Advertentiën. ADMIRAAL BE RÜIJTER. Mejnffronw RIESSELMAM, een KINDERMEISJE. worden armen, lials en schouders gepolijst. Allereerst worden die lichaamsdee- len met rozenwater afgewassen en daarna met Cold-Cream ingewreven, dat men een kwartier laat liggen. Dan wordt dit met een fla nellen lapje weggewischt en armen, hals en schouders met»Baby-powder" bestrooid, dat evenzoo duchtig wordt ingewreven. Is deze kunstbewerking afgeloopen dan is de huid aan gepolijst marmer gelijk en oogeuschijnlijk van bijzon dere fijnheid. Gezonken schatten. In Noord-Amerika heeft zich een maatschappij gevormd, welke heel wat overeenkomst heeft met de hier te lande zoo bekende onderneming »de Lutine". Bedoelde maatschappij heeft onlangs haar eerste schip, dat den naam draagt van »Vigo Bay Treature Company", met bestemming naar de golf van Vigo aan de noordwestkust van Spanje, in zee gezonden. Zij is haar ontstaan ver schuldigd aan het plan om schatten in de diepte der wateren door een of ander onheil verzonken, weer aan het licht te brengen en de eerste proef van dien aard zal worden ge nomen in de nabijheid der Spaansche kust. De lezer zal zich vermoedelijk her inneren, dat ten jare 1702 een En- gelsch Hollandsch eskader een aan tal Spaansche galjoenen in de golf van Vigo in den grond heeft geschoten. Aan boord dier schepen bèvond zich een schat van vele millioenen in kostbaar metaal, dat nu gedurende bijna een paar eeuwen in den diepen schoot der wateren rust. De Maat schappij heeft met de Spaansche rè- geering een overeenkomst gesloten, waarbij aan Spanje 25 pCt. der op- gevischte schatten zal worden uit gekeerd. Zij meent in staat te zijn met behulp der technische middelen, waarover men thans kan beschikken, den lang verloren gewaanden schat binnen boord te kunnen halen. Een Londensche politieagent, Davis genaamd, vermoedde dat in een huis van Kensingtonpark garden, dat door de bewoners tijdelijk verla ten was, omdat het herstelling moest ondergaan, was ingebroken. Davis ging het huis binnen en op de eerste verdieping ontmoette hij twee gemas kerde kerels, waarvan een 4 schoten op hem loste. De politie-officier, die Davis ver gezelde en beneden was blijven staan aan den voet van den ladder, die naar de verdieping leidde, wilde zijn kameraad ter hulp snellen, maar de dieven beletten hem dit en haalden den ladder op Er werd versterking van macht gehaald en de politie omsingelde het huis. Men vond Davis bewusteloos liggen, doch ontdekte geen spoor meer van de misdadigers. Naar de Riga Zeit. mededeelt, werd dezer dagen een bende brand stichters gearresteerd, die tegen be taling huizen in brand stak, die tegen brandgevaar waren verzekerd. Men zegt dat een boek gevonden is, waarin de namen voorkomen van hen, die dergelijke opdracht gaven, benevens opgave van de som men, die tot belooning werden uit gereikt. Deze ontdekking zal van invloed zijn op een groot aantal gevallen van brand, die vroeger plaats vonden en waarvan de assurantie-penningen reeds sedert geruimen tijd zijn uit betaald. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Releefd verzoek ik uwe medewerking om het volgende onder de aandacht te brengen van de autoriteiten, wier plicht ie het welzijn der gemeente te bevorderen. Tot eene der allereerste vereischten voor behoud van gezondheid behoort ongetwij feld: „inademing van zuivere lucht zoowel in huis als daar buiten." De bewoners van Kanaalweg en daarover liggende grachten zijn Zaterdag, Zondagen Maandag 11. weder vreeselijk geplaagd door eenen alles verpestenden stank, uit het Kanaalwater opstijgende, en door ramen en deuren heendringende, zóódat alle ventilatie onmogelijk werd. Ik vraag u M. d. R., is dit een toestand, die ook maar één dag mag voortduren, vooral in een' tijd, dat er gevaar bestaat, dat eene elders vreeselijk woedende epidemie, ook tot onze streken doordringt? Meestentijds wordt bij het aanvoeren van soortgelijke bezwaren geantwoord: „onze gemeente bleef bij ernstige epidemiën veelal geheel daarvan bevrijd," vermoedelijk door de onmiddellijke nabijheid der zee. Wèl mogelijk, dat hiervan veel waar is, maar is het van 't gemeentebestuur verant woord alle desin!ectie over te laten aan de zee, al is dit ook een zeer goedkoop middel In eene gemeente waar zóó groote offers worden gebracht aan de ontwikkeling van den geest harer ingezetenen, mocht tooh óók wel iets afgezonderd worden voor het be houd en de bevordering der gezondheid van het lichaam, want eene geregelde en betere verversching van het Heldersche Kanaalwater zal zeker heel wat geld kosten. Een onze laatste gemeenterekeningen toonden een prachtig saldo aan. 't Is te hopen, dat zulke gunstige resultaten meer te ver krijgen zijn, maar dat dan ook desnoods dat g e h e e 1 e saldo worde besteed aan het weg nemen van een' toestand,die in eene gemeente als Helder niet mocht bestaan. Een' volgenden keer stel ik mij voor, de aandacht te vestigen op de vele modder poel en, welker pestwalmen aan de omwo ners veel last veroorzaken, niet door de gratis verstrekt wordende zeewinden gedes infecteerd worden, en die de reukorganen der gezondheidscommissie zoo er hier zulk eene commissie bestaat niet schijner bereiken U dankzeggende voor de verleende plaats ruimte, heb ik de eer te zijn Uw Dienaar, AQUARIÜS. Helder, 20 Juli 1885. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Voorwaarts arriveerde 15 Juli van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Prins Prederik arriveerde 17 Juli van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Sumatra, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 17 Juli van Aden. Het stoomschip Prinses Amalia arriveerde den 18den Juli van Batavia te Amsterdam. Het stoomschip Koningin Emma is 17 Juli van Suez vertrokken naar Batavia. Het stoomschip Prinses Marie is 18 Juli van Batavia vertrokken naar Amsterdam. Het stoomschip Prinses Wilhelmina, van Amsterdam, is 20 Juli van Marseille ver trokken. Het stoomschip Madura is 19 Juli Dunge- ness gepasseerd naar Batavia. Het stoomschip Burgemeester den Tex is 20 Jhü te Marseille aangekomen van Batavia. Het stoomschip Soenda, van Batavia, is 19 Juli te IJmuiden aangekomen. Burgerlijke Stand Helder. Van 17 Juli tot 21 Juli. ONDERTROUWD: J. Kwinkelenberg, stoker bij de marine en M. Pronk. A. Eiias- son, matroos, en S. M. Valkenburg. L. L. D. Sturm, matroos, en H. Visser. GEHUWD: G. H. Fiorani, en D. Duin- ker. BEVALLENA. Bekker, geb. Edse, z. A. Giertsen, geb. Daalder, z. G. Weinar, geb. van Pel, z. M. Kok, geb. Bruin, z. J. C. Dijkmans, geb. Winter, d. J. Zutphen, geb. Eelcman, d. A. J. Hooftman, geb. van Bracht, d. C. de Reus, geb. Riedeman, d. H. Last drager, geb. Thomas, z. G. Verbooms, geb. Leupen, z. E. van der Made, geb. Oranje boom, z. A. Gomes, geb. van der Veld Tjeb- bes, z. OVERLEDEN: C. C. Steilberg, 52 j. Vervolg der Berichten. Op den 8sten Augustus aan staande zal een transport van 12 adelborsten 1ste klonder geleide van den luit-t.-zee 1ste kl. A. P Tadema, naar Oost-Indië vertrekken met bet stoomschip Prinses Amalia, van de maatschappij Nederland. BJ de op Zaterdag 11. gehou den aanbesteding van 265 duizend Kilogram stoomkolenten dienste der stoomgemalen Ewijcksluis I en II, waren de laagste inschrijvers de heeren van Gijn Co.alhier, ad f 7.19 per 1000 Kgr., aan wien de levering is gegund. Bij een op 16 dezer aan het departement van koloniën gehouden inschrijving naar den bouw van een lichtschip wareu de minste inschrij vers de heeren E. J. Boh Zonen te Amsterdam voor f 31,743. De naamlooze vennootschap »de Lastdrager''alhier was de opvolgende, met f 32.750. Texel, 20 Juli: Bij den hooibouw op een der hooi landen van dit eiland was dezer dagen een man van nagenoeg 80 jaren bezig, die den geheelen dag onvermoeid doorwerkte. Na afloop van den ingespannen arbeid, laadde hij 's avonds nog een wagen hooi en gaf daarna nog geene blijken van vermoeidheid. Zulke krasse oudjes zijn zeker wel zeldzaam. Men meldt dat Zondagmorgen bij Egmond aangespoeld is het lijk van een heer. Men vermoedt dat het de heer H. J. C. de Jonge, ad vocaat te 's-Gravenhage is, die Za terdagnacht met een zijner vrienden en een zeeman uit Katwijk vertrok ken is. Twee bezoekers van Wijk aan Zee deelen mede, dat zij het ranke vaar tuigje, waarop de heer de Jonge zich bevond, hebben zien omslaan, vlak voor het café genaamd Zee-café, ge legen op en tusschen het duin aldaar De heeren waren de eenige in het café en deden hun best hulp te er langen, maar 't duurde zeer lang eer dat die kon worden verleend. De reddingboot werd niet uitgehaald, want daartoe zou vergunning van den burgemeester van Beverwijk noo- dig zijn, en eerst na geruimen tijd zag men lieden met touwen en ha ken en met een paard de zee in gaan naar de boot. Yan de beide schippers zwom een door de bran ding heen met een paar roeispanen in de handen naar het strand, de ander werd door de hulpbiedenden van de kiel der boot, waaraan hij zich had vastgeklemd, gered. De heer De Jonge, die niet kon zwem men, had zich ook aan de kiel vast gehouden, maar zijne krachten be gaven hem en hij werd wegge spoeld. De geredden werden zeer goed op genomen en verzorgd, evenals de red der van den tweeden schipper, die ook door een particulier geldelijk werd beloond. In het café werd alles gedaan wat mogelijk was om versterking en lafe nis te geven. Uit IJmuiden wordt nog het vol gende geschreven: Heden, Zondagmorgen, onder een flinke bries, vertoonde zich alhier voor de pieren een kleine open sloep, waarin, met den kijker gezien, drie personen aanwezig waren, waarvan er twee stonden, en een zat. Vol gens de bewering bestond het plan om de haven binnen te loopen, Waarschijnlijk door den stroom mis leid kwam de sloep benedengaats, waardoor men verplicht was weder zee te kiezen, wilde men niet op het strand komen. Volgens latere berichten is de sloep te Wijk aan Zee op het strand geloopen, met het ongelukkig gevolg, dat door de branding het vaartuig je omsloeg en een der daarin aan wezige personen verdronken is, ter wijl de schipper geheel bewusteloos te Wijk aan Zee aan wal kwamde derde heeft het er goed afgebracht. Het bleek dat het een sloepje van Katwijk aan Zee was, waarmede een der daar aanwezige badgasten een zeereisje maakte, waarbij hij helaas het leven heeft verloren. Voor het behoud van den schipper wordt ook nog gevreesd. Een heer in zijn Zondagspak wandelde Zondag op den O.Z. Voor burgwal te Amsterdam en onver wachts woei zijn hoed te water. Fluks sprong hij op een schuit, welker inhoud met een zeil bedekt was. Maar hij gleed van het zeil en zonk in de losse kalk, waarme de de schuit was geladen. Met moeite klouterde hij er uit; de hoed werd in den steek gelaten, en met een witte broek de kwam wandelaar, die deftig in 't zwart was uitgegaan, thuis. De dienstbode van een tappper te Amsterdam zou Vrijdag met een wagentje, waarin de kinderen zaten, uit rijden gaan, toen hare meesteres voor zij wegreed, onder een kussen verborgen vond twee kruiken jenever door de dienstbode uit den kelder gestolen, ten behoeve van een harer kennissen. Onder de rij der gesignaleerden in het jongst verschenen Politieblad komt voor een commissionair, die wegens het rooken van sigaren in een rijtuig van den Staatsspoorweg, door den kantonrechter te Ridderkerk is veroordeeld tot f 10 boete, subsidiair 3 dagen gevangenisstraf. Een Holl. boer zou een kennis aan een 12-tal bijzondere kipeieren helpen. Moeder de vrouw zou ze voorzichtig inpakken, doch om alle gevaar van breken te voorkomen vond ze het bij haar zelf erg ver standig ze maar eerst te koken. De eieren werden afgezonden en na eenige weken had de arme kip, die ze onder zich gekregen had, zich doodgebroed. Het al te voorzichtige vrouwtje zal wel niet licht weder door haar man met zulke commissies worden belast. Den 11 Dec. 1884 heeft de mr. schilder Th. M. Te Losser in de gelagkamer aldaar luide uitge roepen: »Smid heeft zijn kind dood geslagen, Smid heeft zijn eigen kind vermoord." Nu woont te Losser een logement houder Smid, die in November te voren een kind verloren heeft. Vol gens de geruchten heeft hij dit kind zoo geslagen, dat het ten gevolge daarvan is overleden. De justitie stelde een onderzoek in, maar vond geene termen tot vervolging. De aanwezigen vatten dus die oproeping op, daarop doelende. Een hunner deelt het Smid mee, die een aanklacht indient, en de rechtbank te Almeloo veroordeelt Th. M. we gens laster tot 2 maanden celstraf en f 100 boete. Vandaar appèl't Hof te Arnhem vernietigde 't von nis, maar veroordeelde bekl. opnieuw wegens laster tot gelijke straf en boete. Toen werd cassatie aange- teekend de Hooge Raad vernietigde het arrest van Arnhem en verwees de zaak naar het Hof te Leeuwarden. Beklaagde ontkende voor het Hof niet, die woorden te hebben gebe zigd,. maar hij doelde niet op den logementhouder Smid. Hij leest veel en sprak dien avond met zijn broe der over een boek, getiteld De eer een'er zuster of schandmerk en zege praal," daarin staat: »Smid heeft zijn kind dood geslagen, Smid heeft zijn eigen kind vermoord" en hierop doelden zijne woorden. Een der ge tuigen deelde o. a. mede dat bekl., toen de geruchten van Smid liepen, hem gezegd had, wel te durven zeg gen »Smid heeft zijn kind dood geslagen," enz., want dat hij een boek had, waarin de uitdrukking voorkwam, zoodat hij zich daarop kon beroepen. De adv.-gen. mr. B. W. N. Ser- vatius requireert vernietiging van 't vonnis, omdat hij daarin een motief mist dat niet mag ontbreken, en dat het Hof, opnieuw recht doende, be klaagde wegens laster veroordeelde tot 2 maanden celf 100 boete en in de kosten van alle instanties des gedings. De verdediger mr. A. C. Romer meent, dat de bedoeling om te be- leedigen niet bewezen is en conclu deert tot vrijspraak. Uitspraak morgen. Op de Brouwersgracht bij de Willemspoort te Amsterdam had Za terdag een merkwaardige redding plaats. Een tienjarig meisje, in die gracht in het water gevallen, werd gered door een zesjarigen jongen, die ijlings kwam toeschieten, in het water sprong en de drenkeling zoo lang met het hoofd boven water hield, tot hij hulp kreeg. Een kellner aan het station te Arnhem stond in den slaap op, klom naar de vliering en viel uit een raam, 28 voet boven den beganen grond. Hij brak de ruggegraat. Men vreest voor zijn leven. In een tramwagen werd dezer dagen een jonkman door de schoon heid van een tegenover hem zitten de brunette zóó geboeid, dat hij alles om zich heen vergat en bij het plotseling stilstaan van den wagen een der groote ruiten instootte. Hevig verschrikt, maakte hij lange beenen om de vergoeding van de schade te ontkomen. Zijn Julia liet deze Romeo tegelijkertijd glippen. Hier had hij echter berouw van. Maar daags daarna las hij in de stadscourant de volgende advertentie De interessante jonkman, die gis teren in de tram door het bekende ongeval verhinderd werd, de kennis making met zijne overbuur aan te knoopen, wordt tegen morgen-mid dag 4 uur tot een bijeenkomst in den tuin uitgenoodigd. Herken- ningsteekeneen witte roos". De jonkman verzuimde niet, op 't be paalde uur te verschijnen. Hij trof daar werkelijkden conducteur van de tram aan, die op deze wijze den man had teruggevonden, die hem de schade voor de gebroken ruit moest POLITIE. Aan het politie-bureau alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden PALINGFUIK. Getrouwd G. H. FIORANI én D. DUINKER. Helder, 17 Juli 1885. Geboren J A C O B A n J. Z T P H E N en Dochter van j E E L E M A N. Helder, 18 Juli 1885. Kennisgeving aan alle vrienden en bekenden, zoowel van hier als elders. Bevallen van een Dochter: C. DE REUS, geb. Riedeman. Helder, 19 Juli 1885. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Zoon A. KLOP, geb. Moen. Amsterdam, 16 Juli 1885. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een ge duldig lijden, mijne geliefde Echtgenoot C. C. STEILBERG, in den ouderdom van 52 jaren. Wed. C. C. STEILBERG, geb. Rieuwers. Helder, 18 Juli 1885. Heden overleed, in den leef tijd van circa 5 maanden, onze jongste lieveling JAN. IJmuiden, 17 Juli 1885. P. DE WIJN. C. T. DE WIJN—But. Voor de vele blijken van belang stelling, zoo van hier als elderi ondervonden bij onze 25-jarige Echt- vereenigingbetuigen wij onzen hartelijken dank. Helder 21 Juli 1885. Kl. VAN DER BEN. W. VAN DER BEN—Wigman. De ondergeteekenden brengen langs dezen weg, hunnen hartelijken dank aan allen, die hun hulp en bijstand verleenden, bij den brand van jl. Vrijdag in de SMIDSTRAAT. J. HOEK en Echtgenoote. Helder, Juli 1885. De ondergeteekenden betuigen ook hunnen oprechten dank aan de leden der vereeniging Ontwaakt bij Tijds" en in het bijzonder aan den Presi dent, den Heer A. G. J. DE VRIES, voor de laatste eer aan F. DE JONG bewezen. Namens Vader en Broeder, F. DE JONG. J. DE JONG. Een ieder wordt gewaarschuwd geen crediet te verleenen aan mijne vrouw, zullende door mij geen be taling geschieden. W. H. v. d. Hoeven. DONDERDAG 23 JULI, verkie zing Bestuurslid. Verzoeke trouwe opkomst.HET BESTUUR. Spoorstraat, vraagt

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1885 | | pagina 2