De Graafje Moutii (Mo. Openbare Terhiring, NAAMKAARTJES J. en S. VAN DAL, Qeen orijs haar meer!! NATIONALE MILITIE-VERZEKERING TqsscIibii Ms en Temnel. Schouwburg TTVOLI. Füft finitenpwone Yoorstellini, Na afloop BAL. eei zeer net iiericït Wooinis, J.KRIJNENJ*., Banketbakker piomeerile ZaïflMjes, Hoofdgracht 80. Hoofdgracht 80. P. TH. LUIJCKX. Opruiming der WINTER MANTELS tot veel vermin derde prijzen. Medicinale Tokaijer Wijn van i. G R 0 S Z ziji voor jong ei oii een Moeite. BERKHOUT Co., De paföelijhte wijze vai Malei C.B. SCHÜLMAIJER&Co., J. E. HAUËT, Makelaar en Practizijn. Kantoor: HOOFDGRACHT K57. SCHOENEN en LAARZEN W. LOURENS BAKKER, versche Hazen, Konijnen, Rotganzen, Eeiflei, Smieitei, Taliics, w. J. K RIJNEN, Zilveren Medaille. PLAATSVERVANGERS en NUMMERVERWISSELAARS. Militiepliehtigen 1886. van de Weduwe J. MAAS. FEUILLETON. te geven door de Korpornals-Vereeniglng van Land- en Zeemacht EENDRACHT MAAKT MACHT, op Zondag 13 December 1885, des avonds te acht nren, Tooneelspel in vijf bedrijven en een Yoorspel, door H. Kroon Dzn., getrokken uit den beroemden roman „Le Comte de Honte Christo," van den genialen Dümas. Nieuwe Costuraes vun den Heer NIEUWENHUIS, alhier. ENTREE voor een Heer f0.49. m eene Dame - 0.35. Kaarten zijn te bekomen bij de hh. Visscher(Diligentia); Denijs (Café Passage), Kan aal weg; Bakker, id. De Jong, id.; Beugeling, Loodsgracbt; J. De Vries, Kruisweg; Berkhout Co., Zuidstraat; Stadermann, Dijk- straat en verder aan het lokaal, al waar ook plaatsen zijn te bespreken a 10 Ct. extra. ten overstaan van Notaris OBREEN, te Wieringen, op Dinsdag 15 December 1885, des voormiddags 10 ure, in 't logement »De Ster" aldaar, van ruim 23 Hectaren Wei-, Hooi en Bouwland te Wieringen, toebehoorende aan het R. C. Parochi aal Armbestuur aldaar, met recht van beraad om do huur voor 3 of 7 jaar te gunnen. Nadere informatiën ten kantore van genoemden Notaris. Te Huur in de Keizerstraat, bevattende 3 Ka mers, Keuken en vrij Erf, tegen f3.50 per week. Adres D. HOOGENBOSCH, Weststraat No. 43. SPOORSTRAAT. HELDER. V r a a g (1 e 60 Cent per kilo. Gedeponeerd. Wijnbergbezitter te Erdö-Bénijo bij Tokay (Hongarije). Verkrijgbaar bij: H. RIESSELMANN, Nieuwediep. A. en R. C. SL00S, Winkel, Wijnhandelaren. N. B. Attesten van Scheikundig onderzoek ter inzage. De ondergeteekende beveelt zich aan als Aanspreker en Lijkbezorger. Verzoeke bij ge legenheden UEd. gunst en recom mandatie. UEd. Dw. Dienaar, G BUKKUNK. Adres Kanaal weg I No. 127. P.S. De affaire zal op denzelfden voet doorgaan. tb. Sehröder. Vraagt de gerenommeerde Zandkoekjes Weesper Moppen Om die tijdig voor Nieuwjaar in het bezit te hebben, is bet wen- schelijk nu reeds opgave te doen aan Boekhandel. ge tcereltlbruenule pfaf-Uaaimatlüne, is de eenige welke bij bet verrichten van bare werkzaamheden de meeste voordeelen aanbiedt, omdat zij van de nieuwste hniptoe8tellcn voorzien is, waardoor men op deze machine zeer eenvoudig alle mogelijke kunstproducten vervaardigen kan. Dringend wordt men verzocht de Pfaff-Naaima- chine met andere naaimachines te vergelijken, waarna men tot de overtuiging zal komen, dat bet in 't belang der koopers is, -zich een echte Pfaff-Naaimachine aan te schaffen. Volkomen gratis onderricht. Deze Machines zijn uitsluitend verkrijgbaar voor Helder en Omstreken bij Q 17. Spoorstraat. Q 17. 0^"" Gaarne belasten wij ons met het rcpareeren van alle soorten van NAAI MACHINES, alsook tot bet veranderen naar de laatste constructie. definitief gevestigd Belast zich speciaal met den onderhandschen koop en ver koop van Huizen, het incassee- ren van kwade posten en geeft advies in alle voorkomende Handelskwestiën, enz. Om ruimte te maken, ben ik voornemens gedurende dit jaar, de prijs van alle soorten zooveel te verlagen, dat elk koopen zal, slechts op één voorwaarde, namelijk, dat de betaling contant is. OOSTEREND. Solide en goedkoop worden Orgels, Harmonica's Speeldoozen en Klokken gerepareerd b(j T. ZBOOHST, Trecbtersteeg, Achtergracht, Zuidzijde No. 130. Den plaatsgenooten wordt bekend gemaakt, er dagelijks voorbanden zijn ander klein Wild, enz. Binnenhaven No. 116. Amsterdam 1883. Antwerpen 1885 Chem. Fabriek van H.von Gimborn te Emmerik a. d. Rijn en 's Heerenberg (Gelderland). Universeel -Zuiverings -Zout. In pakjes a 18, 33 en 60 Cts. Medicinale Levertraan. In fl. van 25, 40 en 75 Cts. IJzer-Levertraan. Een eetlepel bevat 0.15 gram ijze in een licht verteerbaren vorm, a flac. 40 Cts. Druiven-Borstsiroop met Fenkel-Hanig In flescb a 30, 60 Cts. en fl. vragen voor de lichting van 1880 Aan te melden bij den Heer M. VAN PRAAG, in de Middenstraat, Helder. De nieuwe London is de beste der Par fumerieën om 't grijze baar zijn nat u urlijke kleur terug te geven, en is te Nieuwediep alleen verkrijgbaar 'rijs 85 Ct. per flacon en f 1,50 de dubbele flacon. De firma der bovenstaande Militie-Verzekering beeft bij deze de eer aan belanghebbenden ter algemeene kennis te brengen, dat zij zich even als vorige jaren blijft belasten met bet stellen van PLAATSVERVANGERS en KUHHERVERWISSELAARS. De gunst en het vertrouwen, baar gedu rende ruim vijftig achtereenvolgende jaren zoo ruimschoots te beurt ge vallen, zoowel wegens soliditeit als aannemelijke betaling en voorwaarden, doen haar ook ditmaal zich minzaam aanbevelen. Belanghebbenden worden aan bet nut eener vroegtijdige verbintenis herinnerdwaartoe dagelijks gelegenheid bestaat aan bet kantoor8t.- Jansstraut 73, tegenover bet Gouvernementsgebouw te HaAlRlem. Gelieve wel op bet adres te letten, daar de Wed. J. HAAS, te Haarlem, niet met anderen in compagnieschap handelt. Een roman uit den tegenwoordigen tijd van 10. H. WIGHART. De professor zag hem verbaasd aan. Zoo eensklaps? Hoe weet gij het? Zij is eergisteren aangekomen en na tuurlijk nog even wonderlijk als vroeger. Zij heeft tante een briefkaart geschreven, waarin zij hare aankomst meldt, maar haar tegelij kertijd verzocht haar voorloopig met rust te laten, tot zij zich hier weer thuis gevoelde. Dit verwondert mij minder. Mij ook niet! Hij ging onwillekeurig naar het raam, waardoor de maan tal van zon derlinge figuren op het tapijt teekende; een oogenblik daarna stond hij weder voor zijn broeder. Haat gij Rachel, Manuel Haten NeenIk vrees veeleer dat het juist andersom is. Gij meent, dat Rachel minder verge vingsgezind is dan wij? en hij wilde er bij voegen: Zij heeft gelijk! maar hij hield het voor zich. Ik herinner mij niet ooit anders dan onverschillig door haar behandeld te zijn. Uwe laatsto bijeenkomst was niet van heel kalmen aard; zij zeide u dingen in uw gezicht Die voor mij, voor mijne bruid, zeer beleedigend waren. Zeker, en dit was de reden waarom ik haar op eenigszins grove wijze de waarheid meende te moeten zeggen. Zoo zij u krenkte, dan was dit met eene goede bedoeling, Manuel. Gij kondt onmoge lijk gelooven, dat wij allen evenveel met uw besluit op hadden; buitendien was Rachel ongesteld, gijzelf hebt haar dikwijls genoeg alle opwinding verboden. Juist omdat ik altijd haar beste vriend en vertrouwde geweest was, had zij mij mijn geluk moeten gunnen, zelfa al kon zij het uiet als zoodanig opvatten. Maar, viel hij zich- zeiven in de reden, dat is al zoo lang geleden en tusschen die oogenblikken en die van he den ligt de heerlijkste tijd mijns levens; ik wil haar gaarne dat onbillijke uitvaren ver geven ik verzeker je, Willem, als zij he den mijne hulp noodig had, dan zou ik niet aarzelen haar die onmiddellijk te verschaf fen.... Olga was in dien tusschentijd echter lang niet op haar gemak geweest. Telix Meijer had de gunstige gelegeuheid waargenomen om zijno schoone nicht te naderen en haar eenige galante gezegden voor te praten. Met de eene hand op de piano geleund en met de andere even de leuning van haren atoel aanrakende, boog bij zich over haar heen. Deze passage i» prachtig, tenminste als men ze door u hoort voordragen. De jonge vrouw aloeg met beide handen op de toetsen om zijne woorden te overstemmen maar de jongeling in plaats, van te zien dat bij afgewezen werd, zag het blosje dat hare wangen kleurde, voor een teeken aan, dat zij zich door zijne gezegden gestreeld gevoelde en deed zijn best nog meer dergelijke praatjes te verkoopen. De marsch uit Tannhaüser her innert mij aan een genotvollen avond, toen de noblesse dezer stad zich verzameld had om ons een genoegen te bereiden. Het was een voorstelling van dilettanten, in den stads schouwburg gegeven, ten voordeele van de armen te X., waar een hevige brand gewoed had. Het was er allerliefst, wel wat duur, maar wat doet men niet voor een weldadig doel ik offerde duB eveneens mijn goudstuk. Olga ging van uit een zacht liefelijk moderato in een schetterende fanfare over, toen hij we derom begon. Wij zagen voor ons goudstuk het aller liefst blijspel: Op de badplaats! Kent u het, schoone nicht? Niet? Nu, het was heel aardig. Een jongmensch is verliefd op zijne nicht Louise en wordt door haar genezen van zijne vroegere studentenstreken zij komt, hij ziet en bemint haar! De moeder der baro nesse was niet bepaald mooi, maar het jenge weeuwtje was onbegrijpelijk lief, even blond als gij, met bruine oogen, een gestalte en een chique 1 wij waren geheel van streek 1 Na de voorstelling deden wij alles wat mogelijk was, om achter den naam van deze schoonheid te komen, zonder dat wij slagen mochten, tot eindelijk een onzer ontdekte, dat zij de doch ter van een luitenant-kolonel was en baronesse von Wölfling.... Een schrille wanklank volgde op dese woorden Olga had hare vingers van de toetsen gerukt en zich plotseling om gekeerd. Welken naam herinnerde hij zich P vroeg zij fluisterend, maar met eeue zeldzame levendigheid. Felix Meijer, die in den loop van het ge sprek de overeenkomst met zijne familie ver geten had, dat men dezen naam tegen Olga niet uit zon spreken, stoof verschrikt achter uit, maar sij bleef hem uitdagend aanzien. Gij noemdet een naam, die mij zeer dier baar en niet minder goed bekend isweet gij zeker, dat baron Wölfling hier in de buurt?.... Wel zeker hij is Willems kolonel, zeide hij aarzelend. Zoo, is hij overste, werkelijk overste gewordeu Hoe komt het dan, dat ik niets van zijne komst geboord heb? Zij bracht hare hand nadenkend aan haar voorhoofd, waar het eene beeld het andere in vliegende haast ver joeg. Hoe helder stonden die geleerde, stijve professorsvrouwen haar voor den geest, die in en door den omgang met hare beroemde mannen, langzamerhand de belichaamde ver veling geworden waren 1 Hoe vaak had zij zich in stilte beklaagd, dat al die kleine talen ten,waarmede zij in de groote wereld zou kun nen schitteren, braak moesten blqven! Hoe vaak had zij het niet ondervonden, dat er on der de honderdduizend inwoners der Btad niet ééne was met wie zij sympathiseerde, met wie zij zich in betrekking kon stellen, zooals Ma nuel dit ieder oogenblik kon doen P Zijne fami lie O, nu was die verschrikkelijke dwang ten einde; niets was natuurlijker dan dat zij zich bij hare betrekkingen voegde, evenals hij zich bij de zijnen. Onder den indrnk van dese gedachten en zonder op het bijzijn van haren neef te letten, achoof de jonge vrouw haastig baren stoel ter zijde eu ging naar de andere kamer, waar zij haren man in een vertrouwelijk gesprek met haar zwager rond. Zonder aarzeliog viel zij hem in de rede, door hare kleine hand tns- scben de broeders te plaatsen en met kwalijk verborgen genoegen te zeggen Daar ver neem ik zooeven ebne hoogst aangename tij ding; mijn oom Wölfling is tot kolonel van een der twee regimenten alhier benoemd! Willem Goldstein liet een onduidelijk hm hooren en zette zijn lorgnet op zijn scherp ge bogen neus. De professor nam hare fijne vin gers tusschen de zijnen. Dat weet ik! Zij zag hem verbaasd aan. Wist gij bet, Manuel P Het nieuws is wel wat oudbakken, waarde schoonzuster, de kolonel von Wölfling is reeds acht weken geleden op sijn nieuwe standplaats aangekomen, ter zeifder tijd toen de kleine Bruno zijn eersten schreeuw gaf; maar Manuel meende dat het goed was. Mag ik ook weten waarom ge mij dit blijde nieuws niet mee hebt gedeeld P viel zij ongeduldig in de rede. Bezorgdheid voor u, liefste hernam hij ernstig. Zij meende eerst, dat hij haar langzamer hand op dezs plotselinge vreugde bad willen voorbereiden, maar het spottende lachje van haren zwager bracht haar tot andere gedach ten. Zeg mij dan toch, Manuel, waarom gij mij dit niet verteld heb vroeg zij, met die on schuldige naïeveteit die hare bekoorlijkheid nog des te meer aan het licht bracht. Vó<5r bij antwoorden kon, verliet Willem, die door tante geroepen was, het vertrek. De twee eohtgenooten waren alleen. De profes sor gaf een kus op haar lieve vragende oogen. Ik deed het om u het onaangename gevoel te berparen, te weten dat men u veronachtzaam de; de familie Wölfling, Olga, woont, zooals mijn broeder reeds zeide, al sedert acht weken hier; zij weten dat gij hier eveneens verblijfhoudt, en niettemin hebben zij het fatsoen zoo met voeten getreden, dat zij ons nog niet eens een bezoek gebracht hebben. Nu zou ik mij die onaangename achteruitzet ting niet aantrekken, want ik geef er niets om, maar om uwentwil spijt het mij, Olga vrouwen hechten meer aan die zaken, en voelen hun gemis te meer, naarmate zij het minder gekend hebben. Das gelooft ge, dat men ons niet ken nen wil mij noch u? vroeg zij verschrikt. Niet zooseer u; dat wil zeggen, als men er in het geheel niet buiten kan, zal men van uw vroegeren naam notitie nemen en n be schouwen als een afgestorven tak van den stamboom. Maar als de vrouw vau Manuel Goldstein bestaat ge voor hen niet Ik begrijp het niet, zeide zij verward, uwe opvatting is te scherp. Te zacht moest ge zeggen, ge verliest in de familie niets anders dan oen naam, die met den uwen overeenkomt, want als ik mij goed herinner, heeft kolonel Wölfling nooit moeite gedaan zich met uw vader in betrek king te stellen. Olga begreep de beteekenis van deze laat ste woorden maar al te goed een officieele brief was alles wat zij, de onbemiddelde wees, ontvangen had; geene uitnoodiging, geen raad, geeu troostwoord zelfs. Zij sloeg be schroomd hare oogen neder, zij schaaamde zich dat zij,.ondanks die vernederende onder vinding, er nog trotsch op was dat hare bloed verwanten in de stad woonden. Begreep hij wat zij dacht? Hoe innig drukte hij haar aan zijne borst, alsof hij haar waarschuwen wilde, dat daar en daar alleen haar toevlucht, haar tehuis was. Wordt vervolgd. Snelpersdruk C. DE BOER J».

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1885 | | pagina 4