Hennep- en andere Enveloppen, DE BOER JR., 42. 42. BOUWTERREIN, CZAARPETER, Safê POLAK, lageb. BEDDEN TE HUOB. J. DEKERTJiiaalïK. W. J. BLITZ, Tandarts, OTRECETSGHE LEVENSVERZEKERING-MAATSCHAPPIJ. DE TRIOMF DER LIEFDE. 16 Meter aan den weg. Nieuw Phoenix Git-zwarte Schrüf- Nieuw Tinte. Copiêer-ML INKTPREPARATEN, een flint ingericht BOVENHUIS. BassiiraÉ M Nienwstraat. J. B. PISCAER. Overheerlijk Vischmarkt 234. Jacob van Campenstraat 142, Amsterdam. met gedrukt adres, van af f2.10 per 1000. KONINGSTRAAT. HELDER. NAAIMACHINE-MAGAZIJN Er bestaat bij nette men- schen voor twee Heeren gele genheid voor Kost, Inwoning met gebruik van Kamer. Adres BERKHOUT Co. Te nuur een net BOVENHUIS, opnieuw ge schilderd en behangen, vrije opgang en voorzien van Waterleiding een net WOONHUIS, aan de Bin nenhaven, naast den heer P. Bosch, a f2,50 per week, AdresD. HOOGENBOSCH, Weststr. Te Koop in de HOOGSTRAAT, Te bevragen Makelaar Oudenhoven. Deze INKT vloeit-gitzwart uit de Penwordt niet dik en kleeft of plakt niet. Deze INKT is, benevens de andere bekende Nederland. Schryf - InktAlizarin-, Keizer-, Schrijf- en Copiëer-Inkt, Salon- en andere Inkt-soorten en vloeibare Lijm, verkrijgbaar in lederen Boekwinkel. H. VON GIMBORN, Emmerik a/'d. Rijn. Zilveren Medaille Amsterdam 1883. T© huur AdresJ. DE LIEFDE, Binnen haven No. 94. Kanaalwe g Aan hetzelfde adres SPELDEN- of BAKERKUSSENS te koop van Zijde. J. TISMEER. Steeds voorradig de nieuwste soorten tegen de eoncnrreereDdste prijzen. Nieuwe uitvinding Radicale genezing, des- verkiezend wordt over eengekomen voor een bepaalden prijs, betaalbaar na genezing.Daartoe zijn 20 kamers ter beschikking der patiënten gesteld. WAERSEGKR8,heelmeesterv. breuken, Groenepl&ats35,teAntwerpen Tandheelkundige operatien en het plaatsen van Kunsttanden wordt verricht in het Hotel s>Bellevue" van den Heer C. DE GROOT, Spoor straat, lederen Donderdag van 1 tot 2 nre namiddags. Te Schagen Hotel »Vredelust" bij den Heer BROERSMA, Don- derdagsvoormiddags. Te Alkmaar Maandags bij den Heer van der WAL Kaasmarkt, en Zaterdags bij den Heer J. SPIJKMAN, Hotel »den Burg." VICTORIA SPRING-MATRASSEN. Deze Matrassen zijn gezond, practisch en sterk, terwijl zij door vernik keling voor roesten zijn beveiligd. Te bezichtigen: BEDDEN MAGAZIJN, Hoofdgracht K 85. HZOXiSlCTJUiILiBia. Goedgekeurd bij Koninklijke besluiten van 31 Maart 1876. No. 6, 11 Augustus 1882, No. 78. Commissarissen de Heeren: J. W. ScHüBaitT, Mr. H. Wallër, Mr. D. J. H. van Eeden, te Utrecht, Jhr. J. E. van Heemskerck van Beest, te Dalfsen, J.W. Middelburg, te 's Hage. Directeuren: K. A. MANSSEN [en S. P. TEW HOLT. De Maatschappij verzekert Kapitalen op het leven van bepaalde personen, tegen vaste premiën. De bij haar verzekerde Kapitalen kunnen worden ontvangen le. Na het overlijden van den verzekerde8e. Bij het bereiken van een vooraf bepaalden leeftijd of bij vroeger invallend overlijden van den verzekerde 3e. Na verloop van een vooraf bepaald aantal jaren, met verbeurte of met teruggave der betaalde Premiën, indien de verzekerde voor bet bepaalde aantal jaren komt te overlijden 4e. Na den dood van den eerststervende van twee personen 5*. Bij overlijden binnen een bepaald aantal jaren, «nz. enz. Zij sluit ook verzekeringen beneden f200, waar voor de premiën desverkiezende wekelijks kunnen worden voldaan. Op plaatsen, waar de Maatschappij nog niet is vertegenwoordigd, worden Agenten gevraagd. Inlichtingen omtrent een en ander te bekomen aan bet Hoofdkantoor te Utrecht, Plompetorengracht, H 655. K.anaalweg 42 De machines worden ter verzekering der onover trefbare deugdzaamheid op proef geleverd. 3 Jaar guarantie. De vol- komenste apparaten staan ten dienste. Men wordt beleefd verzocht al- voren men overgaat een Machine ergens te koopen, één uit bet Magazijn KAN AAL WEG 42 te beproeven. Bij uitstek aanbevolen de hooge arm Naaimachine voor Famlliegebmik. Levering desverkiezend op afbetaling. 42 ÜAISTAALWEG-. 42 Gned ingericht atelier voer het veranderen en repareeren aller systemen. SPOÖRGRACHT BSJ l»E Y8SCHMARRT O 2«S. Uitsluitend solide gewaarborgde NAAIMACHINES met de vol- komenste apparaten, de nieuwste verbeteringen, de laagste prijs- noteering, gratis onderricht en 3 jaar guarantie. M ITXLDERIKTG. aanbevelende voor alle voorkomende reparatiën en bet veranderen naar de laatste coHStrnctle. FEUILLETON. 32. Roman van B. M. KAP RI. Alferro was, nadat hij de dames naar de opera gebracht had, onmiddellijk teruggeko men. Hij moest weten, hoe het met Marion was; de gedachte, dat zijne tegenwoordig heid aan bet bed van het jonge meisje niet paste, kwam geen oogenblik bij hem op. Ma- rions lot had haar zoozeer uit de gewone baan gernkt, dat de stijve, maatschappelijke vor men op baar niet meer van toepassing waren. Zij was zoo ongelukkig, zoo hulpeloos en ver laten, dat de krachtige ateun van een man hier noodig kon zijn. Zijngeheele ziel was bij haar; hier was zijn plaats, vanwaar hij niet wijken mocht. Hij gevoelde voor dat arme, lieve kind, dat zoo nameloos veel geleden had, eene liefde, die tegelijk deed denken aan de teederheid van een vader voor zijn kind en aan die van een man voor de vrouw zijner keuze. {§<Zoo zat hij naast haar bed, haar koude hand in de zijne, reikhalzend verlangende naar het oogenblik waarin zij hare oogen zou openen om haar te kunnen zeggen, hoe heilig en rein zij voor hem stondmaar dat onbewege lijke gelaat bleef steeds hetzelfde. Die rustige uitdrukking in hare trekken] was zoo zonder ling en vreemd, zij geleek zoo weinig op de rust des doods noch op onmacht of slaap, dat bij er zelf geen verklaring voor wilt te vinden, maar niettemin elke minuut zijn hart angsti ger voelde slaan. Een onuitwischbare weemoed lag over haar gelaat verspreid en had zich zoo diep in hare trekken gegrift, dat niets in staat scheen, die rimpels weer glad te strijken. Hij had haar met de teederste namen geroepen, haar hand met knssen bedekt.... hare oogen hadden zich niet meer geopend. Slap hing haar hand in de zijne en zacht, als een zuchtje, dat elk oogen blik dreigde op te honden, deed haar adem den maagdelijken boezem bewegen. Eenmaal had hij beproefd, die sprekende oogen, waarin zich anders een wereld van in drukken afspiegelde, te openen.... maar ach, het waren niet. Marions oogen meerDe appel breef strak en onbewegelijk en lang zaam vielen de oogleden weer dicht. Einde lijk, .na een nur, dat hem eene eeuwigheid ge schenen had, kwam dokter Dnbois. Alferro stelde het grootste vertrouwen in hem. Hij was zijn vriend, een Yricnd aan wien hij zich met vertrouwen had gehecht, an die hem waarlijk niets minder dan opgezocht had. Alferro echter had een bijna instinctmatig ge voel, dat hem al zijne bekenden on allen die hij ontmoette, onmiddellijk naar hunne juiste waarde deed schatten. Maar niet alleen uit vriendschap voor den markies zou Dubois hier zijn best doen. Du- bois was een geleerde; de wetenschap was bem alles; het eenige, het hoogste, dat hij kende en hij leefde slechts voor haar en door haar voor de menschheid. Dat nam echter niet weg, dat hij een warm hart voor zijne vrienden had; zijne patiënten evenwel waren hem niets anders, dan een nieuwe uiting van het eene of andere ziekte verschijnsel. Maar dokter Dubois zieken ver loren er niets bij, dat hij zijne zieken niet als me-nsch maar als geleerde beschouwde. Men had geen nauwkeuriger waarnemer, geen zorgvuldiger onderzoeker kunnen verlangen, zoogenaamde kleinigheden, die andere ge- neesboeren vaak als onbelangrijk over het hoofd zien, werden door hem met ernst over wogen. Hij had de grootste opmerkzaamheid voor zijne zieken, de warmste teederheid voor zijne vrienden; hij was een trooster zonder voorbeeld aan een sterf bed en zijn opbeurend woord was als balsem voor het hart der be droefden. Ontelbaar waren de zieken, die aan dokter Dubois hun leven te danken hadden. Zyne aanhangers noemde men bij duizendenzijn roem was veel verder verspreid, dan hij zelf wist en zijn vermogen nam dagelijks belang rijk toe, zonder dat hij er zich echter om be kommerde. Getrouwd was hij nooit geweest. Bij zijne drnkke bezigheden had hij nooit tijd gehad, om een vrouwelijk karakter goed te doorgron den, en het huwelijk had hij toch te ernstig gevonden, om het te beschouwen als een loterij, waarin men een prijs en een niet kan trekken. Dat was de man, die thans de woning va» juffrouw Durand binnentrad en ziGh onmid dellijk naar het bed van Marion begaf. Met een ernstig oog aanschouwde hij de trekken van het jonge meisje, wier pols hij in de hand genomen had. „Wat is hier gebeurd P" vroeg hij eindelijk fluisterend. „Heeft Courcy u niet gezegd...." „Ja, dat vooral ni6t het rijtuig.... dat zul len we aanstonds onderzoeken. Maar dut be doel ik niet. Te oordeelen naar het kloppen van den pols is de wonde niet bepaald doode- lijk en zijn ook de zenuwen niet al te zeer ge schokt. Maar dat uitsicht laat aan bedenke lijkheid niets te wenachen over. Wat heeft er voor dat ongeval plaats gehad F" Alferro aarzelde. De docter zag hem aan en keerde zioh toen om. „Mag ik u verzoeken," zeide hij tot Jeanne Bertrand en de ziekenverpleegster, „een oogenblik in de andere kamer te gaan en mij met dezen heer alleen te laten? Jeanne Bertrand stond eenigszins verwon derd op. De dokter verkeerde volgens hare meening ongetwijfeld in eene dwaling. Wat ter wereld kou Alferro er van weten waarom Marions bezoek aan mevrouw de Boissy haar zoo van streek had gebracht P De bijzonderaedeu dezer familiegeschiedenis wist toch zij alleen, behalve natuurlijk de betrok kenen en hoewel zij onder andere omstandig heden er zeker niet over gesproken zou heb ben, begreep zij toch, dat het noodig was, er den docter het een en ander van mede te deelen. Zij bracht dan ook, met het oog op den ernst van den toestand, terstond in het midden „Gij zult zien, dokter, dat de markies u geene opheldering kan geven over de oor zaken van juffrouw Marions toestand. De markies is weliswaar een geregeld bezoeker, maar ik ben de vriendin des huizes en kan verschillende mededeelingen doen, die van gewicht znllen zijn...." „Goed, goed. beste vrouw," viel Dubois haar een weinig ongeduldig in de rede, „eu ik zal ook aandachtig luisteren naar alles wat gij mij wilt vertellen; maar laat mij eerst een oogenblik met den markies alleen." Jeanne gehoorzaamde. De dokter had met een enkelen blik reeds gezien, dat Alferro, dien bij kende als niet hijzonder sentimenteel, zich in eon zeer gesohokten gemoedstoestand bevond. Hij begreep daaruit, dat de zaak hem nader betrof dan een gewoon huisvriend, en dat hij er dus wel meer van zou weten. „Wat is het nu?" vroeg hij opnieuw, toen zij alleen waren. „Marion zoo heet dit jonge meisje, dat mij meer dan dierbaar is, en...." „Ter zake, als ik u verzoeken mag." „Marion werd, onmiddellijk voor haar dit ongeval overkwam, in haar eer getroffen door eene beschuldiging, die, ik zal het u niet be hoeven te zeggen, onrechtvaardig was, maar waartegen zij zich niet voldoende kon ver dedigen, en die haar te meer moest schokken, daar zij geheel onverwacht tegen haar werd ingebracht.... Haar leed werd verzwaard door de omstandigheid dat er getuigen waren bij den smaad, dien men haar aandeed." „Waarvan beschuldigde men haar? Van onzedelijkheid P" „Onzin, dokter! dat zou niemand geloofd hebben, die haar zag." Dubois wierp een blik op de lijderes. „Waar, volkomen waar," zeide hij. „Wat was het dan?" „Van diefstal Alferro's lippen beefden en zijne donkere oogen schoten vol tranen, toen hij dat voor Marion zoo onteerende woord uitsprak. „Diefstalherhaalde de docter met zacht trillende stem, waarin duidelijk het medelij den weerklonk. „Diefstal! Ja, de weemoe dige uitdrukking in haar gelaat zeide mij reeds iets dergelijks.... Ën het meisje kon zich niet verdedigen, de schijn wqi tegen haar, of de strik goed gespannen, zoo als gij zegt?.... Ja, dat moet het geweest zijn; zij voelde het brandmerk der schande, als een roodgloeiend ijzer op het reine voorhoofd, en ijlde voort vol vertwijfeling.... als werd zij vervolgd door een heirleger furiënzij zag niet rechts noch links, niet voor noch achter zich.... zij zag de menschen niet, die haar verwonderd aan staarden, naar huis wilde zij niet meer.... zij kon het leed niet dragen en wilde slechts, dat eene, dat zij niet meer leven kon, en niet beter kon doen dan er zoo spoedig mogelijk een einde aan te maken. Toen zag zij het vierspan voorbijsnellen deze gunstige ge legenheid aangrijpende, wierp zij zich voor de paardenblijde, dat zij sterven en verge ten kon „Dokter!" riep Alferro ontzet nit. „Meent gij datP Is dat mogelijk? O.... ik wilde het zelf nog niet geloovcn..." „Omdat die gedachte u pijnlijk wasP Ja, zoo zijn wij, menschenwij gelooven nimmer wat ons onaangenaam is.... Maar zoo moet het werkelijk gebeurd zijn." Alferro snikte, zoo als hij iu zijn lsveu nog niet gesnikt had. „Arme, arme Marion!" klonk het in het diepst zijner ziel, terwijl hij de hand van het meisje aan zijne lippen braoht. „Zie slechts," vervolgde de dokter, „de laatste gewaarwoording harer ziel, voordat zij haar bewustzijn verloor, was geen angst, anders zouden hare trekken er den indruk van bewaard hebben. Een onbeschrijfelijke wee moed hield hare gedachten bezig en hield de bovenhand over alle andere gewaarwordingen, toen zij zich voor de paarden wierp. Zij meende te zullen sterven en dat oogen blik was het eerste gelukkige, rustige, sedert zij den doodsteek in het hart kreeg. Dat is het wat mij nog eenige hoop op haar bentel geeft.... hoop, zeg ik slechts.... Neen, ont zetting was het stellig niet, het was integen deel het bewustzijn dat zij uit haar lijden be vrijd zou worden.... eu dat was het laatste oogenblik.... een zwakke hoop, mijn waarde markies, maar toch in elk geval nog hoop. Zij zal niet razen, zij zal rnstig zijn." En met zachte hand knoopte hij den met bloed be vlekten band v»n het voorhoofd van het jonge ibeisje af. „Niet razen P" Alferro zag den dokter aan. Hij begreep hem niet. „Laat de vrouwen nu maar weer binnen komen," zeide de dokter. „Ik heb wateren verbandlinnen noodig." Jeanne en de ziekenverpleegster kwamen binnen. Het verband werd weggenomen, zon der dat Marion zioh bewoog. Toen echter de dokter de wond peilde, zuchtte zij en opende de oogen. „Wat zegt gij, Dubois P" vroeg Alferro, wiens geheele ziel aan de lippen van den dok ter hing, toen de peiling afgeloopen was. „Aan die wond sterft zij niet." „Waaraan dan, dokterP" „Zij zal waarschijnlijk niet sterven." In Alferro's ziel jubelde het. Hij zou dus Marion, zijne Marion niet verlieten Zijn hart opende zich weer voor de toekomst, voor het geluk. Hoe gaarne zou hij in zijne verrukking Dubois om den hals gevallen zijn, maar deze bleef ernstig en zag hem met leed wezen aan. „Gij vreest dus niets meer voor Marion P vroeg Alferro, die angstig te moede werd, en om eiken prijs van de lippen van den doktor een bevestiging wilde hooren van het gelnk waarop hij hoopte. „Ik vrees veel," zeide de dokter ernstig. „Gij spreekt in raadselen, dokter Dubois." „Alsof dit vonkje leven alles wareZij is thans, zooals men zegt, by haar bewustzijn, dat is, zij ligt niet meer in onmacht. Spreek haar nu eens aan, mijn arme vriead! Maar, blijf bedaard en bedenk, dat Marion voor alle dingen rust noodig heeft." Alferro boog zioh over Marion. Hare scnoone bruine oogen waren wijd geopend, wijder dan anders, naar het hem scheen, maar er lag geen uitdrukking in, zij herkende hem niet. Wordt vervolgd. Snelpersdruk C. DE BOER Ja.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1885 | | pagina 4