Advertentiën. de heeren Fors ter en Burke waren door het laatstgenoemde ter dood veroordeeld. Carey verklaart, dat de wapenen, welke voor de moorden gebruikt werden, uit Londen waren gezonden. De moordenaars handelden op bevelen, welke hun per dépêche uit Londen gegeven werden. Hg herkende al de gevangenen, op twee na, als leden van het moordverbond. De heer Forster werd dagen achtereen achter volgd, met het doel hem te vermoorden. Volgens de verzekering van Carey waren hij en andere leden van het bond van meening, dat de gelden voor het bedrijven der moorden door de »Land league" werden toegezon den, tijdens de aanslagen op Cavendish en Burke. Het hoofd der samenzwering te Dublin was een geheimzinnig persoon, die bij de saamgezworenen slechts onder den naam van nommer 1 bekend was en stellig veel geld bezat. Bij het verhaal betreffende den moord, verklaarde Carey, dat Brady den aanval op Burke deed, en toen Cavendish hem met zijn parapluie sloeg, Brady ook Cavendish vermoordde. Na deze laatste gruwel daad volbracht te hebben, keerde hij zich om, en Burke op den grond ziende liggen, sneed hij hem den hals af. Deze verklaringen van Carey bevestigen volkomen die der andere getuigen. Terwijl Carey sprak, waren de gevangenen aan een buitengewonen schrik ter prooi. Te Sheffield is een huwelijks plechtigheid op een voor den brui degom onaangename wijze gestoord geworden. De bruidegom, een zekere Edwin Wild, een onderwijzer, stond op het punt met zijn vriend Booker, een fabrikant, in 't rijtuig te stappen, dat hen naar de kerk brengen zou, waar het huwelijk ingezegend moest worden, toen een politieagent beiden wegens oplichtergen arresteerde. Te vergeefs riep de ongelukkige bruide gom het medelijden van den politie beambte in, die hem niet eens wilde toestaan naar de kerk te rijden, om het huwelijk te laten voltrekken. Zij moesten, zooals zij gekleed waren, naar het politiebureau loopen. Voor den bruidegom was dit een harde slag. Zijn bruid, die met hare vriendinnen reeds in 't rijtuig zat, toen haar het verpletterende bericht gebracht werd, was een weduwe uit Cornwall met een vermogen van 15.000 pond ster ling. Deze zijn nu den bruidegom ont snapt. Een paar Engelsche Duiven- schieters van Belper zgn tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat zij het wreede vermaak nog wreeder hebben gemaakt door de duiven vooraf een oog uit te steken, om hen in een bepaalde richting te doen vliegen. Of zulk een mishandeling daar algemeen bij het duiven schieten ge bruikelijk is, wordt niet vermeld. Maar als de beide mannen de uitvin ders er van zijn, hadden zij een nog zwaarder straf verdiend. De bestrijding van dit vermaak door den Prins van Wales en zgn gemalin schgnt nog niet veel te helpen. Op den 13en December kreeg het zoontje van zekeren heer Ober- felder, restaurateur te Parijs, een dier bekende kleine, roode luchtballonne tjes. Het ding steeg met steeds toenemende kracht, hoeveel touw men er ook aan bevestigde. De vader kwam toen op den inval, den ballon te laten vliegen, met een kaartje er aan, waarop het adres van den af zender stond, die beloofde, dengeen, die hem tijding over den vluchteling bracht, te beloonen met een flesch oude absinth. De man vergat trou wens de geheele geschiedenisdoch hoe groot was zijne verbazing, toen hij dezer dagen een brief uit Rusland kreeg, waaruit bleek, dat de ballon was neergekomen te Tchigi in het district Braeck, op den 16en Dec. In drie dagen had het luchtvaartuig een afstand afgelegd van 2000 K.M. of bijna 400 uur. Men zegt, dat Pal ander, de gewezen gezagvoerder van de Yega, in dezelfde hoedanigheid zal geplaatst worden op het schip, waarmeê Nor- denskjöld den tocht naar Groenland zal doen. ALLBBK Een jongeling is graag hij zijn vrienden, Houdt van gezelligheid en wijn, Schertst gaarne met de lieve schoonen Eu wil liefst niet alleenig zijn. Een maagd praat graag met baar vriendinnen Van mode, liefde en wat al niet; Gezelligheid is hare lenze. 't Alleen zijn geeft haar slechts verdriet. Als jongeling en maagd beminnen, Dan richten zij het liefst hun Bchreen Haar 't dichtst belommerd eenzaamst plekje; Want beide zijn dan 't liefst alleen. Stoom vaartberichten. Het stoomschip Madnra vertrekt 21 Eeb. van Amsterdam naar Ned.-Indië. Het stoomschip Prins Erederik vertrok 19 Eebr. van Port-Said naar Batavia. Markt-Berichten Hoorn, 17 Eebr. Tarwe f9.50 a 11, Gerst f 4.75 a 6, Haver f 3.50 a 4.50, Erwten: groene f 14 a 16, grauwe f 18.50 a 22, vale f 11.50 a 13.75, bruine Boonen f 13.50 a 16, 8 Paarden f90 a 200, 50 Schapeu f 20 a 27, 60 Lammeren f 10 a 26, 120 Kalveren f5 a 13, 115 Varkens f 15 a 27, 12 Zeugen f30 a 55, 330 Biggen f 5 a 9, 70 Kippen fl a 2, 5900 Kip-eie ren f3.50 a 4.50 per 100, 1037 k. Boter f 0.75 a 0.85. Alkmaar, 17 Febr. 1 Paard f 80, 8 Koeien en Ossen f190 a 230, 78 nuchtere Kalveren f4 a 17, 192 Schapeu f 16 a 31, 103 magere Varkens f 15 a 23, 192 Biggen f 6 a 9, 3 Bokken en Geiten f 3 a 7, Boter per kop ('8 middags 12 uur) f 1 a 1.10. V isscherij-Beriehten. 20 Febr. vm. Binnen 2 sloepen. Schipper D. Meijboom met 200 1. kabelj., per stuk f 2.9512 heilbotten, per stuk f 16.50; 500 schelv. in ijs, per 100 f36.00; 250 d. kabelj. per stuk fl.55 a f2.05. Schipper K, Valkenier met 150 1. kabelj., per stuij f3.00; 45 lengen, per stuk f 4.50 3 heilbotten voor f48.50; 500 schelv. in ijs, per 100 f38.50; 140 d. kabelj,. per stuk f 1.40; 8 ben vleet, per stuk f85.00. 1 logger, schipper Bal, met 210 tongen, voor f90.00; 7 kisten groote schol, per kist f8.50 a f6. Burgerlijke Stand Helder. Van 16 tot 20 Febr. 1883. ONDERTROUWDP. v. n. Kraan, matroos en H. Meijer. H. J. Karei, stuurman en Verberne. GEHUWD Geenc. BEVALLEN N. Boon, geb. Kramer, z. B. Eeijen, geb. Broersen, z. M. C. Kramer, geb. Sterrenbach d. OVERLEDEN C. Kroonstaiver, 12 m. C. r. Rijn, 39 j. P. Dekker, 24 j. A. D. Kapiteijns, 6 w. 2 levenloos aangegeven. Vervolg- der Berichten. De verjaardag des koniugs werd gisteren op de gebruikelgke wijze gevierd. Publieke gebouwen en particuliere woningen staken de vlag uit, de oorlogsschepen waren gepa- voiseerd en de gebruikelgke vreugde schoten werden gelost. Daar men voor min gunstig weder vreesde, werd de parade afgekommandeerd. De onderofficiers vereeniging Va derland en Oranje," hield gisteren avond een bijeenkomst in Tivoli, ter gelegenheid van 's konings verjaardag, die door den vice-admiraal en andere militaire autoriteiten werd bijge woond. Na de opening der ver gadering door den president, den hr. Colijn, die een toepasselijk woord sprak naar aanleiding van 't feest, werd 't programma afgewerkt. Gym nasten en schermers gaven proeven van vlugheid en kracht. Bij bogen- en lintendans toonde men sierlijkheid en bevalligheid en een aardig too- neelstukje verwekte, door de goede opvoering, algemeene vroolijkheid. Ook over 't muzikale gedeelte ge ven wij gaarne een woord van lof. Ook de vereenigingen Kruis voor Krijgsverrichtingen" en »'t Metalen Kruis" vierden den geboortedag der koning, door een gezellige bijeenkomst in hare respectieve lokalen. Ter gelegenheid van den ver jaardag des Konings had gisteren namiddag een schietwedstrijd plaats in 't lokaal »Musis Sacrum," waaraan door de leden van 't Artillerie Vrij korps en door die der schietclub Willem Teil" werd deelgenomen. Een achttal prijzen was beschikbaar gesteld. Ze werden behaald door de volgende heeren1ste prijs J. H. Polak2de prijs F. J. Bussing3de prijs M. P. Polak4de prijs L. W. F. Oudenhoven, elk met 22 punten 5de prijs mr. D. P. H. Aberson6de prijs F. Stutterheim 7de prijs H. van Leeuwen, elk met 21 punten 8ste prijs A. van Willigen met 20 punten. De prijzen werden uitgereikt met een toespraak van den heer T. Mooy, die de overwinnaars met den behaalden zege geluk wenschte en tevens ter gelegenheid van den dag de beste wenschen uitte voor Koning en Vaderland. Na afloop van dit concours werd door onderscheidene leden deelgenomen aan 't schieten op de vrije baan. De prijzen werden behaald door de heeren M. P. Polak en J. R. Bugs, elk met 15 punten, en J. J. Bekkers met 14 punten. Aan de Tweede kamer is o. a. aangeboden een wetsontwerp tot naturalisatie van den heer G. T. von Oterendorp. Door de Administratie der be lastingen alhier, is een acte ingesteld tegen opkoopers van gesloken accijns goederen, (suiker). Het besluit van den minister van marine tot trapsgewijze vermin dering der dagloonen van bejaarde werklieden aan 's lands werven, is in zóó ver gewijzigd, dat die van 55 jaren, bg geschiktheid voor hun werk in hun daggeld gehandhaafd blijven. Een marinier, die van de ver gunning, ter gelegenheid van 's ko nings verjaardag, nog al in ruimen zin gebruik had gemaakt, koelde zgn opgewondenheid, door 't nemen van een koud bad, in 't Heldersche ka naal. Op 't droge gebracht, bedaarde de geestdrift des krijgsmans langza merhand. Op vereerende uitnoodiging van velen, zal het Isr. Jongelings-Collegie Eendracht baart Genoegen" op na der te bepalen dag de opéra-coinique Madam Favart" nog eenmaal op voeren. Naar wij vernemen zal de ver eeniging D. E. G., (door eenvoud groot) eerstdaags in Tivoli een too- neelvoorstelling geven, waarvan de opbrengst zal strekken ten voordeele van de nagelaten betrekkingen der slachtoffiers van de ramp te Muiden. Met genoegen zullen voorzeker velen vernemen, dat het zoo gunstig bekende Tyroler en Jodler Gezelschap, ouder directie van Frans Junder, de volgende week ook hier een enkel Concert zal geven. De gunstige beoordeelingen over dit gezelschap, in verschillende bladen, doen een genotvollen avond verwachten. Zondagochtend vertrokken van hier de sleepbooten met experts en verdere belanghebbenden naar de strandingsplaats der Engelsche bark »Ulva." Bij onderzoek bleek dat 't water in het schip belangrijk was gestegen, doch tevens dat het schip in den voiigen nacht een gunstiger ligging had aangenomen. Men is overgegaan tot het neerlaten der ra's enz., terwijl door krachtig pompen spoedig D/g voet werd gewonnen het lossen der lading bleef echter geheel achterwege en ook liet de gelegenheid niet toe de centrifugaal- pompen in de nabijheid van 't schip te brengen. Oudeschild, 20 Febr. Op recht genoegelijke wijze werd 's Konings verjaardag gisterenavond door de leden der sociëteit »Neptunus" herdacht. Voor het vereenigings- lokaal, »de zeven Provinciën," was 'n eenvoudige illuminatie aangebracht. Onder het zingen van liederen, af gewisseld door voordrachten meest al van komischen aard werd de avond doorgebracht. Een prettig bal hield velen nog lang bijeen. Zondag is te Scheveningen een telegram ontvangen uit het Nieuwe- diep van den schipper van een logger, meldende dat hij de vorige week den vermisten logger van C. en M. v. d. Toorn had gezien, en de bemanning had gesproken, weshalve men omtrent het lot van dat vaartuig gerust kan zgn. Werklieden of groepen van werk lieden, die raad en inlichting verlan gen voor het oprichten van Vak-, Algemeene of Coöperatieve vereeni gingen van verschillende strekking, voor werklieden, kunneu zich daartoe wenden tot het Ceutraal-Bestuur van het Algemeen Nederlansch Werklie den-Verbond, adresB. H. Heldt, Bloemstraat 82 te Amsterdam. Genoemd Bestuur is steeds bereid de oprichting van zoodanige vereeni gingen te bevorderen en, des gewenscht sprekers te zenden om doel en strek king er van in openbare vergaderin gen te verklaren. Te Delfshaven is een kind van drie jaar na een smartelijk lijden ge storven, omdat het gesnoept had uit een ketel kokende koffie. Uit Soest is Vrijdagmorgen ge vankelijk naar Utrecht getranspor teerd, zekero S. aldaar, schilder van beroep, en gehuwd, vader van kin deren,beschuldigd van moord, gepleegd op een pasgeboren kind vau zijn ei gen dochter. Het kind zou door hem begraven zijn in den tuin achter zijn woning, terwijl een zijner kinderen het misdrijf zou hebben ontdekt en openhaar gemaakt. (Z. Ct. Woensdag 21 Februari a.s., hopen onze geliefde Ouders: J. PAARLBERG en A. WIJN, hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te mogen herdenken. Namens hunne dankbare Kin deren, Behuwd- en Kleinkinderen. Ondertrouwd H. J. KAREL, le Stuurman K. N. M. en D. VERBERNE. Helder, den 17 Februari 1883. Ondertrouwd DANIËL FRANKEN en JOHANNA MARIA ELISABETH LEENHEER. Amsterdam, 13 Februari 1883* Eenige kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm, den 16 Februari, mijn geliefde Echtgenoot CORNELIS VAN RIJN, in den ouderdom van 39 jaren, mij nalatende zeven kin deren, te jong om het verlies te kunnen beseffen. DeWed. C.VAN RIJN-Moojen. Broeders en Zusters. Helder, 16 Februari 1883. Heden overleed, na een kort stondige doch hevige ziekte, mijn geliefde zoon PIETER, in den ouderdom van 241/s jaar. Nieuwediep, 18 Febr. 1883. T. N. DEKKER. Mede uit naam van broeders en zusters. BH Heden overleed te Amsterdam onze geliefde zuster en behuwd zuster MARIA CHRISTINA KOCH,Wed. van F. C. KELPIN, in den ouderdom van 52 jaren en 4 maanden, na een smartelijk en geduldig lijden van 12 weken allen, die haar van nabij gekend hebben, kunnen heseffen wat wg in haar verliezen. Helder, den 18 Febr. 1883. Uit naam van broeders en behuwd-zusters, C. J. D. KOCH. A. C. D. KOCH, geb. Meineke. G. C. F. KOCH. A. KOCH, geb. Quak. Strekkende deze tot alge meene kennisgeving. Heden overleed tot mijne in nige droefheid, mijne dierbare echtgenoot J. BAKKER, in den ouderdom van 32 jaren, mij na latende twee kinderen, te jong om hun verlies te beseffen. Allen, die den overledene in zgn werk zaam leven gekend hebben, kun nen gevoelen, hoe zwaar mij dit verlies treft. Amsterdam; 17 Febr. 1883. Wed. J. BAKKER, geb. T. van der Wal. u-aBaBK t'iiimiMiMESBmmPMi Heden overleed tot mijn diepe droefheid, mijn beminde zoon J. BAKKER, in den ouderdom van 32 jaar. Zgn verlies smart mg en mijne kinderen zeer; ik ver lies in hem een braven zoon en zijn weduwe een zorgvol man en vader. Amsterdam, 17 Febr. 1883. Wed. J. AARSEN. Mede namens Broeders. Heden op den 17 Februari overleed onze geliefde zoon, broeder en behuwdbroeder KRIJN BLOM, na een hevige ongesteldheid van 21 dagen, in den ouderdom van 26 jaar en 5 maanden. Uit naam zijner ouders, broe ders, zusters en behuwdbroeders, J. BLOM en A. WAAGMEESTER. Heden overleed te N o r d e n (Oost - Friesland) onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder A. J. WILGRüBS, Weduwe Brünke Heere Biknhoff, in den ouder dom van bijna tachtig jaren. Helder, 17 Febr. 1883. H. B. BIENHOFF. E. BIENHOFF, van dlesen. Eenige kennisgeving. Voor de vele blijken van belang stelling, wegens het overlijden van mijnen geliefden Echtgenoot ont vangen, betuig ik bij deze mijnen hartelijken dank. Wed. P. C. SAMWEL—Weiss. DANKBETUIGING. De ondergeteekende betuigt zijnen hartelijken en welgemeenden dank aan Vrienden en Bekenden, en in 't bijzonder aan HH. Dragers, voor de laatste eermijne Echtgenoote be wezen. Helder, J. HOPMANS. 20 Febr. 1883. Aan allen, die mg bij 't noodlottig om komen van mijn innig geliefden Echt genoote EVÈRT BAKKER, zulke treffende blijken van deelneming ga ven, en voor de vele eerbewijzen, bg de teraardebestelling aan den over ledene geschonken, breng ik, ook namens wederzijdsche familiebetrek kingen, mijnen hartelijken dank,* in het bijzonder aan H.H. dragers, voor hunne belanglooze diensten. Helder, 19 Februari 1883. Wed. C. BAKKER, geb. de Bie. Dankbetuiging. De ondergeteekende gevoelt zich gedrongen zgn openlijken dank te betuigen aan den President en ver dere Heeren van den Brandraad, voor het stoffelijk blijk van sympathie, ondervonden op den 8 Februari 1883. P. VAN DALEN. Helder, 20 Febr. 1883. De ondergeteekende brengt bij de zen zijnen dank voor de humane behandeling, ondervonden als muzi kant bij de vereeniging »Hefc Kruis voor Krijgsverrichtingen", op de bovenzaal van de Wed. CA ART,S, ter gelegenheid van 's Konings verjaardag. L. DE BRUIN.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1883 | | pagina 2