Advertentiën. bereikt, naar Australië vertrokken, hg met zijn buit in veiligheid is. In het hotel van een kapitalist te Parijs had verleden week een bal plaats, waar de dames kleine gouden remontoir horloges ontvingen, waarvan de wijzer plaat in plaats van de gewone cijfers de verschillende dansen, dwars geschreven, bevatte. Deze balboekjes waren bevestigd aan een gouden Venetiaansch kettinkje, dat in een kleinen dolk van hetzelfde metaal eindigde. In de vorige week ontstond in de haven te Hamburg een belangrijk op stootje, doordien aan boord van een voor anker liggend Fransch brikschip een zon derling voorval plaats vond. De equipa ge trok namelgk onder luid geschreeuw een menschelgke gedaante aan den mast omhoog, liet haar dan weer in het water ploffen en wierp haar ten slotte, na haar geducht te hebben afgeranseld, in een hoek. Toen de havenpolitie aan boord kwam, werd de zonderlinge zaak op zeer onschuldige wijze opgehelderd. De equi page had, naar in het vaderland in den vastentijd gebruikelijke wijze, een pop ter grootte van een mensch gemaakt, die Ju das Iscarioth moest voorstellen, over wien men, als straf voor zgn verraad, vonnis had geveld. Toen de samengestroomde menigte deze oplossing hoorde en daardoor gerustge steld was, ging die onder uitbundige vroolijkheid uiteen. Twee jaren geleden, wordt uit Tescben aan de Allg. Zeit." geschreven, kwam het too- neelgezelschap Siege hier aan, ten einde voor stellingen te geven. Onder de leden van het gezelschap bevond zich ook een jong, bijzonder schoon meisje, mejuffrouw B., die van fatsoenlijke, maar van verarmde familie te Budapestwas; aij beproefde voor de eerste maal, als operette-zangeres, haar geluk op de planken van, het tooneel. Haar schoonheid trok de aandacht van iemand, die in financieele kringen te Wee- nen overbekend is; de jongelieden kwamen met elkander in aanraking, gingen een engage ment aan en binnenkort zou hun huwelijk plaats vindenhet bruidstoilet der jonge dame was dan ook reeds gereed, toen een schoonbroeder van den jongen man eenige dagen geleden uit "Ween en te Teschen arriveerde, die de mededee- ling bracht, dat de ouders van den jongen man zeer bepaald hun toestemming tot het huwelijk weigerden te geven; hij had echter opdracht gekregen om mejuffrouw B., al» vergoeding voor het afspringen van het huwelijk, een aanzienlijk geldelijk bedrag aan te bieden. De jonge dame sloeg het geld ronduit af; zij nam vergif in en spoedig daarna lag zij, gekleed in het bruidscostuum, dat bij haar huwelijks plechtigheid had moeten dienen, in haar laatste woning. Van de 5 in den loop van een jaar over boord geworpen toestellen van den heer Lefêbre zgn reeds 3 behoorlijk in handen gekomen. De Deutsche Seewarte" ontving door bemiddeling van het Duitsche Con sulaat te Port Arthur (Kaapland) een bericht, afkomstig uit een flesch, die 5 Sept. door kapitein A. Franz, van de Duitsche brik Bertha, op de reis van Kaapstad naar Mozambique op 28° 47' NB. en 36° 31' OL. overboord is gewor pen. Deze flesch werd 19 Nov. in de Westpier te Port Arthur (33° 36' ZB. en 26° 54' WL.) door den lichtwachter gevonden. Zij was begroeid met eenden mosselen en heeft volgens bovenstaande gegevens in 75 dagen 572 Eng. mijlen om de ZW. uur afgelegd. Wiesbaden, 15 Maart. Hedennacht te 12.28 is hier een hevige aardsschok waargenomen. Parijs. 15 Maart. Dezen nacht werd te Granada een aardschudding gevoeld, die 7 seconden duurde; de inwoners vluchtten uit hunne huizenniemand werd gedood. Cairo, 15 Maart. Een rijke petro- leumbron is ontdekt te Geb-el-Seyd, aan de kust van de Roode zee. De Egypti sche regeering verwacht daarvan aanzien lijke inkomsten. Groot opzien wekt in de hooge kringen van Petersburg een verlies van een millioen roebels, dat een minister met spelen verloren heeft. In den nacht van Donderdag zijn te Parijs twee moorden gepleegd. Het eerste moordtooneel vond in een café plaats, waar een bediende van de Pa- rijsche Bank, na een korte woordenwis seling, een revolverschot loste op de vrouw, in wier gezelschap hg was. Het slachttoffer is stervende naar het ziekenhuis overgebracht, de moordenaar is gearresteerd. De tweede moord is ge pleegd op een winkelier, toen deze 's morgens vroeg zijn winkel opende. Onverwachts moet de man aangeval len zgn, zooals een straatwerker getuigt, die hiervan iets door de opening der blinden gezien heeft. Het lijk werd la ter in den kelder gevonden. Het spoorwegstation van Oldham (Engeland), een stad, welke om hare spin nerijen bekendis, is Zaterdagmorgen een prooi der vlammen geworden. In het stationsgebouw lag een groote hoeveelheid ruwe katoen. Er is voor meer dan 70.000 pd. st. verbrand. Een brand weerman is gedood, twee anderen zijn gevallen en hebben zich ernstig gebles seerd. In den nacht van vijf op zes Maart kwam een reiziger met den sneltrein uit Berlijn, te Leinevelde in de provincie Saksen aanhg nam zijn intrek in het, in de onmiddellijke nabijheid van het station gelegen, hötel »Kaiserhof" waarin hg per telegraaf een kamer had besteld. Gedurende den nacht heeft hij zgn bed, na er een menschelijk geraamte en een schedel in te hebben gelegd, in brand gestoken, is toen, gelijk voetstappen in de sneeuw aantoonden, over een waranda geklommen, en heeft het huis stilletjes verlaten. Klaarblijkelijk had de geheimzinnige gast het voornemen om te doen geloo- ven dat hij in zijn bed was verbrand. Uit een achtergelaten kaartje bleek, dat de man de koopman S. uit Berlijn was en er kwam nog aan het licht, dat hg het geraamte van een Berlijusch student had gekocht. Daar bekenden en bloedverwanten van S. verklaarden dat hij een zeer geëxal teerd man was, nam men aanvankelijk aan dat hij zijn daad in een oogenblik van geestverwarring had verricht. Een later onderzoek schijnt echter aan te toonen, dat de man naar een vooraf beraamd plan heeft gehandeld en hij de be nadeeling eener levensverzekering-maat schappij op het oog had. Men is er nog niet in geslaagd den brandstichter te ar resteeren. In Berlijnsche en andere bladen kwam een tijd geleden een advertentie voor, waarbij een ingenieur uit Riga op geroepen werd voor een erfenis-aange legenheid zijn adres op te geven. De ingenieur bevond zich toen in Hamburg en nadat hij zgn identiteit bewezen had en aangetoond had, dat hem weldra de erfenis uitbetaald zou worden, bekwam hij van een fabrikant 4000 Mark ter leen. Intusschen scheen de uitbetaling der er fenis op moeielgkheden gestuit te zijn, daar de ingenieur niets meer van zich liet hooren. De fabrikant stelde een on derzoek in en het bleek hem, dat hij op een geslepene wijze was opgelicht. De bedrieger had met behulp van een mak ker te Riga, die in deze zaak de rol van advocaat vervuld had, zelf de annonce geplaatst en was, nadat hij zijn doel had waar H. C. Meerman van der Horst geb. Tienstra, d. C. W. Teijkeu geb. Yan Deudekom, z. G. Meijer geb. Bischot, d.C. de Zeeuw geb. Zeeman, d. G. van Dok geb. Veldman, z. D. Verhuizen geb. Grin, d.A. de Vlugt geb. Boendermaker, z. J. G. Brachthulzen geb. Vreers, d.A. Leijen geb. van der Wiele, z. OVERLEDENN. van Hert, 8 w.A. Meijer, 61 j. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prins Hendrik is 14 Maart Kaap Roca gepasseerd naar Batavia. Marktberichten. Alkmaar, 13 Maart. Aangevoerd 3 Paar den f80 a 120, 11 Koeien en Ossen f80 a 140, 214 nucht. Kalveren f5 a 14,135 Scha pen f14 a 20, 100 magere Varkens f14 a 18, 140 Biggen f6 a 12, 14 Bokken en Gei ten f3 a 6, 2 kleine Bokjes f0,25 a 0,30, Kipeieren f3 a 4 per 100, Boter per kop f 0,65 a 0,75. Hoorn, 13 Maart. Tarwe f7,50 a 8, Gerst f4,50 a 5, Haver f5 a 5,75, Witte erwten f9 a 10, Groene f 10 a 12, Grauwe f 13 a 15, Vale f10 a 12, Bruine boonen f9 a 11, Karweizaad f22, 7 Paarden f40 a 160, 30 Lammeren f 15 a 22, 99 Kalveren f3 a 14, 21 Varkens f 12 a 18, 109 Biggen f4 a 10, 60 Kippen f 0,80 a 2, 5600 Kipeieren f 3 a 3,50 per 100, 1701 koppen Boter f 0,47 a 0,52 per kop. POLITIE. Naar aanleiding van ingekomen klach ten, wordt aan belanghebbenden bericht, dat de Verloting van Meubelen, ontwor pen door J. Boeksen en J. Seegers, Meu belmakers te Alkmaar, blijkens ingewonnen informatiën, aldaar behoorlek is gehouden. Visscherij-Berichten. 15 Maart v.m. 5 sloepen, schipper B. Meij- boom met 250 lev. kabelj. per stuk f 1,35, 50 lengen per stuk f 2,90, 40 doode kabelj. p. stuk f 1,25, 100 vleeten per 22 f 13,50, 5 ben vleet per ben f 9,50, 8 puntrog per punt f 4,50, 750 schelv. per 100 f 33, Schipper J. v. d. Steen met 200 lcv. kabelj. per stuk f 1,40, 13 leng per stuk f 3,05, 2 heil botten per stuk f .12, 20 doode kabelj. per stuk f 1,25, 80 vleeten per 22 stuks f 15,50; 12 ben vleet per ben f 10,50, 120 vleeten per 22 stuks f 13,50, 400 rog per 22 f 5,50, 200 schelv. per 100 f 35. Schipper J. Wapenaar met 100 lev. kabelj. per stuk f 1,55, 110 lengen per stuk f3,15, 3 heilbot per stuk f16, 350 schelv. per 100 f 35, 170 vleet per 22 f 14, 60 rog per 22 f 6. V.m. schipper J. Boom met 180 lev. kabelj. per stuk f 1,45, 20 doode kabelj. per stuk f 1,20, 22 leng per stuk f 3,25, 1 heilb. f 13,50, 19 ben vleet per ben f 8, 35 punt rog per punt f 5, 500 schelv. per 100 stuks f 35,50. Schipper II. Zwartveld met 150 lev. kabelj. per stuk f 1,45, 36 doode kabelj. per stuk f 1,15, 30 leng per stuk f3,15, 5 heilb. per Stuk f 13,50, 15 ben vleet per ben f 8, 17 puntrog per punt f 5. 112 tal haring per tal f 7,40 a f 7,80. N.m. nog 25 tal hariag per tal f 7.60. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 8 tot 12 Maart. ONDERTROUWD J. Hillen, kleêrmaker en A. Koorn A. Visscher, zaalopziener, en N. Paarlberg. GEHUWDGeene. BEVALLENN. Greiner geb. Koning, z. Vervolg der Berichten. Zondagavond is door de Engelsche stoomboot »Indu9try" alhier lek en met meerdere andere schade binnengesleept de Engelsche smak »Emperior", kapt Dow- ning, welk vaartuig op den morgen van dien dag, op 30 mijl afstand van Terschel ling, in aanvaring was geweest met de smak »Nil Desparendum", welke daarbg den kluiverboom brak. De schade van de »Emperior" zal, na door experts te zgn onderzocht, alhier wor den hersteld. Naar wg vernemen is het plan tot ontslag van eenige werklieden op 's Rijks werf thans in zooverre gewijzigd, dat voor het geval zulks werkelijk noodig wordt, zij alleen hen zullen treffen, welke in het genot van pensioen treden een maatregel, het gevolg van billijker inzich ten, die, zeker in het belang van velen, zal worden toegejuigd. De heer J. M. Prins, onderwijzer aan de normaalschool alhier, komt voor op 't viertal voor hoofd eener sahool te Utrecht. Tessel, 14 Maart. De schelpzuigers Friesland en de Tijd, die voor een paar jaren het Engelsche stoomschip Aludra van de Steenplaat, in het Eierland, hebben af gebracht, zullen, zoodra het weder zulks toelaat, op het wrak van de Lutine bij Ter schelling gaan werken. Men beweert, dat in het wrak van dien bodem nog voor ruim 13 millioen goud en zilver moet bedolven liggen. Voor bergloon zou 25 pet. geaccor deerd zgn. Tessel, 14 Maart. Hedenmorgen dreven op Tesselstroom vele eikenhouten stokkenzij werden door de schippers opgevischt en hier aangebracht. Uit Amsterdam wordt van gisteren gemeld: Door eenige weldadige stadgenooten daartoe in staat gesteld, deelden de 5 com missarissen van politie heden den ganschen dag aan behoeftigen bons voor levensmid delen uit. Duizenden maken daarvan dank baar gebruik. Woensdag houden de sociaal-democra ten weder een meeting. Uit Amsterdam wordt van Zaterdag aan de »N. Rott. Ct gemeld Aan de zoogenaamde monstermeeting werd door ongeveer 700 personen deel genomen terwijl nagenoeg evenveel nieuwsgierigen daar buiten wachtten op hetgeen komen zou. Van der Stadt zeide, dat het antwoordgisteren door den burgemeester aan de commissie gegeven, zeer teleurstellend was. Dit antwoord werd in socialistischen trant aan allen medegedeeld op een biljet, dat bij den ingang van het park werd afgegeven. De spreker beweerde dat de burgemeester zijn eed niet was nagekomen, met geen hulp te verschaffen, en dat hg de com missie lomp had bejegend, geen enkel lichtpunt had geopend, maar beweerd had dat er veel voor behoeftigen gedaan wordt. De burgemeester had evenwel te kennen gegeven, dat alle nooddruftigen hem hun nood konden komen klagen. Dien raad moest worden opgevolgd-; doch spreker geloofde dat men liever op zich zelf moest steunen, dat men moest aanhouden met demonstreeren tot men de overwinning behaald had. Op een vraag van den voorzitter, kastelein Pen ning, zeide een der aanwezigen, dat men evenals te Londen met rooven en moor den moest aanvangen. Een ander meende dat er werk voor mannen kon komen, als de arbeid van vrouwen ophield. De kleermaker Schroeder, warm en deftig gekleed, zeide vooral open oogen voor werkeloosheid te hebbenen dat hg, wanneer de toestand niet verbeterde, 't volgende jaar tot hun gilde zou behoo- ren. Hij trad in een uitvoerige beschou wing over den onwil en strenge houding van den burgemeester. Penning sloot de vergadering met de belofte, weldra allen te zullen oproepen om te beraadslagen wat er nu behoort te geschieden. Aan den uitgang werden door Heger en drie anderen een groot aantal bollebrooden, vermoedelijk wel 500, uitgereikt aan allen, die de hand daarnaar uitstrekten. Gisteren en heden werden er brooden van wege de socialisten verstrekt. De toegang naar de stad bij de Raampoort was door de politie afgesneden, zoodat de menigte zich rechts en links langs de breede Nassaukade verspreidde. Bij op hooping of samenscholing dreef de politie de schare met stok of sabel uiteen. Men schrijft uit Harderwijk Zoo af en toe komt het nog eens voor dat Hollanders, geholpen door de zooge naamde aanbrengers, op valschen naam, valsche of vervalschte papieren, dienst nemen bij het Indische leger; gemakke lijk gaat dit echter niet, doch de sluw heid, waarmede sommige van die aan brengers te werk gaan, verdient welver melding. Zekere H. U.wonende te Meppel, die de echtelijke woning kwaadwillig verla ten had, wilde als soldaat naar Indië en meldde zich daartoe te Amsterdam bg zekeren B. aan, die het beroep van aan brenger uitoefent. Deze was wel gene gen om hem te helpen en beloofde zulk», ofschoon U. geene toestemming zijner vrouw had, en wegens een vonnis geen bewijs van goed gedrag kon krijgen. B die scheen te weten, dat in Har derwijk streng naar de aangebracht wor dende personen wordt onderzocht, oor deelde het niet raadzaam, om U. direct derwaarts te brengen, doch koos daartoe een omweg. Daartoe bracht hg U. op zekeren dag naar 's-Hertogenbosch, gaf hem daar over aan een zoogenaamden rempla9antenbaas en weinige dagen later was U. als plaats vervanger ingedeeld te Breda. Hier gaf hij dadelijk gevolg aan den raad van B., om zgn overplaatsing bij hot Indische leger te verzoeken, hetgeen hem werd toegestaan, tengevolge waarvan hg spoe dig als koloniaal gekleed was, zgn hand geld ontving en met verlof ging, verge zeld van B., die hem uit ware vriend schap was komen bezoeken. Opeens echter kwam het bedrog uit, tengevolge waarvan U. ontslagen werd van de aangegane verbintenis, zoodat hg thans hulpbehoevender dan te voren staat, doch bovendien opnieuw kennis zal ma ken met den strafrechter. Een 24-jarige polderjongen is Vrij dag uit Vossemeer naar Breda gebracht, als zijnde verdacht de hoofdschuldige te zgn aan den dood van een en de ver wonding van vier andere personen in een gevecht te Vossemeer. Ook de hoofd schuldige aan de mishandeling van den veldwachter te Terheyden is gearresteerd. Men schrijft uit Lemmer: De Zuiderzeevisschers, die door de aanhoudende en langdurige vorst reeds ettelijke weken hun winterbedrijf, de ha- ringvisscherij, hebben moeten staken waardoor ook de verdiensten voor de meesten zoe goed als stil gestaan hebben, zgn genoodzaakt hun gedwongen rust nog steeds voort te zetten. Het ijs, dat nog altijd in een groot deel van de Zui derzee aanwezig is, en deels vastzit, voor een ander deel door wind en stroom nu hier dan daar wordt heengedreven; de strenge vorst, zoowel bij dag als nacht, die telkens weder nieuwe uitgestrekte ijsvelden doet ontstaan; het betrekkelijk kalme weder zijn voor hen zoovele be letselen. Dit is daarom zeer te betreu ren, wijl de beste tijd, de maand Maart, vooral voor dat groote deel van de vis- schersvloot, dat de haringvisscherg met sleepnetten uitoefent, dreigt verloren te gaan. Het begin dier maand is gewoon lijk de tijd dat de haring in groote scho len de Zuiderzee komt binnentrekken om daar te telende prijs, ten minste wan neer de vangst niet al te overvloedig is, is dan nog vrij hoog, wijl het vischje met 't oog op de vastendagen zeer ge zocht is en dan ook na gerookt te zgn, in groote hoeveelheden naar heinde en verre verzonden wordt. In die maand worden door vele sleepnetvisschere meer malen beste aaken gemaakt en aan ve len vaak vergoed wat de vorige maan den door slechte vangst bedorven hadden. Deze voordeelen dreigen evenwel den meesten visschers thans te ontgaan. De maand Maart toch is reeds bijna half verstreken en er bestaat weinig vooruit zicht op een spoedige hervatting van de visscherg. Is April aangebroken, dan begint het klimaat zachter te worden en de haringen naderen in groote scholen meer de stranden om daar hun kuit te schie ten. Dan is het de beurt van de fuik en zegenvisschers om jacht op deze visch te maken. In enkele dagen worden dik wijls kolosale hoeveelheden gevangen (er zgn voorbeelden dat in één trek met een zegen meer dan honderdduizend stuks boven water werd gehaald) die zulk een dalenden invloed op de prgzen uitoefenen, dat ten spgt van tal van visschers, de visscherg met sleepnetten gestaakt moet worden. Tot dusver is het gebleken, dat 4 personen bij het spoorwegongeluk te Monte- Carlo het leven verloren. Hiertoe be- hooren de machinist, een conducteur en de stoker van den trein. Het aantal ge kwetsten, allen Franschen en Italianen, bedraagt 23. Van deze verkeeren 12 in bedenkelijken toestand. Het blijkt, dat de stationchef van Ros- quebrunne de oorzaak van de ramp is. Hg zou den trein van zgn station te vroeg heb ben laten vertrekken, zonder den trein van Nizza te waarschuwen. Men beweert, dat deze stationschef zich uit wanhoop denzelf den avond verdronken heeft. Men kan zich nauwelijks voorstellen, dat het ongeluk heeft plaats kunnen hebben, wanneer men weet, dat overal, waar slechts één spoor is, electrische schellen zgn geplaatst, om de machinisten te waarschuwen, wanneer twee treinen zich op dezelfde lijn bevinden. Men vermoedt, dat deze schellen niet gewerkt hebben. De toestand der gewonden is be vredigend. De heer Giovanni Ferrero, de Italiaansche bouwondernemer, die gedood is, laat vijf kinderen na. Een vrouw en een meisje, die in zee waren gevallen, zgn ongedeerd gered. Het aantal dooden wordt thans weder op 8 geschat. De schouwburg te Nizza liet wegens het ongeluk des avonds de voorstelling niet doorgaan. Onder de slachtoffers bevonden zich geane Engel- schen, noch Amerikanen. Heldersche Moppen. EEN LOON BUITEN TARIEF. De gemalin van koning Gontram van Or- leans in Bourgondië, de schoone Austregilde, werd door een zware ziekte aangetast, en was onder behandeling van twee voorname geneesheeren, Riclot en Donate. Vurig ver langde zij genezen te worden, en daar, in plaats daarvan, de ziekte hoe langer hoe er ger werd, verbond zij, in de bitterheid van hare levenslustige ziel, den koning, haar ge maal, door een plechtigen eed, om als zij kwam te sterven d« beide geneesheeren te laten ombrengen en met haar te laten be graven. En zoo geschiedde het ook nadat zjj overle den was. o KLEUREN-LEER. Een onderwijzer liet eens een grijze veer aan een kind zien en vroeg //Welke kleur is dit?" Na een oogenblik bedenken» zei het kind «Donker wit." o NACHTWERK. «Maar manlief, drie uur in den nachtIs dat t'huis komen? Waar ben je al dien tijd geweest «Zitting gehad, wijfje «Maar man, dat gebeurt immers altijd over dag «Ja, maar dit was over een paar zaken, die het licht niet konden zien o Een courantenventer te Brussel«Pas van de pers, een driedubbele moord Een mijnheer, die verzot is op de gemengde berichten, koopt een courant en vindt er maar één moord in. De courantenjongen heeft hem bedrogen en hij krijgt een standje. «Maar mijnheer, tegenwoordig gaat 't niet meer met één moord, dat is te ordinairwij moeten er thans drie hebben." Ondertrouwd JOHANNES HILLEN en AUGUSTINA KOORN. Helder, 12 Maart 1886. Geboren ELIZABETH JOH ANNA CORNELIA VROUWTJE, Dochter van C. DE REGT en J. DE REGT- 's-Gravenhage, 15 Maart 1886. DeLbij. OpDONDERDAG den 18 MAART i hopen wij den 80n Verjaardag te f herdenken van onzen Vriend en Huisheer, den Heer K. BAKKER en wenschen wg, dat hg door Zegen de jaren in gezondheid en welvaart moge doorbrengen, die de Heer j nog over hem beschikt. Helder, 16 Maart 1886. Namens de Buren J. DE JONG en Echtgenoote. IJ. IJSSENBEEK en Echtgenoote. f Heden herdenken onze geliefde Ouders: MARINÜS PETERS en PAAUWLINA CATHARINA TEN BROEK, hunne 85-j.rlge Echtrereenlging. Hun dankbare Kinderen, HENDRIK. PAAUWLUS. FRANSISCUS. BERNARDÜS JOHANNES. JACOBÜS. CLASINA. ANNA MARIA. CORNELIA. IJmuiden, 17 Maart 1886.

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1886 | | pagina 2