Advertentiën. uitbreken van den brand zond men de eerste waterstraalte vijf uur was bet gevaar voor voortplanting van deu brand geweken het huis vary Pott is bijna geheel uitgebrand. Bij een hevige stormbui L, Zondag van een tjalkschip op Te:/ stroom de mast over boord gezeik het schip kwam reddeloos ten anker niet ver van den Portugeeschen rug. De blazerschippers Gebroeder Zegel togen er dadelijk heen en hadden de vol doening het vaartuig in behouden ha ven te brengen. Langzamerhand komen te Sclie- veningen de verwacht wordende schui ten, die in den jongsten storm op zee waren, terug, zonder veel verlies en ta melijke vangst. Omtrent het lot van enkele schuiten men spreekt van vier, maakt men zich zeer ongerust. In de Noordzee dreef Zondag oen schuit zonder mast, van den reeder Vlak. Naar wij vernemen is die gisterenmiddag te Katwijk aan wal ge komen. Bevallen van een Dochter M. C. HIN, Echtgenoote van J. F. PHILIPS. Helder, 6 Nov. 1882. Geboren: CORNELIS SIMON, joon van J. YEEN en G. DUINKER. Helder, 5 November '82. Door Gods goedheid voorspoedig bevallen van een Zoon, HELENA GRUNWALD, geb. Schrijver. Helder, 6 Nov. 1882. Voorspoedig bevallen van een Dochter: ELISABETH SMIT, ge liefde Echtgenoote van A. G. MEEUWENOORT. IJmuiden, 4 Nov. 1882. Heden overleed na een lang durig lijden, iu deu ouderdom ven 76 jaren, CORNELIA ROO SENDAAL, wed. van J. Lavell. Helder, 5 November 1882. Uit naam van Kinderen en van groote vastberadenheid en koel bloedigheid. Zij is namelijk niet haar kindereu naar den zolder gegaan, heeft ze de handen op den rug ge bonden en ze geblinddoekt en ze daarna met drie verschillende pistolen allen juist door het hoofd geschoten. Daarna scboot ze zichzelf dood, ook door het hoofd. Nog is niets zekers bekend om trent het ontstaan van den grooten brand te Petersbnrg, waarbij zoovele houtstapels een prooi der vlammen werden. Vrij algemeen echter ge looft men aan een brandstichting uit wraak. De eigenaar der houtwerf is onlangs overleden en heeft zijne bezittingen nagelaten aan een vriend, die terstond allerlei hervormingen in de uitgestrekte administratie heeft gebracht en een aantal personen hun congé heeft gegeven. Een of eenigen van dezen worden nu van brand stichten verdacht. Ook België heeft zijne spoor wegdie ven De politie te Brussel heeft twee spoorwegbestellers aange houden, die beschuldigd zijn sinds eenigen tijd verscheidene ontvreem dingen van wijn en andere koopwaren begaan te hebben. Men had hen dikwijls zien flesschen wijn en zakken afzetten in een huis der Anselmo- straat. Een huiszoekingin gemeld huis gedaan, heeft een groot hbe- veelheid flesschen champagnewijn en andere koopwaren doen ontdekken, die in beslag zijn genomen. Door den aanhoudenden sterken wind der laatste weken is het water uit de Oostzee met zooveel kracht naar de Noordzee gedreven, dat in verschil lende Oostzeehavens een onbekend lage waterstand heerscht. Hier en daar liggen gansche plekken bloot en de rottende zelfstandigheden, die zich op den bodem bevinden en thans aan de dampkringslucht zijn blootge steld, verspreiden een verpestende lucht. De dienstbode van den predikant te Glattfelden, wiens echtgenoote, naar eerst bericht werd, door roovers werd vermoord, is thans volgens een bericht uit Zürich zelve in hechtenis genomen, onder verdenking van den moord. Er zijn verscheidene om standigheden die tegen haar getuigen, o. a. het ontbreken van de indrukken der voetstappen, die de roovers toch achtergelaten moesten hebben. Het beruchte proces wegens den moord op Esther Solymossi te Tisza-Eszlar zal thans, nadat het lang twijfelachtig is geweest of het voort gang zou hebben of niet, in de maand December beslist worden. CORRESPONDENTIE. Een ingezonden artikel, spijtige ervarin gen van een verliefd hart bevattende, kan niet worden geplaatst. Red. Stoom vaartberichten Het stoomschip Prins Alexander wordt heden te IJmuiden verwacht. Het stoomschip Prins van Oranje arri veerde te Batavia 5 Nov. Het stoomschip Prins Hendrik passeerde Aden 4 Nov. naar Amsterdam. Het stoomschip Prinses Amalia vertrok van 8uez 5 Nov. naar Batavia. Het stoomschip Insnlindc arriveerde te Marseille 4 Nov. van Amsterdam. Het stoomschip Voorwaarts is 3 Nov., te Suez aangekomen en vertrekt morgen naar Amsternam. Het stoomschip Koningin Emma arriveer de 6 Nov. van Amsterdam te Southampton. Markt-Berichten. Hoorn, 4 November. Tarwe f 8,50 a 10, Rogge f7, Gerst f 5 a 6, Haver f3,75 a 4,25, Erwten: witte f13, groene f 16 a 18, grauwe f 17 a 20, vale f 13 a 15, bruine Boonen f10 a 13, 14 Paarden f60 a 200, 40 Schapen f29 a 40, 300 Lammeren f23 a 30, 12 Kalveren f 7 a 21, 50 Varkens f 16 a 24, 3 Zeugen f25 a 45, 330 Big gen f 5 a 9, 80 Kippen fl a 2, 1900 Kip eieren f(6 a 6.50 p. 100, 1206 koppen Boter f0,70 a 0,82^ per kop. Alkmaar, 4 November. Aangevoerd 5 Paarden f75 a 160, 1 Koe f190, 14 nucht. Kalveren f 12 a 23, 248 Schapen f 16 a 28, 70 magere Varkens f14 a 20, 246 Biggen f 6 a 8, 5 Bokken en Geiten f 4 a 7, Boter per kop ('s middags 12 uur) f 0,921 a f 1. v Vi ssche iïj-Beri chten 6 ea 7 Nov. Door deu harden wind geen Schuiten naar zee. Heden v.m. 2 tal Haring, per tal f9.10 a f10. :310ie STAATS LOTERIJ. 5e Klasse. 12de Lijst. No. 14725 f1000. Nos. 3726, 5595, 11141 en 11821 f400. Nos. 7538,11938 en 17469 f 200. No. 177, 2915, 3249, 3673, 4438, 7139, 7710, 9427, 10760, 11544, 13753 en 20703 f100. Burgerlijke Stand Helder. Van 3 tot 7 Nov. ONDERTROUWDGeeue. GEHUWD: N. J. v. Heusden en P. Oosterbaan. J. H. H. Ihns en M. A. Keiper. BEVALLENC. R. Rijkers, geb. Bruning, d. A. Beens, geb. de Rooij, z. T. F. de Wit, geb. Brahé, d. E. J. Minneboo, geb. v. d. Hoeven, d. A. W. J. Buhse, geb. Scheepens, d. D. Blaauboer,geb. Keppel, d. IJ. Veen, geb. Duinker, z. OVERLEDEN H. ltieuwerts, 54 j. C. Lavell, geb. Roosendaal, 76 j. J. V. Houtkoop 14 m. T. v. Eijken 80 j. Een levenloos aangegeven. Vervolg der Berichten. Gisteren trok alhier een een voudige stoet naar de begraafplaats. De heer H. Rieuwerts, bewaarder op 's- Rijks werf, le Secretaris der werk liedenvereniging, plotseling overleden werd door eeuige zijner kameraden naar zijne laatste rustplaats gebracht. Op 't kerkhof werd een woord van hulde aan den overledene gesproken door den heer Wondergem en daarna door de heeren Steinrath en Freeke. Als burger en niet minder als bestuurder van de werkliedeuver- eeniging »D. O. E. S. T. W." werd 's mans nuttig leven geschetst. Door leden der Zangvereeniging, »Oe- vening haart Vooruitgang" werd aan de groeve een plechtig gezang aangeheven en daarna een fraaie lijk krans op de kist neergelegd. Donderdagavond zal door de zang vereeniging »Euphonia" onder leiding van den heer W. Kuijk een openbare uitvoering worden gegeven in Tivoli. Zeker zal ook nu, evenals bij vroegere gelegenheden, de opkomst van be langstellenden groot zijn om 't zingen te hooren en een blik te slaan op een groep net uitgedosckte en vroolijke kinderen. Euphonia viert dan tevens haar 20jarig bestaan. Zaterdagnamiddag is de Noor- sche brik »Erstatning," kapt. Os- terberg, geladen met hout, over de Noordergrondeu heen geslagen en zwaar lek door de sleepboot alhier binnengebracht. De kapt. rapporteert, dat hij 24 Oct. des namiddags om streeks 5Ya uur, een kevigen storm heeft doorgestaan, waarin de stuur man over boord werd geslagen, zeilen scheurden en 't schip meerdere schade bekwam. Op het gerucht dat gemeld schip in nood was, werd met spoed de red dingboot te water gelaten. Latere tijding evenwel maakte het gelukkig onnoodig met de boot zee te kiezen. De Fransche brik »Pauline," met steenkolen, is hier Zondag zwaar lek en met verstopte pompen binnen gesleept. Wij vernemen dat de schout bij-nacht H. L. Oudenhoven, inspec teur van den geneeskundigen dienst der zeemacht, weldra, op grond van zijn gevorderden leeftijd, den mili tairen dienst met pensioen zal verlaten. Naar men verneemt, is de of ficier-machinist J. Over Linden, thans geplaatst aan 's Rijks werf alhier, aangewezen om in de maand Februari a.s per particuliere gelegenheid naar O.-Indië te vertrekken. Oudesehild, 6 Nov. De Italiaansche bark is afgetuigd en bij 't laatste stormtij een slag omgezwaaid. Inventaris en tuigage is geborgen en hier aangebracht. Men is voornemens morgen met uit pompen van het water te beginnen en daarna zooveel mogelijk van den ballast te lossen. Texel, 6 Nov. Nabij de Slufters is het lijk eens onbekenden zeemans, naar gissing 50 jaren oud, aangespoeld. De dren keling, die rossig haar, baard en knevels had, was in wollen ondergoed gekleed, waarover een wit Engelsch leeren broek en blauw laken vest met oliepak en laarzen aan de voeten. Hij had gouden ringen met anker tjes in de ooren en op de rechterhand een ingeprikt anker. Sedert eenige dagen drijft er veel hout, en ook wrakhout, langs de kust. Er spoelt aan het strand nu en dan steenkool aan wal. Een telegram van Archangel aan het blad Novoje Vremja, geda teerd 29 Oct., deelt het volgende uit voerige bericht aangaande het gemelde schip mede: Samojeden, die als nomaden op de Tundra rondtrekken, hebben verhaald, dat zij in de nabijheid van het eiland Waaigat een groot uiteengeslagen schip gezien hebben. Men houdt het er voor, dat het aan de Deenschn expeditie on der luitenant Hovgaard behoort, die in deze streken gekruist heeft en in het ijs bezet is geraakt. Zooals men weet, hielden de laat ste berichten in, dat deze boot (de Dymphna) naast de Varna, het stoom schip der Nederl. expeditie, lag inge vroren en op het feit, dat de Varna slechts een Noorsche nachtboot is, bouwt de Deensche National Tiden- de" de onderstelling, dat het bedoel de schip even goed, zoo niet waar schijnlijker, het Nederlandsche zijn kan. Wat het Russische blad Novoje Vremja aangaat, het staat te gunstig aangeschreven, dan dat van dien kant eenige twijfel aangaande de waar heid kan opkomen ook de vertrouw baarheid der Russen, die het bericht te Archangel aanbrachten, mag men niet verdenkeniets anders is het met de Samojedenhunne geloof waardigheid is aan twijfel onderhe vig, want zij hebben herhaalde malen, het laatst nog, toen men zich om trent de »Jeannette" ongerust be gon te maken, berichten aangebracht, die later bleken geheel verzounen te ziJn' Wat hiervan zij, met de hulpmid delen, die beide schepen aan boord hebben, bestaat er geen reden, te twijfelen, dat de bemanning zich niet aan land heeft weten te redden. Het is dus een geruststelling te weten, dat zoowel de Zuidkust van de Karische zee als het schiereiland Jacmal be volkt is, zij het dan ook dun, zoo dat de bemanning, over land, be woonde plaatsen heeft kunnen he reiken. Mocht het schip meer Zuid waarts in de Karische zee verbrijzeld en de bemanning in de Karagolf aan land zijn gekomen, dan was ze slechts op circa 30 mijlen van de naaste Russische stad Obdorsk in Siberië verwijderd. Heeft het ongeluk de Varna" getroffen, en is hare be manning opde «Dijruphna"overgegaan, hetgeen ook denkbaar is, dan is de Dijmphna" voldoende geproviandeerd voor 20 man gedurende 27 maanden, om zonder gevaar, zelf in verlegen heid te geraken, de Hollanders ge durende den ganschen winter te voeden. De Enkhuizer vischschuit, schip per W. Langedijk, welke met den jongsten storm op den Noord wal was gestrand en voor f 280 door den heer Zachariassen was aangenomen om vlot te brengen, is vlot gekomen en lek in de haven alhier binnen gebracht. In de helft van November a.s. zal aan 's Rijkswerf te Amsterdam de kiel worden gelegd van den zevenden kruiser le kl., welke den naam zal voeren van »Kortenaer." In den nacht van vier op 5 dezer te half drie brak er een hevige brand uit bij den winkelier, tevens broodbakker, Pott, te IJmuiden. De vlammen, aangewakkerd door den hevigen westenwind, braken in minder dan tien minuten rondom uit; de hevige vonkenregen overgoot de ron dom liggende huizen, zoodat alge meen werd gevreesd voor het verlies van de geheele plaats gelukkig ech ter was de brandweer flink bjj de handbinnen een kwartier na het Op een veiling van landerijen te Castricum, welke deze week ge houden werd, was de prijs ongeveer f 1430 per Hectare voor korten tijd waren deze landerijen op de dubbele waarde getaxeerd. Velen in Noord holland verwachten nog verdere daling in de prijzen van den grond. Gisteren is te Noordwijk aan Zee aangespoeld een sloep van een Holl. loodökotter buiten op den spie gel staat met witte letters: Loods wezen" en van binnen »L. O. 25." De Nederlandsche kunst heeft Zondagmorgen een gevoelig verlies geleden door het overlijden van den beroemden marineschilder Hermanus Koekkoek Sr., lid der Koninklijke Akademie van Beeldende kunsten, enz., in den ouderdom van 67 jaren. H. Koekkoek was de jongste der drie zonen van den zeeschiider I. H. Koekkoek, en werd in het jaar 1815 te Middelburg geboren. v Behuwdkinderen. Op den 4n November over leed te Leiden, onze geliefde Moeder en Grootmoeder Mejuf- vrouw de Wed. VAN VLIET, geb. Bakhorst, in den ouderdom van 86 jaren. Wed. J. C. VREERS, geb. Hartrop. P. BRACHTHUIZER. J. G. BRACHTHUIZER, geb. Vreers. Nieuwediep, 7 November 1882. Op den 5 November jl. over leed te Wormerveer, onze ge achte Tante NANTJE DEK KER, Weduwe van den Heer J. JORDAN, in den ouderdom van 61 jaren. Ingezonden. Alle pogingen, die aangewend worden, om het lot der weduwen en weezee der jammerlijk omgekomen loodsen, die bij de vervulling van hun gevaarvol beroep de dood vonden, verdienen voorzeker onder steuning. Met ingenomenheid maken wij daarom melding van de uitgave van een werkje, „Zeeschuim" getiteld, 't welk ge heel ten voordeele der hulpbehoevenden het licht zal zien, cn bij den drukker van dit blad ter perse is. De geringe prijs, 25 et., per ex., maakt een groot debiet mogelijk en daar vele kleintjes dra een groote ma ken, is het te voorzien dat ook de nitgave van „Zeeschuim" tot bereiking van 't goede deel beduidend zal bijdragen. In 't boekje komt niet alleen een stukje voor, dat be trekking heeft op het vergaan van den kotter, maar ook op de bekende ramp van „de Adder". Ieder helpe een handje om wedu wen en weezen bij te staan, in de eerste plaats van medeburgers. Dat zij zoo! Op den 9 NOVEMBER hopen wij door Gods goedheid te her- denken, den 80sten Verjaar- jftl dag van onzen grootvader F. BETHLEHEM, |S| oudstrijder van den Tiendaag- 3g| schen Veldtocht. Helder, 7 November 1882. j||| Uit naam van 22 Kleinkinderen. Ondertrouwd JOHANN KRUG en ANTJE KRUK, van den Helder, 's Gravenhage, 4 November 1882. Algemeene kennisgeving. Getrouwd BENJAMIN VIAENE en ELISABETH BADART. Batavia, 30 Sept. 1882. Bevallen van een Zoon, D. WALDEMAIER— Langereis. Helder, 6 November 1882. Algemeene kennisgeving. Nieuwediep, 7 Nov. 1882. Namens de Familie, L. W. BAKKER. Op heden den 5n November werd ons ouderhart diep getroffen door het afsterven van onzen lieveling JOHANNES VOL- KERT, in deu aauvalligen leef tijd van circa 14 maanden. Zwaar treft ons dit verlies, doch wij hopen in Gods wijzen wil te berusten, wiens doen wijsheid is. Helder, 5 November 1882. J. HOUTKOOP, Echtgenoote en verdere familie. De ondergeteekenden betuigen hun' welgemeenden dank voor de vele blijken van belangstelling, bij hunne 25 - Jarige Echtvereeniging onder vonden. Nieuwediep, 6 Nov. 1882. J. FABER, en Echtgenoote. Hartelijke dankbetuiging- aan onze waarde kinderen, vrienden en hekenden, die ons bij de viering van ons 30-jarig Huwelijksfeest be wijzen van belangstelling hebben ge toond; inzonderheid danken wij de binnenlandsche Stokers en de vrienden uit de Ketelmakerij. J. J. SCHIETEKATTE, en Echtgenoote. Helder, 3 November 1882. Bij deze gevoelen wij ons gedron gen onzen openlijken en welgemeen den dank toe te brengen aan Familie, Vrienden en Bekenden, voor de vele blijken van belangstelling, gedurende de langdurige ziekte en bij het over lijden van mpn dierbare Echtgenoote, en inzonderheid aan den Wel.Edel zeer gel. Heer Dr. Bitter, voor zijne onvermoeide hulp en bijstand, tot de laatste oogenblikken toe aan haar 1ipwp7pn Helder, 7 November 1882. J. KOOGER. M. FRANK,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1882 | | pagina 2