Advertenliën. Een achtjarig dochtertje snelde haar moeder te hulp, doch deelde hetzelfde lot. De moeder en haar twee kinderen werden spoedig door den dood uit haar vreeselgk lgden verlost. De Mohamedanen, dus wordt uit Siërra Leone in dato 10 Novem ber gemeld, trokken onlangs onder commando van AlfaSamudaen Mahfa- di Darami, het land Falaba binnen en naderden de hoofdstad waar koning Sewab verblijf hield. De vorst zag zeer goed in dat hij niet in staat zoude zijn om met de beschikbare strijdmacht van zijn land, den vijand te verjagen, en hij deed al de leden der koninklijke familie en de hoogere officieren bijeenkomen. Allen kwamen in een groot huis bijeen, dat een groote hoeveelheid buskruit bevatte. Sewab deelde zijnen getrouwen mede dat hij buiten staat was om de indringers te verslaan en dat het land weldra in de macht van den vijand zoude zijnhij betoogde dat Falaba nimmer veroverd was en steeds geheerscht had, maar nimmer overheerscht was en verklaarde dat hij zich nimmer aan de Mohamedanen zoude onderwerpen, terwijl hg zijne getrouwen vrijliet om zulks te doen. Alle aanwezigen antwoordden, dat zg liever wilden sterven dan Molia- medaansch worden en daarop liet de koning een brandende fakkel in het buskruit werpen. Eene verschrikkelijke uitbarsting volgde, het huis stond spoedig geheel in vlam en al de bijeengekomen per sonen kwamen om het leven. Later namen de Mohamedanen de stad in en de inwoners werden ten deele gedood en gedeeltelijk als slaven weggevoerd. Donderdag behandelde het ge rechtshof te Londen de bekende zaak van Thomas Dudleyen Edwin Stephens, gezagvoerder en stuurman van het jacht »Mignonnette," die, terwijl zij na het vergaan van dit vaartuig met de overgebleven bemanning in de sloep zwalkten, den scheepsjongen Parker, welke ziek was, hebben ge dood en opgegeten om niet van honger om te komen. Wij herin neren dat de jury van het hof van assises te Exeter, welke het eerst van de zaak kennis nam, een ver dict gaf, waarbjj de beschuldigden werden schuldig verklaard aan men- ■cheneten, maar aan het hof van appèl werd overgelaten te beoordeelen of het menscheneten een misdaad of een strafbaar dilict is in het ge geven geval. Met algemeene stem men besliste het hof, dat Dudley en Stephens de misdaad van moord gepleegd hebben. De uitspraak is op heden bepaald. Inmiddels zijn de twee beschuldigden, die onder borg tocht op vrije voeten waren, in hechtenis genomen. Onlangs deelden wij mede, dat op den spoorweg Reggio di Calabria in een Pulmannslaapwagen brand ontstaan was, waarbij een reiziger omkwam; een ander wist het lijf te bergen. Het slachtoffer is gebleken een Italiaan te zijn, Breda geheeten, te Padua thuis behoorende, die, naar beweerd wordt, 60000 lire bij zich gehad moet hebben, waarvan niets teruggevonden is. Alleen werd zijn gouden horloge half gesmolten on der het puin gevonden. De overheden van Reggio doen thans nasporingen naar den tweeden reiziger, die de ramp ontvlucht is en die natuurlijk inlichtingen over het gebeurde zou kunnen geven. Te gelijk met zijn 70sten ge boortedag zal prins Bismarck in het voorjaar van het volgende jaar zijn 50 jarig ambtsjubileum vieren. In 1835 begon hij zijn loopbaan als griffier bij de rechtbank. Naar men verneemt, zal dit jubileum op schit terende wijze gevierd worden. Menschenhandel. Naar de Mainz Anz. eenige dagen geleden berichtte, heeft het bestuur der politie van de stad Mainz een schrijven aan de politie-besturen der naburige steden gericht, waarin de aandacht op de handelwjjze van ge- wetenlooze agenten wordt gevestigd, In het onderhavige geval is van zulke agenten sprake dieonder voorwendsel argelooze vrouwen goede betrekkingen als dienstbode, kamenier enz. te zullen verschaffen, haar in slecht befaamde huizen in Nederland, te Amsterdam, Rotterdam enz. ouder dak weten te brengen. Dergelgke zaken moeten in den laatsten tijd zeer dikwijls zijn voor gekomen en een feit, dat onlangs plaats vond, gaf wederom blijk van den afschuwelijken menschenhandel. Een meisje uit Mainz werd name lijk, eenigen tijd geleden, door een Hollandsche familie als dienstbode geëngageerd en zij ontving vijftig Hollandsche guldens bij wijze van handgeld; toen zij echter op de plaats van haar bestemming kwam, ont waarde zij welk bedrog tegenover haar gepleegd was en keerde onmid dellijk weder naar huis. Aangezien het meisje geen ander geld bezat dan de som, die de Ne- derlandsche Hausbesitzer" haar had voorgeschoten, maakte zij daarvan gebruik om de kosten der terugreis te kunnen betalen. Naar men thans verneemt, heeft de Hollander bij de Duitsehe over heid een aanklacht wegens oplichting tegen het meisje ingediend, omdat hij het voorgeschoten geld niet heeft terugontvangen. Een onderzoek werd ingesteld, maar het meisje werd in alle deelen vrijgesproken, op grond dat zij door bedriegelgke voorspie gelingen verlokt was om uit een goede betrekking te gaan en zij de ontvangen geldsom slechts gebruikt had om reiskosten en kosten voor levensonderhoud te betalen. INGEZONDEN Mijnheer de Redacteur Vriendelijk verzoeken wij U het onder staande op te nemen in 't Vliegend Blaadje, waarvoor wij U bij voorbaat onzen dank betuigen. In bet Vliegend BI. van 6 dezer lezen wij„een in de Tuinstraat alhier woon achtige vrouw vroeg dezer dagen bij den koperslager Luijtzen, in de Koningstraat, twee koperen ketels, op naam der weduwe S., in de Spoorstraat, enz." Teneinde verkeerd geplaatste verdenking te voorkomen, achten wij het noodzakelijk te berichten, dat de vrouw, die de koperen ketels heeft gehaald en een daarvan ver kocht, woonachtig is op de zoogenaamde Vinkenbuurt, aan den Dijkweg, en genaamd E. O. De vrouwen, woonachtig in de Tuinstraat. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prinses Wilhelmina, va» Batavia naar Amsterdam, vertrok 2 Dec. van Padang. Het stoomschip Voorwaarts is 6 December van Marseille vertrokken naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Erederik is 8 Decem ber te Erioul aangekomen van Batavia. Het stoomschip Prins Alexander is 4 De cember te Padang aangekomen van Amster dam. Het stoomschip Burgemeester den Tex i s 8 December te Port-Said aangekomen en heeft de reis voortgezet naar Batavia. Markt-Berichten. Hoorn, 6 Dec. Tarwe f8 a 8.50, Gerst f5 a 5.25, Haver f3.50 a 4, Erwten Witte f7 7.50, Groene f 10 a 11, Grauwe f 11.50 a 12, Vale f8.50 a 9, Bruine boonen f8.75 a 9, 20 Paarden f40 a 225, 116 Schapen f 18 a 23, 13 Kalveren f 14 a 16, 22 Varkens f10 a 17, 71 Biggen f4 a 8, 60 Kippen f 1 a 2, 1550 Kip> eieren f5 a 6 per 100, 1149 koppen Boter f0.70 a 0.75 per kop. Alkmaar, 6 Dec. 4 Paarden f85 a 170, 5 Koeien en Ossen f195 a 225, 13 nucht. kalveren f7 a 29, 263 Schapen f14 a 29, 70 magere Varkens f 12 a 18, 148 Biggen f7 a 9, 7 Bokken en Geiten f 6 a 10, Boter per kop f0.80 a 0.87*. Visscherij-Berichten. 8 Nov. v.m. 2 sloepen, schipper Rietdijk met 2000 schelviscb, per 100 f 33,50. Schipper P. Meulendijk met 2700 schel viscb, per 100 f 31, 8 Nov. u.m. 1 sloep schipper A. Hart, met 20 lev. kab., per stuk f 3,75; 100 d. kab.. per st, f 1,90; 1500 sohelv. per 100 f 21,50. 9 Nov. v.m. 1 sloep schipper H. Zwartvelt met 1700 schelvisch, per 100 f 29,50. Schuiten naar zee. Kantongerecht te Helder. Het zich bevinden in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg en het verwekken van nachtelijk burengerucht: A. E., gevangenisstraf van 3 dagen en boete van f 10. Overtredingswet jacht en viBScherij. P. K., f 10,A. K. f20.—. Overtreding wet op den ijk en herijk A. 8.; W. J. M.; H.R.; K. K.P. D.; M. H.; K. B., ieder boete van 50 ct. S. J.; P. T., ieder twee boeten van 50 ct., verbeurdverklaring der maten en gewichten. Allen subsidiaire gevangenisstraf en in de kosten. Burgerlijke Stand Helder. Van 5 tot 9 Dec. ONDERTROUWD: Geene. GEHUWD: BEVALLENC. S. Klaassen, geb. van der Kuijl, z. J. J. H. Wageinaker, geb. Rade maker, z. M. C. G. Oolbekking, geb. Govers, d. G. Vink, geb. Zweerus, d. J. Zwaan, geb. Kramer, z. M. Grioime, geb. Visser, d. T. Kikkert, geb. Langerveld, d. E. Kramer, geb. Kuiper, z. A. de Wit, geb. de Ruijter, z. OVERLEDEN: L. C. H. de Heer, 3 m. A. C. Boonzajer, 67 j. J. vnn de Poll, 28 j. H. van Rikkinga, 74 j. S. Cohen, 5 j. P. M. Coenegragt, 70 j. C. J. Touw, 2 w. Programma van het 4de Winter-Concert, te geven door het Stafmuziekkorps der K. N. Marine, op heden Dinsdag 9 December, ten 8 ure, in het lokaal Tivoli. No. 1. „Hochzeitsmarsch" aus der: „Som- mernachtstraun," Mendelssohn Bartholdy, No. 2. Ouverture de 1'opéra„Eidelio," L. van Beethoven. No. 3. Deutsche Tanze, Eranz Schubert, No. 4. Sou venir de C. M. von Weber Eantaisie, Neumann. Pauze. No. 5. Ouverture zu der cantate: „Die vier Menschenalter," Lachner. No. 6. 2de Act aus der Oper „Lohengrin," (Zug der Erauen), Richard Wagner. No. 7. a. „Liebesliedchen," Taübert. b. Pizzicatistück ans dem Ballet: „Sylvia," Deslibes. No. 8. „Soldaten- lieder," Walzer, Jos. Gung'l. Nos. 2, 3, 4 en 5 eerste uitvoering. Het is verboden in de zaal te rooken. Vervolg der Berichten. Na een korte ongesteldheid overleed alhier vrijdagavond de heer A. C. Boonzajer, kommissaris van politie en waterschout.Twee-en-twintig jaren is de overledenen in die be trekkingen alhier werkzaam geweest en heeft zich, zoowel door ijverige plichtsbetrachting als hnmanen om gang de achting zijner plaatsgenooten weten te verwerven. Gisteren werd zijn lijk grafwaarts gebracht door de leden der loge W. F. K. alhier, de ambtenaren ter se cretarie en tal van belangstellenden, waaronder de burgemeester en wet houders en eenige leden van den gemeenteraad. Aan de groeve, waar zich mede een groot aantal vereenigd haddenwas de heer P. Uurbanus de tolk van velen. In welsprekende woorden schetste hij den heer Boon zajer; als man in zgn werkkring, waarin de belangen der partij, welke hij diende, zoo vaak in strijd waren met zgn minzaam karakter en aan welke laatste hij het meest gehoor gaf, zonder te kort te doen aan zijn beginselen en aan rochtals goed huisvader, die aan zgn gezin te vroeg ontrukt werd, voor dat de taak, die hg zich gesteld had,was afgedaau. Aan den eenigen zoon droeg de spreker op die te vervolgen en zich deze stonde te blijven herinneren. De hr. Flaes dankte den spreker en de aanwezigen, namens de familie, voor hunne deel neming en beval de kinderen in hunner liefde en vriendschap aan. Hiermede was de droeve plechtigheid geëiiidigd en ging ieder in ernstige stemming huiswaarts. Gisteren avond vierde de ver- eeniging voor Land- en Zeemacht, Vaderland en Oranje haar ^/g-jarig bestaan in Tivoli, waaraan de viering van 't Sint-Nicolaasfeest tevens was verbonden. De zaal was fraai gede coreerd en in 't bijzonder trok d< trophee op 't tooneel de aandacht. Na de opening door den president, den heer van. Gelder, werd een dicht stuk voorgedragen op 't feest van de vereeniging betrekkende. Muzikale en andere voordrachten wisselden el kander af en een aardig blijspel Mevrouw slaapt" getiteld, verhoogde 't genot. Gedurende de bijeenkomst ontving men een telegram, bevattende een gelukwensch, afgezonden door den eere-voorzitter, den heer Colijn. Ben prettig bal besloot den feest avond, waarop ieder, volgens 't ver- zoek van den president 't zijne naar vermogen toebracht om de vreugde te verhoogen. Alhier heeft zich een Diletanten- club gevormd, onder den naam van Clio en Polyhymnia, welke hare eerste uitvoering zal geven, op Zondag den 14e Dec. a. s. in het lokaal Diligentia, hoek Westplein. Zondagavoud gaf 't gezelschap Ontwaakt bij Tijds" een liefdadig heidsvoorstelling in Tivoli, ten bate van de weduwe Bruning en kinderen, 't Programma werd zichtbaar tot genoegen der talrijke bezoekers af gespeeld, betgeen bleek uit de luide bravoos, die nu en dan door de zaal klonken. 't Beste loon intusscheu voor O. B. T. is, dat men in zijn doel is geslaagd en een som bij elkander heeft ge bracht tot rijkelijke ondersteuning van een behoeftig gezin. Zondagavond jl. zijn in de ver lengde Kuiperstraat bijzekeren A. H. die in sigaren en tabak handelt, door het openschuiven van het raam, ter wijl de bewoners afwezig waren, eeni ge sigaren ontvreemd. De politie doet onderzoek. De benoemde officier-machinist 2e kl. kij de zeemacht, J. G. van den Bosch, wordt met 1 Januari a. s. ge plaatst bij 's Rijks torpedo-dienst al hier. Zaterdag brak iö het dak der school aan den Hoorn op Tessel brand uit, waarschijnlijk door vonken uit de kachelpijp. Ofschoon de vlam reeds boven het dak woedde, slaagden de bewoners er in den brand te blusschen, en bleef de aangerichte schade alleen tot den zolder en het dak beperkt. Door het kalm gedrag van het hoofd der school, konden de leerlingen het braudend gebouw zonder ongeval ver laten. Aan 't strand te Eierland op Texel, nabij paal No. 26, is Zondag jl. een lijk aangespoeld, hetwelk in verregaanden staat van ontbinding verkeerde, zoodat er geen signalement van kon worden gegeven, de kleeding bestond uiteen blauw wollen trui, gemerkt Red Line, Seaman, een bruin gestreept wollen bovenbroek, een zwart wollen overhemd, een blauw baaien onderhemd, een blauw wollen sok en een roode gestreepte zakdoek om den hals. -Terschelling, 7 Dec. Yan de lading katoen per het ge strande stoomschip Tynemouth, van Savannah, zijn 94 balen alhier en 15 te Ameland aangebracht. De lading uit het achterschip is verloren. Bij Oostelgken wind zou uit het voor schip nog geborgen kunnen worden. Rotterdam, 8 Dec. Volgens ontvangen telegram is het stoomschip Pochard, ran Cork naar Rotterdam met passagiers en ge mengde lading, 7 Dec. des nam. bij Holyhead gezonken. De reddingsboot werd onmiddellijk afgezonden, doch uithoofde van de hooge zee heeft men niemand kunnen redden. (Volgens een later bericht is het stoomschip bestemd v. Liverpool naar Amsterdam.) LI. Zaterdag middag, ten ruim 4y8 ure, is Pieter Bakker, landbou wer, woonachtig te Oude-Niedorp, die tot het koopen van schapen eerst Amsterdam eu daarna Sloten had be zocht, bij zijne terugkomst uit laatst genoemde gemeente, aan de Amster- damsche vaart, nabij Halfweg, aange rand door drie personen, die hem met geweld hebben aangegrepen, zijne kleeding gescheurd en daaruit eene portefeuille met f 850 ontvreemd, waarna zij hem in de vaart hebben geworpen, waaruit hg zich slechts met moeite heeft kunnen redden. De justitie doet onderzoek. Twee buitenlandsche matrozen hebben jl. Zondagnacht aan de Prins Hendrikkade bij de Kraansluis, te Amsterdam, bij het rijzen van ver schil met den jolleman over het be talen van de vracht voor het naar boord roeien, dezen onverhoeds water gegooid en zgn daarna lafhartig weggeloopen. De drenkeling, een oud zeeman, heeft zich zelf weten te red den. Het barkschip »Nieolaas Beets," in aanbouw op de werf Concordia van de heeren Huijgens v. Gelder te Amsterdam, zal Donderdag 11 dezerdes namiddags ten 1 ure, worden te water gelaten. Bij het op stal brengen van het rundvee wilde een landbouwer te Westzaan een kalf uit een stuk land halen, waarin het met een paard den geheelen zomer geloopen had. Het paard had echter zulk een ge hechtheid voor het kalf opgevat, dat het gevaarlijk, ja zelfs onmoge lijk bleek, de dieren te scheiden. Bij de politie te 's Hage zijn uit Groningen telegrammen ontvan gen, berichtende dat de heer Stork, die zoo spoorloos verdwenen is, in dte provincie zou zgn gezien. Uit Delft wordt het volgende ge meld, dat wij onder voorbê.oud mededeelen Het schijnt thans zeker dat de vermiste mijn-ingenieur H. C. Stork zich eenigen tijd onder de gemeente Middelstum provincie Groningen, heeft opgehouden, waar hij zich van een paar hooge laarzen zou hebben voorzien; in de veronderstelling, dat hij zich naar Duitschland zou hebben begeven, waar hij vroeger werkzaam was, zouden vanwege het ministerie van buitenlandsche zaken pogingen in het werk worden gesteld, teneinde zijn verblijf aldaar op te sporen. Op WOENSDAG 10 DE- CEMBER hopen wij door Gods goedheid de 20-Jarige Echtver- 2 eenling te herdenken van onze i geliefde ouders JAN DE LEEUW en SOPHIA BAKKER. Uit naam van hun dank-j hare Kinderen, Reijer Zwaan en G, Modder.# Op Zaterdag den 13 De- cember hopen wij te herdenken de lSVs-jarige Echtvereeni- i ging van S. MOSSEL en J. KUNOTH. Mede uit naam van kinderen en verdere Familie. G. MOSSEL-Wed. Meijer. Texel, December 1884. Bevallen van een Dochter, T. KIKKERT, geb. LANGEVELD. Helder, 7 December 1884. Bevallen van een Zoon E. KRAMER, geb. Kuiper. Helder, 7 December 1884. Heden overleed tot onze diepe droefheid, ons jongste doch tertje OORNELIA JOHANNA, in den leeftijd van 18 dagen. J. D. TOUW. A. W. TOUW, v. d. Poll. Helder, 7 Dec. 1884. Eenige en algemeene kennis geving. Nog treurende over het verlies vau onze Moeder, trof ons weder een gevoelige slag door het over igden van onzen geliefden Vader PETRUS MATTHEUS COENE GRAGT, na voorzien te zijn ge weest van de H. Sacramenten der stervenden, in den ouderdom van bijna 71 jaren. Wij hopen in Gods wijzen wil te berusten, die alles naar Zgn en wil beschikt. Namene kindren, Zusiers en verdere familie, M. J. COENEGRAGT. P. C. WISSE, geb. Coenegragt. Helder, 8 December 1884.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1884 | | pagina 2