Advertentiën. van zijn nieuwen vriend de stad in oogenschouw te nemen en plaatsen te bezoeken, waar men hem zijn zuur verdiende penningen aftroggelt. Ontelbaar zijn de manieren, die men daar uitgevonden heeft om den vreemdeling te bedriegen, en het beste wat hij doen kan is ooren en oogen open te houden, wil hij in een stad, waar zoovele vossen zijn, niet de rol' van gans vervullen. Tout comme ehez nous Hamburg, 10 Mei. (R. O.) He denmorgen heeft op de Elve een aanvaring plaats gehad tusschen het stoomschip »Engadine" komende van Sulina, en het stoomschip Amster dam," naar Amsterdam bestemd. Het laatstgenoemde is bij Schulau op strand gezet en heeft adsistentie. De »Engadine" is te Hamburg aange komen, met het voorgedeelte vol water. Een onlangs te Metz overleden heer had in zijn uitersten wil bepaald, dat zijn eigen bloedverwanten zgn voorhanden zijnd geld, en die zijner vrouw de meubelen zouden erven. Er werd echter na zijn dood geen geld gevonden en de erfgenamen van de meubelen hechtten weinig waarde daaraan en lieten ze verkoopeu. Maar toen een uitdrager op de vei ling een oude kast had gekocht en die voor het gemakkelijker vervoeren uit elkander wilde nemen, viel er een regen van goudstukken uit. De bij den verkoop tegenwoordige deurwaar der nam het geld, een bedrag van duizende marken, in bewaring, en nu twisten de twee partijen erfgenamen aan wie het toekomt. Natuurlijk hebben de erfgenamen veel spijt, dat zij de andere meubelen, waarin misschien ook geld verborgen was, van de hand deden. Bij Cerea, in Lombardjje, zijn twee spoortreinen in botsing gekomen. Negentien soldaten en een burger werden daarbij gewond. Een ander spoorwegongeluk gebeur de tusschen Bochnia en Slotwina (Gallicië). Daar geraakte de postwag- gon in brand door het ontploffen van een pakket. De brand werd gebluscht en de wagen hersteldmaar van den inhoud werd niets gered. De trein had 2l/9 uur oponthoud er door. Stoom vaartberich ten Het stoomschip Burgemeester den Tex is 9 Mei Aden gepasseerd naar Amsterdam. Het stoomschip Prinses Wilhelmina, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 11 Mei te Port-Said en vertrok den 12den weder vandaar. Het stoomschip Madura, van Amsterdam naar Batavia, passeerde Kaap St. Vincent den llden Mei. Het stoomschip Prins Alexander, van Batavia naar Amsterdam, passeerde Kaap St. Vincent den llden Mei. Het stoomschip Koningin Emma, van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 10 Mei van Port Said. BEVALLEN: G. Dekker geb. Knip, z. J. de Vroome geb. Kooger, e. M. Meeuwsen, 'i. Paulus, z. C. de Koning geb. van Tol, z. G. Han geb. Blomberg, z. R. Blom geb. Vos, z. A. Bremer geb. Kooiman, z. OVERLEDENH. Hoeksema, 42 j. P. Rantjes, 20 j. M. A. Hin, 4 j. C. L&vell geb. Koopman, 47 j. W. N. Bethlehem, 5 w. E. J. de Haas, 10 m. E. C. Lunet, 2 j. C. Wouter geb. Elink, 31 j. Markt-Berichten Alkmaar, 10 Mei. 1 Paard f50, 75 Koeien en Ossen 180 a 250, 42 nucht. kalveren f10 a 13, 524 Schapen fl6a32, 1861 Lammeren f10 a 20, 204 magere Varkens f 16 a 25, 336 Biggen f6 a 11, 15 Bokken en Geiten f5 a 11, 11 kleine Bokjes f0.40 a 0.60, Boter per kop f0.65 a 0.80. Hoorn, 10 Mei. Tarwe f8.50 a 9.75» Gerat f6 a 6.50, Haver f4.25 a 4.50, Erwten: groene f 12.50 a 13, grauwe f 15.50 a 17, Vale f 13 a 14, Bruine boonen f 12 a 18, 4 Paarden f80 a 200, 169 Koeien f140 a 350, 1000 Schapen f20 a 37, 1248 Lammeren f 8 a 16, 21 Kalveren f8 a 20, 54 Varkens f 12 a 24, 1 Zeug f30, 122 Biggen 5 a 9, 50 Kippen fl a 2, 1290 Kipeieren f 3.25 a 3.50, 4600 Eend eieren f 3.50 per f 100, 2145 koppen Boter f0.55 a 0.62^ per kop. Vissclierij-Berichten. 12 Mei. Binnen 14 vletten met 20 tot 60 roggen, per stuk 36 a 42 ct., 15 tal geep, per tal f 17.3 korders met 20 tot 40 groote tongen, per stuk 50 ct., 200 kleine en middelbare id., per stuk 15 a 25 ct., 12 manden kleine schol, per mand f 5.8 beugerB met 60 tot 200 schelviBch, p. 10Q f12 af 14. 13 Mei. Schuiten naar zee. Burgerlijke Stand Helder. Van 9 tot 13 Mei. ONDERTROUWD GETROUWD Geene. Vervolg der Berichten. Zaterdagmorgen kwam onder het los sen der gebruikelijke salutschoten alhier ter reede de Duitsche oorlogskorvet „Elisabeth", commendant de kapt. ter zee Schering. Reeds lang te voren waren maatregelen beraamd officieren en adelborsten van dezen bodem met de meeste voorkomendheid te ontvan gen, en ofschoon het schip vroeger arriveerde dan men het had verwacht, wist men alles wat dienen moest om de Duitsche gasten bun verblijf alhier zoo aangenaam mogelijk te maken, zoo spoedig in gereedheid te bren gen, dat de voorgenomen feestelijkheden al len naar wensch van stapel liepen. Zaterdag middag reeds dineerden een twintigtal der adelborsten van de „Elisabeth" bij onze adelborsten in het Koninklijk Instituut, ter wijl Zondag de commendant en officieren de gasten waren van den Vice-Admiraal W. K, van Gennep, Directeur eu Commandant der Marine. Gedurende het diner deed zich het stafmuziekkorps der Marine in den tuin vóór het Directiegebouw hooren en voerde meer- pialen het Duitsche volkslied uit. Gisteren avond werd den Duitsche officieren en adel borsten door de officieren onzer zeemacht in de smaakvol versierde zaal van „Musis Sacrum" een soirée dansante aangeboden, waarvoor ruim 300 invitatie's waren ver zonden. Het bal was zeer geamineerd en duurde tot laat in den nacht voort. Zooals men waarschijnlijk weet is de „Elisabeth" een instructieschip voor adel borsten, bewapend met 19 stukken en be mand met 386 koppen. De „Elisabeth" heeft, na gisteren een 100 ton kolen te hebben ingenomen, heden de reede weder verlaten. Jl. Zondagavond aanvaardde de Wel.Eerw. Heer J. C. Geelhuysen, onlangs beroepen als predikant bij de Herv. Ev. Luth. gemeente alhier, zijn dienstwerk met een leerrede naar Hand. 14 15b na in de voormiddag godsdienstoefening door den Wel.Eerw Heer D. Snijder Jr., Predikant te Bodegraven, te zijn ingeleid naar aanleiding van 2 Cor. 520. Een talrijke schare vulde beide malen het kerkgebouw. Zondagavond werd door de Gym nastiek- en Schermvereeniging Uit spanning door Inspanning" een uit voering gegeven in Tivoli. In gymnas tiek en schermen gaven de leden, onder leiding van den heer Oostenveld blijken van vlugheid en kracht, 't Blijspel, »De Bankroetier" werd los en vlug afgespeeld. De S. en G. vereeniging Oefe ning kweekt Kunst" zal Zaterdag avond een buitengewone.vergadering houden in 't lokaal van den heer Manheim. Overgeplaatst de kapitein kwar tiermeester P. J. Bausar van het le. vesting artillerie te Utrecht bij 't 4reg. te Helder. Men schrijft uit IJmuiden: De keizerin van Oostenrijk kwam met hare dochter en eenig gevolg, Zondag te 11.45 alhier per extra trein aan. Allen gingen dadelijk aan boord van de sleepboot »Simson" om een tocht in de Noordzee te doen. Te 4.15 keerde het gezelschap uit zee terug en vertrok naar Amsterdam. Betreffende de Leidsche vergif tigingszaak verneemt men, dat de be handeling van het rechtsgeding niet kan verwacht worden vóór Maart of April van het volgend jaar. Er zijn niet minder dan 57 gevallen te on derzoeken, waaromtrent vermoeden van vergiftiging bestaat. Om al die gevallen tot klaarheid te brengen, is er natuurlijk een lange tijd van voorbe reiding noodig. In de gemeente Achtkarspelen had onlangs een voerman zijne geld beurs verloren, waarin een tamelijk groote som geld was geborgen. Hij wanhoopte reeds aan de mogelijkheid van het verlorene ooit terug te krijgen, toen tot zijn groote verbazing de geheele beurs hem ongeschonden werd teruggebracht door uiemand anders dan zijn eigen hond. Het trouwe dier had de beurs ergens onderweg gevonden en had zich daarmede ijlings naar zgn baas gespoed. In October jl. werden van de Scheveningsche homschuit »Eugénie," van de reederij van den heer Parser, "ij Doggersbank de netten, vermoe- elijk opzettelijk, door de bemanning der smak »Silvery wave," uit Yar- mouth vernield en afgesneden. Ten gevolge van diplomatieke tusschen- komst heeft toen de Board of Trade," te Londen, een eisch tot schadever goeding aan de i heer Parser ingesteld tegen de bemanning van deYarmouth- sehe smak. Vrijdag is deze zaak behandeld voor het hof te Yarmouthde heer Parser en de bemanning van de »Eu- génie" verschenen als getuigen. Het hof heeft Zaterdag uitspraak gedaan en de getuigenissen niet voldoende overtuigend verklaard, weshalve de eisch is afgewezen. De 18-jarige zeeman Albertus Van Keulen, wonende op Terschelling, redde Zondagmiddag met gevaar van eigen leven een 3-jarigen knaap, welke aan de O. Z. Voorburgwal te Amsterdam te water was geraakt. Zonder zich een oogenblik te be denken en geheel gekleed sprong de jeugdige zeerob te water en had het geluk den kleinen drenkeling onge deerd en eenvoudig met een nat pak aan de ontstelde ouders weer te geven. Te Donderen, gein. Vries, was Donderdagavond een 15-jarige knaap, een zoon van M. van Steenwijk, aan het spelen met een pistool, dat met een kogel geladen was, om daarmede op een plank te schieten, doch trof daarmede bij ongeluk zijn 7-jarig zusje, dat op de plaats dood bleef. Het kind was namelijk ongemerkt voor den dag gekomen en wilde voor hem heenloopen, toen juist het schot afging. Te Arnhem werden Zondagnacht twee gewaande inbrekers gesnapt, wier doel bij het onderzoek alleen bleek een nachtelijk tête-a-tête met de dienstboden te hebben. Donderdag ontstond onder de bemanning van het op de reede van Vlissingen geankerd liggend Ameri- kaansch driemastschip Austria, kapi tein Baxter, een hevig oproer. Een van de stuurlieden werd zoo hevig aan het hoofd gewond, dat hij per sleepboot van boord gehaald en naar het gasthuis ter verpleging vervoerd moest worden. Daar de toestand heden nog dezelfde is en de bemanning steeds weigert te werken, ja het leven van gezagvoerder en stuurlui bedreigt, zal de kapitein de geheele equipage naar Antwerpen laten vervoeren en in handen van de Belgische politie over leveren. Bij gelegenheid van de zilveren bruiloft van den heer H., aan de Bur- gerslootbrug te Zijpe, had Vrijdag een droevig ongeval plaats. Terwijl, om ruimte te winnen, een biljart op zijn kant tegen den muur was gezet, speelden een paar kinderen in de on middellijke nabijheid daarvan. Plot seling viel het' biljart om, dat neer kwam op het hoofd en den rug van een zesjarigen knaap. Het kind was terstond dood. Woensdagavond deserteerden uit de klasse van discipline te Vlissingen een twaalftal gedetineerden, waarvan er echter vijf tot inkeer kwamen, al vorens de stad verlaten te hebben. De 7 overigen zijn echter doorgemar cheerd en waren Donderdagmorgen met stokken en knuppels gewapend reeds vroegtijdig te Kapelle. Hier werden ze opgemerkt door den rijks veldwachter A. Smallegange, die met den gemeente-veldwachter P. Christi- aan hen achtervolgde en hen tot staan bracht. Eerst lieten de deserteurs zich niet veel aan genoemde veldwach ters gelegen liggen, doch toen de rijksveldwachter zijn vuurwapen voor den dag haalde, kozen ze eieren voor hun geld en lieten zich naar Schore geleiden, waar de burgemeester on middellijk naar Vlissingen liet tele- grafeeren. Er kwam spoedig per draad antwoord van den kommandant van het algemeen depot van discipline, kapitein Van Hurk, dat genoemde personen gedetineerden waren, met verzoek hen in bewaring te houden. Inmiddels waren ook de rijks-veld wachter Ekkelboom uit Hansweerd en de gemeenteveldwachter van Schore, Hennekamp, te hulp gekomen en on der gezamenlijk geleide der vior po litiebeambten werden de deserteurs naar Vlake geleid, waar met den trein i detachement uit Vlissingen kwam om hen over te nemen en naar laatst genoemde plaats terug te geleiden. Jaarlijksche collecte voor de Israë]ietische armen klonk het Vrij dagmorgen huis aan huis in de War moesstraat, te Amsterdam, waar de met deze collecte belaste F. Meijer de bewoners de gebruikelijke armenbus voorhield. De gevers letten er niet op, dat hij de bus evenwel zóó voorover hield, dat de bjjdrage, welke men voor de armen over had, niet naar binnen viel, maar op den raud liggen bleef, vanwaar de geldstukken telkens zon der omwegen naar de zakken van den collectant gingen. De bewoner van een der door hem bezochte huizen had hem evenwel bij zijn verfoeielijk be drijf bespied, en hij volgde hem zoo lang op den voet, totdat hij een po- litie-agent ontmoette, wien hg van het gebeurde kennis gaf. Deze nam den dief toen in hechtenis. Volgens later ingewonnen berichten moet de oneerlijke collectant aan het politie-bureau zijne schuld volledig bekend hebben en is hij naar de cel overgebracht. Uit Zandvoort wordt gemeld Het kolossale biervat dat het vorige jaar op de Amsterdamsche tentoon stelling was opgesteld, is naar hier overgebracht en in zoover gereed, dat reeds H. H. de koningin van Zweden en gevolg daarin nagenoeg een half uur vertoefden en aldaar een glas wijn gebruikten. Het vat is omgeven door een flink terras en biedt van daar een prachtig zeege zicht. Te Woudrichem is Donderdag een kind geboren met zes vingers aan de rechterhand; daarbij waren twee duimen. Een dezer is afgezet. Niettegenstaande het belangrijk dividend, dat door de Leidsche brood fabriek over 1883 werd uitgekeerd, is zij in staat de broodprijzen opnieuw te verminderen. Eigen stoomjachten zijn tegenwoordig onder de rijke Amerikanen zeer in zwang. De millionair William Astor, te New-York, laat nu te Wilmington een jacht bouwen, dat eenig in zijn soort is. Het zal eerlang van stapel loopen. Dit jacht, „Nour Mahal" genaamd, wordt in alle opzichten zeewaardig gemaakt, zoo dat gerust de grootste reizen er meê onder nomen kunnen worden. De romp, het dek en de dekbalken zijn van staal. Het vaar tuig zal 227 voet, 6 duim (ruim 68 M.) lang, 30 voet (ca. 9 M.) breed en 18 a 20 voet diep zijn. Het zal machines hebben van 1400 paardenkrachten en kunnen varen met een snelheid van 12 a 14 knoopen per uur. De kosten van dit „drijvend paleis," zoo als men het noemt, zullen 350,000 dollars (f 875,000) bedragen. Onderofficier, bezig eenige rekruten te leerenhoe men voor zijn meer deren op verschillende wijze moet salueeren. Sergeant»En weet gij nu hoe gg voor de leden van het Vorstelijk huis moet salueeren?" Rekruut: »Ja, nee, ja,sergeant." Sergeant: >En heb je weieens personen van het Vorstelijk huis gezien Rekruut: (Die van een onzer ei landen komt) »ja, sergeant." SergeantZoo, zijn die dan bg juilie ook al, en wie zijn dat dan Rekruut(Moed krijgende) »ja, sergeant, de dienders." (Historisch.) Bevallen van een Zoon: R. BLOM, geb. Vos. Helder, 11 Mei 1884. Algemeene kennisgeving. j Door Gods goedheid hopen H wij heden, 13 Mei, te Leiden H de v(jf-eD-vyftig-jarige Echt- E vereeniging te herdenken van IwiLLEM CASPER LAFEBER» en 1 MARIA SLOOS. |i Helder, 13 Mei 1884. 7 Uit naam van: W. D. J. LAFEBER, 1 Echtgenoote en J Kinderen. L Heden gedenken wij de 25-jarige Ecktvereenlglug van onze geliefde Ouders: PIETER DE JONG en CATHARINA JONKER. Anna Paulowna, 14 Mei 1884. Uit naam van hunne dankbare kinderen. 125-jarige Echtvereeniging van onze geliefde Ouders C. K O N I N G en T. MELTEN. Nieuwediep, 14 Mei 1884. I Uit naam hunner j dankbare Kinderen. GeborenHEINTJE, dochter van J. J. KÜIJPER en N. K. BLOM. Oosterend, Texel, 11 Mei 1884. Strekkende deze tot algemeene ken nisgeving. Het kindje, den 3en April ge boren, werd ons heden door den dood ontnomen. J. BETHLEHEM. G. BETHLEHEM- VAN LEEUWEN. Helder, 9 Mei 1884. Plotseling werd ons onder hart diep getroffen door het afsterven van onze dierbare lieve ling ELLETTA JOHANNA, in den aanvalligen leeftijd van 10 maanden en 12 dagen. Helder, 9 Mei 1884. Ch. W. DE HAAS. C. J. DE HAAS, Otzen. Mede uit naam van Grootouders, Broeders en Zusters. Heden ontvingen wij de treu rige tijding, dat onze innig geliefde zoonSimon Schraa, op een noodlottige wijze aan boord van het Ned. barkschip »Soderham," op 7 April jl., is overleden, in den ouderdom van bgna 19 jaar. Helder, P. GRIEK, 10 Mei 1884. en Echtgenoote. Mede uit naam van Broeders, Zusters en verdere Familie. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijden, mgne geliefde Echtge noot HENDRIK JE LIST, in den ouderdom van ruim 77 jaren. Oude Schild, 12 Mei 1884. G. KUIJPER. Mede namens kinderen, behuwd- en kleinkinderen. H. W. HARTEN. p. p. c.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1884 | | pagina 2