Mnziet is is Tuintjes. 1 Advertentiën. Huisduiner Kerk. Ds. VERHAAR ROMENEIJ, Vrije Geref. Gemeente, C. 1UBL van Amsterflai. BAL. Lokaal „DILIGENTIA." Het eigen Ik wat achteraan, En andreu veelefir voor te staan, Zoo moet men. Maar ik alom en overal; Ik alles andren niemendal Zoo doet men. Verban dan al wat slecht is vrij, Houd 't goede onzer maatschappij In waarde. Als 't geen men moest meer werd gedaan, Zou 't alle menschen beter gaan Op aarde. VERBETERING. In 't vorig nommer dezer courant werd medgedeeid, dat op Zondag 30 dezer een concours zal plaats hebben van 't Artillerie Vrijkorps alhier „met beloog op den verjaar dag van Prinses Wilhelmina." Onze lezers zullen begrepen hebben dat zij hier met een drukfout te doen hadden en moesten lezen met het oog op enz. ötoomvaartberichten. Het stoomschip Sumatra, van Batavia, is 11 Augustus te Liverpool aangekomen. liet stoomschip Prinses Wilhelmina, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 10 Aug. Point de Galle. Het stoomschip Prinses Marie is 13 Aug. van Port-Said vertrokken naar Amsterdam. Het stoomschip Prinses Amalia is 12 Aug. van Soutkampton vertrokken naar Batavia. Het stoomschip Voorwaarts, vertrok 11 Aug. van Padang naar Amsterdam. Het stoomschip Conrad, vn,n Batavia, ver trok 12 Aug. van Marseille naar Amsterdam. V isscherij-Berichten 12 Aug. 7 bommen met 35 tot 145 tong, per stuk 25 tot 30 cent; 60 tot 150 kleine en middelm. tong, per stuk 8 tot 20 cent; 6 tot 11 mand schar, per mand f 3,50 tot f 4,50. 2 tot 3 mand kleine schol, per mand 12,50 tot f 3,15 rog, per stuk 37 cent. 14 Augustus geen schuiten naar zee. 3ï9de STAATS LOTERIJ. 2de Klasse. 2de Lijst. No. 14556 f20,000. No. 10850 f5000. No. 5370, 7344, 8206 elk f1000. No. 5405, 8787, 20850 elk f200. No. 1115,5089,6182,9836,11713,14674, 16503 elk f100. 3de Lijst. No. 5377 f2000, No. 4692, 5416 f1500, No. 1738 f1000. No. 13746. 18050, 19726 f400. No. 6437,11712,14383,16763,17359 f 100. Kantongerecht te Helder. Zitting van 12 Augustus 1885. Vervoeren van eieren van wild in verboden tijd, D. V., f 40,—. Het verstoren van nesten van nuttige vo gels, J. L.; C. G.ieder 50 cent. Het loo- pen over eens anders in den oogst staanaea grond, W. S.; N. J. S.ieder f3. Het belemmeren van den openbaren weg, L. R.; A. L.; ieder fl. Het laten loopen van vee op een anders in den oogst staanden grond, P. K.; J. B.ieder f 3.Het zich bevinden in kennelijken staat van dronkenschap op den openbaren weg, J. v. d. W.; C. G K. B.ieder f 3, Allen subsidiaire gevangenisstraf en iu de kosten. Burgerlijke Stand Helder. Van 11 tot 14 Aug. ONDERTROUWD: B. Nicolaas, matroos bij de marine, en W. Huizing». L. A. van der Bout, stoker bij de marine, en J. M. Gutz- loe. W. A. de Kok, stoker bij de marine, en J. Swart. P. J. van Veen, stoker bij de ma rine, en M. Mante. H. van Dijk, stoker bij de marine, en M. Nelis. J, W. J. J. van Rosen- dael, koopman, en M. A. P. Simon. GEHUWD: A. 81oot, en H. Swart. A. J. A. Jansen, en G. van der Wooning. D. Dek ker, en M. Vet. C. Fluiter, en M. J. Uytde- broek. M. de Niet, en G. Fluiter. D. L. van Peursen, en F. K. Kiela. BEVALLEN: A. M. de Goeij,.geb. Strik- ker, z. G. Smit.geb. Hoogschegen, z. D. Bijl. geb. Waaijers, z. J. Jannes, geb. Strooper, d, 1). Dekker, geb. Witvliet, z. B. de Bunje, geb. Bruiu, d. M. Ki Klercq, geb. Gouds waard, z. OVERLEDEN: J. N. Blom, 2 m. J. Ver hagen, 2 j. D. Toet, 28 j. F. H. Grcven, 7 ra. S. Bakker, 63 j. Burgerlijke Stand Texel. Van 6 tot 12 Aug. ONDERTROUWD: Jan Brouwer en Dieuwertje Koning. Mcindert Hoep en Arentje Witte. GETROUWD: Gecne. GEBORENTrijntje, dochter van Maar ten Vlaming Jbz. en Jantje Salm. De trekking naar de prijzen voor de oplossing van liet Letterraadsel, heeft gisteren in ons Bureau, in bij zijn van vele belangstellenden, plaats gehad. 't Aantal goede oplossingen be droeg 523. De prijzen zijn ten deel gevallen aan le prijs A. KLOK, Helder. 2® K. VREEDENBREGT, Helder. 3® J. VERHEUS, Helder. 4® J. K. MULLER, te Texel. 5C C.VROOM, Helder. Voor zoover de prijzen nog niet zijn afgehaald, kunnen deze aan bet bureauSpoorstraatiu ontvangst worden genomen. Vervolg der Berichten. 't Was aardig te zien, hoe de knapen, die aan den vliegerwedstrijd wenschen deel te nemen, zich jl. Woensdag als verdron gen voor 't lokaal der Sociëteit „Eensge zindheid," aan de Dijkstraat, waar de com missie voor 't organiseeren van dat con cours zitting hield. Plechtig stond daar aan de deur de dienaar van den heiligen Hermandad, om eenige orde te houden op het binnenkomen van dien joligeu troep. De aanstaande feestvierders waren blijkbaar goed gestemd, in 't vooruitzicht op het na derend feest, dat ditmaal eens uitsluitend hun feest zal zijn. Bij kleine troepjes wor den de jongelui binnen gelaten. Zij ontvan gen ieder een biljet van toegang voor zich zelf en hunne helpers en een strook papier bedrukt met „Hcldersche Vliegerwedstrijd" Niet minder dan 118 knapen boden zich aan ter mededinging. Hun getal kan, of schoon niet onbeperkt, nog toenemen als de 8eoretaris der commissie de heer H. A. Stadermann, a. s. Zaterdag gelegenheid geeft tot inschrijving te zijnen huize, 's namid dags van 5 tot 9 uren. Dit geschiedt vooral met het oog op jongens, die Woens dag geen gelegenheid hadden, zich ter in schrijving aan te melden. Bij de commissie moet, naar wij verne men, het plan bestaan om met de deelne mers aan den wedstrijd en hunne helpers een optocht te organiseeren op den dag van 't concours. Zij zou de jongens op een be paald punt in de gemeente doen samen komen om vandaar, met de vliegers gewa pend, naar het feestterrein op te marchee- Ten. Stellig vindt dat plan bij onze jongens algemeene instemming. De som, vereischt om de kosten voor de zen eigenaardigen wedstrijd te dekken, is nog niet geheel bijeen, doch daar de intee- kenlijst nog steeds circuleert, twijfelen wij niet of de gelden zullen wel bijeenkomen- De jongens toonden hunne sympathie op krachtige wijze, de ouders zullen wel niet achterblijven om van hunne belang stelling te doen blijken. Inteekenaars, die voor minstens 50 cents inschrijven, ontvangen een kaart tot toe gang op het feestterrein. Dinsdag 25 Aug. a. s. zal door den eerstaanwezend ingeiHeur der Genie alhier worden aanbesteed Het herstellen van bruggen te Helder. Raming f 2500. In de R. C. kerk wordt beden herdacht bet lOOjarig bestaan dier gemeente, (in een onzer vorige nom- mers zijn omtrent de aanleiding er van uitvoerige bijzonderheden mede gedeeld). Het kerkgebouw was rijk met groen en bloemen gesierd, en door de Eerw. geestelijken der kerk werd een plechtige H. Mis, voor de groote menigte, die bet gebouw vulde, opgedragen aan de weldoeners der kerk. Het koor der zangers begeleidde de Godsdienstoefening met een mis van den componist Rich. Holl, voor deze gelegenheid door ben in studie ge bracht. Treffend klonken de tonen, in onberispelijke harmonie, langs de gewelven van bet kerkgebouw, als in stemmend met de booge gedachte van dit beteekenisvolle kerkelijke feest. Hedenavond ten half acht ure, zal na een plechtig lof,waaronder een pre dikatie, de lofzang »Te Deum Lauda- mus", van den componist Neukomm, gezongen worden, waarmede bet feest van dezen dag besloten wordt. Uit Waalwijk wordt aan de N. OVERLEDEN: PetronelU Klaassen, 39| |R- Ct. geseind, dat er een vreeselijke j., dochter van Willem Klaassen en Hiltje Smit. Burgerl. Stand Wieringen. Maand JULI 1885. GEBOREN Antje, d. van Jb. Wage- Maker en S. Mulder, Cornelis z. van N. Mulder en A. Wsgemaker, Elisabeth, d. van P. Kooij en V. Heijblok, Alijda B. d. van A. A. A. Kraan en W. C. C. E. Linghaus, Aagje, d, van I. Smid en G. Bakker. OVERLEDEN Jacob Keijzer, 3 weken. Cornelis Duijnker, 4 maanden, Cornelis Mul der, 14 dagen. ONDERTROUWD en GEHUWDgeene. brand woedt te Raamsdonk en Was pik. Reeds 15 buizen liggen in asch of zijn brandende. De felle westelijk wind wakkert de vlammen aan. Een later bericht, uit Raamsdonk zelf, meldt, dat er reeds dertig hui zen en seburen afgebrand zijn. De drie »stewarts" der Vlis- singsche mailboot Prinses Elisabeth, die dezer dagen te Queensboro wer den betrapt op bet smokkelen van sigaren en tabak, zijn, na drie da gen gevangenisstraf te hebben on dergaan, vrij gekomen, na betaling eener geldboete, bedragende, voor 2 hunner, 20 p. st. ieder, voor de 3e 15 pond. Bovendien hebben zij hunne onge wettigde handelwijze met verlies der in beslag genomen tabak en, wat méér zegt, van hunne betrekking moeten bekoopen. Bij onderscheidene gegoede in gezetenen van Zwolle werden dezer dagen circulaires bezorgd, waarin stalen voorkomen van verschillende manufacturen, die voor een vierde van den gewonen prijs worden aan geboden. Korten tijd na de ontvangst dier brieven komen een paar beeren de bestelling op bet onbegrijpelijk goedkoope opnemen. De uitvoering der ontvangen orders beet bet dan zal spoedig volgen, maar de beeren hebben nog ander goed bij zich, en dat kunnen zij direct leveren, dat is b. v. laken van f7 of f750, dat zij voor f3 of f4 aanbieden. Gaat men aan 't afdingen, dan laten de heeren -zich vinden, maar is de koop gesloten, en ziet de kooper la ter wat hij eigenlijk gekocht beeft, eerst dan ontdekt hij, dat hij bij den neus genomen is. De brieven met staaltjes zijn lokbrood, om de goede burgerij met andere manufacturen te bedriegen. De drukke zijde van de Wes- termarkt te Amsterdam was Woens dag ochtend in opstand. Eene ze nuwachtige juffrouw was daar voorbij een kelder gegaan, bad er in buis een plas bloed zien liggen, en voor baar geest rees natuurlijk dadelijk bet nare beeld van een akeligen moord. Een paar buurvrouwen stel de zij oogenblikkelijk van haar be vinden in kennis; men wilde onder zoek doen, maar de deur was van binnen gesloten. Genoeg omstan digheden om te gelooven, dat bier een zelfmoord ten minste was begaan. Politie werd gebaald, de deur open gestoken, en wanneer men gedacht bad, binnen bet lijk van den bewo ner te vinden werd dit voorgevoel in zooverre bewaardheid, dat men den bewoner als lijk vond, d. w. z. hij sliep in diepe rust een roes uit, en was zeer verwonderd, dat men hem dood waande. De man bad zich enkel, toen bij 's avonds of's nachts was thuis gekomen, bezeerd, en van daar bet bloed, dat de zenuwachti ge juffrouw zoo bad doen schrikken. De Commissionair in effecten te Hellevoetsluis H. v. d. B. is beden door bet gerechtshof te 'sGravenha- ge veroordeeld tot vijf jaren tucht huisstraf wegens bedriegelijke bank breuk, door als gefailleerd koopman ten eigen bate aan hem toevertrouwde geldswaarden te hebben aangewend. De benadeelden door den bescbuldige waren meerendeels weduwen van lood sen of kleine burgers, wie bij hunne effecten had weten afhandig te maken onder 't bedriegelijk voorgeven, dat hij de stukken noodig had om er nieuwe couponbladen bij te verkrijgen. Van Ommeren, de Notarisklerk, die de vorige week terecht stond wegens boon en smaad tegen den persoon des konings, is gisteren door de rechtbank te Amsterdam tot een jaar celstraf veroordeeld. De uitspraak van bet vonnis tegen Van Ommeren werd door een tal rijke menigte bijgewoond. De binnenplaats van bet gerechts gebouw was zwart van de menigte, doch toen de openbare tribune in de gerechtszaal was bezet, ook door eenige politieagenten in burgerklee- ding, werd de plaats ontruimd. De orde werd door de rijksveld- wacht en eenige agenten gehand haafd. Van Ommeren droeg op zijn strooien hoed een lapje rood flanel, welke klem- sterk afstak bij zijn onthutst gezicht, toen hij zijne straf vernam. Van bet Paleis van Justitie trok een vrij talrijke stoet, voorafgegaan door een roode en een zwarte vlag, door een deel der stad. Een diamantendiefstal voor een waarde van 15.000 pond sterling (180,000 gulden) is Maandag te Lon den gepleegd. Mevr. Graham Smith, die van een uitstapje naar buiten terugkwam, bad in haar rijtuig een reistascbje neergezet, waarin zich die kleinigheid aan juweelen bevond. Even uitgestapt om naar hare ba gage te zien, nam zij geen tien mi nuten later weer plaats in bet rij tuig en reed naar huis. Daar miste zij baar schat. Ontvangen dépêches uit Spanje berichten eene sterke toeneming van de cbolera-sterfte. Woensdag werden 6464 gevallen geconstateerd, waarvan 2109 doodelijk. Ook de kardinaalaartsbisschop van Sevilla, Z. Emin. Zephyrinus Gon- zalez y Diaz Tunon, is bezweken. Hij was geb. 1831, werd bisschop van Malaga 1874, van Cordova in 75, aartsb. v. Sevilla in 1883 en kar dinaal in Nov. 11. De directeur der buitenlandsche missiën te Parijs heeft van den Bis schop en apostolisch vicaris in ooste lijk Cochin-Cbina eenige details ont vangen omtrent dien grooten Chris- tenmoord in Tonkin, waaromtrent generaal de Coury reeds geseind bad. Het bericht is gedateerd 8 Augustus en luidt: »De zendelingen Poirier Guegan, Garin, Macé en Martin zijn met meer dan 10 000 Christenen vermoord. Het moorden en brand stichten gaat nog steeds voort. Het vicariaat is vernield. »Mijnheer," zeide een aller liefst jong dametje tot een commis saris van politie »in den Spoorweg- waggon no. 6517 beeft men mij mijn horloge ontstolen, ziet u geen kans het mij terug te bezorgen? Heeft men u nog iets anders ont stolen?" vroeg de gestrenge beer. »Ja, een kus," sprak bet meisje blozende. Goed," antwoordde de commissa ris verstrooid, sloopt u hedenavond nog maar eens aan bet bureau aan, dan zal ik u, als het mogelijk is, alles teruggeven wat men u ontsto len beeft. Vijf-en-twintig-jarige Eeht- vereeniging van mijn geliefde ouders A. P. RATELBAND j en C. E. VAN DUREN. Amsterdam, 15 Aug. 1885. J Uit naam van hun eenig j Dochtertje CORNELIA ELISABETH. Ondertrouwd Leendert Antonins van den Bont. Vuurstoker 1® kl-, b/d. K. N. Marine. Johanna tfaciu Gntzloe. Helder, 13 Augustus 1885. Algemeene kennisgeving. Geen Receptie wegens afwezigheid. Ondertrouwd WILLEM ARNOLDUS DE KOK, Stoker le kl. K. N. M., en JANSJE SWART. Helder, 13 Augustus 1885. Ondertrouwd Jaeqnes W. J. J. van Rosendael met Marie A. P. Simon. Helder, 13 Augustus 1885. Geen Receptie. Voorspoedig bevallen van een Dochter B. DE BUNJE—Bruin. ^Helder, 12 Augustus 1885. Heden overleed, na een smar telijk doch geduldig lijden, mijn geliefde Echtgenoot, SIEBEN BAKKERin den ouderdom van ruim 63 jaren. Helder, 12 Augustus 1885. Wed. S. BAKKER, van der Poll. en kinderen. Algemeene kennisgeving. Na een langdurig lijden van 7 maanden, overleed onze lie veling FREDERIK GREVEN. Diep betreurd door zijn'ouders. Helder, 14 Augustus 1885. A. GREVEN, geb. Kuiper. Wederom werd ons ouderhart getroffen door het overlijden van onze lieveling, Vrouwina Petronella, in den aanvalligen leeftijd van 2 jaar en 4 maanden. Amsterdam, 11 Aug. 1885. W. L. NEIJTS. M. NEIJTS—de Wit. De ondergeteeke nden betuigen door deze bun nen bartelijken dank aan familie, vrienden en kennissen, zoowel binnen- als buiten de ge meente, voor de vele bewijzen van belangstelling, aan ben betoond, ter gelegenheid hunner 25-jarige Echt- vereeniging. Helder, 14 Aug. 1885. V. VISSER. A. VISSEROosten. Ik betuig mijn ianigen dank aan den Heer A. G. J. DE VRIES, President, Bestuur en Leden van de Vereeniging Ont waakt bij Tijds," die zich zoo be reidwillig betoond hebben bij de begrafenis van mijn overledene Echt- genoote, baar stoffelijk overschot de laatste eer tot grafwaarts te bewij zen. Ook aan al mijn geburen en kennissen, die hunne deelneming be toonden, zeg ik door deze mijn har- telijken dank. WOUTER MENS. Mede namens kinderen, behuwd- en kleinkinderen en verdere familie. Godsdienstoefening Zondag 16 Aug. e.k., 's morgens 10 ure. te HELDER (Palmstraat.) ZONDAG a. s., des voorin, ten 10 ure zal, D.V. als Spreker optreden de WelEerw. Heer Emeritus Predikant te 's Gravenhage. HOOGSTRAAT. ZONDAG a. s., Voorm. 10 uur. 's Kamldd. 51/, uur, TIVOLI. ZONDAG A. S.: ZONDAG a. s.. AANVANG .1 UUR. ZONDAG a. s.: BAL. Gevraagd een net Dienstmeisje, die kan Strijken, niet beneden 16 jaar. Adres bureau van dit Blad. Wordt gevraagd: een flink Dagmeisje. Adres Berkhout Co. Er biedt zich aan een net DAGMEISJE. Adres BERKHOUT Co. In een klein gezin wordt gevraagd een net DAGMEISJE. Adres Berkbout Co. Wordt gevraagd een Schoenmakers-Leerling, eenigzins met bet vak bekend. Bij E. VISSER, Hoogstraat. Wordt gevraagd: een LOOPJONGEN, goed kunnende lezen schrijven en rekenen. Adres H. RIESSELMAN, Spoor straat.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1885 | | pagina 2