Advertentiên. Dankbetuiging. UITNOODIGING. EIGEN HULP. poging tot ontvluchting langs dien weg te beletteu: terwijl ZEA.. persoonlijk aan het station bleef, na zich nauwkeurig het sig nalement van Kloppers te hebben doen op geven. Te Emmerich werden beiden flink in hun onderzoek gesteund door een der gendar men, en toen zij vast overtuigd waren dat de schuldigen langs dien weg niet waren gevlucht, aanvaardden beiden de terugreis naar Arnhem. Inmiddels bewees de tele graaf goede diensten, en reeds te Zevenaar ontvingen zij een telegram van den officier van justitie uit Arnhem, meldende dat Kloppers in een coupé ]e klasse van den eersten trein naar Amsterdam was aange houden. Zijne arrestatie leidde tot de ont dekking van mevrouw Bulkley, die in de woning van een broeder van juffrouw Slin- gerlandt, alwaar zij den nacht had door gebracht, werd gearresteerd. Kloppers had den nacht doorgebracht in een logement op de Korenmarkt. Beide aangehoudenen zijn gevankelijk naar Zutphen getransporteerd, ter beschikking van den officier van justitie aldaar, terwijl op het rijtuig, de paarden enz., alsmede op een koffertje met aanzien lijke geldswaarde, beslag is gelegd. De koetsier van mevrouw Bulkley, Jager genaamd, is voortvluchtig. Uit een voor- loopig onderzoek is gebleken, dat mevrouw Bulkley het Engelsche jacht Cecile had af gehuurd tegen betaling van 550 pd. st. per maand, hetwelk te IJmuiden gereed lag, om, als de zaak gelukt was, met de ont voerden zee te kiezen. Omtrent den hevigen brand in den nacht van Donderdag op Vrijdag te Londen, worden de volgende bijzonderheden gemeld „Charterhouse buildings", waar de brand uitbrak, is een van die reusachtige gebouwen voor magazijnen en kantoren, zooals men ze slechts te Parijs, Londen, Liverpool of New- York vindt. Het staat in „Clerkenwell road" hoek „Aldersgatestreet", op een der drukste punten van de „City". Uit een der bovenver diepingen sloegen te half vier plotseling de vlammen, welke, aangewakkerd door den hevigen wind, zich in een ommezien verspreid den. Ofschoon de brandweer in allerijl kwam aansnellen, was er aan blussclien geen den ken; reeds te kwart na vieren waren de vlam men naar de overzijde overgeslagen en een uur later stonden niet minder dan 40 huizen in brand. Ook breidde de brand zich naar achteren uit, naar de „Central Bank of Lon- don", en hij scheen zelfs de op 200 Meter afstand staande kerk te bedreigen, benevens de weer in geheel andere richting staande „Merchant Taijlors School". Ook de „An- cient Oorder of Forester's Hall" werd aan getast. De zelfopoffering, door brandweer en politie betoond, bij de redding der honder den bewoners van de brandende huizen, was voorbeeldig. En aan hun bedaardheid en overleg is het te danken, dat niemand letsel bekwam. Onbegrijpelijk mag dit bijna hee- ten, want de rook was zoo verstikkend, dat men het bijna niet er in kon uithouden, en de brandweermannen eveneens menigmaal genoodzaakt waren terug te keeren. Het Tereischte de grootst mogelijke drukking op de machines om het water op de verlangde hoogte te krijgen. In „Aldergate street" vlo gen stukken brandend hout door de lucht, en de hevige wind dreef ze velen met kracht in het aangezicht, en zelfs de politie agenten in hunne dikke jassen en hoogstaande kragen hadden het soms erg kwaad. De nieuwe Amerikaansche ladder, welke te Londen reeds bij zoovele andere groote branden goede diensten heeft bewezen, werd opzettelijk van Souhtwark gehaald. Met verscheidene verlengsels slaagde men er ein delijk in, de slangen zoo hoog op te voeren, dat men met volle kracht van boven op het vuur kon spuiten. Veertig stoomspuiten ga ven water. Te 7 uren was men den brand meester, nadat de voormuren van „Charter- house Buildings" omver waren gehaald. Doch 's middags te 5 uren waren er nog 50 man nen bezig de puinhoopen te bespuiten. De schade is groot; men spreekt zelfs f24,000.000. De oorzaak van den brand is onbekend. De nachtwaker verklaart, 10 minuten voor het uitbreken der vlammen, nog zijn ronde ge daan te hebben, zonder iets van het gevaar te bespeuren. Omtrent dezen brand wordt nader bericht, dat de schade op 2 000.000 p. st. wordt ge raamd. 40 perceelen werden beschadigdde vlammen sloegen naar verschillende straten over. Hoewel 30 stoombrandspuiten werk zaam waren, was de brand den volgenden middag nog niet gebluscht. Een oude vrouw en een meisje van 2 jaar werden met moeite gered. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prins Hendrik vertrok 10 October van Amsterdam naar Ned. Indië, Het stoomschip Madura passeerde 9 Oc tober Point de Galle naar Amsterdam. Het stoomschip Prinses Wilhelmina is 9 October van Perim vertrokken naar Am sterdam. Het stoomschip Prins Alexander vertrok 10 October van Batavia naar Arasterdam Het stoomschip Conrad, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 10 Oct. van Suez. Het stoomschip Prins van Oranje, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 12 Oct. voormiddag 10 ure Dungeness. Markt-Berichten. Alkmaar, 10 Oct. Aangevoerd 3 Paar den f95 a 180, 15 Koeien eu Ossen f140 a 175, 18 nucht. Kalveren f 12 a 25, 407 Schapen f14 a 22,111 magere Varkens f 13 a 24, 267 Biggen f6 a 9, 14 Bokken en Geiten f4 a 8, Kippeneieren f4 a 4,50 per 100, Boter per kop f0,77i a 0,871. Hoorn, 10 Oct. Tarwe f7 a 9, Rogge f6 7,50, Gerst f4,50 a 5, Haver f3 a 4, Erwten Witte f7 a 9, Groene f10 a 12, Grauwe f 12 a 13, Vale f10 a 12, Bruine boonen f10 a 13, Karweizaad f23,75, aan gevoerd 10 Paarden f60 a 200, 3 Koeien f200 a 250, 130 Schapen f20 a 25, 178 Lammeren f9 a 18, 6 Kalveren 10 a 20, 58 Varkens f14 a 22, 163 Biggen f4 a 9, 200 Kippen f0,70 a 2, 7400 Kipeicren f4,50 a 5 per 100, 1050 koppen Boter f0,70 a 0,75 per kop. V isscherij- Berichten 12 Oct. v.m. 100 groote tong, per stuk 90 cent; 100 kleine tong, per stuk 13 cent; aan rog voor f 6,50. 13 Oct. v.m. 10 korders met 1 tot 8 mand kleine schol, per mand f 1,50; 5 tot 15 rog, per stuk f 1,25. Geen schuiten in zee. Burgerlijke Stand Helder. Van 9 tot 13 Oct. ONDERTROUWD: D. Plaizier, mari nier, en C. Vroone. H. Nater, eerste smid geweermaker bij de marine, en D. W. Corne- lisse. GEHUWD: Geene. BEVALLENE. Blokker,^eb. Landman, z. E. Greeuw, geb. Mangel, z. C. W. Chriati- ani, geb. Schokmau, z. C. Haak, geb. van de Brande, d. M. A. Annijas, geb. Roodt, d. M. Vader, geb. IJfs, d. OVERLEDENP. Dekker, 73 j. J. E. Erkens, geb. Dupont, 64 j. A. W. Eldermans, 2 jaar. Een levenloos aangegeven. •319de STAATS LOTERIJ. 5de Klasse. 12e Lijst. No. 343, 2078, 3776, 6675, 13570, 16499, 20253 elk f 1000. No. 47, 1865, 10073, 10399 elk f400. No. 659, 805, 2696, 18579 elk f200. No. 150, 1996, 2186. 4338,5991,6450, 6987,12436,14105,19607,19948 elk f100. CORRESPONDENTIE. Een ingezonden artikel van M. P., kan niet worden opgenomen. Red. Vervolg der Berichten. De prijzen van het rundvleesch, die, naar we vernemen, in deze meente aanmerkelijk hooger zijn dan in naburige plaatsen, hebben aan leiding gegeven, dat bij bet districts- bestuur van Eigen Hulp een voorstel is ingekomen tot gezamenlijken in koop van vleescb in andere gemeen ten. Op a. s Vrijdagavond zal een al- gemeene vergadering worden gehou den, waarin dit voorstel in behande ling zal komen. Naar we vernemen, zijn bij bet districts-bestuur reeds aanbiedingen van elders ingekomen. Naar wij vernemenbeeft de Scherm- en Gymnastiek-Vereeniging Oefening kweekt Kunst," alhier, bare zeer gewaardeerde medewerking toegezegd, ter opluistering van de eerste Volksbijeenkomst, in dit sei zoen te houden. 't Artillerie-Vrijkorps alhier, uitmakende een afdeeling van den Nederlandscben weerbaarbeidsbond, zal op Zondag 18, en bij ongunstig weder op Zondag 25 dezer, een schietwedstrijd houden in bet fort Admiraal Dirks" alhier. De aanvang van het concours is bepaald op des morgens 9 ure. De uitreiking der prijzen zal plaats hebben op Maan dag 19 of Maandag 26 dezer, des avonds 8 ure, in Musis Sacrum. Tot bijwoning van dezen wedstrijd en van de feestelijke uitreiking der prijzen zijnbehalve burgerlijke en militaire autoriteiten, uitgenoodigd Bestuurderen en leden der afdeeling Helder van de Metalen Kruis-Ver- eenigiugbet bestuur en de leden der plaatselijke afdeeling van den Anti-dienstvervangingsbond en de leden der Gymnastiek-Vereeniging »Pro Patria," alhier. Door eender leden van 't afdeelings-bestuur van den genoemden Bond zal des avonds een toepasselijk woord aan bet doel en streven dier vereeniging worden gewijd, terwijl de leden der jeugdige Gymnastiek-Vereeniging eenige proe ven van hunne bedrevenheid zullen ten beste geven. Deze feestelijke bijeenkomst is, zoowel voor de leden van bet Vrijkorps, als van bet Me talen kruisvan den Anti-dienst- vervangingsbond en van Pro Patria, met hunne dames, toegankelijk. De ontvangst der oud-strijders van 18301832, met de afdeelingsbanier, zal op feestelijke wijze geschieden. De beer H. van der Hoeven te Scbagen, gesteund door 14 andere leden der Centrale Kiesvereeniging in bet district Alkmaar, beeft op grond dat de tegenwoordige orga nisatie der vereeuiging niet aan bet doel beantwoordt, bet volgende voor stel, dat a. s. Donderdag zal behan deld worden, aan bet oordeel der Kiesvereeniging onderworpen 1. De vergadering der Centrale kiesvereeniging in bet kiesdistrict Alkmaar spreke als bare overtuiging uit, dat een organisatie van ge noemde kiesvereeniging met plaat selijke afdeelingen in den trant van de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen wenscbelijk is. 2o. De vergadering benoeme een commissie van 6 leden, waarbij zich 2 leden van bet bestuur, door bet bestuur zelf te benoemen, aansluiten tot ontwerping van zulk een orga nisatie, waarbij de vereeniging aldus zal worden ingericht, dat onderschei dene in verschillende plaatsen van dit district gevestigde afdeelingen der vereeniging door middel van afge vaardigden ter gewone en buitenge wone vergaderingen tot het door de vereeniging beoogde doel samenwer ken. 3o. De vergadering bepale, dat in den loop der maand October e. k. wederom te Schagen een vergade ring der Centrale Kiesvereeniging zal gehouden worden, op welke het door de voornoemde commissie in te dienen concept-reglement aan de goed keuring der vergadering zal worden onderworpen. 1Texel, 12 Oct. Ook bier hebben de vleeschprijzen een belangrijke daling ondergaan Men koopt thans uitstekend rund vleesch tegen 45 ct. en scbapenvleescb tegen 30 ct. per 1/3 K.G. Te Schagen is een plan tot werk verschaffing ontworpen. Men wil daar namelijk de zoogenoemde Scbagerwiel dempen, waardoor omstreeks 12 hecta ren grond zou aangewonnen worden. Het is te hopen, dat de gelden, bier toe vereisebt, bijeengebracht mogen worden. Terschilling 18 October. Heden is alhier op de Noord- vaarder gestrand bet Zweedscbe barkschip Olaf, kapt. Olsen, met bal ken van Sundsvall naar Hamburg volk gered. Zondag is te 's-Gravenhage in gevorderden leeltijd overleden de heer J. Esser, oud-resident van Timor en een der steunpilaren van de anti-re volutionaire partij. Bekend is, dat bij na zijn terugkeer uit Indië als straatprediker optrad en op die wij ze trachtte de zedelijke en godsdien stige beginselen, die bij beleed, recht streeks bij bet volk ingang te doen vinden, 's Zomers en 's winters kon men hem 's avonds op de markt of een ander druk bezocht punt zien staan, bet volk toesprekende met een ernst en een overtuiging, die tot luis teren dwong. Zondagmorgen is onder bet vi aduct aan den Westerdoksdijk te Am sterdam door een schipper met een baak bet lijk opgehaald van een net gekleed persoon, naar gissing ruim 50 jaren oud, hetwelk volgens de uiterlijke teekenen slechts zeer kort in bet water gelegen moet hebben. Het is naar bet bureau van Po litie aan de Oudebrugsteeg gebracht. De onbekende, die op den mor gen voorafgaande den nacht waarin de bekende diefstal op de Prins Hen drikkade te Amsterdam werd ge pleegd, zich als de vermoedelijke koo- per van bet buis bij den bestolene heeft weten binnen te dringen en deze gevraagd hebbende om een bankje te wisselen, daar bij gelegenheid kon vin den om de plaats waar bet geld en de kostbaarbeden geborgen werden, op te nemen, is in hechtenis. De bewo ners hebben hem bg een confrontatie herkend. Hij was eerst eenige maan den geleden uit de gevangenis ont- en. Men schrijft uit Apeldoorn: Door den heer Hoek is bij de be voegde macht aanvraag gedaan om aan den rijksveldwachter Noordhof en den rechercheur Wolf een belooning toe te mogen kennen. Het getuigenverhoor in zake de po ging tot ontvoering, Vrijdag voor den rechter-commissaris den beer Hooft begonnen, duurt voort. Tegen beden zijn gedagvaard de dienstbode en de koetsier van den beer Hoek, alsmede de beer Zaaijer, arts te Apeldoorn, die de geneesheer van mevr. Bulkley is. In de N. Gron. Ct. lezen wij bet volgende Aan bet buis van arrest te Win schoten vervoegde zich eenige dagen geleden een jonge dochter van 17 a 18 jaren, J. G. genaamd, ten einde 183 dagen celstraf te ondergaan we gens arglistige dieverijen, ten nadeele van een te Stadskanaal wonende weduwe gepleegd. Of in dat buis alle apartementen bezet waren of wel een of andere informaliteit de oorzaak was, de jeugdige dievegge kwam niet in de afzondering, maar werd in vrij heid gelaten. Ze nam baar intrek in een slaapstee en maakte van die vrijheid gebruik om te stelenbij een zadelmaker verdween een tascbje, bij een manufacturier een avonddoek en bij dezen laatsten op een anderen avond, toen de bediende de koopster alleen liet, drie wollen dames-mut sen een ander manufacturier, die zijn winkel niet wilde verlaten om andere of meerdere keus over te leggen, maar op zijn post bleef, werd niet gedupeerd, doch den slaapstee- houdster werden een paar oorbellen en een zilveren reukdoosje afhandig gemaaktal die vingervlugheid lokte een nauwkeurig onderzoek van den kant der politie en een ontdekking van de schuldige uit, welke laatste thans in de cel tijd beeft om den duur van volgende vonnissen te over peinzen, De te Stokbolm verschijnende bladen verbalen eene edele daad van Christine Nilsson. Den 27sten Sep tember, en dus eenige dagen na het vreeselijk onheil, door bet dringen der menigte ontstaan, die naar bet ge zang der kunstenares luisterde, be vond zij zich in baar hotel, toen eene Nederlandsche dienstbode bij baar werd aangediend, die twee kinderen aan de band hield. »De moeder dezer kleinen", zeide de dienstbode, mevrouw Emma San ders, een jonge weduwe, beeft, ten gevolge van uw concert, bet leven verloren de kinderen hebben geen bloedverwanten, niemand betaalt mg iets, daarom breng ik de stumpers bij u en zoek een anderen dienst." Cbristina Nilsson trok de kinder tjes naar zich toe en zeideIk kon bet niet helpen, dat uwe mama getorven is ge zijt toch niet boos op mij, niet waar Daarna be taalde zij de dienstbode bet baar verschuldigde loon uit, liet de eigen dommen der kinderen in baar hotel brengen en bracht de beide meisjes den volgenden dag op een kost school, terwijl zij de verplichting op zich nam om voor bare opvoe ding te zorgen. Mevrouw Nilsson voegde baren vrienden, die baar pre zen, toe »Ik heb den kinderen ba re moeder ontroofd en moet dus zel ve de doode vervangen, Ondertrouwd H. G. NATEE en D. W. CORNELISSE. SC1?' 10 October 1885. Helder, Algemeene kennisgeving. Voorspoedig bevallen een welge schapen Dochter, mijn geliefde echt genoote C. HAAK, geb. v. d. Brandi C. HAAK. Helder, 12 October 1885. Algemeene kennisgeving. Advertentiên gelieve men op den dag der uitgifte, 's morgens vóór 10 uur te bezorgen. Op den löen October hoopt de Heer M. ZWAKMAN den dag te berdenken, waar op bij voor 40 jaar als Koster der Herv. Kerk te Scbagen Geboren: NEELT JE MEIJER, dochter van WILLEM MEIJER en Ecbtgenoote Helder, 12 Oct. 1885. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na een lange ongesteldheid, mijn geliefde Ecbtgenoote D. BREEBAART, geboren Sevenhuijzen, in den ouderdom van 30 jaren en 5 maanden. Hoorn, 10 Oct. 1885. Jb. breebaart, ook namens de Familie. Op verlangen van de over ledene, zullen geen uiterlijke teekenen van rouw gedragen worden. Wij blijven dankbaar voor vele blijken van belangstelling, on dervonden op onze 121/9-jarige Ech vereeniging van P ZWART en E ZWART—van der Hoeven. Helder, 13 October 1885. Mijn bartelijken, vrienscbappelijkei afscheidsgroet aan mijne vrienden bekenden en verdere stadgenootei te Helder. Breng verder ter kennis dat mij, met ingang van 1 Octobe jl., ongevraagd een eervol ontslaj uit mijne betrekking is verleend, te zake van neiging tot melancbolif met groote afgetrokkenheid, ontstaat in den dienst. Amsterdam, 10 October 1885. R. K. L. ten BOSCH. P.S. Wegens omstandigheden eerst beden geplaatst. De ondergeteekenden brengen dooi dezen hunnen oprechten dank aat Vrienden, Buren en in 't bijzonder aan den President, Bestuur en Leden, der Vereeniging »'T KRUIS VOOI KRIJGSVERRICHTINGEN", voor d« eer en bet genoegen, onze Ouders ter gelegenheid der 25-jarige Ecbtver- eeniging bewezen. J. PRINS en Ecbtgenoote. Nieuwediep, 13 Oct. '85. De ondergeteekende vond Zondag nog een paar uitgegeven Bonnen in zijn vest,en bij 't nazien bevond ziet daarbij No. 5381, waarop de 100.00( was gevallen. Hij liep daarmede naai den Heer B. J. BAKKER, en hai den praebtigen prijs, een Feodale me twee candelabres. Hartelgk dani aan bovengenoemden Heer, welken i! steeds bij allen recommandeer. W. BRUIN. AdresA. BRUIN, Wacbtstraat, Helder Deze uitnoodiging is voor iedereen doch in bet bijzonder worden de bewoners der Nieawstad uitgenoo digd, ter bijwoning der Evangelie-I Verkondiging. Aanvangende Woensdagavond tei 7 are, lokaal VIJZELSTRAAT. C. B R E E T Az District Helder. oi VERGADERING der leden Vrijdag 16 October, 's avonds 8 urei in 't Café Passage. Agenda1 Verkiezing van eet lid des Bestuurs. 2 Voorstel om ter zake van de hooge Vleeschprij zen alhier, gezamenlijk dat artikel in naburige gemeente aan te koopen. Met betoog op bet belangrijk voor» stel, wordt trouwe opkomst aanbe volen. HET BESTUUR.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1885 | | pagina 2