Advertentiën. DANKBETUIGING. Vrije Geref. Gemeente, Ds. JOH, YAN DEN BROEK. en scheermes moet gebruiken en de ongelukkige luitenant zich de haren uit het hoofd trekt omdat hij zelfs de paar haartjes verloor, die zijn gelaat versierden. Nieuwmodische lekkernij. In Klausenburg heeft een kleine snoepachtige jongen twee dynamiet- patronen opgegeten, in de verbeelding dat hij met maïskoeken te doen had. De knaap heeft geen enkel nadeelig gevolg van de vreemdsoortige snoe perij ondervonden, maar de bewoners der plaats durven niet meer in-zpne nabjjkeid komen en wachten met angst en schrik de explosie van den jongen af, die naar hunne meening niet kan uitblijven. Kaapstad, 6 Augustus. Een ernstig gevecht heeft plaats gehad tusschen de aanhangers van Montsioa en de Boeren. Vele dooden zijn gevallen, daaronder verscheidene Engelschen, De Boeren werden ver slagen. De Gaulois deelt mede, dat het paleis van den koning van Grieken land te Athene geheel door brand is vernield. Vier soldaten zijn gedood, tien gestikt weggedragen, en acht zwaar gekwetst. Ondanks alle in spanning van leger, marine, brandweer en politie, is zoogoed als niets gered. De laatste manoeuvres der Oos- tenrjjksche vloot zullen vermoedelijk het begin zjjn van een nieuw tijdperk in de geschiedenis der Oostenrijksche marine. Het ligt evenwel niet in de bedoeling om kostbare proefnemingen te doen plaats hebben of dure schepen te bouwen, maar men wil snelvarende aviso stoomschepen en streeft naar een voortdurende uitbreiding der tor- pedovloot. Aan de beurs te Hamburg loopt sedert een paar dagen het gerucht, dat een daar gevestigde reederij ge- zameljjk met Berlijnsche en Frankfur ter firma's een aantal schepen zal doen bouwen om een regelmatigen snellen stoomvaartdienst op New-York te openen. De H. B. H. vernam sedert eenigen tijd dat ook het bestuur der Hamburg—Amerikaansche Packet Stoomvaartmaatschappij zieh met de zelfde plannen bezig houdt. Wegens de tegenwoordige tijdsomstandigheden had zij die evenwel voorloopig laten rusten. Zondagmorgen, toen te Straats burg een afdeeling artillerie van de kazerne naar de kerk marcheerde, werd op de marktplaats een soldaat in den rug door een revolverschot getroffen. Vanwaar het schot is ge komen en of het aan een ongeluk of kwaadwilligheid is toe te schrijven weet men nog niet. Te Bombay bestaat de ontzet tende gewoonte om het gelaat van vrouwen te verminken door haar neus af te snijden, ten einde ze voor ver leiding te vrijwaren. Hoewel derge- ljjke feiten strafbaar zijn, nemen zij toch toe, zoodat door de overheid buitengewoon strenge maatregelen genomen zullen moeten worden. Bij de laatste terechtzitting werden weder 5 personen wegens deze misdaad tot de gewone straf, 3 jaren gevangenis straf, veroordeeld. Stoom vaart berichten Het stoomschip Koningin Emma arri veerde 1 Aug. te Padang van Amsterdam Het stoomschip Prinses Wilbelmina ver trok 4 Ang. van Port-Said naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Hendrik vertrok 6 Ang. van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Prins van Oranje kwam 7 Ang. van Batavia te Amsterdam aan. Het stoomschip Snmatra vertrok 5 Aug. van Sues naar Batavia. Het stoomschip Madura vertrok 6 Aug. van Aden naar Amsterdam. Het stoomschip Conrad vertrok 6 Aug. van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Soenda vertrok 6 Ang. van Batavia naar Amsterdam. Markt-Beri chten PüKMBREND, 5 Aug. Aangev. 17 Paarden, 261 Koeien, Melkkoeien prijshoudend, vette Koeien hoog, handel vlug, 166 vette Kalve ren f0.60 a 0.80 per P., handel stug, 72 nuchtere dito f 12 a 28, handel vlug, 529 Schapen en Lammeren, laag in prijs, han del flauw, 163 vette Varkens f 0.38 «0.50 per P., 248 Biggen f3 a 6, beide handel stug, Kipeieren f 3.50 a 4 per 100, 1174 P. Boter, per pond f 1.10 a 1.20. Kleine Kaas £36, aangev. 398 stapels. Schagen, 7 Aug. 10 Paarden f 60 a 160, 10 Stieren f 80 a 180, 53 Geldekoeien f 130 a 280, 10 Kalfkoeien f 220 a 270, 15 Vaar- een f 80 a 120, 12 nucht. Kalveren f 8 a 20, 500 Schapen f 18 32, 75 Lammeren f 13 16, 6 Bokken en Geiten f 1 a 8, 25 magere Varkens f10 a 15, 30 Biggen f3 a 6, 50 Kippen f0.40 a 1, Boter per kop f 0.80 a 0.90, Knas per kgr. f 0.30 a 0.40, Kipeieren f3 a 3.50 per 100. V isscherij-Berichten 6 Aug. v.m. 80 korders met 30 tot 45 tong, per stuk 30 a 35 ceut. 200 tot 300 kl. en m. tong, per stuk 8 a 20 cent. 1 a 2 m. kl. schol, per m. f 2.Geen schar. 2 tot 5 rog, per stuk 65 a 70 cent. 7 Aug. v.m. 70 korders met 60 tot 180 tong, per stuk 25 a 30 cent. 140 tot 800 kl. en m. tong, per stuk 6 a 20 cent. 6 tarbot, per stuk 6,50 a 8.20 m. schar, per m. 7,a 8,12 m. kl. schol, per in. 2,a 3,00. 4 tot 10 rog, per stuk 48 cent. N.m. 28 korders met 50 tot 200 tong, per stuk 25 a 30 cent. 200 tot 2100 kl. eu m. tong, per stuk 6 a 20 cent. 10 tarbot, per stuk 6,a 7,20 m. schar, per m. 8. 10 m. kl. schol, per m. 3,Enkele rog, per stuk 32 cent. 8 Juli. v.m. 20 korders met 20 tot 200 groote tong, per stuk 25 tot 30 cent. 200 tot 1000 kl. en m. tong, per stuk 6 a 20 cent. 20 tarbot, per stuk 6,a 7,15 m. schar, perm. 4,tot 6,6 m. kl. schol, per m, 3,Enkele rog per stuk 32 cent. Burg-erlijke Stand Helder. Van 5 tot 8 Augustus. ONDERTROUWD: C. J. van Dongen, werkman, en G. H.P. de Kok. A. Grevea, viscbkooper, en R. Kuiper. GEHUWD: L. Langhorst en A. Hoo- gerduijn. J. J. Panis en G. van Kouteren. W. Karman en J. J. Hollerman. BEVALLEN: G. Koenot geb. Brouwer, z. A. Klok geb. Schraa, d. A. G. de Haan geb. Kragt, t. W. Bloem geb. van Nie, d. A. Paulus geb. Spil, d. J. E. Faber geb. Bakker, z. OVERLEDEN: A. F. Mulder, 15 m. J. A. Wollenstein geb. de Vries, 38 j. Burgerlijke Stand Texel Van 1 tot 6 Augustus. ONDERTROUWDp GETROUWD: ueene- GEBOREN Hendrika, d. van Bernardus Halsema eu Hendrika van Kooten. Reijer Jaeob, z. van Pieter Eelraan en Neeltje Kalf. Dirkje, d. van Jan Eelman en Adri- aantje Keijzer. Willem, z. van Jaeob van Heerwaarden en Jannetje Bakker. OVERLEDENTetje Vlaming, 79 j. weduwe van Pieter van der Vis. 316de STAATS LOTERIJ. lste Klasse. 2de Lijst. No. 18506 f 1500. Nos. 1779, 5653 en ie661 f1000. Nos. 1866 en 1924 f400. No. 15088 f200. Nos. 272, 7925, 7944, 13902, 17212 en 20480 f 100. 3de Lijst. No. 17175 f5000. Nos. 3618 en 3876 f 1000. Nos. 3056 en 4821 f 400. Nos. 2534 en 4217 f 200. Nos. 4117, 7872, 13710 en 16550 f100. 4de Lijst. No. 4335 f 400. No. 17625 f 200. Nos. 1825 en 11721 f100. CORRESPONDENTIE. Mejaffr. de Wed. J, Lindeman. Grand Rapids. Wij ontvingen een papieren dollar. Wees zoo vriendelijk in 't vervolg te zenden een internationale postwissel. Beleefde groete van de uitgevers. Vervolg der Berichten. De heer M. J. W. Lasonder heeft, naar wij vernemen, eervol ont slag aangevraagd en verkregen als leeraar in het recht, aan de opleidings klasse voor aspirant-administrateurs bjj de marine alhier, om zich in 't vervolg hoofdzakelijk aan de practijk van advocaat en procureur hier ter plaatse te kunnen wjjden. Op 's Rijkswerf alhier had gis teren een droevig ongeluk plaats. De werkman H., met andereu bezig een zeer zwaar stuk hout te ver plaatsen, geraakte door een noodlottig toeval daaronder en werd zoodanig gekwetst, dat de man onmiddellijk den geest gaf. Volgens bericht in den New.- York Herald, telegrafisch te Am sterdam ontvangen bij de Nederland- sche Amerikaansche Stoomvaartmaat schappij, is het stoomschip Amster dam," kapitein Lucas, op reis van Amsterdam naar New-York den 30en Juli jl. bij Sable Island gestrand, na verscheidene dagen geen waarne mingen te hebben kunnen doen. (Ver moedelijk wegens mist). Allen zijn gered behalve drie passagiers (twee vrouwen en een man) benevens een stoker. De tucht aan boord wordt voorbeel dig genoemd. Een gouvernements stoomschip van Canada bracht een deel der passagiers naar Halifax De Amsterdam" vertrok 19 Juli uit IJmuiden -en bad de volgende passagiers aan boord Kajuitspassa giers de heer en mevrouw A. Op- fiuger, de heer Rev. J. Caruanus, de heer en mevrouw H. Takrenwaldt, de heer en mevr. C. Ludwig en 3 kinderen en de heer C. Ulder, be uevens 201 tusscheudekspassagiers. Later ontvingen wij het volgende Reutertelegrain uit New-York van Woensdag: »Het stoomschip Am sterdam", van Amsterdam is in den nacht van 30 Juli bij Sable Islaud vergaan van de 224 passagiers en de 59 koppen der bemanning zyn slechts drie mannen, onder welke twee passagiers eu een vrouw, niet gered geworden. Zij verdronken bij het landeu door het omkantelen van de sloep. De Amsterdam" heeft gedurende den mist op een zandbank gestooten op vijftien mijlen afstand y n den vasten wal. In den nacht van 6 Augustus zijn d,- geredden (279) te Halifax aangekomen. (Hbl.) New-York, 7 Aug. (R. O.) Het stoomschip Amsterdam" zal waar schijnlijk geheel weg zjjn. Het schip bevond zich 35 mijlen buiten zijn koers. Het had gedurende de reis mistig weerslechts twee dagen was het helder. Ofschoon de Amsterdam" in den nacht van Woensdag schipbreuk leed, zijn de passagiers niet voor Donderdag nacht aan wal gekomen. De equipage werkte Donderdag den ganschen dag aan het in zee werpen der lading, met de hoop het schip vlot te brengen. De drie verdronkenen zijn Henry Schellenburg en William Dicks, pas sagiers 2e klasse, en Brommel, stoker. In het «Vaderland" spreekt een inzender zijn twijfel uit, of de Radja van Tenom wel aan den eisch tot uitlevering der gevangenen zal toe geven, want hjj weet dat door den Moesson zijne kusten tot 1 October ongenaakbaar zijn en de inlandsche hoofden volgen gaarne de Turksche politiek, om tot het laatste oogenblik tijd te winnen en te hopen op de verdeeldheid dervijandeu. De expeditie zal met groote bezwaren gepaard gaan, daar men eerst 34 kilometers van de landingsplaats moet afleggen, voordat de opera tien kunnen beginnen. Prof. J. T. Buys verwondert er zich over, dat bij het bestaande werk- gebrek, zich zoo weinig scheepsvolk aanmeldt voor de haringvisscherij, die zulke goede vruchten afwerpt en welker langzame ontwikkeling uit sluitend het gevolg is van gebrek aan bekwame visschers. 't Gaat met de visschers als met de dichters, ze wordeu geboren, niet gemaakt en dat zal wel de reden zijn. Wanneer het overtollig werkvolk in de sleden zich eenvoudig aan te melden had als haringvisscher en dan geholpen was, zou het werk- en visschersgebrek zich onderling spoedig genoeg neu traliseeren, maar de grens tusschen land- en waterrotten is zelfs in ons waterlandje altjjd zeer scherp geweest. Naar men ons verzekert heeft het wetsontwerp tot wijziging van artikel 198 der Grondwet reeds den Raad van State verlaten. Zijn wij goed ingelicht, dan zal ook na de wijziging de bepaling behouden blijven dat, gedurende een Regentschap, geen verandering in de erfopvolging mag worden gemaakt. (Hbl.) De beide Engelschen, die ver dacht worden in het gebouw der As- sociatie-Cassa den bekenden diefstal, ten nadeele van den kantoorlooper der firma J. Kol te hebben gepleegd, blijven hardnekkig ontkennen dat zjj elkander ooit te voren hebben gezien. Zij beweren stokstijf, dat niet zij de bankbiljetten in den Bloemendaalschen omnibus hebben verstopt onder het kussen. Met behulp van hunne portretten wordt in het buiteulaud hun verleden nagespoord. Indien de Haarlemschepolitie-agent, die de beschuldigden in hechtenis nam, hunne zakken had onderzocht, ware wellicht der justitie heel wat moeite Het rundvee-stamboek Noord- Holland telde op den lsten dezer 186 leden, terwijl ingeschreven waren 42 stieren eu 485 koeien. Dit jaar schijnt, in vergelijking met de laatste jaren, voor den land bouwer in Groningen eens weder gunstig te worden. De tarwe geeft veel stroo en uitmuntende aren. De van vlaggen voorziene wagens met koolzaad, rijden de schuren reeds binnen. Haver staat zooals gewenscht kan worden. Rogge staat zoo best, dat er stnkken zijn, die 40 HL. per HA. opbrengen. Paardeboonen staan ook puik. Aardappelen en gras hadden meer water moeten hebben. De tweede prijs in de Haar- lemsche paardenloterij is ten deel gevallen aan den heer P. Struik, handelaar in hooi en stroo te Schagen. De Staatsloterij heeft ditmaal twee personen te Deventer, aan wie het goed besteed is, begunstigd. Zij kregen elk een gedeelte van de f 20.000, en in de gemeente Helder kreeg iemand een 7io en een ander V20 gedeelten van dezelfde f20.000, die naar men zegt ook goed besteed zijn. Een oudstrijder van Waterloo, die te Amsterdam woont in de Dirk van Hasseltsteeg, vierde Woensdag zijn gouden bruiloft. Mag zulk een feest reeds zeldzaam heeten, merk waardiger werd het nog door bet feit, dat tegelijkertijd een dochter des huizes haar zilveren en een andere haar kope ren echtfeest vierde. Een der weinige nog in leven zijnde mannen, die in 1812 aan den tocht naar Rusland onder Napoleon I hebben deelgenomen, de beer J. G. Simons te Tjallebert, is dezer dagen in den ouderdom van 93 jaren over leden. Dinsdag deed zich te Amster dam het geval voor, dat in een gezin de heer en de vrouw des hnizes en de dienstbode zeer onpasselijk werden, na het gebruik van garnalen, die den vorigen dag gekookt en gepeld waren. Hevige brakingen en diarrhee waren de verschijnselen. Men zij alzoo op zgne hoede. Op een dorp nabij Eindhoven vervoegde zich dezer dagen een per soon van ongeveer 17 jaren aan een nonnenschool om twee schoolgaande kinderen, naar hij zeide, op last der moeder af te halen. Daar hij de kin deren signaleerde doch hunne namen niet kende, begaf de zuster, die de boodschap had ontvangen zich naar de overste om raad te vragen. Deze achtte het gevaarlijk de kinderen aan een haar onbekend persoon af te geven en weigerde bepaald. Een in gesteld onderzoek bewees dat het wantrouwen der zuster gegrond was, daar de moeder der kinderen geen last had gegeven die af te halen. Den 12en Augustus hopen wij de 35-jarige Rchtvereeni- te herdenken van onze I geliefde ouders J. DE WAARD en G. BUIS. Namens hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkindereu. Helder, 8 Augustus 1884. Geboren: AGATHA JOHANNA HENRIETTE, Dochter vau J. F. LEBBE en A. A. LEBBE-KOCH. Helder, 6 Augnstus 1884. Algemeene kennisgeving. Geboren: KAREL, Zoon van C. MULDER en A. J. MULDER—Tegel. Helder, den 7 Augustus 1884. Op den 7n dezer overleed te Amsterdam, na een langdurig lijden, onze geliefde vader en behuwd vader P. YAN DEIJCK. Helder, 8 Augustus 1884. P. VAN DEIJCK. E. VAN DEIJCK, geb. Talboom. W. J. AGGENBACH, A. C. AGGENBACH, geb. van Deijck. Heden overleed, na een lang durig en geduldig lijdenmijn geliefde Echtgenoote, JOHAN NA ALIDA DE VRIES, in den ouderdom van 38 jaar en zes maanden. B. J. WOLLENSTEIN. Mede namens de Familie. Helder, 6 Aug. 1884. Den 2den Augustus overleed in het gesticht Meerenberg mijn hartelijk geliefde Echtgenoot J. BEIS, in den ouderdom van ruim 34 jaren, in leven gepensioneerd Bootsman bij de Marine. Zwaar valt mij deze slag. Wed. J. BES—van Hert. Cocksdorp (Texel), 7 Aug. 1884. Srekkende deze tot eenige en algemeene kennisgeving, zoowel buiten als binnen Heden overleed tot onze droef heid, ons jongste Zoontje in den leeftijd van 37a maand. Helder, 6 Augnstus 1884. J. DE BOER. J. C. DE BOER, Garsteveld. Voor de vele blijken van belang stelling en waardeering, op 4 Au gustus 1884 ondervonden, betuigen ondergeteekenden bunnen kartelijken dank. P. VAN TWISK. A. VAN TWISK, Van Dijkhorst. De ondergeteekende betuigt zijnen innigen dank aan den WelEd.Gestr. Heer VAN COEVORDENOfficier van Gezondheid le kl. bij de K. N. Marine, voor de bereidwillige hnlp, ondervonden bij de langdurige ziekte en het overlijden van zijne geliefde Echtgenoote. B. J. WOLLENSTEIN, Opperschipper bij de Marine. Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden op den dag hunner 85-jarige Ecktvereeniging betuigen de ondergeteekenden aan allen bunnen oprechten dank. 's Gravenhage, J. LORRIE en 9 Aug. 1884. A. SLINKERT. te HELDER (Palmstraat.) ZONDAG 10 AUGUSTUS 1884: voormiddags 10 uur, zal D. V. als Spreker optredende WelEerw. Heer: IDs. HOOG, van Beekbergen. HOOGSTRAAT. ZONDAG a. s Voorin. 10uur. 'sNamiddagsSl/suar,

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1884 | | pagina 2