PFAFF-NAAIMACHINE ZIEKE PAARDEN. ViS9Gh«rtgaren3 ÜÜÜÜEHtS C. 6. SCHUL8EA1JER Co., Spoorstraat I] 17. Dames! Boet Courant- en HaMelsMmj Tan G. DE BOEB Jr„ Koningstraat, Helder. LEVERING VAN ALLE VOORKOMENDE DRUKWERKEN. Groenten, Vruchten en Aardappelen, best Ouitsch tjj JOHN. KRÜPtER, Spoorpoten J. KROIF, Marlt. Smidstraat E, No. 315 Berkhout Co., De Wereldberoemde Mr. Kleêrmaker, REGEN- en NAJAARS-MANTELS. JAN BAKKER, Raadgever Billijke prijzen. Spoedige aflevering Nette uitvoering. Gegadigden voor de levering van gedurende de maand September 1884, ten behoeve van liet Koninklijk In stituut voor de Marine te Wiileois- oord, worden verzocht hunne inschrij- vings-biljetten in te leveren vóór of ep 30 Augnstns a. s., ten bureele van den Officier van Administratie le kl., van genoemde inrichting. Te Huur twee zeer nette Bovenhuizen, voorzien van vele gemakken. Huurprjjs f2.75 en f3.75 per week. Adres BERKHOUT Co. Te HoOp voor billijken prijsSCHROTEN, PLANKEN, Yuren en Greenen PLAATSTUKKEN, Greenen PLA TEN en BADDINGS, van af 15 tot 24 voet, SPIEREN van af 40 tot 60 voet, per stuk en bij partij. Bij G. BAS, Binnenhaven No. 4. Te Hoop beneden Fabrieksprijs, Door deze heeft de on- dergeteekende de eer het publiek alhier in kennis te stellen, dat hij zich minzaam aanbeveelt tot het zuiveren van Gebouwen en Selie- pen van Wandgedierte. Te sprekeniederen Y r ij d a g bij den Hr. J. REIS, Molenplein, Helder. C. BLORIST. PS. Stipte geheimhouding wordt verzekerd. is voorzien van alle soorten POTTEN, PANNEN, grof en fijn AARDE WERK, houten BAKKEN en verder alle soorten van HOUTWERK, MATTEN, KLEEDEN, GALANTE- RIËN, BEZEMS en alle soorten BORSTELWERK. Benevens alle soorten SUIKERWERK voor slgters, tegen concurreerende prijzen. Prijs der BEZEMS 27'/, Ct. Prijs d.WASCHBORDEN 27'7t Ct. Prachtige KAMERKLEEDJES, v. af BOGt. Bestellingen worden franco aan huis bezorgd. lende dagbladen voor minderen prijs worden aangeboden, worden door ons zonder bijkomende kosten tegen de zelfde prijzen geleverd. is de eenige welke bij het verrichten van hare werkzaamheden de meeste voordeelen aanbiedt, omdat zij van de nieuwste hulptoestellen voorzien is, waardoor men op deze machine zeer eenvoudig alle mogelijke kunstproducten vervaar- digen kan. Dringend wordt men verzocht de PralF-i\aainiachine met andere naai machines j te vergelijken, waarna men tot de overtuiging zal komen, dat het in het belaDg der koopers is, zich een echte Pfaff-Naaimachiue aan te schaffen. De gemakkelijkste wijze van betalen. VOLKOMEN GRATIS ONDERRICHT. Drie Jaar guarantie. Deze Machines zijn uitsloitend verkrijgbaar voor HELDER en OMSTREKEN bij BRT" Gaarne belasten wij ons met het repareeren van alle soorten van NAAIMACHINES, als ook tot het veranderen naar de laatste constructie. Ondergeteekende maakt het geachte publiek be kend, dat hij zich gevestigd heeft als en beveelt zich beleefd aan tot het maken van alle voorkomende Heeren-Kleedingstukken, die naar het laatste model gemaakt zullen worden. J. H. CORNELISSE, Adres: Wed. J. CORNELISSE, Weststraat L 24. De ondergeteekende blijft zich minzaam aanbevelen tot het maken van alle soorten Mantel- en Heeren-KIeedermaker. Wagenstraat 276. W Papieren Mantelpatronen wor den naar maat en kens, net af- geleverd. fjj§| De ondergeteekende, P. LftRZ, maakt het ge achte publiek bekend, dat door hem te ANNA PAULOWNA als de pothouder is aangesteld de Heer EJ, T>, CRUM, die steeds van een ruime keuze KLOKKEN, HORLOGESeetis voorzien met guarantie. Tevens worden door CRUM alle reparatiën aangenomen tegen con curreerende prijzen. Zich minzaam aanbevelende, Bij de Uitgever van dit blad is te bekomen - bü - Een Handleiding voor eiken houder van Paarden, om de meest voor komende ziekten en gebreken te onderkennen en daartegen de eerste hulp te kunnen verleenen DOOR A. J. DE BRUIJN, Gep. Lt.-Kolonel Paardenarts, Ridder der Orde van den IVed. Leenw. 212 Pagina's met geïllustreerd Omslag. Prijs f 1.75. Bij geen houder van Paarden mag dit beroemde werk ontbreken. FEUILLETON I en r'jne Trouw en Ea8ea elkander bedremmeld HAR De laatste wilsbeschikking van een gierigaard. In het begin kon Emilie er slechts met tranen op antwoorden; toen de doctor baar evenwel vraagde waarom zij hier buiten zoo zitten bleef, en haar smeekte, den sroartelij- ken indruk toch te overwinnen, welke het overschrijden van deu nu vreemden drempel op haar moest uitoefenen, toen stond zij van de bank op, maar viel er terstond weer op neder. Kom, lieve meid, verzamel uw moed, fluisterde bij haar in; de rampspoed gelijkt op onze bittere geneesmiddelenmen doet het best met ze maar in eens op te slikken; met dralen en wachten en met kleine slokjes ver traagt men slechts zijne herstelling. Ik vraag n verscbooning, heer dootor, hernam Emilie zacht; gij moet het niet ver keerd begrijpen waarom ik hier blijf zitten. Het is niet om mijne bloedverwanten te hin deren, als ik nu naar binnen ging. Hoe dan P zijn zij dan binnen Zeker, zij zijn met mijnheer Leucht- weiss gekomen en doorsnuffelen nu het ge- heele huis. ZooP Met den gewezen notaris Leucht- weissP Met dien advocaat, die wegens bedrog en valschheid is gestraft geworden P In Gods naamspreek niet zoo luid Als hij het eens hoordedus viel Emilie hem angstig in de rede. Dr. Marcus keek door het venster heen en zag Strumpf en zijne vrouw bezig om de kas ten leeg te maken. Zoo waar als God leeft, zij nemen alles riep hij ontsteld uit. Daar hebben zij ook het reeht toeher nam Emilie zacht. Dat zullen wij eerst eens zien, sprak Marcus eu trad het huis binnen. De gewezen notaris was juist bezig eene groote portefeuille met papieren te doorsnuf felen en keerde zich nu vermetel, maar toch eenigszins verschrikt, naar den binnenko mende. Houd op, mijnheer Leuchtweiss! gij zijt niet gerechtigd deze papieren te door zoeken, riep de geneesheer hem toe. En waarom nietP vraagde hij. Omdat zij tot de nalatenschap des over ledenen behooren en ook nog anderen zouden kunnen aangaan. Ho! ho! riep de bierbrouwer nit, be hoort de gansche nalatenschap dan ons niet van rechtswege toe P Dat is nog de vraag! Mijnheer Hartraann kan ook een testament hebben nagelaten, zeide Dr. Marcus. Een testament P herhaalden de brouwer Is het u misschien in bewaring gege ven? vraagde Leuchtweiss zoetsappig. Dat juist niet, antwoordde de doctor, maar de overledene heeft mij zijne bedoelin gen in dat opzicht zeer duidelijk en bepaald medegedeeld. En gij zijt vermoedelijk degeen, die een legaat van hem ontvangen zalP vraagde de advocaat weder op denzelfden toon. MaronB bloosde. Dat niet; het betreft mijzelven niet, maar wel de pleegdoohtsr des overledenen, hernam hij mismoedig. Aha, juffrouw Emilie P riep de vrouw des brouwers met hare krijschende Btem uit mijnheer is dan zeker een bloedverwant van het meisje, dat hij zich harer zoo aantrekt. Ik ben haar vriend, juffrouw Strumpf Het beminnelijke echtpaar brak in een uit bundig lachen nit en Leuchtweiss vraagde droogjes Hebt gij ook eene volmacht, mijnheer Ik heb het stellige voornemen de aan spraken van juffrouw Emilie Weber te verde digen, zeide Marcus, die een direct antwoord op deze vraag wilde ontwijken. Hoewel ik zeer slecht met rechtszaken bekend ben, weet ik toch, dat de wet zekere formaliteiten ter bescherming van onbekende belanghebbenden voorschrijft, welke niemand mag schenden, Eer zich iemand in bet bezit stelt van de erfe nis des overledenen, moet toch eerst beslist worden, aan wie zij toekomt! En als wij haar ons nn voorloopig eens toeëigenen, vraagde de advocaat droogjes, terwijl hij met het doorsnuffelen der papieren voortging. Dan kan men u wegens schending der wet aanklagen. Zeker en door middel van een pro ces, niet waar P hernam Leuchtweiss honend; maar een proces kost geld, mijnheer de doc tor, en het zon, mijns inziens, uwe vriendin al moeielijk vallen slechts de kosten voor do zegels bij elkaar te krijgen. Dat wil dus zeggen, dat gij misbruik wilt maken van bare armoede, om inbreuk te maken op hare rechten P riep de doctor toor nig uit. Wij willen het alleen maar doen, om de onze te verzekeren, hernam Leuhtweiss koeltjes. Welaan dan, dan dring ik op de uit voering der wet aan, riep Marcus met wils kracht nit. Ik heb den overledene genees kundige hulp verleend, hem diensten van on derscheiden aard bewezen en geld voor hem uitgeschoten; als schuldeischer der nalaten schap eisch ik daarom de waarborging dezer schuld en dring ik om die redenen op de ver zegeling aan. Op deze woorden barstte het echtpaar, dat zich reeds ondersoheidene malen in den twist had willen mengen, in woest getier uit, maar de advocaat bracht hen door een wenk tot be daren, wendde zich glimlachend tot den ge neesheer en zeide: Als wij al eens willen aannemen, dat deze tegenwerping geldig zij, dan zult gij tDch zeker wel in staat zijn ons de rechtmatigheid nwer eiscben te bewijzen. Dan hebt ge ons uwe boeken te toonen, de kwitanties van de gedane uitschotten en schriftelijke bewijzen van de voorgcachrevene recepten. Kunt gij ons met die bewijsstukken afwachten? Gij weet wel, mijnheer Leuchtweiss, dat een geneesheer zulke voorzorgen niet bij zijne patiënten neemt, hernam Marcus, eenigs zins verlegen. Maar gij kunt juffrouw Emilie ondervragen.... Daar hebt gij gelijk aan, de getuigenis van het meisje heeft iu dit geval veel waarde, hernam de advocaat, schamper lachende. Gij spreekt voor haar en daarom moet het meisje ook uwe belangen voorstaan, dat is eene bil lijke wederkeerigheid. Gelukkig slaan echter de rechtbanken op zulke daden van dankbaar heid en medelijden volstrekt geen acht en tot dat mijnheer de doctor zijne eigene aanspra ken op de ualatenschap des overledenen wet tig zal hebben bewezen, dient hij het zich te laten welgevallen, dat wij ons recht als bloed verwanten daarop onbekommerd verzekeren. Ja, riep Strnmpf uit, wiens gal intus- schen duchtig aan 't overloopen geweest was, en als dat propere mijnheertje zoo'n liefheb ber van processen is, dan hebben wij wel mid del, om er hem een half dozijntje op den hals te schuiven. Hem en zijner goede vriendin, de glui perige Emiliekrijccbte de vrouw des brou wers van achteruit het vertrek. Wij hebben u eenvoudig maar te vra gen waar mijnheer Hartmann zijne spaarpen ningen verborgen heeft. En waar zijn zilver gebleven is, want ik weet dat hij dat gehad heeft; ik heb het met mijne eigene oogen gezien, voegde juf frouw Theresa er bij. En daar zij te zamen alleen in huis wa ren, toen mijnheor Hartmann zijne oogen sloot, zoo zullen zij ook alles moeten vergoe den, wat er hier in bnis ontbreekt, vervolgde Leuchtweiss. Schurkenbrulde de doctor, van woede buiten zich zeiven over deze laaghartige be schuldiging en wilde met mijne gebalde vuisten den vierkanten brouwer aanvallen; maar op dit oogenblik stoof Emilie de kamer binnen en hield zijn arm tegen. Laat bem, meisje! laat hem maar be gaan, riep Strnmpf nit, terwijl hij een stok nit den hoek nam, laat hij mij maar eens aan raken! Ik verheug mij al in het vooruitzicht hem den rug eens te smeren en zijn fljn rokje eens nit te kloppen! Hond hem niet tegen, kleine! En neem gij n maar voor mij in acht, valsche slang, die gij zijt, riep Theresa, nit, terwijl zij Emilie met hare gebalde vuist be dreigde. Als gij eens onder mijne handen komt, dan zal het n hengen, gij naloopster van erfenissen. Achkom mede, heer doctor, ik Bmeek er n om, om Gods wilfluisterde Emilie hem in en trachtte hem met zich nit de kamer te brengen. Marcus aarzelde een oogenblik, scheen zich daarop beter te bezinnen, kreeg zijne zelfbeheersching terug, wierp zijn belee- diger een blik van de diepste verachting too en volgde het meisje naar buiten. Eerst bij de deur van des doctors woning bleven zij stilstaan. Emilie hief hare gevouwene handen naar hem op, zag hem met weenendeoogen aan en fluisterde Ach, beste doctor, heb dank, duizend maal dank voor hetgeen gij om mijnentwil hebt ondervondenDenk niet meer om de be- leedigingen, welke gij em mijnentwille onder vonden hebt. Een arm meisje, zoo als ik ben, kan wel nimmer de vriendschapsbewijzen ver gelden, welke gij mij gegeven hebt, maar dat verzeker ik u op mijn woord, dat ik in mijn ganscbe leven niet vergeten zal, wat gij voor mij hebt gedaan. En wat zult gij nn beginnen, Emilie? vraagde do jonge man aangedaan. Ik weet het nog niet, dootor, hernam zijnu ben ik nog al te bedroefd en te ont steld en tot niets in staat. Maar de nacht schaft dikwijls raadik zal dos tot morgen wachten en inmiddels mijn moed weêr ver zamelen. Voor van nacht heb ik een onder komen bij de fruitvrouw hierop den bock.... ep danja.... daD.... zal de goede God wel verder voor mij zorgen. De doctor drukte haar zwijgend de hand zij beantwoordde bedeesd zijn handdruk, zeide hem zachtjes vaarwel en ging heen. Hl. Aldns alleen gelaten, liep Marcns gram storig met snelle schreden op zijn boven kamertje heea en weêr en zon te vergeefs op een middel, om het arme, verlatene meisje te redden, waarvan hij zoo even afscheid geno men had. Als Hartmann werkelijk een testa ment had nagelaten, dan was het naar alle waarschijnlijkheid door de Strumpfen en Leuchtweiss vernietigd; maar hoe zon me» hun die verdonkering kunnen bewijzen P In- tusscheD kon echter het testament tot hiertoe ook nog wel aan de navorechingen der belang hebbenden ontgaan zijn, want de woorden des stervenden schenen te kennen te geven, dat hij het zerborgen had. Hij had er zich toch op beroemd, dat hij voor Emilie had gezorgd; hij had toch Marcus verzocht het op te zoe ken Maar verder waren zijne mededee- lingen niet gegaan en de dood had zijn mond voor verdere mededeelingen gesloten. Eene ware koorts verteerde den jongen arts, terwijl hij zich in gissingen verdiepte. De sohemering was intusschen aangebroken en met zijn voorhoofd tegen de glasruiten ge leund, even als op den avond waarmee ons verhaal aanvangt, had hij de bloedverwanten deB overlenenen en hun advooaatmetde papie ren en belangrijkste bezittingen des ouden gierigaards zien heengaan. Des doctors blik weidde, als het ware toe vallig, over bet verlatene achterhnisje, de ledige plaats en den braakliggenden, verwil derden tuin, toen hij plotseling op een ver vallen pat achter in den tuin rusten bleef, waarachter zich een muurtje, als van een tem peltje, met verscheidene pilaren, verhief. Dit gezicht bracht hem dadelijk de laatste woor den des stervenden weder voor den geest: In den tuin achter den put de pilaar het kapiteel Dit schoot als een bliksemstraal door zijn brein, want het was hem alsof hij hierin den sleutel tot het geheim des overledenen gevon den had. Eene ongewone overtuiging, als ware het eene ingeving van boven, vervulde nu den geneesheer. Terstond ijlde hij de trappen af, de plaats op, den tuin door, welks geslotene deur zijne krachtige pogingen ter opening niet lang wederstond, en bevond zich in wei nige oogenblikken bij den put. De half ver- vallene steenen omheining had op verschei dene plaatsen diepe scheuren, welke hij eerst nauwkenrig onderzocht, nadat hij de brokke lige kalk, waarmede ze opgevuld waren, er eerst uit had weggenomen. Maar hier vond hij niets. De achterkant van den put echter, waarin nog eenige pilaren met een vervallen kapiteel stonden, welke eenmaal de kornis ge dragen hadden, was nog in vrij goeden staat; de steenen sloten tamelijk goed in elkander en de voegen waren met steenharden kalk aan gevuld. De dootor klopte met zijn huissleutel op al de wanden, maar werd nergens den klank als van eene hier verborgene uitholling gewaar; hij onderzocht nogmaals de steenen omgeving van den put, boog zich over dezen heeB, om te zien of er van binnen aan den mnur ook eenige uitholling te ontdekken was en verwijderde zioh eindelijk, na lang te ver geefs gezocht te hebben, mismoedig en met de overtuiging, dat de stervende hem bedro gen had. Wordt vervolgd. Snelpersdruk ran C. DE BOER Jr.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1884 | | pagina 4