Echte Tyroler Glacés, i» 2 in 6 ra pu Ésrtin ii in Btiiisi Miinin, INDUSTRIESGH90L. UITVERKOOP Molenplein. DE TIJDGEEST. Molenplein DG BAAD VAN TOEZICHT W. J. BLITZ, Tandarts, SCHOIFLAfflPEN, Lamp- bi MacMne-Katoei, ge #rijpeele güfrprm JJammaeltwe. DE TRIOMF DER LIEFDE. 1 voor Heeren met 2 boutons, voor Dames me 3 boutons, a fl.50 per paar. Wildlederen Uniform-HANDSCHOENEN, prachtige kwaliteit, a f 150 per paar. Heeren en Jongeheeren WINTER- of JACHTVESTEN, in verschillende afmetingen en kwaliteiten, nieuw ontvangen. PLAIDS en REISDEKENS, tot zeer voordeeligen prijs. Geheel nieuwe sorteering in Dames-CORSETTEN, alle wijdten, uitmuntend door prachtig sluitend model en zeer solide bewerking, van af 80 Cents tot f2 50. Koninklijk Mout voor fle Marine WAGENMAKERIJ Jacob van Campenstraat 142, Amsterdam. Prachtige gebronsde A. VAN WILLIGEN, Bouwkundig Teekenen. Dag- en Avondlessen bij Jl). BAKKER, Bonwiiflifli. L. VERBOOM. Br. DYRENFURTH. Verwaont eerstdaaags een gelxeel nieuwe zending PAR.APLTJIE8 ln (Burgeravondschool.) Allen, die van het onderwijs ge bruik wenschen te maken, ook zij, die het reeds in vorige jaren hebben bijgewoond, worden uitgenoodigd zich daartoe aan te melden bij het Bestuur der School, op Zaterdag den £6n September 1885, des avonds te 7 uren, in een der lokalen van de School No. 4, aan de Hoofd gracht, ingang Achterstraat, bij de Houtsteeg. Om toegelaten te worden moet men vóórden 1 Januari 1886 den ouderdom van 13 jaar bereikt heb ben, en vooraf toonen genoegzaam ervaren te zijn in het lezen, schrij ven en rekenen. Overlegging wordt gevorderd van lc. Bewijs van geboorte-inschrijving. 2C. Bewijs dat men gevaccineerd is. Ieder leerling betaalt yoor school geld 50 Cts. 's maandsyi bij vooruit betaling, terwijl eenige onvermo- genden kosteloos kunnen geplaatst worden. B. L. VRIES, Secretaris. ïn de vorige annonce stond abusievelijk 1 Januari 1885, moet zijn 1 Januari 1886. De ondergeteekende "heeft bij deze de eer zijn cliëntèle te be richten, dat hij de zaak van wijlen den Heer J. F. MANIKUS heeft overgenomen en zich opnieuw heeft voorzien van de meest moderne ar tikelen van Gond en Zilver en Hor- logiën. Onder voortdurende aanbe veling, verblijft hij met de meeste hoogachting, Uw. Dw. Dr. H. M. MANIKUS. te Willemsoord is voornemens bij onderhandsche inschrijving, met ingang van 1 NO VEMBER, a.s. Contracten aan te gaan le. voor de levering van: Rijst, Gort, Groene en Grauwe Erwten, gedroogde Peren en Appelen, Koffie, Witte en Bruine Suiker, Pruimedanten, Zout, Peper, Mosterd, Kaneel, Note- muscaat, Sage, Kerriepoeder, Cayenne Peper, Azijn, Groene Zeep, Toiletzeep en verdere Kruidenierswaren, voor den tijd van e'e'n jaar. 2°. voor de levering van Natuurboter, Stolksche en Leidsche Kaas, voor den tijd van e'én jaar. 3e. voor de levering van Aardappelen, voor den tijd van acht maanden. De te leveren artikelen moeten zijn van de beste kwaliteit. Gegadigden worden mitsdien uitgenoodigd hunne inschrijvings biljetten vóór of uiterlijk op den middag van 28 September e.k. franco in te dienen aan den Officier van Administratie bij voornoemd Insti tuut, tevens Secretaris van gemelden Raad van Toezicht, ten wiens kan tore tevens de verlangde inlichtingen omtrent de voorwaarden zijn te ver krijgen. Uit de hand te koop twee flinke Woonhuizen, onder één dak met ruim Erf. In de nabijheid der Nieuwe brug. Adres Berkhout Co. De ondergeteekende "bericht het publiek, dat hij zijn in de BROlIWERSTRVtT S°. 418, geopend heeft. Hij belooft net en so- lied werk te leveren. F. ISAKSSON. De ondergeteekende beveelt zich aan, tot het geven van Lessen in Bouwkundig teekenen. J. SEVENHUIZEN. Nieuwe HAVERDOPPEN en BEDSTROO, verkrijgbaar bij G DISSEL, KUIPERSTRAAT P 17. K.anaalweg. Overheerlijk Radicale genezing, des- .verkiezend wordt over eengekomen voor een bepaalden prijs, betaalbaar na genezing.üaartoe zijn 20 kamers ter beschikking der patiënten gesteld. WAERSEGER8, heelmeester v. breuken .Groeneplaats35, te Antwerpen Tandheelkundige operatiën en het plaatsen van Kunsttanden wordt verricht in hét Hotel »DE TOELAST," Binnenhaven, iederen Donderdag van 1 tot 2 ure namiddags. Te Schagen HóteT »Vredelust" hij den Heer BROERSMA, Don- derdagsvoormiddags. Te Alkmaar Maandags bij den Heer vanderWAI Kaasmarkt, en Zaterdags bij den Heer J. SPIJKMAN, .Hotel »den Burg.'' van af f 3,25. LAMPENGLAZEN, gesorteerd per 100 f£,25. per Pak 75 Cents. Molenrricht 855-50. SPOORSTRAAT. van alle Toorradlge tegen spotprijs, b(| Bij de Uitgevers is verkrijgbaar DE PARASIETEN VAN HET MENSCHELIJK LICHAAM. Han ontstaan, hunne levenswijze en de middelen om hen te verdreven. doob Prijs 50 Cent. Deze overtreft alle bestaande Naaimachineszij neemt door deze groote verbetering het lastige van weinig ruimte onder den arm weg, waardoor men er gemakkelijk grootere stukken onder kan brengen. Het onovertref bare mechaniek, dat zich zuiver en geruischloos beweegt, is zoo eenvoudig, dat een kind er mede kan werken. Beleefd wordt men verzocht, alvorens tot den koop wordt overgegaan, eerst een orlgiueele hoogarm Naaimachine te beproeven. REPARATIËN spoedig en met guarantie. IJST „EB TIJDGEEST." FEUILLETON. Roman van 38. B. M. KAP RI. De dokter in zijn tragi-koznischcn toorn en met de slaapmuts op het hoofd, die hem half afgeschoven was, leverde werkelijk een pot sierlijk gezicht, terwijl hij daarin bed zulke heftige bewegingen met zijne arinen maakte. Maar Alferro was veel te ongerust om acht te geven op dio zonderlinge vertooning. „Wees niet boos, dokter," zeide hij dee moedig, „maar...." „Maar.... wat wilt ge, spreek Ik heb mijn nachtrust noodig, weet geP lk heb die zeer noodig, als ik overdag mijne plichten wil ver vallen, en daarom ben ik ook behalve in bui tengewone gevallen 's nachts niet te sproken. En ook gijhebt gij nog niet genoeg door al die aandoeningen der laatste dagen P Ga sla pen, mijn vriend Gij kunt niet weten wel ken kommer de dag van morgen n zal bren gen." „O, dokter 1" riep Alferro verwijtend. „C, dokter I" bootste Dubois hem na, „wat wilt ge daarmee zeggen, met dat jammervolle: o Dokter! Denkt ge misschien," vervolgde hij, dat wij dokters allos weten 't Lijkt er niet op, mijn vriend!" „Gij hebt toch gezegd, dat Marzon...." „Ik zei,.... ik zei, dat bet wel mogelijk was dat men het eens kon beproeven.... Maar ja, ik kon het wel denken, dat gij het weer over Marion zoudt hebben." „Maar waaraan wilt gij dan dat ik denken zal, als het niet aan Marion is, dokter „Daar zou ik niet gaarne op antwoorden, 't Is waar, de zeldzame schoonheid van het meisje is een verontschuldiging; het kind ziet er uit als een engel uit het paradijs, maar...." „Nu ziet gij het, dokter, zelfs gij dweept met haar treffende schoonheid en...." „Zelfs ik P.... Gij zijt wel vriendelijk Al ferro. Denkt ge soms dat dokters geene oogen hebben, al zijn wij gewoon om te zeggen, dat ons gevoel door een veelvuldigen vaak in- tiemen omgang met vrouwen verstompt wordt. Maar goddank, leeren wij eindelijk toch wel inzien, dat geen vrouw telkens zoo veel nieuwe onuitputtelijke schoonheid kan ontwikkelen als de wetenschap. Maar," ver volgde hij, „gij wildet geloof ik, weten, of Marion...." „Ja, dokter, gelooft ge werkelijk...." „Juist dat wilde ik u eens voor goed zeg gen, ik geloof niets; we moeten geduldig af wachten. Niets is belachelijker, dan iets te gelooven, waarvan men volstrekt geen zeker heid kan hebben. Morgen zullen wij het zien. Maar daar uw gepraat mijn slaap geheel ver dreven heeften de maan bovendien zoo uitlok kend schijnt dat zij zelfs mij aan het mijme ren zou brengen, stel ik u voor een wande ling te gaan maken. Misschien wordt gij dan wat geruster. Maar geen woord over Marion, als ik u bidden raag geen „of en „hoe", geen „gelooft ge" of „meent ge," heorMen ver stompt zijn denkvermogen, als men voortdu rend blijft spreken over iets waarvan men niets weet." „Ik beloof bet n, dokter." En de beide heeren gingen het park in, dat helder door de maan verlicht werd. ZEVENDE HOOFDSTUK. De mergen was aangekomen. In Marions slaapkamer heerschte nog de diepste stilte. Juffrouw Durand was vermoeid in slaap ge vallen. Jesnne Bertrand stond voor het bed en be schouwde het sluimerende jonge meisje. De handen der oude vrouw waren gevouwen en hare lippen bewoog zij, als in een innig ge bed. Nadat voor haar alle hoop op geluk ver dwenen was, golden hare wenschen nog slechts het geluk harer vrienden. Dokter Dubois stak juist het hoofd binnen de deur. „Slaapt zij nog," vroeg hij zacht. „Zij zal wel spoedig ontwaken," antwoord de Jeanne Bertrand fluisterende, „zij slaapt nooit langer dan tot acht uur." Werkelijk bewoog Marion zich kort daarna. Na een diepe zucht sloeg zij de oogen op en beschouwde als in e-en droom de haar omrin gende vreemde voorwerpen. Maar die droom scheen spoedig weer in haar gewone gevoelloosheid over te gaan. Zij richtte zich op en streek de goudblonde lok ken uit het gezicht, dat nog altijd dezelfde weemoedige lijdende uitdrukking vertoonde. Treurig wendde Jeanne Durand zich tot den dokter, die door Marion niet gezien kon worden, en schudde zacht het hoofd, met een uitdrukking van volslagen moedeloosheid op het gelaat. De dokter maakte een gerust stellende beweging met de hand. Jeanne begon Marion aan te kleeden, en evenals altijd liet deze dit rustig toe. Toch scheen het een oogenblik, alsof de zieke er begrip van had, dat zij zich op ecne andere plaatB bevond. Zij wierp een verwilderden blik in het rond; maar snel als de bliksem ging die zwakke indruk voorbij. In haar witte ochtendkleed ging zij daarop recht voor zich uit. Vlak tegenover haar bed in haar woning te Parijs had de tafel en daar naast een eenvoudige sofa gestaan, waarop zij het grootste deel van den dag zat. Marion ging langzaam voort, totdat zij zich eindelijk bijna aan de gesloten vensterdeuren stootte. Zij stond een oogenblik verbaasd stil, toen keerde zij zich om. Het hart van den goeden dokter, dat een c.ubbel belang in Marion stelde, een weten schappelijk en menschlievend, klopte bijna even luide als dat van een ander, die achter hem stond en zijne hand vasthield. Thans moest beslist worden, of het met zorg en moeite voorbereide werk het gewensebte ge volg zou hebbenhet begin scheen niet veel te beloven. Marion stond in een gebogen houding, als een blinde, die in het duister rondtast. Jeanne trad middelerwijl op juffrouw Du rand toe, wekte haar zacht en legde, op Ma rion wijzende, de hand op haar mond. Met een welsprekend gebaar, waarin een innig smeekgebed te lezen was, wendde de moeder zich tot den dokter, die haar het gezicht weer gegeven had en na trachtte aan haar kind het verstand terug te geven. De dokter ging zacht de kamer binnen, aan zyn hand Alferro medevoerende, die innerlijk bewogen, zeer bleek en aangedaan uitzag. Bij het binnenkomen der beide mannen richtte Marion het hoofd niet op. Dubois liet Alferrd's arm los en uam het meisje bij de hand. Hij leidde haar naar het venster en ge willig, bijna werktuigelijk ging zij mede. Met een innig gevoel zag de grijsgebaarde man naar zijne patiënte, die op dit oogenblik het middelpunt van al zijn hoop was. Voor het eerst in vele jaren gevoelde hij, nog voor de beslissing gekomen was, dat hij niet alleen in de ziekte, maar ook in de patiënt zelve be lang stelde. „Moge nwe ziel ontwakenfluisterde hij aangedaan, en het teeken gevende. Oogenblikkelijk vlogen de ramen open en zee van licht drong de kamer binnen en om straalde het jonge meisje dat met opgeheven armen en wijd geopende oogen het heerlijke landschap voor zich beschouwde. Groeno landouwen, een zee van bloemen, een helder schitterende vijver en dftt alles beschenen door de gouden stralen der zon, die het blauwe hemelgewelf en wond en heuvel varlichtte. De boomen ruischten door een zacht mor genwindje bewogen, aan den rand van het bosch zwommen de zwanen in den helderen vijver en zongen de vogels hun morgenlied. Wel een minuut lang stond het jonge meisje in bewondering weggezonken. Eindelijk vouwde zij haar kleine handen over haar borst en naar den heideren hemei opziende, fluis terde zij eerbiedig. „Hoe schoon Hoe heilig en schoon Dat waren de eerste woordeD, die Marion gesproken had, sedert haar ziel verzonken was in dien nacht von waanzien. Juffrouw Durand en Jeanne baadden zich in vreugdetranen. Het gelaat van den dok ter was geheel opgehelderd en sprakeloos van vreugde drukte Alferro hem de hand. Marion wendt zich om. Haar open blik viel op haar moeder, die het dichtst bij haar stond. „Zijt gij daar ook, moeder P" sprak zij met haar vriendelijke stem en een glimlach van gelukzaligheid verspreidde sich over haar ge laat. „Hoe goed.... o, hoe schoon, dat gij mij voorgegaan zijt, moeder." Juffrouw Durand sloeg hare armen om den hals harer dochter en staarde haar vol vreugde aan. „Ja, niet waar, nn kunt ge weer zien. Ik wist het wel, moedertje, dat gij weer zien zoudt," fluisterde het jonge meisje tot niet geringe verbazing van juffrouw Durand, die men bevreesd bad gemaakt voor het oogenblik, waarin haar dochter voor het eerst haar gene zing vernemen zou. „Dat ik u weerzie, mijne Marion, maakt mij gelukkig. „Hadt gij dat niet verwacht P Ja, ziet ge wol, moeder, hier kennen wij al die aardscbe gebreken niet meer, hier kunnen wij weer ge lukkig zijn En het jonge meisje wendde zich weer met een innigen blik naar bet schoone tooneel, dat zich aan haar voordeed. Wordt vervolgd. Snelpersdruk C. DE BOER Je.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1885 | | pagina 4