een zilüli DIENSTBODE. Een BAKKERSKNECHT Advertentiën. DANKBETUIGING een Dienstmeisje, een Schoenmakersjongen een KINDERMEISJE, een flinke Dienstbode, flinke DIENSTBODE, maar door, drie jaren lang want zelfs van de kleinste kleinigheid houdt Jaluzot boek en hij weet van al zijne klanten wanneer zij be steld hebben en wanneer het laatst de prijslijsten, stalen, catalogussen enz. Zeg niet, dat er dit onmogelijk afkan: Jaluzot weet het beter dan gij en hij gaat er mee voortdus het kan wel Dat moeten onze winkeliers van hem lee- Tenzij kunnen even goed ja beter, zij kun nen even billijk ja goedkooper, zij kunnen even prompt ja vlugger bedienen dan hij; maar zij verstaan de kunst niet zooals hij om de waren aan te prijzen en onder de aandacht van al hunne klanten te brengen. Wij mogen zoeken zoolang we willen, wij vinden de fout niet als wij ze in de eerste plaats niet zoe ken in de vrees van nog zoovele verkoopers, dat zooveel reclame niet deftig, niet degelijk, niet solide zal gevonden worden. Breekt het ijs uwer „deftigheid," dat uit sluitend dienst doet om den buitenlander in ons land een gladde baan te verschaf fen reclame-maken behoeft geen kermisge- schreeuw te wezenWees zoo deftig als ge wilt in uwe reclame als ze maar doel treft, als ze maar hout snijdt, als ze slechts datgene bereikt, wat zij alleen te bereiken heeftuw naam en uw waar bekend te maken. Denkt ge om te eindigen waar mee we begonnen, want anders wordt het onderwerp onuitputtelijk denkt ge, dat die éclat-ma kende kachel wezenlijk met f 120 in 't bui tenland betaald zou zijn, wanneer de fabri kant voldoende bekend gemaakt had, dat ze hier zelfs voor 't buitenland gefabriceerd wor den en hier slechts f 80 kosten P Een kooper mag een dwaasheid doen; gek pleegt hij toch in den regel niet te zijn, hij weet ook wel dat f 80 minder is dan f120! Wij hebben den vinger op de wond gelegd; de schuld schuilt nergens anders; ons zuchten over het cre- dietsysteem hier te lande, waaraan men zoo gaarne de moeielijke concurrentie met bet buitenland toeschrijft, is niet anders dan traagheid om de schuld te zoeken, waar zij werkelijk schuilt. Beproef het maar, pak de koe bij de horens en begin er maar mee. Als we maar durven, dan is ook dat crediet-sy- steem er wel uit te krijgen. Dat ons publiek het niet noodig heeft, bewijst immers Jaluzot alweer, die niets op crediet levert en toch verkoopt. Stoom vaartberichten Het stoomschip Conrad is 16 Augustus van Batavia vertrokken naar Amsterdam. Het stoomschip Voorwaarts, van Am sterdam naar Batavia, is 17 Augustus te Southampton aangekomen. Het stoomschip Madura, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 14 Aug. van Port- Said. Het stoomschip Prinses Marie, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 15 Augustus van Suez. Het stoomschip Prinses Wilhelmina, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 18 Au gustus, des ochtends 5 uur, Dungeness. Markt-Berichten. Alkmaar, 16 Aug. 3 Paarden f85 a a 105, 27 Koeien en Ossen f175 a 295, 22 nucht. kalveren f 5 a 30, 79 Schapen f 16 a 28, 20 Lammeren f14 a 17, 51 magere Varkens f 12 a 17, 75 Biggen f4 6, 4 Bokken en Geiten f 4 a 7, Boter per kop f 0.86 a 0.95. STAATSLOTERIJ 2de Klasse. lste Lijst. No. 11518 f20000. No. 3008 f5000. No. 11655, 15525 f1000. No. 2697 f400. No. 7187, 8743 f200. No. 6331, 8578, 13435, 20140, 20396 f100. Burg-erlijke Stand Helder. Van 15 tot 19 Aug. ONDERTROUWDW. A. Zwaan, wago- maker, en A. Mens. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: V. Zwaan, geb. Smit, z. H. de Ruiter, geb. de Groot, d. N. Beneker, geb. Bijl, d. G. Vermeulen, geb. Mens, d. J. G. van Daalen, geb. Bakker, d. G. Wil- lems, geb. Fleur, z. J. Koch, geb. Buijten- dijk, z. L. M. E. Rietvelt, geb. Labout, z. J. W. Hieter, geb. Hitter, z. P. C. M. de Heer, geb. Harms, z. OVERLEDENG. P. Los, 9 m. J. J. van der. Spek, 6 ra. K. Mulder, 9 d. A. G. J. Verstegen, 22 m. G. Grande, 4j. L. Speets, Vervolg' der Berichten. Maandagavond vergaderde de Kies- vereeniging Helder in Tivoli. De heer T. Mooy deed, na de vergadering geopend te hebben, de mededeeling dat de heer C. D. Zurmnhlen door omstandigheden verhinderd was eenige functie in de vcreeniging waar tc nemen. Na eenige bespreking over 't gewij zigde reglement, werden de aanwezigen uit- genoodigd, dit te teekenen. Door 37 hunner werd hieraan voldaan, waardoor ze van voor- loopige, definitieve leden werden. Nu ging meu over tot stemming van een president. Na herstemming werd de keuze bepaald op den heer Mr. J. W. Lasonder, die verklaarde de benoeming aan te nemen en de hoop uitdrukte, raad en hulp te mogen ontvangen in die vrij moeielijke betrekking. Nadat en kele heeren, om den tijd niet nutteloos te laten voorbijgaan, verklaard hadden niet aan merking te willen komen, werden tot be stuursleden gekozen de heeren T. Mooy, 3. C. Visser, G. Bouricius en F. L. W. Beijerinck. Met een kort woord dankte de voorzitter voor de opkomst en de moeite, die men zich getroost had en sloot de vergadering. Na afloop der vergadering werden de be trekkingen in 't bestuur volgenderwijze ver deeld Vice-voorzitter, de heer Mooy; secretaris, de heer Beijerinck; vice secretaris, de heer Bouricius; penningmeester, de heer Visser. Donderdag a. s. zal de heer Bitter in de Bouwzaal gelegenheid geven tot het kosteloos inenten eii heriuënten. -- Een zeldzaam teest had heden morgen in de Katholieke kerk alhier plaats. De WeiEerw. Heer C. Bram- lage, sedert korten tijd tot Priester gewijd, droeg op dezen dag zijn eerste H. Mis op, bijgestaan door vele geestelijken van hier en elders. De plechtigheid werd door kerkelijke muziek opgeluisterd. De Eerw. Heer Bramlage werd hier geboren. Zooals men zeker weet, werd na monseig neur Grooff, die ook uit deze ge meente was, geen ander van hier tot deze waardigheid verheven. Voor de weduwe en de onge lukkige kinderen van den werkman Hoolwerff, die voor eenige dagen op noodlottige wijze het leven verloor, zullen eenige menschlievonde plaats- genooten lijsten presenteeren aan de ingezetenen, om zoo mogelijk door eenigen geldelijken steun het treurig lot van dat gezin eenigszins te helpen verzachten. Een mariuier, die levensmoede scheen heeft getracht zich te ver- drinkeu. De matroos Meijnders, langs de Hoofdgracht alhier wandelende, fcag Zondagnamiddag jl. den man in het water spartelen en aarzelde niet zich terstond or bij te begevenom den man zoo mogelijk te redden, doch hij bood hevigen tegenstandtot drie maal toe wrong hij zich lostotdat eindelijk de hulp van eenige politie agenten het mogelijk maakte, den man te grijpen en aan dat ergerlijk schouwspel een einde te maken. Meijnders heeft zich bij dit geval j cordaat gedragen. Het schip »Adolf," kapitein J. Focke, dat omstreeks Maart jl. hier met averij binnenkwam, is sedert eenige dagen op de plaats zijner be stemming, Port Arthur, in China, aangekomen. Zooals men weet be stond de lading uit zeer gevaarlijke stoffen, o. a. uit schietkatoen, tor pedo's enz. en was er dien tengevolge twijfel, met het oog op de verhou dingen van dat land en Frankrijk, of die lading, eenmaal hier opgeslagen wel naar de bestemmingsplaats mocht vervoerd worden. De Staatsloterij is in den laatsten tijd den Helder nog al gunstig ge weest. Gisteren is weder het geheele lot, gesplist in gedeelten, der f20,000 alhier gevallen. In een logement op de Prins Hendrikkade te Amsterdam is de ei genares, de wed. L., Vrijdagavond met messteken vrij ernstig verwoud door den broeder van haren overleden man, gewezen koopvaardijmatroos. Door tijdig ontzet uit de handen van den aanvaller, die naar hij zeide, haar wilde dooden, werd een ernstige misdaad voorkomen. De toestand van de wed. L. is niet zorgwekkend. De dader bevindt zich reeds in hechtenis. Door rechercheurs te Amster dam zijn op Rapenburg aangehouden twee schippersknechts en later de ma chinist der Rotterdammer stoomboot Nestor, als verdacht van diefstal van jenever en andere goederen, afkom stig van de ladingen. Zij zijn ter beschikkiug der justitie gesteld. Omtrent den moord te 's-Gravenhage (zie eerste bladzijde) verneemt men nog het volgende Gewoon de meeste kermissen met zijn draai molen te bezoeken, was Roos met zijn carous- sel naar de Rijswijksche kermis getogen, bijge staan door twee knechts, genaamd Staas en Wingers, die tegen beloouing den baas be hulpzaam waren in het ophalen van het draaigeld. Den Zondag van Rijswijksche kermis, een der drnkste dagen van die jaarmarkt, rees er geschil tusschen Roos en zijne bedienden omtrent de uitbetaling van het loon, met dit gevolg, dat de helpers den dienst verlieten met een te goed van f 5, waarvan zij alstoen de uitbetaling vroegen aan hunnen meester, die, verholgen over hun tusschentijds vertrek, daarop antwoordde, dat zij daarover eerst zouden moeten „kloppen." Of deze uitdrukking eene zinspeling was op bet trenrtooneel, Zondagvoormiddag om streeks 12 ure in het Lamgroen tusschen Roos, zijne bedienden en nog eenige per sonen vertoond, valt moeielijk te zeggen, maar zeker is 't dat Roos Zondag duchtig aan het kloppen is geweest. Staas, Wingers, Jelders en nog een vierde persoon dan, zaten op dat uur een borrel te drinken in een kruidenierswinkel met „ver gunning", toen weinige oogenblikken later baas Roos de herberg binnentrad en aan leiding gaf tot een bloedigen twist. De draaimolenknechts S en W. begonnen met Roos hun verdiend geld af te vragen en dat wel op een toon zoo hevig, dat het viertal zich spoedig als van zelf op straat had gedrongen en aldaar, ten aanschouwe van bijna de geheele buurt, veldslag leverde, gewapend met stoelen, glazen en andere ge vaarlijke wondwerktuigen. In koelen bloede tastte Koos op een ge geven oogenblik in'den zak van zijn wijde broek, haalt een mes te voorschijn en valt daarmede zijn tegenstanders aan. Hij treft met het snijdend werktuig eerst Staas en vervolgens Wingers. Door het rumoer was het schier onmogelijk dadelijk te zien dat verwondingen toegebracht waren. Maar weldra kreeg men de overtuiging, dat er bloed geëischt was, want nauwelijks was S. met Roos handgemeen geraakt of het bloed spoot met stroomeu uit zijn hals en drenkte de straatsteen en als gevolg van een gevaarlijke wond, die Roos met het mes in dat lichaamsdeel had gesneden. Het mes was vermoedelijk tot den slagader doorgedrongen, want weinige minuten na de bloedvloeiing zeeg de verwonde bewusteloos ineen. Nog vódr dat hij in een brancard naar het ziekenhuis was overgebracht, had hij den geest gegeven, waarschijnlijk tengevolge van de verbloeding. De man had kort na het ontvangen van de wonde nog het bewustzijn te zeggen: Dat heeft Roos gedaan, hij had het echter met zijn handen moeten doen. Trouwens Roos kwam er rond voor uit, daar hij zijn slachtoffer op straat in zijn bloed ziende baden, tot de omstanders riep„Zie zoo dat heb ik gedaan" en dit zeggende sloeg hij het moordtuig dicht en stak 't weder met de meeste bedaardheid in den zak, datzelfde mes, waarmede hij ook Wingers eenige krui sen op het aangezicht had geteekend, zooda nig dat het mes op zijn kaken was afgestuit en de mau in deerniswaardigen toestand naar het nabijgelegen hospitaal moest gedragen worden. Inmiddels was de politie in sterken getale ter plaatse verschenen. De bedrijver van de gruweldaad, die, na afloop der snijpartij zijn huis was binnengegaan, werd door de politie, in arrest genomen en naar het commissariaat aan de Nieuwe Haven onder stevig geleide, overgebracht. De hals van den verslagene vertoonde eene wonde van bijna 8 centimeter diepte. Een zeer vreemden indruk maakte het, dat Roos zich naar de slijterij begaf juist toen zijne tegenpartij aldaar gelag maakte en dat hij niet alleen een scheermes op zak droeg, doch dit werktuig ook des Zondags met zich nam. Reeds is een voorloopig onderzoek inge steld. Ook in het verhoor voor den commissaris van politie heeft Roos geen oogenblik geaar zeld zijn schuld aan de gruweldaad te belij den. Telkens kwamen in de laatste dagen onweersbuien opzetten, die dan ook niet zonder uitwerkiug bleven en waarbij de zoo gewenschte regen niet weinig verkwikking bracht. Niet alzoo voor deze meer langs de kust gelegen streken. Nauwelijks doen eenige regendruppels de hoop ontstaan op meer of de wind, die naar het N. Westen is geschoten, jaagt de buien landwaarts in en de lucht wordt van wolken bevrijd. De barometer tee kent 765 Mm., geen cijfer om los weer te verwachten, maar zonneschijn, die dan ook niet ophoudt de droogte te bevorderen. Dat is niet aange naam voor den tuinder, die kool en andijvie wil pooten, ook niet voor de huisvrouw als de regenbak leeg is, maar zooveel dagen nattigheid als de zon gesehenen heeft, zou ongetwijfeld reden tot klagen geven. Er is reeds zooveel gewonnen, dat koeler tepera- tuur op de afmattende hitte ge volgd is. Men is thans in het visschers- dorp Volendam bezig eene nieuwe ouderneming in het leven te roepen. Meu wil namelijk daar een gebouw oprichten, voorzien van de noodige kook- en inlegtoestellen, om de gar nalen gekookt, gepeld en ingelegd, in het groot naar het buitenland te kunnen verzenden. Twee oudjes, bewoners vau het »Asyl" te Brielle vieren 25 Aug. hun 70-jarig huwelijksfeest. Het zijn A. P. Steehouwer en T. Oud water, waarvan de eerste 10 Juli 1.1. zgn 94sten verjaardag vierde, terwijl de vrouw op 6 October a. s. haar 91 sten geboortedag herdenkt. Zondagmiddag omstreeks half een is aan het station van het Hol- laudsche spoor te 's Hage een kind, een meisje van 4 jaar, door een vrouw, waarschijnlijk de moeder, achtergelaten. De vrouw had een oogenblik te voren aan een der beambten den sleutel vau zekere plaats verzocht, bracht het kind daarheen, en is toen spoorloos verdwenen. De kleine is voorloopig door de politie in bewaring genomen. Te Montfoort doet zich het feit voor, dat de visch in de gracht sterft ten gevolge vau de verregaaude vuil heid van 't water. Naar Daily Telegraph meent te weten, zou de Engelsche Regeering voornemens zgn ter bescherming der visscherij in de Noordzee een kanonneerboot te Helgoland te sta- tionneeren. Zeker een eigenaardige wijze om aan de bezwaren der Duitsche bladen tegemoet te komen, üuitsch- land is met zulk een station op zgn kusten natuurlijk weinig ingenomen en reeds vraagt men of Gladstone dan alles wil doen om het Duitsch- land onaangenaam te maken. Oudertrouwd CHARLES PETRUS JANSEN, van Helder. en CORNELIA SCHOENMAKER. Texel, 17 Aug. 1884. Algemeene keunisgeving. Ondertrouwd: WILLEM ANTHONIE ZWAAN en AALTJE MENS. Helder, 17 Aug. 1884. Ondertrouwd: D. KOLK, van Amsterdam, en M. KONING. Helder, 18 Augustus 1884. Algemeene kennisgeving. Getrouwd H. M. MANIKUS en E. VAN MEETEREN, die, ook namens wederzijdsche fa- miliën, hunnen welgemeenden dank betuigen voor de vele bewijzen vau belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. Utrecht, 19 Augustus 1884. Voorspoedig bevallen vau een wel geschapen zoon: GEERTRUIDA FLEUR, geliefde Echtgenoote van N. E. WILLEMS. Helder, 16 Augustus 1884. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Zoon, J. KOCH-BUIJTENDIJK. Helder, 17 Augustus 1884. Algemeene kennisgeving. Geboren: SIMON, Zoon van ARIE ADRIAAN KIKKERT en IDA BOON. Helder, 18 Aug. 1884. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Zoon Mejuffr. HARMS, geliefde Echtgenoote van G. de Heer. Helder, 17 Augustus 1884. Algemeene kennisgeving. aan Mejuffr. DE RUITER, voor de goede behandeling, gedurende de ver- lossing. Heden overleed, na een on gesteldheid van slechts 2 dagen, ons geliefd Dochtertje ADRI- ANA GEERTRUIDA JACOBA, in den leeftijd van 1 jaar en 10 maanden. Helder, 17 Aug. 1884. J. M. P. J. VERSTEGEN. B. VERSTEGEN, geb. Jacobs. Tot ons innig leedwezen over leed heden het kindje, dat ons den 7den dezer geschonken werd. C. MULDER. A. J. MULDER-Tegel. Helder, 16 Augustus 1884. Heden overleed, na een ver schrikkelijk lijden van slechts twee dagen, onze jongste lie veling LAURENS, in den leef tijd van 1 jaar en 2 weken zwaar treft ons deze slag, maar wij hopen in Gods wijzen wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Helder, 18 Aug. 1884. GT. SPEETS. B. SPEETS, geb. Zander. Tot mijne droefheid overleed heden te Haarlem mijne geliefde Echtgenoote CORNELIA MA RIA HILLEGONDA DE BELL, in den ouderdom van 30 jaar, mij nalatende een kind, te jong om het groote verlies te ge voelen. Helder, 18 Aug. 1884. E. FRANKEN. Eenigel; kennisgeving. Dankbetuiging. Bij deze geeft de ondergeteekende en zijne Echtgenoote (bij likwidatie vau hunnen handel in Manufacturen, sedert 40 jaren op Texel uitgeoe fend) hun welgemeenden dank te kennen voor de genoten begunstiging eu goede behandeling vau alle goede menschen en vrienden van dat eiland. Met hoogachting, M. VENETIAAN, en Echtgenoote. Tot het in ontvangst nemen der Planten, bestemd voor de a. s. Bloe mententoonstellingzal het Bestuur zitting houden in Tivoli," op Doi- derdag 31 dezer, des namiddags van 4 tot 8 uur. het bestuur: T. MOOY, Voorzitter. G. E. KLOOSTERHUIS, Helder, 18 Aug. '84. Secretaris. Onderofficiers-Vereeniging d. Zeemacht „Admiraal de Buyter." Vergadering op DONDERDAG a s., ia het lokaal »Musis Sacrum." Ver zoeke een algemeene opkomst. HET BESTUUR. G-evraaga dat eenig huiswerk kan verrichten. Adres Molengraelit L 260. Er wordt gevraagd Adres BERKHOUT Co. Grevraagd. die eenigszins met het vak bekend is, bij L. VAN GALEN, Koningstraat. GEVRAAGD, bg H. WITSENBURG, Hoofdgracht. Wegens ziekte der tegenwoordige Dienstbode, wordt ten spoedigste een flinke DIENSTBODE P. G. gevraagdbij J. S. VRIES, Hoofd gracht 87, Nieuwediep. Gevraagd zonder kost. Adres Alg. Advert.-Bureau Boekh. STADERMANN, Helder. Grevraagd die met de wasch kan omgaan, loon naar bekwaamheid. Adres Mej. KEET, hoek Wagen- straat. Gevraagd voor dadelijk, een als MEID-ALLEEN, liefst van de P.G., en van goede getuigen voor zien. Adres den heer Berkhout Co.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1884 | | pagina 2