Advertentiën. Dankbetuiging. Russische soldaten moeten zich, naar men uit Neidenburg meldt, aan een verschrikkelijke misdaad schuldig gemaakt hebben. Onlangs werd een bende smokkelaars, die van Nywoczyn naar het Russische dorp Keuczewo spiritus overbrachten, eensklaps door Russische ambtenaren, die van dit transport in kennis gesteld waren, overvallen. Ten einde nu niets straf baars bij zich te hebben, openden de smokkelaars de blazen, lieten de spi ritus er uit loopen, en trachtten zich door de vlucht te redden. Twee achterblijvers, van wier kleeding de spiritus nog afdroop, werden door de Russische ambtenaren ingehaald, die zich de gruwzame aardigheid veroor loofden, de met spiritus doortrokken kleedereu in brand te steken. De smokkelaars gaven na korten tijd, tengevolge van de bekomen brand wonden, den geest. Zaterdag jl. had te Parjjs in de kerk St. Sulpice de huwelijksin zegening plaats van een kapitein der artillerie. De bruidegom, met zijn aanstaaude schoonmoeder aanden arm, was op het punt de kerk binnen te treden, toen een man voor de deur post vatte en den weg versperde, zeg gende, dat het huwelijk geen plaats zou hebben, omdat hij zelf met de bruid trouwen wildehij was sedert langen tijd met haar in kennis, enz. Toen men zich niet om den man bekommerde, haalde hij een mes te voorschijn en dreigde iedereen over hoop te zullen steken, die hem durfde te naderen. Door de politie met veel moeite gearresteerd, verklaarde de woesteling Teissèdre te heeten en ge wezen commissaris van politie te zijn Uit zjjue verhalen bleek spoedig dat hij krankzinnig was. Zijn woniug, in deRuede Vaugirard gelegen, was een armoedig zolderka mertje met een oude tafel, twee ge broken stoelen en een ijzeren ledikant tot ameublement. In elk potje, kopje enz. werden goudstukken gevonden, een som van 40.000 francs vertegen woordigende. Teissèdre had dit bedrag bespaard, toen hij nog in betrekking was en tevens was hem een kleine erfenis ten deel gevallen. In bet huis waar hij woonde, wist men niet dat hij zoo rijk was en gaf men hem meermalen uit medelijden te eten In een boek, handelende over de opkomst van de industrie van Birmingham, komt iets voor dat voor ons land ook van belang is. De schrijver beha ndelt het tijdperk gedurende hetwelk Willem III Koning van Engeland was en verhaalt hoe deze Vorst er eens over klaagde, dat er geen vuurwapenen in Engeland vervaardigd werden. Thans moet ik", zeide de Vorst tot zijn omgeving, ze met groote kosten en met nog meer moeite uit .Holland laten komen, om dat er geen werklieden in Engeland zijn, die zich daarmede bezig houden en het dus ook niet kunnen. Sire, antwoordde Richard Newdigate, een van de hovelingen, die van de omstreken van Biruiingham afkomstig was, deze wensch zullen wij trachten te bevredigen eu de Birminghammers zullen niets onbeproefd laten om zich in deze met de Hollanders te kunneu meten. Newdigate werd naar Birmingham gezonden en het resultaat was, dat van lieverlede daar eeu nieuwe in dustrie ontstond, die weldra tot een van de voornaamste van deze betee- kenisvolle fabrieksstad aangroeide. Als een andere Polykrates kreeg onlangs de officier v. Heijnitz te Ber lijn een zegelring terug, 'dien hij vijf en twintig jaar geleden verloren had in een badinrichting. Bij het uitbag geren van de Beneden-Spree, op de plaats waar die badinrichting ge weest was, vonden arbeiders den ring. Het wapen werd door deskundigei van het Konigl. Ileraldsamt als dat der familie v. Heijnitz herkend, en zoo kwam het kleinood weer in han den van zijn eigenaar, die veel aan genamer door deze vondst verrast was dan Polykrates door het terugvinden van zjju ring. Stoomvaartberichten Het stoomschip Voorwaarts passeerde 19 April Aden van Amsterdam Qet stoomschip Conrad arriveerde 21 April te Frioul (Mkrseille) ran Batavia. Het stoomschip Prins v. Oranje passeerde 20 April Kaap St. Vincent van Amsterdam. Het stoomschip Prins Frederik vertrok 21 April van Port-Said naar Batavia. Het stoomschip Prins Alexander passeerde 18 April Point de Galle van Batavia. Markt-Berichten Hoorn, 19 April. Tarwe f 7.50 a 9, Gerst f 5 a 6, Haver f3.75 a 5, Erwten: witte fll a 13, groene fll a 14.50, grauwe f 14 a 16, Bruine booneu f 16 1 Paard f90, 2 Koeien f200 a 275, 440 Lammeren f 20 a 34, 59 Kalveren f7 a 20; 34 Varkens f 10 a 19, 1 Zeug f35, 76 Biggen f 4a 8, 60 Kippen f 1 a 2, 14300 Kipeieren f 3 a 3.50, 5400 Eendeieren f 3.50 per 100, 2175 koppen Boter f0.55 a 0.60 per kop. Alkmaar, 19 April. 76 nucht. Kalveren f 4 a 47, 573 Schapen f 24 a 32, 8 Lam meren f8 a 10, 88 magere Varkens 1 13 a 20, 311 Biggen 15 a 9, 11 Bokken en Geiten f 4 a 10, 14 kleine Bokjes f 0.30 a 0.60, Boter per kop f 0.70 0.771. Visscherij-Berichten. 21 April v. m. 12 vletten met 20 tot 50 roggen, per stuk 61 tot 53 cent. N. m. 10 beugera met 30 tot 400 scbelv., per 100 f 18.50 tot 14, 6 tot lOl.kabelj., per stuk f 1.25 tot 1.50, 5 tot 60 roggen per stuk 62 ct., 40 korders, weinig vangst, enkele kleine tong, per stuk 10 ct., 2 tot manden kleine schol, per mand f 3.10 tot 2.50, 10 tot 100 tal haring, p. tal 66 a 60 ct. '2 April v. m. 4 vletten met 10 tot 40 roggen, per stuk 53 a 59 cent. Schuiten naar zee. 315de STAATS LOTERIJ. 2de Klasse. 1ste Lijst. No. 16646 f2000. Nos. 4137, 5003 19798 elk f 1000. Nos. 12480, 16728, 17213 en 18728 elk f400. Nos. 10546, 17145 en 19357 elk f200. Nos. 3481, 14228, 14490 en 18609 elk f 100. Burgerlijke St and Helder, Van 18 tot 22 April 1884. ONDERTROUWD: GEHUWD: Geeiie- BEVALLEN G. Flik, geb. Bakker, d. N. Boutesgeb. Trompz. J. Lapgeb. Gude, d. G. Kraak, geb. Meijer, d. A. E. Trap, geb. Quijben, z. OVERLEDEN H. Z. de Buisonjé 29 E. Gecks, 83 j. B. Kroes, 83 j. A. Mets, 3 w. H. J. Rippens, 21 j. H. H, Harms, 35 j. Twee levenloos aangegeven. Heldersche Moppen. In een koffiehuis zitten drie vrienden bijeen, de zoon van een dokter, van eeu kleermaker en van een wijnhandelaar. De laatste verbrandt zich de broek met zijn sigaar, zonder dit te bemerken; de beide anderen kijken rustig toe. Toen een flink gat ingebrand is en de kleer maker bepaald op werk kan rekenen, maakt hij de persoon in quaestie opmerkzaam. Verontwaardigd echter zegt hierop de dok ters zoon „Hadt je 't nog een oogenblik laten branden, dan zou mijn vader er ook iets aan verdiend hebben." Bankier: „Waarom bedel jeP Je bent sterk genoeg om te werken en zelfs meer te verdienen dan je noodig hebt." SocialistMijn beginselen verzetten zich hiertegen: Eigendom is diefstal! Als ik werk moet men mij wat daarvoor in eigendom geven, geld das steel ik, zoodra ik geld neem voor werk! Bedel ik echter, dan kom ik bij degenen, die te veel gewerkt, dus teveel gestolen hebben. Als ze mij nu wat vaa hun overvloed schen ken, dan geeft men slechts terug wat men mij te voren weggenomen, dat wil zeggen bestolen heeft." Bankier„Doch als men u iets geeft en gij neemt het aan, zijt ge toch op zijn zachtst genomen een heel er of begun stiger van den volgens u bestaanden diefstal." Socialist: „Als zoodanig wil ik mij dan in Godsnaam laten beschouwen, om de hee- ren te overtuigen dat een sociaal-democraat op zijn tijd ook verdraagzaam kan zijn.1 Examinator: „Als er bij een echtschei ding minderjarige kinderen zijn waar blijven die P" Candidaat: „Ach, God, ja die arme kinderen waar moeten die toch blijven Pr" stemd voor de oefening der zeemili ciens, werd heden alhier op de ge bruikelijke wijze iu dienst gesteld en het bevel daarover opgedragen aan den kap.-luit. t.z. J. C. Joekes. De état-major bestaat voorts uit: Luits. t.z. Ie kl. H. van der Meer (le officier); J. P. Lubbe Bakker, L. J. K. A. Jeekel, L. A. H. Lamie en F. A. Gregorij Luits. t. z. 2e kl. H. Velthuijzen, J. Bollaao, P. F. v. d. Velden Erdbrink, H. G. J. A. Fundter de Bauchène, E. A. Steiju- metz eu H. F. Hoven Off. v. Ge- zoudh. le kl. Dr. C. J. J. Hirscbig; Offn. v. Admin. 2e kl. A. Vermeulen en A. P. v. d. Venkapt. der ma riniers C. H. Pilaarle Luits. der id. J. A. H. Jockin en H. A. Mos; 2e Luits. der id. J. M. Ente van Gils, C. van den Ban en L. de Jonge Oudraat. Bjj Zr. Ms. besluit van 19 dezer, is de kapitein-ter-zee A. N. li. Koops, op zijn verzoek, ter zake van lang- durigen dienst, op pensioen gesteld onder toekenuing: a. van den titulai- ren rang van schout-bij-nacht; b. van een jaarljjksch pensioen van f2100; c. een verhoogiug daarvan met f1200 'sjaars, voor werkelijk verblijf in militairen dienst in 's rjjks overzee* sche bezittingen en koloniè'n en tus- schen de keerkringen. Met goed gevolg hebben examen ter verkrijging eener acte hulpondeawijzervan de normaal- aihier de kweekeling T. C. H Schlamilch, en van die te Texel de kweekelingenS. Boon, K. Bauma, J. N. H. Schippers en J. Blokker. Men verzoekt ons mede te deelen, dat op Donderdag 1 Mei door 't gezel schap »Aurora"een uitvoering zal wor den gegeven en alsdan zal worden opge voerd 't tooneelspel in 5 bedrijven »Twee Zusters," met een nastukje, getiteldNegen-en-negentig beesten en één boer." Men twjjfelt }niet of ook deze uitvoering zal, zooals altjjd Tt geval was, met een druk bezoek worden vereerd." Texel, 21 April Zag het èr aanvankelijk voor de veehouders op dit eiland voordeelig uit, doordien het wol vee in het voorjaar nagenoeg niet behoefde ge voederd te worden, thans is de toe- staud door het aanhoudend schrale koude weer veel veranderd. Velen zien de toekomst dan ook ernstig bezorgd in, omdat als het weer niet spoedig verandert, de lammeren be langrijk minder zullen opbrengen dan gehoopt eu verwacht werd, Door de directie der domeinen werd heden publiek aanbesteed, het graven van een uitwateringssloot, door »de Nederlanden" eii de vlakte der Slufterbollen. Er werden zes biljetten ingeleverd, alsde heer W. Hillenius f 242Ö. S. Daalder f2709.A. Schaatsen- berg f4350.C. Kuiper 2497.— dezelfde f2546.en K. Plevier f2477.Minste inschrijver was alzoo de heer W. Hillenius. Vervolg- der Berichten. Zr. Ms. fregat Evertsen, be Men schrijft van Terschelling Met genoenen lazen wij in de dagbla den, dat de Bonaire en de Argus weldra zullen uitgaan ter uitoefening van het politietoezicht op de Noord- zee-visscherij. Dat zoodanig politie toezicht noodig is, blijkt nit het afsnijden van een gedeelte van de beug eens Volendammer visschers deu 4en April jl. 's morgens om 11 uur Vlieland NW. De visscher ver loor daardoor niet alleen een groot gedeelte van zijn want, maar ook de vangst. De schuit, die de schade leed, is gemerkt V. D. 54de daders zijn onbekend. Slechts zelden zal men echter die daders kunnen ont dekken, want de beug i9 wel een uur lang, en is het wat buiïg, dan kan men onmogelijk letters en nommers onderscheiden. Zonder nu aan kwaadwilligheid te denken, kan met wel aannemen, dat een Eng. kotter in de heug vastraakt en de lijnen wel moet lossnjjden dan is meteen de noodzakelijkheid gebleken om het recht op de territori ale wateren streng te handhaven. Al gedurende ongeveer drie weken komen de vreemde kotters vlak aan hetstrand en bederven voor verscheiden maanden de vangst door 't omwoelen van den grond, liet vernietigen van het aas en het losmaken van de harde korst, waarop de visschen anders de kuit losschuren. (Hbl.) Aan den zeedijk tusscheu Oude- schild en Oosterend is een vaatje kruit aangespoeld, dat terstond aan de strandvonderij ter bewaring is ge steld. Van Terschelling wordt ge schreven De telegraafkabel tusschen Vlieland en Harlingen is weder ge broken. Dat is reeds de derde keer van dit jaar, tot groot ongerief vau de biunenkomende schepen en van de talrjjke visschers. De k^bel tus schen Vlieland eu Tessel schijnt ge heel weggezonken te zijn in het woelige zand en niet weergevonden te kunnen worden althans die lijn is al maanden lang onbruikbaar. Door de hevige nachtvorsten zijn in de Betuwe de kruisbessen, die aldaar een grooten tak van han del met Engeland uitmaken, grooten- deels bevroren. Ook vreest mendat de kersenoogst daardoor voor het grootste gedeelte mislukt zal zijn. Door den commissaris des ko- nings in Noord-Holland is aan het comité van uitvoering der Internatio nale koloniale en uitvoerhandel-ten- toonstelling te Amsterdam vergunning verleend om de trekking van één millioen loten (seriën 11 15), en de aan die tentoonstelling verbonden loterjj, te houden op 25 April e. k. De miliciens der infanterie van de lichting van 1883, die niet door het lot zijn aangewezen als bestemd voor het blijvend gedeelte, zullen den 30 dezer met groot verlof huiswaarts vertrekken. De op 6 Mei 1882 te 's-Gra- venhage gesloten internationale over eenkomst tot regeling van de politie op de visscherjj in de Noordzee, buiten de territoriale wateren, goed gekeurd bjj de wet van 15 Juni 1883, zal, ingevolge Kon. besluit, den 15 Mei a. s. in werking treden. Naar aanleiding van het her haaldelijk voorkomen, dat personen een diefstal plegen om in de gevan genis te komen, is van verschillende zjjden aangedrongen op het verzwaren van het verblijf in de gevangenis. De minister van Justitie heeft daar toe dan ook reeds een practisch middel voorgesteld. Wordt zijn ontwerp op de tucht in de gevangenissen tot wet verheven, dan zal daar niet alleen de arbeid zeer verzwaard worden, maar zal ook gedurende de twee eerste dagen het gevangenis-menu alleen uit water en brood bestaan. Zoodra de invoering van dezen maat regel onder de landloopers bekend is geworden, durven wij er ons iets goeds van te beloven. Gisterenochtend werd uit het huis van arrest in Den Haag een man ontslagen, die van zijne vrijheid on middellijk weer misbruik maakte, door bij eene vrouw op de Gedempte gracht twee dekens weg te nemen en te trachten die een paar huizen verder bij eeu uitdrager dadelijk te verkoopen. Op aanwijzing van^den bestolene ge arresteerd, verzette hij zich met veel geweld tegen zjjne overbrenging naar het politiebureel, zoodat een viertal agenten er bjj te pas moesten komen, om hem meester te worden. Een landbouwer te Doniaga (Friesland) is in 't bezit van een schaap met een houten poot. Reeds langer dan een jaar staat .en loopt dit dier op zijn kunstbeen" alsof 't een gewone poot ware. Een schaap van den landbouwer Joh. De Vries te Tietjerk had 5 jongen ter wereld gebracht. Het dier was evenwel niet bij machte hen allen de noodige melk te ver schaffen. Daarom liet men twee lammeren aan de uiers van eeu koe zuigen, in de hoop hen daardoor in het leven te zullen houden. De proef gelukte tot nu toe uitstekendde 5 lammeren zien er flink en gezond uit. Den 2Ö8ten APRIL hopen onze geliefde ouders G. M. GELIJSTEEN M. L. C. MöLLER, hun ïSVs-Jarife Echtveree- nijrlor te herdenken, gg: Namens hunne dankbare aj kinderen. Ondertrouwd THEODORÜS FREDERIK TIMMNER EVERDINA WOLZAK. Helder, i Alkmaar, j 17 April 1884. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen Dochter J. LAP— Gude. Helder, 20 April 1884. Ondertrouwd HENDRIK KOLK eu TRIJNTJE BUIS. Amsterdam, 17 April 1884. Algemeene kennisgeving. Bevalleu vau een Zoon: N. BONTES, geb. Tromp. Helder, 18 April 1884. Voorspoedig bevallen van eene welgeschapene Dochter W. C. MURKS, geb. Doesburg. Helder, 21 April 1884. Heden overleed ten mijnen huize tot mijn innige droefheid, mjjn geliefde HEINRICH HERMANN HARMS, in den ouderdom van 35 jaar, in* leven stucadoor, met wien ik eenmaal in den echt hoopte vereenigd te worden. Helder, den 20 April 1884. C. LIST. Mede namens Familie. Heden overleed, na een lang durig doch geduldig lijden, na voorzien te zjjn van de H. Sa cramenten der stervenden, rajjn geliefde zoon HENDRIK JA- COBUS RIPPENS, inden jeug digen leeftijd van ruim 21 jaar. Nieuwediep, 18 April 1884. Wed. F. RIPPENS, geb. Hoogenbosch. Mede uit naam van mijn zoon en familie. Heden overleed, in den ouder dom van 83 jaar, onze oom BAREND KROESE. Helder, 18 April 1884. Namens de Familie, C. BöHLEN. Algemeene kennisgeving. Heden overleed na een lang durig doch geduldig lgden, mijne geliefde Echtgenoote ANNA ELISABETH COREL, in den ouderdom van ruim 32 jaar. Ieder die de overledene ge kend heeft, zal beseffen wat ik en mijn kind aan haar verliezen, doch wij hopen in Gods wijzen wil te berusten. P. KLOP. Amsterdam, 17 April 1884. Welgemeenden dank wordt toege bracht aan hen, dien de laatste levens jaren van onzen overleden oom, BAREND KROESE, door stoffelijke bijdragen bewijzen van menschlievend- heid hebben betoond. Helder, 22 April 1884. Namens familie C. BöHLEN.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1884 | | pagina 2