Advertentiën. Een dronken man tegen een agent, die tot de overtuiging komt dat de beschon- kene op het grenspunt van den kennelijken staat is aangekomen Ik ben niet dronken, ik heb de hik in mijne knieën. Een jong getrouwd paar is op reis en zit in den trein. HijZit je goed, engel P Zij Ja, mijn schat. Hij Voel je geen tocht P Zij Geen ziertje, schat. Hij Toe, laat mij daar dan zitten. o Men verhaalde van een neger, die zoo zwart was, dat op klaarlichten dag licht moest worden ontstoken om hem te kunnen zien. Een ander wist daarop te vertellen van een man, die zoo mager was, dat hij tweemaal achtereen ergens moest binnen komen om te worden opgemerkt. Stoom vaartberichten Het stoomschip Conrad passeerde 4 De cember Kaap del Ar mie van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Koningin Emmavan Batavia naar Amsterdam, liep 5 December te Gibraltar binnen, om aldaar een nieuwe stoomschuif in te zotten. Markt-Berichten Pürmerend, 4 Dec. Aangev. 442 Koeien, Melkkoeien hoog in prijs, 50 vette Kalveren f 0.80 a 1 per P., 69 nuehtere dito £10 a 36, alle handel vlug, 1565 Schapen en Lam meren, Vette minder in prijs, Schapen hoog in prijs, handel stug, 114 vette Varkens f0.42 a 0.52 per P., 182 Biggen f4 i beide handel stug, Kipeieren f 7 a 8, P. Boter, per pond f 1.35 a 1.40, 60 mud Appelen f2,50 a 4, 775 Ganzen f2.50 a 3.25, 225 Zwanen f 5 a 6.50. Kleine Kaas f 37, Middelbare f 36.50, aangevoerd 142 stapels. Puembrend, 6 Dec. 8 Paarden f 40 a 150, 49 Geldekoeien f160 a 300, 4 nucht. Kal veren f10 a 22, 450 Schapen f 18 a 40, 15 magere Varkens f 8 a 13, 30 Biggen f 4 a 6, Boter per kop 90 a 145 ct., Kaas per kilogram 40 a 50, Kip-eieren per 100 f6.00 a 7.00. L. D., A. P., M. F., W. d. W., J. 8.' W. H. W., B. L., ieder f5.—, D. L. D., twee boeten van f 5.het zich bevinden in kennelijken staat vau dronkenschap op den openbaren weg. Allen subsidiaire gevangenisstraf en in de kosten. Visschevij-Berichten. 5 Dec. nm. 7 u. 50 beugers met 15 tot 250 schelv., per 100 f37 tot f45; 30 ka beljauwen, per stuk f2.60 tot f2.85. 6 Dec. v.m. 16 beugers met 30 tot 150 schelv., per 100 f 38 tot f 58, 3 tot 4 ka beljauwen, per stuk f2.60 tot f2.70. Burgerlijke Stand Helder. Van 4 tot 7 Dec. ONDERTROUWD: N. Winkel, metse laar, en E. Greven. GEHUWD: A. J. Jordans en M. C. van der Waal. L. Steijn en G. van der Oord. J. Karemaker en M. Willems. BEVALLEN: Geene. OVERLEDENM. T. Köhn, 7 j. J. W. P. Bos, 22 m. A. Altelaar, 45 j. A. P. Jonker, geb. Strikker, 21 j. F. Meijer, 75 j. G. Breukels geb. de Boer, 45 j. G. Suhren, 12 d. D. Keesman, 9 m. Burgerlijke Stand Tessel. Van 29 Nov. tot 5 Dec. ONDERTROUWD en GETROUWD: Geene. GEBOREN Lena, dochter van Willem Slaman en Dieuwertje Spreeuw. Antje, dochter van Klaas Dop en Deitje Smit. •Albert, zoon van Johftnnes van Grouw en Trijntje Bakker. OVERLEDEN Pieter Dijker, 75 jaar. Burgerl Stand Wier in gen. Maand NOVEMBER 1883. GEBOREN Jan, z. van D. Lont en T. Ruijter. Aaltje, d. van S. Everta en R. Gorter. Pieter, z. van J. Smit en G. Bakker. Cornelis, z. van K. Minnes en A. Bakker. Arie, z. van D. Bekendam en M. Klein. Jansje, d. van A. Bakker en A. Halfwecg. Neeltje, d. van C. Kroon en T. Tijsen. Hendrik, z. van H. Hoeksma en R. van Brink. GEHUWD: P. Engel en J. Ricke. J. Engel en A. Keyzer. OVERLEDEN G. Asjes, 93 jaar. M. Mosk, 73 jaar. Kantongerecht te Helder. Zitting van 5 Dec. 1883. M. W., overtreding wet op den ijk en herijk, 2 boeten van 50 ct. ieder. D. d. G., overtreding wet op de jacht en visscherij, fl. A. T., bet gaan over eens anders in den oogst staanden grond, 50 ct. C. K., J. D., het laten loopen van vee op eeBS anders in den oogst staanden grond, ieder f 3. J. G., overtreding verordering op het rij den in de gemeente, fl. W. B., P. B., H. W., H. R., W. C., K. G., J. R., D. J. H., H. W., C. V., J. M., ieder f 3.J. d. M., P. L., D. wai* .l9p|90 BIU,Jq TT? ïjjtfó JIUI J-rfAOUtf-oy; uL|f>yt(»> Alk"»" -2f Vervolg' der Berichten. De directie der marine alhier heeft Woensdag openbaar aanbesteed de werkzaamheden voor de verbou wing van de marinebakkerij alhier, bet bouwen van een daaraan ver bonden woonhuis en een regenwater bak. Ingekomen 17 biljetten laagste inschrijvers waren de bh. de Waard en Wijker, ad. f 14.490 hoogste de hb. Gebr. Boon ad. f 16.600. Naar wij vernemen zal de Jon- gelingsvereeniging Vriendschap baart Vreugde," op Zondag 23 Dec. a.s. in Tivoli, weder een buitengewone volksvoorstelling geven. De beer G. Giltjes, commies der posterijen, is als zoodanig ge plaatst ten postkantore alhier. Bij het lossen eener steenkolen boot op jl. Maandagmorgen omstreeks 4 uur, had een treurig ongeluk plaats, Een onklaar ijzeren blok kwam van een aanzienlijke hoogte op bet hoofd van een man, welke korten tijd daar na den geest gaf, De overledene was een oppassend huisvader, aan welks weduwe en kinderen daarom onder steuning wel besteed is. Sint Nicolaas beeft onder deren alhier den winter meegebracht, die zich beeft aangekondigd door hagelbuien, sneeuwbuien en vorst, waarbij de Noordoostenwind lustig opblies. Woensdagnacht is bier veel bout aangespoeld. Visscbers brachten mede veel bout aan, dat zij in zee hadden opgevisebt. Een menigte scbrooten en battings, aan de einden met roode kleur gemerkt M P en O G, zijn onder bet beheer der strand vonderij gesteld. De Nederl. brik Jan en Anton, kapt. Mulder, van Riga naar Am sterdam met hout, is lek, vol water en met verlies van zeilen door de sleepboot Hercules alhier binnenge- Vlie, 6 Dec. Het in de Grienderwaard gestrande stoomschip Newcastle is vlot gekomen en wordt naar Harlingen gesleept. Zandvoort 4 Dec. Het ge strande schip Content," kapt Kuiper, (zie ons vorig No.), zit nog in zijn geheel. Bij gunstig weder kan ver moedelijk de lading geborgen en bet schip afgebracht worden. Harlingen 4 Dec. Tegen den dijk in de nabijheid dezer stad zijn verscheidene balken en battings aan dreven waarschijnlijk afkomstig van bet bij Terschelling gestrande stoom schip »Nörrona." De collecte, dezer dagen te Tessel gehouden ten behoeve der nood lijdenden voorlndie, beeft f92.7972 opgebracht. Het mail-stoomschip Prins Hen drik, Woensdag van Queensboro te Vlissingen binnen, beeft op de uitreis Maandag op Dinsdagnacht, met bui tengewoon zwaar stormweder te kam pen gehad. Zware overkomende stortzeeën sloegen de trap naar de uitkijkbrug weg en veroorzaakten schade aan de kajuitstrap der tweede klasse, benevens eenige lichte dek-ave- rij. Overigens bielden schip en ma chine zich uitstekend. De storm, waarvan wij hier ons deel hadden, heeft op den geheelen Atlantischen Oceaan, vooral aan de Amerikaanscbe kusten, met groote lievigheid gewoed en een aantal schip breuken met verlies van menscben- levens veroorzaakt. De heer J. R. N. J. Bijl, ha venmeester te Rotterdam, is na een korte ongesteldheid Woensdagavond overleden. De overledene was, vóórdat hij bier werd benoemd, havenmeester van het Noordbollandsch kanaal en on derscheidde zich reeds in die betrek king door bekwaamheid, ijver en hu maniteit. Van deze eigenschappen beeft bij ook in zijne moeielijke be trekking bier ter stede vele blijken gegeven. Onze gemeente verliest in hem dan ook een verdienstelijk amb tenaar, die de algemeene achting en genegenheid geuoot van allen, die met hém in aanraking kwamen. (N. Rott. Ct.) Het schitterend roode licht, dat zich in de vorige week meer dan een avond na bet ondergaan der zon aan den westelijken hemel vertoonde, poollicht werd genoemd en ook wel te onderscheiden is van noorderlicht, daar dit onder nog andere omstan digheden en wel met breede, opstij gende stralenbundels plaats beeft, deed verandering van weer en groote koude verwachten. Het tegendeel werd doorgaans juist opgemerkt. Op poollicht of noorderlicht volgde meest al ruw weer, wind, die tot bet noor den doorliep, met storm en felle buien, Ook thans werd de kalmte van de vorige week door buiig weder opgevolgd, waarbij bet vaak beeft geweerlicbt, en waaruit nog geen be stendigheid valt af te leiden. Woens dagavond om 5 uur schoot een vuur bol, blinkende als bet licht van Sirius, op 30o hoogte, van bet Z.-W. in horizontale richting voort en hij verloor zich in de ruimte. Kort daarop werd er weder eeu vuurbol uit een eeuigszins andere streek waargenomen en deze zette evenals de andere den tocht door bet hemel ruim met groote snelheid voort zon der uit elkaar te spatten. (L. Ct.) IJmuiden, 5 Dec. Gedurende en na den jongsten storm zyn weder eenige vaatjes olie, gelijk aan die, welke ook de lading van de verongelukte Condor" uitmaakten, weder aangespoeld; bet vermoeden schijnt dus gewettigd, dat nog niet alle lading uit bet wrak is gedreven de mogelijkheid bestaat dat van een deel der ruimen de inhoud niet is uitgespoeld; bet wrak schijnt van de steenbezetting te zyn afgegleden in de diepte buiten de pieren, ten min ste met een duwboom van 24 voet kon men kort geleden op d© plaats van bet ongeluk wei grond maar niets van bet wrak voelenals einde lijk de stormen zyu uitgeraasd en bet water bij aanhoudenden oosteuwind laag afloopt, kunnen wellicht duikers nog iets van bet wrak en uit bet casco halen. De kellner uit bet Hotel Everts," te Veendam, kocht een 50- tal tentoonstellingsloten, ten verkoop aan de reizigers. Hij hield één lot voor zich over, en daarop is de ka pitale prijs van fr. 5000 gevallen. Daniël Schooleuaar, beeldhou wersknecht te Amsterdam, die voor acht dagen voor het gerechtshof te Amsterdam terechtstond ter zake van poging tot moord op zijne vroegere beminde, is by arrest tot een celstraf van een jaar veroordeeld, De Bruin, woonde te Haarlem samen met een vrouwdat zoodanig huishouden veelal niet al te best in orde is, spreekt van zelf, en De Br. vond dan ook Woensdag aanleiding om den boel zyner gezellin kort en klein te slaan. De politie kwam er echter bij te pas, en toen by inge rekend was, bleek een goede vangst te zyn gedaan De Br. werd nl. sinds Juni jl. gezocht, daar bet gerechts hof te Amsterdam toen aan De Br., alias J. W. Yan den Boogaart uit Breda, voor diefstal 17a jaar celstraf bad opgelegd. Londen, 5 December Volgens telegram van Penang ver trok bet Eng. oorlogsschip Pegasu* den 26en Nov. naar het wrak van de Nisero vau Oleb Oleb met den Eng. consul dier plaats, den heer Kennedey. Tot beden werd nog geen bericht ontvangen van de be vrijding der equipage van de Nisero en gelooft men dat zij door den Rajab nog steeds gevangen worden gehouden. Men verontrust zich te Ant werpen over bet Belgische stoomschip Plantijn, hetwelk den lOden Novem ber van New-York naar Antwerpen vertrokken is en waarvan men tot heden nog geen bericht beeft, terwijl bet stoomschip Penland, dat een paar uren na de Plantijn van New-York vertrok, reeds deu 29en Nov. te Ant werpen is aangekomeu. Aan bet D. v. Z.-H. wordt uit eeu particulier schrijven bet volgende medegedeeld: a>De Goening Merapi, in Solo, dreigt ons met een verschrik kelijke uitbarstingin twee maanden tyds beeft zich in den krater een kegel gevormd van 600 voet boog nog steeds wordt die kegel grooter en zal spoedig wel naar beneden vallen. Daarna wordt de uitbarsting ver wacht." In den zeeslag van Lissa in 1866 boorde de Oostenrykscbe kapt. ter zee, baron de Sterneck, comman dant van bet geblindeerde fregat Fer- dinand Max, met een enkelen stoot van zyn ram bet gepantserde Ita- liaanscbe schip Re d'Italia in den grond. Op betzelfde oogenblik, dat dit vaartuig, bet schoonste van bet gebeele Italiaanscbe eskader, den doodelijken stoot ontving, ontstond er brand aan boord en volgde er een ontploffing, die de door de bin nendringende golven aangevangen vernietiging voltooide. Yan de gebeele bemanning der Re d'Italia bracht slechts een per soon er bet leven af, als door een wonderkolonel Del Santo, chef van den staf van admiraal Persauo. Op bot oogenblik der ontploffing greep hij een stuk bout en werd later opgevisebt door eeu sloep der Affondatore. Den lOden Nov. 11. hebben de offieieele bladen van Weenen en van Rome te gelijk de besluiten mede gedeeld, bet eene behelzende de be noeming van den schout-bij-nacht baron de Sterneck tot minister der Oostenrykscbe marine en bet ander die van den kolonel Del Santo tot dezelfde booge waardigheid bij de Italiaanscke marine. Brussel, 6 Dec. (R. O.) Het paleis der wetgevende kamers staat in brand. Tweede dépêche. De brand woedt met hevigheid voort. De ver gaderzaal der Kamer van Vertegen woordigers is volkomen vernield. Op dit oogenblik hebben de vlammen zich medegedeeld aan de afdeelingen, waar bet departement van buiten- landsche zaken en dat voor openbaar onderwijs hunne bureaux gevestigd hebben. Men hoopt de andere depar tementen te behouden. De plek waar de Kamer van vertegenwoordigers hare zittingen houdt is niets dan een vuurgloed. De brandweer kwijt zich met buitengewonen y ver van bare taak en de troepen staan tot hulp gereed. Verscheidene personen zyn gekwetst. Derde dépêche, 10 uur i avonds. Men is den brand meester. De vergaderzaal der Kamer van Ver tegenwoordigers met al wat daarbij behoort is door de vlammen vernield. Verscheidene brandweermannen zijn gewond. Volgens een gerucht zouden eenige grenadiers onder bet puin be dolven zijn. De brand is aangekomen in bet koepeldak der Kamer, terwijl zitting gehouden werd bij werd aangewak kerd door de trekking van de venti lators en door een hevigen N.-O. wind. O'Donnell, de moordenaar van den aanbrenger Carey, zal den 17en a. s. worden gehangen. Uit de ver sterkte politie-macht in en buiten de 'gevangenis is af te leiden, dat men nog steeds pogingen vreest tot ontzet. Overigens blijkt omtrent den veroor deelde, dat hij een volslagen ontwik keld man is. Het veel besproken rechtsgeding van Tisza Eszlar zal op denl7n voor bet bof van appèl in behandeling komen. (Zooals men weet, kwamen de beschuldigers in hooger beroep tegen de vrijspraak van de beschul digde Israëlieten.) Waarschijnlijk zullen de verhandelingen ongeveer een week duren. De bekende American Watcb Company gaat horloges in deu haudel brengen met wijzerplaten, in 24 uren verdeeld. 25-Jarige Echtvereeniging; van G. STRIKKER en T. SMIT. Helder, 9 Dec. 1883. j Uit naam van hunne Zwagers en Zusters, C. H. A. VERBLAUW, en Ecbtgenoote. J. G. van der MIESEN, en Echtgenoote. Op den 9n December 1883, hopen onze geliefde Ouders: GERRIT STRIKKER en TRIJNTJE SMIT, hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te berdenken. Helder, 7 Dec. 1883. Namens huune dankbare kin- dereu en verdere Familie. ZATERDAG 8 DECEMBER, ber denken wij den 70sten verjaardag van onzen geliefden Vader, Bebuwd- en Grootvader IY1. KORPER. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ondertrouwd W. BAKKER Hz., weduwnaar van T. Daarniiouwer. en J. M. MELCHIOR. Helder, j December 1883_ Geen receptie. Eenige plaatselijke kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Dochter: T. UITERWIJKSnooij. Amsterdam, 30 November 1883. Wegens buitenlandscbe betrekking eerst heden Algemeene Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Zoon E. A. STADERMANN, geb. Vroom. Helder, 7 December 1883. Op 4 Dec. overleed door een noodlottig ongeluk mijn dierbare Echtgenoot en mijner kinderen Vader ALBERTUS ALTENA, in den ouderdom van 45 jaren, mij nalatende 4 kinderen, waar van 2 te jong zijn om bun ver lies te kunnen beseffen. Allen, die den overledene in zyn werk zaam leven gekend hebben, kun nen begrijpen, wat ik in hem heb verloren. Helder, 7 Dec. 1883. Wed. A. ALTENA, geb. SELDERBEEK. Wegens omstandigheden eerst beden geplaatst. Tot onze diepe droefheid ontvingen wij beden de hart verscheurende tijding, dat onze geliefde Zoon en Broeder, JO- HANNESin den ouderdom vau ruim 18 jaar, op een nood lottige wijze bet leven verloren beeft aan boord van bet bark schip „Judith," op zijne reis van Noorwegen. Deze slag treft ons zwaar, want bij was onze broodwinnerdie hem gekend hebben, zullen be seffen hoezeer zijn verlies ons smart, doch wij hopen in Gods wil te berusten, wiens doen liefde is. Helder, 7 December 1883. W. HENDRIKS. W. C. HENDRIKS, geb. Zwiek.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1883 | | pagina 2