Advertentiën. Dankbetuiging. scharen zich de meisjes in een halven cirkel. De troonopvolger biedt hem twee duiven aan, om te offeren en noodigt dan zijn gebieder uit een sultane te kiezen, die hare hooge plaats waardig zal zijn. Dan begint de revue, die natuurlijk lang duurt. Zoodra de Sultan tot een besluit ge komen is, reikt hij een zakdoek aan het voorwerp zijner keuze. Onmid dellijk wordt deze gelukkige met een dichten sluier bedekt, want de aanblik van het volk mag haar niet bezoede len. In een rijtuig wordt zij naar het serail gebracht. De schatmeester werpt ondertusschen geld (waaraan het in Konstantinopel nimmer ont breekt!) onder het volk, dat door ka nongebulder en muziek op de hoogte wordt gebracht van 't heugelijke feit. Het Nieuwe van den Dag schrijft Yoor eenigen tijd spraken wij, zooals men zich herinneren zal, van de missing heiress, het Eng. meisje dat erfgename is van een groot vermogen en na zeer langdurige na sporingen gevonden werd. Omtrent hare geschiedenis deelen de Engelsche bladen de volgende romantische bijzonderheden mede: In het jaar 1857 knoopte de oudste der beide zonen van een rijken Eng. baronet een liefdesbetrekking aan met de keukenmeid. Hij wilde haar trouwen, maar de oude ba ronet verzette zich hiertegen en dreigde hem te onterven, m geval hij aan dat voornemen gevolg gaf. De zoon veinsde zich naar den wil zijns vaders te schikken; maar hij huwde het meisje in het geheim het paar ging naar Dublin en twee maanden daarna beviel de jonge vrouw van een dochtertje. De geboorte van dat kind werd strikt geheim gehouden, opdat de baronet niets er van zon te weten komen. De moeder ging met het kind naar Kingstown, legde et, zorgvuldig in doeken gewikkeld en met fm som van 50 p. st., te vondeling aan >e deur van een vrouw, die als zeer goed hartig bekend stond, en ging, toen zij uit een schuilhoek gezien had, dat het wichtje opgenomen en binnengedragen was, naar Du blin terug. Den volgenden dag staken man en vrouw naar Engeland over. In 1877 overleed de baronet, zonder iets van zijn zoon's huwelijk geweten te hebben cn liet zijn vermogen en goederen aan zijn oudsten zoon na, die nu een inkomen kreeg van 14000 p. st. De erfgenaam en zijne vrouw hielden toen te Rome verblijf. Zij wilden naar Ierland overkomen, om een onderzoek naar het verblijf van hun kind in te stellenmaar zij werden door hun zwakke gezondheid daarin verhinderd, tn zij belastten een zaakwaarnemer met dat on derzoek. De nasporingen, door dezen in gesteld, bleven echter vruchteloos, en toen de jonge baronet en zijne vrouw beiden plotseling en bijna gelijktijdig stierven, was nog niets omtrent hun kind bekend. De broeder van den overledene, een ko lonel, zou nu diens erfgenaam geweest zijn, maar hij had iets vernomen omtrent het bestaan van een kind uit zijn broeders huwe lijk, en hij wilde niets onbeproefd laten, om dat uit te vinden, als het nog in leven was. Alle nasporingen waren echter te ver geefs, totdat, een paar maanden geleden, een dagboek van de moeder der gezochte erfgename gevonden werd, dat een tal van bijzonderheden bevatte omtrent de geboorte en het te vondeling leggen van het kind. De kolonel liet nu weer een onderzoek instellenhij kreeg twee doodakten van personen, die het vermiste meisje geweest konden zijnmaar hij achtte de verkregen waarschijnlijkheden nog niet voldoende, hij liet een het onderzoek met nog grooter nauwkeurigheid voortzetten, totdat eiude- lijk het kind van zijn broeder gevonden werd. Het bleek, dat het meisje twee en een halfjaar bleef bij de vrouw, aan wier deur zij te vondeling was gelegdvan daar ging zij naar het werkhuis van Ratdown, waar zij vier jaren bleefna verloop van dien tijd werd zij bij eene vrouw op het platte land uitbesteed. Zij werd daar opgevoed tot een knappe dienstmeid en was tot voor korten tijd in dienst bij een gezin in den omtrek van Dublin. Het meisje had iets beschaafds over zich, en zal naar men verwacht, weldra in de kringen, waar zij nu thuis behoort, een goed figuur maken. Aan haar indenciteit is geen twijfel meer. Zij heeft haar oom, die zich zoo nobel gedroeg, de -helft van haar vermogen aangeboden, maar hij wei gerde dit aanbod. De kolonel heeft dezer dagen zijn nicht uit Dublin afgehaald en naar haar nieuw verblijf gebracht. Een flink en welverdiend blauw tje* in tweeërlei beteekenis, lieeft on langs, naar een Russisch blad ver haalt, een adellijk luitenantje te Mos- kau opgeloopen. De jonge officier vervolgde de dochter van een verver, een beeldschoon meisje, gedurig met zijn liefdebetuigingen, maar gaf, toen de vader hem ruiterlijk vroeg of hij voornemens was zijn schoonzoon te worden, ontwakende antwoorden. De verver verzocht toen den jonkman zijne dochter voortaan met rust te laten. Maar de luitenant kwam nog terug, en onlangs, toen hij zich weer vertoonde, snelde de vader op hem los, pakte hem op, en dompelde hem een paar malen in een groote kuip. Half gestikt snelde de jonkman naar huis, en daar bemerkte hij tot zijn ontzetting, dat zijn gelaat en handen blauw waren en niet schoon- gewasschen konden worden. De kuip was gevuld met een onuitwischbare verfstof, een uitvinding van den vader der vervolgde schoone, en de luite nant, die half razend is van spijt, beeft nu slechts de keus om zich tot een neger te laten verven of alles maar blauw blauwte laten. Petersburg, 2 Maart. Eene vrouw, die te Charkow ge vangen was genomen onder verden king tot de nihilistische party te be- hooren, werd, na hare overbrenging herwaarts, door de Petersburgsche politie herkend als de lang tevergeefs gezochte, nihiliste Fiegner, die tot den adelstand behoort, in verscheidene tegen nihilisten gevoerde processen eene rol speelde, en in 1880 naar Siberië verbannen werd, doch van daar wist te ontkomen. Evenzoo zijn, in den voorlaatsten nacht, bij de kweekelingèn der aca demie voor het boschwezen huiszoe kingen gedaan en zijn eenige hunner in hechtenis genomen. Naar het schijnt worden de nihi listen woeliger dan sedert lang het geval was, zoodat men nog vóór de kroning de eene of andere onderne ming van hun kant vreest. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur Wees zoo goed het onderstaande, in UEd. veel gelezen wordend blad, als ingezonden op te nemen: Zonder eenige aanmerking op de bestaande Politie-verorderingen omtrent de veiligheid van wegen en straten te maken, zoo wensch- ten toch ik en velen met mij, dat er meer acht geslagen werd op het onvoorzichtig en al te hard rijden der beladen vischwa- gens naar het station vooral bij het pas- seeren van hoeken van straten en bruggen. Immers is het voorleden Woensdagavond omstreeks 6 ure, dus nu nog lichtdag, voor gevallen dat twee van die beladen visch- wagens de brug bij de kerk passeerden. Midden op de brug bevond zich een jon gen met een handwagen, die niettegen staande zijn vroegtijdig geschreeuw, geen gehoor kreeg, met het ongelukkig gevolg dat de handwagen tegen het smalle voet pad onderste boven gegooid werd. Op dit voetpad der brug bevond zich een juffrouw met haar éjarig zoontje. De vrouw werd beklemd tusschen de zoo forsch omgegooide handwagen en de ijzeren leuning der brug, zoodanig dat zij naar huis moest gedragen worden en thftns nog onder dokters behan deling is, dewijl zij aan beide beenen vrij ernstig gekwetst en door den schrik nog ge heel ongesteld is. De voerlieden keken er maar niet naar om en bleven maar even goed hard door rijden en dat midden op een brug alwaar zooveel passage is. Wij vermeenen dat het hardrijden over een brug wel uitdrukkelijk verboden is en dat dit verbod toch geen zins de voerlieden van beladen vischwagens uitsluit. Yerplichtend omtrent de opname dezer regelen blijf ik UEds. onderdanige dienaar W. Stoom vaartberichten Het stoomschip Prinses Amalia is 4 Maart van Southampton vertrokken naar Batavia. Het stoomschip Prinses Wilhelmina arri veerde 8 Maart te Batavia van Amsterdam. Het stoomschip Prins Alexander vertrok 4 Maart van Marseille naar Batavia. Het stoomschip Prins van Oranje vertrok 3 Maart van Suez naar Batavia. Het stoomschip Voorwaarts vertrok van Batavia naar Amsterdam 3 Maart. Visscherij-Berichten. 5 Maart nm. 7 u. 12 beugers, weinig vangst, 15 tot 30 schelv., per 100 f 36 a f38; 10 tot 20 roggen, per stuk fO.87 a f 1.04, 1 sloep, schipper P. 't Hart, met 170 1. kabelj., per st. fl.65; 23 1. lengen, per st. f3.60; 3 1. heilbotten, per st. f 18 70 d. kabelj., per st. f 1.15; 12 ben rog, per ben f 1860 punten rog, per punt f8.50; 6 bennen vleet, per ben f24; 48 1. vleeten voor f 123. Geen haring, door stormweer schuiten uit zee terug. Burgerlijke Sfami Helder. Yan 2 tot 6 Maart 1883. ONDERTROUWDGeene. GEHUWD: Geene. BEVALLEN T. Kiesewetter,geb. Klaas- sen, z. A. Dekker, geb. Kooper, d. T. Zwaag, geb. Rezel, d. J. Pijn, geb. Boeling.d. D. Keesman, geb. Kooij, d. A. E. v. Deijck, geb. Talboom z. W. Olivier, geb. Winkel, z. A. C. Drost, geb. Cruijff, d. N. de Ruijter, geb. Rensmaag, z. E. Daamen, geb. Kaan, z. OVERLEDEN N. de Graaf, 9 d. J. Zwart, geb. de Groot, 51 j. A. J. Roer domp, 12 j. M. Duijts, geb. Terluin, 66 j. B. H. Bramlage, 64 j. J. H. Duijf, 17 m. J. J. A. Leistman, 14 j. H. Yo- gel, 79 j. Burgerlijke Stand Wieringen. Maand Februari 1883. ONDERTROUWD en GEHUWD: N. Heijblok en G. de Jong. P. Lont en A. Poel. GEBORENAriaantje, dochter van C. Smit en M. Koorn. Cornelis, zoon van L. Wiegman en T. Vermeulen. Jan, zoon van Jan Bakker, en A. Dekker. Maartje, dochter van T. Kort en A. Kuut. Simoc, zoon van D. Kooij en A. Bakker. Jan, zoon van J. Klein en A. Wigbout. Trijntje dochter van W. de Haan en H. Tijsen. OVERLEDENSijbrand Hutman, 27 jaar. Jacob Koorn, 69 jaar. Hilgonda Wiegman, 46 jaar. Vervolg- der Berichten. Gaarne maken we onze lezers opmerkzaam op de liefdadigheids voorstelling op morgen door de Bur gerkring Harmonie te geven. Het goede doel en de geringe entree, zullen zoo we hopen, velen bewegen deze voorstelling te bezoeken. Heden is het 40 jaar geleden, dat de heer J. Dekker, opzichter bij de Magazijnen der Marine alhier, als leerling bij de Marinewerf te Vlissingen in dienst trad. Een aantal der eerstdaags tot lichtmatroos te bevorderen jongens van de opleidingsschepen zullen daar aan boord blijven, om later aan boord van het instructie-vaartuig der adel borsten »Urania" gedetacheerd te worden. Aan boord Zr. Ms. opleidings schip Admiraal van Wassenaer zijn 57 jongens bevorderd tot lichtmatroos 9 wérden wegens uitmuntend gedrag opgenomen in het vaste korps mindere schepelingen. Naar men verneemt, bestaat het voornemen het aantal bij de directie der marine alhier in dienst zijnde torpedobooten zoodra mogelijk te ver minderen. Zr. Ms. stoomschip »Valk" ligt heden in het natte dok proef te stoomen. De machine en ketels zijn geheel uit het schip geweest. Voor zendingen van 5 KG. en minder treedt 1 April a. s. tus schen alle statioos der Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij in lokaal ver keer een nieuw tarief in werking, waardoor de vrachtprijzen lager of gelijk aan de pakketpost worden. Te Vlaardingen is wederom een schip binnengekomen met verlies van 1 man der equipage, namelijk het sloepschip Jacob, schipper M. Struis. Bij de visscherij in de Noordzee ging een der matrozen op den boom zitten, om iets aan de zeilen in orde te brengen. Plotseling stampte het schip en door den schok viel de matroos J. Kooy over boord. Redding was onmogelijk. De ongelukkige was slechts 25 jaar oud en eerst sedert de vorige reis gehuwd. Een veertienjarige knaap te Egmond aan zee, die met een zijner makkers bezig was met het stelen van helm, ging bij het zien van een jacht opzichter op de vlucht. Bij het over- klimmen van een duintje struikelde hij en bleef liggen. Toen de jacht opzichter bij hem kwam, was hij reeds stervende. Vermoedelijk is zijn dood een gevolg van schrik of overspanning geweest. Ondertrouwd J. J. KÜIJPER en N. BLOM. CocksdOTp', 3 Maart 1883. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving. Getrouwd M. G. SCHUITEMAKER en F. LEEN, die tevens hunnen dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 1 Maart 1883. Getrouwd: H. J. K A R E L, Eerste Stuurman K. N. M., en D. VERBERNE. Die, mede namens wederzijdsche Familiën, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk on dervonden. Helder, 1 Maart 1883. Heden trof ons een gevoeli ge slag, door het afsterven van onzen Zoon JACOB, in den jeugdigen leeftijd van 18 jaren. C. C. DE VRIES. M. DE VRIES, geb. Annes. Mede uit naam zijner Zusters en zijnen 18-jarigen Broeder. Wieringen, 4 Maart 1883. Nog treurende over 't verlies van onzen joogsten lieveling, werd ons ouderhart opnieuw getroffen door het overlijden van onzen zoon AREND JAKOBUS, in den jeugdigen leeftijd van ruim 11 jaren, diep betreurd door zijne ouders D. C. ROERDOMP, M. A. ROERDOMP—Hoek, broeder, zusjes en verdere familie. Helder, 5 Maart 1888. Op den 3eu Maart jl. werd ons ouderhart diep getroffen door het overlijden van onzen eenig- sten zoon en mijn lieven broeder JOHANNES J.A.LEITSMANN, in den ouderdom van 14 jaren en 3 maanden, na een smartelijk doch geduldig lijden van 12 dagen, diep betreurd door zijn ouders, zuster, grootmoeder en verdere familie. J. LEISTMANN en Echtgenoote. H. LEISTMANN. Heden overleed onze ge liefde Vader H. VOGEL, na een geduldig lijden van ruim 8 weken, in den ouderdom van ruim 79 jaar. Uit naam van Broeder en Zusters en verdere Familie, A. DE REUS. C. DE REUS, geb. Bosch. H. J. BOSCH. Th. E. BOSCH. W. C. BOSCH. C. W. BOSCH. Th. C. BEZAAN, geb. Leijer. F. SCHELLENBERG. Helder, Maart 1883. Donderdag den lsten Maart overleed te 's-Gravenhage onze geliefde moeder, de Wed. LEIJ DECKERS, in den ouderdom van bijna 63 jaren. Namens Kinderen en Behuwd- Kinderen. W. C. H. LEIJDECKERS. A. LEIJDECKERS, geb. de Klerk. Algemeene kennisgeving. Heden overleed onze dierbare moeder en behuwdmoeder MARIA TER LUIN, Echtgenoote van MATHEUS DUIJTS, in den ouderdom van circa 67 jaren. Helder, 5 Maart 1883. Namens de Familie, L. DUIJTS. Heden overleed onze jongste lieveling JANTJE DUIF, in den jeugdigen leeftijd van ruim 17 maanden, diep betreurd door 't moederhart. Helder, 6 Maart 1883. De Wed. J. DUIF. Na een kortstondige onge steldheid van 2 dagen, overleed heden onze jongste lieveling. Slechts elf weken mochten wij ons in zijn bezit verheugen. Wij hopen in Gods wijzen wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Helder, 28 Febr. 1883. J. KLEIN. M. KLEINQüast. Heden ontsliepzacht en kalm, na een langdurig vreese- lijk, doch geduldig lijden, in den ouderdom van ruim 50 jaar, onze innig geliefde Echt genoot en Vader ARNOLDUS PIETER BERKHUIJSEN, diep betreurd door ons allen. Allen, die hem gekend hebben, zullen beseffen wat wij in hem ver- Wed. A. P. BERKHUIJSEN, geb. de Graae. A. P. BERKHUIJSEN, F. A. BERKHUIJSEN, geb. Vermeulen. Amsterdam, 1 Maart 1883. Hedennacht ontsliep, na een geduldig lijden van 3 maanden, onze Dochter, Zuster en Behuwd zuster ROOSJE PHILIP POLAK. Helder, 6 Maart 1883. Namens de Familie Wed. Ph. H. POLAKde Jong. De Familie betuigt haren in- nigen dank voor de veelzijdige belangstelling, gedurende haar ziekte betoond. Voor de vele bewijzen van belang stelling, ondervonden van superieuren, collega's en minderen, familie, vrien den en bekenden, bij de viering van mijn gouden Jubilé op 's Rijks werf alhier, betuigt de ondergeteekende zijnen innigen dank, inzonderheid aan de Bazen en Kommandeurs, voor het stoffelijk blijk van hulde, hem op dien dag geschonken. Allen hebben zich beijverd, om hem den 1 Maart 1883, onvergetelijk te doen zijn. Helder, 7 Maart 1883. H. MEIJER, Kom mandeur der Loodgieters. De ondergeteekende, wier Echt genoot onlangs op zoo vreeselyke wijze het leven verloor, is het een behoefte, voor de geldelijke onder steuning, die zij dezer dagen heeft mogen ondervinden, haren openlijken en oprechten dank te betuigen aan het personeel van 'sRijks werf, aan de ma chinewerkers a/b van Zr. Ms. Stoom jacht »De Valk" en verder aan allen, die door stoffelijke bijdragen haar in haar droevig lot hebben bjjgestaan. Zij brengt in 't bijzonder haren innig- sten dank aan hen, die kort na het ongeluk, haren dierbaren Echtgenoot overkomen, besloten lijsten onder genoemde werklieden te doen circu- leeren en zoodoende een voor haar belangrijke som bijeenbrachten. Moge God de edele daden dier menschen- vrienden beloonen. Helder, 5 Maart 1883. Wed. E. BAKKER, geb. de Bib. Ambtgenooten, Vrienden en Be kenden! Mijnen innigen dank voor de belangstelling, hunnerzijds betoond bij de teraardebestelling mijner dier bare echtgenoote. Helder, 3 Maart 1883. T. SMID.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1883 | | pagina 2