Tiende Winterconcert, Postkantoor te Helder. Advertentiën. De Heer en Mevr. Mier 4e Banchène- Yan Mi de vorst zeer hard was. Het is dus niet ze ker, dat de afschuwelijke aanslag en de moord juist daar werden gepleegd. Mogelijk heeft liet monster zijn verschrikkelijk werk elders ten uitvoer gebracht en het lijk van zijn slachtoffer op bedoelde plaats nedergelegd. Er berusten vermoeden ob een dokwerker. Ingozondon In de zitting van den gemeenteraad, j.1. dins dag gehouden, kwam ter tafel twee adressen van respcktable ingezetenen om, «in dien noo- dig" de aandacht der raadsleden te vestigen, op de middeleeuwsehe overhaal bij de Wind- stoeg: maar hoe goed, hoe ernstig ook ge meend, 't vond geen bijval 't werd met een soort humor opgenomen, die niet vereerend is roor de onderteekenaars. Het doet treurig aan, hoe raadsleden, door de kiezers voor de waar neming hunner belangen afgevaardigd, hun taak schijnen op te vatten, en als 't ware den draak steken met een ernstig en beleefd verzoek hunner kiezers. G. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Conrad, van Amsterdam naar Batavia, is den 4 Maart te Port-Said aange komen. Marktberichten. Purmerend, 2 Maart. 41 stapels kleine Kaas a f26, 825 kilogr. Boter fl,40 a 1,45 per kil., 34 Runderenmatig, hoog in prijs, 8 Paarden, 72 vette Kalveren, f0,70 a 0,90 per pond, stug, 221 nuchtere Kalveren f5 a 16 per stuk, vlug, 32 vette Yarkens, f0,42 a 0,50 per pond, vlug, 30 magere Varkens f12 a 22 per stuk, stug, 73 Biggen, f5 a 8 per stuk, stug 517 Schapen en Lammeren matig, prijshoudend, Kipeieren f 3 a 4, Eend- eieren f4 per 100. Schagen, 3 Maart. 4 Paarden f 30 f 80; 9 Geldekoeien f 80 a f 255; 35 nuchtere Kalveren f 4 a 16}; 130 Schapen f 14af22; 15 magere Varkens f 10 a f 18; 19 Biggen f 6 a f 8; 30 kippen f 0,50 tot f 1,50; Boter per kop 85 tot 95 cent; Kaas per kilogram 30 tot 40 cent; Kip-Eieren per 100 stuks f 2,50 a f 3,—. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 2 tot 5 Maart. ONDERTROUWD: A. Breet, kwartierm. bij de marine, en E. C. Wijnoort. L. Bakker, botteliersmaat bij de marine, en A. Houtgraaf. GEHUWD: P. Bommel, en M. C. Klein. H. G. J. A. Fundter de Baachène, en W. van Prehn. H. P. J. J. van Gunst, en A. M. Ligte- ringen. J. Ox en C. Posthumus. J. Holleman en G. Pestman. J. Walleboom en E.M. Bak ker. K. N. Borrius en T. J. Graaf. BEVALLENC. Groot, geb. Kooger, z. M. C. C. van Nuijsenburg, geb. Barentsen, z. OVERLEDEN: W. B. Hofman, 6 d. A. Hennik, 6 d. Burgerlijke Stand, gem. Texel. van 25 Febr. tot 3 Maart. ONDERTROUWD: Johannes Bakker Cz. en Dieuwertje Buis. GETROUWDCornelis Zijm Mz. en Neeltje Smit. Anthon Barhorst en Aagje Hopman. GEBORENMarretje, d. van Jan Schouten Duinker en Stijntje Bakker. Jacob Jan, z. van Klaas Roeper en Neeltje Roeper. Hendrik, z. van Jan Blom Cz. en Hendrikje Zegel. Anna Cornelia, d. van Cornelis Veeger Jsz. enlm- metje Witte. Nicolaas Pieter, z. van Pieter Gieles en Immetje Slot. OVERLEDENAntje List, d. van Kors List en Barber Koppen. Ambtshalve inge schreven 1. Dinsdag 9 Maart, 's avonds 8 uur. Arrondissements-Rechtbank. Correct. Terechtz. van 2 Maart 1886. W. S., Helder, mishandeling, 5 dag gev., H. V. V., Helder, feitelijk vergrijp tegen de zeden, 1 maand eenzame opsluiting, J. G., Helder, feitelijk vergrijp tegen de zeden, 3 maanden gev. en f 25 boete, subs. 1 dag gev., alles in eenzame opsluiting, C. d. R., huis vrouw van A. V. E. en J. H.. allen te Hel der, openbare schennis der eerbaarheid, ieder 7 dagen gev. POLITIE. Gedeponeerd aan Bureau No. 1, een Witte HANDDOEK, op de openbare straat gevonden. Gruss in die Ferne: «Marsch"G. Döring. Maximil. Robespierre: «Ouvert. Draraatique". HenriLitolff. Musik aus dem Drama: RosamundeFrauz Schubert. a. Entre acte No. II. b. Balletmusik No. I. Grande Fantaisie de 1'opéra: «Aïda" G. Verdi. Ouverture: «LeBarbier de SevillaG. Rossini. Canzonetta (fiir Streich- quartett)F. Mendelss. Barth. Nachberiimhten Mustern. Humoreske iiber das Volkslied: «Kommteiu Vogel gedogen" Ernst Scherz. a. Thema, b. Bacli, c. Mozart, d. Dunkier, c. Mendelssohn, Beethoven, Chopin, f. Joh. Strauss, g. Verdi, h. Gavotte, i. We- ber, j. Richard Wagner. Traume aufdenOcean: «Walser"Jos. Gung'1. De Directeur van het Postkantoor te Hel der maakt bekend, dat ten zijnen kantore in- formatiën kunnen worden ingewonnen omtrent onderstaande brieven en briefkaarten, allen uit den Helder afgezonden in de 1ste helft der maand Januari aan onbekende personen. Dekker, te Amsterdam. Wed. Bode, Wed. H. de Wage Westerling, Haarlem. C. J. v. d. Hoeven, Leiden. Lampe, firma Wed. Geerkes, Purmerend. B riefkaarten. Heydenrijk, te Amsterdam. Wed. Haakenbout, Brieven verzonden geweest naar Frankrijk Mad. Loosveld, te Paris. Dina Perou, Naar West-Indië: Wiedeman, te Cura^ao. De Directeur voornoemd, POLVLIET. Vervolg der Berichten. - De goederentrein, die gewoonlijk 's avonds om 10 uur alhier aankomt, kwam Woensdagmorgen omstreeks lialf- zes aan. Langs de geheele lijn heeft dus het spoorwegpersoneel zich niet te ruste kunnen begeven. De oorzaak was, dat aan elk station te veel gelost en geladen moest worden en te Noord-Schar wou de ook nog een waggon van de rails afraakte. Hoewel 't weder niet uitlokkend was te noemen, was de zaal van Musis Sacrum Woensdagavond vrij goed bezet. De heer Lamborg, uit Weenen, die als parodist en improvisator op muzikaal ge bied optrad, heeft een goeden indruk ach tergelaten en 't aanwezige publiek uit muntend geamuseerd, waarvan de luide applaus tot bewijs strekten. Hoewel 't humoristisch gedeelte op den voorgrond stond, bleek tevens, dat de heer L. een uitstekend pianist is. Zijne improvisatie naar aanleiding van opgegeven toonstuk ken of componisten verdient een woord van waardeeringin 't kort, hij weet zijn bezoekers aangenaam bezig te houden. Men deelt aan het D. mede, dat de kapt. ter zee H. Pyserinck is aangewezen om, ter vervanging van den kapt. ter zee W. F. H. Cramer, met 1 Mei op te treden als onder-directeur der marine te Willemsoord. Naar men verneemt, bestaat het voornemen de Directie der Marine te Amsterdam aan te wijzen als hoofddepot van den voorraad-materialen, voor alle Marine - Directiën De kapitein-ingenieur Van Scherm beek, die voor den tijd van driejaren in dienst van het gouvernement van Japan trad, zal na het verstrijken van dien ter mijn op 1 Aug. a. s. hier te lande terug- keeren. Naar men verneemt, bestaat voor belanghebbenden bij de onteigening van gronden voor een visschershaven te IJmui- den gelegenheid zich ter secretarie der gemeente Velsen te vervoegen om hunne belangen te behartigen. Het geldt hier het bekende ministerieele plan tot aan leg van een visschershaven. Texel, 4 Maart. Voor de garnalenvisschers is deze win ter al bijzonder onvoordeelig geweest. De eene week achter de andere ging heen, zonder dat de vangst verbeterde. Heden keerde de vloot terug met een, wel niet rijke, doch bevredigende vangst. 't Is zeer te wenschen, dat de rijke jarren de magere eens komen vervangen, anders wordt de toestand van vele vis- schers onhoudbaar. Sedert gisteren heeft ons eiland weer geregelde verbinding met den vasten wal, na twee etmalen door het ijs te zijn in gesloten geweest. Toch mogen wij van geluk spreken bij het terugdenken aan vroegere winters, toen het soms 8 a 10 weken duurde, eer de geregelde verbin ding met den vasten wal kon hersteld worden. In weerwil van dat alles heeft het leven op een eiland boven deze scha duwzijde toch ook vele lichtende punten. Oudeschild, 4 Maart. Door tusschenkomst van den heer C. Keijser Pz., die zich daarvoor zeer be ijverd had, ontvingen de brandmeesters der spuit voor een bedrag van f 25 aan levensmiddelen, om aan de meest behoef- tigen der spuitplichtigen uit te reiken. Deze verrassing kwam van de Zaanland- sche Assurantie-Compagnie voor Brand en Binnenlandsche vaart, te Zaandijk, voor welke maatschappij de heer Keijser agent voor Texel is. De uitgekeerde som moest strekken als een blijk van waar deering, voor de toewijding, waarmee de spuitgasten den brand in een der garnalen- kokerpen, tusschen 20 en 21 Febr. jl. hebben weten te blusschen. Bij het uitreiken en verdeelen der le vensmiddelen bleek op nieuw de waarheid van het gezegde, dat het niet mogelijk is het allen menschen van pas te maken. Eere intusschen den agent der genoemde Assurantie-Compagnie, voor zijn flink op treden. Wieringen 4 Maart. Maandag jl. brak alhier een schoorsteenbrand uit bij den lir. M. Glim, Dinsdag bij Jb. Glovis en bij een heer D. Lont in het Logement »'t Fortuin"; alhoewel de laatste zich ernstig liet aanzien, is alles goed afge- loopen. De landerijen, welke alhier in eigen dom toebehooren aan de verschillende kerkgenootschappen, zijn dit jaar alle op nieuw verhuurd. De prijzen zijn bijna alle even hoog als het vorige jaar. Het algemeen postverkeer met ons eiland is thans gebrekkig. De postschuit gaat soms eenmaal per dag met veel moeite over. Gisteren schoot een inwoner van Hy- politushoef twee smienten in den tuin, die waarschijnlijk voor de kou daar waren gevlucht. Door den langen winter komt hier gebrek aan steenkolen en andere brandstoffen, alsook aan veevoeder, daar de beurtschip pers reeds 11 weken stil liggen. Het bericht van het Dagblad, dat te Groningen in den nacht van Zondag op Maandag twee kinderen doodgevroren zijn, wordt tegengesproken. Dinsdagavond te 11 uren heeft op het terrein voor de cavalerie-kazerne te Haarlem een huzaar een kameraad met een revolver doodgeschoten, en daarna zichzelven met dat wapen van het leven beroofd. De aanleiding tot deze treurige daad ligt nog in het onzekere. De vorige week vervoegde zich bij den pastoor der kathedrale kerk te Breda een vrouw met een pas geboren kindje, waaraan de doop moest worden toege diend. Op de vraag van den geestelijke, wie peter en meter van het kind waren, verklaarde de vrouw dit niet te weten. Zij zou dit even gaan vragen, als mijn heer de pastoor dan de goedheid wilde hebben het kind even aan de zorg van de meid over te laten, want het was zoo erg koud om het bloedje" aan een on- noodigen tocht bloot te stellen. De pas toor willigde het verzoek der vrouw in, doch wacht totnutoe nog altijd te ver geefs op hare terugkomst. Aan de edel moedigheid van den geestelijke heeft het kind thans een goede verzorging altijd buiten de pastorie te danken, terwijl intusschen naar de herkomst van het verlaten bloedje" een onderzoek wordt ingesteld. Omtrent een diefstal te Leiden, waarvan de dader te Rotterdam in hech tenis werd genomen, wordt aan het Va derland nog het volgende gemeld. Zon dagavond 11.terwijl de familie B. te Leiden op een verjaarpartij was, is een der zoons met een valschen sleutel het huis binnengegaan en heeft daar ont vreemd en som van f 400, toebehoorende aan zijn broedar^ die als schipper, dat geld bij zijn ouders voor den aankoop van turf in bewaring had gegeven. Te vens nam hij eenige gouden en zilveren voorwerpen, aan zijn ouders toebehooren de, mede. Bij een onderzoek door de politie bleek het, dat de dader, na voor af enkele tapperijen te hebben bezocht, vernoedelijk naar Rotterdam was ver trokken en daarop is hij daar opgepakt. Volgens n°. 3 van de door het Ge nootschap Veritas te Amsterdam uitge geven Spiritistische Bladen is het plan opgevat, een Commissie van wetenschap pelijke mannen in staat te stellen, door alle middelen volkomen en onbeperkt waarnemingen en onderzoekingen te doen omtrent de zoogenaamde spiritistische verschijnselen, waarna dan een volledig verslag zou worden openbaar gemaakt van de voorgevallen feiten, met vermel ding van alles wat ter controle of verifi catie is aangewend, en geteekend door liefst allen, die de bijeenkomst bij woonden Als een curiositeit deelt men mede, dat Dinsdag te Maastricht een huwelijk voltrokken is tusschen den heer De Win ter en mejuffrouw Zomer. De notaris die het huwelijkscontract had openge steld, heette Herfst. Waarschijnlijk is het ook slechts toeval, dat dit huwelijk n werd in de Lentemaand. Nader deelt men mede uit Andel De diefstal en i nbraak ten nadeele van den heer C. Noorloos, landbouwer en ontvanger der gemeente, heeft vermoede lijk 's nachts tusschen 11 en 12 uur plaats gehad. De dieven hebben door middel van eenen beitel of breekijzer de sluiting van een venster vernield, hetwelk diende tot afsluiting van een raam, bestaande uit drie ruiten (zoogenaamd half schuifraam), en zijn vervolgens door het raam in de kamer gekomen, waar zich de brandkast der gemeente bevindt. Een in dat ver trek staande secretaire is zonder verbre king geopend en van al het zich daarin bevindende geld beroofd. Met eenen der in gemelde secretaire geborgen sleu tels der brandkast is deze daarop geopend en leeggeplunderd. Men begroot het gestolen bedrag op f 10,000. Door het geopende raam hebben de dieven zich verwijderd, en bij hunne vlucht een zak je met omtrent f 150 voor dat raam verloren, hetwelk des morgens onder de sneeuw, welke eerst 's nachts tusschen 12 en 1 uur was gevallen, is teruggevon den. De heer Noorloos, die in een aan grenzende kamer te bed lag, schijnt op het gerucht der dieven ontwaakt te zijn, opende een in de gang uitkomende deur, en ontving toen met een stomp voor werp een slag of slagen, welke hem be wusteloos in de gang deden neerstorten. Des morgens werd hij door een zijner kinderen aldaar gevonden. Daar de man nog bewusteloos is en de dieven niets, wat eenige aanwijzing kan geven, hebben achtergelaten, zal het de justitie, welke heden een onderzoek heeft ingesteld, niet gemakkelijk vallen de daders op te sporen. Volgens opgave van het Bureau Veritas zijn in de maand Jan. jl. veron gelukt 96 zeilschepen, als van Amerika 9, Oostenrijk 1, Brazilië 1, Engeland 37, Denemarken 1, Nederland 3, Frankrijk 11, Duitschland 9, Griekenland 5, Italië 6, Noorwegen 6, Rusland 2, Spanje 2, Portugal 1. Onder dit getal zijn 4 vermisten, door stranding verongelukt 59, door aanvaring -, door brand 6, gezonken 8, 9 werden ver laten en 10 afgekeurd. In dezelfde maand verongelukten 14 stoomschepen, als van: Engeland 7, Duitsch land 1, Nederland Italië Amerika 1, Frankrijk 2. Onder dit getal zijn 4 vermisten; door stranding verongelukten 4 stoomschepen, door aanvaring 2, door brand 1, terwijl er 3 zijn gezonken. Duitschland bezat totnogtoe de snelste torpedobooten, die door Schichau te Elbing gebouwd zijn. Thans echter is door de firma Yarrow en Comp. te Lon den een torpedoboot aan Oostenrijk ge leverd, welke de Duitsche in dit opzicht overtreft. De Yarrowsche boot legde bij den proeftocht gemiddeld 22.3 knoop af terwijl de Duitsche het slechts tot 21 knoop brachten. Portsmouth, 2 Maart. Men begint zich ongerust te maken over de lange reis van het Engelsche pantserschip Bel- lorophon, hetwelk in het laatst van Jan. van Madera naar Barbados vertrok en den 17 den Febr. aldaar werd verwacht. Vrijdag is te Ostende binnengeloo- pen een Noorsche stoomboot met een la ding kabeljauwen, schollen en kreeften. Het is de eerste maal dat een derge lijke invoer uit Noorwegen in België plaats heeft. Twee ingezetenen te Port-Elizabeth, de heeren W. Rodwell en Hopkins, gin gen den 28sten Jan. bij den nieuwen havendam zwemmen. Dikwijls waren in dien omtrek haaien gezien en de zwem mers daartegen gewaarschuwddoch hier van werd niet de minste notitie genomen, daar men sinds lang van geen ongeluk gehoord had. Nadat nu de beide heeren op den genoemden dag er een poos had den gezwommen en de heer Rodwell we der den wal genaderd was, hoorde de heer Hopkins hem eensklaps roepen: »0 God, een haai heeft mij beet!" Omkij kende, zag hij toen een groote zwarte vin in het water en Rodwell in zinken den toestand. Gelukkig was een jonge ling, die op dat oogenblik op de onder ste treden van de kadetrap stond, in staat om den ongelukkige te grijpen. Hier op volgde een langdurige worsteling tus schen den jongeling en den haai, waarin ten slotte de redder overwinnaar bleef en den heer Rodwell op de landingsplaats kon trekken. In dien tusschentijd zwom Hopkins met alle macht naar land en kwam gelukkig met den schrik vrij. De heer Rodwell was vreeselijk verminkt. De haai had hem het linkerbeen bij de knie geheel afgehapt en in de dij een flinken beet toegebracht. Naar het hos pitaal vervoerd zijnde, was hij aldaar on der de operatie bijzonder kalm en ver haalde hfj het gebeurd# in alle bij zonder heden. Bij de afzending van dit bericht was hij, hoewel nog in zorgwekkenden toestand, iets beter. Verbetering. De in het vorig nommer opgenomen advertentieoverlijden van de Echtgenoote van D. MAARLEVELD, was foutief. Er staat Anna Petronella Reus, dit moet zijn REM. Red. Zondag den 7den Maart hopen onze geliefde ouders ARIE KRUK en MARIE ROODT, i hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Uit naam van hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Klein kinderen en verdere Familie te Huisduinen. Algemeene kennisgeving. Zaterdag 6 Maart hopen onze geliefde ouders: JAN DE ZEEUW en ARENTJE STOPER, hunne 30-jarige Echtvereeniging te herdenken. Helder, 5 Maart 1886. Namens Kinderen en Behuwdkinderen. ZONDAG 7 MAART a. s., hopen wij den 80n Verjaardag te i i herdenken van onze geliefde Moeder j de Wed. KR AFT—Schagen. Uit naam van hare dankbare kinderen D. KRAFT en Echtgenoote C. STURK en JANNETJE KRAFT. MARIE KRAFT. Helder, 5 Maart 1886. Getrouwd H. G. J. A. FÜNDTER DE BAÜCHÈNE, Luitenant ter zee, en W. VAN PREHN. Nieuwediep, 3 Maart 1886. Getrouwd PIETER BOMMEL en MEINUWTJE CORNELIA KLEIN, die, namens de familie, hun dank be tuigen, voor de blijken van belangstel ling, bij hun huwelijk ondervonden. Helder, 3 Maart 1886. Door Gods goedheid bevallen van een welgeschapen ZoonC. KOOGER, geliefde Echtgenoote van S. GROOT. Helder, 3 Maart 1886. Den 4en Maart overleed ons ge liefd Zoontje. Helder, 5 Maart 1886. H. HOFMAN. R. HOFMAN—Wigman. I Heden behaagde het den Heer van leven en dood, uit het kraambed weg te nemen, CORNELIA VER BOOM, geliefde Echtgenoote van JAN ZAATMAN, in den ouderdom van 34 jaren; mij nalatende een kindje van 9 dagen. Zwaar treft mij ook deze slag, doch ik hoop in Gods wijzen wil te berusten. J. ZAATMAN. Mede uit naam van Vader, Moeder, Broeder en Zusters, T. VERBOOM, geb. v. d. Schaaf. A. VERBOOM, geb. Schellinger. G. VERBOOM, geb. sluivenberg, Terschelling, 2 Maart 1886. Algemeene kennisgeving. Heden overleed na een langdurig en geduldig lijden, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde eenig- ste zoon JOHANNES BAPTIST DE BARSE, in den ouderdom van 20 jaar. Degenen die hem in zijn leven gekend hebben, zullen beseffen hoe treffend dit smartelijk verlies voor ons is. Tevens betuigen wjj onzen harteljjken dank aan den WelEd. Heer Dr. BITTER, voor de onvermoeide zorg, gedurende de ziekte, onzen geliefden Zoon bewezen, alsook aan den Heer A. VISSER, familie, vrienden, buren en bekenden, voor hunne belangstelling. Helder, den 5 Maart 1886. Namens de Ouders, J. DE BARSE en Echtgenoote en Zuster. Heden overleed, na een kortston dig doch geduldig lijden van slechts vpf dagenSUSANNA LEVINA LOEP, Echtgenoote van Hendrik Ferdinand Wassili, in den ouder dom van 63 jaar, diep betreurd door ons, hun vriend en vriendin. Helder, 3 Maart 1886. P. DE VROOME, en Echtgenoote. betuigen hunnen dank voor de vele blij ken van belangstelling, bij hun Huweljjk ondervonden. Nieuwediep, 3 Maart 1886.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1886 | | pagina 2