bracht, dadelijk geëngageerd was; eenmaal gehuwd zijnde, strijken wij het weer glad zoo als kuische huismoeders betaamt. Kom Hugo c. s., wees geen zedemeesters, maar geneesheeren; gij kent nu de medicijn, het pouey-haar zullen wij dan afknippen en er horloge-kettingen van maken. De poney-haar dragende Pietje, Emma, Mina, Jeane en Makeb. M. de R.! Beleefd verzoek ik UEd. plaatsing voor 't volgende, waarvoor ik UEd. dank zeg. Idiotenfranje, alias heerenponeyhaar. Vooraf moet ik u zeggen, dat ik geen voorstander ben van poneyhaar en toch wensch ik eene lans te breken voor mijn geslacht. Waarom de heeren Hugo, etc., dat vorig stukje geplaatst hebben, weet ik niet, doch ik zou 't bepaald beter gevonden hebben, wanneer zij, gedachtig aan 't spreekwoord: „Haal eerst den balk uit uwe eigen oogen, voor gij den splinter uit die van anderen haalt," eerst over de malle idiotenfranje van de heeren gesproken hadden. Of dragen de heeren soms franje om de liefelijke (P) aanhaling van poezelige handjes te bedekken P Loop hier eens Zon dags langs 's Heerenwegen, en hoevele van die kardoeshondjes komt men dan niet te gen? 't Staat bepaald belachelijk en be spottelijk. Waarom daar eerst niet van ge schreven, mijne heeren? Waarom niet eerst den balk uit uwe eigen oogen gehaald, al vorens gij overgingt tot het uithalen van den splinter uit de onzen? Poneyhaar voor dames is de mode, of is 't g e w e e s t, dat doet er niet toe. Wanneer men met de mode mee wil, dan mag men zich wel alle dagen zoo veran deren, totdat er eindelijk niets meer over blijft om te veranderen. Maar van de heerenDat heb ik nooit gehoord, of gezien, dat het mode was, 't is niets dan n aap er ij. Daarom, mijne heeren! schaft eerst uwe idiotenfranje af; misschien, let wel, ik zeg „misschien" zullen er dan wel onder ons zijn, die de mode van poneyhaar, hunne mode, zullen afschaffen. Misschien! Hoogachtend, UEd. dienaresse, ANNA. NB. Ik verzoek die attente heeren beleef delijk, eens eenige heerenmodeplaten te nemen, en eens te zien, of daar ook de idiotenfranje, alias heerenpo neyhaar aangegeven isP Het geschrijf over het poneyhaar wen- schen we hiermede te eindigen. Red. Stoomvaart-Berichten Het stoomschip Voorwaarts, van Amster dam naar Batavia, is 5 Augustus van Lon den vertrokken. Het stoomschip Prins Frederik arriveerde 4 Aug. te Suez en vertrok 5 Aug. vandaar naar Amsterdam. Het stoomschip Prinses Marie, 24 Juni van Batavia vertrokken, is 5 Augustus te IJmuiden aangekomen. Markt-Berichten. Hoorn, 5 Augustus. Tarwe f9 a 11,50, Gerst f2,35 a 6, Haver f4 a 4,50, Vale Erwten f 12 a 13,50, 19 Paarden f60 a 200, 600 Schapen f23 a 34, 30 Lammeren f 17 a 24, 3 Kalveren f 18 a 22, 90 Varkens f 16 a 26, 3 Zeugen f25 a 55, 300 Biggen f5,50 a 10, 70 Kippen f0,80 a 2,25, 6200 Kippen-eieren f3,25 a 3,50, 1633 koppen Boter f 0,60 a 0,65 per kop. Alkmaar, 5 Augustus. Aangevoerd 1 Paard f85, 3 Koeien en Osten f 190 a 270, 13 nucht. Kalveren fl2a 24, 152 Schapen f 18 a 28, 66 Lammeren, 91 mag. Varkens f20 a 36, 193 Biggen f7 a 10. 8 Bokken en Geiten f6 a 11, 2 kleine Bokjes, Boter per kop ('s middags 12 uur) f 072^ a 0,85. Vi sscherij -Be vi chten 7 Aug. niets binnen, schuiten naar zee. 8 Aug. Tm. 1 kotter met visch van de Engelsche. 23 kisten scharren, per kist f 5 a f 5.50. 40 kisten kleine schol, per kist f2.35 a f2.55. 12 korders met weinig vangst. 30 tot 100 kleine en middelbare tongen, per stuk 15 a 25 ct. Scharren per mand f10. 6 mandjes kleinn] schol, per mand f2.15. Enkele rog 75 ct. Schuiten nog in zee. Burgerlijke Stand Helder. Van 4 tot 8 Augustus. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: Geene. BEVALLEN A. Rensmaag, geb. Kers- seboom, D. M. S. Dijkman, geb. Hehcwerth, D. J. Klingen, geb. Boon, D. C. Johan- nes, geb. de Beurs, Z. M. Bakker, geb. Bos, Z. P. Revier, geb, Thomasse, Z. E. A. Witt, geb. Sauter, D. E. Joffer, geb. Landman, Z. J. de Zeeuw, geb. Stuiven berg, D. OVERLEDENG. Schuhman, 4 m. N. v. d. Wiele, geb. Verberne, 66 j. A. H. Icke, 3 m. A. Vader, 5 m. Vervolg der Berichten. In ons bericht omtrent de sa menstelling eener commissie tot 't stichten van een grafsteen voor de met de Adder" verongelukten, heb ben we abusievelijk verzuimd als leden der voorloopige commissie te vermelden: de heeren Larsen en T. Mooy. De netto opbrengst van de door de onderoff.-vereeniging Admiraal de Ruijter" op Dinsdag 1 Augustus gegeven voorstelling voor de nage laten betrekkingen van hen, die bij de ramp van de Adder" het leven lieten, bedraagt f281.31. Aan boord van het ramschip Schorpioen," liggende hier ter reede, werden gisterenavond weder proeven genomen met electrisch licht. Bij de donkere lucht maakte dit een schoon effect op het water en op de in de haven liggende oorlogsschepen In het najaar zal een eskader ter oefening naar Indië vertrekken, bestaaude uit het Zilveren Kruis," de Leeuwarden" en de »Marnix"of »Van Galen." De kapitein ter zee Jhr. A. C. van Haeften heeft te Londen inlich tingen omtrent het lichten van vaar tuigen van zulke zwaarte als de Adder ingewonnen, bij verschillende inrich tingen, onder anderen ook bij het »Trinity House," en is Zaterdagavond weder naar Den Haag teruggekeerd. De algemeene indruk der Engelsche deskundigen schijnt te wezen dat het lichten van het wrak zeer moeielijk zal zijn, en dat dit werk, zal het eenige kans op slagen hebben, binnen de eerste drie weken moet plaats hebben. Een contract met een En gelsche maatschappij schijnt niet geslo ten te zijn. Betreffende de ramp te Gene- muiden wordt nader aan het Hbl. geschreven, dat thans de brand heeft gewoed in het gedeelte der gemeente, dat bij den geweldigen brand van 1868 gespaard was gebleven. De kerk en toren, vier-en-twintig huizen en een dertigtal hooibergen zijn een prooi der vlammen geworden. Eerst in den namiddag is men Zondag het vuur meester kunnen worden. Bij het instorten van een muur is de burgemeester, de heer Huist, licht verwond geraakt. Ove rigens zijn geen persoonlijke onheilen te betreuren. Het hooi smeult natuurlijk nog, zoodat er nog wel een paar dagen zullen verloopen, eer het vuur geheel gebluscht is. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. De wonden aan het hoofd van den burgemeester van Genemuiden zijn Zondag dicht genaaid. Hij heeft een vrij rustigen nacht doorgebracht. Ook de pastorie is verbrand en ruim twee millioen ponden hooi. 42 Huis gezinnen zijn zonder woning. Op den terugtocht van Ouder kerk van de wimpelpartij der roei- en zeil ver eeniging de Amstel te Amsterdam, had Zondag een treffend ongeluk plaats. Een der leden, de heer F. Stroetman, uit een roeivaartuig op de hen vergezellende stoomboot willende overstappen, viel in het water, en ofschoon door verschillende personen pogingen tot redding aan gewend werden, mocht dat niet ge lukken. Eerst een uur later werd hij levenloos opgehaald. Een treurig ongeluk heeft Vrijdag te Temsche in O.-Vlaanderen plaats gehad. Aan de spoorwegbrug over het kanaal van daar naar de Schelde is voor eenigen tijd een schip gezonken, hetwelk, belemmerend voor de scheepvaart geworden, moest wor den weggeruimd. Bij publieke aan besteding was de aannemer Lissnyders daarmede belast, die zich de hulp verzekerd had van den commandant der torpedisten van deBeneden-Schelde den luitenant der genie Dive. Vrij dagochtend ten 11 ure waren zij met een 4-tal werklieden daarheen gegaan om het wrak door dynamiet te doen uiteenspringen, en of de dynamiet reeds door den duiker in de mijn gebracht was maar weigerde te ont ploffen en daarom weder op het vlot teruggebracht was, dan wel of de lading door een ongelukkig toeval reeds bij de bereiding ontploft is, men weet het niet, maar een feit is het, dat een vreeselijke uitbarsting omstreeks 3 uur op het vlot plaats had, waardoor 3 werklieden onmid dellijk dood geslagen en de luitenant Dive en de vierde werkman doodelijk gewond werden. De aannemer, die op dat oogenblik niet op het vlot was, is ongedeerd gebleven. De jeug dige, veelbelovende officier is Vrijdag avond ten 11 ure aan zijne wonden overleden, terwijl de toestand van den vierden werkman, den ambtenaar van bruggen en wegen" Brack, hopeloos is. Te Liverpool en Londen zijn dezer dagen proeven genomen met een nieuw soort van zwemgordel, uitgevonden door A. J. Rath, te Manchester, welke gordel zeer goed koop, en zeer goed blijkt te voldoen. Hij kan, onopgeblazen, over het vest gedragen worden, is in een paar seconden opgeblazen, en houdt dan ruim 400 pond boven water. Bij de proeven ging de uitvinder geheel gekleed met den gordel om te water, en bleef daar ruim een uur ronddrijven, terwijl hij op zijn gemak sigaren rookte en het een en ander gebruikte. De gordels kosten onge veer 7 a 8 sh. (f4 a 5.) Men meldt uit Londen, dat de groote diefstal van waarden op een stoomboot tusschen Rotterdam en Harwich, reeds is opgehelderd. Des wege stond namelijk voor den politie rechter van Guildhal terecht, zekere John Carr, als zijnde in het onwettig bezit gevonden van een aantal effecten, die gestolen werden op reis naar Rotterdam en Harwich, De gevan gene had de effecten weer tegen de halve waarde overgedaan en mr. Bernh. Tier, die dezen koop met hem ge sloten had, beloofde hem de zaak niet te zullen aangeven. Ter terecht zitting verklaarde mr. Tier evenwel, dat hij nooit van plan was geweest, die belofte na te komen. De uit spraak werd ten slotte verdaagd tot den volgende week. Uit New-York wordt bericht, dat zoolang Castle Garden aldaar be staat, in één jaar nooit zooveel land verhuizers er zijn aangekomen als in 1881. In het geheel toch arriveerden er 455,861, waarvan 198,933 Duit- schers, 63,537Ierenen8178Hollanders. Amerika heeft dus in 't jongste jaar circa een 1/2 millioen vreemdelingen als inwoners meer bekomen. Een ambtenaar van den bur gerlijken stand te Berlijn, die nog al sceptisch over de vreugde en het leed op aarde dacht, uitte onlangs toeneen jong paartje de deur der trouwzaal binnenkwam, de zucht: »Arme kinderen Hoe jammer dat ze trouwen; ze hebben elkaar zoo lief!" Te Peterhead, aan de Schotsche kust, waar een hevige storm gewoed heeft, worden 200 visschersbooten vermist. Achthonderd zijn binnen gekomen. De betrekkingen der uit- geblevenen verkeeren natuurlijk in groote ongerustheid. Te Kirkwall worden negen groote booten ver mist. Het oorlogsschip »Bacchante," met de twee zonen van den Prins van Wales aan boord, keerde Zater dag van zijne reis rondom de wereld in de Engelsche wateren terug. Twee jaren lang waren de beide knapen van huis, om de zee te bevaren, stormen te tarten, de wereld te zien, het leven en het menschdom te leeren begrijpen. Zóó brengt Engeland zijn toekomstige koningen enprinsen groot. Er is niets nieuws onder de zon, en wie naar nieuwigheden zoekt en er een meent gevonden te hebben, heeft bij slot van rekening toch al toos wat uit de oude doos, doch on deruit, gehaald. Wijlen Miss Ann Burdet, wier testament dezer dagen voor het Londensche gerecht kwam, had ook weer eens oorspronkelijk willen zijn, en heeft toch slechts een aardigheid uitgehaald, die in de vo- rige eeuw ook al eens in het min- der excentrieke Nederland is vertoond. Ze had namelijk in haar uitersten wil bepaald, dat haar geheele huis en alle kamers moesten toegemetseld worden en 20 jaar lang in dien staat blijven. Prettig voor de neefjes en nichtjes De eerste slag heeft in Egypte plaats gehad. Zaterdag te 5 uur vielen de Engelschen de voorhoede van Ara- bi's leger nabij Ramleh, tusschen hei Mahmoudih-kanaal en den spoorweg naar Cairo, aan, waarop een ernstig gevecht volgde. De Engelschen rukten in drie colon nes op het hoofdcorps trok langs den spoorweg naar voren één vleuge' hield den westelijken, één den ooste- lijken oever van het Mahmoudih-ka naal. De Engelschen moeten Arabi duchtig te pakken hebben gehad. Zij zoudet den vijand gedwongen hebben zijl voorposten te verlaten ten einde zijne hoofdlinie te Kafr-el-Dowar voldoende sterk te maken. Zijne kanonnen wer den tot zwijgen gebracht en ook oj zijn tweede linie de Kafr-el-Dowaï werd hij geslagen. Nadere berichten deelen mede, da! de Engelschen bij het gevecht ééi luitenant, één soldaat en 2 marinier verloren hebben en 7 soldaten en 2i mariniers gewond zijn. Generaal Alison schatte de verliezei des vijands op 200 of 300. Hij maakt 14 gevangenen. Deze hebben ver klaard, dat van Arabi's troepenmacli 2100 man aan het gevecht deelnamen Volgens die gevangenen zou ir Arabi's leger groote ontevredenheid heerschen. Met de 4000 a 5001 Bedouïnen mee, zou hij te Kafr-el Do war 16000 man te beschikkei hebben. Vijf Engelsche transportschepen zijt Zaterdag naar Egypte vertrokken mei 3000 man troepen. Volgens Wolse ley zou de expeditie tot 15 September duren. Op hetzelfde oogenblik, dat Enge land zich tot een oorlog in Egypti voorbereidt, dreigen het verkwikke lingen in Zuid-Afrika. Uit Pieterma ritzburg werd getelegrafeerd, dat eet krachtig of althans optreden it Zoeloeland noodzakelijk was, daar me er over Cetewayo's reis naar Engelani ontevreden is. Een Engelsche adelborst, di Chair genaamd, die met depêches nas: Ramleh gezonden werd, is van dei weg afgeraakt en door de troepei van Arabi gevangen genomen. Me maakte zich ongerust over zijn lot maar het blijkt, dat Arabi hem zee beleefd ontvangen en naar Cairo ge zonden heeft, waar hij nu gevangen gehouden maar goed behandeld wordt Bevallen van een welgeschapa Dochter N. KOOP, geb. Schrödeb. Gouda, 5 Aug. 1882. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door het afsterven van onze jongste lieveling ARIEN, in den leeftijd van circa 5 maan den, diep betreurd door zijne ouders, doch wij hopen in Gods wijzen wil te berusten, wiens doeD liefde is. Helder, 5 Aug. 1882. H. VADER. M. VADER—IJts. Heden overleed onze lieve THEODOOR, in den aanvalligen leeftijd van 8 jaren. Een woord van dank zij aan allen gebracht, die hunne belang stellende hulp en troost gedurende zijn lijdeu ons bewezen hebben. Anna Paulowna, 7 Aug. 1882. H. J. TER HALL en D. J. TER HALL, geb. van Wort.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1882 | | pagina 2