DE R00DE KOUS. STOUT uiT STOET KÖEEIItS DE HJDCEEST. karpetten Grooie étalage der nieuwste ïitrages ea Goriijoleteleta, BEDDEN TE HDUB. CJ. SCEÜLIAIJER 4 Cö. SporsM Q \l Et pariijijs PEifDIJLES ut STOLP TAN TOLLENHOTEN C°, KANAALWEG 110. alsmede van afgepaste Tafelgoederen in „De Tijdgeest.' DE WERELDBEROEMDE PFAFF-NAAIMACHINE, Ontvangen een zeer voordeelig koopje ZWARTE THIBETS, J. GRUIMWALD, Binnenhaven. VERKOOPHUIS tot ieder eenigzins aannemelijken prijs. CAREL A. J. VAN ROSENDAEL. DE GEKROONDE VALK het buitenlandsch vervangt fabricaat De ondergeteekende beveelt zich op nieuw minzaam aan tot het maken en repareeren van Heeren- en Kinder-Kleed jukstukken tot den minst mogeliiken priis. A. C. RAKKER, Mr. Kleermaker Commissionairs in Effecten, Amsterdam, 0. Z. Voorburgwal 129, belasten zich met den in- en verkoop van EFFECTEN en PREMIELOTEN tot den koers van den dag, tegei billijke provisie. Sluiten prolonga- tlën en geven voorschot op Effecten. Grafornamenten, GootsteenenRegen bakken, Welputten, Koeiengoten en andere voorwerpen worden door ons van KUNSTZ AND- STEEN gefabriceerd en tegen lage prjjzen, in den kortst mogelijken tijd, Met aanbeveling, Gebrs. B0MH0FF, Breestraat, Helder. Hoofd-Ean de Cologne. Vernietigt onmiddellijk alle levend hoofd-onrein, zonder schadelijke gevolgen. Prijs per flesch 50 cent. Depót: J. S. Ql ültlXl.K, Kanauhveg. Kanaalwe g Overheerlijk 3- TISMBER, Vischmarkt No. 234. M. WAAS, Spoorstraat, heeft ontvangen: groote BOOTS MANSHARING, a 5 cent, groote SPEKBOKKINGS a 5 cent per stuk. Afgepaste Tafelstellen en Ontbijtstellenook enkele Tafellakens, Servetten en Ontbijtlakens, in alle afmetingen, van de meest gewone tot in het fijnste Damast; Vinger en Ontbijtservetten Fijtels, Voorspelders, Fijne Theedoeken, Glasdoeken, Kopjesdoeken en diverse aanverwante artikelen in de nieuwste dessins. De prijzen zijn door de aigemeene malaise in den handel, gemiddeld vijf a tien pro cent lager dan gepasseerd jaar. Geen getrapt Roggebrood meer I De ondergeteekende bericht zijnen geachten plaatsgenooten en begun stigers, dat hij een ROGGEBROOD MACHINE heeft aangeschaft en nu voortaan alleen machinaal bewerkt Bleek-, Bruin- en Bassclier-Roggebrood, merk H. W. door hem zal gefabriceerd worden. Zich aanbevelende, H. WITSENBURG Jr. is de eenige welke bij het verrichten van hare werkzaamheden de meeste voordeelen aanbiedt, omdat zij van de uieuwste hulp toestellen voorzien is, waardoor men op deze machine zeer leenvoudig alle mogelijke kunstproducten vervaardigen kan. Dringend wordt inen verzocht de Pfaff-Nuaiuiaclliue met an dere naaimachines te vergelijken, waarna men tot de overtuiging zal komen, dat het in 't belang der koopers is, zich een echte Pfaff-Naaimachiiie aan te schaffen. De gemakkelijkste wijze van betalen. - Volkomen gratis onderricht. Drie Jaar guarantie Deze Machines zijn uitsluitend verkrijgbaar voor Heider en Omstreken hij Gaarne belasten wij ons met het repareeren van alle soorten van NAAIMACHINES, alsook tot het veranderen naar de laatste constructie. 6/4, 8/4 en 10/4 breed, met bijpassende garneering, ge schikt voor aannemelingen en verder alle soorten TJZF^OTTTIRIEllsr, tot zeer lage prljzeii. Daar de nog voorradig zijnde Goederen door den aan staanden bewoner NIET worden overgenomen, zullen alle breekbare artikelen, ten einde ze niet behoeven mede te nemen en de daar aan verbondene risico van breuk of beschadiging bij inpakking voor te komen, tot buitengewone prijzen van de hand worden gezet. De uitverkoop zal nog slechts korten tijd plaats hebben, aangezien mijn vertrek door omstandigheden vervroegd is geworden. P.S. Allen die iets van mij te vorderen hebben, worden verzocht hunne rekening gekwiteerd vóór 25 dezer aan te bieden, terwijl ik zoo vrij zal zijn na den eersten Klaart over de nog niet betaald zijnde ingezondene rekeningen per kwitantie te beschikken. Te üoop puike vroege Ne^enweekscke Poot- Aardappelen, prijs fl.per halve Hectol. en ook 75 Cts. Gebruikers worden spoedig verwacht bij P. BARTEN, Bassingracht No. 563. Pulls. Puiü AARDAPPELEN, voor f 1.15 en 85 Bent per half H.l. Nieuwe aanvoer. Jb. WIGBOUT, achter de Gasfabriek. onderscheidt zich door aangenamen smaak, neeskundigen aanbevolen, wegens voedende bestanddeelen, tegenover gering ons PR1NCE8SEB1ER vermengd nemend versterkende drank, wordt door tal van ge- rijkdom aan extract, d. i. gehalte aan alcohol, is, met zelfs voor kinderen een uit- AMSTERDAM. DORDRECHT. 37: Om OP TE RUIMEN alleen nog voorhanden 20 Els of 5 bij 4 en 16 Els of 47. bij Els Karpetten, eerste kwaliteit van gepasseerd jaar, tot inkoopsprijs. Alle andere afmetingen, van gepasseerd jaar, zijn uitverkocht. Deze week ontvangen een eerste zending der nieuwe dessins 9 en 12 Els KARPETTEN, prachtige kleuren en prijzen, ruim tien procent lager dan gepasseerd jaar. Met het oog op de geannonceerde hier te houden publieke verkooping van Kar petten, enz., achten wij het raadzaam, thans reeds de prijzen voor dit jaar der nieuwe Karpetten, zooals die gedurende den geheelen Zomer in onzen winkel verkrijgbaar zullen zijn, mede te deelen. De eerste kwaliteit wol met sajet Karpetten, in alle kleuren, gepasseerd jaar f9.in het 12 Els of 4 bij 3, dit jaar f8.gewicht 6 a ë1/2 kilo. De eerste kwaliteit wol met haren Karpetten, in alle kleuren, gepasseerd jaar f8.in het 12 Els, thans f7.zuiver linnen ketting, gewicht 6 kilo ruim. De tweede kwaliteit wol met haren Karpetten, in rood en zwart en rood en grijs, gepasseerd jaar f 6.50 in het 12-Els, thans f5.75, zuiver linnen Ketting, gewicht 51/* a 6 kilo. De derde kwaliteit Jute met koehaar Karpetten, linnen ketting, gepasseerd jaar f 5.00 in het 12 Els, thans f 4.50, gewicht 51/* a 5l/2 kilo. Alle in den handel voorkomende afmetingen, naar verhouding dezer opgaaf. FEUILLETON. Een onverbiddelijke Vijand. V ertaling 40.) van GERRIT J. „Blijf!" riep de baron, toen ze de kamer wilde verlaten. Heeft n, door een misver stand in mijn dienst nadeel geleden, dan be hoeft u de schade niet te dragen. U is zonder betrekking, nietwaar P" Ja, ten minste over drie weken." „En u heeft geen geld P" „Neen." „Dan engageer ik u als huishoudster in mijn landhuis; bevalt u die betrekkingP 't Loon is vijfhonderd thaler jaarlijks. U heeft 't opzicht over de dienstboden en moet de dames, die me daar bezoeken, bedienen. Stemt u toe?" „Ja heer baron; u is zeer goed," zeide juf frouw Neumann, die plotseling onderdanig werd. „Ik neem de betrekking gaarne aan." „Beschouw u dan van nu af in mijn dienst. Ik weet dat u niet plotseling uwe betrekking kant verlaten, maar ik heb uw bijstand in 't huis van uwe tegenwoordige meesteres wel licht noodig." „Mijn bijstandP Waarin?" „Dat zal u ter gelegenertijd gezegd wor den, als mijn knecht u dezen ring; hier wees bij op een ring met diamanten steen aan zijn vinger, ten geschenke geeft, moet u naar zijne orders handelen. Hier is een vierendeel jaars van uw loon vooruit. Juffrouw Neumann dankte verrast en ver wonderd. De baron schelde zijn knecht en beval de juffrouw spijzen voor te zetten. Iu 't oude kasteel geleek de eene dag den anderen. Kurt schreef zijn grootmoeder vaak; maar ze vertelde aan niemand, wat hij schreef. Zelfs Emma hoorde nu en dan slechts een enkel woord en vernam waar hij zich bevond. De tijd dat juffrouw Neumann zou vertrekken naderde, toen ze op zekeren dag,terwijl Marie met een teekening bezig was, de kamer intrad en, na voorzichtig rondgezien te hebben, na derde. „Neem me niet kwalijk juffrouw Trouville, fluisterde ze, maar mijnheer Hagen is terug, zoo even sprak ik hem in 't dorp. Hij gaf me dezen ring, met last u dien te overhandigen als een teeken, dat hij u wacht. Hij zou u gaarne eenige oogenblikken willen spreken en wacht u aan den zoom van 't boach." Marie luisterde verwonderd en tevens ver stoord naar die boodschap. Hoe kon Kurt zoo iets van haar verlangen Ze weigerde beslist en voegde juffrouw Neumann toe: „Hoe durft je me een dergelijke boodschap overbrengen P Als mijnbeer Hagen er is, kan hij mij hier in huis spreken. Ik heb geleerd dat geheime samenkomsten zijn af te keuren, al zijn ze nog zoo onschuldig, zeg dat aan mijnheer Hagen." Toch beefde hare hand, toen ze weer aan hare teekening voortging. Juffrouw Neumann trad verwonderd en be schroomd achteruit. Ze had gedacht, dat Ma rie dadelijk naar Kurt zou toesnellen. Prutte lend ging ze been, maar liet den ring op de tafel liggen. Marie zag 't kleinood eerst, toen de juffrouw vertrokken was; vertoornd nam ze 't op. Ze legde den ring in een kastje, om dien met een vermaning aan den eigenaar terug te geven. Ja,'t was wel degelijk Kurts ring. Hij kwam echter niet in huis, zooals ze verwacht had en daardoor werd ze onrustig en zenuwachtig. Den volgenden dag verscheen Knrt nog niet. Eerst meende Marie Emma te vertellen welke vreemde boodschap juffrouw Neumann haar gebracht had en haar den ring te geven, maar ze bedacht dat ze geen recht had Kurt aan aanmerkingen of bespotting bloot te stellen. Ze sloot dus den ring weg, met 't voornemen dien aan Kurt terug te geven als ze hem zag. 't Was een triestige achtermiddag. Emma had een lichte verkoudheid opgedaan en kon niet uitgaan. Mevrouw vouHoltzendorff had daarom Marie verzocht iets aan een arme vrouw te brengen, wanneer ze niet tegen de kou opzag. „O, neen," had ze geantwoord, „ik loop gaarne in de kou." Een dienstmeisje bracht haar een pakje fla nel en een flesch met medicijnen. „Mijn dienstbaren worden oud, even als ik," zeide de oude dameze zijn bang voor de kou en juffrouw Neumann heeft geen geduld genoeg om met een zieke te praten." „Ik doe die boodschap gaarne," zeide Marie vroolijk en snelde met een hartelijk adieu „heen." ,,'t Is toch een allerliefst meisje, Emma," zeide mevrouw von Holtzendorff toen de ge zelschapsjuffrouw vertrokken was. „Hoe jammer dat ze haar afkomst niet kent, Kurt schrijft, dat hij in Trouville on derzoek naar haar gedaan heeft. Ik geloof, dat 't hem steeds geërgerd heeft, dat we zoo weinig van je gezelschapsjuffrouw weten. „Ik weet niet waarom," merkte Emma scherp aanmen kan 't haar aanzien dat ze van voorname geboorte is, want ze draagt den adel op haar voorhoofd." „Dat is vooroordeel en partijdigheidga n* maar wat voor me spelen, lieve Emma speelde tot de duisternis inviel en ging toen naar 't vuur, om hare verkleumde vingers te verwarmen. „Marie komt laat terug," zeide ze. „Ik hoop maar, dat ze den straatweg houdt, zeide mevrouw von Holtzendorff angstig ik ik heb niet gaarne, dat ze in de schemering langs zijpaden gaat." „Ze is zeker den straatweg gegaan; ze zeide dat 't haar plau was. Misschien is ze juffrouw Neumann ontmoet, want die is voor haar vertrokken. Ik zag haar in 't voorhuis met haar hoed op, toeu Marie naar boven ging om zich te kleeden en vraagde haar, weikeu weg ze op moest." „Schel haar eena," verzocht de goede, oude dame. De thee werd binnengebracht. Beide dames werden steeds angstiger, want Marie was nog nooit zoo laat weggebleven. „Laat juffrouw Neumann haar in 't gemoet gaan, Johann," beval mevrouw von Holtzen dorff. „Na eenige minuten trad juffrouw Neu mann doodsbleek de kamer in. „Juffrouw Neumann, heb je juffrouw Trou ville ook bij haar huiswaartskeeren op den weg gezien P „Neen, genadige vrouw, ik heb haar niet gezien." „Ben je langs den straatweg gekomen P" vraagde Emma. „Neen ik beu door 't park gegaan." „Daarom heb je haar ook niet kunnen zien," zeide Emma verlicht. „Als ze nu maar kwam, grootmoederU moet maar niet langer met de thee wachten, ze zal wel dadelijk komen." Bij die woorden reikte ze de oude dame een kop thee toe. ,,'t Theedrinken was afgeloopen, de lamp was ontstoken, en nog kwam Marie niet. Bei de dames verkeerden in hevigeu angst. Johann moest volk uitzenden om haar op te zoeken, 't Duurde lang eer ze gereed waren. De bel luidde voor 't avondeten, maar de dames sloe gen er geen acht op; nog kwam Marie niet. Johann vraagde of Emma de genadige vrouw niet kon overhalen iets te gebruiken, daar ze anders zou verzwakken en ongesteld raken. Do uitgezonden mannen kwamen terug met de boodschap, dat ze niets van de juffrouw ge zien hadden; ze hadden alleen een zakdoek en een handschoen gevonden en een eind verder een enveloppe met 't adres van juffrouw Trou ville er op. Wordt vervolgd.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1885 | | pagina 4