Advertentiën. Lolaal Vijzelstraat. Nieuwjaarsgroet. Lokaal „Diligentia," Tooneelvoorstelling IJ tl Ben BAKER muil KEUKENMEID een fiinle DIENSTBODE. Een pMteM Bovenkwartier Antwerpen een som van 12000 frs. ontstolen. Nadat hg aau het eene loket 13000 frs. in bankbiljetten van 1000 frs. had ontvangen, begaf hij zich naar een ander loket om een wissel van 1000 frs. te betalen. In- tusschen stak hij de overige twaalf biljetten in den zak van zijn overjas. Na een oogenblik stak hij onwille keurig zijn hand weder in den zak en bemerkte toen tot zijn schrik, dat de biljetten waren verdwenen. In een oogwenk was de deur der Bank ge sloten en kwam de politie een onder zoek instellen. Niemand mocht het gebouw verlaten dan na eerst onder zocht te zijn. Het geld is echter niet ontdekt. Stoomvaartberichten Het stoomschip Conrad, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 3 Jan. van Sues. Het stoomschip Prinses Marie is 1 Jan. van Marseille vertrokken naar Java. Het stoomschip Madura, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 2 Jan. van Suez. Het stoomschip Prins van Oranje, van Java naar Amsterdam, is 5 Januari te IJmuiden aangekomen. Markt-Berichten Alkmaar, 3 Jan. 8 Paarden 70 a 150, 2 Koeien cu Ossen f 150 a 200, lönucht. kalveren f 14 a 25, 318 Schapen f 18 a 28, 32 magere Varkens f 12 a 24, 99 Biggen f7 a 10, 4 Bokken en Geiten f 4 a 7, Boter per kop f0.70 a 0.80. Hoorn, 3 Jan. Tarwe f 6.50 a 7.50, Gerst f 4.50 a 5, Haver f 3.25 a 4, Erwten: Witte f6 a 7, Groene f9 a 10, Grauwe f9 a 11, Vale f 6 a 7, Bruine boonen f8.50 a 9, 2 Paarden f100 a 150, 145 Lammeren f17 a 24.50, 11 Kalveren f14 a 26, 3 Varkens fl2al8, 84 Biggen f 5 a 9, 70 Kippen fl a 2, 900 Kipeieren f5 a 7 per 100, 1481 koppen Boter f0.55 0.60 per kop. Visscherij-Bericliten 5 Jan. v.m. 6 sloepen met schipper A. Jongjan 3600 schelv., per 100 f 18. Schipper A. Rietdijk met 4300 schelvisch, per 100 f 15. Schipper Jac. Zwartveld met 6000 schelv., per 100 f 17,27 vleeten voor f 95.50. Schipper J. v. d. Hoek met 6200 schelv., per 100 f 16.50. 8ohipper H. Langbroek met 4800 schelv., per 100 f 17.50. Schipper H. Zwartveld met 6700 schelv., per 100 f 15.—. 1 Schuit van Terschelling met 700 schelv., per 100 f 18.50. 4 korders met 3 tot 4 m. kl. schol, per m. f 2,85 tot f 4,05. N.m. 1 sloep M. Noordzij met 160 1. kabj. (h.) per stuk f 2,75; 70 1. kabj. per stuk f 2,902400 ijsvisch, per 100 f 3.300 doode kabj., per stuk f 2,05 tot f 1,80. 6 Jan. 2 korders met 7 tot 10 m. kl. schol, per m. f 4,15 tot f 4,30. CORRESPONDENTIE. Aan den inzender van een dichtstukje, deelen we mede, dat de verzen zeer ge- Bchikt zijn in een vriendenkring te worden voorgelezen, maar in een publiek blad niet kunnen worden opgenomen. De copie ligt ter beschikking. Reu. Burgerlijke Stand Helder. Van 2 tot 6 Jan. ONDERTROUWD Geene. GETROUWD BEVALLEN: Rempje Greven, geb. Kui per, z. Trijntje Hoogenbosch, geb. Veger, z. Cornelia Schraa, geb. Lastdrager, d. Maria Rebecca Hoekzema, geb. Meijer, z. Neeltje Duinker, geb. de Leij, d. Johanna Catharina Spigt, geb. Heercs, z. Femma Helena Maria Brouwer, geb. Barneveld, d. Jannetje Duin ker, geb. v. Grouw, z. Wilhelmina Catharina Frinks, geb. Grasser, z. Elisabeth Hillegonda Gorter, geb. Jansen, z. Pieterfje Dekker, geb. v. d. Velde, d. Antje v. d. Peet, geb. Louwe, d. OVERLEDEN: Elizabeth Jacobs, 57 j. Martje Ewalt, 7 j. Arie Pronk, 31 j. Engeltje Dekker, 84 j. Een levenloos aangegeven. Programma van het 6de Winterconcert, te geven door het Stafmuziekkorps der K. N. Marine, op heden Dinsdag 6 Januari 1885, ten 8 ure, in het lokaal Tivoli. No. 1. „Links, Rechts" Militaire Marsch, Eilenberg. No. 2. „Concert-Ouverture", George Kahnt. No. 3. „Sérenade", Solo pour Flüte et Cor, Titl; voor te dragen door de hh. Brachthuizen en Graefenhain. No. 4. „Traumbilder,"Fantaisie,lumbije. Pauze No. 5. Ouverture „Flotte Bursche" Franz von Suppé. No. 6. Para- phrase über das Lied „Wie Schön bist du", Nesvadba. No. 7. Potpourri aus der Operette„Der Bettelstudent," Carl Mil- löcker. No. 8. „Traume auf dem Ocean," Walzer, Jos. Gung'l. No, 1, 5 en 7 eerste uitvoering. Vervolg der Berichten. Gedurende het jaar 1884 zijn alhier binnengekomen 459 stoom- en zeilschepen, van de navolgende buitenlandsche havens Antora 3, Arendal 1, Borga 14, Bjorne- borg 1, Cardiff 3, Cette 1, Christiania 6, Croonstad 8, Duinkerken 1, Dantzig 1, Drammen 16, Frederiksstad 2, Frederiks- hal 2, Frederikshaven 1, Forvey 1, Gefle 2, Geestemunde 1, Gamle Carleby 1, Hudiks- vall 9, Hamburg 7, Hernosand 5, Holm- strand 1, Holmstad 1, Himanga 3, Home- fors 1, Huil 2, Kötka 16, Kongshamn 2, Koningsbergen 1, Londen 109, Lissabon 1, Libau 1, Liverpool 5, Lovisa 4, Lapvick 2, Mandal 2, Memel 2, Newcastle 95, Noord zee 20, New-York 2, Nyland 1, Nerva 2, Nordmaling 1. Par 2, Pernoviken 2, Papen burg 1, Riga 18, Re val 2, Risoer 4, Run. corn 2, Sundswall 48, Sunderland 6, St- Ubes 2, Skutskar, 1 Stettin 2, Soderhamn 2, Sandvicken 1, Tuspan 1, Umea 2, Windau 1 en Wyborg 2. Gedurende hetzelfde tijdsverloop vertrok ken van hier 460 stoom- en zeilschepen, naar onderstaande bnitenlandschen havens Antwerpen 6, Australië 1, Avontuur 14, Brake 1, Burntisland 8, Borga 6, Bilbao 3, Christiania 9, Croonstad 2, Cardiff 3, Dram men 25, Droback 1, Elseneur 2, Frederiks stad 4, Frederikshaven 1, Finland 2, Grange- mouth 1, Gothland 1, Gamle Carleby 1, Gefle 1, Helgoland 22, Huil 5, Hamburg 3, Hernösand 3, Hudiksvall 5, Himanga 3, Kötka 8, Kongshamn 2, Londen 132, Lovisa 4, Laurvig 2, Livorno 1, Memel 1, New castle 106, Namsos 2, Nyland 1, Neysted 1, Nerva 2, Oostzee 1, Pensacola 2, Port Arthur 1, Pernaviken 3, Risoer 2, Riga 6, Sene- gambië 1, Sundsvall 31, Sunderland 4, Soderhamn 2, Stavanger Schotland 2, Sandefjord 1, Soom 2, Shields 1, Tynmouth 1, Tonsberg 1, Tvendestrand 1, Umea 1 en Wyborg 1. Onder bovenstaande opgaaf zijn geen oor logsschepen of viBschersvaartuigen begrepen. Het eerstvolgende concert van Helders Mannenkoor zal plaats heb ben op Dinsdag 20 dezer. Met genoegen zullen de lezers zeker vernemen, dat de bekwame cellist Bosmans, van Amsterdam, op dit concert zal medewerken. Gisterenavond was de zaal van Tivoli vrij goed bezet. De goede in druk, door den verdienstelijken spreker de beide vorige keeren gemaakt, had de belangstelling en de begeerte tot kennismaking opgewekt. Ook nu wist de heer Bottinga zijne hoorders te boeien, daar hij ernst door luim deed afwisselen. In 't vijftal nummers van 't programmma: »De kunst om televen", »Fragment uit Multatuli's Vorsten school", »De Vergissing", Liever zoo Jood dan zoo Christen" en »Een huiselijk Tooneeltje", wist de heer B. op de best mogelijke wijze partij te trekken van zijn buigzaam stemge luid en hoewel 't van den spreker wat veel gevergd was, gaf hij op ver zoek daarna nog ten beste: »Elf me dedingers". De herhaalde applaus getuigden van de tevredenheid van 't publiek. Ds. H. Vrendenberg te Warga, vroeger alhier, is beroepen te Oost- zaan. Wij vernemen, dat de aan bieding van de wets voor dracht tot voorziening in de voogdij gedurende de minderjarigheid van den Troon opvolger, in de volgende bijeenkomst van de Tweede Kamer der Staten- Generaal kan worden tegemoet gezien. In April aanstaande zal een vergelijkend onderzoek plaats vinden van adspiranten voor de betrekking van surnumerair bij het vak der posterijen, waartoe vijftien plaatsen ter vervulling zijn opengesteld. De adspiranten behooren zich vóór 1 Maart aanstaande bij een op zegel geschreven request tot den Minister te wenden. De Stct. bevat verdere bijzonder heden. Te Alkmaar is op Oudejaarsavond een brutale diefstal gepleegd. Uit het kantoor der kunstboter fabriek Kinheim des heeren V. d. B. werd de brandkast ontvreemd. Later werd zij opengebroken, geledigd op den weg teruggevonden. Zij bevatte eenige honderden guldens, en de kantoor boeken, welke laatste door de dieven zijn verscheurd en vernield. De dieven zijn nog niet opgespoord. Nederland heeft zooveel over vloed van goede, gezonde aardappelen bij weinig handel en lage prijzen, dat op sommige plaatsen de aard appel nu reeds tot varkensvoeder gebezigd wordt. Geen wonder dat de huurders van aardappelland het afgeloopeu jaar een nadeelige rekening hebben gemaakt, terwijl nog sedert 1845 zoo goedkoop geen aardappelen werden gegeten. Aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam had Zaterdag een visch- verkoopster, die voor de tram wilde uitwijken, het ongeluk met hare kar met schelvisch in het Oosterdok te vallen. Met veel moeite werd ze ge red, doch de schelvisch, naar zij zeide. voor een waarde van f 12, was ze kwijt. Uit Atjeh wordt medegedeeld, dat aldaar andermaal 3 fuseliers naar den vijand zijn gedeserteerd, namelijk een Duitscher, een Belgen een Inlander. In den nacht van 1 op 2 Jan. is de veehouder K. H. te Beemster op weg naar zgue woning, met eu kar in het Noord-Hollandsch kanaal geraakt en verdronken. Men heeft zijn lijk den volgenden morgen opgevischt. Een schippersknecht, die met hem was meegereden, is ver moedelijk ook verdronken. Diens lijk is echter tot heden niet gevonden. Het paard werd 's morgens nog levend uit het water gehaald. Hoe verschrikkelijk men in ons kleiu landje misbruik maakt vau sterkeu drank, is reeds meer dan eens aangetoond. De volgende spiekende cijfers zijn ontleend aan »De Goede Raadgever." Wegens openbare dronkenschap werden in 1882 niet minder dan 2y4 procent van Nederlands bevol king, nl. 17.852 personen, dat is on geveer 41 personen per dag door den rechter veroordeeld. Ondanks er ten gevolge van de in 1881 uitgevaardigde drankwet 12,000 tappergen in ons land gesloten werden, betaalde ons volk in 1883 bijna ƒ391,000 meer aan sterkendrankbelasting dan in 1882. In een enkel jaar besteedt het drinkend deel onzer natie f40,000,000, zegge veertig millioen gld., aan spi ritus, dat js 109,500 gld. daags, 4500 gld. in Vuur, 75 gld. elke minuut of l1/, gld. in de seconde. Indien er eens iemand dag en nacht door, dag aan dag, week in week uit, een heel jaar lang, bij eiken tel ten be hoeve onzer behoeftigen ofwerkeloozen, zondar uitzondering van jong en oud, f 1.25 uitreikte, 't zou eene aardige tegemoetkoming zijn. Eiken dag zou er f109,500 te hunnen behoeve voor handen zijn, indien Nederland dien dag spiritusloos doorbracht en wat het daardoor uitspaarde aan menschen, in plaats van aan den zinneloozen drankgod, offerde. Eene maand vol gehouden, zou het ruim 3y4 millioen gld. bedragen." Een baanwachter in de Bel gische gemeente Court-Saint-Etienne is met zijn vrouw en zgn vijfjarig kind dood in bed gevonden. Ten einde niet te bevriezenheeft de ongelukkige des nachts in het slaap vertrek vuur moeten maken, zoodat zg tengevolge van kolendamp zgn gestikt. Deze wachtpost heeft in de laatste vijf jaren reeds aan 4 personen het leven gekost. Een vorige baanwachter is overreden. Zijn voorgangster was een arme vrouw, wier kind op een oogenblik aan hare waakzaamheid ontsnapt was en zich op den spoor weg bevond, juist toen een trein aankwam. De moeder snelde op haar kind toe om te helpen, en het kind kwam geheel vrij aan den anderen kant van den weg, terwijl de moeder door den trein verbrijzeld werd. Te Bois d' Haine bij Brussel is een weduwe overledendie den ou derdom van 104 jaren heeft bereikt. Zij was in 1780 geboren, had acht kinderen en 84 klein- en achterklein kinderen. Te Odessa is onlangs een ont dekking gedaan, die de algemeene aandacht in niet geringe mate heeft getrokken. Bij de verbouwing van het postkantoor vond men een on- deraardsche gang. Bij nader onderzoek trof men allerlei soort van gereed- appen aan, als schoppen, spaden lantaarns, kruiwagens en welke hadden gediend bij den aanleg van die gang, die eindigde in de nabijheid van het lokaal waar tot vóór ruim een jaar het geld, de post zegels en alle geldswaardige voor werpen werden bewaard. Toevallige omstandigheden hadden omstreeks dien tijd den nieuwbeuoemden post directeur er toe geleid om de kas enz., naar een ander, meer geschikt lokaal te doen overbrengen. Tevens had hij op die wijze, zonder het te weten, een streep door de rekening der nihilisten gehaald, want men vermoedt, dat die mijngang door hen was aangelegd, om het post kantoor te berooven, welk plan zij 'lieten varen, toen de kas door de verplaatsing naar een ander lokaal voor hen minder gemakkelijk bereik baar wa3 geworden. Twaalf-en-een-half- jarige $1 Echt vereeniging jjJÈ> van J. v. d. M. «g en a. j. v. d. b. m Uit naam der Familie, Helder, 7 Januari 1885. Bevallen vau een Zoon G. ELLMER-DE HAAN. Amsterdam, 31 December 1884. Voorspoedig bevallen van een Zoon, welke echter kort na de geboorte overleed, L. SCHENKELS—MUNIER. Helder, 5 Januari 1885. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een welgeschapen Dochter, E. KOUSSENBAND- LASTDRAGER. Helder, 5 Januari 1885. en algemeene Voorspoedig bevallen van een wei eschapen Zoon, E. H. GORTER, geb. JANZEN. Helder, 4 Jan. 1885. Algemeene kennisgeviug. Door Gods goedheid voorspoedig bevallen van een meisje P. VAN DER VELDEN, geliefde Echtgenoote v. Kors Dekker. Helder, 5 Januari 1885. Strekkende deze tot kennisgeving. Heden overleed plotseling onze jongste lieveling MARIA THE- RESIA CATHARINA, in den leeftijd van 13 maanden. G. KROEB Jr. J. C. KROEB, geb. Visker. Helder, 5 Januari 1885. Eenige eu algemeene ken nisgeving. Heden overleed onze geliefde Moeder ENGELTJE DEKKER, Weduwe P. BAIS, in den ou derdom van ruim 84 jaren. Helder, 5 Jan. 1885. J. BAIS. Mede namens Broeders, Zusters en verdere Familie. Heden overleed, na een lang durige ziekte, mijn innig gelief den Echtgenoot J. P. CARON, in den ouderdom van 49 jaar. Amsterdam, 4 Januari 1885. Wed. J. P. CARON— Kikkert. Algemeene kennisgeving. Aanschouwelijke leeringen (Toover- lantaarn) Woensdagavond ten 6 are voor de kinderen onzer Zondags scholen en Donderdagavond ten 7 are voor bejaarden, voor welken de toegang vrij is. C. BREET Az. Heil en Zegen, bg de intrede van het nieuwe jaar aan vrienden en be kenden, door J. P. BOS, Westkust Atjeh. vuurstoker 2e kl. De ondergeteekende brengt zijne hartelijkste wenschen toe bij het in treden van het Nieuwe Jaar aan alle Eere-leden, Donateurs, Bestuurs- en verdere leden der Vereeniging ONTWAAKT BIJ TIJDS." - Ook aan Vrienden en Bekenden veel geluk en voorspoed in 't jaar 1885, A. G. J. DE VRIES, President van genoemde Vereeniging. Helder, 6 Januari 1885, Waarde Plaatsgenooten Reeds op den eersten dag van 't jaar, was mijn wensch als deze, maar de plaat sing in dit blad is, niet door mijne schuld, achtergebleven. A. G. J. d. V. Aan de leden der Hervormde Ge meente, wordt bg deze kennis ge geven, dat de Diakenen voornemens zgn zich dezer dagen aan hunne woningen te vervoegen, tot het doen derWinter-Collecte voor hunne armen. De Diakenen nemen de vrijheid, die inzameling met den meesten drang aan te bevelen. J. SEVENHUIJSEN, Voorz. W. GOVERS, Secretaris. Helder, 2 Jan. 1885. op ZONDAG 11 JANUARI 1885. Op te voeren of de Stormen des Levens. Zie verder Programma's. L. J. VISSCHER. Mevrouw VAN 'T SANT, Koningstraat, vraagt een fatsoenlijke DienstlDocie. Wasch buitens huis. Wordt gevraagd een R. C. KINDERMEISJE. Adres: BERKHOUT Co. Er bestaat gelegenheid bij burger lieden voor TWEE COMMENSAALS met gebruik van VRIJE KAMER. Adres: BERKHOUT Co. Om in de eerste helft van Maart in dienst te treden, wordt gevraagd een fatsoenlijke BAKER. Brieven te adresseeren aan de uit gevers dezer Courant. Mevrouw ENGELHARD, Keizerstraat, alhier, verlangt met Februari een en een tweede MEISJE, dat lust heeft met Kinderen om te gaan. Grevraagd. een net KINDERM.EISJE. Adres Weststraat L 74. Wordt gevraagd tegen 1 Februari: Buitenhaven K 204, naast het Loods wezen. In een klein gezin wordt een zin delijk DAGMEISJE gevraagd. Adres Berkhout Co. Jongejuffrouw P. bedankt voor uwe attentie op 1 Jan. jh doch onbekend. Abr. d. B. V erloren een gouden VEST-KETTING. Gaande van de Kuiperstraat, langs den Kan aal weg, naar de Achterbuurt. Adres BERKHOUT Co. te huur, geschikt voor 2 personen, naar verkiezing met kost en bewassching. Adres Berkhout Co.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1885 | | pagina 2