Corsetten en Handschoenen. „de tijdgeest: molenplein 1165. korporaal-torpedoie akers !IZEB paardenloten. schoenenhandel. is. edtter. WIERINGEN. J. LIND Jï, Alkmaar. BijMlHYALD, DE TRIOMF DER LIEFDE. Ontvangen deze week, direct uit ;Saksen, een groote zending in de nieuwste modellen CORSETTEN, van af 52 tot 7 Ned. Duim wijdte, in vijf kwaliteiten, van 80 Cts., f 1.10, f 1.50, f 2.00 en f 2.50. Echte Weener Wildleer Uniform-Handschoenen, voor Heeren Officieren, van af No. 7 tot 83A, prijs f 1.50 per paar. H. WITSENBURG, HoofipcM. 111 op Zondag 26 Juli, J. MANHEIM, Dans-Oierwpr. Haarlemsche Trekking 28 Juli. Loten a f 1.00 LOGEMENT VAN ENtrKL-STER. Vrijdag 31 Juli a s., Leestklaar Schoenwerk Vlootstraat B 72, Helder, Trettim 1ste klasse 21 JULI. MAATJES-HARING Abraham Cohen, „DE KONING.' Je lumklberueuulc §fa|-JJamnrarftme, Be piattelijtóe wijze m C.B. SCHÜLMAIJER&Co., Deze CORSETTEN munten boven andere soorten uit door bijzonder, goed sluitende modellen, alsmede door soliditeit en vooral door voordeelige prijzen. Spécialiteit in echte Tyroler getamboureerde Glace's, direct uit de fabriek te Weenen. Prachtig zacht leder, voor Dame met drie' knoopen en Heeren met twee knoopen, in zwart, wit en gekleurd, prijs f 1.50 per paar. toJJ Zr. Ms. Zeemacnt. Voor deze betrekking kannen zich bij de Directie der Marine te Willemsoord aanmeldenpersonen, die één der ambachten bankwerker, draaier, koperslager of sinid grondig verstaan, en tusschen 20 en 30 jaar oud zijn. Lichamelijke geschiktheid moet door onderzoek blijken. Van bekwaamheid in hun ambacht moeten zij bewijs geven door het gen van eene proef. Zij moeten kunnen lezen en schrijven en grondig bekend zijn met de vier hoofdregelen van het rekenen met geheele getallen. Zij treden in dienst op de gewone voorwaarden van aanneming bij de Nederlandsche Zeemacht, onder genot van eene premie ad 25.per jaar en, indien zij geen milicien zijn, ook van aanbrenggeld ad 5.per jaar. De soldij bedraagt ƒ50.'s maands, die bij opklimming in graad vermeerdert. De tijd der verbintenis is vijf jaar, doch voor ingeschreven voor de militie en voor miliciens zes jaar. Aan de torpedomakers, die verblijf houden aan boord, wordt vrije voeding verstrekt. Mede te brengen stokken. Indien adressant militair geweest is: 1°. Paspoort. 2°. Bewjjs dat hij aan cfe verplichtingen van de Nationale Militie heeft voldaan, of wel zijn verlofpas. 3°. Certificaat van goed gedrag, af te geven door den Burgemeester of den Commissaris van Politie zijner woonplaats. 4°. Indien hij nog minderjarig is, het bewijs van toestemming zijner ouders of voogden, gelegaliseerd door den Burgemeester zijner woonplaats. 5°. Bevolkingskaart A. Bij aldien hij niet militair geweest is; 1°. Geboorteaete en de bewijzen genoemd sub 2, 3, 4 en 5, welke alle ter Gemeente-Secretarie kosteloos verkrijgbaar zijn, zoomede een certificaat van het etablissement of van dè fabriek waar hij het laatst werkzaam is geweest. Meerdere inlichtingen worden op aanvraag verstrekt door de com miezen van aanneming der Marine te WillemsoordAmsterdamHelle- voetsluisRotterdam en Vlissingen. De Viee-Admiraal, Directeur, en Commandant der Marine te Willemsoord, W. K. VAN GENNEP. verkrijgbaar bij des avonds ten 7Vs nar. verkrijgbaar, zoo lang de voorraad strekt, bij BERKHOUT Co., Boekhtndel. - Helder. Hypolitushoef. 's morgens 10 tot 12 uur is te spreken Deurwaarder KONING, van Texel. Groote sorteering In alle genres. THT Solide en Jm «Sb billijke prijzen. Groote sorteering In alle genres, Solide en billijke prijzen Zeer geschikt ingericht voor Af nemers en Winkeliers. ln verschillende soorten. Vinkenstraat 21, Amsterdam. Net en goedkoop. waar in de 316en317Sta&t8-LoterH verscheidene hooge prijzen zijn ge vallen, zijn in de 3X8de Staats- Lotery alweer onderstaande prijzen gevallen op Nummer 8729 f 2000 8737 1000 2102 1000 2223 1000 8976 1000 14948 1000 15664 400 15792 400 8832 400 8890 400. Bij wien voor de 319de-Staats- Loterij heele, halve en gedeelteR van loten te bekomen zijn. Van een accurate verwisseling kan men ver zekerd zijn. Heden ontvangen nlt Vlaardingen Nieuwe Holiandsche lste en 2de kwaliteit. KOOISTEEG 20: In het Depót bij S. DROS Gz. te Oosterend, Texel, heden ontvangen Deze Naaimachines overtref fen alle andere Naaimachine! die er bekend zijn. S. DROS Gz. FEUILLETON. Roman van 20. B. M. KAP RI. „En wie heeft u vergund in Parijs te wo nen f" vroeg zij op gebiedenden toon. „Gij verbaast mij, Cecilia. Hebben wij u misschien rekenschap te geven van onze han delingen!" „Gij bespiedt mij dus?" zeide Malvine zon der op die vraag te letten. „Gij vervolgt mij P Gij... gij zijt de booze demonen mijns levens Elk plan dat ik heb opgevat, elk geluk, dat ik getracht heb te bereiken, treedt gij in den weg.... Moet mij dan eeuwig de vloek eener nederige geboorte vervolgen P Kan niets dan de kluisters verbreken, die mij boeien aan de goederenbalen in het vuile kantoor mijns vaders? En wat hebt gij dan uitgevoerd in al die jaren, mejuffrouw P Waarvan hebt gij dan wel geleefd, nadat u niets was overge bleven en uw bedelaarstrots de hulp ver smaadde, die ik aanbood En zij schaamde zich niet, om met een be- leedigenden blik het gelaat en de gestalte van het schoone meisje op te nemen. Marion bleef kalm. Daargelaten nog dat hare reine ziel de geheime bcteekenis van de woorden van haar zuster niet begreep, had Cecilia, die zij verachten moest, de macht verloren om haar te beleedigen. Zij antwoord de dus bedaard „Wel zijH wij u geen rekenschap schuldig van de redenen, die ons bewogen naar Parijs te komen, maar daar er ook geen enkele reden bestaat om haar te verzwijgen, wil ik u met weinige woorden zeggen, dat het mijn arme moeder, nadat hare laatste middelen uitge put waren, te zwaar viel, om in Marseille, waar ieder haar in goede omstandigheden had gekend, voor haar brood te werken, en daar wij meenden daarin te Parijs beter te zullen slagen, besloot moeder tot die verhui zing, te meer daar mijne opvoeding voltooid was...." „Uwe opvoeding, Marion P" spotte Ceci lia. „Ik zou wel eens willen weten, waarin eigenlijk uwe opvoeding bestondP" „Dat doet niets ter zake. Wij kwamen naar Parijs en het zon waarlijk onze laatste gedachte geweest zijn, n daar op ts zoeken." „Inderdaad," zeide Cecilia spottend, „uwe geheime armoede weet zich goed te verber gen, en de bron, waar zij haar bestaan vond, zal wel ver buiten mijn weg gelegen hebben. Althans het gelukte mij, op mijne raenigvnl- dige tochten, waarop ik dagelijks de armoede van Parijs in alle gedaanten ontmoette, nim mer een spoor van uwe voor mij zoo belang wekkende aanwezigheid te ontmoeten." Maar, zoowel spot als verdenking kaatsten tegen Marions onschuld en waardigheid terug. „Men is niet verplicht vreemde hulp op te zoeken, als men arm is," antwoordde zij zacht. „Het zal voldoende zijn, als ik u zeg, dat wij, na lang in kommer en ellende geleefd te heb ben en nadat mijne moeder haar gezicht ver loren had, door een toeval in betere omstan digheden geraakt zijn, die ons vergunden, zonder zware zorgen te leven." „Voortreffelijk, mejuffrouw! En wat was dat voor een toeval, als ik vragen mag? Was het een Russische prins, die de gelijkheid van de steken uwer breikous bewonderde? Juf frouw Dnrand had, als ik mij goed herinner, steeds eene bijzondere bedrevenheid in het breien en zij beoefende die edele kunst met waarlijk onvermoeid geduld. Daar zij nu uwe opvoeding leidde... of vond misschien de een of andere Engelscbe Lord, dat gij een bijzon der talent voor ballet had en u daarom zijne bescherming aanbood P" „Een tamelijke bedrevenheid in het schil deren verschafte mij werk," antwoordde Ma rion ernstig en waardig, geen acht slaande op de beleedigende vragen der trotsohe dame. „De ongesteldheid mijner moeder stoorde mij in een groot werk, een altaarstuk, dat mij door een Italiaansch edelman voor zijn kapel besteld was." „Een Italiaansch edelman Cecilia voelde haar adem Btokken... „zijn naam P" bracht zij met moeite half vragend, half bevelend nit. En ademloos hing zij aan Marions lippen. „Graaf Matteo Petreo stond geloof ik onder den brief. Mevrouw de Boissy zonk, diep ademhalen de, in dc kussens harer sofa neer. „Hij is het niet! Goddank!" dacht zij. „Maar toch, het meisje is gevaarlijk. Een jonge kunste nares van die schoonheid en beschaving..." en haar oog richtte zich op Marions slanke gestalte, haar gouden lokken en lieve trek ken. „Ik beef bij de gedachte," vervolgde zij bij zioh zelve, „dat Alferro haar leert ken nen... daargelaten nog een mogelijke ontdek king van dat, wat eeuwig een geheim moest blijven. Marion moet verwijderd worden om eiken prijs en dus is bet misschien be ter, dat ik haar niet geheel terug stoot. „Hoor eens, Marion," zeide zij plotseling op een geheel andere toon, „alles goed be schouwd verandert uwe tegenwoordigheid in Parijs de zaak toch geheel. Als gij mij ver zekeren wilt, er voor te zorgen dat wij alleen zijn, zal ik moeders wensch vervallen en bin nen weinige uren bij u zijn." Marion hief verrast de oogen op. Hoewel haar deze plotselinge verandering verbaasde, was zij natuurlijk toch volstrekt niot in staat den gedachtenloop harer znster te volgen, en daar zij Cecilia's beweegredenen niet kou doorgronden, was zij er bijna dankbaar voor, dat haar znster, zij het dan ook geheel gevoel loos, den wensch der arme zieke wilde ver vallen. „Dan zal ik mij haasten, om naar huis te gaan en moeder deze blijde boodschap bren gen." riep zij. „Wij znllen u met blijdschap is de eenige welke bij bet verrichten van hare werkzaamheden de meeste voordeelen aanbiedt, omdat zij van de nieuwste hnlptoestellen voorzien is, waardoor men op deze machine zeer eenvoudig alle mogelijke kunstproducten vervaardigen li kan. Dringend wordt men verzocht de Pfaff-ftaaima-1 chine met andere naaimachines te vergelijken, waarna men tot de overtuiging zal komen, dat het in 't belang der koopers is, zich een echte Pfaff-Naaimachtne aan te schaffen. Volkomen gratis onderricht. Deze Machines zijn uitsluitend verkrijgbaai voor Helder en Onstreken bij Q 17. Spoorstraat. Q 17. SMM"" Gaarne belasten wij ons met het repareeren van alle soorten van NAAI-j MACHINES, alsook tot het verandere^ naar de laatste constructie. stelling voor den Italiaanschen graaf bczorgJ de en daardoor aan ons lot eene betere wen ding gaf. Hij stelt als kunstvriend zeer veel belang in de uitvoering van het stuk, en brengt dagelijks eenigen tijd aan mijn ezel door. Zijne raadgevingen waren mij dikwijls; zeer veel waard." DagelijksEn waarom had hij haar nooilj over Marion gesproken? Dat was das zija geheim. Eene verschrikkelijke verdenking, die bijna reeds zekerheid voor haar was, deed haar hart ineenkrimpen! Hij zag Marion dagelijks, en Marion was bekoorlijk, schoon' en verstandig.... Marion moest het oog van eiken man boeien, die in al de schoonheden, die hij in de hoogere gezelschappen ontmoette: toch iets dergelijks niet kon vinden. Dat waas, van reinheid en onschuld dat haar omringde, dat zich zelf in al zijn oorspronkelijkheid nog onbewuste hart, welks gevoelens toch reeds straalden in hare blikken en zieh afteekenden op hare danwfrissche lippen, en in elk harer woorden, moest een hart als dat van Carlo! Alferro wel getroffen hebben. Want Marion was niet alleen schoon, zij was de onschuld; zelf en had bovendien de wijding der kunst,j een helder oordeel en zooals Cecilia haar op het gelaat kon lezen, een voor al wat edel was, ontvankelijk gemoed. Te veel punten van overeenkomst dus, veel te veel. Zij staarde het jonge meisje, wier onver zoenlijke vijandin zij in weinige oogenblikken geworden was, aan, met dien aantrekkenden en tevens loerenden blik van de slang, die zich een offer gekozen heeft. Er was een oogenblik van stilte ontstaan. wachten, Cecilia en wie weetP Mis schien oefent uw bezoek nog een gunstigen invloed uit op den toestand mijner arme moeder." En naastig schreef Marion haar adres op, dat zij aan mevrouw de Boissy overgaf. „Het is vrij ver," zeide zij bijna veront schuldigend, „maar gij rijdt toch zeker f" „Natuurlijk." Marion boog en stond reeds met de hand aan de deur, toen haar zuster haar weer terug riep. „Een oogenblik, Marion. Dat had ik n al willen vragen; door wie zijt gij mijn adres te weten gekomen. Ik ben wel in Parijs zeer bekend, en het zal dus zeker een mijner be schermelingen zijn..." „Neen," antwoordde Marion, „markies Alferro was het, die ons voor eenigen dagen uw adres noemde." Mevrouw de Boissy slaakte een luiden kreet. „AlferroGij kent hem Hij weet dno...P" „Hij weet niets en sprak slechts met lof over uw weldadigheidszin, die u" en een bitter lachje speelde om Mnrions lippen „den naam van de engel der armen verschaft haeft." Mevrouw de Boissy had haar bezinnig terngbekomsn. „Markies Alferro..." zeide zij langzaam, „ik herinner mij wel eens van hem gehoord te hebben... ik geloof zelfs dat ik hem een maal op een bal ontmoette... doch, dat is alles. Het verraste my te hooren, dat gij verkeerdet met personen uit de hoogste krin gen. Gij hebt dus bekenden in Parijs, Ma rion?" „Weinig, Jeanne Bertrand, eene onderwij zersweduwe uit Marseille en den markieB dien wij bij haar leerden kennen, toen zij ziek was en door hem bezocht werd." „En ziet gij hem dikwijls, dien markies?" „O," riep het argelooze meisje levendig, „bijna dagelijks. Hij was het, die m.j die be- Wordt vervolgd. Snelpersdruk C. DE BOER Ja.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1885 | | pagina 4