't Vliegend Blaadje. KLEINE COURANT VOOR HELDER, NIEUWEDIEP EN TEXEL No.' 1346. Zaterdag 9 Januari 1886. Veertiende^Jaargang. NIEUWSTIJDINGEN. Abonnement per 3 maanden binnen de gemeente50 Cent. >3 franco per post75 Afzonderlijke nummers2 VERSCHIJNT DINSDAG- EN VRIJDAGMIDDAG. Uitgevers: BERKHOUT Co., te Helder. Bureaux: SPOORSTRAAT en ZUIDSTRAAT. Acivortontiön van 1 tot 5 regels25 Cent. Elke regel meer5 Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Advprtentiën moeten uiterlijk des DINSDAGS- en VMJDAGSMOKGENS vóór 10 uur aan de Bureaux bezorgd zijn KALENDER DER WEEK. JANUARI, (Louwmaand) 31 dagen. Opkomst der Zon 8 u. 4 m. Onderg. 4 u. 12 m. Zondag 10 Maandag 11 Koppermaandag. Dinsdag 12 Eerste Kwartier. Woensdag 13 Donderdag 14 Vrijdag 15 Zaterdag 16 HELDER, 8 Januari 1886. We vertrouwen dat zij, die Zondag avond a s. >Tivoli" zullen bezoeken, eeu aangenamen avoud zullen doorbrengen. Daar toch zal worden opgevoerd door 't Noord- en Zuidhollandsch Tooneelgezel- sehap, onder directie van W. Hart, Blonde Els," een stuk, dat steeds veel toeloop heeft gehad. De goede indruk, die het gezelschap onlangs bij d.e opvoe ring van i-De Matroos" heeft achterge laten, zal naar we vermanen, tot een hernieuwde kennismaking ^insporen In Alkmaar worden Hart's Vorstellingen voortdurend druk bezocht Vi met lof door de weekbladen gerecens^rd. Uit Tessel wordt gemeld Alle pogingen, in het werk gesteleen de Engelscke vischsmak »Bonfïdencf eenige vaartuig dfltJyI 1 jp16"' sche loods, is hier aangebracht en met veel moeite gered door da B-iielsche red dingsboot schipper R. Thart. De Minister van Oorlog brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat inde maand Maart eerstkomende zes studenten de geneeskunde aan de Universiteit hier tt lande zullen worden toegelaten, om na het verkrijgen van den titel van arts, een benoeming tot offic. van gez. bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht aan te nemen. De St. Ct. bevat nadere inlichtingen. Uit Arnhem bericht men Vrijdag is alhier aangehouden een winkeljuffrouw in het confectiemagazijn van de firma V. M in de Hoogstraat te 's Hage, belast met den verkoop en ver zending van mantels. Zij wordt verdacht van misbruik van vertrouwen en oplich ting, in het bijzonder ten nadeele van haren patroon, welke feiten o. a. zouden hebben bestaan in een fictieve bestelling van dameskleedingstukken tot vrij hooge sommen. De zoogenaamd bestelde goe deren zou zij voor zich behouden of ten eigen bate verkocht hebben. Toen te 's Hage de verdenking op haar viel, had de winkeljuffrouw zich van daar ver wijderd. De voerman Schenkman kwam Vrij- dagavond van Lochem en moest den overweg over van het spoor van Zutfen Deventer, niet ver van het station Gorssel. Dit gebeurde, een oogenblik nadat de sneltrein vau 6.56 uit Zutfen gepasseerd was. Toen hy evenwel met zyn wagen op de rails was, raakte deze onder een der afsluitboomen vast. Met alle inspan ning kon het hem, met behulp van den baanwachter, niet gelukken den wagen los te krygen. De spanning was groot, want de sneltrein uit Deventer van 7.19 kon elk oogenblik komen. De baanwachter, ten einde raad, loopt met zijn lantaarn met rood licht den trein tegemoet, hopende door den machinist op gemerkt te worden en zoodoende een on geluk te voorkomen. In dienzelfden tijd spande de voerman zijn beide paarden af. Ongelukkig genoeg werd het sein van on veilig niet opgemerkt en daardoor na derde^ de trein met alle kracht het ge vaarlijke punt. De wagen werd midden door gereden, het voorgedeelte ligt ouder aan den weg aan stukken, terwijl het achtergedeelte nog ongeveer 50 meter werd medegesleurd en aan den anderen kant van den weg is neergeworpen. verwant bijtijds vau zich doen hooren. Hij vond Vrijdag het meisje in een hok opgesloten, zonder eenig voedsel en in een deerniswaardigen toestand. Het is door hem naar huis medegenomen en zal bij een zorgvuldige verzorging nog wel behouden kunnen blijven. De justitie heeft de zaak in handen. Een vleeschverkoopster, die te Am sterdam op de Nieuwmarkt met haar kraampje stond en zich over een goed debiet van haar koopwaar kon verblijden, werd dezer dagen door een der keur meesters bekeurd wegens het verkoopen van vleeschdat de eerste frisckkeid miste. Een gedeelte van haar voorraad was in beslag genomen, en met leede oogen had zij zich 't kostelijke vleesch' zien ontnemen. Toen zij den keurmeester zag vertrekken, barstte haar ingehouden toorn los. Vuurrood van kwaadheid, riep ze met een heesche stem Daar gaat ie nou dat kreatnur met een jas aan van »dankje meneer!" Met een sierlijken zwaai van haar ruwe en gespierde rech terhand reinigde zij haar reukwerktuig en gilde hoonlachend hem na: »Die droogpruimer, verbeeldt zen eigen dat hij weet hoe vleesch er uit ziet. Ha Ha! Ha! Als hij eens in de week een poot met een hoefijzer mag afkluiven, zal het mooi wezen." -''eunon - - ertegen werd. ^roces-^jrwat». JL.rverpscne mee.u -reri- strijkgeld vervangt, en er dus drankleve- ri,^ voor geld zonder vergunning" is. Uit de kas der Haagsche Tram way- maatschappy wordt een vry aanzienlijk bedrag gemist. By den boekhouder kon men geen in lichtingen inwinnen, daar hij niet op zijn post is verschenen. Den 28en Januari a. s. zullen voor het gerechtshof te 's-Gravenhage twee personen, D. V. B en de wed. N., terecht staan, wier zaak indertijd veel gerucht heeft gemaakt. Men zal zich herinneren dat ten vorige jaren in de kermisweek te Rotterdam, bij een der pijlers van het viaduct, het lijk gevonden is van een man, dien men aanvankelijk vermoord geloofde. Intusschen schijnt noch van moord, noch van eenige andere gewelddadigheid iets gebleken te zijn, en moeten de deskun digen hebben verklaard dat de man op natuurlijke wijze zyn einde had gevonden. De beschuldiging loopt dus alleen over een diefstal van eenige honderden guldens, die aan den vermoedelijk toen reeds overleden man, des avonds in de woning van den tweede beschuldigde door den eersten zouden zyn ontnomen, en welke som door den tweede besch. zon zyn in be waring genomen, en derhalve geheeld. De beide besch. blijven, naar men meldt, nog steeds hunne schuld aan het misdrijf ontkennen. Blijkens bij het Departement van Marine ontvangen bericht is op het strand van Noord-Schouwen een plankje gevon den, waarop met potlood de navolgende regels zijn gesteld schip Dnsrimé wij vergaan met man en muis in de (Noordzee, in het gezicht van de Schotsche kust, 19 Augustus 1885 vaarwel geliefden. Lee De officier van justitie, te Amster dam, vestigt nogmaals de aandaeht op de diefstallen, onder verzwarende omstan digheden gepleegd in den nacht van 4 op 5 Nov. 1885, ten huize van de heeren P. Langerhuizen op Zuid-Craailo, onder Huizen, en H. Kuhn, te Naarden, reeds vroeger gesignaleerd. In het byzonder wordt herinnerd aan het metalen koelvat, de zware paarlemoeren fiches, de zilveren notemuskaatrasp, de vier dunne kettinkjes en de zilveren etiquette met de woorden »Port a Port" en dito kettinkje, ten na deele van den heer Langerhuizen ont mond niet smerig aan maken. Zeg Hein, zou jy denken dat die stiekeme gasserool (oppasser, bargoensch) wel ereis een stuk dood kalf geproefd heitKan je begrij pen, nog niet eens er an geroken Drie pond ribbetjesen een niertje asaie'fiieft baas Heit uwé geen mandje? In uwes zakdoek kuoopen assieblieft Ochwat een snoetje van een kindje. Is dat uwes jongste 'n lekker hondje hoor zal uwé tegen moeder de vrouw zeggen alsdat ze 't niertje goed wasschen moet 't is maar om de sterkigheid, weet uwé 'n Overheerlijk eten baas kijk 't is net een klein onssie zwaarder, mag dat Dat's 4 centen meerzoo dat's net een guldeu samen, als ik er nog éen niertje bij doe Dank uwê 't is net gepast Dag snötepertjewel 'thuis baas, eet ze met smaak Daar staat hij waarachtig nog bij Na die snuffel-in-de-gort. die schijnheilige, proef-je-niks-rnik-het-dan, ik kan hem niet meer luchten of zien, die ventDat hij me voir een gulden of vier vleesch alkaapt, dat's minder, die maakt me niet arm, maar dat hij me hier publiek op de markt verschaudaliseert, dat is oui een stuip te krijgen. Wat zeg jij TIein Krijg er een voor mijn part Tableau De vrouw van een baanwachter te -,ch door haar man en fa- -- iii.VL afleggen, waarbij hij geen hond van een meter hoogte kon medeuemen, werd Tijger in de kamer opgesloten en hij schikte zich in zijn lot. Een uur later scheen het alsof al de elee trische schellen van het hotel krankrinnig waren geworden; nooit is in de gcheelc wereld een dergelijke stormluiden gehoord. De brave Tijger was er de oorzaak vanhij was op het tapijt gaan liggen en had er waar schijnlijk over nagedacht dat het toch eigenlijk schande was, dat hij te Belgrado was en de stad niet mocht zienhij hnpte naar vliegen die er volstrekt niet waren en verveelde zich. Er kwam afwisseling; het knappe kamermeisje moest het vertrek opredderen en zij streelde den goedigen hond, die dat gewillig toeliet. Flink en netjes werd alles opgeknapt en toen wilde de jonge schoone weder heengaan, maar dat gelukte tiet, want Tijger stond voor de deur en bromde verschrikkelijk. Vleien noch lokken hielp en het meisje viel weenend op een stoel, waarop de hond ook weer kalm ging liggen. Een reddende gedachte daagde in het brein van het juffertje op, zij drukte op de electrische schel en de zimmerkellner kwara opdagen. Tijger vondt recht prettig dat er ge zeischap kwam en kwispelde met den staart, maar hij liet den kellner evenmin vertrekken als het kamermeisje. De beiden hieldca krijgsraad en schelden (driemaal drukken) den portier, een herkulcs van een vent, maar hij werd helaas het derde slachtoffer. Tijger liet iedereen binnen komen, maar niemand vertrekken. In alle gangen van het log: aent ontstond een geweldig spectakel; de logeergasten wilden hunne kleederen en laarzen hebben en wachtten op koud en warm waterer w^rd gevloekt, gescholden en gescheld en uit het vertrek van den koopman weerklonk het gejammer van het kamermeisje, het gevlei„toe hondje, koest hondje, wil je een klontjeP" en het gebulder: „vervloekt mormel!" alles geaccompagneerd door een onderdrukt ge brom, dat hem, die het hoorde, kippenvel deed krijgen. De eigenaar van het logement wilde 't vertrek binnengaan„kom er niet in," riepen de slacht offers, „want ge komt er niet weder uit De gasten kwamen in profond négligé uit hunne vertrekken, aangezien men gemakkelijker vloekt wanneer men iemand ziet, die er naar luistert en de dikke hotelhouder en zijn waardige gade poogden, in het zweet huns nanschijns, de gasten te bedienen, maar zij maakten de ver- wnrriog nog grooter, want zij verstonden het werk niet. Het kamermeisje onderhandelde uit een raam met voorbijgangers om den koopman te gaan zoeken, maar waar zoude men den man vinden, dien niemand kende P Gelukkig is het in Belgrado gewoonte om te twaalf ure te dineeren onze koopman kwam op dat tijdstip tehuis en bevrijdde de 3 slachtoffers uit een gevangenschap, die 3 uur had geduurd. Tijger verbaasde er zich zeer over, dat hij een schop van zijn baas kreeg, want hij had op zijn minst op een worst gerekend. In een der Parysche bladen kwara eenig® weken geleden een mededeeliug voor, waarin de algemeene liefdadigheid Batavia gedeserteerd en na lang omzwer ven in Nederland teruggekeerd te zyn. Hij is aan de militaire overheid over gegeven. Wegens de aanhoudende slapte in de suikerraffinaderij der hoeren Spakler en Tetterode te Amsterdam, krijgen aanstaan den Zaterdag 130 werklieden gedaan. De 10 oudsten krijgen dan "een toelage. Men meldt uit Roermond aan de R. R. Ct. Dinsdag in het middaguur kwam aan het kantoor der hh. Schmasen Nacken, bankiers alhier, een jongmensch, aan den tongval een Duitselïer van de Nederl. grenzen, om een wissel van de Venloosche Bauk-vereeniging op een bankiershuis te Schaffhausen te gelde te maken. Een der firmanten, de heer Schmasen, kreeg ach terdocht, daar de wissel geen endossement droeg. Hy vroeg de vertooner naar papieren, brieven of iets dergelijks, om zijn indentiteit te bewijzen. Van dat alles verklaarde hij op dat oogenblik niets bij zich te hebben. Men zeide hem toen, een oogenblik geduld te hebben. Onder- tusschen had ds heer S. den commissaris van politie ontboden Meer en meer be speurde men, dat de man achterdocht kreeg. Hij vroeg dan ook eindelijk zyn wissel maar terug, als men hem geen geld daarvoor wilde geven. Nauwelijks echter had men hem ge zegd, dat zulks aanstonds zou geschieden, Jlf jMj haastte zich het kantoor uit en de Ue aieve.. j)e .u-.er s y die dat echter beu en haar^. irom u» -jichtig genoeg Zoo althans Srmoedt de u -Ho huis- A wiens lot man van adellijke afkomst. Mauutscharoff genaamd, had zich met nihilistische woe lingen ingelaten en moest voor den krijgs raad terecht staan. Het proces werd ge voerd met gesloten deuren en eindigde met de terdoodveroordeeling van den uihilist. Te ongeveer een uur des nachts werd dezer dagen by een apotheker te Sint-Petersburg tot tweemalen toe zeer hard aangescheld. De provisor, die nacht dienst had, deed open en zag tot zijne verbazing de grootvorsten Sergius en Paul, beiden in uniform, voor zich. »Is uw chef nog op vroeg grootvorst Paul. Hij is een half uur geleden naar bed gegaan," antwoordde de provisor. »Goed, laat hem maar slapen, wij zul len hier voor een uur, of misschien ge durende twee uur eeu voorwerp deponee- ren, dat wij persoonlijk weder komen terug halen." De vorst nam een Spaansche ridder orde van zijn pels, ging op een stoel staan en legde de orde in eeu laadje van een kast, waarna hy verzocht het voor werp niet te willen aanraken. Zoodra de grootvorsten waren vertrok- j ken, wekte de provisor zijn principaal, die reeds vaak verdachte zaken, als brieven, dolken enz. van de politie had ont vangen ora die te onderzoeken, en hij dacht nu aan iets dergelijks, zoodat men de orde stilletjes liet liggen. Omstreeks 2 uur werd er weder hard aangescheld en zoodra de deur werd ge opend, snelde grootvorst Paul binnenvoort- getrokken door iemand, die een kap over De sneeuwstorm heeft op vi* - hoofd had en met een zwarten IteiénT^aiêg^0;1 3g8- Deze raan rende De vriendelijke "ülïïSffl8È^* z*?h bevond mof. OOI1 rrl i fnlooV» koanfnli VQOr* sen in Europa het verkeer geheel ^ge stremd. Niet alleen is te Londen en in de omgeving der stad buitengewóón veel sneeuw gevallen, maar ook in het noor den van Duitschland en iu Denemarken is het weer zeer bar geweest. De spoor trein uit het zuiden naar Frederikshaven is, gelijk uit Hamburg wordt gemeld, bij Hjörriug ingesneeuwd. De andere treinen werden toen gestaakt. Ook in Algiers heeft een hevige sneeuwstorm gewoed. Te Constant-ine waren alle straten met sneeuw bedekt en op het platteland hoopte de sneeuw zich hier en daar zoo op, dat men aanvankelijk het spoorwegvervoer moet staken. Uit nadere berichten uit Antwer pen blijkt, dat de vervoesting Woensdag door den sneeuwstorm aan de telephoon- draden en palen aangericht zoo groot is, dat de telephooudienst geheel verbroken was. Overal ziet men omgevallen palen en de telephoou-draden hangen langs de gevels der huizen. Voor alle huizen, waarop zich telephoonhekken bevindeu, stonden politie-agenteu om de voorbij gangers te waarschuwen, daar men elk oogenblik vreesde dat de hekken naar beneden zouden storten. Gisteren, toen het droog en frisch weder was, waren duizenden op den been om zich reken schap te geven van de verwoestiug, die door den sneeuwstorm veroorzaakt is en welke aan de telephoonmaatschappij eenige duizenden francs kost. Uit Ostende wordt bericht, dat het slechte weer den visschers veel schade heeft berokkend. De sloep 773 is met de boot der Jeune Louiae" van Duinker ken binnengekomen, welke zij op 20 mij len noordwaarts der West Hinder" had opgevischt. Na wisseling van verschil- lenke telegrammen, vernam men dat de schipbreukelingen der Jeune Louise" te Hamburg waren aangebracht, waar zij verteld hebben, dat hun sloep in zee ge zonken was. Het jaar 1885 is treurig geëindigd. Vrijdag heeft men een ledige sloep drijvende gevonden, welker beman ning in een sneeuwstorm omgekomen moet zyn. Een soldaat van het 29e Fransche linieregiment, Louis Catigny, die in de gevangenis van Laon opgesloten was, is dezer dagen op de ongelooflijkste wijze uit de gevangenis ontsnapt. Hij is er uiet een glimlach beantwó^v^^001)" hij zich verwij derde mompelde^^-,p-- woorden »En nog krankzinnig ook!- De Sneeuwstorm In Engeland is op den sneeuwstorm van Woensdag j.1. overal strenge vorst gevolgd. In het Zuiden van Londen wees de thermometer 25°, terwijl het kwik nog tot 17° daalde. Het koudste was het te Aberdeen, waar de thermometer 15° aan wees. Uit de nadere bijzonderheden over den storm blijkt dat deze te Londen en in de voorsteden het hevigste was. De storm was echter minder hevig dan die van Januari 1881, ofschoon er betrekkelijk in de weinige uren, welke hij duurde, meer sneeuw viel dan in 1881. Door een groot aantal jongens en mannen werd de sneeuw spoedig uit de hoofdstraten der stad ver wijderd en in den Theems geworpen. liet verkeer ondervond daardoor, althans in het midden der stad, geringe vertraging en ook de beschadigde telegraaf-en tele foondraden werden vrij spoedig hersteld. Op de vorst volgde te Londen weer een nieuwe sneeuwval, gelijktijdig met den storm, welke ook hier woedde. De pas gereinigde straten waren terstond weer met een wit kleed bedekt, maar nu dooide het sterk, zoodat de sneeuw spoe dig smolt. Het verkeer werd er daarom niet door bemoeielijkt, ook al zagen de straten er nu juist niet zeer uitlokkend uit. Ook op het platteland viel nu een geduchte sneeuwmassa, welke door den feilen wind opgezweept, op vele plaatsen groote schade aanrichtte en enkele wegen geheel versperde. Ook te Parijs heeft een geduchte sneeuw storm gewoed. Heldersche Moppen. NIJD. Winkelier«Drommels, nu hebben x.e bij mijn grootsten concurrent hedennacht inbraak gepleegd. Wat een heerlijke reclame is dat weer voor hem." o BEDENKELIJKE TOESTAND. Kapitein «Drommels Yan Zwabberen, ben je nu al weer dronken Van Zwabberen: «Met den besten wil ben ik niet in. staat dit thans te beoordcclen, kapitein."

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1886 | | pagina 1