TT Advertentiën. Echtscheiding. „Ernst en Scherts." Burtrii „EtRlOHB". SBB 11 DIENSTMEISJE, HELPSTER een flinle DIENSTBODE P. G. zij C. moest wegzenden. Beide vrou wen zullen voor het hof van assises moeten terechtstaan, wegens valscke aangifte. De Fransche admiraal Courbet heeft de vijandelijke operatiën tegen Foochow begonnen en de eerste pogin gen zijn uitstekend geslaagd. Het arse naal der Chineezen bestaat niet meer. Dit etablissement, dat met groote kos ten volgens de plannen van een Fran- schen ingenieur is opgericht en een waarde vertegenwoordigt, veel grooter dan de som, die door Frankrijk als schadeloosstelling werd verlangd, we gens de schending van het bedrag van Tientsin, is na een bombardement van enkele uren geheel vernietigd. Boven dien heeft de Chineesche militaire vloot groote schade geleden. Yan de negen kanonneerbooten, die de toegangen tot Foochow verdedigden, zijn zeven gezonken; slechts twee zjjn er in ge slaagd aan den ondergang te ontsnap pen. Stoom vaartberich ten Het stoomschip PrinaeB Amalia is 21 Aug. van Port-Said vertrokken naar Am sterdam. Het stoomschip Prins Hendrik, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde te Porfc- aaid den 24 Augustus en ging denzelfden dag het kanaal in. Het stoomschip Voorwaarts, van Amster dam naar Batavia, passeerde Kaap Rocca den 24sten Augustus. Het stoomschip Soenda, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde den 25sten Augustus te Aden en heeft de reis voortgezet. Markt-Berichten. Alkmaar, 23 Aug. 3 Paarden f 95 a 180, 40 Koeien en Ossen f175 a 300, 24 nucht. kalveren f 6 a 29, 77 Schapen f 18 a 28, 34 Lammeren f 8 a 16, 50 ma gere Varkens f14 a 20, 178 Biggen f4 a 10, 6 Bokken en Geiten f 5 a 8, Boter per kop f 0,82* a 1. Hoorn, 23 Ang. Tarwe f8 a 8.75, Gerst f4.75 a 5.50, Haver f4 a 4.50, Erwten: "Witte f7 a 9, Groene f'11 a 12, Grauwe f 13 a 15, Vale f 12,50 a 14, Bruine boonen f10 a 12, 13 Paarden f70 a 220, 38 Schapen f 24 a 30, 2 Kalveren f 12 a 16, 26 Varkens f 10 a 16, 1 Zeug f 30, 107 Biggen f 3 a 6.50, 60 Kippen f0,90 a 2, 8300 Kipeieren f3,25 a 4 per 100, 826 koppen Boter f0,75 a 0.80 per kop. Visscherij-Berichten. 25 Augnstus v.m. 20 korders met 60 tot 100 tong, per stuk 25 tot 30 cent. 200 tot 530 kleine en middelm. tong, per stuk 5 a 20 cent. 5 m. schar, per m. f 5.5 m. kleine schol, per m. fl.50. 1 groote tarbot, f 7.Enkele rog, per stuk 50 a 60 cent. 26 Aug. v.m. 30 kcrders met 25 tot 100 tong, per stuk 40 a 50 cent. 150 tot 400 kl. en m. tong, per stuk 10 a 20 cent. 6 m. schar, per m. f 7.5 m. kleine schol, per m. f 3.4 tarbot, per stuk f 10.Enkele rog per stuk 81 tot 98 cent. Door den opkomenden wind zijn de schuiten allen naar binnen gekomen. Burgerlijke Stand Helder. Van 22 tot 26 Aug. ONDERTROUWD: H. J. Aenée, be- waarder bij het loodswezen, en H. E. Franke- GEHUWD: Geene. BEVALLENA. E. E. van Rossum, geb. Wcllan, 2 z. T. Lurz, geb. Mens, z. M. C. Bels, geb. Roskam, d. G. Langerveld, geb. Koomen, d. H. M. Vermeulen, geb. van Straten, z. A. M. Filarski, geb. Schuiten maker, z. OVERLEDEN: G. J. Schrijver, 18 m. T. Snieder, 4 m. J. Pel, 61 j. Een levenloos aangegeven. CORRESPON DEN TI E. De 30 Centen aan Postzegels, in gezonden bij een annonce, welke niet wordt opgenomen, liggen ter beschik king van den inzender. Vervolg der Berichten. Hebben we pas 't Floralia-feest gehad, aanstaanden Zaterdag zal de aangekondigde Zeil- en Roeiwedstrjjd plaats hebben. Er hebben zich, naar wij vernemen, genoeg deelnemers aan gemeld om alle nummers te laten door gaan. Ook van andere plaatsen zjjn aan vragen tot mededinging gedaan en men verwacht van daar ook dat vaar tuigen zullen mededingen. Twee tribunes worden er opgericht een op den djjkbjj de Paleissteeg,waar 't publiek plaats kan nemen tegen beta ling van 50 cents en een op den stei ger, bestemd voor 't Bestuur der Ver- eeniging, autoriteiten eu geuoodigden. 't Zal van de windrichting afhangen, of de zeilvaartuigeu naar Texel of Huisduinen koers moeten nemen. Yan tien tot twaalf eu van twee tot vier uren zal de kapel der Koninklijke Ne- derlandsche Marine, onder directie van den hr. J. Koning, zich doen hoo- ren, terwijl in den tusschentijd alleen zooveel muzikanten blijven, dat er voor de overwinnende vaartuigen be hoorlijk fanfaren kunnen geblazen worden. Naar wij vernemen, zal op den dag van den wedstrijd, des av. ten 11 ure, een extra-trein van hier vertrekken tot Alkmaar. Per spoor van 9.30 vertrok heden morgen van hier een transport sche pelingen der Marine, groot 125 man, om morgen per mailboot Prins Frede- rik naar Indië te vertrekken. De WelEerw. heer H. Vorkotter R. C. kapelaan alhier, is overgeplaatst naar Leijmuiden, en de WelEerw. heer P. J. Geeuen, van den Burg, op Texel, naar Stompwijk. Benoemd tot kape laan te Helder, de WelEerw. heer L. C. Heemskerk, en te Burg op Texel, de WelEerw. heer A. van Aalst. De minister van marine brengt tengevolge van zijne aankondiging op den 16den Mei 11., ter kennis van be langhebbenden, dat de schietoefenin gen uit de batterij »Kaaphoofd" nabij Helder, afgeloopen zijnde, de daarvoor in de Tesselsche zeegaten geplaatste tonnen zijn opgenomen. De vorige week, Dinsdag, is dooi den president der werklieden vereeui- ging onder de zinspreuk Door Orde en Spaarzaamheid tot Welvaart", al hier, de eerste steen gelegd van hare te bouwen bakkerij, waarin geplaatst zal worden een Borbekker-heetwater- oven met een kneedmachine. Gisterenmorgen zijn de reizi gers en het dienstd. personeel van den ln trein van Amsterdam, naar Helder, te Zaandam aan een groot gevaar ont snapt; de trein welke te Helder ten 8.58 aankomt, stond voor het station te Zaandam, wachtende op den trein van Hoorn, welke aldaar nagenoeg op denzelfden tijd moet aankomen, toen de machinist W. Langhorst, welke aldaar naast zjjne machine stond, be merkte dat de trein, welke van Hoorn kwam aanstoomen, tengevolge van het verkeerd stellen van den wissel,op't ver keerde spoor was en alzoo op den trein van Amsterdam zoude zijn geloopen Langhorst aarzelde geen oogenblik, sprong op zijne machine, maakte alarm met de stoomfluit, en stoomde met volle kracht achteruit, waarop de machinist,welke uit Hoorn kwam aan rijden, opmerkzaam werd, welke dan ook alles aanwendde zijne machine zoo dra mogelpk te doen stoppen, hetgeen hen dan ook gelukte, doch niet voor dat de machines tot nagenoeg bij elkan der waren gekomen. Door de tegenwoordigheid van geest heeft de machinist Langhorst aldus een groot onheil voorkomen en de maatschappij voor een aanzienlijke schade behoed. De heer T. M. Koster, opzichter bij de Holl. Spoorweg-maatschappij, gestationneerd te Uitgeest, herdacht jl. Vrijdag het 25-jaar zijner in dienst treding aan de Maatschappij. Namens haar werd den jubilaris geschonken een fraai gouden horloge met in scriptie, wel ook als hulde aan dien feestdag, maar meer nog als erkenning van de diensten en ijverige plichts betrachting, waaraan den heer K., in verschillende functiën van zijn langdurigen diensttijd, zich zoo loffe lijk deed kennen. Ook van collega's, andere ambtenaren en minderen ont ving hij bij stoffelijk huldebetoon talrijke blijken van instemming in dien voor hem zoo heugelijken heriu- neringsdag. Moge het den heer K., die op jonkmannelijken leeftijd dit jubilé viertgegeven zijn nog vele jaren tot den kring der ijverige dienaren van de Holl. spoorweg maatschappij te mogen behooren. Blijkens het verslag omtrent de verwachtingen van den oogst in 1884 in Noord-Holland, luiden de berichten over het algemeen zeer gunstig en verwacht men ditmaal een oogst, welke dien van de laatste jaren verre overtreft. In de eerste plaats geldt dit van de hoofdgewassen rogge, tarwe en gerst. Uit alle deelen des lands, waar deze verbouwd worden, zijn gunstige berichten ingekomen. Aard appelen. De vroegere soorten van dit belangrijke voedingsproduct waren zeer overvloedig. De latere beloven mede een ruime opbrengst. Yan de bekende ziekte werd tot dusverre niets bespeurd. De internationale landbouw tentoonstelling te Amsterdam wordt heden geopend. Ongeveer 320 paarden van ver schillende rassen en meer dan 700 runderen, welk getal tot 900 kan aangroeien, waren Zondagavond laat op het terrein aanwezig. Bovendien vullen nog 800 schapen van allerlei soort en byna 300 varkens de doel matig ingerichte hokken. Zaterdag namiddag was het een optocht in optima forma, toen eenige reusachtige koebeesten per Rijnspoor aangebracht, met groote schelklinkende bellen, zooals in de bergstreken gebruikelijk is, door de stad togen naar het terrein. Honderden vergezelden de fraaie beesten er heen. Texel, 25 Augustus: Als een bewijs vau voorspoedige ontwikkeling kan vermeld worden, dat de heer C. Dogger, alhier, in het bezit is van twee kippen, die den 17n April geboren zijn en reeds den 2In Augustus 1.1. ieder een ei gelegd hebben. Heden geraakte een jong paard van de loskade in de haven te water. Na een poos gezwommen te hebben, roeide men er met een boot heen, bond het dier een touw om den hals eu boegseerde het zoo naar de scheepshelling, waar het behouden aan wal kwam. Men leest in het Haagsche Dagblad. Het gebrek aan werk is algemeen in de Nederlaudsche groote fabrieken. Als zomer Verschijnsel kwam dat feit nog niet dikwerf tfoor. Ook hier ter stede doet zich dé ongelukkige invloed van dien stilstand in zaken niet weinig gevoelen. Ziju wij wel inge licht, dan zou zelfs de firma L. J. Enthoven en Co., welke er overigens niet licht toe overgaat, maatregelen van bezuiniging tegenover haar per soneel te nemen, er toe besloten heb ben beperking van werkdagen en werktijd in te vperen. Yoor honder den gezinnen moét dit een groote ramp worden genoemd'. Edam, de stichtingsplaats der Maatschappij tot Nut van 't Alge meen", hoopt Woensdag 3 September e. k. het honderdjarig bestaan der Maatschappij te vieren. Deze feest viering zal, naar men mededeelt, bijna geheel bestaan in openbare muziek uitvoeringen, volksspelen, gondelvaar- vaarten en vuurwerk en dus nagenoeg een groot volksfeest zijn. De muziekuitvoeringen zullen ge geven worden door het stafmuziekkorps der Kon. Ned. Marine. Bij gunstig weder belooft een en ander een recht luisterrijke feestviering te zullen worden. Het Vaderland meldt, dat het ontwerp van wet, houdende regeling der Staats-loterij, bij den Raad van State ingekomen is. De ontwerp-zegelwet is gereed. De adsistent-stationschef van het station NaardenBussum die Zaterdagavond aldaar door den goe derentrein is overreden, is de zoon van een geacht stadgenoot, den heer Schreuder, verificateur der invoer rechten. De ongelukkige is aan zijne wonden reeds overleden. Een 14 dagen geleden heeft dezelfde heer Schreuder een zoon ten grave ge bracht, wien het ongeluk in 't bassin aan het Westerdok was overkomen, dat een ander zwemmer hem uit den toren op het lijf sprong, waardoor een doodelijke inwendige verwonding onstond. Vrijdagmiddag is te Utrecht een kinderwagen met twee kinderen, door onvoorzichtigheid der dienst bode, aau de Lucasbrug te water ge raakt. Een der kinderen is leven loos opgehaald. De beslissing van het proces, gevoerd door ae reeders van het Ned. stoomschip Edam, tegen de reeders van bet stoomschip Lepanto, om schadevergoeding, veroorzaakt door de aanvaring tusschen beide stoom schepen in September 1882, waardoor de Edam zonk, is ten gunste van de Lepanto uitgevallen. Een ernstig ongeluk heeft de Fransche transportvloot getroffen. Uit Aden wordt getelegrafeerd dat des Zaterdags 23 dezer des avonds het Fransche transportvaartuig Avay- ron tegen de kust gedreven is en bij Kaap Guardafui schipbreuk heeft ge leden. Een troep, ten getale van 286 man, officieren en soldaten, is te Aden aangekomen, 300 man zijn op de plaats, waar 't ongeluk voorviel, ach tergebleven. De Aveyron kwam van JEfaï-Phong en Saigon en bracht een aantal mi litairen tot herstel of wel ontslagen na het verstrijken vau hun diensttijd, naar Europa. De Engelsche korvet Briton is oumiddellijk van Aden ver trokken om hulp te verleenen. ZIJN ER ZOO? Volgens zeker inspecteur van politie te New-York, zijn de eigenschappen, die een goed politie dienaar behoort te bezitten, moed, gezondheid, een krachtig gestel, een kloek verstand, eene algemeene bekendheid met de stad en hare wetten, (voor zooverre zij op zijne plichten betrekking hebben) duide lijkheid van schrift, vlugheid in het lezen en in het rekenen met den regel van drieën, beleefdheid, eerlijkheid en beschaafdheid zoo het een en ander wat een burgemeester niet tot oneer zon verstrekken. Op den 1 September hopen mijn waarde Oom en Tante, de Heer A. J. VAN EEKEN en Mej af vrouw J. E. SCHÓONBERGEN, hun 20-jarig Huwelijk te her denken. Amsterdam, 26 Aug. 1884. Uit naam van hun neef, DIRK BAKKER. Geboren Hillegonda Geertruida Wilhelmina, dochter van A. BELS en M. C. BELS-Roskam. Helder, 23 Augustus 1884. Bevallen van een Zoon A. M. FILARSKI— Schuitenmaker Helder, 24 Augustus 1884. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Dochter G. BERNARD, geb. SOUGE. Helder, 25 Augustus 1884. Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen van een Dochter, G. LANGERVELD geb. Koomen. Helder, 22 Augustus 1884. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Zoon H. M. VERMEULEN, geb. van Straten. Helder, 22 Augustus 1884. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Zoon T. LüRZ, geb. Mens. Helder, 22 Augustus 1884. Algemeene kennisgeving. Zondag 20 Augustus overleed onze jongste lieveling HEN- DERIK, na een kortstondig lijden van slechts acht dagen, in den nog jeugdigen leeftijd van circa tien maanden, diep betreurd door zijne ouders, grootouders en verdere familie. J. BLINKHOFF. G. BLINKHOFF-van 't Hert. IJmuiden, 24 Aug. 1884. Algemeene kennisgeving. Heden overleed na eene korte ongesteldheid mijne innig gelief de Moeder ANNA PRINS, Wed. J. Goebel, in den ouderdom van bijna 71 jaren. Hare diepbedroefde Dochter A. C. HIJDOOGEN. Mede uit naam der Familie. Haarlem, 21 Aug. 1884. Algemeene kennisgeving. Dankbetuiging. Zeer erkentelijk voor de redding van hun leven en de welgeslaagde pogingen om zjjne schuit, na het ongeluk, dat hem trof, in behouden haven te brengen' betuigt onderge- teekende aan de visschers van Texel, die hem zoo trouw en belangloos hielpen, zijn harteljjken dank. Texel, 22 Aug. 1884. SIJBRAND ELLEN. Mijn hartelijken dank zij toegebracht aan F. MUIJE, voor het redden van mijn zoon uit zee, en aan allen, die hebben geholpen om zijne verdoofde levensgeesten weder op te wekken. J. MUIJE, Wed. J. Zeeman. Huisduinen, 26 Augustus 1884. De ondergeteekende brengt ter kennis, dat zij bij vonnis van de Arrondissements-Rechtbank te Alk maar, dato 5 Juli 1884, als eischeres wettig is gescheiden van haren Echtgenoot HUIBRECHT BATTIJ. W. C. DE PAGTER. WêÊÊ»1* Op verzoek eervol ont- slagen als Gemeente - veld wachter te WIERINGEN de gepensionneerde militair van het O.-I. Leger J. Az. KALF. Vijfde ZOMERVERGADERING op Vrijdag 39 Augustus 1881, in het gewone lokaal. HET BESTUUR. Heden Dinsdagavond 8 ure, ge wone vergadering in het bekende Lokaal. HET BESTUUR. Oevraaga een fatsoenlijke MEID, die goed met de wasch kan omgaan. Adres Mej. GRIESHAVER, Ka naal weg 30. Mejuffrouw NAS, Binnenhaven, vraagt een fatsoenlijk DAGMEISJE. Wordt gevraagd: niet beneden de 15 jaar. Adres bureau dezer Courant. Gevraagd een DIENSTBODE, die met de wasch kan omgaan. Adres BERKHOUT Co. Er kan een flinke JONGEN ge plaatst warden, bij A. BARNEVELD, Meubelmaker, Spnnrstraat. Men vraagt dat eenig huiswerk kan verrichten. Adres Bureau dezer Courant. Aan de CHRISTELIJKE BE WAARSCHOOL, te Helder, kan een geplaatst worden. Adres Molenstraat No. 35. Wegens ziekte der tegenwoordige Dienstbode, wordt ten spoedigste gevraagd, bjj J. S. VRIES, Hoofd gracht 87, Nieuwediep.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1884 | | pagina 2