Advertentiën. uitslag aldus: Paulsen 7 min. 14% sec., Kiugma 7 m. 49 sec., Werner 7 m. 322/e sec., en Yeninga 7 m. 30 sec. Bij den laatsten rit was Werner eenmaal een oogenblik voor. De snelste rit, die zoover bekend ooit gedaan werd, was 1600 M. (met één draai) in 3 min. 8 sec Thans heeft de Cham pion rijder Paulsen dien afstand (met 9 draaien), in 3 min. 5% sec. afgelegd. Onze rijders hebben zich trouwens kranig gehouden. Op de baan van 1800 meters verloor de Deen Groth het tegen Yeninga en moest de Duitscher Hansen het onder spit delven voor Kiugma. Bruinsma verloor toen tegen Paulsen en Zijlstra tegen De Vries. Op de baan van 3600 nieter overwon Kiugma weer zijn vorigen tegenstander te Christiania, Werner; Bruinsma verloor tegen Paulsen en Zijlstra werd afgereden door Veninga. De Deen Groth werd geslagen door Yan den Berg, dieinden later gehouden wedstrijd met hindernissen tegen vier Duitsche rijders den vlugsten van hen bijna eeu minuut voorbleef. Het Dagblad „De Amsterdammer" meldt omtrent den wedstrijd nog het volgende De beslissing is gevallen, zooals ik u Vrijdag seinde, Axel Paulsen heeft het gewonnen, maar Wybe de Vries gaf hem zwaar werk. Ziedaar schering en inslag onzer ge sprekken. Wij hadden tot het laatste oogenblik nog hoop. Ze reden met z'n drieën, De Vries, Paulsen en Bruisma. Terwijl Bruins ma wat achter bleef, was De Vries den Noor de geheele baan langs op de hielen Maar hij kon de luttele meters die hem ran Paulsen scheidden, niet inhalen. Gij kent de cijfers: Paulsen 3.5%, De Vries 3.6 en Bruinsma 3.13 minuten. Zoo heeft De Vries op een afstand van 3 a 4 meter den geoefenden Paulsen bijgehouden. Daar zit een victorie in voor den volgenden keer. Paulsen zelf heeft mij verzekerd, dat hij nooit zulk een partij had gehad. Trouwens 't is de snelste rit, die in de boeken der schaatsenrijders is opgeteekend. Zoover de aanwezige Sportslui wisten, was de mooiste rit in Canada gereden: een Engelsche mijl van 1600 meter in 3 minuten en 8 seconde. Het tweede drietal was Veninga, Van den Berg en Zijlstra. Jammer dat Zijl stra in het begin struikelde en terugkeer de. Hij is een stoute ryder. Van den Berg reed de baan in 3 min. 17 seconden Veninga in 3.17%. Ook deze beiden boezemden den velen Duitsche kij kers eerbied in. Nu moest nog gekampt worden op de baan van 3600 meter. Eerst moesten Paulsen en Kingma rijdgft.-ftoj had den maar matig^-fe^CqTvoor den Fries, want Paulsenop de lange baan, door langdurij^-o'cfening, u^et te over" Maar wij konden den uitslag aet zuiver hebben, want Kingma viel met den tweeden draai. Toch herstelde hij zich vrij spoedig. Terwijl Paulsen den eindpaal in 7.41% minuut bereikte, was Kingma er in 7 m. 49. De tweede rit op de lange baan was tusschen Veninga en Werner. Deze laat ste bleef den eersten omloop voor, Venin ga den tweeden en derden, In den vierde omloop kwam Werner weer voor, doch Veniga haalde hem zoo krachtig in, dat hij nog meer dan 3 seconden, dat is on geveer 25 meter, voor was bij den eind paal. De cijfers waren: Veninga 7. 30, Werner 7.337** Veninga heeft met zijne partij gespeeld. Werner is een goede schaats, maar meer kunstemaker dau hard rijder. Hij was versch man, terwijl Ve ninga reeds op de baan van 1600 meter had meegedongen. Zoo hebben we nu voor het volgend jaar Wybe de Vries op de korte baan, en Veninga en Kiugma op de lange. Onze Friezen zullen het er niet bij la ten zitten. Met de Duitschers rekenen wij niet meer en den Noren roepen wij toe een: »tot weerziens." Hamburg, 24 Januari. Gisterenavond zijn de medailles uitgereikt. Voor het snelrijden, afstand 1600 M., hebben bekomen A. Paulsen de grootc gouden, Wybe de Vries de kleine gouden, P. Bruinsma de groote zilveren, A. v. d. Berg de kleine zil veren en F. B. Veninga de groote bronzen medaille. Daar Paulsen ook op 3G00 M. heeft geze gevierd, kreeg hij den championsprijs voor het hardrijden, bestaande in een groot gouden kruis, op voorwaarde echter, dat hij dezen prijs gedurende twee achtereenvolgende jaren te Hamburg op het Heiligcn-Geistfeld komt verdedigen. Op de baan van 3G00 M. zijn verder geen prijzen uitgereikt. Van een 15-tal te Ham burg wonende Hollanders ontvangt echter Veninga, die na Paulsen op 3G00 M. het snelst heeft gereden, ecu kleine gouden medaille. Aan het kunstrijden namen deelAxel en Edwin Paulsen, C. Werner, Th. Groth en Callie Curtis uit Amerika. Eerst reed E. Paulseu met groote vaardig heid, na hem kwam Groth, die minder vol deed. Beide rijders werden echter overtroffen door Curtis, die met meer bevalligheid en rust aller hande figuren in het ijs sneed. De kunsten van A. Paulsen waren zeer sterko. a. draaide hij als een tol op een been rond. Boven allen stond echter C. Werner, die op gemakkelijke, elegante wijze de zwaarste kuns ten deed. Met groote meerderheid van stemmen gaf de jury hem dan ook den championsprijs, eveneens op voorwaarde dat hij dezen 2 jaar heeft te verdedigen. Curtis en Axel Paulsen bekwamen beiden een 2den prijs, een groote gouden medaille, welke echter door Paulsen geweigerd is ge worden. Edw. Paulsen kreeg de groote en Groth de kleine zilveren medaille. Heden heeft Paulsen op het ijsveld achter elkaar 25 Eng. mijlen in 1 uur 27 min. ge reden. De Iloll. rijders zijn hedenochtend onder geleide van de heeren Baron de Salis, Wichers en Salverda naar Nederland teruggekeerd. Zij hebben echter van de Hamburg-Altonacr Eis-Sport-Club niet voorgoed afscheid genomen, want het volgende jaar komen onze rijders terug om zich weder met Paulsen te meten. Uit Leeuwarden meldt men,datde Friesche rijders daar Zondagavond door een groot aan tal belangstellenden zijn ingehaald en met groot gejuich begroet. Toen Keizer Alexander I van Rusland eens door het gouvernement Jekaterinoslow reisde, hield hij aan een poststation stil en bet thee zetten. Op een lessenaartje zag hij het nieuwe testament liggen en voegde den postmeester toe«Lees je veel in dat boek, mijn zoon?" «lederendag, uwe majesteit.'' «Dat is heel goed, wat lees je op het oogenblik?" «Het evangelie van Mattheus, Sire." «Heel goed, blijf maar vlijtig lezen." Toen de man een oogenblik het vertrek moest verlaten, stopte de keizer stilletjes vijf bankbiljetten van honderd roebels tusschen de laatste hoofdstukken van Mattheus. Eenigen tijd later kwam de vorst weder aan het station. «Hoe verben je nu in het nieuwe testament?" vroeg hij. «Aan het evangelie van Lucas, Sire." Zoo, geef mij het boek eens aan." De vijf bankbiljetten lagen nog op het plekje, waar de vorst ze had gelegd. «Liegen is een groote zonde, mijn zoon," voegde de keizer den postmeester toe, die van schaamte en verlegen heid wei in den grond had willen zinken, «gij mist het rijk Gods en nu ontgaat je ook de aardsehe belooning; laat het een leer voor je zijn De 500 roebels werden onder de armen van het dorp verdeeld. De Russische maatschappij telt onder hare leden boeven, die in beruchtheid bij hunne buitenlandsche collega's niet achterstaan. Op een station te Moskou verdient een zekere Stepanow, een eenvoudig, vlijtig en reeds bejaard man, als pakjesdrager, op een voudige en eerlijke wijze zijn levensonderhoud. In die omstandigheid is nieju -fitëJ&saOft&gs' jte vinden de rec'.^^On' Stepanow wordt ceutei* k ..lucrcssante persoonlijkheid door een avontuur, waarvan hij onlangs de held was en dat door de «Russk. Wjedm," op de volgende wijze verhaald wordt: «Inden loop van zijn nu bijna 20-jarige vervulling van die betrekking, is voornoemde man met verscheidene zakkenrollers en spoorwegdieven bekend geworden, en de op het perron gesta tioneerde politie dankt hem reeds menigen wenk aangaande het een of ander individu. Zoo heeft Stepanow ook dezer dagen weder een drietal aau de politie aangewezen, die een coup wilden uitvoeren, maar door hem bijtijds herkend werden. Toen zij juist van het gedrang op liet perron gebruik wilden maken om hun handwerk uit te oefenen, gaf Stepanow een teeken aan politie en passagiers om op hunne hoede te zyn, maar de boeven hadden 't tee ken van Stepanow ook gezien en lieten hun oogmerk varen. Een paar dagen later ont ving de oude man een eigenaardige waar schuwing. Kort voor de feestdagen was Ste panow op zekeren dag eerst om 12 uur 's nachts met zijn werk -gereed. Hij begaf zich hierop naar huis en kocht in een naburige bakkerij eerst een brood. Bij het verlaten van den winkel zag hij plotseling twee onbekenden voor zich, gehuld in kostbare pelzen; zij ver zochten hem in hun rijtuig te stijgen en mede te rijden en toen hij dit niet spoedig deed, werd hij met geweld tusschen de beiden in genomen en in het rijtuig geplaatst. Klaar blijkelijk was de rytoer bestemd om hein in de war te brengen waarheen men ging. Op z jn vraag wat dit alle beduiden moest, kreeg hij geen antwoord. Eindelijk hield men stil voor een huis van twee verdiepingen, men bracht Stepanow in een elegant ingericht ver trek, van waaruit men nog een geheele reeks helverlichte kamers kon waarnemen. Na eenigen tijd trad een heer op hem toe met een langen rooden baard. Hij legde de han den gewichtig op Stepanow's schouders en zeide«Wanneer gij ons nog eens in ons handwerk stoort, zooals eergisteren, dan zweer ik u dat gij u leven verbeurd hebt. Maak nu dat ge weg komt en zwyg." Daarna werd Stepanow weer aan zijne vroegere begeleiders overgeleverd en naar de plaats gevoerd waar men hem opgenomen had. Den volgenden dag diende hij niettegenstaande het bevel tot zwijgen, een aanklacht in bij de politie, doch weigerde den gendarmen verder behulpzaam te zijn door het aanwijzen van dieven. Te Frankfort a/M. is in deze week een jonge man door de rechtbank ver oordeeld om een meisje binnen twee maan de u te trouwen of haar 20000 Mark scha loosstelling te betalen wegens het niet nakomen van trouwbelofte. Ingezonden. HISTORISCH. In een gemeente vau ons goede land be staat de navolgende komische bepaling omtrent brandbluscluniddelenwelketer wille van de curiositeit aan de vergetelheid dient onttrokken. Ze luidt als volgt Art. 25. De bewoners van de twintig aan weerszijden van het brandende perceel gelegen perceelen, en, indien de brand in een straat (sic) is, ook de bewoners van de perceelen staande aan de overzijde der straat, zijn ver plicht gedurende den brand, indien hij des nachts plaats heeft, hunne woningen te ver lichten. Bij vriezend weder zullen zij verplicht zijn kokend water ter beschikking te hebben en hetzelve op order van den burgemeester af te geven, een en ander op een boete van drie tot tien gulden. Deze vroedvrouw-achtige bepaling is in be wuste gemeente vastgesteld in het jaar onzes Heeren 1883, en nu zijn er nog klagers, die beweren, dat de belangen der ingezetenen niet ten vo\le worden behartigd. X. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Voorwaarts is 21 Jan. Perira gepasseerd naar Amsterdam. Het stoomschip Prinses Amalia is 21 Jan. van Port-Said vertrokken naar Batavia. Het stoomschip Burgemeesterden Texvertrok 23 Jan. van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Prinses Marie, van Batavia, arriveerde den 25sten Januari te Amsterdam. Het stoomschip Prinses Amalia, van Amster dam naar Batavia, vertrok 23 Jan. van Suez. Het stoomschip Soenda, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 29 Jan. te Marseille. Marktberichten. Alkmaar, 23 Jan. Aangevoerd 2 Paarden f85 a 175, 1 Koe f140, 21 nucht. Kalveren f 15 a 23, 69 Schapen f 17 a 21, 42 magere Varkens f14 a 21, 106 Biggen f5 a 8, 7 Bokken en Geiten f3 a 9, Kipeieren f4,50 a 5,50 per 100, Boter per kop f0,75 a 0.85, Hoorn, 23 Jan. Tarwe f7,25 a 7,50, Gerst f4,50 a 4,75, Haver f3,75 a 4,25, Witte erwten f8,25 a 8,50, Groene f10 a 11, Grauwe f12,50 ii 13, Vale f8,25 a 12,75, Bruine boonen f6 a 11.50, Karweizaad f25, aange voerd 4 Paarden f40 a 150, 32 Schapen 124 a 30, 50 Lammeren f 15 a 22, 7 Kalveren f8 a 26, 13 Varkens f10 a 14, 69 Biggen f5,50 a 8. 55 Kippen f0,90 a 1,50, 3900 Kip eieren f4,50 a 5,50 per 100, 1013 koppen Boter f0,55 a 0,6272* Visscherij-Berichten. 25 Jan. 6 sloepen, schipper W. v. d. Hoek met 4900 sehelv., pm* 100 1'JEfoaiL,..,- Schipper H. LancbroV-i\ mev 3850 schelv., per 100 f 27.t j&Üaippér C. v. d. Hoek met 3000 schelv., per 100 f 28,50. Schipper D. van Eek met 2900 schelv., per 100 f 27,50. Schipper J. Koster met 3600 schelv., per 100 f 25. Sehipper C. Zwanenburg met 75 lev. kabelj., per stuk f 4,50; 230 doode kabelj., f 2,30 tot f 2,55; 1 heilbot, f 20,50; 1700 schelv. in ijs per 100 f 18. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 22 tot 26 Januari. ONDERTROUWD: G. Reijers, smid, en M. Fagg. GEHUWD: G. Lutz en C. C. Eelman. BEVALLEN: R. Liefman, geb. Leisen, d. A. Metz, geb. Reinhart, z. A. M. M. Spruit, Lehmkuhl, d. T. Griek, geb. Kok, z. P. Buter, geb. Duinker, d. A. Swaerts, gel». Grin, d. T. Lürz, geb. Mens, d. E. Wood, geb. Leijen, z. W. Moojen, geb. Visser, z. J. Dijkman, geb. Hellegers, d. N. Hemelrijk, geb. Klinkert, z. G. Vlaming, geb. de Graatf, z. A. Leewens, geb. Grooff, d. OVERLEDEN: D. de Boer, 5j. P. Conne- man, geb. van Hoven, 27 j. A. de Wijn, 21 m. M. J. Wegman, geb. Smit, 58 j. Een levenloos aangegeven. POSTERIJEN. De Directeur van het Postkantoor te Helder maakt bekend, dat van af 1 Februari e. k. het kantoor zal zijn geopend op werkdagen van 's m. 51/* tot 71/» en vaQ ^/s '3 m* tot 9 u. 's av. voor postwissels, postbewijzen en kwitantiën van 's lh. 9 u. tot 3 u. 's av.; voor de spaarbank: van 's m. 9 u. tot 9 u. 's av.; dat de aangeteekende brieven 30 minuten en de postpakketten 15 minuten vóór de ver trekkende post aan het kantoor moeten be zorgd zijn, om met die post te worden ver zonden dat de bestelling der pakketpost op werk dagen met ééne avondbestelling en op zon en feestdagen met óéne morgenbestelling wordt vermeerderd. De Directeur voornoemd, POLVLIET. POLITIE. Gedeponeerd aan Bureau No. II, een SLEU TEL aan een ring. Vervolg der Berichten. De eerstvolgende Volksbijeenkomst alhier zal, naar wy vernemen, plaats heb ben op Dinsdag 2 Februari a. s. Door de Onderofficiers-Vereeniging »0. V.", die haar welwillende medewerking heeft toe gezegd, zal op dien avond worden opge voerd het tooneelstukje: Zonder geld op reis, of een avontuurtje van twee school meesters," blijspel in één bedrijf. Op last van den Minister van Ma rine, zal, evenals zulks bereids te Nieu- wediep plaats had, ook het loodspersoneel van het 5e district te Vlissingen aan een geneeskundig onderzoek met opzicht tot hun gezichtsvermogen, en hoofdzakelijk voor zoover het onderscheiden van kleu ren betreft, onderworpen worden. Bij Zr. Ms. besluit van 23 dezer is aan den loodskweekeling der 2de kl. T. Luidinga de vergunning verleend tot het aannemen en dragen van het Zilveren Kruis van Verdienste, hem door den kei zer van Oostenrijk, koning van Hongarije en Bohemen, geschonken. De minister brengt ter vervolge op zijne vroegere aankondiging, ter kennis van belaughebbenden, dat het herziene reglement voor de opleiding van machi nist-leerlingen 2de kl. tegen den prijs vau 10 cents is verkrijgbaar gesteld bij het departement van marine te 's-Graven- hage en bij de directiën der marine te Willemsoord, Amsterdam en Hellevoet- sluis. Het plan der 321e Nederlandsche Staatsloterij de eerste gehouden over eenkomstig de nieuwe wettelijke bepalin genis thans vastgesteld. Deze loterij bestaat uit 21,000 loten en 10,500 prijzen en 2 premiën. De eerste helft van 't ge heel aantal loten wordt voor alle klassen, de tweede helft van klasse tot klasse uitge geven. In de eerste vier klassen worden 1600 nummers en even zooveel prijzen ge trokken, in de vijfde klasse 4100 prijzen, de twee premiën en 10,500 nieten. De col lecte wordt geopend den 3en Maart 1886. De trekking der eerste k'asse heeft plaats op 29, 30, 31 Maart en 1 April en de trek king der vier volgende klassen telkens veertien dagen de een na de andere, terwijl de laatste 100 nummers op Zaterdag 19 Juni 1886 zullen getrokken worden. Uit Zaanslag meldt men Aan een minnend paar, een boeren knecht van 20, en een boerenmeid van 26 jaar, in deze gemeente woonachtig, kostte een nachtelijke vrijage het leven. Gezeten in een klein vertrekje, zonder schoorsteen en met gesloten deur, had het meisje een stoof, gevuld met een bri- quei-koob onder zich jffiy^atst, om de koude van den nacht te kunnen trotsee- ren. Zondagochtend vond men het vrij- ende paar levenloos. Zy waren door Aen kolendamp gestikt. De politie te Kralingen heeft, naar de N. R. C. bericht, aangehouden en ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Rotterdam, zekeren J. G. 't H. als verdacht vau zich aan oplichterij te hebben schuldig gemaakt. By adverten tie had hy opgeroepen nette personen, die genegen waren t 7 per week te ver dienen, mits zij over 1100 konden beschik ken. Ongeveer 80 personen hebben op die advertentie geschreven, met verzoek om voor die betrekking in aanmerking te komen, onder verklaring dat zij over het vereischte bedrag van f 100 konden beschikken. De politie te Kralingen, daar van onderricht, stelde in het geheim een onderzoek naar J. G. 't H. in, en het bleek haar, dat hij zich noemde directeur van een compagnie en in die hoedanig heid door de aandeelhouders in hunne vergadering met algemeene stemmen was benoemd. Daar hij bemerkte, dat de per soon die hem om inlichtingen vroeg aan gaande zijn vennootschap, tot de politie behoorde, legde hij een zoo prachtige ver klaring af omtrent den financieelen staat van zyn vereeniging, dat zeer zeker een onnoozele bloed, die het wel meende met zyn zoon, onmiddellijk een contract met den directeur zou hebben gesloten Toen de man goed en wel was uitge sproken over zyn compagnieschap, bleek het der politie, dat hy noch directeur was, noch dat er een compagnie, waarvan hij aan het hoofd was geplaatst, bestond, zoo dat zij hem op grond van bedriegelijke handelwijzen arresteerde. Twee vrouwen uit Renkum, die de zer dagen te Wageningen waren gaan bedelen, hadden daar zulk een grooten voorraad aan levensmiddelen, geld enz. opgedaan, dat zij voor hun gemak met de tram naar hare woningen terugkeer den. Naar uit Lemberg wordt gemeld, worden bij het wegruimen van het puin van het afgebrande hooimagazijn nog voortdurend menschenbeenderen gevonden, De doctoren zijn met oog op de groote hoeveelheid ervan het gevoelen toegedaan dat meer dan veertig personen moeten zyn omgekomen. Men meent, dat slechts twee mannen zyn gered. Londen, 20 Jan. Aan de kust van Donal, bij Glencolumskill, een woeste en afgelegen landstreek, zyn de laatste da gen verscheidene wrakstukkan aangedre ven. Onder de vele voorwerpen, die aan spoelden, bevonden zich ook twee lijken, waarvan echter de identiteit niet kon worden aangetoond. Men vreest, dat een groot Atlantisch stoomschip op de kust is verongelukt. De rechtbank te Parijs heeft Don derdag een graanhandelaar tot 8 maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens een zeer ergerlijk misbruik van vertrouwen. De beklaagde had, als bestuurder van het armenfonds van een der Parijsche wijken, de beschikking over de bons voor brood, brandstoffen enz. Een groot aantal daar van heeft hij gebruikt om arme lieden, die onder de bedeelden waren ingeschre ven, kosteloos in zijn eigen zaak te laten werken. Hij vertelde hun dat zij bij het fonds in dienst waren. Aan een werk man had hy aldus voor 755 frs. aan bons in plaats van loon ter hand gesteldTot zijn verdediging voerde hy aan, dat hij hun de bons bad gegeven omdat zij arm waren, maar dat ze uit dankbaarheid om niet bij hem kwamen werken. De recht bank heeft 't anders ingezien en hem ver oordeeld. Heldersche Moppen. Weduwnaar (terugkeerende van de begra fenis zijner vronw.) Nu, die grap heeft me weer een hoop geld gekost. o DE BESTE VRIENDIN. DameEn dan, u kunt me stellig gelooven, mevrouw X. kan niet koken, ze ziet haar kinderen niet na en haar man verwaar loost ze eveneens. Heer: Maar hoe weet u dit alles zoo nauwkeurig? Dame Ik ben hare beste vriendin. Op 31 Januari 1886 hopen wy een heugelijk feest te vieren, im mers alsdan zyn op dien dag onze geliefde ouders, met name MICHIEL DE GRAAF en PETRONELLA MARTINISSEN, 50 jaren gehuwd voorts hun zoon ANTONIE DE GRAAF en dochter MAARTE KOK, 25 jaren gehuwd terwijl tevens hunne dochter: PETRONELLA DE GRAAF, in het huwelyk wordt vereenigd i met den i 'L. BROE'EEAMP. Cocksdorp (Texel), Jan. 1880". Uit naam hunner dankbare i Kinderen en Behuwdkinderen j JOH. DE GRAAF. §j| Met bijzondere attentie vermelden wij, dat de timmerman C. DUINKER Tz. den 2den Februari a. s. 30 jaren jj werkzaam is by den WelEd. Heer /w A. VOS Rz., Stoomtimmerfabriek De Zwaluw" te Helder; als ijverig Kg I§ en bekwaam werkman, verdient de «g §3 reeks van jaren, in aanmerking van 10 den persoon, met bijzondere belang- Sg ||j stelling te worden vermeld. Wij togj wenschcn den jubilaires, dat achting zQ en waardeering van patroon, chefs, kameraden en belangstellenden niet jj §3 achter blijve tot verhooging van zijn k s$ feestdag. EENIGE VRIENDEN. Ik heb het niet eerder geweten, En daarom zoovesl tijd versleten, Maar ik dacht het is de moeite waard, JAN PAUW is nu voor de 90ste keer verjaard En daarom de pen opgevat, Want hij is de oudste uit de stad. De man heeft het goed en is thuis In het R. Katholieke Armenhuis. Medemblik, 24 Januari 1886. Uit vriendschap van een Medemblikker. Getrouwd G. LUTZ en C: C. EELMAN, die, ook namens wederzydsche familie, bedanken voor de betoonde belangstelling. Helder, 22 Januari 1886. Geboren MAARTJE, Dochter van A. BUTER, en P. DUINKER. Helder, 23 Januari 1886. Algemeene kennisgeving.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1886 | | pagina 2