Advertentiën. TURNFEEST. iei fatsoenlijk top DAGMEISJE, een fatsoenlijke DIENSTBODE P. G„ een zindelijke Dienstbode, j Iu den omtrek der Iersche stad Killarney is weder een agrarische moord gepleegd. Het slachtoffer is een oud man, Taugney genaamd, te Ardeegalvin, die beschuldigd werd van verraad tegen de mannen van den »land-bond.« Een bende gewapende mannen (Moonlighters) drong midden in den nacht Taugney's huis bin nen, haalde den ouden man uit zijn bed en schoot hem, ondanks zijne verzekerin gen van onschuld, dood. Zijn vrouw, die hem inet haar lichaam wilde beschermen, werd met geweld weggesleurd. De daders is men nog niet op het spoor. De waaghalzerij in 't bevaren van den Oceaan neemt op bedenkelijke wijze toe. Eenige weken geleden werd gemeld dat een Zweed een haven van Zuid-Afrika heeft verlaten in een zeilvaartuig van 29 voet lengte Eng. maat, waarmee hij de reis naar zijn vaderland heeft ondernomen, De Vossische Zeitung bevat in haar jongstverschenen nummer een bericht van gelijksoortigen aard, dat het eerstgemel- de in roekeloosheid echter ver overtreft. Twee Noorweegsche zeelieden, Andersen en Christensen, hebben op 24 Mei de haven van Christiania verlaten in een open zeilvaartuig, lang 19, breed 51/% en een diepte van 2l/4 voet, geproviandeerd voor 60 dagen aan levensmiddelen en water. Het doel van hun pleiziertocht is New- York, Noord-Amerika. Volgens statistieke opgaven telt men in Europa 300,000 blinden, in den regel komt 1 blinde op 1000 bewoners. Met juistheid kan het cijfer der blinden in Italië worden opgege ven, volgens de telling van 1881destijds waren er 21,078 d. i. 76 per 100,000 bewoners. In Engeland, Oostenrijk, Hongarije, Noorwegen, Spanje, Portugal, Noord-Amerika en in de Ar- gentijnsche Republiek is het aantal blinden vrij wat grooter dan in Italië, in Nederland en in Canada daalt het beneden het cijfer van Italië daarentegen staan België, Denemarken, Frank rijk, Pruisen, Zweden en Zwitserland ongeveer gelijk met Italië. In den regel is het aantal blinden van het mannelijk geslacht vrij wat grooter dan dat van de vrouwelijke sexe. Te oordeelen naar een voorkomende in «Kosmos" treft men de i blinden aan in de groote steden, dan vol gen de steden van den tweeden en derden rang onder de bevolking van het platteland treft men in evenredigheid van het bevolkingscijfer het geringste aantal blinden aan. Vergelijkt men de cijfers der blinden en bij zienden, voorkomende op het platteland, dan ontwaart men dat de provinciën, waar het on derwijs het Laagst staat, meer blinden en bijzien den tellen, dan den provinciën, waar het onder wijs een hoogeren trap heeft bereikt. Hieruit blijkt, dat de schoolonderricht niet zoo onvoor waardelijk mag beschouwd worden als de hoofd oorzaak der kwaal, maar dat ook behoort te wor den gelet op andere oorzaken, in verband staan de met het ras, de erfelijkheid, verwaarloozing van maatregelen tot behoud der gezondheid en dergelijke meer. Onderstaande circulaire is dezer da gen verspreid door den heer E. Hoekstra, te Schagen. Kiezers van Nederland! Het oogeublik is dan toch eindelijk gekomen dat het gehaspel, de spraakverwarring, de God tergende Razernij van waanzinnigen, zich noemende Christenmenschen, voor goed zal uitgediend hebben. i,?'IWEE£E KAMER der STAÏEN-GBNE- RAAL is ontbonden, afgedankt wegens hare Machteloosheid, zonder Pensioenlaten wij nu zorgen voor die Kamer eene betere te krijgen. Men lette er vooral op, dat de te kiezen Nederlanders van geboorte zijnNederlanders van den echten stempel, van Nederlandsch ras; vooral niet van adellijk ras, tenzij men zijn adeldom door verdienste, niet door geboorte verkregen heeft. Overvloed van geleerdheid is ook niet raadzaam, zij voert ligt tot Razernijeen verstandig, waar heidlievend en degelijk godsdienstig man moet de Vertegenwoordiger zijn van Neêrlands volk; dc Godsdienst des Harten is de ware degelijke godsdienst, die der lippen is schijngodsdienst en zeer gevaarlijk voor de Maatschappelijke Orde en zonder Maatschappelijke Orde kan geen vrede bestaan, zooals de laatste Kamerzittingen ge tuigden, waar men den Minister het spreken moeielijk maakte, waar gelachen, en met ja geschreeuwd werd, Multatuli's naam genoemd werd; waarom ook niet Busken Huet? met zijne Lidewijde enz., of kwam dit, omdat fiusken Huet van gekruist ras, een Fransch gezinde Neder lander wasP Doch genoeg, het komediespel dient nu einde lijk voor goed te eindigen. Men kieze daarom Mannen van verstand, wiens levenswijze van deugd, eerlijkheid en goede zeden getuigt; die mannen zijn in alle klassen der Maatschappij nog te vinden, zoowel in Burgerstand, Boerenstand als Ambaohtstand enz. Het is volstrekt geen noodzakelijkheid of ver- cischte, dat men van Adel of geleerd zij; men behoeft geen Prausch te verstaan of te spreken, of Versjes op te zeggen, hetgeen trouwens ook beter past in de zoo weelig, als het ware uit den grond opschietende Rederijkers kamers, met hare onafscheidelijke BALS DAARNA. De werkzaamheden van Staten-Generaal be staan hoofdzakelijk in het bevorderen van Neer land's bloei, Volkswelvaart, Deugdsbetrachting en Eendrachtig Samenleven, in duidelijk Hol- landsch gesproken en verklaard. Laat dan komen wat er voor ons nog ver- horgen ligt in de toekomst, Nederland zal zede lijk groot en machtig zijn, en geëerbiedigd worden. God geve zulks! is de wensoh van E. HOEKSTRA. Schagen, Juni 1886. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Prinses Marie is 4 Juni van Port-Said vertrokken naar Amsterdam. Het stoomschip Conrad is 5 Juni Gibraltar gepasseerd naar Amsterdam. Het stoomschip Prins Alexander is 6 Juni van Port-Said vertrokken naar Batavia. Het stoomschip Prinses Amalia is 6 Juni St. Vincent gepasseerd en den 7en Gibraltar naar Batavia. Het stoomschip Prins van Oranje is 7 Juni te Padang aangekomen. Marktberichten. Alkmaar, 5 Juni. Aangevoerd 8 Paarden f85 a 325, 33 Koeien en Ossen f160 a 210, Hokkelingen f30 a 40, 1 vet Kalf f20, 37 nucht. Kalveren f5 a 19, 394 Schapen f 19 a 28, 864 Lammeren f7 a 12, 110 magere Varkens f 14 a 21, 208 Biggen f6 a 11, 10 Bokken en Geiten f4 a 7, 2 kleine Bokjes f0,50 a 0,75, Kipeieren f2,75 a 3, Eenden dito f3,20 per 100, Boter per kop f 0,60 a 0,75. Hoorn, 5 Juni. Tarwe f7 a8, Gerstf4,50 a 5,50, Haver f4 a 4,50, Witte erwten f8 a 10; Groene f10 a 12, Grauwe f'14 a 16, Vale f10 a 12, Bruine Boonen f10 a 14. Kar weizaad f 18,50, 8 Paarden f75 a 240, 22 Koeien f150 a 200, 400 Schapen f24 a 32, 260 Lammeren f6 a 12, 35 Kalveren f4 a 17, 14 Varkens f13 a 22, 1 Zeug f35, 122 Biggen f6 a 9, 25 Kippen f0,70 a 1,75, 15600 Kipeieren f2,70 a 3, 5300 Eenden dito f3,40 per 100, 1932 koppen Boter f0,55 a 0,60 per kop. F03L.ÏTIH3. Gevonden voorwerpen: Aan 't Bureau II een kinderboezelaar, een witte zak waarin griffels, zakdoek en bikkels, een sleutel waaraan een houtje. Burgerlijke Stand, gem. Helder. Van 4 tot 8 Juni. ONDERTROUWDB. de, Boer, korporaal, en J. Keur. J. H. Brandt, stoker, en P. Vries. GEHUWD: Geene. BEVALLEN: A. Keezer, geb. Bood, z. M. Mangel, geb. Visser, z. H. Otto, geb. Bruijn, C. Beekma, geb. Korver, z. B. J. Rippen geb. Gorter, z. OVERLEDEN: W. Mens, 75 j. A. vt Zweden, geb. van Meekeren 59 j. fosterUen. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden over de 2e helft der maand Maart 1886. Mej. H. J. E. Tengnagel, Amsterdam, C. v. d. Pol, id., mej. G. Ceeli, id., F. Bennemans, id., A. Burgraaf, id., mej. de Winter, id., R. Soldaat, Stavoren. Briefkaarten: N. Winter, Amsterdam, G. Talens, verder aan J. de Vries? UITSLAG der Veiling van Onroerend Goed dd 7 Juni 1886, in „Musis Sacrum" ten over staan van Notaris Hattinga Raven. No. 1. Koffiehuis, genaamd „de Bessenboom", aan de Weststraat, kooper de heer A. Klik, voor f 2050. No. 2. Koffiehuis, hoek Kolensteeg en Dijkweg, kooper de heer P. van der Hoeven voor f1040. Ten verzoeke van den Makelaar [Oudenhoven. No. 3, 4, 5 en 6 gecombineerd 4 Huizen aan de Vroonstraat, kooper de heer G. Den Duik voor f 3464. Vervolg der Berichten. In den f®? t van Zondag op Maandag jl., beeft .men gljL-ggd diefstal te plegen in het kantoor van den aannemer G. Moorman alhier. Die dieven, men vermoedt dat er meer dan één waren, hebben zich vau af het terrein van Tivoli toegang in de werkplaats verschaft, zoodat door het breken van een glasruit de ijzer«n sluitboom kon worden weggenomen. Zich alzoo volkomen vrij op het terrein hunner werkzaamheid bevin dende, bleef hun over thans de deur van het kantoor te forceeren. Aan die deur is met beitels of breekijzers alles beproefd, maar gelukkig was de wederstand van deze boven hunne krachten. In de werkplaats zelve bleek niets van hun ga ding te zijn, althans daar werd niets vermist, maar wel gaf die plaats bewijzen van teleurstel ling, welke de dieven moeten ondervonden heb ben, want het ergelijke feit is door hen gepleegd om brand te stichten. Op twee plaatsen, onder de timmerbanken brak reeds brand uit iu dien nacht, welke door voorbijgaande militairen, omstreeks halftwee uren, werd opgemerkt. Terstond hebben deze zich beijverd om den brand te blussehen en de bewoners door alarm te wekken. Van de daders is tot nu toe geen spoor te ontdekken. Voor drie maanden geleden had bij den hr. Moor man bijna op dezelfde wijze dergelijk feit plaats en kort daarop hoorde men van den diefstal van geld uit het kantoor van den heer Vos. Blijkbaar is het dan ook een bende, die het zich voorloopig op de geldladen van de hh. timmerlieden gemunt hebben. Het gebeurde moge alzoo velen tot voorzichtigheid aansporen. Door den kapitein Eerstaanwezend- Ingenieur alhier is heden aanbesteed Het slechten van voorwerken in de stelling Helder. Ingekomen 16 biljetten als van de heeren: J. Kooij, ie Amsterdam, voor f 28600, Gebrs. Klein te Helder f 28150, P. Duinker te Amsterdam f 27908, C. J. Hartogh te Sliedrecht f 27550, D. Boon, te Helder 27088, P. Spruijt f 26500, S. Krijnen f 26500, A. Graaf 26420, G. Moorman f 26330, Gebr. Janzen f 26256, W. Swets te Sliedrecht f 25896, H. van Rein te Naarden f 25849, Corn. Bos te Dordrecht f 25700, A. Bos, te Helder, f 24740 en K. J. Versteeg, te Arnhem, voor f 23377. In de op Vrijdag jl. gehouden ver gadering der Kath. Centrale Kiesvereeni- ging in het hoofdkiesdistrict Alkmaar, is tot 2den candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer gesteld de Heer H. W. Van Marle, Kolonel der Artillerie te Helder. De Kolonel Van Marle is ook candidaat der anti-revolutionairen en katholieken te Amsterdam. Om kiesgerechtigd te zijn voor leden van de 2de Kamer der Staten-Generaal en Prov. Staten is de aanslag in de Directe belastingen bepaald op f 32. hoofdsom en Rijks opcenten verschuldigd aan 's Lands kas. Voor den gemeenteraad is de geordende som de helft dus f 16. Indien 't weder zoo blijft, hebben alle hoop, dat 't turnfeest, ter gele genheid van de inwijding van 't nieuw gebouwde oefeningslokaal door de Scherm en Gymnastiek-Vereeniging Oefening kweekt Kunst te geven, goed zal slagen. Veel moeite en kosten getroosten de leden zich, om den dag van Maandag tot een echt volksfeest te maken. We vertrouwen dat ze niet tevergeefs zullen gerekend hebben op den steun en mede werking vau Helders burgerij en dat die getoond zullen worden door 't uit steken van vlaggen voornamelijk langs den weg, dien de optocht zal volgen. De instructie-korvet Nautilus is den 6en dezer van Christiania vertrokken tot voortzetting der oefeningen. Texel 7 Juni: Heden waren 1023 lammeren ter markt aangevoerd. De pryzen liepen van f tot f 8.50 per stuk. Morgen zal in het lokaal Walhalla in Den Haag een socialistische monster meeting gehouden worden, naar aanlei ding van de strafvervolgingen tegen de leiders der socialistische beweging, de heeren Domela Nienwenhuis en Croll. Van der Stadt zal in de vergadering als ipreker optreden. Nu de Zaandammer bewaarschool- houderes mej. H. Yskes door den Hoogen Raad is veroordeeld, wegens het niet- voorhanden hebben van de vereischte vaccine-bewijzen van leerlingen en onder wijzeressen, zal door eenige aanvoerders der anti-revolutionaire partij een be weging op touw worden gezet voor een volks-pétitionnement aan de Regeering, om den »vaccinedwang« voor de scholen igeschaft te krijgen. De vangst van ansjovis was te Enk huizen in de afgeloopen week zeer on gunstig. Ongeveer 35 span zeilden uit en de vangst bedroeg per span gemiddeld 200 tot 1000 stuks ansjovis. Vele tjalken, die uitgerust waren voor de ansjo vis-visscher ij, hebben het visschen gestaakt. Te Bergen-op-Zoom komen opnieuw vele getallen van besmettelijke keelziekte voor, waaronder met doodelijken afloop. De vermoedelijke dader van den moord te Smilde, Roelof Grit aldaar, is door den brigadier-majoor der Rijksveld- wacht K. van Maren, en den Rijksveld wachter W. F. Braxhoofden geboeid te Assen binnengebracht. De man ontkent nog steeds alle schuld. Er zijn nog geen vermiste voorwerpen gevonden, maar de aanwijzingen voor de schuld van G. moeten de Asser Crt. mededeelt, zoo be zwarend zijn, dat zijne voorloopige in hechtenisneming is bevolen. Te Arnhem is gevankelijk binnen gebracht de manufacturier Gerritsen, uit Nijmegen, als verdacht van onzedelpke handelingen tegen een jong meisje. Zondagavond, ongeveer 10 ure, is de arbeider W. bij het overloopen der rails aan het einde van het perron van het Rhijnspoorwegstation te 's Hage, door een binnenkomenden trein uit Amster dam overreden. De ongelukkige, naar het ziekenhuis overgebracht, is aldaar spoedig overleden. Hij laat een gezin achter. Over het vreeselijk onweder, dat voor een paar dagen boven Oorschot en omtrek woedde, wordt aan De Tijd van daar nog nader geschreven Dinsdagavond om half acht woedde hier een zwaar onweder. Het kwam uit het ZW. op en vergezeld van een hevi- gen hagelslag, die door een eigenaardig akelig gehuil in de lucht werd vooraf gegaan. Er vielen hagelsteenen als dui ven- en kippen-eieren, die een groot ge deelte van de te veld staande gewassen vernielden. Op vele punten der gemeente hebben de hoornen hun vruchten en ruim de helft van den bladerdos verloren. Dui zenden ruiten en pannen werden ver brijzeld en ontelbare vogels gedood. De naburige Baasterhoeve, wegens rijken af wisselenden boschbouw een der schoonste landgoederen van N.-Brabant, was het middelpunt der verwoesting. De schade, door deze ramp veroorzaakt, is zoo ont zettend groot, dat aan honderden eige naars van kleine boerderijen een zware en moeielijk te herstellen slag is toege bracht, en duizenden huurboeren tot den bedelstaf zijn gebracht, indien Nederland's erkende hulpvaardigheid geen redding verschaft. Er heeft zich reeds een com missie gevormd, die een beroep zal doeö op de milddadigheid van onze landge- nooten. De bewoners der heidestreek in Noord- Brabant waren bij voorkomende rampen, vooral bij watersnood, altijd tot hulp be reid. Moge men nu ook toonen dat deze offervaardigheid naar waarde geschat wordt Het is in het belang der noodlijdenden, dat het bericht van deze ramp in alle Nederlandsche bladen worde opgenomen. Op een voor onze jongelingschap gewichtige zaak wordt door de Indische Mail gewezen. Vele jongelieden aldus zegt de Mail in het bezit van een di ploma voor Indisch ambtenaar, loopen in Indië rond, zonder geplaatst te kunnen worden. Sommigen nemen een particuliere betrekking aan, zooals klerk op f 50 's niaands, e. a. Een treurige toestand voor jongelui, die gestudeerd hebben. Bij de examens, dit jaar iu Nederland af te nemen, kunnen voor Breda worden genomen 64 van de 232 adspiranten, te Wil lemsoord 40 van de 143 adspiranten, en voor Indisch ambtenaar 8 van de 65 adspiranten. De papa's krijgen dus van 440 zoons, 328 weer thuis. Wat met al die jongelui aan te vangen Is er zooveel lief hebberij voor den staatsdienst, dan bewijst dit, dat de Re geering te duur betaalt, of de bronnen van volkswelvaart, vooral in Indië, op onstaatkundige wijze gesloten houdt. -- Wij gelooven het laatste. Trekt kruislijnen op de kaart van Bor- neo, evenals de Amerikanen in Noord- Amerika gedaan hebban plaatst in ieder vak een besturend ambtenaar met een staf en geef den woesten grond in afge bakende perceelen aan ondernemende Nederlandsche jongelieden, op weinig drukkende voorwaarden, desnoods cadeau. Nederland, benuttig toch uwe schoone be zittingen in Azië! Te Heerlen zou in de vorige week het vleesch eener afgekeurde koe begraven worden. Een der beide veldwachters, hiermede belast, werd ten raadhuize een flesch carbolzuur ter ontsmetting van het bedorven vleesch medege geven. Nabij de plaats, tot begraving bestemd aangekomen, gingen de beide veldwachters het terrein opnemen en gaven de flesch carbolzuur in bewaring aan den geleider van het voertuig, waarop het vleesch lag. Deze, meenende dat er jenever in de flesch was, deed de prop er af en nam er een flinken slok uit. Op hetzelfde oogen- blik gevoelde hij vreeselijke pijn in de ingewan den. Huilend en kermend liep hij naar de pomp eener nabijgelegen steenbakkerij, en liet zich daar een groote hoeveelheid water inpompen, met het gelukkig gevolg dat de pijnen langza merhand verminderden en hij daardoor aan een groot gevaar ontsnapte. Een jonge tandarts te Bal timore is dezer dagen op treurige wijze om het leven gekomen. Hij zou een leeuw van een circus daar ter plaatse een tand trekken. Het dier werd geketend, men opende het den bek met een vernuftig uitgedacht toestel, en nadat er nog verscheidene voorzorgsmaatregelen genomen waren, ging de tandarts in het hok. Maar onder de kunstbewerking rukte de leeuw, woe dend van pijn en angst, een deel zijner ketenen los, en vóór iemand het verhin deren kon, had hij den tandarts aange pakt en op den grond geworpen. Men schoot op het dier, maar 't werd slechts licht gekwetst, en het beet nu, nog woe dender geworden, zijn slachtoffer in een oogenblik dood. De leeuw werd, door verscheidene verdere op hem geloste schoten, afgemaakt. De weduwe van den tandarts eischt nu 30,000 dollars schadevergoeding van den circus-eigenaar die, volgens de wet, voor het ongeluk aansprakelijk is. Onlangs werd de luchtreiziger Opitz, toen hij te Berlijn met zijn ballon, in van een medereiziger, opge- hoog in de lucht, door een onweder overvallen. Men zag geruimen tijd den ballon omringd door bliksem stralen, die hem dreigden te vernietigen, en het ranke schuitje ging met hevige schokken heen en weer. Men verwachtte niets anders, dan dat de luchtreizigers door den bliksem gedood waren. Maar toen het onweder even bedaarde, daalde de ballon bedaard, en kwam te Marien- dorf met de beide reizigers neder, druip nat, maar ongedeerd. Zij hadden eerst een vreeselijken dood voor oogen gezien, maar opeens zagen zij, als door een wonder, de wolken en de bliksemstralen wegtrekken en een helderen zonneschijn rondom hen stralen. Een spekslager te Londen werd dezer dagen wegens het in voorraad heb ben eener groote partij bedorven vleesch en spek tot de niet geringe straf van veertien dagen dwangarbeid veroordeeld. De man had wel 200 pond van deze be dorven waar in huis, die letterlijk stonk en nog wel voor het maken van worst bestemd was. Zijne verontschuldiging bij den gezondheids-inspecteur, dat zijne zaak door het komen wonen van Israë lieten in de buurt erg achteruitgegaan was, en zijn aanbod om den bedorven voorraad zelf te vernietigen, hadden hem niet voor vervolging kunnen behoeden. ZATERDAG 12 JUNI hopen onze geliefde Ouders P. BLOM TIJSJE MEEUWWI hunne Zestig-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Eierland, Cocksdorp, te Texel. Uit naam hunner daukbare i Kinderen, i W. HOVING en Echtgenoote. Bevallen van een welgeschapen Zoon, P. M. KEET—EIJGENHUIJS. Helder, 7 Juni 1886. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, zeer zacht en kalm, na een smartelijk lijden van bijna 8 maanden, mijn geliefde Moeder ALIJDA VAN MEEKEREN, Weduwe van Jacob van Zweden, in den ouderdom van 59 jaren en 6 maanden. Wat ik in haar verlies, zullen alleen zij kunnen beseffen, die haar van nabij gekend hebben, doch ik hoop in Gods wil te berusten, wiens doen liefde en wijsheid is. Dat zij ruste in vrede! Helder, 4 Juni 1886. C. G. VAN ZWEDEN. Strekkende deze tot kennisgeving. Wij betuigen onzen hartelijken dank aan den Heer A. G. J. DE VRIES, pre sident der Vereeniging Ontwaakt bij Tijds", en aan het Bestuur en de Leden, voor de laatste eer, onzen geliefden Vader, WOUTER MENS, bij zijn teraardebestel ling betoond, alsook aan Heeren Dragers voor hunne belanglooze hulp, daarbij be wezen. Ook aan allen, die zooveel blijken van deelneming betoonden in ons verlies. Helder, 8 Juni 1886. JAN VAN WILLIGEN en Echtgenoote. JAN MENS en Echtgenoote. JACOB MENS en Echtgenoote. WOUTER MENS en Echtgenoote. Wij verzoeken onzen plaatsgenooten be leefd om, ter gelegenheid van het op den 2den Pinksterdag te houden Turnfeest, door het uitsteken van vlaggen van hunne instemming te doen blijken en onze ge meente een eenigszins feestelijk aanzien te geven. De Feestcommissie. Herinnering. De BURGEMEESTER der gemeente Helder herinnert de ingezetenen aan het bepaalde bij de artt. 2 en 3 der gemeen teverordening op het bouwen, sloopen, enz. in de gemeente. Helder, 5 Juni 1886. De Burgemeester voornoemd, STAKMAN BOSSE. Mevrouw H. C. STEENBERGEN, Hoofdgracht 29a, zoekt tegen 1 Augustus een tW0©d.© m©ld.3 die goed kan naaien en strijken, niet be neden de zestien jaar. Er biedt zich, tegen Juli, aan van de R. Oath. Godsdienst, roed kunnende Wasschen en Werken. Adres BERKHOUT Co. Gevraagd te 's-Hage tegen 1 Juli: voor alles bekwaamloon 100 Gulden. Brieven franco Bureau van dit blad. Het Bestuur der Marine-Club, te Nieuwediep, vraagt tegen 1 Augustus aanstaande, een eersten en een tweeden BEDIENDE. Gelieve zich te wenden tot den Kastelein van genoemde Sociëteit. Personen zonder aanbevelingsbrieven komen niet in aanmerking. Wordt gevraagd bij M. VAN PRAAG, Middenstraat, D 190, Helder. Gr©vraagcL Adres: Magazyn „DE CONCURRENT.'

Vliegend blaadje : nieuws- en advertentiebode voor Den Helder | 1886 | | pagina 2