Advertentiën. Te Milaan is een ïtaliaansche >Millioenenjuffrouw" in hechtenis ge nomen. Eenvoudig als koffiehuis- houdster begonnen, doch door schoon heid uitmuntende, wist zij spoedig een schitterende levenswijze te leiden, verscheen met diamanten bezaaid in schouwburgen, beschermde tooneel- speelsters voor wie zij luisterrijke feesten aanrichtte enz.maar de kruik is ook hier zoolang te water gegaan tot zij brak en de oplichtster zit nu achter slot en grendel. Eenige dagen geleden vertrok een dame uit Parijs naar Tréport om aldaar de baden te gebruiken. Eeni ge uren voor haar vertrek vroeg haar kamenier nog een dag te Parijs te mogen big ven, daar haar zuster eens klaps ongesteld was geworden. Me vrouw stemde hierin toe en vertrok alleen. Acht dagen verliepen en de kamenier was nog niet te Tréport aangekomen. Mevrouw maakte zich ongerust en ging zelf naar Parijs terug om inlichtingen in te winnen. In haar woning gekomen, vernam zij dat haar kamenier reeds een paar uren na haar het huis verlaten had, een paar groote reiskoffers mede nemende. Mevrouw ging naar haar kamer en deed toen de ontdekking, dat haar kamenier voor een waarde van circa 100.000 francs aan verschil lende voorwerpen had medegenomen. Te Birmingham is in het huis dat vroeger door Whitehead, een der dynamietmaunen, bewoond werd, een helsche machine gevonden. Deze ma chine was verborgen onder den vloer van een benedenvertrek en werd bij het verrichten van eenige reparatiën ontdekt. Wedra zal de werkstaking in de fabrieken te Staffordshire een einde nemen. Meer dan de helft der werk stakers hebben bij hoofdelijke stem ming het verlangen te kennen gege ven, het werk weder te hervatten. Het bleek, dat zij slechts voor pressie van oproermakers waren ge weken. Te Lucern op het station werd den 5 Juli aan een Engelsche dame een cassette met diamanten ter waarde van 15.000 a 20.000 fr. ontstolen. Een der dieven wist de kamenier in een gesprek te wikkelen, terwijl de ander, toen zg de cassette even neêr- zette, zich ijlings daarmede verwij derde. Een duel op het pistool tus- schen twee studenten te Berlijn is met den dood van den eenen, een Dnitscher; geëindigd. De andere, een Amerikaan, is gevlucht. Volgens de jongste tijdingen uit New-York neemt de werkstaking in omvang toe. Indien de gestelde voorwaarden niet worden aangenomen, wat onwaarschijnlijk wordt geacht, zouden nog 15.000 man den arbeid staken. Ook de telegrafisten ver langen hoogere bezoldiging en ver mindering van werktijd. Uit Cairo wordt gemeld, dat de cholera op verscheidene punten der stad is uitgebroken en zich in de Arabische wijk uitbreidt. Reeds kwamen 4 gevallen voor, waarvan 1 met doodelgken afloop. Maatregelen worden genomen om het Engelsch garnizoen buiten de stad te doen kam peeren. Gedurende 24 uren overleden te Damiate 24, te Mansourah 42, te Menzaleh (in twee dagen) 52 en op een 6-tal andere plaatsen van 110 personen. De directeur eener Münchener bierbrouwerij heeft het volgende ad vies over hetbierschenken uitgebracht, dat thans in de Duitsche pers de ronde doet »Het is niet genoeg goed bier in de wereld te zenden men moest óók nog aan eiken kastelein en drinker de behandeling leeren. Van de 10 kasteleins nu kunnen er 9 niet schenken, en van de 10 drinkers 9 niet drinken. »Het bier moet zijn koolzuur be houden tot aan de lippen des drinkers, want slechts het koolzuur maakt dat het bier ons goed bekomt. Gaat dat zuur door verkeerde behandeling te loor, dan krggt het bier een onaan- genamen, flauwen smaak, ligt als lood in de maag, of veroorzaakt hoofd pijn en allerlei onaangename ge waarwordingen. Herhaald óverschen ken en verwarming doen het kool zuur vervliegen. Een eerste vereischte is dus aan raking van het bier met de lucht en warm worden van het vocht zoo veel mogelgk te vermijden. »Tweedens moet het bierglas, bij het tappen, zoo dicht mogelgk onder de kraan van het vat worden gehouden. Zeer verkeerd is het zoo genaamd »hoog schenken," het op en neer bewegen van het glas tijdens het tappen en het inpersen van lucht, waardoor het koolzuur vermoord wordt. Slechter en dwazer kan men het bier niet behaudelen. Het domme gros der bierdrinkers wil echter veel schuim zien, en de kastelein is het met dergelijke klanten eens. Waar zij echter bij een schui mend glas welbehagelgk verklaren »dat is je biertje!" zucht de kenner en spreekt zijn gemoedDat is geeu bier (N. v. d. D.) Stoom vaai'tberichten Het stoomschip Voorwaarts arriveerde 11 Jali te Atjeh van Amsterdam. Het atoomschip Koningin Emma passeerde 16 Juli Gibraltar naar Amsterdam. Het stoomschip Prinses Wilhelmina ver trok 17 Juli van Southampton naar Java. Het stoomschip Prins Alexander vertrok L.9 Juli van Suez naar Amsterdam. Markt-Berichten. Pübmebknd, 17 Juli. Aang. 24 Paarden, 313 Koeien, handel matig, prijshoudend, 175 vette Kalveren f 0.80 a 1, 68 nucht. dito f 12 a 25, 933 Schapen en Lammeren, alle handel ving, laatste hoog in prijs, 168 vette Varkens 38 a 54 ct. per P.. handel vlug, 206 Biggen f 3 a 6, handel stug, Kipeieren f3.25 a 3.75, Eendeieren f 4 per 100, 1209 P. Boter per P. fl.43 a 1.50 Schagkk, 19 Juli. 10 Paarden f 50 a 190, 3 Stieren f120 a 160, 40 Geldekoeien f 140 a 290, 4 Kalf koeien f 190 280, 5 nucht. Kalveren f8 20, 400 Schapen f 16 a 38, 100 Lammeren f 12 a 16, 12 mag.Varkens f10 a 15, 15 Biggen f4 a 6, 20 Kippen f0.40 a 1, Boter p. kopfla 1.10, Kaas p. kgr. f 0.40 a 0.55, Kipeieren f3 a 3.50 p. 100. Burg-erlijke Stand Helder. Van 17 tot 20 Juli. ONDERTROUWD C. Rijkaart, graan handelaar, en E. A. Kopper. GEHUWD P. Kaas en K. Krul. B. Vos en G. R. Scheer. P. de ClerckeuA. Duinker. W. Mooyman en H. 8. Belderop. W. P. Böhm en A. M. van der Pot. J. H. van der Poll en J. E. Bonnevelt. BEVALLEN M. L. C. Gelijsteen, geb. Möller, z. J. M. de Waard, geb. Bosch, d. L. M. E. Rietvelt, geb. Labout, d. OVERLEDEN J. P. A. G rasser, 4 m. D. Kikkert, 9 d. E. H. Sonnenberg, 16 d. P. A. Mank, 5 w. G. J. Nijland, 11 m. J. J. Viejou, geb. Holkes, 84 j. P. Koop man, 17 m. P. W. M. ten Hacken, 1 m. H. Mulder, geb. Kamp, 42 j. Burg-erlijke Stand Tessel Van 12 tot 18 Juli. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Geene. GEBOREN Pieter, z. van Jacob Buis en Neeltje Dogger. Eliza Johan, z. van Jan Hendrik Moojen en Anna Juliana Johanna Stikkel. Jannetje, d. van Nan Scbellinger en Jannetje Doorn. OVERLEDEN: Douwe Visser, 45 j., geh. met Hiake Visser. Een aangespoeld lijk. Kantongerecht te Helder. Zitting van 18 Juli 1883. Het vervoeren van een vogel, nuttig voor landbouw of houtteelt, P. P., boete 50 ct. Het laten loopen van vee op eens an ders in den oogst staanden grond, M. C., P. K.. D. Jzn K., ieder f3. Het beneden 16 jaar leeftijd besturen van een voertuig op den openbaren weg, A. J. H., f2.—. Het zich bevinden in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg, H. M., f3.—G. W., f5.— A. L., 2 boeten, elk van f15. Allen subsidiaire gevangenisstraf en in de kosten. Vervolg- der Berichten. In 1853, den 22 Juli, deed de Heer Mr. K. J. C. Stakman Bosse zijn intrede in deze gemeente als burgemeester, nadat de heer Mr. Lette van Oostvoorn naar elders verplaatst was.(*) Dertig jaren zijn dus sedert 13 Mei 1850 overleed de heer J. In 't Velt, toenmaals burgemeester. verstreken, en daarom moge de dag van Zondag a. s. een feestdag voor onzen waardigen en door allen hoog vereerden burgervader zijn. In dit lange tijdsverloop hebben hier vele en belangrijke gebeurtenissen plaats gehadbij het optreden van den heer Stakman Bosse genoot deze gemeente pas de vruchteu van de opheffing van het onvrij territoir. De scheepvaart breidde zich uit en daarmede de bloei der gemeente. Welke zaken gedu rende het tijdvak van dertig jaren tot stand zijn gekomen, herinneren allen zich, die nagaan wat den Helder was en nu een blik slaan op hare uitbreiding. Wat tot nut en voordeel der burgerij hier gesticht werd, in alles had de burgemeester een werk zaam deel, en wij mogen den nu grijzen jubilaris daarom den lof niet onthouden, die hem ruimschoots toe komt voor de zorg, die hg in het belang onzer gemeente steeds be toonde. Zijn de tijden niet in ons voordeel veranderd, aan niemand hier van de schuld, maar de eer den bur gemeester toegekend, voor het nauw lettend beheer der financiën, nu meer dan vroeger noodig om de mindere inkomsten niet door zwaardere lasten op de burgers te doen drukken. Dat van zijn opvolger, die eerst in een ver verschiet kome opdagen dit in niet mindere mate gezegd moge worden. De dag van 22 Juli a. s. moge voor Mr. K. J. C. Stakman Bosse, onzen waardige» burgemeester, en voor zijne familie een vreugdedag zijn en twij felen wij niet of allen zullen die intentie koesteren en hem daarvan blijken doen geven. Zr. Ms. stoomschip Bonaire is gisteren weder van hiernaar de Noord zee vertrokken tot bescherming der visscherij en het bezoeken van eenige haven 8. Bij de Directie der Marine al hier is Woensdag aanbesteedde levering van aardappelen ten behoeve van het Hospitaal, over het tijdvak van 1 Augustus tot 31 December a. s. Iugëkomen 6 biljetten, als van de heerenA. J. De Bunje ad f2.88 per 50 kilogram. J. Lui- dinga f2.47Vs- J- Huizing f2.16, H. J. van Éoning8bruggen f2.14, C. Postma f2.10 en F. Th. de Haas f2.08. De opleiding van adspirant-ad- ministrateur bij de zeemacht, gevestigd alhier, zal ln September aanstaande beginnen. Genoemde opleiding is in gericht op de wijze als het Kon. Instituut voor de Marine, met dien verstande dat de adspiranten aan boord van Zr. Ms. wachtschip ver blijf houden. Het examen zal in Augustus aanstaande te 's-Gravenhage plaats hebben. De machiuistleerlingen der le P. L. Yan der Harst, C. M. Pleijte, P. H. De Carpentior, J. C. Van der Ben en J. P. Kersbergen, dienende aan boord Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam, worden met 1 Augus tus aanstaande overgeplaatst aan boord Zr. Ms. schroefstoomschip le klasse Tromp. De loodskotter Ylissingen No. 3 is door het Nederl. stoomschip Hollandia, van Bilbao naar Rotter dam, in het Engelsche kanaal bg de Ouwers aangevaren en daardoor gezonken. De opvarende zgn gered en met gemeld stoomschip te Rot terdam aangebracht. Bg arrest van het gerechtshof te Arnhem, zijn veroordeeld de jeugdige E. en De J. ter zake feitelijkheid tegen de eerbaarheid met geweld ondernomen, tot gevangenisstraf van acht jaar ieder. Het Gerechtshof te Leeuwar den heeft Jan Melis, uit Onderdendam, die beschuldigd wordt in den nacht van 6 op 7 Mei jl., zijne huis houdster Margaretha Meijer opzette lijk door verstikking te hebben gedood, vrijgesproken, daar de schuld niet wettig was bewezen. In den avond van 17 dezer is van de Lemster nachtboot te Amsterdam vermist, het postpak ket voor Lemmer. Men denkt aan diefstal. Te Bergen aan de Maas heeft zich in de voorgaande week een 72 jarige grgsaard door ophanging van 't leven beroofd. Vrees voor straf wegens voorafgegane gepleegde mis handeling op zijne 85jarige vrouw, schijnen hem tot die daad te hebben gebracht. Men schrijft uit Amsterdam, dd. 17 Juli aan het Utrechtsche Dagblad Zouder de krachtige tusschenkomst van een aantal politieagenten, zou men hier heden morgen de lynchwet op een inwoner, die zijne vrouw graf waarts geleidde, hebben zien toege past. De thans gelukkig overleden vrouw had in haar huwelijk van haar zeer aan den drauk verslaafden man zooveel te lijden gehad, dat zij voor een paar weken des nachts wanhopig in het water sprong, om zich te ver drinken. Zg werd echter nog in tgds geredlater echter moet zg alle voe ding geweigerd hebben, totdat zij ten laatste gelukkig bezweek. De geheele straat, waar de liefhebbende echtge noot woont, was reeds vroeg in den morgen met toeschouwers gevuld, die door scheldwoorden en bedreigingen hun haat en wraak te kennen gaven en als men een aantal vrouwen niet met alle macht had bedwongen, dan zou er van dien braven echtgenoot, onder de handen van zoovele megaera's niet veel te recht zgn gekomen. Een onafzienbare hoop volks volgde steeds dreigende de volgkoets, waarin de man gezeten was, tot aan het kerkhof en daar was men nog ge noodzaakt om meerdere politiehulp te seinen. Te Marseille heeft een zonder linge moordpoging plaats gehad. Een zieke, Laurent genaamd, heeft getracht den dokter, die hem verzorgde, om het leven te brengen. Hij had onder de dekens een dolk verborgen en toen de dokter hem Vrijdag weder kwam bezoeken, baalde hij zijn dolk eens klaps voor den dag en bracht hem twee wonden toe, onder het uiten van beschuldigingen, dat hij, de dok ter, hem langer ziek hield, dan noo dig was. De wonden zgn niet ge vaarlijk. Heldersche Moppen. EEN NAUWGEZET GEWETEN. In het groote Casino to Nizza viel de algemeene aandacht op een heer, die bij 't kaarten zijn handschoenen niet uittrok. De spelers geloofden dat hier een vooroordeel achter stak en ondervroegen den heer daar over. Deze antwoordde op een zeer ern- stigen toon Ik ben boven alle vooroordeelen verheven. Maar ik hond mijn handschoenen aan, om deze reden, dat ik eenigen tijd geleden mijn vrouw heb gezworen geen kaart meer te zullen aanraken. „Wat een mist," sprak Mevrouw 8mik, „wij hebben gisteren bijna den gebeelen dag bet licht opgehad." „O, wij ook," antwoordde Mevrouw Bront, „wij hebben zelfs met de lamp moeten eten." Pieter, haar zoontje, een rakkertje van 6 jaar, een waar enfant terribleriep hierop dadelijk uit„Wel mamawat vertelt u daar P wij hebben gisteren immers niet gegeten U zei, we kannen het vandaag beat met een boterham en een paar eieren doen." IDEAAL EN WERKELIJKHEID. Een arme vrouw voud baar man beschon ken aan den weg liggen. Zij liet zich op de knieën glijden, vleide zijn hoofd in haar schoot, en tastte in zijn zakken. Een dichter merkte het tafereeltje op en een ode van huwelijkstrouw ontkiemde in zijn brein. Toen bij zich verwijderd had, gaf zij den dronkaard een duw, vloog overeind en spoedde zich heen met het geld, dat zij hem ont nomen bad. „Nn aan mij de benrt!" riep zij, een herberg binnenstappende. „Een borrel, asjeblieft 25-Jarige Echtvereniging van: HENDERIKUS KWAST LOÜISA BRUIN. Helder, 22 Juli 1883. Algemeene kennisgeving. Door Gods goedheid hopen wij den Sisten dezer, te her denken de 30-Jarige Ecktver- eeniging, van onze geliefde ouders FRANS BUIS en MART JE BRUIN. Uit naam hunner dankbare I Kindereu, Behuwdzoon Kleinkind. Helder, 20 Juli 1883. kennisgeving. ïjH ZONDAG 22.JULI 1 hopen wij door Gods goed heid de 25-Jarige Echtver- eeniging van onze geliefde I ouders te herdenken H. KWAST en L. BRUIN. Uit naam van hun dierbare kinderen, J. KWAST. M. KWAST. C. KWAST. L. KWAST. P. KWAST. K. KWAST. Algemeene kennis- Bevallen van een Dochter: L. LABOUT, geliefde Echtgenoote van W. RIETVELT. Helder, 18 Juli 1883. Hedeu werd ous ouderhart diep getroffen, door het afster ven van onze jongste lieveling GEERTRUIDA JOHANNA, in den jeugdigen leeftijd van 11 maanden, diep betreurd door hare bedroefde Ouders en verdere Familie. A. J. NIJLAND. M. C. NIJLAND, Vebbukgt. Helder, 18 Juli 1883. Op den 16n Juli trof ons ou derhart een gevoelige slag door 't verlies van onzen eenigsten lie veling PIETER ANTOON, in den nog jeugdigen leeftijd van vgf weken, diep betreurd door zgne ouders en verdere familie. W. MANK. C. J. MANK— v. Tonningen. Heden overleed onze geliefde schoondochter HENDRIKA KAMP, in den ouderdom van 42 jaren. Helder, 18 Juli 1883. Namens ouders en verdere Familie, H. MULDER. T. S. MEIJER. J. KUIPERS. H. MULDER. W. M. van MEEGENBERG. C. VOS. Heden overleed mgn geliefde Echtgenoote HENDRIKA KAMP, na eene ongesteldheid van 8 dagen, in den ouderdom vau 42 jaren, mg nalatende 4 kinderen, allen te jong om dit treffend verlies te beseffen. Helder, 18 Juli 1883. Namens haar treurende Echtgenoot C. MULDER. Voor de vele blijken van belang stelling, bij het overlijden van ons geliefd kind ondervonden, betuigen wij onzen harteltyken dank. Helder, 20 Juli 1883. G. GRASSER. P. A. GRASSER, geb. Klein.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1883 | | pagina 2